NIEUWE BEDRIJFSHAL VAN EEN COMPLETE VERWOESTING GERED Opnieuw brand bij Recticel Resteren Ontruiming boerderij inzet kort geding Grondwerker in moeilijkheden De schade bedraagt tienduizenden guldens Serie inbraken opgelost Veiling Septer Tiel P. Hiensch op de valreep benoemd tot ere-voorzitter Dovo-praeses nam na 20 jaar afscheid Politienieuws Bijna 600 leden Reclame Twee jongens door-een ruit CAMERA'S v.a. 16.50 HENNY JANSEN Melkbussen uit baldadigheid omvergegooid SOEPEL Geslaagd Langer plezier van uw vakantie Neem een tototoestel mee I Ook V E R R E K IJ K E R S in diverse prijzen (v.a. 72.50) Drogisterij en Fotohandel Zandstraat 7 Veenendaal DINSDAG 9 JULI 1968 ADVERTENTIE Eenvoudig te bedienen VEENENDAAL Tegen J. J. van B., een jongeman uit Veenendaal, is proces-verbaal opgemaakt wegens baldadigheid. De jongeman had twee melkbussen van de heer M. aan de Nieuweweg omgegooid, met het gevolg, dat de melk weg liep. PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT, 8 juli (ANP) Op de Utrechtse paardenmarkt zijn vandaag 298 dieren aangevoerd. De prijzen wa ren: luxe paarden 1200-1600; werkpaar den 1200-1625; 3-jarige paarden 900- 1200; 2-jarige paarden 700-900; veulens 350-625; hitten 700-950; oude paarden 800-1475; slachtpaarden 2,80-3.60 per kg gesl. gew.; jonge slachtpaarden 3,60- 4,00 per kg gesl. gew. De handel was kalm. BARNEVELD Voor het gezin Hardeman (man, vrouw en negen kinderen) wonende aan de Oostveenderweg, dreigen zorgelijke tijden aan te breken. Voor de Utrechtse rechtbank diende maandag een kort geding, waarin de Utrechtse advocaat, mr. jhr. J. C. Schorer, namens de Staat der Nederlanden eiste, dat het gezin binnen zeer korte tijd een termijn van hooguit twee maanden het boerderijtje aan de Oostveenderweg ontruimd. Rijkswater staat heeft de gronden, waarop de heer Hardeman van beroep grondwerker in dienst van de Provinciale Gelderse Blektricdteits Maatschappij, PGEM een gemengd nevenbedrijf uitoefent, nodig voor de verdere aanleg van de Hol- land-Twente-route (weg no. 30) en wel speciaal het gedeelte tussen het „Plan ken Wambuis" en het Eemmeer. In 1964 betrok het gezin Hardeman het boerderijtje, dat vroeger eigendom was van de heer Floor, die zijn eigen dommen echter aan de Staat had ver kocht in verband met de toekomstige wegenplannen. Het was dus bekend, dat het gezin Hardeman er slechts tij delijk kon wonen. Maar de familie was wel blij met die tijdelijke oplossing, want zij was op dat moment ook al voor een noodsituatie komen te staan. Des tijds bewoonde de heer Hardeman met zijn gezin een woning te Voorthuizen, die hij echter moest ontruimen, omdat de eigenaar er zelf in wilde wonen. Toen de heer Hardeman het boerde rijtje aan de Oostveenderweg betrok, vertelde één van de functionarissen van Huisvesting te Barneveld, dat hij daar minstens vijf zes jaar zou kun nen wonen. Maar de praktijk heeft uitgewezen, dat het hooguit vier jaar was. In 1966 al werd de ontruiming geëist. Toen was het blijkbaar nog niet zo dringend nodig, want het gezin bleef er RESTEREN Vanmorgen om streeks 5 uur is brand uitgebroken bij de schuimrubber- en polyetherfabriek Recticel n.v. te Resteren. De brand ontstond in de nieuwe, 140 meter lange fabriekshal, die enkele weken geleden in bedrijf is gesteld. Brand weerkorpsen uit Resteren en Opheus- den bestreden de brand met groot ma terieel en waren de brand na ruim 2, uur meester. De exacte omvang van de schade is nog niet bekend, maar wordt voorlopig geraamd op verschei dene tienduizenden guldens. De brand in de nieuwe hal is ver moedelijk ontstaan tengevolge van wrijving. Een blok polyetherschuim van 50 meter lengte heeft vlam ge vat op de transportband. Onmiddellijk na het uitbreken van de brand ont stond er een enorme rookontwikkeling. Het personeel dat in de fabriekshal aan het werk was werd opgeschrikt door de brandbel die in werking was VEENENDAAL Een groot aantal inbraken in Rhenen, Veenendaal en de Betuwe zijn door de rijkspolitie opge lost. De daders van de vijf inbraken, die de laatste weken in Rhenen zijn ge pleegd zijn door de politie gearresteerd. Het zijn de 31-jarige J. de R. afkomstig uit Ochten en de 22-jarige K. uit Nij megen. Beiden waren ontvlucht uit de Prof. Pompekliniek te Nijmegen. Met behulp van speurhonden wordt nog gezocht naar een deel van de buit. Omdat de honden echter door brandne tels moesten lopen en dit weigerden, werd de plantsoenendienst van gemeen tewerken Rhenen in de arm genomen om de brandnetels eerst te maaien. J. de R. heeft bekend in Veenendaal een bromfiets te hebben gestolen van de firma W. W. R. had de bromfiets zogenaamd willen kopen, maar betaal de hem niet. Later kwam vast te staan dat hij de bromfiets op de markt in Rotterdam had doorverkocht. gesteld door het automatische alarm systeem. Omdat momenteel in de nieu we fabriekshal nog steeds proef wordt gedraaid, dacht men oorspronkelijk aan een test van het alarmsysteem. De laatste weken kwam dat meer voor en het personeel was daar al aan gewend. Toen men echter de rook ontwikkeling waarnam werd groot alarm geslagen. Het vrijwillig brand weerkorps van Kesteren was spoedig ter plaatse, maar omdat men moei lijk een overzicht van de brand kon krijgen werd ook het korps van Op- heusden gealarmeerd. Na ruim twee uur blussen was men de brand mees ter. Uitbreiding van de vuurzee kon voornamelijk worden voorkomen dank zij de volautomatische sprenkelinstal latie, die na de grote brand van 2 jaar geleden in alle bedrijfshallen van Rec- tioel is aangebracht. Dit systeem treedt bij brand onmiddellijk in wer king. Ondanks de succesvolle bestrij ding werd toch nog voor enkele tien duizenden guldens schade aangericht. Het dak van de fabriekshal werd, even als de kostbare transportband groten deels vernield. Voorts ontstond er aan zienlijke waterschade. Exacte gege vens over de omvang en de gevolgen van de aangerichte schade ontbreken, omdat de directeur, de heer H. J. Vee nendaal weigerde ons inlichtingen te verstrekken. Andere woordvoerders van Recticel N.V. zeiden te verwach ten dat de produktie geruime tijd zal moeten worden stopgezet. Het nieuwe bedrijfsgebouw, dat speciaal bestemd is voor de verwerking van polyether schuim is het modernste van West- Europa. De fabriekshal en de machi nes vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 5 miljoen gulden. Bij Recticel N.V. verlaat jaarlijks zo'n 5000 ton polyether de fabriek. Recticel N.V. behoort tot de grootste fabrieken op het gebied van polyetherverwer- king in West-Europa. Naar schatting heeft het Kesterense bedrijf, dat ver scheidene vestigingen in andere Euro pese landen heeft, 80 procent van de export in handen. Bij Recticel N.V. werken ruim 200 personeelsleden. VEENENDAAL Twee jongens wa ren aan het stoeien in het portiek van 'n winkel in de Hoofdstraat. Plotseling gingen de jongelui, T. S. en C. van de K., beiden uit Veenendaal, door een etalageruit van 1,5 x 2 m. Ze zegden toe nadat ze zich vrij willig bij de eigenaar gemeld hadden de schade te betalen. De eigenaar, de heer H. meldde het voorval echter voor alle zekerheid aan de politie. Appelen 75/op 70/75 65/70 60/65 Golden Delicious kl 2 5479 6476 5669 4254 x Aardbeien per doosje van 250 gram 2756 1738. Senga Sengana gedopt 1,42. Aardbeien los 1,10 Frambozen per doosje 250 gram 3365, 935. x Rode bessen 7180, blok 66. x Rode bessen per doosje 250 gram 1935. Zwarte bessen blok 2,33 Kruisbessen blonde per doosje 250 gram 2238. Kruisbessen blonde 811,40, 6071. Kruisbessen witte 2968, 835. Kersen: Meikersen 1,101,85, b: 79, b/c: 61. x Zwarte kersen 751,55, b: 68, b/c: 57, c: 10. Volgers 1.38, 2,00. x Wijnkersen 1,38, 2,00. Hollanders 921,10. Groenten: Andijvie 20—23; Bloemkool per stuk 46—76, 18—32; x Peulen 1,90—2,20; x Tuin bonen 1416, 5—10; x Doperwten 2074; Spitskool 1522; Rode kool 813; Princessebonen 1,902,20; Capieese capucijners 92—1,04; Uien 2528; Landbouw- erwten 3134; Wortelen 3035; Sla per 100 krop 5,0010,00; Kroten 3437; Komkommers groene per stuk 2628; Sjalotte 49—52; Snijbonen 1,902,20, 1,00—1,20; Tomaten per bakje 4,10—4,30, 2,00—3,80; x Aardappelen middel 5—20; Kriel 8—11. x Hoofdaanvoer Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. VEENENDAAL Tijdens de jaar lijkse algemene ledenvergadering van DOVO heeft voorzitter P. Hiensch zijn functie overgedragen aan de door de ledenvergadering benoemde nieuwe voorzitter, de heer G. A. Borg. Onder grote bijval van de aanwezige leden werd de heer Hiensch benoemd tot ere-voorzitter van DOVO, waarvan hij 20 jaar de voorzittersfunctie heeft ver vuld. De druk bezochte vergadering werd geconfronteerd met een lijvige agenda, die echter bijzonder vlot werd afgewerkt. Uit het jaarverslag van de afwezige secretaris bleek dat DOVO in het afgelopen jaar opnieuw in ledental groeide en nu bijna 600 leden telt. Voorzitter Hiensch sprak in zijn ope ningsrede waardering uit voor de goe de prestaties bij de jeugd van DOVO. Overigens was de heer Hiensch van mening dat ook de senioren het in de EDERVEEN Gedurende het weekeinde is door waarschijnlijk school-haters een bezoek gebracht aan de school aan de Schoolstraat. In het gebouw werd een kliederige ravage aan gericht, doordat flessen koffiemelk en li monade-stroop op de grond werden ge smeten. In een aantal lokalen zijn schriften en dergelijke op de vloer gegooid. Er wordt echter niets vermist. EDE De uit een inrichting te Gro ningen ontvluchtte J. P. is door de po litie aan de tand gevoeld. De man heeft na zijn vlucht veel over de Hoge Velu- we gezworven. De laatste maanden zijn er veel diefstallen uit auto's op de Ho ge Veluwe gepleegd. P. heeft bekend uit twee wagens goe deren te hebben gestolen. Van de an dere gevallen zei hij niets af te we ten. afgelopen periode niet slecht hebben ge daan. Trainer Hol werd opnieuw voor één jaar als oefenmeester gecontrac teerd. Het belangrijkste agendapunt vormde evenwel het afscheid van voor zitter Hiensch. In een korte toespraak zei de heer Hiensch dat hij gedurende de afgelopen 20 jaren met veel animo zijn functie had vervuld en zich met DOVO vergroeid voelde. „Mensenken nis is bij een dergelijke functie zeer belangrijk en wat dat betreft heb ik veel ervaring opgedaan", aldus de scheiden de voorzitter. Hij dankte de overige be stuursleden voor de prettige samenwer king in de achterliggende jaren. „Ik hed daarbij veel vertrouwen van de le den ondervonden en ik verzoek u dit vertrouwen ook aan mijn opvolger te willen schenken." Op voorstel van het bestuur werd de heer Hiensch daarna tot erevoorzitter benoemd. Aangezien er geen te genkandidaten werden gesteld voor de vacante voorzitterszetel kon de heer G. A. Borg worden benoemd als nieu we voorzitter van DOVO. In een vlot te- po werden daarna een aantal commis sie-vacatures vervuld. De jeugdcom missie kreeg versterking van de heren Roelofsen en v. d. Dikkenberg, terwijl de heer v. d. Dikkenberg tevens werd benoemd als lid van de ontspannings commissie. Voor de vacature in de re dactie van het clubblad van DOVO kon men tot nu toe nog geen geschikte kan didaat vinden. De behandeling van de financiële zaken bracht wel enige dis cussie maar zonder veel bezwaar werd een voorstel tot een kleine contributie verhoging door de leden aanvaard. wonen en er gebeurde verder niets. Maar nu is de zaak in een urgent sta dium gekomen: de Staat eist ontrui ming op korte termijn. De gemeente Barneveld heeft intussen laten weten, dat voor het geval Hardeman de hoog ste prioriteit geldt, maar dat zij nog geen andere woonruimte beschikbaar heeft. De raadsman van de heer Hardeman, mr. J. de Vries uit Barneveld, ont kende in zijn pleitnota het spoedeisende karakter van deze ontruiming. In 1966 immers werd al ontruiming gevraagd en sindsdien is niets gebeurd. Mr. De Vries wees er op, dat het gezin Harde man al tweemaal voor derden een wo ning heeft moeten ontruimen. De ge meente had nu op zich genomen voor passende woonruimte te zorgen, maar heeft daar nog steeds niet vc" kun nen zorgen Het is gebleven een „hoogste-prioriteitsverklaring". De raadsman voerde verder de bij zonder moeilijke omstandigheden voor het gezin aan. De mogelijkheid be staat namelijk, dat mevrouw Harde man half juli voor enige tijd in een ziekenhuis moet worden opgenomen. Bovendien is het gewenst, dat de heer Hardeman, die net als één van zijn ne gen kinderen last heeft van astmatische bronchitis, in een buitenomgeving blijft wonen. Dan heeft hij nog zijn bedrijfje met drie koeien, wat kalveren, pony's en kippen, terwijl hij ook voor eigen gebruik tuinbouwprodukten verbouwt. Momenteel zit hü midden in het sei zoen, zodat in verband met pluk en oogst zich allerlei moeilijkheden zou den voordoen, als het boerderijtje op korte termijn zou moeten worden ont ruimd. Afgezien nog van de schadepost die dat zou betekenen voor het gezin. „Mijn cliënt", aldus mr. De Vries, „heeft in de afgelopen periode al eni- VEENENDAAL Tijdens de jaar vergadering van de Veenendaalse voetbalvereniging DOVO werd gister avond de publiciteit rond het zaterdag voetbal bekritiseerd. Met name dë be langstelling van de radio en de tele visie moesten het ontgelden en op verzoek van een aantal leden zal 't bestuur van DOVO hierover contact opnemen met de NCRV. De sterke groei van het zaterdagvoètbal, zowel in omvang als in kwaliteit, gold daarbij als argument. Voorzitter Hiensch verwachtte echter weinig re sultaat van een dergelijke poging, ge zien het feit dat ook de regelmatig gedane verzoeken van de vereniging van zaterdagclubs tot nu toe geen po- sitiëve oplossing kregen. „In het wes ten van het land wordt ook in dë kran ten steeds minder aandacht besteedt aan het zaterdagvoetbal, terwijl men bij radio en t.v. steeds beweert over onvoldoende zendtijd te beschikken aldus een der bestuursleden. Deson danks zal het bestuur van DOVO op nieuw een poging doen om met name de NCRV te bewegen meër voetbal in het programma te stoppen, terwijl ook de NTS zal worden benaderd. Op een vraag over de mogelijkheid om reclame te mogen maken op het Veenendaalse sportpark reageerde een der aanwëzigen dan ook prompt met de opmerking dat dit bezwaar kan opleveren bij eventuele t.v.-uit- zendingen ge malen moeite gedaan óm ergens an ders onderdak te krijgen. Een verzoek om een pand in Voorthuizen te mogen huren werd afgewezen. In februari van dit jaar kreeg hij van „Huisvesting" een woning aangeboden aan de Prins Hendrikstraat 12 te Barneveld. Maar dat bleek niet veel meer dan een krot woning te zijn, die door de heer Harde man uiteraard niet werd geaccepteerd. Trouwens, naderhand zag „Huisves ting" zelf wel in, dat dit bepaald geen passende behuizing was en het aanbod werd dan ook weer ingetrokken." Mr. Schorer, pleitende namens de Staat der Nederlanden, voerde aan, dat Rijkswaterstaat de terreinen wel drin gend nodig had. Men staat op 't punt daar te beginnen. Trouwens, in 1964 was al bekend, dat het om een tijde lijke zaak ging. De raadsman wees er voorts op, dat het hoofdberoep van de heer Hardeman bij de PGEM was en dat het gemengde bedrijfje maar een nevenbusiness was, waarop hij toch niet zijn inkomsten kon stoelen. „Het is niet zo, dat we nu binnen één week ontruiming vragen", aldus mr. Schorer, „we willen wel zekere soepelheid betrachten. Wij zijn ook be reid de proceskosten voor beide partijen te betalen". De president mr. Fromberg, infor meerde bij de heer Harleman naar diens achtergronden aangaande zijn behuizing De heer Hardeman vertelde toen, dat hij de woning in Voorthuizen had moe ten ontruimen en dat de gemeente Bar- neVeld hem voor vijf zes jaar het wo nen aan de Oostveenderweg had toe gezegd. Sprekende over de ontruimingster mijn, kwamen de partijen al tot een ze kere overeenstemming. Met een ter mijn van zes weken a twee maanden zou de Staat wel akkoord kunnen gaan, meende mr. Schorer. De kwestie van de schade aan de oogst meende de presi- kunnen oplossen door 'n even tuele bepaling in de uitspraak, dat na een ontruiming de heer Hardeman al le gelegenheid zou krijgen om te oog sten, de aardappels te rooien, enz. Met een oplossing in deze geest verklaarden beide partijen zich akkoord. De presi dent bepaalde de uitspraak op dinsdag 16 juli. Het ziet er dus naar uit, dat het ge zin Hardeman binnen afzienbare t\jd 't boerderijtje zal moeten verlaten, maar de grote vraag blijft dan: waarheen? Het is bepaald niet zo eenvoudig, meen de mr. De Vries, om voor dit gezin en het kleine agrarische bedrijfje, een ge lijkwaardige huisvesting te vinden. De heer Hardeman, van huis uit agrariër, is nu eenmaal bijzonder gehecht om zjjn drjjf te bleven uitoefenen, ook al omdat het een welkome nevenver- tlienste betreft voor zijn gezin. VEENENDAAL Door de directeur van de Chr. Technische School „Tal- maschool" werd aan de volgende leer lingen een diploma uitgereikt: Klas 3A, afd. timmeren l.t.o.: P. R. Baars, G. ter Haar, G. v. Lienden, E. Smits, R. Versteeg, te Rhenen; D. v. Barneveld, W. v. Geerenstein, G. Hen ken, G. de Kruiff, H. Mulder te Vee nendaal; M. v. Batenburg, M. Pater, D. Rijnders te Renswoude; J. C. Gijs- bertsen, W. Jochemsen, G. A. Veldhui zen, C. J. Westeneng te Scherpenzeel; R. v. Laar, C. v. d. Poel te Ameron- gen; T. de Ridder te Woudenberg; J. Tijssen te Opheusden. Klas 3B, afd. timmeren l.t.o.: D. Blijleven, W. v. Geerenstein, J. Sjoer, Q. P. Veldhuizen, G. Wagensveld, J. H. v. Zetten te Veenendaal; C. H. den Boer, C. v. Brugge te Scherpenzeel; E. Groeneveld, W. Vink, H. v. Wolfs winkel te Renswoude; J. G. Tijssen te Kesteren. Klas 3C, afd. mach.bankwerken l.t.o.: F. H. Ariesen, G. Blok, H. J. Koore man, J. du Pré, G. J. v. d. Weetering te Rhenen; A. v. Barneveld, P. v. d. Heyden te Amerongen; L. J. Borg, N. G. v. Doorn, W. de Haan, G. J. Lok horst te Veenendaal; H. J. v. d. Broek, J. v. d. Heyden te Renswoude; M. v. Eist, J. C. Rijlaarsdam te Scherpen zeel. Klas D3, afd. mach.bankwerken l.t.o. E. C. v. d. Broek, D. A. Haalboom, A. J. Imbos, H. v. Leeuwen, T. v. Schaik, W. Veenendaal te Veenendaal; H. v.d. Scheur te Eist; C. K. v. Esseveld, G. v. Ingen te Rhenen; C. Henzen te Ame rongen; E. J. ter Maaten te Wouden berg; H. Smit te Ederveen; P. Wagens veld te Scherpenzeel; W. ter Wielen te Lienden. Klas 3E, afd. mach.bankwerken l.t.o. A. v. d. Berg, H. v. Capelle, W. A. Dier gaarde, G. Knot, A. F. Onderstal, G. T. Vink te Veenendaal; M. v. d. Brandhof, A. J. Deighton, C. Doest, C. Overeem te Renswoude; M. Gerrits, D. H. Kos ters, P. J. Zegers te Rhenen. Klas 3H, afd. mach.bankwerken l.t.o. R. Breekveldt, F. Deurloo G. v. Eg- dom, C. A. Rebel, W. Tollenaar, A. Vlastuin te Veenendaal; G. J. Brink man, H. K. Ditewig te Eist; R. A. Evers, A. E. de Kroon, G. G. Mulder te Rhenen; J. A. Jeurissen te Over- berg; A. P. v. d. Meent, A. J. de Rid der te Woudenberg; R. Versteeg te Renswoude; P. C. Wagtho te Eder veen. Klas 4F, afd. elektrotechn. Lt.o.: N. G. Baars, W. A. Moedt, H. v. d. Waal te Rhenen; J. H. Lefers, A. Meijer, J. Takken, L. v. d. Weerd te Veenendaal; C. D. Maatkamp te Barneveld; .C A. Opperlaar te Eist; J. W. Vermeulen, M. Wiggeman te Scherpenzeel. Klas 4G, afd. autotechn. l.t.o.: J. E. Achterberg, H. v. Dijk, J. G. Sennef te Veenendaal; H. Algra te Scherpenzeel; J. C. Ariesen te Rhenen; C. J. v. Gent te O verberg; J. R. Gijsbertsen te Wou denberg. Klas 3R, afd. timmeren l.t.o.: R. Donkelaar te Ederveen; A. Geerts, F. Jacobsen, H. Schoonhoven, J. H. Wey- ers te Veenendaal; J. Groenveld, G. Meurs, M. Roseboom, R. J. v. Stein- Callenfelds te Ede; W. A. de Rooy to Lunteren; G. Rougoor te Wageningen. Klas 3S, afd. mach.bankwerken i.t.o. G .N. Bosch, A. Hovestad, J. Pallada, H. Verwoert te Rhenen; M. v. Eden, W. de Kaste, D. Versteeg te Veenen daal; G. Lagerwey te Ederveen. Klas 3T, afd. mach.bankwerken i.t.o. J. v. Daalen, J. H. Harmsen, G. van Kooten, H. A. v. Uytert te Veenendaal; A .Diepeveen te De Klomp; E. H. Kompanje, H. A. Quint te Rhenen; A. J. Spies te Heveadorp; C. A. Tins te Lienden; J. v, Vliegen te Eist.

De Vallei | 1968 | | pagina 3