Verolme verandert niets aan zijn gesloten n.v. N.D.S.M. moést wel bij dok project worden betrokken OMYL EXTRA centrale verwarm Problemen om bezetting burgemeesterszetel Begin van zekerheid betreffende identiteit van dood meisje f denk aan de kleintjes V VOEDING A. MERKX „ZO HOUD IK DE WINST IN HVIS...." Flink straffen Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. VAN ONZE LEESTAFEL Eiland kwam aandrijven KVP heeft niemand voor Den Haag Trein reed op „onbewaakte auto aan Bevolking van grensdorp bij Maastricht vreest het ergste voor Lily Snel HET WEER IN EUROPA Nieuwe basis als u met vakantie gaat en droog uit de hand. KRACHTIGE KOST VOOR HET KIND „NEKSLAG" één spuitbus voor alle kamers grote bus: f3.95 hele grote bus: f530 SAMENWERKEN MOGELIJKHEDEN STICHTING betadine jodium Aardgas Oliestookinstallaties Bedrijfsinstallaties Luchtverwarming Sprinklerinstallaties OVER DE GRENS NIET GEKOMEN LOSSE FRANKEN WEGGELOPEN DERDE MEISJE N GRAAN MAALDERIJ UITGEBRAND Vergeet hun Liga niet. Zorg voor hun gezondheid. Liga, gemakkelijk om mee te nemen, zó gereed. In de fles, als pap, geweekt of gemengd met vruch- tesap, fruit, groente... WOENSDAG 10 JULI 1968 DEN HAAG De heer C. Verolme piekert er voorlopig niet over om iets te veranderen aan de gesloten n.v., waarin zijn activiteiten zijn ondergebracht. Dat blijft ook zo na de koop van de N.D.S.M. in Amsterdam. In Den Haag zei hij gisteren: „Ik ben misschien een eenling die zó een dergelijk groot concern beheert. Dat komt omdat ik altijd van mening ben geweest, dat ik de winst niet moet laten afromen door aandeelhouders. Het geld blijft dan in huis en het kan worden gebruikt als reserve of voor uitbreidingen of ver nieuwingen". Hy ziet er evenmin brood in alle vyf grote werven (Verolme-NDSM met RDM-De Schelde en Wilton-Fijenoord) in „één pot" te stoppen. „Als wij al les zouden samenbinden voor reparatie en dan praat ik nog maar niet over nieuwbouw ben ik ervan overtuigd dat de buitenlandse rederijen zouden zeggen: We gaan niet meer naar Rot terdam, want daar is geen concur rentiekracht." Met nadruk heeft de heer Verolme gezegd dat de NDSM niet in haar zelf standigheid zal worden aangetast. De Amsterdamse werf wordt een dochter van de houdstermaatschappij. Het is de bedoeling dat er meer mensen worden aangesteld. Zaterdagmiddag 8 juni heeft het eer ste serieuze gesprek over het samen gaan van Verolme en de NDSM plaats gehad, vernamen wij gisteren van de heer P. Goedkoop Dzn, directeur van de Amsterdamse werf. Hij zei: „Een wederzijdse vriend legde het contact." Als toelichting gaf hij: „Ik was voor de Maasvlakte, maar dan met ons vij ven. To^n Wilton-Fijenoord en RDM-De Schelde de beslissing overlieten aan de minister, dus toen zij ook bereid wa ren om dokdagen in de Botlek af te ne men, ben ik uit de combinatie gestapt. Ik zou dan in een ongunstige positie zijn gekomen. Ik voelde dat dok aankomen. Het zou voor de NDSM de nekslag zijn ge weest als zij er niet by betrokken ADVERTENTIE Plaatsing geschiedt bulten verantwoordelijkheid van de redactie Bijna dagelijks vermelden de dag bladen diefstallen, moordaanslagen, bankovervallen, verkeersovertredingen waardoor zwaar lichamelijk letsel, of soms de dood van de aangeredenen wordt veroorzaakt. De vraag mag worden gesteld: Hoe komt het dat er regelmatig zulke misdadigheden plaats vinden? Ieder weet dat het in onze sa menleving verboden is te roven, te moorden, of welke misdadigheden te bedrijven ook. De oorzaak zal wellicht moeten worden gevonden bij de be rechtingsmethode. De daders weten te voren dat er toch niets gebeurt. Welke straffen worden opgelegd? Enige maanden gevangenis met een paar maanden voorwaardelijk. Deskundige raadslieden weten er via een psychia ter een „niet geheel toerekeningsvat baar" uit te halen met een terbeschik kingstelling van de regering of opslui ting in een opvoedingsgesticht met de prachtkans te ontvluchten. Wat is toch de bedoeling van de strafoplegging? Het voorkomen van herhaling van misdaden. Dat moet toch preventief werken. De bevolking mag toch verlangen dat zij beveiligd wordt? Ook in het verkeer worden de veiligheidsvoorschriften met voeten ge treden. Hoe vaak worden op de over steekplaatsen voetgangers doodgere den, terwijl de overtreder nog door rijdt zonder zich om het slachtoffer te bekommeren? Ik ben van mening dat de bedrijvers van diverse soorten van misdaden hun handelingen wel achterwege zouden laten, indien zij weten dat zij in ieder geval een flinke lichamelijke straf te wachten hebben, te ondergaan bij vol bewustzijn. Hopelijk mogen de politie ke partijen zich eens beraden op welke manier de strafmethode moet worden veranderd, opdat aan de groeiende misdadigheid een einde komt. Deze vi sie staat wel scherp tegenover de op voedende bestraffingsmethode welke de regerende partijen voorstaan. Zij is daarom evenwel niet als onmense lijk af te wijzen, want de dader straft zichzelf. Wanneer u b.v. uw hand in een brandende kachel steekt en u daardoor zware brandwonden kreeg, zult u tegenover derden niet kwaad kunnen zijn. U heeft de pijn aan U zelf te wijten. En zo is het ook met de bedrijvers der verschillende misdaden. Delft 'J. J. M. E. was. Het leek mij toen beter helemaal samen te gaan met Verolme. Bo vendien passen Verolme en de NDSM ook geestelijk het beste bij elkaar. Zelf ben ik daarom bijzonder blij met deze oplossing." De heer Goedkoop wees erop dat de NDSM op deze manier kan meedoen aan de bouw van nog grotere scheeps- typen. Daardoor zijn de continuïteit en de werkgelegenheid veel beter verze kerd dan wanneer de NDS>M alleen ge bleven was. De heer Verolme betoogde: „Met de ze combinatie hebben wij een grote steun aan elkaar. In de laatste weken hebben wij weer veel aanvragen ont vangen. Ik verwacht dat wij zeer binnenkort kunnen komen tot het bou wen van tenminste zes schepen per jaar. Zo'n produktie is in overeen stemming met het buitenland." Een Japanse oliemaatschappij heeft hem onlangs gevraagd of zijn bedrijf in staat is een tanker van 350.000 ton te bouwen. Voor schip van deze groot te zouden Japanse werven geen belang stelling hebben getoond omdat zij dan te veel kosten moesten maken voor de uitbreiding van hun outillage. De heer Verolme deelde mee: „Ik heb natuurlijk ja gezegd." Hoewel hij een tegenstander is van een fusie van alle vijf grote werven, wil hij wel op andere wijze samenwer ken. „Zoals bij inschrijving voor nieuw bouw wat wij samen met Van der Gies- sen-De Noord al eens hebben gedaan. Dat kan ook op het gebied van repa ratie." De heer Goedkoop toonde zich iets minder resoluut: „Een algehele samen werking lijkt op dit moment onmoge- lij.k Of het goed is of niet, valt nog niet te bezien. Als het niet goed is, kun nen degenen die na ons komen dit in orde maken." De heer Verolme reageerde lachend: ,Wel ja, daar zijn we oud genoeg voor." Over de resultaten in de laatste jaren van zijn concern onthulde hij: ,Wij hebbeiï zo'n beetje gelijk gespeeld en de aandeelhouders zijn daar zeer tevreden over." Hij is de enige aandeel houder.... Helemaal ernstig ging hij verder: Ons concern is het enige bedrijf in ons land dat onafgebroken schepen bleef bouwen. Wij hebben er behoorlijk mee verloren, maar in de reparatie hebben wij behoorlijk winst gemaakt. Bankiers en klanten hebben te allen tijde inzage in ons bedrijf dat werkelijk gezond is." De heer Verolme maakte weer een tactische manoeuvre bij de vraag of hij het een hoge prijs vindt die hij voor de NDSM moet betalen. Die komt neer op honderd procent van de bij derden uitstaande aandelen Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij en Neder landsche Dok Maatschappij plus per vijfhonderd gulden nominale waarde aan aandelen een scrip, die recht geeft op een aanvullenae uitkering van ten hoogste f 250. Hij ontweek met de woorden: „Het ligt eraan hoeveel je hebt en wat het rendement is van de NDSM." Als alle aandelen worden aangeboden zal de koopsom tegen de dertig miljoen gulden zyn. De heer Goedkoop vindt dit zeer redelijk „gezien ook de mogelijk heden van winst maken in de toe komst." Hij liet erop volgen: „Wij mo gen niet alleen aan de aandeelhouders denken, maar ook aan de rentabiliteit en aan onze verantwoordelijkheid ten aanzien van de werkgelegenheid." De heer P. Schwenke, financieel di recteur van Verolme, merkte op: „Wel moet de meerderheid van de aandelen worden aangemeld, anders zijn wij niet verplicht het bod gestand te doen. Ten slotte nemen wij ook de continuïteit over." Voor het nieuwe dok op Rozenburg zal een aparte stichting met een eigen ADVERTENTIE DEN HAAG Tijdens het leggen van gasbuizen in Liempde is gisteren een telefoonkabel tussen Den Bosch en Eindhoven kapot getrokken. Tweedui zend interlokale telefoonverkeer van en naar Eindhoven werd daardoor ernstig gestoord. Bovendien vielen enkele internationa le verbindingen tussen Rotterdam en West-Duitsland uit. Vannacht zou wor den geprobeerd de vernielde kabel te repareren. directie worden gemaakt. Deze is vooral bedoeld ten behoeve van de regeling voor het mede-gebruik door Wilton-Fyenoord - RDM-De Schelde. De huidige boekwaarde van de deel nemingen die van de NDSM worden afgescheiden, bedraagt f 9,9 miljoen. Naast een pakket aandelen in Overslag bedrijf Amsterdam en Amsterdam Hil ton Hotel zijn hiervan de voornaamste Verenigde Apparaten en Radiatorenfa- brieken Veha-Nedo en de Metaalindus trie Stertil. De heer P. Goedkoop Dzn. wordt op genomen in de directie van Verolme Be heer Maatschappij, het toporgaan dat het beleid van het concern bepaalt. De NDSM zal ook worden vertegenwoor digd in de directie van Verolme Ver enigde Scheepswerven, welke vennoot schap de directie voert over de ver schillende werkmaatschappijen. ADVERTENTIE VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. APELDOORN Kanaalpad 1, Tel. (05760) 13879 Vestigingen te Beverwijk en Bussum TT et vinden overkomt van portemonnees iemand niet iedere dag, maar het vinden van een heel eiland is nog veel zeldzamer. Toch kan de heer R. van de Biggelaar, die sinds een paar weken in Kudel- staart (Noord-Holland) woont, zich de eerste vinder noemen van een compleet eiland met een oppervlak te van meer dan vijfhonderd vier kante meter. De heer Van de Biggelaar vond het eiland achter in zijn tuin, die aan de Westeinder plas grenst. Het stuk land, waarop behalve riet ook bomen en struiken groeien, had zich bij een van de zware stormen aan het einde van de vorige maand los gerukt van zijn ligplaatsbij Lei- ntuiden. De harde wind stuwde het pasgeboren eiland over het meer naar Kudelstaart, waar de Aalsmeer- se oud-buregemeester Logger het met lede ogen voorbij zag drijven. Om de tuin van zijn buurman, de heer Van de Biggelaar te vergroten. De eerlijke vinder heeft letterlijk j een stokje gestoken voor het even- tuele wegdrijven van zijn gebieds- I uitbreiding door het land met paal- tjes en touwen vast te leggen. Tot dusver heeft niemand gemeld dat hij een stuk grond heeft verloren en de familie Van de Biggelaar hoopt dat zij het nieuwe territorium kan behou- den. Ook de vele watersportbeoefena- ren op de Westeinderplassen zijn in l hun schik met het eiland want zij mogen er vrij aanleggen. Dat is iets wat bijna nergens meer mogelijk is. j Wel moeten zij er even aan wen- j nen dat de grond onder hun voeten net zo op de golven deint als hun bo- j ten.... DEN HAAG Het kabinet zal zich deze week heraden over de benoeming van een burgemeester van Den Haag. De zaak is nog volledig opem De door K.V.P. naar voren geschoven kandidaat drs. A. Th. Bogaardt, voor wie de ministerraad al eerder in meerderheid bleek te voelen, heeft in een brief aan minister Beer- nink (Binnenlandse Zaken) meegedeeld niet langer voor de benoeming in aan merking te willen komen. De KVP blijkt het zeer moeilijk te hebben met het vinden van een nieuwe kandidaat. Verscheidene kandidaten die in de afgelopen weken naar voren zijn gebracht blijken bij nader inzien niet voor de functie te voelen. De kans van de VVD-er mr. E. H. Toxopeus stijgen hierdoor, zo meent men in- Den Haag. Een bezwaar tegen zijn persoon is dat de fractieleider van de KVP, drs. W. K. N. Schmelzer zich verzet tegen de kandidatuur van de VVD-leider. Hij wil vasthouden aan een kandidaat van de KVP voor de burge- 99 LUNTEREN Op een onbewaakte overweg in Lunteren is dinsdagavond een personenauto gegrepen door de trein van Ede/Wageningen naar Amersfoort. Van de twee inzittenden een echtpaar werd de 37-jarige me vrouw Van Es uit de auto geslingerd. Zij moest met inwendig letsel in het Julianaziekenhuis te Ede worden opge nomen. Haar man, die de auto bestuur de, bleef ongedeerd. De trein liep een kwartier vertraging op. FARMSUM De 73-jarige K. Kroon uft Farmsum bij Delfzijl is gisteren met zijn fiets aangereden door een auto, toen hij plotseling linksaf sloeg. Hij was op slag dood. MAASTRICHT „Ja, dat is het ringetje van Lily. Ik heb het haar zelf gegeven". Deze woorden van mevrouw E. van Wijhe uit het vlak bij Maastricht gele gen Belgische plaatsje Klein Ternaaien gaven gistermiddag een begin van ze kerheid omtrent de identiteit van het meisje, dat maandagmiddag dood in het bos van de Lapsjesberg bij Swal- men (Midden-Limburg) was gevonden. Lily Snel, zestien jaar, wordt sinds za terdag 28 oktober vermist. „Har signalement komt het meest overeen met het meisje dat in het bos van Boukoul is gevonden", had de Roermondse officier van jusitie, mr. J. J. Delessen, gezegd. Adjudant Oosr terling van de districtsrecherche der rijkspolitie uit Roermond ging daarom naar Klein Ternaaien, waar hij met hulp van de bijzondere opsporingsbri gade van de Belgische Rijkswacht een eerste herkenningspoging ondernam. De ouders van het vermiste meisje werden eerst voorzichtig ingelicht over het bezoek van de politie. Mevrouw Snel, die al jaren sukkelend is, lag ziek te bed. Haar man had juist geen dienst aan de benzinepomp in Maastricht. De ouders herkenden het ringetje niet. Evenmin konden zij zeggen dat het halskettinkje, dat de politiemen sen toonden, van hun dochter was. Mevrouw Van Wijhe, een goede vrien din van de familie Snel, herkende het ringetje echter direct. Naderhand herkende de moeder wel een laarsje, dat het dode meisje aan had gehad. „Het waren nieuwe laars* jes", zei mevrouw Snel. „Lily had ze pas een dag of wat". een van de vele die vlak over de gaan wonen, om- De familie Snel is Nederlandse families Belgische grens zijn dat ze in Maastricht geen woning kun nen vinden. De banden met het nabu rige Maastricht zijn echter nog wel sterk. Zo is het van deze families een ge woonte om in Maastricht voor een he le week boodschappen te doen. Voor de familie Snel deed Lily dat altijd. Zaterdag, 28 ojctober ging Lily om negen uur 's morgens met de bus naar Maastricht. Ze had 32 gulden in haar portemonnee en mogelijk wat Belgisch kleingeld. Zij had een boodschappen- net bij zich. »Maar ze was niet in het zwart ge- De ouders van Lily Snel uit Klein Ternaaien, die sinds oktober van het vorige jaar wordt vermist. Jloogstwaarschijnlijk is zij het meisje, dat maandag dood in Midden- Limburg werd gevonden. kleed", zeggen mevrouw Van Wijhe en het echtpaar Verwey. Mevrouw Van Wijhe hielp de moeder van Lily toen het meisje naar Maastricht vertrok. Zij zag haar na'ar de bus gaan. Het echtpaar Verwey ging met dezelfde bus naar Maastricht. „Lily had toen een blauwe jurk aan onder haar rode windjack", zeiden de ze mensen. De moeder van Lily is zo overstuur, dat ze zich niet meer her innert wat haar dochter die dag aan had. In de Boschstraat te Maastricht is Lily uitgestapt. Zij zou vlees halen in de vlakbij gelegen' Brusselsestraat, maar de slager daar heeft later ver klaard dat het hem had verbaasd dat Lily niet was gekomen. Van het mo ment af dat het meisje in de Bosch straat uit de bus stapte ontbreekt elk spoor van haar. Sindsdien heeft vrijwel de hele be volking van Klein Ternaaien naar Lily gezocht. „Wij zijn zelfs naar Eijsden gegaan en hebben daar door sleutelga ten van verdachte cafeetjes staan loe ren", zegt mevrouw Van Wijhe. „Er gingen toen geruchten, dat Lily door bordeelhouders was ontvoerd". „Het zoeken in Eijsden was wel een gevaarlijk werkje. Ik geloof niet dat ik dat een tweede keer zou doen. Toen we naar Lily aan het zoeken waren, kre gen we telkens last van de bazen van dié verdachte cafeetjes. Het was levens gevaarlijk". Het boodschappennet dat bij het dode meisje is gevonden, zou er op kunnen wijzen dat ze kort na haar verdwij ning in het bos is begraven. De andere kleding en hfet onderzoek van dr. Zel- denrust wijzen er echter op,dat ze geen negen maanden begraven is geweest. Ook worden twee gouden ringen ver mist, die Lily droeg. De 32 gulden, die ze had meegekregen voor de bood schappen, zijn evenmin op het dode meisje teruggevonden. Wel had ze en kele losse franken in de zak van haar rode jasje. „Wij houden rekening met de mo gelijkheid dat het dode meisje naar die plaats in het bos is gebracht", zegt mr. Delescen. „Er is alle reden om aan te nemen, dat het meisje daar niet is gedood". Aan de takken van een struik zijn draden gevonden afkomstig van de kleding van het meisje. Er zat zelfs een draad van haar zwarte trui vast aan een tak boven haar. „Dat duidt er onmiskenbaar op, dat ze al dood was toen ze in die greppel werd neer gelegd", zegt mr. Delescen. „Een van de theorieën is,", aldus de officier. „Dat degene die het dode meisje naar het bos heeft vervoerd, verrast is door het grenskantoor. Uit de richting Swalmen rijdend, ziet men namelijk plotseling het grote grens kantoor van Elmpt. Vlak daarvoor is een zijweg links het bos in. Een eind je van die zijweg is het meisje onder de struiken begraven". „Het is best mogelijk dat iemand door dat grenskantoor werd verrast en toen het bos is ingereden", aldus de officier. Een Duitse vrachtrijder heeft de politie meegedeeld dat hij enkele maanden geleden vlak bij hetzelfde grenskantoor een meisje had afgezet dat in Essen wordt vermist, en,dat in zijn vrachtauto meeliftte. „Ik wilde geen moeilijkheden aan de grens riskeren", aldus de verkla ring van de chauffeur. Toen zij van de Duitse kant de grens bij Elmpt naderden had het meisje gezegd dat ze geen identiteitspapieren bij zich had. Ze was van huis weggelopen en wil de naar Parijs. Volgens de aanwijzingen van de chauffeur is het meisje toen een eind voor het grenskantoor het bos ingelo pen. „Het is vrijwel zeker", aldus zei ons de officier van jusitie, „dat zij daarop over de groene grens is gelo pen. In dat geval is zij in het stuk bos terechtgekomen, waar nu het dode meisje is gevonden". Toen gisteravond de positieve ver klaringen uit Klein Ternaaien in Swal- men binnenkwamen werd de gedachte, dat het meisje uit Essen het slachtof fer kon zijn, losgelaten. Er waren op dat moment ook nog nasporingen gaan de naar een derde meisje. Dat was uit ongeveer dertig verdwenen Neder landse meisjes tussen de dertien en twintig jaar als mogelijkheid geselec teerd. Vanuit het vliegtuig van de rijkspo litie zijn gisteren overzichtsfoto's ge maakt boven de plaats waar het meis je is gevonden. Het uitzonderlijke van de situatie is dat op de plek waar het spoor ophoudt van een verdwenen meisje uit Essen, wellicht het lijk is gevonden van een verdwenen meisje uit België. Het laboratoriumonderzoek naar de doodsoorzaak is nog niet voltooid. meesterspost, die ook nu door een KVP-er, mr. H. A. M. Th. Kolfscho ten wordt vervuld. Ook in de WD is men niet sterk ge porteerd voor de kandidatuur van de heer Toxopeus. Men voorziet grote moeilijkheden bij zijn opvolging als fractieleider. Mr. W. J. Geertsema, die in het verleden het fractievoorzitter schap voor de heer Toxopeus waarnam, zal naar wordt aangenomen, begin 1970 worden benoemd tot commissaris der Koningin in Groningen. Cu 3 2 e O t- CD CO ca ca "O c 2% CL 2 *53) C CO Den Helder geh.bew. O 18 0 Ypenburg regen ono 20 4 Vlissingen regen no 20 5 Eelde zw.bew. O 18 0 De Bilt regen O 22 0.1 Twente zw.bew. O 21 2 Eindhoven geh.bew. ono 23 0 Zd.-Limb. geh.bew. O 24 0 Helsinki half bew. no 16 4 Stockholm geh.bew. n 2<* 5 Oslo half bew. nno 14 19 Kopenhagen l.bew. wnw 17 0 Aberdeen zw.bew. n 13 0.6 Londen regen no 22 5 Amsterdam geh.bew O 22 0 Brussel geh. bew. ozo 24 0 Luxemburg zw.bew. ozo 25 0 Parijs zw.bew. O 27 5 Bordeaux onbew. O 33 0 Grenoble zw.bew. O 33 0 Nice licht bew. n 28 0 Berlijn licht bew. windst. 26 0 Frankfort licht bew. nno 26 0 München onbew. ozo 29 0 Zürich zw. bew. wnw 29 0 Genève regen wzw 31 0.1 Locarno licht bew. windst. 30 0 Wenen onbew. nnw 32 2 Innsbruck onbew. windst. 32 8 Belgrado half bew. nno 37 0 Athene onbew. n 38 0 Rome onbew. windst 31 0 Barcelona mist wnw 28 0 Madrid zw.bew. zzo 36 37 Mallorca onbew. ono 39 0 Lissabon licht bew. w 28 0 TTet economisch en cultureel akkoord, tussen Nederland en Indonesië ge sloten, is in zichzelf van grote bete kenis. Maar bovendien bevestigen de ze akkoorden dat er tussen beide lan den een vorm van samenwerking is ontstaan, die tot voor een paar jaar onmogelijk werd geacht, constateert „Trouw" (prot. chr.). „Het mocht voor de hand gelegen hebben dat er tussen beide landen, na de eeuwenoude verhouding van kolonie en koloniserend land een nieuwe vorm van samenwerking moest kunnen groeien; het kwam er niet van. Integendeel, de onder linge verhouding werd in de na oorlogse periode van losmaking en ontvluchting alleen maar slechter. De oplossing van de kwestie Nieuw Guinea (West Irian) in 1962 verliep voor beide zijden nog zo pijnlijk, dat zij zeker aanvankelijk nauwe lijks als aanloop tot een begin van een betere onderlinge verstandhou ding kon worden beschouwd. Mi nister Luns betoonde zich voor en na sceptisch, of Indonesië zich aan de getroffen overeenkomst inzake West Irian zou houden. En de be richten uit West Irian waren ook niet zo, dat het vertrouwen in In donesië erdoor vergroot werd. Het sluiten van een economisch ak koord, Qiet culturele kan in dit ver band buiten beschouwing blijven) onder leiding van de toen zo scep tische minister Luns, mag worden opgevat als een bewijs dat ook diens twijfel nu tot het verleden behoort. Zijn vertrouwen in Indo nesië is teruggekeerd. De her nieuwde toezegging van minister Malik dat Indonesië de in 1962 ten overstaan van V.N. gedane toe zegging omtrent West Irian ge stand zal doen heeft dat vertrou wen ongetwijfeld eens te meer be vestigd en geschraagd. Of het eco nomisch akkoord werkelijk zal be antwoorden aan de hoge verwach tingen die er door zijn gewekt, moet uiteraard hog worden afge wacht Maar nu al kan worden ge zegd dat het een overeenkomst is die tal van nieuwe en hernieuwde mogelijkheden in zich bergt, die voor beide landen gunstig kunnen werken. De overeenkomst die de Billiton maatschappij met zijn jarenlange ervaring met name wat de tinwin ning betreft, juist heeft gesloten, loopt niet slechts met het gesloten akkoord in de pas, maar loopt er zelfs in zekere zin op vooruit. Het akkoord voor de culturele samen werking is al evenzeer een her nieuwing van oude contacten. De bewoordingen, waarin deze over eenkomst is vervat, zijn en kunnen ook moeilijk anders dan aandui dende omschrijvingen zijn. De werkelijke betekenis van beide ak koorden voor Indonesië en Neder land kan pas in de toekomst blij ken, wanneer, wat nu omschreven is op de een of andere manier zal zijn geconcretiseerd en de werke lijke waarde kan worden vastge steld. Nu kan er nog slechts wor den gezegd dat er een nieuwe ba sis is gelegd waarop kan worden voortgebouwd. ZOETERMEER De graanmaalde- rij annex veevoederhandel van de fa. A. P. Verhoef f en Co in Zoetermeer is dinsdagnacht door brand verwoest. Het drie verdiepingen tellende bedrijfspand brandde nagenoeg geheel uit. De scha de wordt geraamd op enkele tonnen. Voorbijgangers ontdekten de brand tegen één uur. De brandweer van Zoe termeer moest, wegens ernstig gevaar voor uitbreiding, assistentie inroepen van de brandweren van Benthuizen en Den Haag. Gezamenlijk kon, met inzet van veel materieel, in anderhalf uur de brand worden bedwongen, die vermoe delijk door kortsluiting werd veroor zaakt. ADVERTENTIE uga

De Vallei | 1968 | | pagina 6