Jan Janssen miste steun en kreeg geen kans om eindelijk zijn slag te slaan Amerongse Tennisclub wacht op uitbreiding van accommodatie Slotemaker en Janssen in Londen-Sydney-Marathon fijnste nollandse konjak VIEUX GRAND FOCKINK f 11» S 3- „NIJMEGEN" BOEKT RECORD-AANTAL DEELNEMERS Mexico klopte voor 't eerst Brazilië Spasski drie punten voor op Larsen FLETCHER TEGEN OKKER KANSLOOS Nederlandse renners naar het buitenland Tsjegolev nestelde zich naast Bergsma Barcelona Spaans bekerkampioen Nederland ontmoet voor Coupe Galea eerst Luxemburg 3e Vierdaagsedag Veel uitvallers op per hele liter UITSLAGEN Weer Belgische zege in de Tour Ledental met sprongen omhoog Weer geslaagd Geen steun Recht Niets bekend Advertentie Urgent De erkende slijter heeft 'm 15e RIT ALBI OM DE CENTROPA-CUP in de handige kneepfles Mirepoix ^Chalabre £j/»«/^Annat Cfiapelle% Formiguères WYNANO FOCKINK ANNO 1679 SEO DE URGEL De Spaanse aanval in de Tour de France is donderdag mislukt. Slechts enkele kilometers voor het Noordspaanse stadje Seo de Urgel verloor Gon zales, de sterkste klimmer op de dertiende dag, de voor sprong die hij op de Port d'Envalira had veroverd en die hij in de afdaling had uitgebreid tot bijna twee minuten. Een Spaanse triomf, die zo waarschijnlijk leek, werd op het laatste moment verijdeld door de samenwerkende Franse en Italiaanse macht in de achtervolgende groep. Pingeon, die kort voor Andorra nog een lekke band had gekregen, Poulidor, Guyot, Schiavon en Bitossi, vonden elkaar in een monsterverbond en voorkwamen de dreigen de Spaanse greep naar de macht. Poulidor en Wolfshohl, begeleid door Gomez del Moral, ontsnapten zelfs nog kort aan de greep van de groep. Het peloton van ruim 30 renners telde slechts één Neder lander, Jan Janssen, en dat betekende, dat alleen de Zwit serse ploeg, die nog maar twee man in de ronde heeft, voorin het veld slechter was vertegenwoordigd dan Neder land. Op een dag, waarop opvallend rustig werd gereden en be paald weinig begaafde klimmers als de Engelsen Wright en Hoban er wel in slaagden gelijk met de eersten binnen te komen, is het een schrale troost voor de Nederlandse ploeg, dat het verlies van Den Hartog en Dolman slechts tot enkele minuten bleef beperkt. Hoezeer de etappe van Pau naar St.-Gaudens woensdag de krachten van het veld had aangetast, bleek onmiddellijk na het vertrek. De 71 renners, die nog in de strijd zijn, maakten van de eerste 126 kilometer door Frankrijk een vervelend tochtje, waar bij tot aan de ravitaillering in Aix les Thermes het gemid delde niet meer dan 28 kilometer per uur bedroeg. Dit ge beurde op een traject, dat vrijwel vlak was en dat alleen in de Col de Port van de derde categorie een hindernis van enige betekenis had. Slechts enkele keren probeerde een van de Spanjaarden Gandarias was nog wel eens actief het peloton te prikkelen, maar zij vingen steeds bot. ■■l IH 1. Van Springel (Belg A) de 208,5 km in 6 uur 59 min. 55 sec., 2. Gomez del Moral (Sp) z.t., 3. Wolfshohl (W. Did) 6.59.56. 4. San Miguel (Sp) z.t.. 5. Colombo (It) 6.59.57, 6. Bitossi (It), 7. Janssen (Ned.). 8. Vandenberghe (Belg. B), 9. Wright (GB), 10. Houbrechts (Belg B), 11. Hoban (GB), 12. Huysmans (Belg A), 13. Bellone (Fr B), 14. Pin- tens (Belg A), 15. Grosskost (Fr B), 16. Poppe (Belg. A). 17. Bracke (Belg. 18. Aimar (Fr. B.). 19. Pingeon (Fr. A), 20. Wilde (W.ld), 21. Lopez-Car- ril (Sp), 22. Kunde (W.Dld), 23. Puschel (W.ld), 24. Poulidor (Fr A), 25. Guy ot (Fr A), 29. Schiavon (It), 31. Jime nez (Sp), allen z.t. als Colombo 6.59i57, 33. Gonzales (Sp) 7.00.21, 38. Godefroot (Belg B) 7.02.50, 39. Den Hartog (Ned) z.t., 42. Dolman (Ned) 7.05.52, 68. Beu gels (Ned) 7.12.23. VRIJDAG 12 JULI 1968 K JULI Graulhet# iCap-de-Joux ReveiJ 240,5 km JCastelnaudary NIJMEGEN Dinsdag 16 juli zal voor de Nijmeegse Vierdaagse een re cord-aantal deelnemers van start gaan. Donderdag waren bij het organisatie comité reeds 16.476 aanmeldingen bin nengekomen en er zijn zeker nog 200 inschrijvingen, onder meer uit de Ned. Antillen onderweg. Het Nederlandse contingent is het grootst: 9.700 wande laars. In tegenstelling tot andere jaren doen nu meer burgers dan militairen mee. Er zijn in totaal 19 landen ver tegenwoordigd. Uit Engeland en Bel gië hadden zich. per land 3.000 deelne mers aangemeld, maar het tenten kamp was niet groot genoeg voor een dergelijke massale opkomst, zodat er „slechts" 1.100 Belgen en L600, Engel sen werden toegelaten. De overige buitenlanders komen uit West-Duitsland (1400); Zwitserland (1.000), Canada (163), Denemarken (751), Frankrijk (5), Israël (78), Zwe den (98), Noorwegen (158), Oostenrijk (25), Luxemburg (14), Ver. Staten (164), Australië (1), Griekenland (1), en Trinidad (1). Het organisatiecomité ontving voorts twee telegrammen van het Koninklijk huis: Prins Bernhard deed de beste wensen voor het evenement toekomen en Prins Claus liet weten, dat hij dit maal helaas niet kon meedoen we gens vakantieplannen. MEXICO-STAD Het Mexicaanse elftal heeft woensdagavond in het Az tekenstadion in Mexico-stad voor ruim 105.000 toeschouwers met 2-1 gewonnen van Brazilië. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. Het is de eerste maal in de voetbalgeschiedenis van beide landen, dat Mexico zegevierend tevoorschijn kwam uit een ontmoeting met Bra zilië. MALMö Voor de halve finalewed strijd van het kandidatenschaaktoer- nooi tussen de Rus Spasski en de Deen Bent Larsen werden donderdag de af gebroken partijen uit de derde en vier de ronde uitgespeeld. Spasski won de derde partij. De vierde eindigde in re mise. Spasski heeft thans de leiding met 3V2 - V* punt. DUBLIN Tom Okker heeft donder dag in Dublin zonder veel moeite de finale van de open Ierse tenniskam pioenschappen bereikt. In slechts 39 mi nuten versloeg de als eerste geplaatste Nederlandse kampioen de in Hong Kong wonende Australiër Ken Fletcher 6-1, 6-4. In de finale komt Okker uit tegen de Australiër Lew Hoad of de Brit Mark Cox. Indien Okker de eind strijd wint, ontvangt hij 1000 pond (on geveer 8600 gulden). Bij de dames bereikte de Britse Ann Jones, op Wimbledon in de halve fina les uitgeschakeld, de finale door een j verdiende overwinning met 6-4, 6-3 op j de Zuidafrikaanse Annette du Plooy- Ivan Zijl. Het was geen Spaans weer. Een dik ke bewolking, waarvoor de Nederland se lucht model zou hebben kunnen staan, hield de brandende zon ver van de renners. Die bewolking bleef, toen het veld de Port d'Envalira, de toegang tot Andorra, beklom. Maar ook daar heerste aanvankelijk kalmte in 't veld. De aanloop naar de echte klim, een stuk van ruim dertig kilometer, waar in slechts een hoogteverschil van 1300 meter moest worden overwonnen, liet de groep in zijn totaliteit nog onge schonden. Pas toen de wolken dichter bij kwamen de top van de Envalira was in een kille nevel versluierd zet te Aurelio Gonzales zijn aanval in, om dat hij nu eenmaal de beste klimmer in het veld is. Jimenez had het al eens eerder geprobeerd, maar hij kreeg on middellijk Poulidor aan zijn wiel. Een lekke band ./ierp de Franse favoriet even terug, maar de drift van de ster ken was niet zo groot, dat daaruit voor „Poupou" onherstelbare schade ont stond. Vrij snel hernam de donkere Frans man zijn plaats op de eerste rij van de groep weer in, juist op het moment, dat de eerste renners terrein begonnen te verliezen. Tot die eersten behoorden Eddy Beugels en Eef Dolman, die zich niet wilden laten verleiden tot een ho ger tempo dan in hun macht lag. Arie den Hartog en Jan Janssen handhaaf den zich voorin het veld. Drie kilome ter van de top viel Den Hartog af. In de laatste kille, grimmige meters werd hij gevolgd door Janssen. Gonzales was toen al onbereikbaar geworden en Van denberghe, die zijn zware lichaam weer met een ongelooflijke hoeveelheid ener gie omhoog sleurde, had de anderen ook moeten laten gaan. Dagploegeklassement: 1. Spanje (Go mez del Moral, San Miguel, Lopez - Carril) 20.59.48, 2. België A 20.59.49, 3. West-Duitsland 20.59.50, 4. België B 20.59.51, 35 pl, 5. Italië z.t., 37 pl, 10. Nederland 21.08.39. Algemeen klassement: 1. Vandenberghe (Belg B) 72.33.49, 2. Schiavon (It) op 1.34, 3. Passuello (It) op 3.26, 4. Pintens (Belg) op 3.43, 5. Poulidor (Fr A) op 4.13, 6. San Mi guel (Sp) op 4.21, 7. Bracke (Belg B) op 4.36, 8. Wolfshohl (W.Dld) op 4.46, 9. Gonzales (Sp) op 4.56, 10. Lopez-Car- ril (Sp) op 5.09, 11. Van Springel (Belg A) op 5.40, 12. Gandarias (Sp) op 5.49, 13. Grosskost (Fr B) op 5.57, 14. Bitos si (It) op 6.13, 15. Janssen (Ned) op 6.14, 16. Bellone (Er B) op 6.31, 17. Go mez del Moral (Sp) op 6.39, 18. Chiap- pano (It) op 6.45, 19. Houbrechts (Belg B) op 6.53, 20. Poppe (Belg A) op 7.03, 21. Aimar (Fr B) op 7.11, 22. Kunde (W.Dld) op 7.13, 23. Vicentini (It) op 7.15, 24. Pingeon (Fr A) op 7.19, 25. Co lombo (It) op 7.30, 26. Jimenez (Sp) op 7.56, 32. Den Hartog (Ned) op 22.20, 61. Beugels (Ned) op 43.09, 70. Dolman (Ned) op 57.30. Puntenklassement: 1. Godefroot 149 pnt (twee etappeze ges), 2. Bitossi 149 pnt, 3. Van Rijcke- ghem 126 pnt, 4. Vandenberghe 124 pnt, 5. Janssen 109 pnt, 6. Grosskost 56 pnt. Gouden Pijl: 1. Pintens 48 pnt, 2. Bolley 38 pnt, 3. esvages 34 pnt, 4. Leman 24 pnt, 5. Guyot 22 pnt. De drager van de gele trui hoopte echter op de afdaling, waarin hij ook woensdag een grote achterstand had goedgemaakt. Vandenberghe is daarin weer geslaagd. Van het moment af, dat hij het hoogste punt van de Port d'Envalira was gepasseerd, ontwikkel de hij de grootste snelheid van het ge hele veld. De wetenschap nog steeds leider in het algemeen klassement te zijn, gaf hem de bijna roekeloze moed om met een ongeëvenaarde snelheid omlaag te gaan. Georges Vandenberghe bewees, dat de gele trui een gemiddelde renner een opmerkelijke kracht kan geven. Hij heeft daarnaast veel risico moeten ne men, want was de klim naar de Port d'Envalira alleen in de laatste stijle kilometers werkelijk zwaar, de afda ling leek een duivels karwei met tallo ze haarspeldbochten en schrikaanjagen de afgronden, die hun ware diepten pas onthulden, nadat de eerste kilometers achter de rug waren en de bewolking, waarin de renners hun val hadden be ginnen moeten, plaats maakte voor dé zon. Op dat laatste stuk namelijk ging het voortdurend omlaag, tot aan de eindstreep in Seo de Urgel, waar Van Springel de eindsprint won van een groep van 35 renners en waar de klas sementen ongewijzigd bleven. Jan Janssen heeft nog een tijd de il lusie gehad de dertier.de rit, waarin de hoogste pas van deze tour in de Pyre neeën moest worden beklommen, te kunnen winnen. „Nadat die Spanjaard vlak voor het einde was ingelopen, dacht ik, ik ga nog winnen ook. Ik voel de mij namelijk sterk na deze simpele rit. Wat een verschil met gisteren. Maar toen er steeds weer werd ge sprongen op die laatste paar duizend meter er zaten tenslotte zes Italia nen, vier Spanjaarden en vier Duitsers voorin toen merkte ik toch wel dui delijk, dat ik in mijn eentje was. Je kunt niet blijven jagen op iedereen als er aan alle kanten van je wordt gede marreerd". Arie den Hartog had zijn grootste verlies geleden in de afdaling. Hij had bijv. Aimar, Grosskost en Guyot, met wie hij gelijk omhoog was gegaan, niet kunnen vplgen. Den Hartog vertelde: „Ik ben niet zo'n heel dappere in het dalen. Als ik het wiel van een goede man te pakken heb durf ik wel mee te gaan. Dan kan ik mij op hem richten. Alléén durf ik gewoon niet. Toen ik maar pas reed, als nieuweling, heb ik eens in Limburg en daarbij verge leken is dit heel wat anders een ver schrikkelijke val gemaakt. De schrik zit er nog altijd een beetje in. Boven dien ben ik dit jaar in Spanje ook on deruit gegaan en dan doe je weer een tijdje voorzichtig aan". Eef Dolman, snel gelost in de klim, herstelde zich nog in de stijgende me ters van de Port d'Envalira en her overde in de afdaling nog meer van 't aanvankelijk verloren terrein. Dolman heeft léf. Hij zei: „De enige kunst bij het dalen is niet aan jezelf te gaan twijfelen en je gewoon omlaag te laten vallen. Kijk, als je nu een paar keer vlak langs het randje gaat, houd je je wel een beetje in, maar zolang je het stuur stevig in handen hebt, is er geen vuiltje aan de lucht Nu ik de rit van gisteren ben doorgekomen zeg ik van daag: „Ik haal het einde, als ik morgen net zo goed binnenkom, dan bereik ik Parijs ook, want na de Pyreneeën wil je gewoon niet meer afstappen." Men komt met deze ene baan in ern stige tijdnood en vooral in de weekends is het nagenoeg ondoenlijk een behoor lijke wedstrijd te spelen. Ook wanneer Larsheim definitief afscheid neemt van de Amerongse gastheren zal hierin nog wel zeer weinig verandering komen. Het wachten is op de gemeente. Een die wéét dat er voor diverse sportclubs een tekort aan accommodatie is. Maar zij wacht op haar beurt ook. Op de centen.... ADVERTENTIE AMERONGEN De Amerongse Tennisclub of zo men wil Ame rongse Lawn-Tennis Club (ALTC) heeft dringend behoefte aan een tweede tennisbaan. De vereniging, die tot voor kort slechts 25 senior-leden telde en haar accommodatie moest de len met de grote tennisafdeling van de Leersumse sportvereniging Larsheim, „kreeg de laatste tijd een geweldige le den aanwas van vooral jeugdige sport liefhebbers en heeft momenteel ruim zeventig leden geregistreerd staan. Het bestuur van de Amerongse ver eniging wil de jeugd een goede training gaan geven en welicht volgend seizoen reeds laten uitkomen in de competitie, samen met een sterke kern van senior leden. Ook wil men de goede contacten die bestaan roet de tennisclubs uit Vee- nendaal, Rhenen en Doorn behouden en deze verenigingen eens inviteren voor onderlinge wedstrijden. „In deze opzichten is een tweede baan zelfs urgent", aldus.de enthousiaste se cretaris van ALTC, de heer J. J. Eijf fius.- „Onze vereniging heeft er zelfs recht op. Een vuistregel van de Nederlandse Sport Federatie is namelijk, dat wan neer een vereniging 50 leden telt een tweede baan noodzakelijk is. Wij heb ben er nu reeds over de zeventig", vertelt de heer Eijffius. Hij vindt het echter ongepast om het gemeentebe stuur nu het zover is dagelijks te wijzen op het tekort aan accommodatie. „Wij hebben altijd de volle mede werking gehad van de gemeente en zijn dan ook bijzonder te spreken over de vroede vaderen. Om deze mensen s.teeds weer lastig te vallen is bepaald niet opportuun, maar aan de andere kant zitten we toch wel omhoog met die ene baan. Vooral de weekends leve ren .onoverkomelijke moeilijkheden op.' Wethouder G. J. van Barne- veld kan echter nog niet zeggen wat er gaat gebeuren op „De Burgwal". „Er is nog niets naders bekend over plan nen voor een uitbreiding. Wij zoeken naarstig naar een oplossing, niet alleen om een tweede tennisbaan, maar ook om een tweede sportveld te realise ren. Want hoe mooi „De Burgwal" er ook uitziet, de accommodatie is duide lijk onvoldoende. De voetbalvereniging zit met te veel elftallen, terwijl de Amerongse korf balclub Hemur-Enge, een bloeiende vereniging, nog steeds speelt op een oefenveld. Maar het is voor ons uiteraard ook een financiële kwestie....", gaf de heer Van Barneveld als commentaar. Hoewel de tennisbanen in Leersum bijna gereed zijn, zal Larsheim dit sei- Secretaris Eijffius wacht met smart op een tweede tennisbaan. Hij weet dat de gemeente alles in het werk stelt cm een uitbreiding van de accommodatie te realiseren, maar hij weet óok dat er nog geen geld is. Hij ziet er dan ook een zwaar hoofd in zoen nog wel op de baan van Ameron- gen uitspelen. Vijf jaar is de Leersum se club dan „te gast" geweest bij de Amerongse Tennisclub, die sinds drie seizoenen de tennisbaan in Amerongen in zijn geheel heeft gehuurd van de gemeente. „Èn dat is ons gëweldig goed beval len. Maar nu Larsheim een eigen ac commodatie krijgt en wij de enorme ledenaanwas hebben gekregen, moet er iets gebeuren", is de mening van de heer Eijffius. „Wij hebben in het voor jaar een advertentie geplaatst om nieu we leden te werven en die zijn er inder daad gekomen. De heer R. J. Dorpe- ma, een functionaris van de Nederland se Sport Federatie, heeft het grote aantal jeugdigen onzerzijn hoede ge nomen en we hebben nu zelfs een trai ner uit Culemborg aangetrokken. De bedoeling is om de talentvolle jeugd ge leidelijk aan onder te brengen bij de senioren om zodoende teams te vormen om mee te starten in de competitie." De nieuwe oefenmeester van de club traint m .nenteel ee gedeelte van de jeugd en eveneens een aantal senioren. Een uitbreiding van de accommoda tie zou eveneens urgent zijn wanneer men bedenkt dat de Amerongse club regelmatig contact heeft met de ver enigingen uit Rhenen, Veenendaal en Doorn, die vaak invitatiewedstrijden houden. Ook de ALTC moet eens iets te rugdoen door een serie matches samen met deze clubs te organiseren. Een vereniging die het ledental van 70 reeds heeft overschreden wordt op een gegeven ogenblik min of meer ver plicht om haar teams in de competitie te laten spelen, vooral wanneer zich tennistalenten komen aandienen. Algemeen bergklassement: 1. Gonzales (Sp) 36, 2. Poulidor (Fr A) 29, 3. Gandarias (Sp) 28, 4. Bitossi (It) 27, 5. Jimenez (Sp) 26, 12. ex ae- qou onder meer Janssen (Ned) 6 pnt. Ook de dertiende Tcur-etappe lever de een Belgische zege op. In Seo de Urgel ging Herman van Springel als eer ste over de finish, gevolgd door Gomez del Moral van Spanje. DEN HAAG Een aantal Neder landse renners zal in de komende we ken weer de Nederlandse kleuren in 't buitenland gaan verdedigen. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 13 juli: Trofee van Rocourt (België), Fedor den Hertog (Amsterdam) en Joop Zoetemelk (Rijp-Wetering). 14 juli: Wangen im Allgau: Peter v. d., Kruijs (Helmond), Herman Hoogzaad (Venhuizen) en Jan Aldershof (Haar lem). 16-20 juli: Scottish Milkrace: Renee Pijnen (Woensdrecht), Leen de Groot (Utrecht), Kees Koeken (Achtmaal) en Popke Oosterhof (Eelde) 18 en 20 juli: Coupe de Boekarest: Harry Jansen (Westzaan), Daan Holst (Amsterdam), Jan Krekels (Borne), Joop Zoetemelk (Rijpwetering) en Leen Poortvliet (Dirksland). Coach is Joop Middelink. 19 t/m 21 juli: Rónde van Luik: Arnold Voogt (Scherpenzeel), Mathijs de Ko ning (Scherpenzeel), Martin van Hoog straten (St. Anthohis), Floor de Bree (Schinveld), Henk Pepels (Stein) en Ger Harings (Scheulder). 20-21 juli: Grand Prix Rea Gitany Luxemborg: Ben Groen (Steenwijk), Piet Hoekstra (Dokkum), Jans Vlot (Wanneperveen), Albert Huizebosch (Beilen) en Dirk Middelveld (Zuidwol- de). LEEUWARDEN In de derde ron de van het internationale Turkstra-dam- toernooi in Leeuwarden heeft de Ne derlandse kampioen Piet Bergsma, die remise speelde tegen Gournier, op de eerste plaats gezelschap gekregen van de Rus Tsjegolev. Deze versloeg Van dei? Sluis. Ton Sijbrands behaalde zijn eerste overwinning. Dit ging ten koste van ir. Van Dijk. De uitslagen: Schotanus - Germain (Haiti) 1-1; Tsjegolev (Rusl.) - Van der Sluis 2-0; Sijbrands - Van Dijk 2-0; Gaqtward (Rusl.) - Mostovoy (Fr.) 2-0; Gournier (Fr.) - Bergsma 11; Andreiko (Rusl.) - Kuyken (Rusl.) 1-1. Stand: Vt Tsjegolev en Bergsma beiden 5 pnt.; 3/4 Andreiko en Gantwarg 4 pnt.; 5/8 Sijbrands, Schotanus, Gour nier en Germain 3 pnt.; 9/10 Van Dijk en Van der Sluis 2 pnt.; 11/12 Mostovoy en Kuyken 1 pnt. MADRID Barcelona heeft donder dagavond in Madrid de Spaanse beker competitie gewonnen door een overwin ning met 1-0 op Real Madrid. Het enige doelpunt ontstond in de zesde minuut, toen Fernand Zunzunequi in eigen doel schoot. De ontmoeting in het Bernabeu- stadiori werd bijgewoond door 100.000 toeschouwers. DEN HAAG Nederlands top-cou- reur Rob Slotemaker heeft ingeschre ven voor de Londen-Sydney-Marathon, de meest spectaculaire race van ons tijdperk, waarin de deelnemers een afstand van 16.000 km onder de zwaarst mogelijke omstandigheden moeten af leggen. Autospecialist Rob Janssen zal als teamgenoot fungeren, waardoor een uitermate sterke equipe is gevormd. Als wedstrijd wagen koos Rob Slotema ker de 2-liter Datsun Cedric. Nog in de in april jl. verreden 16e East African Safari Rally werden met deze 2-liter Datsuns opvallende successen geboekt- De Londen-Sydney-Marathon gaat op 24 november van dit jaar in Lon den van start en voert de deelnemers via Parijs, Turijn, Belgrado,Istan- boel, Teheran, Kabul en New Delhi naar Bombay, waar de eerste wagens zondag 1 december moeten arriveren. Per boot wordt de afstand van Bom bay naar Freemantle aan de westkust van Australië overbrugd. Daarna volgt nog een van de zwaarste trajecten, na melijk door de beruchte Australische woestijnen naar Sydney aan de Austra lische oostkust, waar vrijdag 13 decem ber de eerste wagens zullen worden af- gevlagd. BRATISLAVA In Pestany is don derdag het tennistoernooi om de cen- tropa-cup begonnen. In het gemengd- dubbelspel wonnen Peter Soeters en Ada Bakker met 6-1, 6-4 van de Zwit serse combinatie Emmeneger/Burg- ner. Op de eerste dag wonnen de Tsjechen drie partijen. Combinatieklassement: 1. Bitossi 20 pnt, 2. Vandenberghe 24 pnt, 3. Gonzales en San Miguel 27 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 220.19.45, 2. België B 220.20.37, 3. België A 220.21.29, 4. Italië 220.22.27, 5. Frankrijk B 0.30.06, 9. Nederland 21.35.48. DEN HAAG De Nederlandse ploeg, die van 18 tot 21 juli in Amsterdam zal deelnemen aan de strijd om de Coupe Galea (Nederlandse zone), bestaat uit de volgende tennissers. Fred Hemmes, Jan Hordijk en Fried Schmitz. Naast Nederland komer in de Neder landse zone Denemarken, Portugal en Luxemburg uit. In de eerste ronde speelt Nederland tegen Luxemburg en Denemarken tegen Portugal. De win naar van de eerste ontmoeting speelt daarna tegen de winnaar van de tweede ontmoeting om uit te maken, wie van 25 tot 28 juli in het Belgische Zoute in de halve finales uitkomt. APELDOORN De derde dag van de NWB-Vierdaagse heeft gisteren een ongekend groot aantal uitvallers opge leverd. Dat was overigens niet tegen de verwachtingen, want de wandelaars en wandelaarsters ondervonden in flin ke mate de gevolgen van de regen en wind, waardoor zij woensdag werden geteisterd. Velen hadden naast blaren last van stijve en stramme spieren en tien haalden daardoor de finish in de schouwburg „Orpheus" niet. Vier deel nemers waagden het er helemaal niet meer op en verkozen het warme bed boven het kille en koude parcours. Aanvankelijk leek het weer nog wel gunstig, maar omstreeks elf uur begon het weer te regenen. Vanmorgen gingen 1268 moedigen van start, want één daag de niet op.

De Vallei | 1968 | | pagina 13