Zondagsport op radio en tv Marijke Jansen in halve finale Eef Dolman maakte op geraffineerde wijze de weg vrij voor felle Jan Janssen Apeldoornse Vierdaagse kreeg met kleurig défilé feestelijk slot NWB gaat door met organisatie van Vierdaagse Spanjaarden toch favoriet voor eindoverwinning Op laatste dag geen uitvallers meer Russen samen op kop in Leeuwarden Jeugdwaterpoloploeg tegen Oost-Duitsland Tom Okker in finale tegen Lew Hoad Kortsjnoi en Tal braken partij af Vroeg Stemming Eindelijk etappezege voor Nederland Waarom? Laatste rustdag 16e RIT AURILLAC UITSLAGEN Klassementen ZATERDAG 13 JULI 1968 Giaulhet# ==q QSl.-Paul- ICap-de-Joux Reveil 24C KIRCastelnaudary Mirepoix ^Chalabre [sptzelZkAnnat OmHf% Formiguères 15 JULI St-Mamef% Atofltefl/yö^Montsalvy |X] Jr MJecazeville 'Rieupeyroux ^Port-de-la-Besse OCarmaux mi 4 HILVERSUM —In het NRU-pro- gramma „Langs de Lijn" (14.30 - 17.00 uur via Hilversum II en 18.10 - 18.30 via Hilversum I) zal o.m. aandacht worden besteed aan de volgende sport evenementen: de ronde van Frankrijk, de Rotsee Regatta in Luzern, de vijf- kamp-atletiek voor dames ih Ensche de, het Nederlands kampioenschap ka novaren op de Bosbaan te Amsterdam, het concours hippique te Blaricum, het internationaal damtoernooi in Leeu warden, de paardecourses op Meere- veld en in Sappemeer, de waterpolo- interland Nederland - België in Yperen en de motorraces te Uden. In het NTS-programma, van 19.30 tot 20.25 uur op Nederland I, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de Tour de France; de AAA-kampioenschappen in Lon den (Amateur Athletic Association); de nationale kano-kampioenschap pen op de Amsterdamse Bosbaan; de internationale Rotsee Regatta in Luzern; de Ronde van Ierse- ke (wielerronde voor profs); de hondbal wedstrijd OVVO - Storks in Amsterdam. APELDOORN De vijftiende Apeldoornse Vierdaagse behoort weer tot het ver leden. Het door de weergoden met regen, wind en kou geteisterde wandellegioen heeft de laatste dag veel vergoeding gekregen voor de doorstane ellende. Het was een stralende zomerdag. Niet te warm en uitstekend wandelweer. Langs de ge hele route was de stemming dan ook uitstekend. De grootste strompelaar fleurde weer op en liep met plezier zqn laatste kilometers. Traditiegetrouw kende de laatste dag geen uitvallers. De op de laatste morgen gestarte deelnemers, 1268 in totaal, hebben aan de finish allen hun beloning in ontvangst kunnen nemen. Het totaal aantal uitvallers in deze vierdaagse bedroeg 35. Een ongekend groot aantal en een duidelijk bewijs, hoe zwaar de wandelaars het hebben gehad. Men zoekt nog steeds naar de juiste organisatievormen van de Apeldoornse Vierdaagse. Zo heeft men dit jaar de officiële opening op de helling gezet. In de voorbije jaren werd op maandag avond een openingsdefilé gehouden op het marktplein, waarbij de vlaggen werden gehesen en de Vierdaagse of ficieel geopend werd. Dat is dit jaar achterwege gebleven, omdat het niet bevredigde. Vooral bij slecht weer stonden de wandelaars, die de volgen de dag al vroeg aan de start moesten komen, te lang op het plein. Daarom zoekt men nu naar een andere moge lijkheid voor de officiële opening. Wat het défilé aan het slot betreft heeft men naar onze mening de juiste vorm wel gevonden. We hebben dit de- filé al gehad bij het, militair tehuis aan de Asselsestraat en bij „Orpheus". Maar zoals het aan het slot van deze vijftiende Vierdaagse is geweest is het nooit geweest. Het werd een succes. Enorm groot was de belangstelling langs de route en juist in het centrum bracht het een feestelijke 'stemming mee, die de propaganda voor de wan delsport alleen maar ten goede kan komen. En in het bijzonder voor de Vierdaagse. De fleurige stoet van wan delaars, waartussen verschillende drumbands en muziekkorpsen, ontlok te luid applaus en vele toejuichingen van de omstanders. Het bestuur van de NWB en gemeentelijke autoriteiten en genodigden namen op een speciaal voor het Raadhuisplein gebouwd po dium het défilé af. De vlaggen neigden als afscheidsgroet, die echter inhielden „tot weerziens". Er werd met bloe men gezwaaid door zeer tevreden wan delaars, die vier dagen lang tenvolle hebben genoten van hun sport. Al bijzonder vroeg waren de wande laars op het Roburterrein gearriveerd. Velen maakten van de gelegenheid ge bruik om zich eerst te gaan verkleden en op te frissen om er bij de intocht zo voordelig mogelijk uit te zien. Fa milieleden van de wandelaars waren hier ter verwelkoming aanwezig en overlaadden de deelnemers met bloe men. Vele wandelaars deelden hun bloemen met de helpsters en helpers van Rode Kruis en EHBO. Een bij zonder charmant en veelzeggend ge baar. Enorm veel werk hebben deze dames en heren verzet. Niet alleen zorgden zij voor het prikken van een blaar en het weer soepel wrijven van stramme spiefen, maar ook wisten zij vaak een moreel opkikkertje te geven. Menig wandelaar zal, als hij zijn Vier- daagsekruis bekijkt, nog wel eens te rugdenken aan de hulppost langs de route of aan de eenzame helpster of helper op de fiets, die juist op het kri tieke moment aanwezig was om met Een feestelijke intocht van het wan- deNegioen in Apeldoorn. pleister, jodium of bemoedigende woorden het moreel weer op te peppen. Met de Koninklijke Harmonie uit Epe, de „Dorst(t)vlegels" uit Ammerzo- den, de drumbands van de speeltuin vereniging „Kindervreugd" uit Orden, TOG uit Amsterdam, „Velp-Zuid" en de Apeldoornse Postfanfare was al gauw een lange stoet gevormd, die zich precies om drie uur in beweging zette voor de slotapotheose. Nog tot laatbleef in Apeldoorn de Vierdaagsestemming hangen. In de ho recabedrijven heejrste een gezellige drukte en de „blarenbals" in „La Bor delaise" en de „Poort van Kleef" mochten zich verheugen in een grote belangstelling van vermoeide, maar in uitgelaten stemming verkerende wan delaars. Het was al vrij laat toen de laatsten afscheid namen. Hoe de af scheidswoorden ook waren geformu leerd, ze eindigden bijna steeds met „tot volgend jaar". EINDHOVEN In de halve finales van het internationale tennistoernooi in Eindhoven is Nederland alleen verte genwoordigd door Marijke Jansen. Het Haagse meisje won vrijdag met 6-3, 2-6, 6-1 van de Zuidamerikaanse Vir ginia Caceres. Bij de heren verloor Evert Schneider van de Australiër Di- bley en werd Jan Hajer uitgeschakeld door de Duitser Klameth. De beide Ne derlanders handhaafden zich wel in het herendubbelspel, terwijl vier Neder landse dames over zijn in het dames dubbelspel. De voornaamste uitslagen van vrijdag zijn Dames-enkelspel, kwartfinales: Ma rijke Jansen (Ned.)Virginia Caceres (Peru) 6-3. 2-6, 6-1; Helen Amos (Austr.) Els Veentjes (Ned.) 6-2, 6-3; Elena Su- birats (Mex.)Susan Petersen (VS) 6-1, 6-2; Esme Emanuel (Z.-Afr.)Lidy Jan sen Venneboer (Ned.) 6-4, 6-1. Heren-enkelspel, kwartfinales: Guz man (Equador)Argyrion (Griekenl.) 6-4, 6-3; Dibley (Austr.)Schneider (Ned.) 2-6, 6-2, 6-2; Klameth (Did.)— Hajer (Ned.) 6-3, 1-6, 6-3; Subirats (Mex.)—Van Gelder (Ned.) 3-6, 6-0, 6-1. PERPIGNAN Er zijn dagen in de Ronde van Frank rijk, dat de coureurs eigenlijk net zo goed per autobus van de startplaats naar een punt op enkele kilometers van de finish kunnen worden gebracht. Daarna kan het complete veld zich gereed maken voor de eindsprint. Zo'n etappe was de veertiende, de eerste, die Nederland door Jan Jans sen winst bracht. Wat de rit aan strijd tekort is gekomen, werd vergoed door de magnifieke laatste kilometers van Eef Dolman en an Janssen. Dolman deed het zware werk, Janssen greep de winst. Het was 'n triomf van samenwerking in de Ne derlandse ploeg. Daarom bedankte Jan Janssen Dolman onmiddellijk na zijn overwinning op Zuideuropese wijze. Daarom vertelde Janssen: „Ik heb echte ploegmaats. Jam mer, dat het er nog maar drie zijn. Zoals Eef het heeft gedaan is groots. Hij deed precies wat hij doen moest en wij hadden niets afgesproken. Maar dat gaat vanzelf. In de laatste bocht voor de streep ben ik weggegaan. Juist op het goede moment maakte Dolman het gat open en toen was het voor mij alles of niets. Winnen of vallen. Ik heb het risico genomen, wij hadden tenslotte nog niets gewon nen en wat koop ik ervoor als ik op de laatste meters van de sprint ga wachten en dan weer eens met een band, een wiel of een lengte wordt verslagen. Op het moment, dat Dolman het gat maakte, wist ik dat ik dertig meter kon pakken en die heb ik gehouden tot op de streep". In het gejubel in Canet Plage, zonnige badplaats aan de Cote Vermeille, ging Eef Dolman een klein beetje verlo ren. De glorie is immers voor de winnaar en ook Janssen, die Dolman zo graag in de hulde wilde laten meedelen, kon niet voorkomen, dat hij snel werd afgezonderd van de man, die de weg voor zijn succes, nog vergroot door de Nederlandse overwinning in het dagploegenklassement, had geëffend. gen en twee Fransen. De Spanjaarden blijven favoriet voor de zege in Parijs, want ook San Mi guel, Gandaris en Gomez del Moral staan hoog in het klassement. Nog voor Jimenez zelfs. En Dalmatio Langa- rica heeft een voortreffelijke eenheid in zijn ploeg. Hij heeft bovendien vier man, die de beste klimmers van het moment in de bergen steun kunnen ge ven. Er is geen ploegleider, die dat van zijn ploeg met eerlijkheid kan beweren en Marcel Bidot van de Franse A-ploeg mag zelfs al blij zijn, als hij er ten minste in zou slagen de rivaliteit en de naijver tussen Poulidor en Pingeon te beteugelen. Jan Janssen hief de armen juichend op, toen hij eindelijk zijn etappezege in de Ronde van Frankrijk behaalde. Eef Dolman zelf is een rappe sprinter, maar hq heeft zqn kansen volledig opge offerd voor het succes van de „meester". In een rit om het Nederlands kampioen schap zou Dolman misschien niet eens kansloos z(jn tegen Janssen. De gedachte echter aan die mogelijkheid is in Canet Plage en tijdens de laatste kilometers daar naar toe niet bq hem opgekomen. „Jan rijdt gewoon beter dan ik, bovendien is het in het belang van de ploeg. Jan is toch onze beste man in het klassement. Kqk, een overwinning in de Ronde van Frankrijk is natuurlijk geweldig, maar dat is het ook als één van de andere leden uit de ploeg hem behaalt. Op duizend meter van de streep lag Janssen misschien als derde in het veld. Ik ben naarvoren gesprongen en schreeuwde tegen hem: mijn wiel. Zoiets hoef je geen twee keer APELDOORN„Er is geen spra ke van, dat er plannen bestaan om te stoppen met de organisatie van de NWB-Vierdaagse". Dat verklaarde ons gisteren de secretaris van de Neder landse Wandelsport Bond, de heer T. Achterberg, die wij een desbetreffende vraag stelden n.a.v. geruchten, dat de toenadering tussen „Nijmegen" en „Apeldoorn" het stopzetten van de NWB-Vierdaagse tengevolge zou heb ben. De heer Achterberg merkte op, dat er inderdaad, en gelukkig, meer be grip is gekomen tussen de NWB en de KNBvLO, de organisator van de Nij meegse Vierdaagse. „Apeldoorn", zo zei hij, „is in wandelsportkringen langzamerhand een begrip geworden. Toen de NWB indertijd met de orga nisatie van de Apeldoornse Vierdaagse begon had dat echt wel iets van een soort concurrentie, omdat de KNBv LO ons op zijn beurt beconcurreerde met de organisatie van de Avondvier daagsen, dat daarvan zijn wij nog altijd volledig overtuigd ons werk was, waarmee we al lang bezig waren. Ik moet eerlijk toegeven, dat we als concurrent van de Nijmeegse Vier daagse van geen betekenis zijn ge weest. Achteraf bezien eigenlijk maar gelukkig. Maar niemand zal kunnen ontkennen, dat wij als aanvulling op Nijmegen volledig geslaagd zijn. Want de NWB-Vierdaagse biedt de wande laars, wat Nijmegén niet kan bieden. Door de betrekkelijk beperkte deelne ming is het ons mogelijk de wande laars te sturen langs bos- en heidepa den, wat in Nijmegen volkomen onmo gelijk is. De wandelaar, die natuur schoon zoekt vindt daarom in Apel doorn veel meer dan in Nijmegen, want de Vierdaagse heeft daar veel meer het karakter van een prestatie mars". LEEUWARDEN De drie Russi sche deelnemers aan het internationa le Turkstra-damtoernooi, wereldkampi oen Andreiko, Tsjegolev en Gantwarg, hebben vrijdag in de vierde ronde de leiding genomen. De Nederlandsê kam pioen Pieter Bergsma, die op de ge deelde eerste plaats stond, was niet te gen Andreiko opgewassen, terwijl Gantwarg van de Fransman Gournier won. Tsjegolev behield zijn gedeelde leiderspositie door een remise tegen Schotanus. De Europese kampioen Ton Sijbrands maakte weer iets van zijn door een nederlaag in de eerste ronde opgelopen achterstand goed met een overwinning op Wim van der Sluis. De uitslagen luiden: Germain (Hai ti) Van Dijk (Ned.-) 1-1, Van der Sluis (Ned.) - Sijbrands (Ned.) 0-2, Schotanus (Ned.) - Tsjegolev (Rusl.) 1-1, Mostovoi (Fr.) - Kuyken (Zwi.) 1-1, Bergsma (Ned.) - Andreiko (Rusl.) 0-2, Gantwarg (Rusl.) - Gournier 2-0. De stand na vier ronden: 1/3 An dreiko, Tsjegolev, Gantwarg 6 pnt.; 4/5 Sijbrands en Bergsma 5; 6/7 Scho tanus en Germain 4; 8/9 Van Dijk en Gournier 3; 10/12 Mostovoi, Van der Sluis en Kuyken 2. DEN HAAG Het jeugdwaterpolo- team, dat op 20 en 21 juli in Schwarz- heide tegen Oost-Duitsland uitkomt, ziet er als volgt uit: Wiersma (Neptu- nus Amf), Van der Schilden, Veer (bei den ZIAN), Zwagerman ('t IJ), Van der Kamp (AZPC), Bras (Polar Bears), Reedijk (DZV), De Lange ('t Gooi), Schmidt (De Meeuwen), Herm- sen (De Robben) en Leyssenaar ('t IJ). DUBLIN In de open Ierse tennis kampioenschappen zal Tom Okker van daag in de finale uitkomen tegen de Australiër Lew Hoad (33) om de eer ste prijs van 1000 pond. Hoad won gis teren in de halve finale van de Britse Davis Cup-speler Mark Cox met 6-3, 1-6 en 6-4, te zeggen. Jan begreep het natuurlqk meteen en daarna ben ik zo hard als ik kon doorgegaan. In de bocht maakte ik een gat voor Jan en daarna heb ik afge stopt. In de eerste plaats door omhoog te gaan en ook een beetje af te remmen. De anderen moesten daardoor opnieuw aanzetten en dat was voor Jan net genoeg om de dertig meter te nemen, waardoor h(j kon winnen". Wat Eef Dolman niet vertelde, om dat het voor een goede ploegmaat van zelfsprekend is, wilde Ab Geldermans wel kwijt. „Dolman heeft alles gedaan op de laatste tien kilometer, toen het veld nog steeds bij elkaar was. Hij heeft Janssen naar groepjes gebracht, die probeerden weg te springen. Hij heeft hem voortdurend uit de wind ge zet om hem zijn krachten te laten spa ren voor de laatste meters. Dat noem ik geweldig. Ik ben gelukkig, vooral omdat het juist Eef Dolman is, die zo veel werk heeft verzet. Want in die ont zettend zware etappe over de Aubisque en de Tourmalet heeft hij doorgezet op momenten dat de toestand voor hem hopeloos leek. Tegen iedere hel ling had hij toen moeilijkheden, hij heeft gevochten tot aan het eind van zijn krachten. Daar kan ik alleen maar bewondering voor hebben. Jammer ge noeg kunnen Arie den Hartog en Eddy Beugels in een felle eindsprint niet het zelfde doen wat Evert heeft gedaan. Zij hebben daar gewoon de moed niet voor. Vergeet niet, dat sprinten met 'n groot aantal renners, waarbij geduwd en getrokken wordt, een stuk „coura ge" vraagt". Geduwd en getrokken is er ook vrij dag enigszins in die laatste meters. Eef Dolman heeft namelijk niet alleen het gat voor Janssen open gemaakt. Hij heeft hem ook de gelegenheid gegeven om zich af te zetten. Een felle demar rage vraagt namelijk de mogelijkheid om uit een rechte lijn te kunnen ver trekken. Met andere woorden, Janssen moest vlak langs Dolman schieten om niet in het kronkelige weggedeelte te veel van zijn snelheid te verliezen. Op het moment, dat Janssen aanzette, moest hij, vooral omdat er niets was afgesproken, de zekerheid hebben, dat Dolman niet toevallig opzij ging, maar de bedoeling had om ruimte voor hem te maken. Op zo'n moment gaat een hand opzij om te voorkomen, dat de man uit eerste positie terugvalt. Het zou dwaas zijn op dat moment de be schermende hand ook niet even als af- zethand te gebruiken. Het moet boven dien een zeer slechte wegsprinter zijn, die het achterwege laat. Dolman eindig de als 26e en viel daarmee net buiten de individuele prijzen. De Tour geeft aan nummer 25 nog 50 franc, maar vergeet de volgenden. Blijft de vraag, waarom geen van de andere sprinters een snel en slag vaardig antwoord heeft gegeven op de sensationele en gewaagde aanval van het koppel Dolman-Janssen. Waiter Go defroot, nog steeds leider in het pun tenklassement, gaf het antwoord. „Ik lag helemaal voorin het veld. Ik zag Janssen gaan, maar ik dacht aan Bi- tossi en Van Rijckeghem. Naar de plaatsen gerekend zijn dat mijn groot ste concurrenten. Daarom probeerde ik niet achter Janssen aan te gaan, maar hield die twee in het oog". Walter Go- defroot vergeet misschien, dat Jan Jans sen in de vorige ronde van 'Frankrijk Guido Reybroeck pas in de zestiende rit van de eerste plaats in het punten klassement verdrong. De Tour de France staat voor de laatste week, de 71 renners hebben vandaag de tweede en laatste rustdag. Het algemeen klassement en het pun tenklassement worden fiog steeds aan gevoerd door vertegenwoordigers van de Belgische B-ploeg, respectievelijk George Vandenberghe en Walter Gode- froot. Die posities zijn niet bestendig, hoewel de kansen voor Godefroot op zijn terrein beter zijn dan die van Van denberghe. De laatste week brengt na melijk nog moeilijkheden genoeg. Maan dag tussen Albi en Aurillac moeten de renners 200 kilometer voortdurend klim men en dalen, dinsdag tussen Aurillac en Saint Etienne is het op een iets lan- De rennerspet was goed genoeg vc or Janssen, om zijn bezwete gelaat mee af te vegen. Veertiende etappe: 1. Jan Janssen (Ned.) 7.28.43, met bonificatie 7.28.23; 2. Godefroot (Belg A) 7.28.45, met bo nificatie 7.28.35; 3. Van Ryckeghem (Belg B) z.t., met bonificatie 7.28,40; 4. Leman (Belg. B) z.t.. 5. Vanden berghe (Belg B) z.t., 6. Wright (GB), 7. Bolley (Fr. B), 8. Hoban (GB), 9. Huysmans (Belg. A), 10. Dumont (Fr. C). 11. Pingeon (Fr. A), 12. Desvages (Fr. C), 13. Leblanc (Fr. B), 14. Cla- rey (GB), 15. Bitossi (It.), 16. Bello- ne (Fr. B), 17. Pintens (Belg A), 18. Glemser (W. Did.), 19. Houbrechts (Belg. B), 20. Grain (Fr. B), 21 Nue- lant (Belg B), 22. Guyot (Fr. A), 23. Brands (Belg A), 24. Wolfshohl (W. Did.), 25 Puschel (W. Did.), 28. Pou lidor (Fr. A), 26. Dolman (Ned.), 29. Armar (Fr. B), 44. Den Hartog (Ned.), 60. Schiavon (It.), 62. Beugels (Ned.), 65. Jimenez (Sp.) allen z.t. als Godefroot 7.28.45. Dagploegenklassement: 1. Nederland (Jassen, Dolman, Den Hartog) 22.26.13, 2. België B 22.26.15, 3. Engeland z.t., 4. België A z.t.f 5. Frankrijk B z.t. Algemeen klassement: 1. Vanden berghe (Belg. B) 80.02.34; 2. Schiavon (It.) op 1,34; 3. Passuello .(It.) op 3,26: 4. ex aequo: Pintens (Belg A) en Poulidor (Fr A) op 4,13; 6. San Miguel (Sp) op 4,217. Bracke (Belg B) op 4,36; 8. Wolfshohl (W.-Dld.) op 4,46: 9. Gonzales (Sp) op 4,56; 10. Lopez- Carril (Sp) op 5,09; 11. Van Springel (Belg A) op 5,40; 12. Gandarias (Sp) op 5,49; 13. Janssen (Ned.) op 5,52; 14. Grosskost (Fr B) op 5,57; 15. Bitossi (It) op 6,13; 16. Bellone (Fr B) op 6,31; 17. Gomez del Moral (Sp) op 6,39; 18. Chiappano (It) op 6,45; 19. Hou brechts (Belg. B) op 6,53; 20. Poppe (Belg A) op 7,03; 21. Aimar (Fr B) op 7,11; 22. Kunde (W.-Dld.) op 7,13; 23. Vicentini (It) op 7,15; 24. Pingeon (Fr A) op 7,19; 25. Colombo (It.) op 7,30; 26. ex aequo: Jimenez (Sp) en Gode froot (Belg) op 7,56; 32. Den Hartog (Ned) op 22,20; 61. Beugels (Ned) op 43,09; 69. Dolman (Ned.) op 57,30. Ploegenklassement: 1. Spanje 242.46.00; 2. België B 242.46.52; 3. Bel gië A 242.47.44; 4. Italië 242.48.42; 5. Frankrijk B 242.54.48; 9. Nederland 243.41.46. Bergklassement: 1. Gonzales (Sp) 45 pnt.; 2. Bitossi (It) 41 pnt.; 3. Jime nez (Sp) 32 pnt.; 4. Poulidor (Fr A) 29 pnt.;' 5. Gandarias (Sp) 28 pnt.; 6. ex aequo: San Miguel (Sp) en Pingeon (Fr A) 20 pnt. Puntenklassement: 1. Godefroot 169 pnt., 2. Bitossi 150 pnt., 3. Van Rycke ghem 142 pnt, 4. Vandenberghe 136 pnt, 5. Janssen 134 pnt, 6. Hoban 62 pnt, 7. Desvages 59 pnt, 8. Grosskost 56 pnt, 9. Pintens 55 pnt, 10. Van Springel 52 pnt. Gouden Pijl: 1. Pintens, 2. Bolley, 3. Desvages. Combinatieklassement: 1. Vanden berghe 16 pnt, 2. Bitossi 19 pnt, 3. Gon zales 28,5 pnt. MOSKOU Viktor -FCortsjnoi en Mikhail Tal zijn vrijdag ook in de ne gende partij van de tweekamp voor de halve finales van het kandidaten- schaaktoernooi niet direct tot een be slissing gekomen. Na vijf uur spelen werd de partij in Moskou afgebroken. Kortsjnoi leidt in deze titanenkamp met 4 V» - 3 Vt. ger traject wat gemakkelijker. En woensdag liggen op de laatste tachtig kilometer tussen Saint Etienne en Gre noble vlak achter elkaar de Col d'Epi- ne, de Col du Granier, de Col du Cu- cheron en de Col de Porte. Donderdag is het slot van de laatste Alpenetappe, naar Sallanches wat gëmakkelijker, maar niettemin kansrijk voor een ren ner, die de bergen eerder als vriend dan als vijand beschouwt. Tot die ren ners behoren, in volgorde van hun hui dige rangschikking, Pintens, Poulidor, Gonzales, Van Springel, Pingeon en Ji menez. Twee Spanjaarden, twee Bel-

De Vallei | 1968 | | pagina 7