Nog grotere waterschappen nadeel voor bestuurbaarheid REGEN KON FEESTVREUGDE NIET BEDERVEN Veiling Septer Tiel VZC DWONG RZC TOT DRAW (7-7) VHC STELDE TELEUR TEGEN UW: 4-11 Omslag van 10gulden bij oppervlakte 10.000 ha p.v. „De Snelpost" Schurink maakte beste tijd op de Amerongse Berg V eiling Kesteren Dr. Graafland gaat naar Amsterdam DRIE BROMFIETSERS TEGELIJK TEGEN AUTO GED. STATEN AAN RAPPORTEERS Verkiezing Functioneel Nog groter Ongewenst MIST 12035 Met glaasje op tegen auto Opheusden-ploeg won met slechts miniem verschil van Wageningse veteranen (1-0) Waterpolo SOMBER WEEKEND VOOR BLAUWKOVSEN Hippisch feest van „Valleiruiters Zeistenaar ging op kruising inhalen Successen voor „de Ordonnans" DRIE AUTO'S BETROKKEN BIJ BOTSING Automobiliste schrok van wind: twee gewonden u uw 10550 GELIJK OP FATALE imiTSGS RESERVES STRAFWORP Wiel rennen MAANDAG 15 JULI 1966 VEENENDAAL Het bedrag dat aan waterschappen in de provincie Utrecht in de toekomst moet worden betaald moet beperkt kunnen worden gehouden tot tien gulden per ha per jaar. Gedeputeerde Staten van Utrecht merken dit op bi hun antwoord op vragen van een commissie van rapporteurs, die het plan om alle 125 waterschappen in de provincie tot een achttal samen te smelten van alle kanten heeft bekeken. Ged. Staten zijn van mening, dat een waterschaps- rechtelijke eenheid na de samenvoeging moet kunnen beschikken over een full time secretaris-penningmeester, een technische kracht, een of meer hulpkrach ten, alsook over een behoorlijke huisvestingsmogelijkheid van dit ambtelijke apparaat. De bestuurskosten van een zodanig geoutilleerd waterschap worden geraamd op f 100.000,—. Het bedrag van tien gulden per jaar per ha. houdt in dat een waterschap tenminste een omslagplichtige opper vlakte van 10.000 ha zal moeten omvat ten. Niet alleen de oppervlakte is' in dit opzicht* maatgevend, maar in zeer belangrijke mate ook de toekomstige taak van het te formeren waterschap. Het is duidelijk, aldus Gedeputeerde Staten, dat een gebied met een weinig intensieve waterschapzorg (bijvoor beeld De Vallei) van een belangrijk grotere omvang zal moeten zijn om een full-time bemanning gerechtvaardigd te doen zijn, dan een gebied met een veelzijdige en intensieve waterschaps- zorg zoals bijvoorbeeld het tuinbouw- en fruitteeltgebied van Vleuten. Dit be tekent tevens dat in eerstbedoeld ge bied de lasten per ha wegens bestuurs- en apparaatkosten ook lager zullen kunnen zijn. De genoemde oppervlakte van 10.000 ha is dan ook niet meer dan het kiezen van een uiterste grens voor een bepaalde situatie. Het college van Gedeputeerde Sta ten schrijft verder er zich van bewust te zijn dat het zich bij het toezicht op de geconcentreerde waterschappen meer tot de grote lijnen van het te voeren waterschapsbeleid zal moeten beperken. Over het bestuurlijke apparaat van de waterschappen nieuwe stijl schrij ven Gedeputeerde Staten, dat de afde lingsvoorzitter wel door het college zal worden benoemd maar dan aan de hand van een aanbeveling, die na kandi daatstelling op grond van de uitslag van een stembusverkiezing zal worden opgemaakt. Aan de stemgerechtigde Ingelanden van de afdeling wordt daar door naar het oordeel van het college een grote mate van invloed op die be noeming toegekend. Voor benoeming door het college of de Kroon van de voorzitter van het waterschapsbestuur wordt gedacht aan het opmaken van de aanbevelingslijst door de verenigde ver gadering van het waterschap. In deze verenigde vergadering zijn het de ver kozen vertegenwoordigers van de stem gerechtigden in het gehele waterschap, die bepalen wie zij als dijkgraaf/water- graaf zullen aanbevelen. Ook is het college van Gedeputeerde Staten voor stander van een zekere mate van finan ciële zelfstandigheid van de afdelingen in het geconcentreerde waterschap, waartoe o.a. een eigen budget behoort. Een lid van de commissie van rap porteurs had de opmerking gemaakt, dat de notauitgaat van een territoriale reorganisatie van waterschappen. Denkbaar zou volgens dit lid zijn ge weest, dat als uitgangspunt een reorga nisatie in functionele zin was gekozen. Met betrekking tot de door dit lid gestelde vraag wijst G.S. in algemene KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Aardbeien: EI 4072; I 32—46 II 25—40 (alles per doosje van 250 gram). Aanvoer 4.000 doosjes. Rode sen: i 3542; I 2532 (alles per doosje van 250 gram). Aanvoer 2.000 doosjes. EI 133 per kg; I 6577 per kg; I 61. Aanvoer ca. 6 ton. Kruisbessen: EI 2532 per doosje van 250 gram. Aanvoer 1.500 doosjes. Frambozen: EI 4353 per doosje van 250 gram. Meikersen (Volgers): EI 00150; I 7295. Aanvoer 2 ton. Varikse zwarte: EI 101163; I Tl110. Aanvoer 7 ton. Wijnkersen: EI 124235; I 96105. Aanvoer 2 ton. Golden Delicious: EI 60—65: 53—55; EI 65—70: 65—71; EI 70—75: 74—80; EI 75—80: 74—88. Aanvoer 5 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. zin allereerst erop dat bij de vorming van doelcorporaties ten behoeve van de verzorging van waterstaatstaken steeds mede in welke vorm dan ook een bepaald territoir aan belang hebbende gronden in het oog moet worden gehouden; men denke bijvoor beeld aan de omslag van kosten. Een bestuurlijke indeling op functionele ba sis zou in verband daarmede voor een provincie als Utrecht met nogal grote verschillen in waterstaatkundige struc tuur er wel toe moeten leiden dat bij- boorbeeld met betrekking tot dijk- en kadezorg, in verband met de gebieds delen die bij bepaalde onderdelen van die zorg belang hebben, meer water schappen worden geformeerd. Voorts mag niet uit het oog worden verloren, aldus Ged. Staten dat in de ze provincie de zorg voor de primaire boezemwateren, alsmede voor de wa terkwaliteit in de loop der jaren voor een belangrijk deel een provinciale aan gelegenheid is geworden, zodat de voor de waterschappen resterende taken in het algemeen beperkt blijven tot de zorg voor de waterbeheersing en de wa terkering. Een functionele indeling zou in de gegeven Utrechtse situatie betekenen het voor bepaalde gedeelten van de provincie opsplitsen van taken en der halve het formeren van een aantal el kaar geheel of ten dele overlappende waterschappen, terwijl één van de doel stellingen van het concentratiebeleid juist is het samenbrengen van alle (resterende) waterstaatstaken voor een bepaald daarbij belanghebbend gebied RHENEN Met zeven zware slagen explodeerde vrijdagavond hoog boven de Grebbestad een reusachtige vuurpijl als ouverture van de V.V.V.-feestweek. Een van de attracties is een groot lu napark dat zijn tenten op het weiland ten westen van de Veerweg heeft opge slagen. Deze V.V.V.-feestweek duurt tot en met zaterdag 20 juli. Zaterdagavond was het al vroeg erg druk. Tegen negen uur gooide een fik se regenbui voor een ogenblik roet in het eten waaroor vele bezoekers van het lunapark ijlings 'n goed heenkomen zochten, hetzij onder de talrijke tent- luifels, hetzij in de grote danstent. Slechts weinigen trokken huiswaarts, waarschijnlijk om nog langer te kun nen genieten van de echte kermissfeer én met de wetenschap dat er om elf uur een groot vuurwerk zou worden afge stoken. De Veerweg was over de volle leng te herschapen in één groot parkeerter rein voor auto's, evenals het Fred. v. d. Paltshof en een deel van de Utrecht sestraatweg met de Oude Veenendaal- seweg. De patrouillewagen van de rijks politie was met een bemanning van twee personen uitgerukt om een oogje in het zeil te houden ,maar verkeers ongevallen of onregelmatigheden deden zich niet voor. Het lunaparkterrein moest aan de ingang met zand worden bewerkt om de bezoekers zoveel moge lijk natte voeten te besparen. Toen het even weer opklaarde werd het opnieuw een drukte van belang rond de talrijke attracties en toen de klok van de Cune- ratoren elf slagen had laten horen, barstte het vuurwerk los. Het bleek van de regen weinig te hebben geleden. Slechts enkele vuurpijlen gingen niet omhoog. Jammer was ook dat het slot stuk, met als opschrift „VW-leve de vakantie", wel zoveel wateroverlast had gekregen, dat een deel niet ont brandde. Ook zaterdag 20 juli zal er een groot vuurwerk worden afgestoken, dan ter afsluiting van de feestweek. Het lunapark is deze week elke dag geopend vanaf het middaguur tot omstreeks middernacht. Opgave na klasse mm maat Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 Golden Delicious k.2 6670 6265 4952 Aardbeien per doosje van 250 gram 2868 2046 x Frambozen per doosje van 250 gram 2868, 77105, 4375 x Rode bessen 6494, blok 59 x Rode bessen per doosje van 250 gram 2434 x Zwarte bessen blok 192 x Kruisbessen blonde per doosje van 250 gram 1733, 815 x Kruisbessen blonde per kg 59105, 2045 Kruibessen witte 2778, 1626 Kersen Meikersen 100—116, b 80, b/c 60, c 10 x Zwarte kersen 78-135, b 48, b/c 40, c 20 x Wijnkersen 102221 Frans Meyling 105230 Krozen 5254 Groenten Andijvie 1617, bloemkool per stuk 2869, 1623 Peulen 160—230. x tuinbonen 21—29, 1820 doperwten 3662 Princessebonen 150217, 135149, capucijners 8385, uien 2427 Landbouwerwten 2326, 1018, sla per 100 krop fl. 6.0014,00 Komkommers groene per stuk 1923, a spinazie 3134, rabarber 812 Snijbonen 226242, 120150, x aardappel middel 820, kriel 514 x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 55/60 bij één waterschap. Dit biedt niet al leen de mogelijkheid om een dergelijke bestuurlijke eenheid behoorlijk voor haar taak toe te rusten en efficiënt te doen functioneren, maar bevordert te vens de doorzichtigheid van de organisa tie- en bestuursstructuur. Ged. Staten achten het van belang dat de burger met niet meer dan één waterschap te maken behoeft te heb ben. Ook voor het contact tussen de overheidslichamen zowel ambtelijk als bestuurlijk (b.v. in het kader van het vergunningenbelid), zal zulks en ver eenvoudiging betekenen. Bij de gekozen territoriale indeling hebben overigens, functionele aspecten de begrenzing van bepaalde eenheden in belangrijke mate mede bepaald. Verschillende leden van de commis sie van rapporteurs bepleitten een nog drastischer concentratie van wa terschappen dan in de oorspronkelijke nota was voorgesteld. Zij opperden de suggestie de in de nota voorgestelde concentratie grote waterschappen „de Vallei" en „De Eem" ook tot een ge heel samen te smelten, waarbij zij de volgende aspecten in overweging na men. Dit gebied behoort historisch ge zien tot het gebied van „de beken van de Eem met de aankleve van dien" en het vormt in vrijwel alle punten van waterstaatszorg een eenheid. Bij een waterschap verkrijgt men een gecoör dineerd optreden tegen rijk, provincie (beheerder van Eem en Valleikanaal) en gemeenten. Andere overwegingen die tot deze suggestie bij de commissie van rappor teurs hadden geleid waren verder dat van het waterschap de Eem binnen af zienbare tijd dertig a veertig procent stedelijk gebied wordt en de oppervlak te dan wel beneden de norm van 10.000 hectare komt. Gedeputeerde Staten komt een ver dergaande concentratie dan in de oorspronkelijke nota is voorgesteld noodzakelijk noch gewenst voor. In hun antwoord schrijven zij onder an dere: Niet uit het ook mag worden verloren dat bij de vorming van gro tere eenheden dan strikt nociig is de bezwaren aan concentratie verbonden zich sterker zullen openbaren waar door de beoogde voordelen in het te gendeel kunnen gaan verkeren. Hierbij wordt in hoofdzaak gedacht aan de afstand tussen bestuurders en bestuur den en aan de kostenfactor. Het Vallei-en Eemgebied vormt uit een oogpunt van waterstaatszorg geen eenheid, Het Valleikanaal en de Eem vormen als boezemwateren de verbin dende schakels tussen deze gebieden. Overige waterstaatkundige bindingen zijn tussen deze gebieden niet aanwe zig. Daar deze boezemwateren in be heer en onderhoud zijn bij rijk en pro vincie kunnen zij als zodanig in wa- ADVERTENTIE terschapsrechtelijke zin niet als een ar gument voor samenvoeging van deze gebieden dienen, aldus het college van Gedeputeerde Staten, dat er verder op wijst dat ten aanzien van de water- schapstaken in de onderscheiden gebie den soms heel belangrijke verschillen bestaan. De waterschapstaak in het Vallei- gebied bestaat hoofdzakelijk uit de zorg voor natuurlijke lozing van overtollig water naar het Valleikanaal, in het Eemgebied daarentegen omvat de taak de zorg voor natuurlijke en kunstma tige lozing van overtollig water (Eem en Eemmeer) alsmede dijks- en we- genzorg. Het samenvoegen van bedoelde gebie den om hierdoor op snellere wijze tot een verbetering van de waterafvoer in deze stroomgebieden te komen c.q. een betere gesprekspartner voor rijk, pro vincie en gemeenten te scheppen, kan ook moeilijk als een wezenlijk argu ment voor deze samenvoegingen aan vaard worden. Aangenomen mag wor den dat de voorstellen c.q. uitvoering van werken ter verbetering van de wa terafvoer door bedoelde boezemwateren eerder gereed zullen zijn dan een even tuele reorganisatie van de waterschap pen in deze gebieden, aldus Gedepu teerde Staten in hun antwoord op vra gen en opmerkingen van de commissie van rapporteurs. VEENENDAAL Dr. C. Graafland heeft het beroep dat door de Hervorm de kerkeraad te Amsterdam op hem had uitgebracht aangenomen. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Katelyn Waver van p.v. „De Snelpost" is als volgt. De dui ven werden gelost om 8.20 uur; eerst- aankomende duif 9.44.5; snelheid 15.05.4 m. p. m. H. Spluthoff v. d. Burg 1-4-6-10-11-16; R. v. Doorn 2-18-21-29-34-44-50-100; H. Heikamp 3-30-32-49-51-63-64-70; E. Sukkel 5-20-35-52-54-79-95-108; H. Ul- rich 8-48-68-72-74-94-101; G. J. v. Ma nen 9-14-22-36-41; E. Heiwegen 12-75- 91; C. Donkelaar 13-17-23-31-; A. Lep pers 15-39-40-66-89-92-96; A. v. Doorn 19-55-97; T. den Hartog 24-25-27-56-67- 86; H. L. Spies 26-57-60-80-99-194; P. W. v. Zetten 28-37-62-83-84-85; W. H. Roelofs 33-43-47-88-93-98; J. Nw Ame- rongen 38-45: J. Geerestein 42-82; A. Merlijn 46-59-77-81-103-106; KI. v. d. Heuvel 53-69; D. G. Schans 58-102-107- 109-110; Th. Harmsen 61-73-76; G. de Gert 65-78-105; A. v. Asselt 71-90; G. Meerveld 87. kLLPI? vin 17.S0 <0 uur t i uags uags 16.30—17.30 uur. VEENENDAAL Met beslist meer dan een borreltje (voor het eten) reed de Veenendaler W. M. zondag op de Patrimoniumlaan als bestuurder van 'n bromfiets tegen een rechts van de weg geparkeerd staande luxe auto van de Groninger S. D. Beide voertuigen wer den beschadigd. M. kreeg een proces verbaal wegens het besturen van de bromfiets terwijl hij onder invloed ver keerde. VEENENDAAL Drie bromfietsers kwamen zaterdagmiddag op de hoek Jan Steenlaan-Adr. van Ostadelaan te gelijkertijd in botsing met de auto van W. K. uit Veenendaal toen deze zonder voldoende uit te kijken de voorrangs kruising opreed. De bromfietsers P. H. L., G. van D. en J. S. kwamen wel met de schrik vrij en maar hadden schade aan hun brommers. Ook de auto van K. liep deuken en krassen op. OPHEUSDEN Het jaarlijks terug kerende voetbalfeest georganiseerd door de voetbalvereniging Opheusden is weer voorbij. Het weer was niet zo best, waardoor de belangstelling bene den de verwachtingen bleef. Opheusden 2 speelde op de eerste avond een wedstrijd tegen een Sparta- combinatie. Tot aan de rust hield Op heusden stand en kreeg zelfs de beste kansen om de score te oepenen, maar het lukte niet. Na rust deed Sparta het beter, en won verdiend met 4-0. Zaterdagmiddag werd begonnen met jeugdwedstrijden. Eerst werd ge speeld Opheusden B-Sparta B die door Opheusden met 8-1 gewonnen werd. Hierna volgde de wedstrijd Opheusden A-Dodewaard A die door Dodewaard met 2-6 gewonnen werd. De hoofdwedstrijd was een duel tus sen Opheusden 1 en Veteranen van Wa- geningen. Een teleurstellend Opheusden had met deze veteranen veel moeite. De eerste kansen waren voor Opheus den, want rechtsbuiten Siauta kwam al spoedig in een goede schietpositie maar hij miste. Aan de andere kant was het v.d. Weerd die doelpuntte maar deze goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Vlak daarop kreeg J. v.d. Kolk een kans maar zijn schot ging rakelings over het Opheusden doel. Opheusden probeerde van alles maar de veteranen achterhoede met spil Loois aan het hoofd wist de doorzichti ge aanvallen steeds af te slaan. Keeper Leander kreeg dan ook weinig werk. Aan de andere kant deed de Veteranenvoor- hoede goed werk, met geraffineerde passes legde men de veel jongere Op- heusdense achterhoede vaak in de lu ren en uit een zo*n aanval wist Joop v.d. Kolk te scoren. Om onbegrijpelij ke reden werd dit doelpunt afgekeurd. Nog voor rust wist Van de Weerd een gloeiende kogel te lanceren maar kee per Romein van Opheusden tikte de bal fraai over de lat. In de tweede helft was het eindelijk ROTTERDAM De herenploegen van VZC en RZC hebben in Rotterdam een goede partij waterpolo gespeeld. Het werd een snelle en aantrekkelijke wedstrijd, die eindigde in een punten verdeling (77). De teams scoorden vrijwel om beurten, waardoor de span ning tot en met het einde gehandhaafd bleef. De draw gaf de verhoudingen uitstekend weer. Het is goed mogelijk dat de Veenendaalse formatie met nog één wedstrijd voor de boeg op de twee de plaats gaat eindigen, hetgeen een zeer goede prestatie is. RZC opende de score. Peter Doele- man zag kans zich vrij te spelen en zijn strakke schQt verdween onhoud baar voor de deze avond weer goed keepende Henk v. d. Meer in de tou- VEENENDAAL In een op één slagbeurt na aantrekkelijke wedstrijd zijn de Blue Soeks zaterdag roemloos tegen 't Utrechse UW III ten onder gegaan. In de genoemde Sticht,se slagbeurt scoorden de UVV'ers al hun punten, terwijl ze in de overige innings zelfs geen loper op het derde honk konden krijgen! In de eerste drie innings waren bei de ploegen aan elkaar gewaagd en de Veenendalers hadden zelfs nog de bes te kansen om de score te openen. De teams vertoonden goed veldspel en UW had duidelijk moeite met de wor pen van John van der Klift. In de der de innings zag het er voor de Soeks veelbelovend uit; twee honken bezet met slechts één man uit. Doordat ech ter twee man na elkaar op eigen hout je probeerden het derde honk te ste len werd deze kans nogal onbenullig om zeep gebracht. In de vierde innings voltrok zich een waar werpersdrama. De tot op dat mo ment zeer goed gooiende John van der Klift kon tot vijfmaal toe bij de stand tweeslag een-wijd de bal niet meer over de thuisplaat krijgen! In totaal wierp hij in deze UVV-slagbeurt zes maal vier-wijd, wat gecombineerd met de enige twee Socks-veldfouten en slechts 2 UW-honkslagen de Utrech tenaren hun gehele wedstrijdscore op leverde. De Soeks konden hier in de vierde en vijfde innings slechts twee en een punt tegenoverstellen. In beide slagbeurten bleven drie man op de honken achter op het moment dat de derde nul viel. In de resterende innings bleek John van der Klift zich volledig hersteld te hebben, hij kreeg het minimum-aantal slagmensen tegenover zich en „pakte" er daar zelf vier van op drie-slag: In de laatste innings hetzelfde beeld: de Blauwkousen kregen met slechts een man uit weer drie honken vol maar het beetje geluk werd de Veenen dalers onthouden. Uit deze voor UW toch nog paniekerige situatie kon slechts een punt in de wacht worden gesleept, waardoor de eindstand werd bepaald ®p 411. Een U.V.V.'er die het tweede honk trachtte te stelen is nog net op tijd terug voor een aangooi uit het middenveld. Scoreverloop: UW III 0 0 0 11 0 0 11 VHC I 0 0 0 2 1 1 =4 Werpersresultaten UW: J Maalsté: 3 x 3-slag, 6x4- wijd, 1 hsl tegen; P. v. d. Ster: 1x3- slag, 2 x 4-wijd, 1 hsl tegen. VHC: J. v. d. Klift: 11 x 3-slag, 9 x 4-wijd, 4 hsl tegen. Ook het tweede team van VHC kon in de thuiswedstrijd tegen HCAW 6 niet tot winst komen. Hoofdzakelijk doordat de Bussumse werper zeer ge varieerd gooide konden de Veense re serves geen vat krijgen op de bal. Het werd daarom een wedstrijd waarin door het sterke werpen aan beide kan ten het aantal honkslagen beslissend zou zijn. Dit blijkt dan ook uit de verhouding van de honkslagen: HCAW 7 en VHC 2. Deze stand werd in de score ook bijna bereikt (62). Scoreverloop: HCAW VI 00201011 6 VHC II 20000000 2 Werpersresultaten: J. de Graaf: 12 x 3-slag, 2 x 4-wijd, 2 hsl. tegen. E. v. Leeuwen: 14 x 3-slag, 4x4- wijd, 7 hsl. tegen. De stand in de eerste klasse 't Gooi Utrecht luidt nu: HCAW III 9—16; UW III 10—17; Domstad D. 8—11; VHC I 8—10: Donar II 10—9; HMS II 11—9; FAK II 11—5; OSO 8—0. wen (1-0). Maar enkele ogenblikken la ter kwam VZC op gelijke voet, omdat Wim v. d. Meer in het viermetergebied achteruit werd gehaald en dat beteken de een strafworp. Hij voltrok zelf het vonnis (1-1). RZC nam weer een voor sprong waarop Evert van den Dikken- berg met een prachtig afstandsschot weer gelijk maakte. Aan het begin van de tweede spelfa- se kreeg RZC een strafworp toegewe zen en dat betekende 3-2. Maar de de ze avond goed op dreef zijnde Wim v. d. Meer ondernam een snelle rush op het vijandelijke doel en met een gewel dig schot scoorde hij 3-3. De gevaarlij ke Peter Doeleman van RZC liet 4-3 aantekenen, maar Evert v&ri den Dik- kenberg, deze avond goed bewaakt door de sterke Servaas Kameling, wor stelde zich eenmaal vrij en de stand was weer gelijk. Vlak voor het einde van dit spelge- deelte zwom RZC de VZC-defensie aan flarden en de Rotterdammers kregen opnieuw een voorsprong (5-4). In de derde spelfase kwam VZC ge vaarlijk opzetten. Evert van den Dik- kenberg werd binnen de „vier-meter" gemangeld en de strafworp nam hij on berispelijk (5-5). VZC nam voor de eer ste maal de leiding door een gave tref fer van Wim van der Meer. RZC kwam door Peter Doeleman echter aan de gelijkmaker (6-6). De laatste periode werd onder grote spanning gespeeld. RZC had al gauw succes met een mas sale aanvalsactie (7-6) maar ongeveer een minuut voor tijd ondernam Wim v. d. Meer een rush vanuit de achterhoe de en scoorde met een geweldige druk- bal de gelijkmaker (7-7). Wim v. d. Meer kreeg een kans om VZC de lei ding en misschien wel de volle winst te bezorgen maar zijn harde schot ver dween in het zijnet. In de laatste se conde schoot een der RZC-voorwaart- sen nog een keer op de lat. Van VZC was het een goede prestatie om in Rot terdam RZC een draw af te dwingen. VZC speelt donderdagavond thuis de laatste competitiewedstrijd tegen het Haarlemse DWR. 55 SCHERPENZEEL Het programma van de demonstratie, die de Valleirui- ters zaterdagavond 20 juli gaan geven, ziet er zeer afwisselend uit. Naast een parade, een steaple chase, een bananen- race en baragespringen, is er ook nog een Spaans dressuur nummer op dit hippische menu. Al deze vertoningen van het paard onder de man worden afgewisseld door demonstraties met aangespannen paar den zowel voor een- als tweespannen. De opwinding voor het publiek is vooral gelegen in de nummers, die een wed- strijdkarakter dragen. Tussen al deze nummers door zorgen de ponyruiter tjes voor o.a. een Indianenspel. De or ganisatoren van deze avond zijn er in geslaagd beslag te leggen op een groot stuk grond gelegen aan de laan, die door het Witte Hek toegankelijk is van af de Stationsweg. De demonstratie be gint 's avonds om 7 uur en zal door mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg worden geopend. ELST De Zeistenaar K., die zon dagavond op de Rijksstraatweg te Eist drie voor hem rijdende auto's ging in halen kwam met de voorste wagen in botsing, toen deze linksaf de Veenen- daalsestraat wilde inrijden. Deze wa gen werd bestuur door de Veenenda ler De V. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. We ontstond er aanzienlijke materiële schade. Winkelman die met een schot van dichtbij Leander passeerde en de stand op 1-0 bracht. Steeds weer probeerden de veteranen een doelpunt te förceren, maar steeds weer liepen zij in de bui- tenspelval die de jonge Opheusdense achterhoede had opengesteld, het lukte de Wageningen veteranen niet om een verdiend tegenpuntje te maken, de tweede helft werd maar een half uur gespeeld VEENENDAAL De enkele weken wegens de geweldige regenval afge laste bergklim op de Amerongens® Bergonderdeel van de tijdritten-com petitie werd nu door 15 renners be zocht. Aart-Jan Schurink, na de le bergrit de snelste nieuweling, was nu nog snel ler boven dan Jan Sandbrink, die toch over goede klimcapaciteiten beschikt. De renners startten met een onderling tijdsverschil van 30 seconden. De vol ledige uitslag: Amateurs: 1. Jan Sandbrink in 4 min. 34 sec. Nieuwelingen: 1. Aart-Jan Schurink in 4 min. 30 sec.; 2. Rolf Sas in 4,48; 3. Hennie Hendriksen in 5,01; 4. Jan Cozijnsen in 5,03Vt; 5. Hans Huibers in 5,05; 6. Max de Vries in 5,32; 7. Mees Wagensveld in 5,26; 8. Herman Hummel in 5,39. A-Adspiranten: 1. Johan Ossendrij ver in 5,15. B.-Adspiranten: 1. Gert Vink in 6,42; 2. Hans Badenbroek in 7,22. Jeugd: 1. Bernard Wagensveld in 7,01; 2. Bernard Renes in 7,49; 3. Juul Voogt in 8,06. Arnold Voogt heeft zich in de Ronde van Heino weer onderscheiden. Hij gaf aanleiding tot de vorming van een 4- mans-kopgroep (waarvan 1 renner moest lossen en samen met zijn ploeg genoten Wicher Vlot en Huizebosch, wist de Scherpenzeler vooruit te blij ven. Vlot won met Huizebosch op de 2e en Voogt op de derde plaats. OPHEUSDEN De jonge duiven kwamen vanaf Breda. Zij moesten een afstand afleggen van ruim 69 km en werden gelost om 7 uur. Voor deze vlucht hadden de leden van „de Ordon nans" niet minder dan 451 duiven mee gegeven. De le duif die geconstateerd was, was van Le Poole uit Zetten die de afstand aflegde in de tijd van 8.27.40 uur met een matige snelheid van 794.94 m. De uitslag van de eerste 35 duiven was hier als volgt: 1. Le Poole, 2.3.18. H. J. Córnelissen, 4.5.12. P. Roodbeén, 6.28 C. Verwoert, 7.28.30 Lindner, 7.11.19.20 Arends-Peters, 9. G. J. van Holland, 10. W. Vermeer, 13.21.22.32.33. 35 T. Verwoert, 14. B. van Eek, 15. T. v. Neerbos, 17.23.24 Gebr. van IJme- ren, 25. J. Prijs, 26. M. v.d. Pol, 27.34. D. Verwoert, 31. A. Aalbers. In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht meegegeven niet minder dan 1834 duiven, hierin was het „de Ordonnans" die 8 plaatsen opeiste on der de eerste tien: le werd Le Poole, 2.3. H. J. Córnelissen, 5. 6. P. Rood- been, 7. C. Verwoert, 8. Lindner, 9e Arends-Peters. In de vlucht voor oude duiven vanaf St. Denis waren 107 duiven mee gege ven die een afstand moesten afleggen van 407 km en gelost werden om 5.40 uur. Hier was het O. de Wit die als eerste zijn duif kon klokken om 11.51.37 uur met een snelheid van 1213.96 n. De uitslag van deze vlucht was: I.23.34, 0. de Wit. 2.7.14.18.19.24.25.26. Arends-Peters, 3.4.6.9.17 T. Verwoert, 5. 10.29.31.33 D. Lidner 3.11 Combinatie K en S, 12.20 J. v. Neerbos, 13. P. Rood- been, 15.16. C. Verwoert, 21.22. W. Ver meer, 27. G. Huibers, 28. J. Roelofsen, 30. B. van Eek, 32. A. Aalbers. In rayon 3 afdeling Oost waren mee gegeven 374 duiven. Ook hierin was het „de Ordonnans" die bovenaan kwam te staan, want als le werd hier geklas seerd O. de Wit, 3 en 10 Arends-Peters, 5.6.8. T. Verwoert en 7e. D. Lindner. EDE Op de kruising Celebeslaan- Lomboklaan ontstond vrijdagavond een grote ravage ten gevolge van een botsing tussen twee personenauto's. D® automobilist H. P. uit Bennekom ver leende geen voorrang aan de Edenaar H. v.d. C. De wagen van P. ramde na de aanrijding een lichtmast en een ge parkeerde auto, eigendom van V. J. L. uit Ede. De drie voertuigen werden alle bescha digd, de lichtmast knapte af. De Ede- naar liep lichte verwondingen op. EDE Na een ongeval op Rijksweg 12, zaterdagavond, moesten twee personen overgebracht worden naar het streek ziekenhuis te Bennekom. Het ongeval gebeurde nadat de bestuurster van een personenauto, mej. H.E.C.M.G. uit Bus- sum, een vrachtwagen had ingehaald. Zij schrok van de valwind die plotseling aan haar wagen rukte, en stuurde te scherp naar rechts. Mej. G. verloor toen de macht over het stuur. De wagen be gon te slippen, botste tegen de vang rail en kantelde. Het voertuig kwam op de zijkant midden op de rijbaan terecht. Twee inzittenden, mevr. J.F.G. K. en de heer H. van Z., beiden uit Bussum. werden uit de auto geslingerd en liepen een zware hersenschudding op, de be stuurster en haar 16-jarig broertje kwa men met de schrik vrij.

De Vallei | 1968 | | pagina 3