Sensationele ontsnapping van Pingeon door val van pechvogel Poulidor gebroken Vluchteling verspeelde in laatste 45 kilometer meer dan 10 minuten Damesturnploeg niet naar Mexico Els van Noorduyn stootte kogel naar nieuw record: 16.78 Intern, biljartorganisatie verruimt amateurdefinitie Martin Riessen wordt prof Okker veegde Hoad van baan Anquetil voor een maand geschorst Stablinski wegens doping uit Tour Waterpoloteam won van België8-4 Santos verloor weer Marijke Jansen speelde sterk Laver sterkste prof in Parijs Andreiko alleen aan kop in Leeuwarden Nel Bos voorlopig op non-actief Ruygrok veroverde Jan de Yries-beker Groten gered Alleen UITSLAGEN Klassementen PARIJS Jacques Anquetil zal een maand (tot 12 augustus) niet mogen deelnemen aan wielerwedstrijden in alle bij de UCI aangesloten landen. De meer voudige Tour de France-winnaar was door de Italiaanse bond geschorst om dat hij zich 23 juni niet aan 'n controle op het gebruik van stimulerende mid delen wilde onderwerpen. De algemeen secretaris van de internationale bond (UCI), Rene Chesal, maakte zaterdag in Parijs bekend dat deze schorsing ook in de andere aangesloten landen van kracht is. ALBI De Tour de France zal van daag worden voortgezet met nog slechts 68 renners. Desvage en Rabaute uit de Franse C-ploeg stapten tijdens de vijf tiende rit af en Jean Stablinski werd uit de strijd genomen wegens doping. Op 9 juli in Pau was Stablinski een van de renners, die werd gecontroleerd. De analyse van zijn urinemonster leverde 'n positief resultaat op. De oudste renner uit de Franse A-ploeg maakte gebruik van het recht om een contra-expertise aan te vragen. Dat werd uitgevoerd bij professor De Vleeshouwer van de Gent se universiteit. Ook dat tweede onder zoek toonde de aanwezigheid van een sterke hoeveelheid amfetamine in de urine van Stablinski aan. De commis sarissen besloten daarop hem van de Ronde uit te sluiten en hem met ingang van 14 juli voor een maand te schor sen. Om de Ronde niet onmenselijk zwaar te maken voor de renners hebben de commissarissen op aandringen van dokter Pierre Dumas, die met het me disch toezicht op de Tour is belast, be sloten de tijdslimiet voor de laatko mers, zowel in de komende vlakke als de aanstaande bergetappes met vier procent te verhogen. IEPEREN Het Nederlands wa- terpolo-team heeft zondag in Ieperen de jaarlijkse interlandwedstrijd tegen de Belgen met 8-4 gewonnen. De tus senstanden waren 2-0, 0-4, 0-1, 2-3. Voor het eerst in elf jaar werd de Nederlandse jeugdploeg verslagen. De Belgen wonnen met 3-2, waarbij Frans van Harten, die reeds eerder twee straf- worpen had benut, bij het nemen van de derde faalde. De tussenstanden wa ren hier: 0-0, 1-1, 2-1, 0-0. De doelpunten werden voor Neder land gescoord door Frans van Harten en voor de Belgen door Lievens, Bucholts en opnieuw Lievens. De Nederlandse herenploeg kwam aanvankelijk met 2-0 achter te staan door doelpunten van d'Oosterlinck. In de tweede periode zetten de gasten de achterstand om in een voorsprong van twee punten door Hoogveld, Van Dorp, Nico van der Voet (strafworp) en An dre Hermsen. Bart Bongers zorgde in het derde part voor 2-5. In de vierde periode liep de score op tot 4-8. Twee benutte strafworpen van d'Oosterlinck en Van der Voet betekende 3-6, waarna Van der Voet nog tweemaal scoorde en De Wilde eenmaal tegen doelpuntte. De ontmoeting werd gespeeld in verwarmd buitenwater. Pechvogel Poulidor kwam gisteren ge havend uit de strijd. 4^- Vijftiende etappe: 1. Pingeon (Fr.) de 250 km van Font Romeu-Albi in 6.20.36 met bon. 6.20.16; 2. Godefroot (België B) 6.23.34 met bon. 6.23.24; 3. Wright (G.-B.) met bon. 6.23.29 4. Jans sen (Ned.) z.t.; 5. Vandenberghe (Belg. B) z. t.; 6. Hoban (G.-B.) z. t.; 7. Bitossi (It.); 8. Passuello (It.); 9. Leman (Belg. B); 10. Dumont (Fr. Q; 11. Pintens (Belg. A); 12. Van Springel (Belg. A); 13. Brands (Belg. A); 14. Ducasse (Fr. B) 15. Huysmans (Belg. A); 16. Grosskost (Fr. B); 17. Wolfshohl (Did.); 18. Lopez Carril (Sp.); 19. Bodin (Fr. C); 20. Hou- brechts (Belg. B); 21. Beugels (Ned.); 22. Den Hartog (Ned.); 23. Aimar (Fr. B); 24. Weckx (Belg. A); 25. Colombo (It.), allen in dezelfde tijd als Godefroot 6.23.34; 34. Guyot (Fr. A) 6.24.39 37. Poulidor (Fr. A) z. t.; 51. Dolman (Ned.) z. t.; 66. Jimenez (Sp.) 6.36.50. Desvages en Rabaute (beiden Frank rijk C) hebben de strijd gestaakt. De gemiddelde snelheid in deze etappe was 37.833 km/u. Dagploegenklassemen: 1. Frankrijk A (Pingeon, Guyot, Poulidor) 19.09.54; 2. België B 19.10.42 16 pl.; 3. België A, z. t., 36 pl.; 4. Italië, z. t., 40 pl.; 5. Nederland z. t., 47 pl. Algemeen klassement 1. Vandenberghe (Belg. A) 86.26.08; 2. Schiavon (It.) op 1.34; 3. Passuello (It.) op 3.26; 4. Pingeon (Fr. A) op 4.01; 5. Pintens (Belg. A) op 4.13; 6. San Miguel (Sp.) op 4.21; 7. Wolfshohl (Did.) op 4.46; 8. Lopez-Carril (Sp.) op 5.09; 9. Poulidor (Fr. A) op 5.18; 10. Van Springel (Belg. A) op 5.40; 11. Bracke (Belg. B) op 5.41; 12. Gandar- kus (Sp.) op 5.49; 13. Janssen (Ned.) op 5.52; 14. Grosskost (Fr. B) op 5.57; 15. Gonzales (Sp.) op 6.01; 16. Bitossi (It.) op 6.13; 17. Bellone (Fr. B) op 6.31; 18. Gomez del Moral (Sp.) op 6.39; 19. Houbrechts (Belg. B) op 6.53; 20. Aimar (Fr. B) op 7.11; 21. Colombo (It.) op 7.30; 22. Godefroot (Belg. B) op 7.46; 23. Chappano (It.) op 7.51; 24. Poppe (Belg. A) op 8.08; 25. Vincentini (It.) op 8.20; 31. Jimenez (Sp.) op 21.12; 32. Den Hartog (Ned.) op 22.20; 60. Beugels (Ned.) op 43.09; 65. Dolman (Ned.) op 58.35; 69. en laatste: Glemser (W.-Dld.) op 1.27.24. Algemeen ploegen klassement 1. Spanje 261.56.42; 2. België B 261.57.34 3. België A 261.58.26; 4. Italië 261.59.24; 5. Frankrijk B 262.05.40; 6. Frankrijk A 262.06.15; 7. Duitsland 262.41.48; 8. Frankrijk C 262.41.48; 9. Nederland 262.52.38; 10. Engeland 263.29.44. Bergklassement 1. Gonzales (Sp.) 45 pnt.; 2. Bitossi (It.) 41 pnt.; 3. Jimenez (Sp.) 35 pnt.; 4. Poulidor (Fr.) 29 pnt.; 5. Gandarias (Sp.) 28 pnt.; 6. Pingeon (Fr.) 26 pnt.; 7. San Miguel (Sp.) 20 pnt. Puntenklassement 1. Godefroot 189 pnt.; 2. Bitossi 159; 3/4 Vandenberghe en Janssen 148; 5. Van Ryckeghem 142. „Gouden Pijl" 1. Pintens 58 pnt.; 2. Boley 42; 3. Leman 34. Combinatie-klassement 1. Vandenberghe 15,5 pnt.; 2. Bitosei 20; 3. ex aequo Jan Janssen en San Miguel 30 pnt. ALBI De 14e juli, quatorze juillet, de Franse nationale feestdag, is bijna een drama geworden voor de Franse nationalen. Roger Pingeon, rijdend in een supervorm, nam in een eenzame ontsnapping een enorme voorsprong. De Ron de van Frankrijk leek beslist. Op 45 kilometer voor de finish had hij een winst van bijna dertien minuten opgebouwd. Op dat moment werd de hoop van Frankrijk in feite vernietigd door een dom ongeluk. Raymond Poulidor, de on gelukkige, die een deel van zijn faam ontleent aan het feit, dat hij in een grote wedstrijd tweede kan worden, maar bijna nooit eerste, sloeg tegen het wegdek doordat hij in botsing kwam met een gevallen motorrijder. Het rennersveld brak. Zij, die op het moment van de val van Poulidor, waar ook de Spaanse favoriet Gonzales bij betrokken raakte, vóór het ongeluk reden, konden ongehinderd doorgaan, de anderen en Poulidor het meest hadden oponthoud. De mare, dat Poulidor was gevallen sloeg als een vlam door de eerste groep. De jacht op Pingeon, die kort tevoren was begonnen, werd met verdubbelde ijver voortgezet. Er waren geen Franse nationalen meer om het onstuimige peloton in zijn vaart te remmen. De jacht op het wild, zolang aan ban den gelegd door de opzichters Stablin ski, Raymond, Riotte, Guyot, Novak en Genet, was niet meer te stuiten. Pouli dor, die slechts enkele van de groten in zijn groep had, moest ook gehol pen worden. Ploegleider Marcel Bidot stond voor een afschuwelijke keuze. Moest hij Poulidor laten vallen, of moest hij hopen, dat Pingeon nog voldoende kracht over had om na zijn vlucht, die al 130 km had geduurd, nog een aan vaardbare voorsprong vast te houden. Mede gedwongen door het feit, dat het merendeel van zijn renners in de buurt van Poulidor was, koos hij voor de on gelukkige. Hij haalde zelfs Bernard Guyot, die nog wel in de eerste groep was overgebleven, terug om Poulidor te helpen. Eén man zou de jagers toch niet meer kunnen stuiten. Pingeon, zon der de steun van het achterland, een zaam voortrijdend tegen een samenge bundelde macht achter hem, de ver moeidheid voelend, bemerkend dat de kracht, die hem in staat had gesteld tot deze geweldige inspanning, minder werd, verloor van zijn winst tien minu ten. Hij werd in plaats van een glorieus en bijna onaantastbaar leider in het algemeen klassement een goed geplaat ste nummer vier. Hij heeft zijn positie verbeterd, maar de grote slag heeft hij niet kunnen voltooien. Zijn winnende kaart kon worden afgetroefd door een fout van de beste, de sterkste, maar ook minste fortuinlijke van zijn ploeg genoten. Raymond Poulidor, die vorig jaar in de Ronde van Frankrijk zich zelf in het ongeluk stortte door tijdens de achtste rit naar de Ballon d'Alsac, toen hij toch al niet sterk reed, te val len, sleepte zondag Roger Pingeon, die hem vorig jaar geweldig terzijde had gestaan, in zijn bijna traditionele onge luk mee. Frankrijk, langs de route van de vijftiende rit van de Tour, vond de val van Poulidor, die met een bebloed gezicht aan de streep kwam, veel er ger dan de slinkende voorsprong van Pingeon. De populariteit van Pingeon is namelijk te verwaarlozen bij die van Poulidor, die zondag op het autocircuit van Albi veel ontstuimiger werd beju beld dan ritwinnaar Roger Pingeon. Poulidor heeft Pingeon van zijn grote kans beroofd, maar heeft de Ronde van Frankrijk de spanning en dus in feite het leven laten behouden. Het spel van de Tour kan doorgaan. De winnaar van de hoofdprijs in de loterij is nog met geen mogelijkheid aan te wijzen. Maar in deze vijftiende rit zijn wel een paar nieten uitgetrokken. Voor Jimenez bij voorbeeld, die last van zijn maag had en zestien minuten op Pingeon verloor. Voor Karl Heinz Kunde, die tien minu ten achter raakte en hoogst waarschijn lijk ook voor Poulidor, Bracke en Gon zales, die meer dan vier minuten van hun winst op Pingeon verloren. Pingeons verrassingsactie is mislukt. Talloze groten zijn gered door het on geluk van één man. Maar hoe kon het gebeuren, dat Pingeon, drager van startnummer één als teken van zijn overwinning in de vorige ronde, in een geweldige solo-actie, tussen Bobbet en Jambes ingezet, 12 minuten en 55 se- concen voorsprong kon nemen. Had men er geen bezwaar tegen, dat Pin geon weer zou winnen? Nee. Pingeon heeft het geluk gehad van zijn grote vorm na de rustdag, gecombineerd met het ongeloof van zijn groep. Niemand hechtte waarde aan de aanval van Pin geon, die op twee kleine heilinkjes van de vierde categorie in het begin van de etappe zijn vorm kreeg en die op de eerste daarvan, de Cote de la Chapelle, in feite werd gesticht door de Spanjaar den Jimenez en Gandarias. Pingeon zag in deze aanval weer een van de spelde- prikken van de Spanjaarden. Hij reageerde onmiddellijk. Vanaf dat moment is Pingeon alleen gebleven. De tegenoffensieven smoorden in het verzet van de Franse nationalen, die de vluchters terug haalden. De be scherming van Pingeon door zijn ploeg- makkers had alleen kunnen worden doorbroken, als een nog sterkere een heid, de Spaanse dus, zich daarvoor had ingezet. Maar de Spanjaarden zijn im mers geen schapen in wolfsvacht. Een door hen ontketende actie zou immers niet alleen henzelf dichter bij de eenza me solist op deze vrij kil wordende dag hebben gebracht, maar ook een aantal van de gevaarlijke concurrenten. Span je heeft dan wel vijf man bij de eerste twintig in het klassement (San Miguel, Lopez-Carril, Gandaris, Gonzales en Gomez del Moral), maar van hun inzet zouden ongetwijfeld ook mannen als Schiavon, Wolfshohl, Poulidor, Bracke, Janssen, Bitossi en Aimar profiteren. De meest gunstige dagen voor de Spaan- ROGER PINGEON etappewinnaar se aanval komen nog. En zoals de Spanjaarden dachten deden de Italianen het en ook de Belgische A-ploeg. Men wantrouwde elkaar erger dan Pingeon en liet de vluchteling vrijwel ongehin derd zijn gang gaan. Het leek onmoge lijk. Geen renner immers kon op een dag, dat er een gemiddelde van tegen de 38 km per uur werd gereden, in een etappe van 240 km slagen na een solo vlucht van bijna 190 km. Men wachtte ert wachtte en Pingeon reed door. Hij vergrootte zijn voorsprong tot bijna 13 minuten en leek de Ronde al voor de Alpen'definitief te hebben beslist. Janssen werd in deze etappe vierde met ruim 3 minuten achterstand op Pingeon. DEN HAAG De Nederlandse da mesturnploeg zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen in Mexico Stad. Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond is van mening, gezien de resultaten die de turnsters hebben behaald in de laatste vier interlandontmoetingen, dat het prestatieniveau niet voldoet aan de door het Nederlands Olympisch Comité gestelde normen. Dat de damesploeg momenteel niet aan deze eisen voldoet is mede een ge volg van blessures van enkele van onze topturnsters. Daarom heeft het bestuur van het KNGV ervan afgezien het Ne derlands Olympisch Comité voor te stellen de Nederlandse ploeg naar Mexico af te vaardigen. Daar er in het KNGV waarin het vrouwelijk element kwantitatief de overhand heeft veel jong turntalent aanwezig is, wil het bondsbestuur, al dus vervolgt de verklaring, de centrale training van topturnsters voortzetten. Gesteund door de ervaringen meent het bondsbestuur een voldoende aantal jonge turnsters te kunnen aantrekken. Daardoor zou in enkele jaren een ploeg op Olympisch niveau kunnen worden samengesteld. 14.49 m 14.49 m 14.74 m 15.22 m 15.37 m 15.52 m 15.70 m 15.88 m 16.06 m 16.30 m 16.59 m 16.78 m BREDA De Sagitta-atlete Els van Noorduyn heeft zondag tijdens nationa le atletiekwedstrijden in Breda voor de zevende maal in haar sportloopbaan het Nederlands record kogelstoten verbe terd. In haar tweede poging kwam z(j tot een afstand van 16 meter en 78 cen timeter. Dat is 19 centimeter verder dan het oude record, dat sinds 30 juni van dit jaar (tijdens de drielandenwedstr(jd West-Duitsland - Nederland - Roemenie in Osnabrück) met 16.59 meter op haar naam stond. Els van Noorduyn stootte nog eenmaal boven het vorige record. In de zesde en laatste poging bracht z(j het tot 16.71 m. Haar serie, die in Ne derland zijn weerga niet kent, was: 16.11 m, 16.78 m, 16730 m, 16.54 m, 16.22 m, 16.71 m. Els van Noorduyn bezet nu met 16.78 m de zevende plaats op de wereldrang lijst van dit seizoen. Hier volgt een overzicht van de historie van het Ne derlands record kogelstoten vanaf 1962: Corrie van Wijk (DEM) Rotterdam 31.5.62 Corrie van Wijk (DEM) Amsterdam 31.5.64 Corrie van Wijk (DEM) Beverwijk 6.6.64 Corrie van Wijk (DEM) Beverwijk 27.6,64 Loes Boling (Sagitta) Amsterdam 29.8.65 Els van Noorduyn (Sagitta) Leiden 10.6.67 Els van Noorduyn (Sagitta) Leiden 10.6.67 Els van Noorduyn (Sagitta) Haarlem 25.6.67 Els van Noorduyn (Sagitta) Dresden 16.7.67 Els van Noorduyn (Sagitta) Venlo 9.6.68 Els van Noorduyn (Sagitta) Osnabrück 30.6.68 Els van Noorduyn (Sagitta) Breda 14.7.68 BAARN „Amateur is htf, die zonder betaling te ontvangen deelneemt aan offi ciële wedstrijden", is de verstrekkende amateurdefinitie, die dezer dagen door het in Luzem gehouden congres van de CEB (Europese Biljart Federatie) is geaccep teerd. In feite komt deze nieuwe definitie („Zij is in de geest van de gedachten van het Zweedse Olympische Comité", aldus de Nederlandse bondspraeses H. P. van Engelen) neer op het vrijwel loslaten van de tot nog toe geldende mening in de biljarter!), dat de topspelers geen geld mochten verdienen door hun sport. Want buiten die officiële wedstrijden (in de praktijk zijn dat alle kampioenschap pen en het toernooi om de Coupe Simonis) mogen de biljarters nu geld ontvangen voor het deelnemen aan invitatietoemooien, voor het geven van lessen, voor het spelen van demonstraties en via het poseren voor advertentiemedia. Uiteraard zijn de nationale bonden vrij om zich al dan niet achter de nieuwe internationale bepalingen te scharen. De heer Van Engelen, die zit ting had in de voorbereidende statu ten- en reglementscommissie, zei za terdagochtend op een persconferentie te verwachten, dat Nederland de nieu we bepalingen zal gaan hanteren. Hij meent, dat dan echter door de KNBB limieten inzake de vergoedingen voor het spelen, het demonstreren en het les geven zullen worden gesteld. Voorts mag worden aangenomen, dat in ons land de daartoe geschikte top spelers tegen betaling zullen worden ingeschakeld bij de instructie van veelbelovende jongeren. Ook voor de professionals in de bil- jarterij staat de weg terug naar de amateurrijen nu weer open. Maar wie eertijds al als amateur zijn land had vertegenwoordigd zal dit nooit meer mogen doen wanneer hij inmiddels prof is geweest. De verruiming van de amateurdefi nitie was het belangrijkste besluit van de CEB, die daarnaast nog enkele in teressante beslissingen nam. Zo zal in februari 1969 in België als proef het eerste Europese kampioenschap neo- kader worden gehouden, dat eventueel het kader 47/2 van de kalender gaat verdringen. In dit neo-kader zijn, bui ten het middenvak van het 47/2, alle lijnen van het biljart verdwenen. Voorts heeft men besloten definitief het Japanse systeem (een systeem met plaatsing naar gemiddelde) bij internationale kampioenschappen in te voeren. Wel heeft men daarbij een eind gemaakt aan de bepaling, dat landgenoten elkaar al in de eerste ron de moeten bestrijden. Nieuw tenslotte is een reglements wijziging, waardoor, behalve bij drie banden en de persoonlijke vijfkamp, PARIJSMartin Riessen, de num mer vijf van Amerika, met wie Tom Okker dit jaar alle grote toernooien heeft samengespeeld, heeft besloten professional te worden. Hij treedt toe tot de „knappe acht" van Lamar Hunt. Deze heeft reeds onder contract Newcombe, Roche, Ralston, Bucholtz, Pilic, Drysdale, Barthes en Taylor. Riessen had enkele weken geleden reeds contact met de leiders van deze groep. Na de exhibitie op de Mets keerde hij naar Amerika terug, waar hij verklaarde over enkele dagen een contract te zullen tekenen. Hij zal waarschijnlijk begin augustus tijdens het toernooi van Cannes voor het eerst voor zijn nieuwe werkgever uitkomen. Martin Riessen, afkomstig uit de staat Illinois, is de 27-jarige zoon van de tennistrainer van de North-Westem- universiteit. Sinds 1961 werd hij opge steld in het Amerikaanse Davis Cup team, waarvoor hij het dubbelspel speelde met Clark Grabner. Dit jaar stelde hij zich niet meer voor de Da- vis Cup beschikbaar om een combina tie te vormen met Tom Okker. Het tweetal bleef maandenlang on geslagen, maar verloor op Wimbledon in de eerste ronde. In het enkelspel bracht Riessen het tot de laatste 32. Hij werd met 4-6, 6-3, 5-7, 3-6 uitge schakeld door Rod Laver, die vervol gens de titel won. Riessen en Okker hadden na Wim bledon afgesproken samen uit te ko men op Forest Hills, dat eind augus tus/begin september wordt gehouden. Het is de vraag, of deze afspraak ge handhaafd zal kunnen blijven. Van Ne derlandse zijde bestaat geen bezwaar tegen het vormen van een amateur/ profcombinatie. Maar het is denkbaar, dat Riessens nieuwe bazen hem aan 'n ander willen koppelen. Daarover is nog geen overleg geweest. Riessen reisde verleden week maandag naar Amerika terug, Tom Okker vertrok naar Dublin, kwam zondag even thuis in Haarlem en reisde vervolgens af naar Zwitserland, waar hij deelneemt aan de internationale kampioenschap pen van Gstaad. Maandagavond daar op hoopt hij weer in Nederland terug te zijn om dinsdag zijn eerste partij te spelen in het internationale toemoi van „Het Melckhuisje" in Hilversum. NEW YORK -- Het Braziliaanse San tos heeft in het Newyorkse Yankee stadion de tweede achtereenvolgende nederlaag tegen een Noordamerikaanse club geleden. Met 5-3 verloren de Bra zilianen van de New York Generals, die bij de rust reeds een voorsprong van 3-0 hadden. De 15.645 toeschouwers za gen hoe de (Engelse) verdediger Gor don Bradley de Braziliaanse stervoet baller Pele uitschakelde. bij een remise in één beurt beide spe lers twee winstpunten krijgen. Dit is gedaan, omdat het al eens is voorge komen, dat een speler met een ver- liespartij kampioen werd, terwijl de tweede ongeslagen was door remises, maar een lager moyenne had. EINDHOVEN De Haagse kweek- schoolleerlinge Marijke Jansen, die zich dit jaar voor het eerst serieus met de tennissport bezighoudt, heeft na de suc cessen in de Federation Cup en op Wimbledon (waar zij Christine Truman Jones versloeg) het internationale ten nistoernooi van Eindhoven op haar naam gebracht. Ze won in de halve fi nales van de Australische Helen Amos en zondag van de Mexicaanse kampioe ne Elena Subirats. De cijfers van de finale waren tweemaal 64. In de twee de set maakte de tweehandige Haagse speelster een achterstand goed van 13. Pancho Guzman uit Ecuador won drie titels. In het heren-enkelspel ver sloeg hij Jaime Subirats met 61, 61. Samen met deze Mexicaan won hij in het herendubbel met 62, 75 van Dibley/Fletcher (Austr.) In het ge mengd-dubbelspel tenslotte behaalde hij de titel met de Zuidafrikaanse Esme Emanuel. De cijfers van de finale te gen Maybel Vrankovic/Thomas Gonza les (Arg.?Peru) waren 46, 60, 61. In het dames-dubbelspel tenslotte zege vierden Elena Subirats en Lidy Jansen Venneboer met 62, 62 over Jenny Ridderhof/Esme Emanuel. DUBLIN Tom Okker, dit jaar reeds internationaal kampioen van Zuid-Afrika en Italië, heeft zaterdag ook de internationale titel van Ierland op zijn naam gebracht. In de finale had hij nauwelijks meer moeite met de 33-jarige professional Lew Hoad, dan een dag eerder met Ken Fletcher. Hij won in veertig minuten met 6-1, 6-2. Het dient gezegd, dat de oud-Wim- bledonkampioen zich blesseerde. In het begin van de partij probeerde hij een lob te achterhalen en verrekte daarbij een spier in het linkerbeen. Ook al zou de Australiër echter in top vorm hebben verkeerd, dan zou nog de hoofdprijs van 8600 gulden de Neder lander niet zijn ontgaan. Okker had namelijk een van die dagen, dat hem alles lukte. Hij ging in een razend tem po over de baan, volleerde en smashte foutloos. Daarbij improviseerde hij ook nog een aantal winners uit moei lijke posities. Okker kwam in Dublin uit in drie finales. Hij won alleen het enkelspel en verloor de dubbelspelen. Samen met Lew Hoad moest hij in de eind strijd van het herendubbelspel zijn meerdere erkennen in Fletcher/Cox. De Australisch/Britse combinatie won met 6-4, 2-6, 1-6. Daarna verloor hij met Ann Jones (Gr. Br.) in twee sets (4-6, 3-6) van Ken Fletcher/Margaret Court (Austr). Margaret Court behaalde de ti tel bij de dames door een zege met 6-3, 6-1 in de finale op de Britse Ann Jones. Ete van Noorduyn opnieuw verder PARIJS Acht dagen na zijn over winning op Wimbledon heeft Rod Laver weer een toernooizege op zijn naam ge bracht. Hij zegevierde zaterdag in de finale van het Parijse profevenement met 62, 62, 63 over zijn landge noot Newcombe. Het treffen tussen de beide Wimbledonkampioenen (Newcom be was vorig jaar titelhouder en won dit jaar samen met Roche het herendub- nelspel) duurde 75 minuten. Het bracht tennis van zeer hoog gehalte. John Newcombe was na een moeizame over winning met 64, 61, 46, 57, 61 op Fred Stolle doorgedrongen tot de fi nale. Laver had zich in drie sets (86, 62, 63) ontdaan van de Amerikaan Pancho Gonzales. De titel in het herendubbelspel ging naar de Australiërs Roy Emerson en Rod Laver, die in de finale hun land genoten Ken Rosewall en Fred Stolle met 1—5, 3—6, 11—9, 6—3, 6—2 versloe- LEEUWARDEN De Rus Andreiko heeft zaterdag alleen de leiding ge nomen in het internationaal dam- toernooi, dat in Leeuwarden wordt ge houden. In de vijfde ronde versloeg de wereldkampioen zijn landgenoot Gan- twarg. De uitslagen zijn: AndreikoGan- twarg 20; SijbrandsSchotanus 20; GoumierMostovoy 02; Tsjegolev Germain 11; BergsmaKuyken 11; Van der SluisVan Dijk 02. Stand: 1. Andreiko 8 punten; 2/3. Tsjegolev en Sijbrands 7; 4/5. Gantwarg en Bergsma 6; 6/7. Van Dijk en Ger main 5; 8/9. Schotanus en Mostovoy 4| 10/11. Goumier en Kuyken 3; 12. v. d. Sluis 2. DEN HAAG Nel Bos, Nederlands snelste zwemster op de 100 meter vrijs slag en eveneens kandidate voor de 10(1 meter vlinderslag zal voorlopig niet aan wedstrijden kunnen deelnemen. Zo heeft reeds enkele weken klachten, dia op een virus-infectie zouden kunnen wij zen. Vandaag krijgt zij de uitslag van het onderzoek, dat zij in Amsterdam onderging. In ieder geval komt ze niet uit bij de wedstrijd NederlandGroot- Brittannië Tsjecho Slowakije zater dag en zondag a.s. in Leiden. Nel Bos is een sleutelfiguur in de Nederlandsé Olympische zwemploeg. Niet alleen voor de persoonlijke nummers (100 me ter vrije slag, 100 meter vlinderslag en eventueel 200 meter vrije slag), maar vooral voor de 4 x 100 meter vrije slag en de 4 x 100 meter wisselslag-estafette. RANDSMEER De Zaandammer Ruygrok heeft zaterdag in Randsmeer de Jan de Vries-beker veroverd. Hij won de zwemwedstrijd over twee kilometer in 28 min. 40.2 sec. De uitslagen zijn: 2000 m vrije slag heren: 1. G. Ruyg rok (Watervrienden Zaandam) 28.40.2; 2. G. Slop (DJK) 28.46.0; 3. R. van Denderen (Dolfijn) 28.49.8. 2000 m vrije slag dames: 1. Ank de Boer (EZC) 31.56.0; 2. F. Smits (KDZ) 32.16.0; 3. W. Mazereeuw (EZV) 32.52.0. 2000 m schoolslag heren: 1. Arthur van Oest ('t IJ) 32.36.2; 2. Dick El- bertsma (BZZ, Zwolle) 33.30.11; 3. B. Noltink (DJK) 35.28.5. 2000 m schoolslag dames: 1. Joke van Gtjn ('t IJ) 36.51.2; 2. A. van der Hoorn (KZC) 38.33.3; 3. J. de Vries (KZC) 28.54.2.

De Vallei | 1968 | | pagina 5