Cabaret „De Foekepot slaat zijn vleugels uit SEYFFER - EDE „We moeten zo nodig99 Caravan uit Roemenië BANKSTELLEN SLAAPBANKSTELLEN 495. 350.00 440.00 415.00 495.00 440.00 SHOWROOM MODELLEN GORDIJNCOUPONS en COUPONS TAPISOM (ideaal voer trappen) 150.° 395,00 845.00 765.00 55.00 62.00 93.00 13.50 9.50 Russische damesploeg Europees kampioen De Haagse orgelweek gaat niet door Prof. Jeuken naar Leidse universiteit Sport in 't kort Levering tegen fabrieksprijzen rechtstreeks van fabriek aan publiek Twee echtparen omgekomen bij ongelukken EEG-markt voor zuivel en rundvlees Ton schade bij brand in kindertehuis Jongetje schiet zichzelf dood GLAASJE OP"- ACTIE /IV HOTELS Groninger zoek met schuld van half miljoen Opnieuw Franse kernproef Mini-mode strop voor Britse schatkist GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN 99 Pengel naar prins Mauritsdoop GEOPEND dinsdag t/m zaterdag 8.3018.00 uur vrijdag tot 21.00 uur Maandags de gehele dag gesloten Onze uitverkoop begint a.s. donderdag 18 juli om 8.30 uur Dit is slechts een greep uit onze enorme collectie. Kom kijken en overtuigt u. DINSDAG 16 JULI 1968 ARNHEM Het Arnhemse cabaret gezelschap „De Foekepot" moet nodig hogerop. Vijf jaer lang heeft het nu zijn milde spot uitgestort over de hoof den van Arnhemmers en Nijmegena- ren, die het vorig seizoen maar even 52 maal hebben kunnen genieten van het aparte stijltje van de Arnhemmers. Maar de wekelijkse donderdag- en vrij dagavonden zijn niet meer genoeg ODOORN Maandagavond omstreeks elf uur zijn in Odoornerveen (gemeen te Odoorn) de 63-jarige heer H. Heins en zijn 60-jarige vrouw A. Heins-Al- berts bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Door onbekende oorzaak zijn ze met hun auto in een bocht tegen een boom gebotst, waarna de auto in het langs de weg lopende kanaal terecht kwam. Het ongeluk werd ontdekt door de landbouwer K. Beuker. Hij was juist naar bed gegaan, toen hij een harde klap hoorde. Buiten gekomen, zag hij ongeveer honderd meter van zijn boer derij af een boom, waarvan de schors was beschadigd. In het kanaal naast de weg zag hij nog juist de linnen kap van een auto verdwijnen. Hij sprong er op, maar de auto zonk zo snel, dat hij er niet meer in slaagde de inzittenden te berei ken. Later heeft hij met hulp van de inmiddels gewaarschuwde politie van Odoorn het echtpaar, dat afkomstig was uit Schoonoord, uit de auto kunnen ha len. De levensgeesten bleken toen ech ter reeds te zijn geweken. ZALTBOMMEL Bij een verkeers ongeluk op de rijksweg Utrecht-Den Bosch, even ten zuiden van de brug bij Zaltbommel, zijn maandagavond een man en een vrouw om het leven geko men. De personenauto, waarin zij met hun drie kinderen zaten, werd aangere den door een vrachtwagen, die in een slip was geraakt. De man en de vrouw raakten bij de botsing bekneld en over leden ter plaatse. Hun drie kinderen werden gewond. MAARHEEZE In Maarheeze is gis termorgen een auto met twee militairen uit Maastricht tegen een boom gevlo gen. De 38-jarige F. van Dijk was op slag dood .Zijn passagier H. L. werd ernstig gewond. Zij waren op weg naar de legerplaats Oirschot. BRUSSEL De ministers van Land bouw van de EEG hebben in Brussel een twintigtal uitvoeringsverordeningen en reglementen goedgekeurd, waardoor het begin van de gemeenschappelijke markt voor zuivel en rundvlees op 29 juli mogelijk wordt. Er moeten nu al leen nog wat toepassingsregels door de Europese Commissie in samenwer king met de comité's van nationale des kundigen tot stand worden gebracht. De ministers zelf behoeven daar ech ter niet meer aan te pas te komen. Aan de ingang van de gemeenschap pelijke markt voor rundvdlees kleeft overigens nog één voorbehoud. Frank rijk en ook Nederland hebben gesteld, dat ze de ingang van de vrije markt in deze sector koppelen aan een gelijktijdig begin van een gemeenschappelijke ve terinaire politiek. Door een gemeenschappelijke vete- naire politiek wil men de mogelijkheid openen, dat b.v. Italië niet meer rigou reus zijn grens kan sluiten voor de ge hele Nederlandse vleesexport als in ons land enkele haarden van mond- en klauwzeer worden geconstateerd. DEN HAAG Twee slaapzalen en een groot deel van een zolder van „Hui ze Groenenstein" aan de Loosduinseweg in Den Haag zijn maandagavond door brand verwoest. De brandweer schat de schade op een ton. Het kindertehuis was tegen brand verzekerd. Hoe de brand kon ontstaan is nog een raadsel. De brand kon worden geloka liseerd tot de vleugel van de jongensaf deling van het gebouwencomplex. Een toevallig geluk noemde de directie van het tehuis het, dat de brand woedde op een afdeling, waar wegens vakantie nie mand aanwezig was. voor het nieuwe programma dat op 13 september van start gaat: „We moe ten zo nodig". Zutphen en Enschede zijn de plaatsen waarnaar de Foeke- potters hun vleugels willen uitslaan; met die beide plaatsen in hun schema hopen ze op meer dan honderd voor stellingen te komen. Regisseur en nu ook speler Kris van der Velde heeft er zelfs zijn engage ment bij Theater voor opgezegd. Hij gaat zich geheel aan e Foekepot wij den, bijgestaan door ex-televisie-om- roepster Lenie van der Meulen, het echtpaar Liesbeth en Ruud te Slaa en Els van Vreeden. De eerste beroeps cabaretier die De Foekepot voort bracht, Marni Kappers, werkt zoals be kend het komend seizoen bij Wim Kan. Voor de muzikale begeleiding hebben de energieke Arnhemmers nieirfand minder dan pianist Ton Wij kamp, vaste begeleider van o.a. top-jazz-zangeres Henny Vonk, kunnen strikken. Hij zal ook de teksten op muziek zetten. Met bassist Henk Haverhoak maakt hij de bezetting vol. Naar het westen wil De Foekepot voorlopig niet. In het oosten optreden vinden de lustrumviarende cabaretiers DURHAM (Noord Carolina) Wil liam York Poole, 3 jaar, heeft zich in de auto van zijn ouders doodgeschoten, nadat hij de revolver uit het tasje van zijn moeder had gehaald. Zij was be zig van wiel te verwisselen vanwege een lekke band. 5? UTRECHT Ongeveer twaalfhon derd gerenommeerde hotelbedrijven in ons land gaan in deze zomer maanden aan hun gasten een folder uitreikten, waarin op humoristische wijze wordt gewezen op de gevaren van alcohol in het verkeer. De actie is een vervolg op die van Glaasje Op van het Verbond voor Vei lig Verkeer en wordt gevoerd in sa menwerking met Horecaf. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat juist in de vakantiemaanden de meeste ongelukken na alcoholgebruik gebeuren. PARAMARIBO Premier Pengel zal de doopplechtigheid van prins Mau rits, die 12 september in Apeldoorn plaats vindt, bijwonen, zo is van wel ingelichte zijde in Paramaribo verno men. Ook de voorzitter der Staten van Suriname zal in verband met deze plechtigheid naar Nederland reizen. GRONINGEN Interpol speurt naar de 38-jarige Groninger W. V., die vrijdag met zijn vrouw C. V. S. door de rechtbank in Groningen failliet is verklaard. De man heeft voor zeker een half miljoen gulden schulden. V. begon tien jaar geleden een auto rijschool in Groningen. Zijn zaken breidden zich gestaag uit. Op het ogen blik is V. behalve commissaris van zijn rijschool, directeur van een aantal N.V.'s die onder vage namen zich be wegen op het terrein van de verkoop van tweedehands auto's, hotelexploita tie (onder andere in Italië), verkoop van caravans en verhuur van luxe jachten in het Middellandsezeegebied. Zijn zakelijke transacties werden voor een groot deel gefinancierd door de Groninger Financieringsbank N.V. in Middelstum, die op V. een vordering van een half miljoen gulden heeft. Hij zou op een van zijn luxe jachten op weg zijn naar Zuid-Amerika. Hij wordt gezocht wegens oplichting èn valsheid in geschrifte. Diverse mensen en bedrijven in verschillende landen van Europa schijnen het slachtoffer te zijn van zijn praktijken. veel leuker, vooral ook omdat er hier vrij weinig cabaret wordt gegeven ter wijl de mensen minstens zo kritisch zijn als in de grote steden. Op 12 september, een dag voor de première, zal het nieuwe programma worden uitgeprobeerd tijdens de ope ning van het Cultureel Jeugdpaspoort- seizoen, waarvoor het Arnhemse ge meentebestuur bijna het gehele stad huis met Duivelshuis beschikbaar stel de. PARIJS Frankrijk heeft gisteren in de Stille Oceaan opnieuw een kernwa pen beproefd. Het was de tweede proef in de onlangs begonnen nieuwe reeks, die in de loop van de herfst afgesloten zal worden met het beproeven van de eerste Franse waterstofbom of -bom men. De proefexplosie van gisteren was er een van „middelmatige" kracht. Zij werd teweeg gebracht bij het atol Mu- ruroa, evenals op 7 juli, de eerste. Mu- ruroa ligt ongeveer 1200 kilometer van Tahiti. Verschillende landen, waaronder Ja pan, Nieuw-Zeeland en Peru hebben er bij Frankrijk tegen geprotesteerd dat de proeven in de dampkring worden ge nomen. Dat is krachtens het Verdrag van Moskou van 1963 verboden, maar Frankrijk heeft dat verdrag nooit wil len ondertekenen. LONDEN De Britse minister van Fi nanciën vindt, ambtshalve, de mini-mode niet prettig. Hij ziet namelijk de omzet belasting van 12,5 procent zijn neus voor bijgaan, wanneer de jurken korter zijn dan 61 centimeter. Zij worden dan als kinderkleding beschouwd en deze is van belasting vrijgesteld. De minirokken zijn echter aanzienlijk korter en de belasting autoriteiten voeren nu besprekingen met de kledingindustrie over een mogelijke aanpassing van de tarieven aan de ver anderde mode. MESSINA De Russische dames zijn maandagavond voor de vierde achtereenvolgende maal Europees basketballkampioen geworden. Rus land versloeg maandagavond in zijn laatste wedstrijd in het toernoof op Sicilië Polen met 92-55. Eindstand: 1. Rusland 12 pnt.; 2. Zuid-Slavië en Polen 10 pnt.; 4. Oost- Duitsland 9 pnt.; 5. Italië 8 pnt.; 6. België 6 pnt. Nederland, dat zich niet plaatste in de finalegroep, eindigde met 6 punten als elfde. 0 Roemenië heeft nu ook een caravan van eigen bodem. De fabriek ,,Elek- trometal" in Timisoara maakte deze vierpersoóns wagen van 450 kg. Zoals uit de tekeningen blijkt bestaat het slaapcomfort uit een tweepersoons bed, een eenpersoonsbed en een opklapbed. DEN HAAG De Haagse orgelweek, die van 3 tot en met 10 augustus zou worden gehouden, gaat niet door. De Stichting „Pro Organo", die de mani festatie organiseert, deelt mee, dat de belangstelling zowel voor de cursussen als voor het nationaal concours voor amateur-organisten te gering is. Van de kant van de deelnemers aan het concours is vernomen, dat de opga ven vrij zwaar waren. De geringe be langstelling voor de cursussen wordt geweten aan het feit, dat ook elders in het land soortgelijke orgelcursussen zijn of worden gehouden. Daarnaast heeft zich een extra moeilijkheid voorgedaan die werd veroorzaakt door 't wegvallen van verwachte financiële bijdragen. LEIDEN Bij K.B. is prof. dr. M. Jeuken S.J., directeur van het instituut voor theoretische biologie der Leidse universiteit, benoemd tot gewoon hoog leraar in de wijsgerige biologie aan de ze universiteit. De heer M. Jeuken, die in 1916 in Den Haag werd geboren, legde het eindexamen hbs-b af aan het Sint-Aloy- sius-college in zijn geboorteplaats en volbracht vervolgens de klassieke stu dies aan de Schola Carolina van het zelfde college. In 1934 trad hij toe tot de orde der Jezueten, waar hij toe tot klassieke studies voortzette. In 1940, drie jaar nadat hij met de studie in de wijsbegeerte was begonnen, legde hij cum laude 't licentiaatsexamen af aan de facultas philosophica collegii Berch- maniani Societatis Jesu te Nijmegen. Hij studeerde daarna biologie in Lei den en in Utrecht, waar hij in 1945 cum laude het kandidaatsexamen af legde. In 1952 slaagde prof. Jeuken, die in 1947 aan de facultas theologica colle gii maximi societaties jesu te Maas- tircht 't licentiaatsdiploma in de theolo gie had behaald, te leiden cum laude voor 't doctoraal examen biologie. In 1957 vertrok hij naar Indonesië, waar hij werd benoemd tot lector in de biolo gische faculteit van de universitas Ne- geri „Gadjah Meda" te Djokjakarta. Nadat hij in december 1961 in Neder land was teruggekeerd, werd hij begin 1962 benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de centrale inter faculteit van de katholieke universiteit te Nijmegen. Na het vertrek van de eerste directeur, prof. dr. W. Vervaart, naar de Verenigde Staten, werd M. Jeuken benoemd tot directeur van het instituut voor theoretische biologie der Leidse universiteit, waarbij hij in 1965 was aangesteld als wetenschappelijk hoofdambtenaar. In februari 1966 werd hij benoemd tot bijzonder hoogleraar vanwege de sint-Radboud-stichting in de wijsbegeerte aan de landbouwhoge school te Wageningen. De Zuidslavische doelman Misic van de semiprof-voetbalclub FC Twen te is gisteren verkocht aan zijn. oude vereniging, FC Zagreb. Kees Warrin- ga kreeg alsnog een contract van Twente aangeboden. Verder contrac teerde de Enschedese club nog de amateurs Andre Haafkes (DOS '19) en Jan Calot (AZC Zutphen). STATIONSWEG 128 TOT UI (085S0) 1 30 25 1 01 11 SPECIAMMTUBHT ABRITK HQ, M v tl. tR Seizoen Opruiming korting tot 40 met hoge en lage fauteuil en 10 cm dikke Bultex kussens in plastic op houten voet van 430.00 voor met hoge en lage fauteuil en skai armleggers van 625.00 voor 00 in plastic op draaionderstel van 520.00 voor in skai op houten voet van 495.00 voor in skai op draaionderstel van 575.00 voor geheel in Amerikaanse Quakerstof van 535.00 voor Tevens ruimen wij diverse op tegen zeer scherpe prijzen. Slechts van ieder een stel. VOOR SPOTPRIJZEN EETHOEKEN reeds vanaf WANDKASTEN b.v. pal. kast, 200 cm, van 485.00 voor BANKSTELLEN, modern b.v. losse zit- en rugkussens, chroom onderstel, pal. arml. van 935.00 voor BANKSTELLEN, klassiek b.v. draion bankstel met losse zitkussens, van 850.00 voor Deze aanbiedingen gelden alleen tijdens de opruiming en uitsluitend a contant of banken girocheque MATRASSEN 14 cm dik afm. 80 x 190 van 75.00 voor 90 x 190 van 82.00* voor 130 x 190 van 122.00 voor TAFELKLEDEN reeds vanaf SLAAPKAMERKLEEDJES anti-slip, 2 stuks voor KARPETTEN enkele showkleden tegen zeer scherpe prijs

De Vallei | 1968 | | pagina 8