FRANSE A PLOEG KREEG GEVOELIGE KLAP Poulidor uit de strijd Jan Janssen weer kanshebber voor hoge eindklassering Rolf Wolfshohl in gele trui Spaanse aanval werd Fransen noodlottig Wienese blijft kandidaat voor Mexico Johan Cruyff tobt nog steeds met enkelblessure Rick van Looy won profronde in Duffel EEF DOLMAN „Als ik nog een beetje leer klimmen. Westduitse marine op zoek naar Stormvogel Nijmeegse vierdaagse Maatregelen voor veiliger boksen Sijbrands en Andreiko deelden de punten Zege voor Mulligan Piet van der Kruk krijgt nog een kans ROGER PINGEON BETAALDE TOL VOOR INSPANNINGEN VAN ZONDAG Zonder mededogen Alleen Kans Aard van het beestje Tsjecho-Slowakije won Centropa Cup Kortsjnoi winnaar o UITSLAGEN Klassementen ST-ÉTIENNE 18e RIT 235 km In West-Duitsland üiNSDAG 16 JULI 1968 AURILLAC Marcel Bidot heeft maandag troosteloos naar de restanten van zijn Franse A-ploeg staan kijken. De bom was ingeslagen en had een verschrikkelijke ra vage achtergelaten. Zijn equipe lijkt definitief vernietigd door de Spaanse aanval van maandag, waar Italië van mee profiteerde met ook drie man in de kopgroep en waardoor Rolf Wolfshohl de leiderstrui na elf ritten kon ontnemen aan George Vandenberghe. Bidot had maandag, net als zondag trouwens, geen men sen meer om op terug te vallen toen de Spaanse furie los barstte. Roger Pingeon voelde de inspanningen van zon dag nog, Poulidor was na zijn val in een toestand, die niet- starten alleszins zou hebben gerechtvaardigd en alleen Bernard Guyot kon verzet bieden. De andere leden van de Franse A-ploeg verspeelden 21 minuten op de besten, Bitossi en Wolfshohl, uit 'n groep van twaalf renners, die na de machtsgreep van Pingeon een genadeloze contra revolutie op touw hadden gezet. AURILLAC De Fransman Ray mond Poulidor, voor de val die hij zon dag maakte een van de grote .favorie ten, is vanmorgen niet gestart voor de 17e etappe van de Ronde van Frankrijk van Aurillac naar St. Etienne (236,5 km). Poulidor had nauwelijks kunnen slapen van de pijn. „Het lijkt me ver standiger" zo verklaarde de Fransman tegenover journalisten, „op te geven 'an mijn gezondheid te riskeren". Nederland had zijn sterkste man, Jan Janssen, ook in die groep en be hield daardoor nog steeds een kansheb ber voor een zeer hoge eindklassering in Parijs. Het twaalftal, dat tenslotte de Fransen een achterstand van acht minuten bezorgde, bestond uit sprint winnaar Franco Bitossi, die met Rolf Wolfshohl de laatste twintig kilometers nog een minuut winst veroverde op de andere vluchtefs, de Spanjaarden San Miguel, Gandarias en Gomez del Mo ral, de Italianen Vicentini en Colombo, Van Springel van de Belgische A-ploeg en Walter Godefroot en Ferdi Bracke van de Belgische Rode Duivels. Lucien Aimar, de door Bidot versmade, maak te ook lang deel uit van de triomferen- Rolf Wolfshohl gele tricot de groep, maar kon in de laatste slo pende kilometers van het geweldige ge vecht de vaart niet meer bijbenen van het negental, dat op Wolfshohl en Bi tossi joeg. Voor de tweede achtereenvolgende dag is het een strijd zonder mededogen geweest. Het parcours was er voor ge knipt. Een kille regen en een straffe wind tastten bovendien de krachten van de renners net zo erg aan als de warmte het in de eerste helft van de ronde had gedaan. En weer was 'het een gevecht van ploegen tegen ploegen waarbij de kleur van het shirt alleen bepalend was voor de strijdwijze. De draden van de verschillende fabrieks- equipes, die door de nationale en de regionale teams lopen, bleken nog steeds geen beslissende rol te spelen. Het meest sprekende voorbeeld is weer Bernard Guyot, die buiten de Tour de France in het zelfde shirt rijdt als Jan Janssen. Hij loopt dus ook de kans het volgende seizoen met de complete ploeg van Pelforth naar een andere werkgever uit te moeten zien. Guyot zat samen met Janssen in de eerste groep, die bezig was Poulidor en Pin geon op een grote achterstand te rij den. Het ploegbelang stelt dat Guyot zijn best doet om de voorsprong op Pingeon, Poulidor en anderen zo klein mogelijk te laten worden. Het fa- brieksbelang vroeg een zo groot moge lijke afstand in de zestiende rit, die het veld over 200 kilometer op voortdu rend stijgende en dalende weggetjes van Albi naar Aurillac in het Massif- central bracht. Guyot werd door Mar cel Bidot teruggeroepen naar het pelo- AURILLAC Sinds de etappe van Bayonne naar Pau laat Dalmatio Langarica zyn Spaanse renners voortdurend aanvallen en iedere keer weer hebben de soms drieste acties van de Spanjaarden gevolgen voor renners, die tot de groten van het veld gerekend kunnen worden. De Spaanse aanval van maandag werd door Julio Jimenez na acht kilometer al Ingezet. De andere 67 moesten wel reageren, want niemand weet of de man, die Langarica nu weer naar voren stuurt een „te verwaarlozen" vazal is, of de po tentiële winnaar van de Ronde van Frankrjjk. Jimenez lijkt niet meer gevaarlijk, maar het veld reageerde toch en viel onmiddellijk uiteen in de achtervolging. Nadat Jimenez was teruggeroepen, kwam het peloton weer bij elkaar. Gandarias was, na 32 kilometer, de volgende aanvaller. Weer moest er een reactie volgen. Gandarias kreeg Grain en Guyot aan zijn wiel, maar zette door. Grain gaf hem van tijd tot tijd steun bij zijn ontsnappingspoging, Guy ot liet de anderen vooï zich werken. Toch groeide het verschil met de grote groep tot boven de vijf minuten, na 86 kilometer. Rond die marge bleef de voorsprong ,even schommelen tot Bi tossi en Aimar de ravitaillering, na 93 kilometer, als een ideaal uitgangspunt beschouwden voor een tegenactie. En kele kilometers verder, op de heuvel achtige route naar het hart van het Massifcentral gingen Janssen, Gode froot, Bracke, Wolfshohl, Bolley, Vicen tini en Colombo ook in de aanval. Zon der dat de Franse nationalen het kon den verhinderen maakten ook San Mi guel, Gomez del Moral en Van Sprin gel nog een geslaagde sprong naar de groep van negen, die al jagend met de eerste drie was samengesmolten. Na 117 kilometer werd het trio van Gan darias achterhaald door de twaalf ach tervolgers. Bij de beklimming van de Cote De- montsalvy, die met een indeling in de derde categorie was ondergewaardeerd verloor Grain het contact met de eer ste groep. Guyot werd even later door zijn ploegleider teruggehaald. Op de top, na 132 km, had het eerste gedeel te van het verbrokkelde peloton (met Den Hartog en Beugels) al ruim drie minuten goed te maken. Dat verschil is alleen nog maar groter geworden. Bolley moest de voortijlende vlucht- groep laten gaan; Dolman in moeilijk heden op de klim, hervond en verloor zijn plaats in 't peloton, dat door Pin geon en de teruggeroepen Guyot niet meer tot 'n geslaagde achtervolging kon worden gestimuleerd. Het verschil werd groter nadat Bitossi en Wolfshohl 19 km voor het einde de snelsten nog te vlug af wilden zijn. Zij slaagden en in de sprint won Bitossi gemakkelijk van de Duitser. Uit dé groep, die ne gen minuten verloor op Bitossi en Wolfshohl sprongen Houbrechts, Bello- ne, Guyot en Beugels op het laatste stuk nog weg, om ook anderhalve mi nuut, zoals Houbrechts, of vijf secon den zoals Guyot en Beugels, te winnen op de groep van Poulidor en Pingeon, het tweetal dat ontgoocheld onmiddel lijk de wielerbaan in Aurillac verliet... i Zestiende etappe; 1. Bitossi (It.) 5.39.09 (met bon. 5.38.49); 2. Wolfshohl (DIA) z. t. (met bop. 5.38.59); 3. Godefroot (Belg. B) 5.40.14 (met bon. 5.40.09); 4. Janssen (Ned.); 5. Vicentini (It.); 6. Van Springel (Belg. A); 7. Gomez del Moral (Spanje); 8. Gandarias (Sp.); 9. Colombo (It.); 10. Bracke" (Belg. B); 11. San Mi guel (Sp.) z. t.; 12. Aimar (Fr. B) 5.41.22; 13. Houbrechts (Belg. B) 5.46.32; 14. Bel- lone (Fr. B) 5.47.16; 15. Guyot (Fr. A) 5.48.05; 16. Beugels (Ned.) z. t.; 17. Van Ryckeghem (Belg. A.) 5.48.10; 18. Pin- tens (Belg. A); 19. De Vlaemynck (Belg. B); 20. Ducasse (Fr. B); 21. Hoban (G.-B.); 22. Brands (Belg. A); 23. Du- mont (Fr. Q; 24. Lopez Carril (Sp.); 25. Gonzales (Sp.), allen dezelfde tijd 5.48.10, 28. Poulidor (Fr. A) 5.48.10; 29. Pingeon (Fr. A); 41. Jimenez (Sp.); 42. Grosskost (Fr. B); 44. Den Hartog (Ned.), allen de zelfde tijd 5.48.10; 49. Dolman (Ned.) 5.53.49. Ploegenklassement: 1. Italië 16.59.37; 2. Spanje 17.00.42; 3. België B 17.07.00 4. Nederland 17.16.29; 5. België A 17.16.34 1. Wolfshohl (W.-Dld.) 92.09.53; 2. San Miguel (Sp.) op 50 sec; 3. Bitossi (It.) op 1.17; 4. Van Springel (Belg. A) op 2.09; 5. Bracke (Belg. B) op 2.10; 6. Gandarias (Sp.) op 2.18; 7. Janssen (Ned.) op 2.21; 8. Gomez del Moral (Sp.) op 3.08; 9. Co lombo (It.) op 3.59; 10. Godefroot (Belg. B) p 4.10; Van Den Berghe (Belg. B) op 4.25; 12. Aimar (Fr. B) op 4.48; 13. Vicentini (It.) op 4.49; 14. Schiavon (It.) op 5.59; 15. Passuello (It.) op 7.51; 16. Pingeon (Fr. A) op 8.26; 17. Pintens (Belg. A) op 8.38; 18. Lopez Carril (Sp.) op 9.34; 19. Houbrechts (Belg.B) op 9.40 20. Poulidor (Fr.A) op 9.43; 21. Bellone (Fr.B) op 10.02; 22. Grosskost (Fr.B) op 10.22; 23. Gonzales (Sp.) op 10.26; 24 Chiappano (It.) op 12.15; 25. Poppe (Belg A) op 12.33; 29. Guyot (Fr.A) op 23.14 30. Jimenez (Sp.) op 25.37; 32. Den Har tog (Ned.) op 26.45; 49. Beugels (Ned.) op 48.29; 64. Dolman (Ned.) op 1.08.39. Algemeen ploegen-klassement: 1. Spanje 278.57.24; 2. Italië 278.59.01; 3 België B 279.04.34; 4. België A 279.15.00 5. Frankrijk B 279.22.28; 8. Nederland 280.09.07. Bergklassement: 1. Bitossi (It.) 46 pnt; 2. Gonzales (Sp.) 45 pnt; 3. Jimenez (Sp.) 35 pnt; 4. Gan darias (Sp.) 32 pnt; 5. Poulidor (Fr.) 29 pnt. Puntenklassement: 1. Godefroot 205 pnt; 2. Bitossi 184 pnt 3. Janssen 162 pnt; 4. Van den Berghe 148 pnt; 5. Van Ryckeghem 142 pnt Klassement combinatie: 1. Bitossi 6pnt; 2. San Miguel wt; 3, Janssen 26 pnt. „Gouden Pijl": 1. Pintens 62 pnt; 2. Bolley 42 pnt; 3, Leman 34 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar Rolf Wolfshohl (W.-Dld.) 17JUU SiAN/ft iXjCharnbéryf !/r9emal gRENOBLEs!*- Cucheron i ton dat een vruchteloze jacht uitvoer de op de zich steeds verder verwijde rende kopgroep. Pingeon stond in feite alleen voor de opgave om de schade zo klein mogelijk te houden. Poulidor kon hem nauwe lijks steun geven en de anderen in de ze groep, ook George Vandenberghe, waren dan wel blij tenminste te kun nen bijblijven, zoals een paar Engelsen en Zwitsers, of hadden er alleen maar belang bij om het verschil zo groot mo gelijk te laten worden, omdat hun ploe gen in de eerste groep door toprenners waren vertegenwoordigd. Voor de twee de achtereenvolgende dag liet Guyot zich terugehalen en weer deed hij het uiterste om zijn ploeggenoten-voor-de- drieëneenhalve-week Tour de France van dienst te zijn. Het blijft natuurlijk altijd mogelijk dat Guyot nog verder ziet dan deze Tour en denkt aan zijn brood voor het volgend jaar als het werkelijk met Pelforth zou misgaan, wat te verwachten is in het (waar schijnlijke) geval dat een ander dan Jan Janssen de 55e Tour de France wint. Wie de winnaar zal zijn kan voor het eerst sinds 1947, toen Jean Robic in de slotetappe de Italiaan Brambilla ver drong, weer eens op de laatste dag worden beslist. De verschillen in het klassement zijn namelijk nog uiterst gering. De twaalf renners, die de 16e rit zijn gezicht gaven, staan namelijk alle twaalf bij de eerste dertien van het klassement en alleen Georges Van denberghe heeft zich, als elfde tussen hen kunnen handhaven. Tot de renners die uit de top wegvielen behoren be halve Pingeon en Poulidor ook de Ita lianen Schiavon en Passuello en de Spanjaard Lopez-Garril. Maar zowel Italië als Spanje heeft ieder nog drie man bij de hoogst geplaatsten en met een achterstand van rond een minuut zouden bijv. Bitossi of San Miguel de betrekkelijk eenzame Rolf Wolfshohl al vandaag uit de gele trui kunnen rij den. Wolfshohl zelf zou zijn kansen niet een-twee-drie wegcijferen. Hij vertelde nadat hij zich na Kunde en Altig als derde Duitser in de recente tourhisto rie in het leidersshirt had laten bewon deren; „Als ik Grenoble in deze trui haal, heb ik een kans. En waarom zou ik dat niet halen, ik heb tenslotte ook in de Pyreneeën goed gereden. Het heeft mij vandaag aleen verbaasd dat Bitossi en ik nog een minuut voor sprong hebben kunnen nemen op de groep achter ons met drie Spanjaarden ff AMSTERDAM „We zijn er nooit van uitgegaan, dat de skiffeur Wienese niet in aanmerking kan komen voor af vaardiging naar de Olympische Spelen in oktober te Mexico. Wel hebben we destijds als Koninklijke Nederlandse Roeibond gesteld, dat wie voor een sub sidie voor de Rotsee Regatta in Luzern in aanmerking wilde komen, zich moest laten zien op de wedstrijden. Dat nu heeft Wienese niet gedaan en dus kwam hij niet in aanmerking om via de bond te worden uitgezonden. Het afgelopen weekeinde startte hij in Luzern op rekening van zijn vereniging De Amstel. En ik moet zeggen: hij heeft het daar prachtig gedaan. Hij is en blijft een kandidaat voor uitzending naar Mexico". Dokter D. Willebrand, voorzitter van de technische adviescommissie voor het herenroeien, stelde verder nog, dat er van een kwestie-Wienese in feite geen sprake is geweest. „Hij moet zich ech ter wel coöperatief gedragen als ik het zo even mag stellen. In ploegverband dus en niet als eenling. Na de Neder landse kampioenschappen op 11 augus tus op de Bosbaan bij Amsterdam zul len we een voordracht maken die naar het Nederlands Olympisch Comité gaat. De kans dat Wienese daar bij zit, is ze ker aanwezig". DUFFEL De Belg Rik van Looy heeft maandag in de Belgische plaats Duffel een wielerronde voor professio nals gewonnen. Hij legde de 150 kilo meter af in 3 uur en 51 minuten. De beste Nederlander was Maarten Breu- re, die met vijf seconden achterstand op de vierde piaats eindigde. Jos van der Vleuten werd zesde en Leo van Dongen twintigste. AURILLAC Eef Dolman, de laatst- geplaatste van de vier Nederlanders, kwam ook maandag als laatste van het viertal binnen. Maar voor Dolman, die tegen iedere molshoop als een berg op ziet, zou het toch een voldoening kunnen zijn dat hij achttien renners achter zich had gelaten. Dolman voelde die voldoe ning niet. „Ik ga steeds beter rijden. Ik had met de groep van Poididor, Pingeon en Vandenberghe moeten binnenkomen. Op die laatste klim heb ik veel tijd ver speeld. Aan de top lag niet alleen de groep van Poulidor op mij voor. maar ook nog een stuk of twaalf andere ren ners. Ik ben toen verschrikkelijk snel om laag gegaan en gelijk met die anderen kwam ik weer in het peloton. Op dat mo ment had ik eigenlijk moeten gaan eten, maar ik kwam er niet aan toe. De weg ging weer omhoog en ik moest weer aües geven om bij te blijven. Tot 20 km voor de finish lukte dat, toen voelde ik plotse ling alle krachten wegglijden. Ik kon niet meer. Ik zat als een dweil op mijn fiets. Helemaal slap. Ik heb alles opgegeten wat ik nog bij me had en toen voelde ik dat het weer een beetje ging. Als ik nog wat meer klimmen leer en de gelegenheid krqgt om een ravitaUleringszak op tijd leeg te maken, moet je eens opletten wat deze jongen dan nog gaat doen". De Italiaan Bitossi (links) en de Duitser Wolfshohl kort voor de finish. en Janssen en Bracke." Op de vraag hoe het „zuiver" rijden hem bevalt Wolfshohl heeft niet altijd een opval lend grote afstand tot de stimulerende middelen bewaard, zei hij prompt: „De ze zestiende rit is de beste geweest die ik ooit in een grote etappewedstrijd heb gereden. Ik voel mij met de dag sterker worden, de dwang „naturel" te rijden doet mij alleen maar goed." De reden dat Bitossi en Wolfshohl hebben kunnen wegkomen, gaf Ferdi Bracke op het middenterrein van het kleine wielerbaantje in Aurillac. „Door dat ik ben gevallen in de laatste kilo meters en een behoorlijke wond boven aan mijn voorhoofd heb opgelopen, had ik aldoor last van bloed dat vlak langs en soms vermengd met regenwa ter in mijn ogen stroomde. Als Walter Godefroot er niet was bij beweest, had ik misschien niet eens in het kopgroep- je kunnen bijblijven. Hij heeft steeds mijn gezicht schoon gewreven." Jan Janssen, met zijn zevende plaats in het klassement toch nog altijd een man om rekening mee te houden, kon met een beetje triomf in zijn stem veel van zijn beweringen van de laatste da gen herhalen. Bijvoorbeeld: „Dat Pin geon zoveel verloren heeft is logisch. Hij heeft zondag veel te veel gedaan. Voor zo'n inspanning moet je tol beta len. De Ronde is nog altijd niet beslist. Een ontzettend zware etappe als deze toont aan hoeveel er in één rit kan ge beuren." BONN Gisteravond laat was er nog geen bericht in West-Duitsland binnengekomen over de positie van het Nederlandse zeiljacht Stormvogel, dat waarschijnlijk aan de kop ligt in de Transatlantische zeilrace Bermuda Travemünde. De Westduitse marine had aan haar schepen en vliegtuigen opdracht gegeven uit te kijken naar het Nederlandse schip, dat zich sedert vrijdag niet meer had gemeld over de radio. Men maakt zich echter niet al te bezorgd over het lot van schipper Cor nells Bruynzeel en zijn mannen. Men vermoedt dat alleen maar de radiozen der aan boord van het schip defect is geraakt. Deskundigen schatten dat de Storm vogel op het ogenblik zich een dikke zeshonderd zeemijlen ten Westen van Schotland moet bevinden. Het schip moet opkruisen tegen een krachtige Noordoosten wind. Vermoedelijk zal het nog ongeveer een week nodig heb ben om het einddoel, het Westduitse buitenplaatsje Travemünde aan de Oostzee, te bereiken. NIJMEGEN Maandagavond is in het Goffertstadion in Nijmegen de vier daagse officieel geopend met een vlag- genparade van de deelnemende landen. Stromende regen hield veel kijklustigen thuis. Het totaal aantal deelnemers aan de 52ste vierdaagse bedraagt 16.476, van wie 9.722 Nederlanders. De burgers zijn het sterkst vertegenwoordigd, nl. 8437 tegen 8039 militairen. Dat sport tot verbroedering kan lei den bewijst wel het volgende. In de Is raëlische groep, bestaande uit 67 mili tairen en 12 burgers, lopen 2 Arabie ren mee. De beide Arabieren zijn em ployés van het stadsbestuur in Jeruza lem. Het Nederlands- en Franstalige infor matieblad „Corps Journal Editie Nijme gen" dat dagelijks onder de 1140 Bel gische wandelaars zal worden verspreid heeft gedurende de vierdaagse de com mandant van het eerste Belgische le gerkorps als... hoofdredacteur. BONN Ook in kringen van het be- roepsboksen in West-Duitsland gaan, na de dood van Jupp Elze, stemmen op om het boksen veiliger te maken. Op een bijeenkomst in Hamburg, waar promotors, managers, ringartsen, scheidsrechters en boksers aanwezig waren .werden de volgende maatrege len geëist: Instelling van een gezond heidspaspoort; uitreiken van licenties alleen op vertoon van verzekerings attesten; na elk gevecht een rustperio de onder medische controle; een betere scholing van de scheidsrechters. Ook Elze's vroegere manager, Löring, en zijn trainer Weinbach, waren op de ze vergadering. De invloedrijke promo tors uit West,-Berlijn en de Westberlijn- se kopstukken van de Bond van Duitse beroepsboksers (BDB), waren echter niet komen opdagen. Daarom besloot men door een jurist te laten onderzoe ken of eventueel een nieuwe, onafhan kelijke beroepsboksbond kan worden opgericht. Deze zou zijn ideeën kunnen doorzetten tegen de BDB, waar zakelij ke belangen de doorslag geven. AMSTERDAM Ajax' middenvoor Johan Cruyff, voetballer van het jaar, tobt nog steeds met een enkelblessure die hij in de slotfase van het voetbalseizoen '67- '68 heeft opgelopen. De gescheurde enkelband is weliswaar geheeld, maar de en kel is nog steeds gezwollen. Gisteren heeft de Amsterdammer de eerste training van de Nederlandse landskampioen niet kunnen volgen, omdat hjj van clubarts Rolink een maand volstrekte rust moet nemen. Rolink: „Hoe lang het nog gaat duren weten we niet, maar voorlopig mag hij er absoluut niet op staan. Hij heeft de zaak een beetje geforceerd. In die wed strijd tegen Turijn na afloop van de competitie had hij eigenlijk alleen maar toestemming één helft mee te doen. Maar hij wilde per se doorspe len. Wij hebben de neiging om dan toe te geven, maar eigenlijk hadden we het niet moeten goedvinden. Het is met Johan ook nogal moeilijk. Hij heeft de gewoonte meer van zichzelf tev vragen dan erin zit." Johan Cruyff, pas teruggekeerd van een vakantie van vier en een halve week, gaf Rolink volmondig gelijk. Maar het is nu eenmaal de aard van het beestje", lichtte hij toe. „Tegen Tu rijn ging het lekker en dan denk je: Ik kan best nog even doorgaan. Ik had het beter niet kunnen doen natuurlijk, want nu zit ik in de boot. In ieder ge val neem ik die maand rust. Het is niet prettig, maar het moet nu eenmaal. In de vakantie heb ik bijna geen stap ge lopen, maar die enkel is nog steeds dik." Meetrainen met het elftal is uitge sloten. Rolink: „Het hele spierenstelsel in die enkel is geforseerd. Die jongen LEEUWARDEN Maandag zijn in Leeuwarden de partijen voor de zesde ronde van het internationale damtoer- nooi in Leeuwarden gespeeld. Tonny Sijbrands speelde remise tegen we reldkampioen Andreiko. De Rus deelt nu de eerste plaats met zijn landge noot Tsjegolev. Beiden hebben 9 pun ten. De uitslagen van de zesde ronde luidden; Andreiko (Rusland) - Sij brands (Ned.) 1-1; Gournier (Fr.) - Tsjegolev (Rusland) 0-2; Mostovoy (Fr.) - Germain (Haiti) 0-2; Van Dijk (Ned.) - Kuyken (Zwits.) 0-2; v. d. Sluis (Ned.) - Bergsma (Ned.) 1-1; Schotanus (Ned.) - Gantwarg (Rus land) 2-0. De stand is: 1. Andreiko en Tsjego lev 9 punten; 3. Sijbrands 8; 4. Berg sma en Germain 7; 6. Gantwarg en Schotanus 6; 8. Van Dijk en Kuyken 5; 10. Mostovoy 4; 11. v. d. Sluis en Gournier 3. PIEST ANY In't Tsjechische Piès- tany heeft Tsjecho-Slowakije het tennis toernooi om de Centropa Cup gewon nen. Nederland, dat de finales van het damesdubbelspel en het gemengd dub belspel op zijn naam bracht, legde be slag op de tweede plaats. De einduitslag: 1. Tsjechoslowakije A 25 pnt.; 2. Nederland 18; 3. Tsjechoslo wakije B 17; 4. West-Duitsland 14; 5. Hongarije 9; 6. Polen 5; 7. Oostenrijk 2; 8. Zwitserland 1. De gedetailleerde uitslagen voor wat betreft de partijen van de Nederlandse deelnemers: Herenenkelspel: Kollinger (Oost.) ver- si. Hemmes (Ned.) 63, 62; troost- toernooi herenenkelspel: Meres (Polen) versl. Hemmes (Ned.) 62, 40, 75. Damesenkelspel: Astrid Suurbeek (Ned.) versl. Kindier (Zwits.) 70, 62, 6—1. Damesdubbelspel: Suurbeek Bakker (Ned.) versl. Zednockova/Valihrachova (Tsj.) 62, 61, SuurbeetyBakker ver sloeg Berka/Szorenyi (Hong/ 61, 64, finale: Suurbeek/Bakker versl Ebbing- haus/Winkens (W.-Dld.) 6—4, 2—6, 6—2. Gemengd dubbelspel: Soeters/Bakker (Ned.) versl. Medenes/Galadova (Tsj.) 64, 62, finale: Soeters/Bakker versl. Szoczik/Sorenyi (Hong) 61, 26, 64. heeft in de competitie ook veel teveel opdonders gehad. Zo'n blessure heeft tijd nódig om te genezen. Johan ver langt teveel van zichzelf. Hij wil zich voortduren waarmaken en ook geld ver dienen. Zo kan hij niet doorgaan. "Hij moet nu toch echt wachten tot het he lemaal over is. Desnoods moet hij de eerste competitiewedstrijden dan maar missen. We zullen het eerst in een proef wedstrijd met hem proberen. Dat kan geen kwaad. Voor de rest is het een kwestie van afwachten en bekij ken." Een ongeduldige Johan Cruyff: „Ik ben wel wat wijzer geworden, maar een voetballer redeneert anders dan een dokter. Natuurlijk heeft dokter Rolink gelijk .Maar ik kan het gewoon niet rustig aan doen. Dat beetje extra lig je nu net voor op je tegenstander. En je probeert altijd beter te zijn. Ik ga me nu in ieder geval goed in acht nemen en ik hoop dat ik in de competitie met een kan meespelen." BAASTAD Martin Mulligan heeft maandag zijn heren enkelspeltitel in het toernooi om de open Zweedse ten niskampioenschappen in Baastad ge prolongeerd. In de finale versloeg de Australische Italiaan de Roemeen Ion Tiriac met 8-6, 6-4, 6-4. Mulligan was snelvoetiger en vaster van slag dan zijn lange tegenstander, die in de hal ve eindstrijden de Spaanse matador Manuel Santana uitschakelde. De winnares bij de dames werd door het lot beslist. Hevige regenbuien ver hinderden verder spelen, zodat de fina- lestrijd tussen de Amerikaansen Julie Heldman en Kathy Harter werd afge last Julie Heldman won de tos. Winnaars in het heren-dubbelspel werden de Amerikanen Clark Graeb- ner en Arthur Ashe, die de Spanjaar den Mauel Santana en Manuel Oran- tes met 7-5, 6-3 versloegen. In het da mes-dubbelspel won de Russisch- Zweedse combinatie Olga Morozova Eva Lundquist met 6-0, 6-4 van de Amerikaansen Kathy Harter en Julie Heldman. DEN HAAG In de Nederlandse atletiekploeg voor de zeslandenwed- strijd tussen Italië, Frankrijk, West- Duitsland, Zwitserland, België en Ne derland, zaterdag in het Italiaanse Brescia, zijn twee wijzigingen aange bracht. Kogelstoter Piet van der Kruk krijgt dit weekeinde nog een kans zich als gewichtsheffer te plaatsen voor de Spelen in Mexico en gaat daarom niet mee. Hij wordt vervangen door Cees van Wees. Op de 110 meter horden is de geblesseerde Peter Dellensen ver vangen door Hans van Enkhuyzen. MOSKOU De Rus Viktor Kortsjnoj heeft in Moskou de tweekamp voor de halve finales van het kandidatenschaak- toernooi tegen zijn landgenoot Mikhail Tal gewonnen. De tiende en laatste par tij, die zondag was afgebroken, eindig de na 61 zetten in remise. De eindstand van de wedstrijd is daardoor 5l/s 4V« voor Kortsjnoj. Hij ontmoet in de volgende ronde de winnaar van de partij Larsen Spas ski, die in Malmö wordt gehouden. De zesde partij tussen de Deen Bent Larsen en de Rus Spasski in de halve finales van het kandidatentoer nooi is maandag in Malmö na 42 zetten afgebroken. Spasski heeft de leiding met 3V2-V2 punt. De Nederlandse renner Theo van der Leeuw heeft maandag in de omge ving van Luik een wielerwedstrijd voor amateurs over 100 km gewonnen. Hij reed de afstand in 2 uur 31 minu ten. Jan Harings bezette in dezelfde tijd als Van der Leeuw de zesde plaats.

De Vallei | 1968 | | pagina 9