Dames Heren m Kinderen Vierdaagse had op eerste dag 431 uitvallers Freddie Niemeyer won eerste etappe Zwemcoach Rob Kerkhoven heeft grote zorgen Versteeg „SPECIAAL" ruimt radicaal! VAN EKERIS Rus Kotof door Kuypers geklopt Waterpoloploeg voor Mexico NU profiteren van onze ENORME Adverteert in dit dagblad COUPONS TAPIJT f 8.95 f 5.75 WONINGINRICHTING Boks- en kanoploeg voor Mexico Spasski-Larsen zesde partij remise Int. Veluwse Wielervijfdaagse DAMESSCHOENEN HERENSCHOENEN KINDERSCHOENEN Vele grandioze koopjes, zoals GORDIJNSTOFFEN VITRAGES zeer voordelig 3.90 350 6.90 1450 3.90 9.90 9.90 5.90 15.90 450 3.90 4.90 2.90 2.90 Zoals altijd voor werkelijke opruimingskoopjes naar HELANCA PANTALONS van 20.95 nu7.95 Enorme collectie in DAMESPULLOVERS, alleen le klas merken, w.o. astralon, trevira 2000 enz. v.a. 9.95 JAPONNEN v.a. 6.95 9.95 enz. ROKKEN, le keus7.95 9.95 enz. PAKJES, enkele stuks, astralon, van 110.nu 59.75 ONDERJURKEN, van 6.95 nu2.95 KINDERONDERGOED, uitzoeken0.59 le klas HEREN ANKLETS1.95 HERENONDERGOEDv.a. 1.45 Pracht NACHTHEMDEN6.95 enz. EETKAMERSTOELEN v.a. f 24.50 BANKSTELLEN van f 895.00 voor f 595.00 BEDDEN vanaf f 29.50 DEKENSvanaf f 9.75 LINNENKASTEN, 2-deurs f 96.00 NYLON TAPIJT, kamerbreed f69.50 SISAL TAPIJT, kamerbreed f 26.50 BALATRED van f 23.50 voor f 17.90 van f II. van f 8.' voor voor HAAL 'T OOK BIJ SPECIAAL 7 SCHEELT STUKKEN! Kerkewijk 74 - VEENENDAAL - Tel. 10749 IBM-schaaktoernooi Pagina 13 WOENSDAG 17 JULI 1968 1968 Van Haren lapt de prijzen aan vh\ laars Leuke instapschoenen en molières in vele kleuren linnen, ribfluweel en badstof v.a. Vakantieflatjes, gesloten of met open hiel, in leer, lakleer en suède. In de nieuwe modekleuren v.a. Pumps met open hiel, maar ook gesloten met modische hakken in een enorm scala van modellen en kleuren v.a. Een zeer aantrekkelijke aanbieding van restanten uit onze bekende steun en gemakschoenen kollektie. Sandalets en muiltjes in vrolijke, frisse zomerkleuren. In leer, zowel als in lakleer en suède v.a. Sportmolières met stevige, sterke zolen. Ook in mocassin uitvoering Molières voor smalle en brede voet gekleed en sportief model. Wij brengen ze in leer en suède Dè zo populaire instap- en gespschoenen in leer en suède v.a. Ribfluwelen en linnen vrijetijdsschoenen. Als instap of molière Sandalen en muilen; met of zonder voetbed in vele uitvoeringen v.a. Mooie instapschoenen van echt leer, met onverslijtbare rubberzooi Het kan niet voordeliger! Zeer stevige molières, met leren of rubberzolen voor meisjes en jongens v.a. Instap- en bandschoentjes voor meisjes. Van leer, lak en suède in vele leuke kleuren v.a. Sandalets en openhielschoentjes. Sterk en zeer gemakkelijk v.a. Ribfluwelen en linnen molières. Ook als instapschoentje verkrijgbaar. Heerlijk voor strand, bos en op het water v.a. Stevige sandalen in vlotte modellen met of zonder voetbed. v.a. Steeds meer mensen dragen schoenen van van Haren NIJMEGEN Om kwart over vier, toen de eerste wandelaars (de vijfti gers) van de Nijmeegse Vierdaagse op pad gingen zag het weer er troosteloos uit. Het was nat en koud bij de start van de 52e Vierdaagse. De weinige supporters van het wandelleger vroe gen zich onbewust af, hoe men ruim 16.000 mannen en vrouwen zo gek kon krijgen om op een koude, regenachtige ochtend als deze dinsdagmorgen aan 'n Vierdaagse te gaan deelnemen. Het wandelleger van marsleider majoor b.d. Van Dongen trok zich er niets van aan en met frisse moed begon men aan de eerste dag, die door de regen achtige Betuwe voerde. Vierhonderdeenendertig deelnemers haalden het eindpunt in Nijmegen niet en lieten de Vierdaagse voor wat deze was. Het gezang van de in kleurige kleding gestoken deelnemers verdrong al snel de trieste stemming van het ochtendgloren. Terwijl er slechts enke le van de bijna 200 te lopen kilometers waren afgelegd timmerden de enthou siaste Nijmegenaren hun sinaasappel kistjes en oude stoelen aan elkaar langs de St. Annastraat, de weg waarop vrij dag de laatste kilometers afgelegd zul len moeten worden. Nijmegen is weer in de ban gekomen van de Vierdaagse. De blarenprikkers zijn weer in actie gekomen, want er is bij elke wandeltocht wel werk voor hen aan de winkel en zeker bij de zware Vierdaagse van Nijmegen. Van de 17.458 ingeschreven wandelaars hadden er 791 verstek laten gaan uit angst de eindstreep niet te halen, 431 wandelaars gaven reeds de eerste dag op. Velen hebben enorme afstanden getraind om de Vierdaagse aan te kunnen. Deze ge oefende lopers ginge.. de Betuwe in als of ze reeds aan de feestelijke intocht dachten. De route voerde over Eist, Lent, Huizen en Elden. Evenals voorgaande jaren stalen de Israëliërs de show. Onder hen is een deelnemer van Nederlandse afkomst, nl. Jaap Kan, die op vierjarige leeftijd met zijn ouders van Arnhem naar Is raël emigreerde. Thans is hij sergeant in het Israëlische leger. ERMELO De internationale Veluwse wielervOfdaagse is dinsdagavond van start gegaan. Het duurde erg lang, voordat er in deze eerste rit een beslissing viel. Dat mag niet worden opgevat als zou er matig gekoerst zijn, maar het kwam uitsluitend door het hoge tempo dat op het korte parcours werd onderhouden. De ruim 60 renners hielden elkaar angstvallig in de gaten. Iedere demarrage werd in de kiem gesmoord. Pas tegen het einde ging de plaatselijke favoriet Harm Holstege voor de zoveelste keer aan de haal. Hij sloeg met enkele forse pedaal slagen een gapend gat. Slechts drie renners zaken tijdig het gevaar. Arnold Voogt, Niek Vermeulen en slimme Freddie Niemeyer. HU was de rapste van dit kwartet en won in de spurt vrij gemakkelUk. Zoals gewoonlijk was er veel publiek rond de Ermelose piste. Microfonist Frans Sluyters sprak, als voorzitter van de organiserende wielervereniging „De IJsselstreek", een korte openings speech en stelde daarna de renners voor. Onder hen de vaste gasten uit Denemarken onder leiding van Char ley Wilken. Ze waren niet fortuinlijk deze avond, de Denen. Trouwens, ook vele favorieten werden al in de begin fase door materiaalpech naar de rijen van de kanslozen verwezen. Henk Nieuwkamp bijvoorbeeld, die de meute twee keer langs zich moest laten schieten, Dries van Wijhe, die 'n keer gedubbeld .werd, De Koning en anderen. De organisatoren namen de gedubbelde renners niet uit de strijd om hun een kans te geven een graan tje mee te pikken uit de rijk gevulde premiepot. Vooral Nieuwkamp en de Deen Hojlund maakten daarvan' dank baar gebruik. De laatste won een klassementsspurt over drie ronden en kreeg daarvoor f 50 uitbetaald. Eikelboom uit Zutphen die alleen fietste als er premies te ver dienen waren, werd wegens gebrek, aan strijdlust uit de wedstrijd genomen. Door de vele premiespurts was de kans op ontsnapping bijzonder klein, ook al door het eerder genoemde hoge tempo en het korte, bochtige parcours. Dertig ronden, die evenzovele kilome- LEIDEN De Nederlandse zwem- sport gaat een uiterst belangrijke veer tien dagen tegemoet. De landenwed- tri jd tegen Groot-Brittannië en Tsjecho-Slowakije, die het komende weekeinde in Leiden wordt gehouden, en de nationale kampioenschappen van 30 juli t/m 4 augustus a.s. in Utrecht, zuilen van beslissende betekenis zijn voor de samenstelling van de Olympi sche zwemploeg. De nationale bonds coach, Rob Kerkhoven, heeft zijn po gingen om de „zekeren" voor Mexico dit toelatingsexamen te besparen, slechts gedeeltelijk bekroond gezien. Er is een groep van zes zwemsters en één zwemmer aangewezen, die van KNZB-zijde een zekere voorkeursbe handeling geniet, maar ook deze zullen zich in de ogen van het NOC moeten waarmaken. Dat geeft spanningen bij de ploeg, sinds maandag bijeen voor het zoveelste traningskamp, dat dit maal in Leiden is gesitueerd. Kerkhoven heeft zorgen. Nel Bos, Hoofdstraat 54-56 Veenendaal - Tel. 12167 Opruiming! Ook nog voorradig ZEER VOORDELIG PATRIMONIUMLAAN 40 De opruiming begint donderdagmorgen om 9 uur Nederlands snelste zwemster op de vrije slag-sprint, is weliswaar herstel lende van angina, maar heeft een trai ningsachterstand van tenminste vier weken opgelopen. Het is nog lang niet zeker, dat zij in Leiden aan de start komt. „Alleen als de dokter het goed vindt, komt ze misschien op een nummer uit. Anders niet", aldus Kerk hoven. Daarnaast is Dolley Maaneman niet geheel fit en geven de wisselvalli ge prestaties van Bep Weeteling aan leiding tot bezorgdheid. Blijven over Coby Buter, Klenie Bimolt, Ada Kok, die dezer dagen na vijf uur trainen de 200 meter vlinderslag aflegde in de al leszins acceptabele tijd van 2.28.0, en Bob Schoutsen. De bezorgdheid geldt in niet mindere mate voor de zg rand figuren. Het is niet aannemelijk, dat de zwembond, die in Tokio met een ploeg van 25 vertegenwoordigd was, het ditmaal bij zeven wil laten. Twee serieuze kanshebsters zijn echter ge handicapt. Mirjam van Hemert en Hen- ny Pentermann hebben wegens resp. privémoeilijkheden en ziekte een deel van de zomert raining niet kunnen vol gen. Daarnaast heeft naar de eerste resultaten sinds haar terugkomst te oordelen de trainingsstage van Toos Beumer bij 's werelds beste trainer, George Haines, niet dat succes opgele verd, wat men ervan verwachtte. Kerkhoven heeft dan ook besloten bij het oefenduel van a.s. donderdag in Den Haag een 100 meter vrije slag da mes en een 200 meter vrije slag he ren in te lassen voor de selectie van zijn estafetteploegen. Nederland heeft sinds 1964 niet meer van Groot-Brittannië kunnen win nen. In 1965 was het verschil 57 pnt (151-94), het jaar erop in Leeuwarden slechts drie punten (104-101) en vorig jaar in Blackpool achttien punten (107- 89). In het voorjaar kwam de Neder landse ploeg tijdens de trip door Oost- Europa in Praag uit tegen Tsjecho-Slo- wakije en won daar met 87,5-81,5 pnt. Het Britse zwemteam heeft na de nogal teleurstellende nederlaag van het afgelopen weekeinde tegen Hongarije enige wijzigingen ondergaan. Zo is de in Amerika trainende Alan Kimber (tweede bij de Europese kampioen schappen in Utrecht) teruggeroepen en is de ploeg ook op andere plaatsen ver sterkt. De enige ontbrekende is oud- wereldrecordhouder Bobby McGregor, die bij de Schotse kampioenschappen niet gemist kon worden. Tsjecho-Slo- wakije komt met onder meer Olga Kocicova, die bij de wedstrijden in Santa Clare het Europees record op ide 200 meter vrije slag bracht op 2 min. 14.4 seconden. DEN HAAG Na een bespreking met een bestuursdelegatie van de boksbond heeft het NOC-bestuur dinsdagavond be sloten om de boksers Rudi Lubbers en Henko Baars aan te wijzen om deel te nemen aan de Olympische Zomerspelen te Mexicq. Als chef d'équipe is aange wezen de heer J. Hofman. Ten aanzien van de verzorging zal nog nader overleg plaatsvinden. Rudi Lubbers zal uitkomen in het zwaarge wicht en Henko Baars in het zwaarwel- ter. 't NOC-bestuur heeft verder de voor dracht van de kano-bond aanvaard. Naar Mexico zullen worden uitgezonden Paul Hoekstra (kl), Anton Feurts/Paul Hoekstra (k2), Anton Feurts/Jan Wit- tenberg/Paul Bunschoten/Ab Muusen (k4). Algemene reserve Jan Verhaart. Dames: Mieke Jaapies (kl) en Mie- ke Jaapies/Thea Bergers-Duif (k2). Chef d'équipe is de heer C. Mölman, coach de heer K. Muys. Voorts zijn de heren H. C. W. Schnit- ger en P. M. J. Bromberg van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond resp. aangewezen als chef d'équipe en coach van de hockeyploeg. O GSTAAD Tom Okker heeft in de eerste ronde van een internationaal open tennistoernooi te Gstaad een ge makkelijke zege behaald op de Itali aan Sergio Palmieri. De cijfers waren 6-4, 6-2. ters inhouden, moesten er nog worden gereden toen Harm Holstege, luid aan gemoedigd, de laatste energie aanwend de voor een pijlsnelle ontsnapping. Vier mensen gingen mee, bij wie de reeds gedubbelde De Koning. Hij mocht blij ven meerijden; de rest van de „gelap- ten" moesten afstappen. Daardoor werd de strijd wat overzichtelijker. In de laatste ronden hebben veel leden van 't peloton geprobeerd om de sprong naar de kop te maken. Dat lukte niet. Integendeel, de voorsprong werd steeds groter en bedroeg bij aankomst 28 se conden. De uitslag: 1. Freddie Nie meyer (Hengelo) 80 km in 2 uur 3 mi nuten, en 27 sec.J 2. Arnold Voogt (Scherpenzeel) z.t.; 3. Harm Holste ge (Nunspeet) z.t.; 4. N. Vermeulen (Amsterdam) z.t.; 5. op 28 sec. en spurtwinnaar peloton J. van Dam (Zwolle); 6. Jans Vlot (Wanneper- veen); 7. Wichert Vlot (Wanneper- veen); 8. W. Holstege (Nunspeet); 9. Peter van de Kruys (Helmond); 10. H. Egberts (Zutphen); 11. Johan Plui- mers (Enter); 12. A. Scheffer (Zei- hem); 13. Sörensen (Denemarken) 14. Theo van Valkenburg (Scherpenzeel); 15. Gerrit ter Wee (Hasselt). AMSTERDAM De eerste ronde van het IBM-toernooi is overwegend een succes voor de Nederlandse schakers geworden. Zowel in de grootmeester- als in de meestergroep vielen opmerke lijke uitslagen te noteren. Beginnen we met de zege van oud kampioen Kuijpers op de Russische grootmeester Kotof. Het betrof een Pirc-verdediging, waarin een boeiend aanvalsspel van wit tot ontplooiing kwam. De stelling eiste nogal precisie, doch daaraan voldeed Kuijpers alles zins redelijk. Toen Kotof in moeilijke stand en bij dreigende tijdnood een steekje liet vallen was het combinatoir uit. Het gezelligst vonden we het duel Jongsma-Bronstein. Het woord „gezel lig" lijkt bij een schaakontmoeting to taal misplaatst, doch als het „Kroon prins David" betreft zoals hij eer tijds in Moskou werd genoemd dan vervallen de geldende wetten. Hij is zo aimabel, hulpvaardig, super-vriendelijk en dodelijk achter het schaakbord, dat een ieder voor de charmante combina tie pleegt te bezwijken. Bronstein vindt zichzelf artiest Ver moedelijk nam hij daarom een verdach te pion op b2 weg... Gligoric pleegt van zo'n prille roof te zeggen, dat dit altijd slecht is „zelfs als het goed is". Jong- sma kreeg in ruil voor zijn pionverlies royaal spel, doch met dribbelzetjes be gon Bronstein allengs overwicht te be werkstelligen. Dat resulteerde in kwali teitswinst en toen zou het dan uit moe ten zijn. Doch de ex-Rotterdammer vocht als een leeuw verder en zag kans een zodanige ruil te bewerkstelligen, dat Bronstein met een loper-plus bleef zitten. Daar hij evenwel compleet van alle pionnen was beroofd viel er alleen maar een puntendeling te noteren. Knap gedaan van de kandidaat-meester uit Heemstede. De uitslagen van de eerste ronde: Grootmeestergroep: Ivkof (Z.Sl.)-Zui- dema (Ned.) 10, Kavalek (Tsj.)—Ciric Z.S1) '/«-V», Kuijpers (Ned)-Kotof (Rusl) 1-0, Langeweg (Ned)-Bouwmeester (Ned) Vt-V», Sjamkowitsj (Rusl)-Ree (Ned. afg. Donner (Ned.)-Marovic (Z.S1.) Vt-Vt, Lengyel (Hong)-Bilek (Hong) Vt-Vs, Jongsma (Ned)-Bronstein (Rusl) Vt-Vt Meestergroep: Van Oosterom (Ned. Smederevac (Z.S1.) 0-1 (to), Scholl (Ned.) Czerniak (Isr) 1-0. Medina (Sp)-Van Geet (Ned) 0-1 (to), Harotch (Ned)-Ge- reben (Zwi) 1-0. Lutikof (Rusl)-Van Scheltinga (Ned) 1-0, Tatai (It)-Bakker (Ned) 1-0. MALMö De zesde partij uit de se rie van tien tussen de Zweed Bengt Larsen en de Rus Spasski in de halve finales van het kandidatentoernooi, die in Malmö worden gespeeld, is dinsdag in remise geëindigd. De stand is nu 4- 2 in het voordeel van Spasski. DEN HAAG De KNZB heeft dins dagavond de namen bekendgemaakt van de elf spelers, die Nederland zul len vertegenwoordigen bij het Olym pisch waterpolo-toernooi in Mexico- stad. Het zijn (met tussen haakjes de leeftijden): Feike de Vries, Neptunus, Amersfoort (25); Evert Kroon, De Robben (21); Fred van Dorp, AZPC, (29); Hans Hoogveld, Nept., Amers foort, (21); Nico van der Voet, ZIAN, (24); Ad Moolhuyzen, Nept. Arnhem, (25); Lout Geutjes, Nept. Arnhem, (24); André Hermsen, De Robben (26); Bart Bongers, ESCA, (21); Hans Parrel, ZIAN (23); Hans Wouda, De Meeuwen, (27). Van cieze ploeg hebben aanvoerder Fred van Dorp en Nico van der Voet Olympische ervaring. Van Dorp was gekozen voor de Neder landse Olympische ploeg van 1956 en kwam uit op de Spelen van 1960 en 1964. Nico van der Voet speelde voor het eerst mee in Tokio.

De Vallei | 1968 | | pagina 13