Raadslid J. v. Appeldoorn wil bejaardensociëteiten in Resteren en Opheusden COMPETITIEFINALE VZC TEGEN DWR r Kesterens echtpaar naar doop van prins Maurits RITMEESTER ri RIANT 29, „Bejaarden schijnt men hier maar te vergeten9 In Arnhem nu ook nieuwste schilderij van Carel Willink Polotoernooi van „Forellen" uitgesteld V.V.V. Rhenen blijft actief voor gasten OFFICIËLE INVITATIE Concours hippique in Nunspeet trok zeer veel publiek Dieven braken auto's open Nieuwe appeloogst in de Betuwe Weer ongeval bij Koenestraat Eerst verbed toen logies OP DE FIETS NAAR MOSSEL W andelexcursie door bos en hei rondom Ede Oponthoud aan „binnengrenzen" van Benelux kost kapitalen WATERPOLO Vakbond is boos over ontslagen te Helmond Oni tuinbouwkoeh Ritmeester MIST u uw 12035 Drankgebruik en vermoeidheid waren fatale combinatie Klein-Duimpje HET WEER IN EUROPA Ren tespaarbrieflen ing Bank Ned. Gemeenten WOENSDAG 17 JULI 1968 OPHEUSDEN „In onze gemeente wordt weinig voor de bejaarden ge daan. Voor de jeugd worden speel plaatsen aangelegd en in Opheusden wordt zelfs het oude gebouw „De Snel- lenburg" opgeknapt om er een jeugd- instuif in te vestigen. De bejaarden schijnt men hier echter over het alge meen te vergeten". Dat is de mening van het raadslid de heer J. van Appel doorn uit Resteren, die echter een uit zondering maakt voor de organisatoren van de jaarlijkse autotocht en de en kele ontspanningsavonden voor de be jaarden. De heer Van Appeldoorn heeft het comité „De Snellenburg" voorgesteld om in de toekomstige jeugdinstuif in Opheusden overdag een zogenaamde bejaardensociëteit onder te brengen. Er zullen dan bijvoorbeeld regelmatig ont spanningsmiddagen voor de bejaarden kunnen worden georganiseerd, zoals dat in andeTe gemeenten ook het geval is. „Het gaat om de dagelijkse bejaar denzorg, vooral tijdens de wintermaan den", zegt de heer Van Appeldoorn. „De enige plaats waar de bejaarden in onze gemeente zich dagelijks kunnen vermaken is in een café. Lang niet, ie dereen houdt daar echter van en dat betekent in vele gevallen dat de be jaarden zich vervelen. De heer *Van Appeldoorn vindt, dat er zowel in Opheusden als in Resteren een aantal voorzieningen voor de be jaarden moeten worden getroffen. „De Snellenburg" in Opheusden is een prachtige gelegenheid om er een be jaardensociëteit in onder te brengen. Als ih Resteren het dorpshuis is ge realiseerd zouden ook daarin Se be jaarden regelmatig bijeen kunnen ko men", merkt hij op. De organisatie van ontspanningsmid dagen hoeft geen probleem te zijn. „De bejaarden zouden bijvoorbeeld zelf een commissie kunnen vormen, die regel matig iets organiseert. De plaatselijke afdelingen van plattelandsvrouwen, Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij NUNSPEET Ondanks dreigende luchten hebben dinsdag ruim tiendui zend mensen een bezoek gebracht aan het vierde nationaal concours hippique te Nunspeet. Er was deze djig zowel voor de kenner als voor de geïnteres seerde leek bijzonder veel te genieten. Het programma vermeldde een spring concours M.A. en een springconcours „Speel uw Spel", waarvoor zich ruim 50 combinaties hadden gemeld. Het springconcours M.A. werd gewonnen door J. G. M. Maathuis, die met Flie- gette een foutloos parcours reed in de tijd van 81,8 sec. Tweede werd Hans Brugman met Sky High. Ook hij reed foutlóos in 82,7 sec. De derde plaats was voor P. Bakker die met Wervel wind het parcours foutloos aflegde in 91,6 sec. Het springconcours „Speel uw spel", waarin het er om ging binnen een be paalde tijd zoveel mogelijk punten te be halen, werd gewonnen door Hans Brugman op Goldy en G. H. A. Maat huis op Germaan, die beiden 810 punten behaalden. J. G. M. Maathuis op Flie- gette werd derde met 780 punten. Een grote plaats was in dit concours ook weer ingeruimd voor de diverse tuignummers, waarbij bijzonder fraaie combinaties te zien waren. voor Tuinbouw en Plantkunde en ande re verenigingen zouden de bejaarden ook af en toe eens gezellig kunnen on derhouden", suggereert de heer Van Appeldoorn. „We moeten de bejaarden van on- AMERONGEN Onbekende perso nen hebben getracht op 't vakantiecen trum De Ossenberg te Amerongen au to's open te breken en te zien, of er wat van hun gading in lag. Bij een auto is het gelukt. Aangetroffen werden slechts sigaretten, en wat snoepgoed dat dan ook werd meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. DEN HAAG Op verschillende Ne derlandse fruitveilingen zijn nog steeds appelen van de oude oogst te kop. Het ga§t om de rassen Golden Delicious en Johathan die zijn bewaard in gascellen. Er vindt ook nog geregeld export van Nederlandse appelen plaats en wel in hoofdzaak naar België en Frankrijk. De voorraden van de oogst 1967 zijn thans echter niet groot rtieer. Daar staat te genover dat de appels van de nieuwe oogst weldra volop te koop zullen zijn. In de Betuwe begon eind vorige week de aanvoer van Yellow Transparant, een belangrijk zomerras van goede kwaliteit, waarvan dit jaar een redelij ke produktie verwacht mag worden. De prijs van de klasse 1 grote maat lag tussen 75 en 85 cent per kg. De maat 60.-65 mm noteerde 40-46 cent. Verwacht mag worden dat binnen enkele weken de markt weer ruim voorzien zal zijn van de oogst 1968. In fruittelerskringen wordt overigens aangenomen dat deze oogst belangrijk kleiner zal blijven dan die van het vorige jaar. Toen was er een grote produktie van vrijwel alle rassen. Dit jaar zal met name de produktie van*Goudreinette tegenvallen en dat is nog altijd een van de belangrijkste Ne derlandse rassen. Bij het belangrijke zomerras James Grieve heeft op veel bedrijven een ernstige vruchtrui plaats gevonden in de afgelopen weken waar door ook hiervan een lagere produktie dan het vorig jaar wordt verwacht. Dat geldt ook in sterke mate voor het na jaareras Coz's Orange Pippin. J. van Appeldoorn vergeten ze gemeente tonen, dat ze er nog bij horen. Dat kan alleen als de hele ge meenschap zich voor hen inzet. De bevolking van Resteren en Opheusden heeft nu de kans. Er moet beslist iets voor onze bejaarden gebeuren", aldus de heer Van Appeldoorn. RHENEN Het lag in het voorne men van de Rhenense Zwem- en Polo club „De Forellen" vrijdagavond 19 ju li in natuurbad Ouwehand een water- polotoernooi te organiseren onder aus piciën van de vereniging voor vreem delingenverkeer. De secretaris van de zwemclub heeft inmiddels laten weten, dat zijn vereni ging geen deelnemende zeventallen kan krijgen, omdat de leden van de clubs tot ver in de omtrek allemaal met va kantie zijn. Er is een mogelijkheid dat bet toernooi alsnog in de tweede helft van augustus wordt georganiseerd. AMERONGEN Op de kruising Ron. Wilhelminaweg-Roenestraat vond weer een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De personenauto, bestuurd door K. uit Vlaardingen verleende, afslaand naar de Koenestraat geen voorrang aan de bromfietser v. A. uit Wageningen. De laatste reed pardoes tegen de auto aan en liep enkele hoofdwonden op welke gelukkig niet van al te ernstige aard waren. Na ter plaatse te zijn verbon den kon de onfortuinlijke bromfietser per auto naar huis worden vervoerd. VEENENDAAL Dat het be roep van kastelein niet altijd zonder gevaar is ondervond de eigenaar van een café in de Prins Bernard- laan. Tegen 6 uur in de avond wil de een klant, de heer J. E. R. uit Nijmegen, de hem voorgelegde re kening niet betalen. Natuurlijk nam de kastelein dat niet en er ontstond een ruzie, die zo hoog oplaaide, dat de bezoeker een tafelmes greep en daarmee de caféhouder te lijf ging. De Nijmegenaar werd ingerekend door de te hulp geroepen politie en kreeg na een verhoor op het politie bureau de toestemming om te gaan en staan waar hij wilde. Tegen het middernachtelijk uur kwam de politie er achter, waarheen de man gegaan was: naar een (an der) café. Met een grote hoeveelheid drank in zijn lichaam kwam hij de politie een gunst vragen: „Mag ik alsublieft op het bureau overnach ten?" Hij mocht. RHENEN Onder leiding van Adriaan P. de Kleuver organiseert de VVV-Rhenen dinsdag 23 juli een avond wandeling langs de Rijn. Nu de bloemenweelde langs de rivier op haar hoogtepunt is gekomen volgt weer de beroemde tocht over de oude trambaan aan de voet van de Greb- beberg, het mooiste gebied rond Rhe nen met prachtige rivierlandschappen. Men maakt ook kennis met een echte bron, waar een klein beekje zich kla terend een weg baant vanaf de heu velhelling. Vertrek vanaf het viaduct in Rhenen half zeven n.m. precies. Men kan op woensdag 24 juli' weer genieten van de mooiste plekjes die Rhenen kent, door middel van een klank- en beeldserie in prachtige kleu ren. Allerlei intieme plaatsjes zijn door de camera vastgelegd. Men kan Rhe nen en omgeving hierdoor nog beter le ren kennen. De titel van de serie is „Rhenen's natuur in vier seizoenen". De voorstelling wordt gegeven in het verenigingsgebouw „Irene" aan de Grutterstraat in Rhenen. AUTORALLY De VW-Rhenen organiseert zater dag 27 juli een autorally. Niet alleen toeristen kunnen deelnemen, ook in woners van de Grebbestad mogen aan de start verschijnen. Deze vindt plaats n.m. 2 uur bij restaurant „De Konings tafel" op de Grebbeberg, waar ook de finish ligt. Er zijn aardige prijzen be schikbaar. ARNHEM De schilder Carel Wil link heeft aan de tentoonstelling die er van zijn werk wordt gehouden in het Gemeentemuseum in Arnhem, zijn nieuwste schilderij toegevoegd. Het is getiteld „Bezwering van oude gees ten". Het stelt 'links een grote machine voor, gemonteerd op een tank, die op zijn beurt op een rune staat, die blij kens een aantekening op de achterkant van het schilderij een Amerikaanse robot is die radio-actief materiaal moet behandelen. Op de voorgrond rechts staat Mathilde, de vrouw die Willink al jarenlang tot schilderen heeft genspireerd. Op de achtergrond een groot hol gebouw. De expositie in het Gemeentemu seum in Arnhem duurt tot 1 septem ber. EDE Vanavond organiseert de VVV een fietsexcursie naar Mossel. Men vertrekt om 19.30 uur bij restau rant De Langenberg aan de Arnhemse- weg. De deelname is gratis. EDE De commissie samenwerken de protestantse kerken te Ede organi seert op donderdag 18 juli een natuur wandeling door het Edese bos en over de Ginkelse heide. Men vertrekt onder deskundige leiding vanaf de oude bos wachterswoning „De Eiljelakker", Kreelscweg 84, 's avonds om half acht. Aan het einde van de wandeling wordt ergens in het bos een dagsluiting gehouden. Hieraan wordt medewerking verleend door een muziekkorps van het Leger des Heils. Iedereen kan aan de wandeling deelnemen; er is voldoende ruimte tot parkeren aan de Kreelseweg. Hoewel een dergelijke wandelexcursie niet geheel nieuw is, zal die voor vele zomergasten in Ede een openbaring blijken te zijn. DEN HAAG Het oponthoud aan de grens door controle van de douane kost kapitalen. Bij een gemiddelde wachttijd van één uur per voertuig komt de schade van het wachten dit jaar op 35 miljoen gulden. Dit wordt gezegd in een nota van de Belgisch-Luxemburgse Kamer van Koophandel voor Nederland in Den Haag en de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg in Brussel, waarin teleurstelling wordt uitgsproken over het nog steeds be staan van grensformaliteiten in Bene lux. Er wordt daarbij op gewezen, dat de douane-unie in Benelux al meer dan twintig jaar bestaat. In de nota gezonden naar het comi té van ministers in Benelux, de Inter parlementaire Beneluxraad en de Eco nomische en sociale raad van advies wordt er op gewezen, dat door het grensoponthoud ook de concurrentie verhoudingen scheef worden getrokken. Gevraagd wordt om maatregelen op korte termijn om de wachttijden be langrijk in te korten. O LUNS-ROOS Komende zaterdag zal minister Luns in het Noordlimburg se Wanssum de „doopplechtigheid" bijwonen van een naar hem genoemde rode roos, die gekweekt is door rozen- kweker Wijnhoven. Minister Luns komt naar Wanssum in gezelschap van zijn echtgenote. VEENENDAAL Morgenavond om acht uur treedt het eerste herenteam van VZC in het Bergbad aan tegen het Haarlemde DWR voor het laatste com petitieduel. De uitwedstrijd werd enke le weken geleden heel fraai door de Veenendaalse ploeg met 8-9 gewonnen na een zeer spannende en sensationele strijd. Ook nu weer lijkt het een span nende aangelegenheid te gaan worden. DWR beschikt over de zeer gevaarlijke middenvoor Sint, die in staat is vele doelpunten te maken. Bij VZC ontbreekt de goede keeper Henk van der Meer, hetgeen wel eens van grote betekenis zou kunnen zijn. Toch tippen we VZC als de favoriet voor de overwinning, want als de gevaarlijke DWR-midden- voor uitgeschakeld kan worden, dan is VZC zonder meer de betere ploeg, aan gezien DWR verder geen noemenswaar dige gevaarlijke spelers in het team kan opstellen. Voor VZC zijn er geen kampioenskan sen meer aanwezig, doch wel een fraaie tweede plaats. Dan moet echter gewon nen worden van DWR. Daarom zal VZC terdege gebrand zijn op de overwinning om het fraaie debuut in de zware 2e HELMOND De houtwarenfabriek Bezemer in Helmond heeft veertig van de 120 werknemers ontslag aangezegd. Het bedrijf verkeert al enige tijd in fi nanciële moeilijkheden. Enkele maanden geleden vroeg de directie uitstel van betaling aan om wat meer financiële armslag te krij gen. De bewindvoerder van het be drijf, mr. C. Kager, heeft nu opdracht gegeven het aantal personeelsleden te verminderen. De Nederlandse katholieke bond van houtbewerkers is erg verbolgen over deze ontslagen, omdat het bedrijf zich helemaal niets aantrekt van de diverse mogelijkheden tot afvloeiing. Het gewestelijk arbeidsbureau in Hel mond heeft al toestemming gegeven voor twintig van de veertig aanvra gen. We behoeven om deze tijd niet zoveel te doen in de tuin als in het voorjaar, maar de tuin moeten we toch wel goed onderhouden. Ook de volgende maand kunnen er nog heel wat plan ten bloeien, doch aan het groen kan men dan echter heel goed constate ren, dat de zomer al een heel eind op weg is en wij ai weer een behoorlij ke afstand achter de rug hebben. Het is thans zaak om te zorgen, dat we zo lang mogelijk van de bloemen pracht kunnen genieten en het proces „van knop tot bloemkunnen gade slaan. Dat kunnen we dan doen door de tuin behoorlijk schoon te houden, de grond tussen de planten door schof felen en harken open te houden en daarbij nooit te vergeten om de uitge bloeide bloemen subiet te verwijde ren. Tot een der mooiste groenblijvende hees ters behoort de Hulst. In vele tuinen komen deze voor, sommige zijn min of meer als een piramidevorm ge kweekt. Vaak wordt een jonge Hulst aan het lot overgelaten, zodat het ge val op den duur geheel uit vorm groeit en uiteindelijk een gedaante verwisseling ondergaat tot een losse, onsamenhangende struik. Men treft zulke exemplaren nog veel aan. Om deze tijd moet het Hulstboompje worden gesnoeid, alle uitstekende tak jes moeten met een snoeischaar wat ingesneden ingekort) worden. Som mige liefhebbers doen dat heel vlug met een heggeschaar, met het gevolg dat men allemaal halve bladeren af knipt en dat is een heel raar gezicht. Men hoort nog wél eens gejeremieer over het niet voortbrengen van bes sen door de Hulst. Men vraagt dan: ..Hoe komt het, toen ik het boompje kocht, zat het helemaal vol bessen en nadien hebben we nooit besseyi meer gezien". Ik zal het hier ook zeggen, de lezers weten dan het „hoe en wat". ADVERTENTIE IN DE BEKENDE GROENE D00S RESTEREN Het echtpaar G. Wel vaart-Schuilenburg uit de Stationsstraat in Resteren heeft een officiële uitnodi ging ontvangen om de doopplechtig heid van prins Maurits bij te wonen. De heer en mevrouw' Welvaart kregen dezer dagen de uitnodiging van ZRH prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven. De doopplechtigheid vindt plaats op 10 september 's ochtends om 11 uur in de Grote Rerk te Apel doorn. „Ik kan niet onder woorden brengen hoe blij mijn man en ik met de uitno diging rijn. Wij waren bijzonder ont roerd toen wij vernamen, dat ons deze grote eer ten deel was gevallen. Het overviel ons eigenlijk allemaal een beetje. We hadden er helemaal niet op gerekend", vertelde gistermiddag een trotse mevrouw Welvaart-Schuilenburg, die al geruime tijd een band met het Nederlandse vorstenhuis onderhoudt. Enkele weken geleden heeft de Kes- terense huisvrouw prins Maurits per soonlijk mogen bewonderen tijdens een kraamvisite op paleis Het Loo in Apel doorn. Mevrouw Welvaart ontvangt bo vendien regelmatig post van het ko ninklijk huis. Binnenkort verwacht zij een privé-bezoek te mooen brengen aan Z.K.H. Beatrix en prins Claus op kas teel Drakesteyn. ADVERTENTIE 4**h\*4 DC VALLil var 17.10— 'W«0 uur dagi 16.3017.10 uur. Let er op, er zijn Hulstsoorten die al leen mannelijke bloemen voortbren gen en ook soorten die alleen vrouwe lijke bloemen voortbrengen. U be grijpt, een Hulst met alleen mannelij ke bloemen kan nimmer bessen ge ven en een met alleen vrouwelijke bloemen moet het stuifmeel ontvan gen van een mannelijk exemplaar. Dus moeten beide exemplaren bij el kaar in de buurt staan om bessen te mogen verwachten. Er zijn wel Hulstsoorten, waarop beide bloemsoorten dus mannelijke en vrouwelijke voorkomen en die ge ven elk jaar bessen. Ik raad u dus: plant de ,Jlex aquifolium variëteit pyramidalis", dat is de soort die bei de bloemsoorten bezit en waarmee de bestuiving dus in orde is. Wat zijn knolbegonia's rijkbloeiende planten! Ik hoor deze nog wel eens foutief „bol-begonia's" noemen, weet, dat deze begonia geen bol heeft maar een knol, o.a. tulpen, hyacinten, e.d. hebben 'n bol. Straks tegen en in het najaar zijn de knol-begonia's op hun mooist, ze geven prachtige kleurscha keringen en geven een fleurig aan zien aan uw tuin. De morgenzon en late middagzon is ideaal voor deze planten: omdat ze ondiep wortelen is het zaak dat de bo vengrond vermengd wordt met turf molm of bladaar de, ook gedroogde koemest door de grond is aan te be velen. Bekijkt eens een park of groep knol-begonia's en het zal dan zéker opvallen, dat de bloemen verschillen de vormen hebben. De in het midden geplaatste bloem is groot en rust als het ware op een gevleugeld lichaam pje. De bloemen van alle begonia's, knol-, struik- of bladbegonia's beho ren alle tot de éénhuizigen. In de botanisleer wordt dan van „flo- resmonéici" gesproken. Dit nu wil zeggen, dat de ene bloem, de middel ste en de grootste, alleen maar meel draden voortbrengt, dus mannelijke voortplantingswerktuigen. De andere, de daar naast staande veel kleinere bloemen, zijn de vrouwelijke bloemen en bezitten dus stampers (stempels) Van vrouwenemancipatie is bij de knol begonia niets te ontdekken, het man netje gaat steeds voorop in het opne men van het „huwelijksfeest" en is hij uitgeput dan geeft hij het woord aan de dames die één bloemblaadje meer hebben, een dekblaadje, dan de heren. Door zaaiing, kruisingen, stek ken, etc. is deze begonia moeder ge worden van duizenden verscheidenhe den, waarvan de een nog schoner is dan de andere. Op overtuigende wijze is het bewijs ge leverd, dat onze kwekers-bloemisten heel wat mans zijn en daarbij zeer kundig, ze staan in de wereld hoog aangeschreven. Ik zeg u: verlustig u in de mooie bloem en bekijk deze eetis met bijzondere aandacht, het hierboven omschreven „huwelijks feest der begonia's" zal u geheel dui delijk worden. Abonnee mevr. T. v. J.: het is heus niet te veel gevraagd, dank voor uw sti mulerend schrijven. Ziehier mijn in telegramstijl gesteld antwoord: Belo- pérone Garnalenplantstekken in 'n grondmengsel van bladaarde en turf molm, luchtige grond. Drie stekken in een pot zetten, de plantjes toppen. Fuclisiastekken wortelen heel gemakke lijk op een glas waterDie jonge plantjes aan de ranken van de Moe derplant Saxifraga Sarmentosa) kunt u gemakkelijk stekken. Ze wortelen spoedig in een potje met luchtige aar de. Zet er een hoesje overheen. De bonte soort heeft wat meer warmte nodig, is gevóeliger dan de groene. Voor het raam op het noorden zijn de kwartjesbladplant, de Goudrank en zilverrank, het Zebrablad en de Blad begonia zeker wel heel goed geschikt. E. J. Grijsen Rhenen. klas nogmaals te accentueren. Zoals de ploeg de laatste wedstrijden heeft ge draaid zijn kansen op de zege wel aan wezig. DWR heeft overigens al voor me nige verrassing gezorgd in deze compe titie. Zo dwong het De Gouwe een ge lijk spel af en de ploeg heeft lange tijd op de tweede plaats van de ranglijst gestaan totdat VZC zich acclimatiseer- de. Hoe dan ook, verwacht wordt voor deze laatste competitiewedstrijd een spannend sluitstuk in het Bergbad in een strijd met veel hoogtepunten, waar in VZC als favoriet voor de overwinning start. VELSEN In Velsen-Zuid zijn gis termorgen vroeg twee mensen omge komen bij een ernstig verkeersongeluk. Een derde man werd levensgevaarlijk gewond. De Velsense politie vond in een totaal vernielde personenauto de lijken van de bestuurder S. F. Thoo- len (37) en de 27-jarige G. J. Hoek stra, beiden uit IJmuiden. Naast de bestuurder zat de zwaargewonde 26-ja- rige R. de Rock. Hij is met een sche- delbasisfractuur naar het ziekenhuis vervoerd. De drie slachtoffers waren allen on der invloed van alcohol. Waarschijnlijk heeft de combinatie van drankgebruik en oververmoeidheid het ongeluk ver oorzaakt. Uit de sporen viel af te lel den dat de wagen is gaan slingeren, door een berm is geschoten, een lanta renpaal omver reed en tegen een boom tot stilstand kwam. DALEN De 62-jarige D. Haayer uit Elim is gistermiddag om het leven gekomen toen rijn auto werd aangere den door een van links komende vracht wagen. De man was op slag dood. BEILEN De 47-jarige mevrouw Boers-van Goor uit Wijster is gister middag omgekomen toen de auto waarin zij meereed frontaal op een te gemoetkomende autobus botste. De vrouw was vrijwel op slag dood. OOSTERHESSELEN De 73-jarige E. Kroezen uit Nieuwlande is gister avond omgekomen toen hij met zijn bromfiets in Oosterhesselen door een personenauto werd aangereden. De man had de wagen op een kruispunt geen voorrang gegeven. TAe politie van Dordrecht heeft het niet moeilijk gehad de man te vin den, die in een boot had willen inbre ken. Hij had zich bij het inslaan van een ruit zo fors gesneden dat hij ijlings naar het. ziekenhuis moest om zich te laten behandelen. Als kleinduimpje op de terugweg uit het bos, liep de recherche van bloed druppel tot bloeddruppel en wachtte aan de ingang van het ziekenhuis tot de 23-jarige magazijnbediende J. G. K. verbonden en wel naar buiten kwam. Hij werd met open armen ontvan gen. DEN HAAG De NV Bank voor Nederlandsche Gemeenten (BNG) deelt mede, dat zij binnenkort zal overgaan tot de uitgifte van een rentespaarbrief- lening 1968 serie 3 tot een zodanig be drag, als t/m 30 september 1968, be houdens wijziging van deze datum, zal worden geplaatst. De verkoop voor die datum zal ein digen op de dag, waarop voor een be drag van nominaal f 20 min. is ge plaatst. De vennootschap behoudt zich het recht voor het uit te geven bedrag een of meer malen te verhogen. In dat geval zal eventueel een nieuwe da tum voor de beëindiging van de verkoop worden bekendgemaakt. De koers is bepaald op 100 pet. De lening is ver deeld in coupures van f 500 en f 100. De rente, ingaande 1 augustus 1968 is be grepen in het' aflossingsbedrag. De rentespaarbrieven zijn »aflosbaar op 1 mei 1977 tegen een koers van 175 pet. De houder kan vervroegde aflossing vorderen per 1 december 1974 tegen een koers van 150 pet. Vervroegde af lossing door de vennootschap is niet toe gestaan. De verkoop vangt aan op maandag 29 juli 1968. Plaats weer wind max. temp. gisteren neersl. afgel. 24 u. Den Helder 1. bew. z 17 Ypenburg onbew. z 18 Vlissingen licht bew. z 17 Eelde licht bew. zzw 16 De Bilt licht bew. zzo 18 1 Twente half bew. zzw 16 1 Eindhoven half bew. z 17 2 Z.-Limburg zw. bew. z 17 Helsinki zw. bew. ono 15 Stockholm geh. bew. no 20 Oslo onbew. no 13 K'hagen zw. bew. w 15 10 Aberdeen geh. bew. nnw 14 7 Londen motregen nnw 19 10 A'dam zw. bew. z 18 2 Brussel half bew. zzo 17 1 Luxemburg zw. bew. windst. 16 0 Parijs regen wzw 18 1 Bordeaux half bew. w 19 13 Grenoble regenbui wnw 19 6 Nice zw. bew. w 26 0 Berlijn licht bew. windst. 20 2 Frankfort zw. bew. windst. 20 0 München zw. bew. O 18 0.1 Wenen zw. bew. wnw 24 0 Innsbruck regenbui ozo 15 3 Belgrado zw. bew. nno 24 7 Athene onbew. wnw 32 0 Rome licht bew. zo 27 0 Barcelona regenbui windst. 26 7 Madrid onbew. n 32 0 Mallorca half bew. wzw 26 0 Lissabon licht bew. wzw 0

De Vallei | 1968 | | pagina 3