Snelle stijging aantal mensen met ruilhart (SOMYL EXTRA) Nederlaag voor Giscard d'Estaing Berk-Beccon heeft het moeilijk Tsjechen krijgen toch hun zin Belgen wakker geschud Ray vertrekt naar Amerika SPOEDWET TER VERHINDERING VAN WAPENLEVERANTIES AAN NIGERIA In Giazza wordt oud-hoogduits gesproken Groei van Belgisch wagenpark minder Vredesinitiatief van zes landen in Afrika „Indonesische leger ondemocratisch"' Rovers bleven alcoholvrij Symposium in Kaapstad Geheime zender zit Mao dwars Studenten blijven onrustig Willard Hotel in Washington wordt verplaatst Vier jaar tucht huis voor „strenge vader" Bemiddeling Kosygin door India afgewezen GESPREK IN PRAAG Schroder vreest ontkrachting van N.A.V.O. Amsterdam krijgt fabriek voor zwavelkoolstof Monumentaal liefdebetoon Typografen staken door in Italië Spionageproces in Denemarken BRUSSEL - Het berichtdat zaterdagochtend een vliegtuig van de Sabena met 34 ton wapens voor Nigeria aan boord dicht bij Lagos neerstortteis in België geweldig hard aangekomen. Licenties Houding herzien Ijlings TOEZICHT TVASUTIOIV Russen demonstreerden voor Britse ambassade voor tijdelijk voor "fr Drie patiënten Voor proces moord op ds. King tijdelijk voor FINANCIËN Vrouw had voor 3,5 miljoen gulden cocaïne tijdelijk voor I WOENSDAG 17 JULI 1968 HARMEL: „HARDE LES De dag tevoren had de Belgische regering tijdens haar wekelijkse zitting be sloten een miljoen francs, wat per slot van rekening nauwelijks meer is dan zeventigduizend gulden, ter beschikking te stellen van de verhongerde bevol king van Biafra. Een dag later bleek dat de Sabena een van haar nieuwste, met duur geld aangekochte Boeings gebruikt had om een restant van de bij de startbanen van het vliegveld Brussel-Nationaal ge reed liggende wapenvoorraad naar Ni geria over te brengen. Dat restant wordt daar gebruikt om diezelfde Bia- fraanse bevolking door België bedacht met een miljoen franks, te lijf te gaan. Zeven Belgische mensenlevens gin gen bij de ramp met de Boeing verlo ren .De Belgische publieke opinie werd wakker geschud. Van wat zich in Bia fra afspeelt had zij zich nooit veel re kenschap gegeven en zij ontwaakte ook niet uit haar lethargie toen Harmei, de Belgische minister van Buitenland se Zaken, in het parlement verklaarde dat de wapenleveranties aan Nigeria „bevroren" werden. Dit betekende niet (doch daarvan gaf men zich eerst later rekenschap) dat de reeds toegestane licenties voor uit voer van Belgische wapens naar Nige ria werden ingetrokken. Het betekende slechts dat geen nieuwe licenties ver strekt zouden worden. Meer kon België, zo was het officiële standpunt, gezien zijn wetgeving niet doen. De ramp met de Boeing, de veront rusting van parlementsleden van alle partijen, heeft de regering echter ge noodzaakt haar houding te herzien. Mi nister Harmei maakte gistermiddag waarschijnlijk een van de pijnlijkste momenten van zijn carrière als minis ter van Buitenlandse Zaken door t - n hij voor het parlement moest verklaren dat zijn diensten hem onvoldoende had den ingelicht. Hij had er zich niet voldoende reken schap van gegeven dat nog honderd ton wapens ingevolge vroegere con tracten op transport naar Nigeria op België's nationale luchthaven lagen te wachten op verzending. „Een harde les voor mij". Ha^mel verklaarde dit toen hij het parlement voorstelde met de aller grootste spoed een ijlings ingediend wetsontwerp aan te nemen waardoor lopende licenties dan toch wel kunnen worden ingetrokken. Natuurlijk kwam van geen van de partijen verzet. Voor deze week voorbij is en Kamer en Se naat mer zomervakantie gaan, zal het wetsontwerp wel zijn aangenomen. BONN Het oud-Hoogduits, de Duit se taal uit de Middeleeuwen, wordt van daag den dag nog op één plek op aarde gesproken: in het Italiaanse bergdorp Giazza in de Dolomieten. De taal van de Nibelungen en de oude ridderromans is, nauwelijks veranderd, bewaard ge bleven, in dit vierhonderd zielen tellen de dorpje dat niet ver van Verona in het dal van de Illasi ligt. De dorpelingen van Giazza, met hun blonde haar en blauwe ogen, stammen af van herders, houthakkers en kolen branders die in de dertiende eeuw uit Beieren naar het zuiden zijn getrokken. Tot omstreeks 1900 werd in twintig dorpen in de Dolomieten nog Oud-Hoog duits gesproken. De moderne tijd wiste echter dit "taaleiland weg; alleen in het zeer eenzaam gelegen Giazza wordt het „Zimbrisch" nu nog gesproken. Maar ook daar is het bezig te verdwij nen. De jongere generatie in het dorp begrijpt de taal nog wel maar spreekt haar al niet meer. Taalwetenschappelijke onderzoekers van de universiteit van Milaan, onder leiding van professor Marco Scovazzi, hebben nu het tijdschrift „Giazza" op gericht om nog zoveel mogelijk van dit brokje historisch taalleven vast te leg gen, en, als het kan, te behouden. De autodichtheid in België is geste gen tot 1 4,9 (één auto op 4,9 inwo ners). In 1966 was de autodichtheid in België nog 1 5,3. België heeft nu 1.667.054 personenauto's. De toeneming was vorig jaar acht procent, iets minder dan de voorafgaande jaren. Zeventig procent van het Belgische wagenpark bestaat uit auto's van Fran se of Duitse makelij, al dan niet in Bel gische assemblagefabrieken in elkaar gezet. Deze Belgische assemblagefa brieken leverden het vorige jaar 475.150 auto's af, waarvan een zeer groot ge deelte in Benelux werd afgezet. NIAMEY (Reuter, AP) Zes Afrikaanse landen hebben gis teren een initiatief genomen voor een vredesregeling in Ni geria. De landen, die de consul tatieve commissie vormen van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE), nódigen de Biafraanse leider, Odoemekwoe Ojoekwoe, uit voor een bespre king van de toestand. De uitnodiging was ondertekend door keizer Haile Selassie van Ethiopië, die voorzitter is van de consultatieve-commissie, die giste ren bijeenkwam in Niamey, Ni geria. De commissie wordt ver der gevormd door de staatshoof den van Ghana, Niger, Kame roen, Liberië en Kongo. Voor de commissie haar uitno diging aan Biafra zond had ze ge luisterd naar de visie van het Ni- geriaanse staatshoofd,' generaal Jakoebo Gowon. Deze verklaar de dat Nigeria desnoods de over blijvende Biafraanse gebieden zal bezetten wanneer Biafra volhardt in zijn houding. Nigeria is bereid, aldus Gowon, om na de beëindiging van de oor log een buitenlandse strijdmacht toe te laten om toezicht uit te oe fenen in de gebieden waar was gevochten. Deze strijdmacht, die gevormd zou moeten worden door bevriende landen, zou erop kun nen toezien dat de federale troe- aen niet Biafra zouden binnentrek ken om de Ibo's af te slachten, zei hij. DJAKARTA De voorzitter van het Indonesische Volkscongres, generaal Nasution, heeft gezegd dat er in Indo nesië een vorm van militarisme dreigt te ontstaan als in Latijns-Amerika met een exclusieve klasse met speciale rechten. „Gevestigde belangen" heb ben dit in de hand gewerkt. Nasution vindt dat er een ondemocra tische instelling onder de strijdkrach ten heerst. Een democratisering van het leger is volgens hem in het laatst van de jaren veertig geremd door de onafhankelijkheisdoorlog en later door de strijd tegen de communisten. Even als in het staatsapparaat is er onder de militairen veel corruptie, aldus ge neraal Nasution, die vroeger minister van Defensie is geweest. LONDHN Rovers hebben zich gis terochtend in Londen meester gemaakt van een partij gin ter waarde van zes honderdduizend gulden, maar deze la ter achtergelaten zonder er een drup pel van te gebruiken. De gin, in 25.000 flessen was in twee vrachtauto's onderweg van de distil leerderij naar de haven voor versche ping naar de Verenigde Staten. Tij dens de rit werden de wagens ingeslo ten door twee auto's. De inzittenden daarvan bonden de twee chauffeurs vast in een van deze wagens en gingen er vandoor met de vrachtauto's. Zes uur na de overval werden de wagens met de nog verzegelde kratten onbe heerd aangetroffen in het noorden van Londen. MOSKOU (Reuter) Een jong Rus- sich echtpaar heeft gisteren geruime tijd voor de Britse ambassade in Mos kou gedemonstreerd tegen de Britse wapenleveranties aan Nigeria. Tenslot te stemden de Russische militairen aan de ingang er in toe, dat het paar zijn protest overbracht aan de aanwezige diplomaten. De Sovjet-Unie leverde de afgelopen maanden wapens en ge vechtsvliegtuigen aan Nigeria. De demonstranten, een dertigjarige journalist en zijn 26-jarige vrouw, wan delden op en neer voor de ambassade terwijl zij voorbijgangers pamfletten uitreikten. In deze vlugschriften werd een beroep gedaan op alle regeringen om w^>enleveranties aan Nigeria te staken. ADVERTENTIE tijdelijk ADVERTENTIE W TZ" AAPSTAD (Reuter, AP) Aan het einde van dit jaar zal het aantal harttransplantaties bij mensen zijn toegenomen tot ongeveer honderd. Deze voorspelling deed gisteren dr. Alfred Rosenberg, een der Amerikaanse deelnemers aan het symposium over harttransplantatie-technieken in Kaap stad. Het symposium eindigde gisteren. Een andere deelnemer, dr. Walton Lillehei uit New York, zei dat een vol gende bijeenkomst, over een half jaar of driekwart jaar, nuttig zou zijn voor een verdere uitwisseling van ervarin gen. Ook dr. Lillehei verwachtte dus dat er spoedig nog meer harttransplan taties zullen komen. Kort voor zijn terugkeer naar de Ver enigde Staten vernam dr. Denton Coo- ley, dat een van de drie mannen die hij enige tijd geleden een ander hart gaf over een paar weken weer aan het werk zal gaan. Het is Everett C. Tho mas, een 47-jarige accountant. Thomas gaat als adviseur werken voor een bank in Houston die recht te genover het St. Lucas-ziekenhuis ligt waar hij zich op gezette tijden zal moe ten laten onderzoeken, Thomas is ^an plan in het begin van augustus aan de slag te gaan. Hij laat zijn vrouw en kin deren overkomen uit Phoenix (Arizona) naar Houston. HONGKONG Een onbekend Chi nees radiostation heeft een beroep ge daan op het Chinese leger om zich voor te bereiden „op een ware communisti sche revolte" tegen partijvoorzitter Mao Tse-toeng en diens vermoedelijke op volger Lin Piao, minister van Defen sie. In programma's, die meestal 's avonds worden uitgezonden, worden de Chinese leiders ervan beschuldigd „de anarchie te organiseren die ons land verlamt en verwoest". Mao, Lin en de vrouw van Mao wordt verder verwe ten dat zij het volk voorliegen en de communistische macht misbruiken. Pogingen om de geheimzinnige zen der op te sporen, zijn mislukt. ADVERTENTIE Eén spuitbus vooralle kamers.Grote bus:f 3.95.hele grote bus:f 5,30.^ In Parijs is het gisteren weer tot hevige vechtpartijen gekomen tus sen demonstrerende studenten en de politie. De studenten, die zich hebben verenigd in het zogenaamde „studen ten-schrijvers actiecomité", betoogden tegen de recente wetten, die diverse politieke activiteiten verbieden. PARIJS Valery Giscard d'Estaing, de leider van de Franse Onafhankelij ke Republikeinen, is gisteren niet her kozen als voorzitter van de vaste com missie voor financiën van de Franse Nationale Vergadering. De gaullisten brachten de vroegere minister van Fi nanciën daarmee een gevoelige slag toe. De voorzitters van alle zes perma nente commissies behoren nu tot de gaullistische partij, de Unie voor de verdediging van de republiek. De gaul listen hebben bovendien in elke com missie de absolute meerderheid. Giscard d'Estaing werd als kandi daat-voorzitter met dertig tegen elf stemmen verslagen door Jean Taittin- ger, loco-burgemeester van Reims en nationaal penningmeester van de gaul listische partij. LONDEN James Earl Ray, de ver moedelijke moordenaar van ds. Martin Luther King, die in Londen gevangen zit, heeft zijn verzet tegen uitlevering aan de Verenigde Staten opgegeven. Ray stemde er gisteren in toe vrij willig terug te keren naar de Verenig de Staten, waar hem een proces wacht wegens de moord op ds. King. Ray heeft besloten niet in beroep te gaan bij het Engelse Hooggerechtshof tegen de beslissing om hem uit te le veren, die op 2 juli was genomen. De verklaring, waarin Ray dit zegt, is on dertekend met Ramon George Sneyd. Ray wordt onder deze naam gevangen gehouden, omdat dit pseudoniem voor komt in een van de twee paspoorten die hij op zak had bij zijn arrestatie op Londen Airport op 8 juni. WASHINGTON Het befaamde Wil lard Hotel in Washington zal worden afgebroken en op een andere plaats worden herbouwd. Het hotel, dat ruimte moet maken voor toekomstige stadwij- zigingen, sloot gisteren om middernacht zijn deuren. Het pand, dat ruim een eeuw oud is, kreeg historische betekenis omdat ver scheidene Amerikaanse presidenten er plachten te overnachten. Het hotel ligt twee straten verwijderd van het Witte Huis. Een van de meest beroemde gas ten was de later vermoorde president Abraham Lincoln. Het hotel verschaf te hem onderdak in de nacht voordat hij zijn ambt aanvaardde. De laatste jaren kreeg het hotel steeds meer moeit» op te tornen tegen de concurrentie van modernere hotels. Van onze correspondent BONN Tot vier jaar tuchthuis heeft de rechtbank in Bad Kreuznach bij Mainz de 25-jarige Raimund Persang veroordeeld die zijn twee en een half jarig zoontje Oliver heeft doodgeran seld. Persang, die inmiddels is ontsla gen als sergeant bij de Bundeswehr, had het kind 's nachts „strafexercitie" laten doen onder de koude douche om dat het zijn dekentjes had afgegooid. Daarna sloeg hij het jongetje zodat het stierf aan lever- en miltkwetsuren. NEW DELHI De regering van In dia wil de Russische premier Kosigin niet laten beipiddelen tussen India en Pakistan in een geschil over het ge bruik van water van de Indus. Deze ri vier stroomt door India en Oost-Paki- stan. De Indische regering heeft laten weten dat de kwestie door de twee lan den zelf moet worden opgelost. T"|e Nederlandse financiële wereld volgt op het ogenblik met span ning de strijd om de aandelen van de Industriële Maatschappij Berk- Beccon (B.K.). In het buitenland komt het meer voor dat bedrijven die een onderneming willen overne men elkaar dwars zitten en daarbij veelal tegen elkaar opbieden. Voor ons land is het gevecht tussen Hage- meijer Co's Handelsmaatschappij in Amsterdam en Tornado in Dor drecht een unieke gebeurtenis, te meer daar beide bedrijven hetzelfde bod van 250 procent hebben uitge bracht. De in ons land normale gang van za ken is dat een onderneming die be langstelling voor een ander heeft, met het bestuur van het over te ne men bedrijf gaat praten, dat de be sturen gezamenlijk het bedrag van het bod vaststellen en het bod geza menlijk bekendmaken. Het bestuur van het over te nemen bedrijf zegt daarbij dan in de regel dat het bod wordt aanbevolen. In het geval Berk-Beccon kwam To rnado vrijdagmiddag plotseling met een bod van 250 procent op de prop pen. Ook voor het bestuur van Berk- Beccon was dit een verrassing. Na druk overleg_ maakten de leiders van Berk-Beccon 's avonds laat bekend dat ook Hagemeijer 250 procent wil de betalen. TAaarna volgden de berichten, die meestal van de kant van Hage meijer en Tornado kwamen, elkaar in snel tempo op. Beide bedrijven probeerden natuurlijk het gelijk aan hun zijde te krijgen. Het standpunt van het bestuur van Berk-Beccon is niet officieel bekendgemaakt. „De aandeelhouders moeten beslissen", zo werd daar gezegd, „maar door de vakanties zijn de belanghebbenden moeilijk te bereiken". Dat neemt niet weg dat niemand nog officieel weet welk bod door het bestuur van Berk-Beccon wordt aanbevolen. Als het bestuur van Berk-Beccon di rect toen de zaak op gang kwam een dqidelijke uitspraak had gedaan, zouden vele onjuiste berichten en in drukken zijn vermeden. Zo meende Tornado toen het bod van Hage meijer werd bekendgemaakt, dat zijn kansen waren verkeken. Later kwam de directie van het Dordtse bedrijf op grond van andere berich ten op deze mening terug. T^omado is nu een advertentiecam- pagne begonnen. Aandeelhou ders Berk-Beccon worden daarbij op geroepen hun aandelen bij Tornado aan te melden tegen directe betaling in contanten. De campagne loopt pas een paar dagen en de directie van Tornado zegt op het ogenblik al meer dan een derde van de aande len in haar bezit te hebben. Het ge plaatste kapitaal van Berk-Beccon bedraagt in totaal f 2.896.000. Bij een koers van 250 procent is dit circa f7,25 miljoen waard. Het bod van Tornado is tot 31 juli gel dig en zal in ieder geval worden ge stand gedaan. Bij een „normaal" bod geldt in ons land steeds de voorwaarde' dat wil het bod door gaan, de meerderheid van de aande len moet zijn aangemeld. Ook als straks het bod van Hagemeijer offi cieel door het bestuur van Berk- Beccon zal worden gesteund, zal "het Amsterdamse bedrijf toch niet meer alle aandelen in handen kun nen krijgen. In dat geval komt Berk-Beccon met de brokken te zitten, want het is duide lijk dat Tornado de eenmaal verwor ven aandelen niet meer zal prijsge ven. Dat de directie van Berk-Bec con het al moeilijk heeft, bewijst wel de mededeling dat er voorlopig geen informaties meer worden gege- vèn. „De chaos van informaties is al te groot", zo wordt gezegd. „Wij houden onze mond tot de officiële mededeling die binnenkort zal ver schijnen". "Intussen verkeren de achthonderd mensen die bij het bedrijf wer ken in het onzekere. Dit is voor de Christelijke Metaalbedrijfsbond al aanleiding geweest voor de verkla ring: „Wij vinden het onaanvaard baar dat een bedrijf, inclusief de werknemers, van de ene op de an dere dag in andere handen kan overgaan, zonder dat de werkne mers door middel van hun bond hierop enige inspraak hebben". De bond zegt een gesprek met Berk- Beccon te hebben aangevraagd. Ook hierover wilde het bestuur van dit bedrijf niets zeggen. Het wachten is op de officiële mededeling. ADVERTENTIE MOSKOU ReuterDe Sovjet-Unie en vier van haar Oosteuropese bond' genoten hebben ingestemd met het Tsjechoslowaak.se voorstel voor bi laterale besprekingen in Praag. Dit werd gisteren in Moskou bekend. De vijf landen, de Sovjet-Unie, Pdlen, Oost-DuitslandBulgarije en Honga rije, zouden hebben toegestemd in besprekingen in een brief die ze opstelden tijdens hun tweedaags overleg in Warschau. Tsjechoslowakije had geweigerd deel Van onze correspondent BONN Dr. Gerhard Schroder, de Westduitse minister van Defensie heeft gewaarschuwd tegen verdere eenzijdige vermindering van de Atlantische troe pen in West-Duitsland. Tegenover de inkrimping van de strijdmacht van de NAVO staat tot nog toe geen enkele be perking van de troepen van het JPact van Warschau. Daarom, aldus Schro der, moeten eventuele troepenvermin deringen voortaan alleen geschieden op basis van wederkerigheid. Schroder meent dat de westelijke po gingen tot ontspanning geen resultaat zullen hebben, wanneer het militaire evenwicht in Europa verloren gaat ten gunste van de communistische lan den. Eenzijdige beperking van de strijd krachten aan westelijke kant zou op de duur juist de spanning aanwakkeren en de veiligheid van West-Europa in ge vaar brengen, gelooft hij. De troepenverminderingen hebben voornamelijk plaats om financiële rede nen. Amerika is bezig 35.000 man terug te trekken van zijn troepenmacht in de Bondsrepubliek (275.000 man). Op het ogenblik is de aftocht gaande van vier eskaders: Amerikaanse jachtbommen werpers met zesduizend man perso neel. De Engelsen verminderden hun Rijnleger (56.000 man) met zesduizend man. De Fransen halen vijfduizend van hun 62.000 militairen uit de Bondsrepu bliek terug. België wil zijn troepen macht (45.000 man) verminderen met twaalfduizend man. Een groot deel van al deze troepen blijft beschikbaar om in geval van nood snel terug te kunnen keren naar West-Duitsland. De vermindering van de gevechtskracht wordt ten dele goed gemaakt door reorganisatie en sterke re bewapening. AMSTERDAM Op een terrein bij de raffinaderij van Mobil Oil in Am sterdam komt een fabriek voor zwavel koolstof. Het bedrijf wordt gevestigd door het Franse chemische concern. Het Franse bedrijf heeft zich bereid verklaard aan alle voorschriften te vol doen, die de gemeente zal stellen ter voorkoming van verontreiniging. Progil is een van de belangrijkste Franse che mische industrieën. De onderneming maakt een grote verscheidenheid van chemische produkten. Zowel in Frankrijk als daarbuiten heeft het be drijf bindingen met andere chemische en petro-chemische ondernemingen. Het bedrijf in Amsterdam wordt een dochteronderneming waar Progil een meerderheidsbelang in zal hebben. Er wordt verder in deelgenomen door de Duitse chemische industrie Süd-Che- mie. De fabriek gaat 60.000 ton zwa vel per jaar verwerken. Er komen in het bedrijf niet veel mensen te werken. Maar door de ne venactiviteiten en leveranties die uit de vestiging voortvloeien zal er toch een gunstig effect van uit gaan op de werkgelegenheid. te nemen aan dit overleg. In plaat» daarvan nodigde het de betrokken lan den uit naar Praag te komen om in afzonderlijke 'besprekingen de demo cratisering in Tsjechoslowakije onder de loep te nemen. Naar men aanneemt zullen Polen en Oost-Duitsland als eerste besprekingen gaan voeren in Praag. Deze landen maakten zich met de Sovjet-Unie de meeste zorgen over de recente ontwik kelingen in Tsjechoslowakije, waarin zij een bedreiging zien van het ortho doxe communisme. Hongarije en Bulgarije, die ook deel namen aan 't overleg te Warschau stel den zich aanmerkelijk minder kritisch op tegenover de hervormingsplannen van de Tsjechoslowaakse leiders. Hon garije zou in Warschau zelfs hebben aangedrongen op matiging ten opzichte van Praag. Janos Kadar, de Hongaarse partijlei der, had al eerder zijn sympathie uitge sproken voor het nieuwe bewind van Alexander Dubcek, de Tsjechoslowaak se partijleider. Zijn gematigde stand punt wordt gedeeld door Bulgarije en Roemenië en door de communistische partijen van Italië en Frankrijk. Voor aanstaande Italiaanse en Franse com munisten reisden zondag zelfs naar Moskou om bij het Kremlin te bemid delen ten gunste van Tsjecho-Slowakije. MANILLA In de Philippijnse Se naat is gisteren ernstige kritiek gele verd op plannen van president Ferdi nand Marcos om een brug te laten bou wen als „een monumentaal bewijs van liefde" aan zijn vrouw. De leider van de liberale oppositie beschuldigde de president ervan de be volking op te laten draaien voor dit persoonlijk geschenk nret verhoogda belastingen op olie en benzine. Hij vergeleek de brug, die ongeveer veertig miljoen gulden moet kosten, met de Hangende Tuinen van Babyion, een soortgelijk „geschenk". ROME De reeks stakingen van zet ters in de Italiaanse krantenbedrijveii wordt vandaag voortgezet met een sta king van 24 uur. Binnen de komende weken zullen nog drie soortgelijke sta kingen volgen. De zetters hebben besloten het werk telkens op geregelde tijden neer te leg gen, omdat de onderhandelingen over een nieuw arbeidscontract zijn afgebro ken. KOPENHAGEN Het hoofd van het alarmsysteem van de Deense bescher ming burgerbevolking op het eiland Bornholm is gisteren veroordeeld tot twee jaar en negen maanden gevange nisstraf. De man, de 42-jarige kapitein Arne Otto Nielsen, had verscheidene pogingen gedaan om te spioneren voor de Sovjet-Unie. Nielsen had herhaaldelijk de Russi sche ambassade in Kopenhagen gehei me legerdocumenten aangeboden, maar de Russische diplomaten hadden deze steeds geweigerd. „Wij houden ons niet bezig met spionage". Bovendien belde hij in totaal negen keer op naar de am bassade en schreef twee keer om zijn „betrouwbaarheid" aan te tonen. De Russen reageerden nooit. Een keer was hij zelf naar de ambassade gekomen, maar er onmiddelijk weer uitgezet. De oorzaak van de aanbiedingen was geldgebrek, verklaarde de Deense offi cier gisteren. NEW YORK Een 21-jarige vrouw uit Ecuador is gisteren op het vlieg veld John F. Kennedy van New York gearresteerd omdat zij voor een waar de van 3,5 miljoen gulden aan cocaïne bij zich had. De vrouw had geprobeerd de douane wijs te maken dat er bakpoeder zat in de pakjes verdovende middelen. Zij was met een toestel van de Westduitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa uit Guayaquil in Ecuador aangekomen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 9