Vroeg naar geen alcohol en matig roken Verbrokkeling doet afbreuk aan teamsterkte Nieuwe HDS-trainer Den Hartog over conditie van voetballers: Einde van veel misère is in zicht Kastelentocht was eclatant succes Soldaat met brommer tegen auto aan VEILING RESTEREN Competitie-indeling voor zondag-amateurs Geslaagd Herhaling op 24 augustus Duiven vlogen LUNTERAAR BRACHT NEEF OP HET SLECHTE PAD Communicatie Loket Kelde r Plannen Kweek VEE1SENDAAL Vanaf dinsdag 20 augustus gaat het eenendaalse politiekorps over een waardig onderkomen beschikken. Op die datum wordt namelijk het nieuwe politiebureau aan het Boompjesgoed officieel geopend. Het langzamerhand geheel uitgewoonde pand aan de Hoofdstraatwaarin het politiebureau zoveel jaren gehuis vest is geweest kan dan gesloopt worden om plaats te maken voor de passage van de Hoofdstraat naar het nieuwe winkelcentrum Tuinstraat. Het nieuwe politie bureau zal inclusief inrichting bijna 1,3 miljoen gaan kosten. DONDERDAG 18 JULI 1968 W- - "T- .-«w- V.^c- Politiekorps van Veenendaal betrekt 20 augustus 1 gloednieuw bureau Rond en in het nieuwe politiebu reau moet nog veel werk verzet worden om het gebouw op 20 augus tus gereed te hebben. Het trappenhuis met toegang tot de eerste etage. Het nieuwe politiebureau werd op 28 maart 1967 aanbesteed. Anderhalve maand later ging de eerste paal in de grond, zodat er op 20 augustus in tótaal nog geen zestien maanden verlopen zijn sinds met het werk werd begonnen. Het politiekorps komt met het nieuwe gebouw wel wat in een ruime jas te zitten, want het gebouw is op de toe komstige uitbreiding van Veenendaal en dus van het korps berekend. Voorlo pig zal men een groot deel van de ver dieping trachten te verhuren. Ook te huur zijn de helft van de garages, die de politie ter beschikking heeft. „Ons korps zal blij zijn, als we dit pand kunnen verlaten", zo vertelde hoofdinspecteur-korpschef de heer W. C. H. Dekker in zijn kamer in het hui dige politiebureau. „Het gebouw is op. De vloeren hebben overal zwakke plek ken, het behang komt naar beneden en op de zolder hebben we plastic moeten spannen om de ergste lekkages tegen te gaan". Het nieuwe gebouw biedt ook voor de dienstuitvoering een groot aantal moge lijkheden. Nu zit iedereen bij elkaar op op schoot, terwijl er tegelijk vrijwel geen contact tussen de verschillende on derdelen van het korps mogelijk is. „De interne communicatie zal op het nieu we bureau veel beter worden dan hier. Het is bijvoorbeeld helemaal fout, dat de korpschef als het ware op een eiland zit. Ik moet steeds weten, wat er in het korps omgaat en dat is hier alleen mo gelijk, als ik mijn kamer uitkom". Bij een rondgang door het nieuwe ge bouw blijkt, dat de heer Dekker zijn toekomstige werkruimte strategisch ge kozen heeft. Zijn kamer ligt aan de zui delijke hoek van de voorgevel en als hij zijn bureau in die zuidoosthoek plaatst, kan hij zowel het voorterrein, als het achterterrein overzien. „De communicatie van het korps on derling liet ook te wensen over. De re cherche bijvoorbeeld zit in een zodanige plaats van het gebouw dat je er letter lijk naar toe moet klimmen. Het is mo gelijk, dat de leden van het korps an dere leden in geen weken zien. Dat wordt in het nieuwe bureau an ders: het hele personeel moet door de wacht binnenkomen, zodat men elkaar daar altijd ontmoet. Dat kan de ver standhouding alleen maar ten goede ko men". Die wacht zal ook nogal verschillen van de huidige. Tegenwoordig is de ka mer die als „wacht" dienst doet tege lijkertijd de kamer waarin men proces sen-verbaal en dergelijke uitwerkt. Bo vendien lopen er bezoekers in en uit, zodat concentratie uiterst moeilijk is. Straks wordt dat allemaal anders. Tegenover de hoofdingang komt een lo ket, waar het publiek ?ich moet mel den. Een bezoeker kan niet in de wacht kijken, zodat de korpsleden, die een rustperiode hebben zich ook werkelijk kunnen ontspannen. Aan de andere kant van het „loket" bevindt zich een schrijfkamer, waar men ongestoord kan werken. Daar is ook een kamer voor de wachtcomman dant, die geplaatst wordt achter een groot schakelpaneel, waarop ook alle telefoontjes en oproepen van de mobilo foons binnenkomen. „Nu is het zo, dat de wachtcomman dant zijn kamer moet delen met de an dere brigadiers die in dienst zijn. Het is vaak onmogelijk de oproepen van de mobilofoon te verstaan, door de achter grondgeluiden. Bovendien is het voor de wachtcom mandant momenteel lastig te bepalen, wie er op een gegeven moment ingezet kan worden. Door de glazen wanden kan hij nu echter direct zien, welke le den van het korps beschikbaar zijn". Zo krijgen alle diensten een plaats rond de ruime hal en in de toekomst ook nog op de eerste verdieping. In die hal dringt het daglicht binnen, doordat er een ruim trappenhuis is en bpvendien nog een open ruimte in de vloer van de verdieping. Dat daglicht komt door een deel van het dak, dat uit doorschijnend kunststof is ge maakt. Het nieuwe bureau krijgt ook de be schikking over een vrij groot aantal cel len. Deze zijn gelegen in een vrij van het hoofdgebouw staande „cellengang", die met een corridor met de wacht verbonden is. Er zijn in die gang twee deuren; de ene leidt naar een ommuur de ruimte waar de arrestanten, gelucht kunnen worden, de andere is de enige verbinding met de rest van het bureau. Dat beide deuren van stevig metaal zijn spreekt vanzelf. Ook de celdeuren laten weinig kans tot ontsnapping over. Bo vendien is het voor de wachtcomman dant mogelijk om via zijn schakelpanee' microfoons in de cellengang in te scha kelen. waardoor hij kan horen wat ei gebeurt. Dit gebeurt altijd, als er eer politieman de cellengang betreedt. Het bureau beschikt over een ruimf zaal, die door een vouwwand in tweeër gedeeld kan worden. De zaal ligt direc rechts naast de hoofdingang. Het is he deel van de voorgevel, dat slechts éér verdieping hoog is. De ene helft van d< zaal is kantine, de andere helft word als instructielokaal in gebruik genomer momenten zijn pistool beter niet kan gebruiken, omdat het dan gevaar voor anderen oplevert. Die baan zal zeker rendabel worden, want korpsen uit de omgeving zullen er ook gebruik van gaan maken en daarvoor moet be taald worden". Indertijd is er in de raad een aantal woorden gewijd over de noodzakelijk heid van de geprojecteerde sectie kamer. „Die kamer kost bijna niets, slechts een sectietafel en wat kranen", aldus de korpschef. „Als we drie sec ties gehad hebben, dan zijn de kosten er al uit." Die kosten van de secties, die nu ge maakt worden zijn ondermeer het ver voer van een slachtoffer. Tot nu toe worden de secties vaak in het Julinre- De kelder in het nieuwe bureau word iets aparts. „We moesten toch een ein de grond in en daarom was het voor deliger een kelder te maken, dan di< hele ruimte met beton op te vullen' zo vertelde de hoofdinspecteur. „Nu heb ben we ruimte gekregen voor bijvoor beeld een 35 meter lange schietbaan Die lengte is groot genoeg, want pistoo schieten doet men nooit op een langer baan dan op een van 25 meter. In de schietbaan komt een vrij we unieke inrichting: „We krijgen ee schitbioscoop met een speciaa scherm. Hierop kunnen we met ees filmcamera allerlei situaties projecti on, bijvoorbeeld een bankoverval De schietvaardigheid wordt er door opgevloerd, maar ook de schietvei- ligheid. De man bemerkt dat hij op bepaalde ziekenhuis verricht, maar ook nogal eens in de politiebureaus te Ede of Utrecht. „Behalve de transportkosten heb je ook nog de noodzaak, dat er een politeman met de arts mee moet om al le formaliteiten af te handelen. Een belangrijke nieuwigheid in het Veenendaalse politiebureau is de „straf- klas". „Dat is een wissel op de toe komst. Er komt waarschijnlijk een wetswijziging, waarin kinderen veroor deeld kunnen worden om een zekere straf op het politiebureau te ondergaan. Ook nu al laten we soms kinderen die iets uitgehaald hebben op het bureau komen om strafwerk te maken. Dat gaat in ieder geval in die strafklas ge beuren". BENNEKOM De in Ede gelegerde soldaat C. V. werd gisteravond met een gebroken been overgebracht naar het uliana-ziekenhuis in Ede. Hij was op c kruising Vossen weg Korenlaan 3ankinglaan met zijn bromfiets in )otsing gekomen met een personenauto, >estuurd door mevr. T. H. M. uit Schie- broek, doordat hij deze wagen geen oorrang verleende. VEENENDAAL LEERS LM Het Leersumse HDS gaat in de na bije toekomst profiteren van de er varing van de oudste voetbaltrainer uit deze omgeving: de 53-jarige heer A. den Hartog. Juist voor zijn vertrek naar Duitsland (vakantie), hadden wij een gesprek met deze ar- varen voetbalveteraan. Tussen kof fers en dozen gezeten vertelde de nieuwe HDS-trainer over zijn vroe gere voetbaltijd en zijn plannen voor de toekomst. „Ik ben afkomstig uit Culemborg en daar heb ik m'n jongste voetbal jaren gespeeld bij Vriendenschaar, dat toen onder leiding stond van de later zo bekend geworden Wim Ad- dicks. Toen ik nauwelijks 16 jaar was werd ik opgesteld in het eerste elftal en ik herinner me nog goed hoe ik in die tijd moest tobben om aan een paar voetbalschoenen te ko men. Na enkele kampioenschappen ging ik op m'n 20ste over naar Fortitudo en in die periode werd ik ook enke le malen gekozen in districts-elftal- len. In de crisisjaren werd ik wer keloos en daarom zocht ik toen als sigarenmaker werk in Roosendaal, waar ik prompt bij RBC terecht kwam. Ik heb daar twee jaren in het eerste team gespeeld en verhuisde daarna naar Eindhoven, waar ik tot 1939 speelde bij de eerste klasser Brabantia. Door de mobilisatie en de oorlogs dreiging kwam ik weer terug naar Columborg bij Vriendenschaar en na de oorlog nam ik nogmaals een overstapje naar Fortitudo. Twaalf jaar geleden ging ik in Veenendaal wonen maar al lang voor die tijd was ik begonnen als trainer. Mijn eerste club was het Utrechtse EAC, dat toen in de derde klasse van de KNVB speelde. Later werd ik trainer van het toenmalige Rhenus en DVSA. Bij Veenendaal heb ik me la ter speciaal bezig gehouden met de A-junioren. H.D.S.-trainer A. den Hartiog „Goede wü is aanwezig Nu ls het dan HDS geworden, waar ik al heb kennisgemaakt. Het is fijn om te merken dat de jongens daar serieuze plannen hebben om hogerop te komen en zich los te maken van de derde klasse in het afdelingsvoet bal. Mijn ervaring is dat de spelers over het algemeen te weinig over hebben voor hun sport. Vanaf je juniorentijd moet je, als je wat be reiken wil er alles voor over heb ben: vroeg naar bed, geen alcohol en zeer matig roken. Dat zijn de factoren om een goede conditie te bereiken. Daarnaast is het naar mijn mening zeer4 belangrijk dat een speler zich reeds dagen tevoren gaat voorbereiden en concentreren op de komende wedstrijd. Bij een deel van de voetballers mis ik dat en als ik met een elftal te maken krijg, probeer ik de jongens dat aan hun verstand te brengen. Het is van groot belang hoe de jonge spelers worden opgevangen en dat ze goed onderricht krijgen als jeugdspeler. Als dat niet gebeurt, en dat is vooral bij kleine clubs nogal eens het geval, dan gaat er veel ta lent verloren. Bij clubs als Veenen daal en DOVO wordt de jeugd goed opgeleid en je ziet wat er dan later uitkomt. Veenendaal is een gezonde verenigng en is bekend door de goe de „kweek", zoals we dat noemen. Dat het de laatste jaren minder goed gaat bij Veenendaal is voornamelijk te wijten aarf het verdwijnen van spelers. Dat is een zware klap ge weest voor het afgelopen seizoen en ik ben er van overtuigd dat andere clubs een dergelijke uittocht minder goed hadden doorstaan. De toe komst van Veenendaal zie* ik be paald niet somber in. Er is de laat ste tijd veel vooruitgang en er is een goed bestuur. Van HDS heb ik veel verwachting want er is daar in alle opzichten een goede wil aanwezig en men wil zich gaan toeleggen op modern voetbal. Het gaat er bovendien niet zo moei lijk als in Veenendaal, waar veel te veel clubs zijn. Dat doet veel af breuk aan de kwaliteit van het voet balspel. ook al door onvoldoende sa menwerking. Als er in Veenendaal drie voetbalclubs zouden zijn was dat ruim voldoende. Er zou dan volgens mij een beter spelniveau zijn te be halen dan nu het geval is. Dat geldt met name voor het zaterdagvoetbal, waarvan de tweede klasse op een en kele uitzondering na gelijk is aan de vierde klasse van het zondagvoetbal. Behalve te veel of te weinig clubs is ook de training erg belangrijk. Ui teraard moet er dan een goede oefen- meester zijn. Zie maar eens naar een club als DOVO, waar Ries Hol toch bijzonder goede resultaten be reikt heeft. Ik heb verschillende wedstrijden gezien en eerlijk gezegd vond ik DOVO, in vergelijking met IJsselmeervogels. veruit de beste ploeg, die eigenlijk kampioen had moeten worden en dat voor mij ook is. Training is niet alleen werken aan conditie maar ook de spelers inzicht bijbrengen en dat kost veel tijd KESTEREN De prijzen van de op de veiling Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Aardbeien: EI 74-83 per doosje a 250 gram; I 61-70 per doosje a 250 gram; II 41-58 per doosje a 250 gram. Aanvoer 1.000 doosjes. Rode bessen: EI 32-36 per doosje a 250 gram; I 22-30 per doosje a 250 gram; Aanvoer 3.000 doosjes. I 57-81 per kg. Aanvoer ca. 7 ton. Kruisbessen: EI 26-28 per doosje a 250 gram; I 18-20 per doosje a 250 gram. Aanvoer 1.000 doosjes. Wenkersen: EI 168-258. Zwarte kersen: EI 111-132; I 81-107. Totaal aanvoer kersen: 5 ton. Volgers: EI 97-128; I 85-96. Bastaard Dikke: EI 109-122; I 89-102. Golden Delicious: EI 65-70, 58-62; EI 70-75, 62-66; EI 75-80, 63-65. Goudreinette: EI 65-70: 59; EI 70-75: 68; EI 75-80: 71; EI 80-85 58-69. Aan voer 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. VEENENDAAL Ook de competitie indeling voor het zondag-amateur voet bal van de KNVB is nu bekend gemaakt. Candia '66 is ingedeeld in de 3de klas se D van district West I, waarin het on der meer zal uitkomen tegen Holland, Vriendenschaar en Zeist. Veenendaal zal in het komende seizoen vele oude* bekenden terugzien in de 4de klasse H. Met name Saestum en Zwaluwen Voor uit zullen geduchte tegenstanders zijn voor de Veenendalers. De volledige in deling luidt als volgt: 3de klasse D: 4de klasse H: Amsvorde EMS Baarn Fortitudo Candia '66 JSV CDN KDS DEV De Meem Donar Saestum Holland Stichtse Boys Ultrajectum SVF Victoria Utrecht Vriendenschaar Veenendaal VVY Vreeswijk Zeist Zw. Vooruit RHENEN Voor het examen En gels MO-A slaagde dezer dagen in Am sterdam mej. W. Nieuwbour uit Rhenen. Korpschef W. C. H. Dekker blij RHENEN De gistermiddag geor ganiseerde kastelentocht van de VVV 'henen is een eclatant succes gewor- cn. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling één toeringcar te laten rijden. Te gen twaalf uur bleek de belangstelling :o groot, dat het VVV-bestuur hals over op een tweede bus moest bij bestellen m de talrijke deelnemers te kunnen 'ten meerijden. Er bleken 91 liefheb- ts te zijn terwijl nog ruim 20 gasten leurgesteld moesten worden omdat geen plaats meer was in de toe- ■ngcars. Excursieleider was weer de iieer Adriaan P. de Kleuver. Tegen één uur 's middags werd op 't Fred. v.d. Paltshof gestart met drie- endertig toeristen. Bij de camping Thijmse Berg werd gestopt om daar de nodige belangstellenden „op te pikken" en dit werd nog eens herhaald op de Markt in Veenendaal, waar 25 gegadig den stonden te wachten op de bus. Achtereenvolgens werden de overige deelnemers „ingeladen" bij de cam pings „De Hoge Linde" en de „Ossen- berg". Daar moesten niet minder dan 22 campinggasten teleurgesteld worden omdat er geen plaats in de bussen meer onbezet was. Het hoogtepunt lag 's avonds in Wijk bij Duurstede, waar het oude kasteel werd bekeken, de toren werd beklom men en waar de heer De Kleuver een korte inleiding hield, Het bestuur van VVV overweegt nu komende woensdag opnieuw een derge lijke tocht in elkaar te zetten. De te- leurgestelden kunnen dan bij voorrang aan bod komen. ELST De Elster postduivenvereni ging „De Instuif" nam in het afgelopen weekeinde met 346 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St. Kath. Wavre over een afstand van 123 km. De duiven wer den gelost om 8.20 uur. De eerste duif werd bij H. van Doomspeek geklokt om 9.41.06 uur. De uitslag luidt: 1, 2, 14, 25, 31, 35, 43 H. van Doomspeek; 3, 24. B. Vervat; 4. W. E. van Laar;, 5, 47 Gebr. Veenhof; 6, 18, 27, 36 Gebr. Brienesse; 7, 15, 16 J. van Aal ten; 8, G. Drost; 9 en 46 P. J. A. van Geel; 10 M. H. Lit; 11 T. van Mourik; 12, 40 W. C. van Ewijk; 13 A. Veenhof; 17, 28, 34 G. Brienesse; 19, 22, 37, 48 en 49 M. Brouwer; 20 M. Boel houwer; 21, 26, 29, 33, 39 M. Riemsdijk; 23 R. van Swetselaar; 30, 44 en 45 C. Veenhof; 32, 38 Jac. van Kooten; 41 en 42 A. J. Bos; 47 Gebr. Veenhof; 50 J. v. Swetselaar; 51 J. van Laar. LUNTEREN De krijgsraad te Arnhem heeft de 24-jarige soldaat R. M. uit Scheemda veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden, waarvan één voorwaardelijk, alsmede toezicht van de reclassering. Binnen een jaar zal hij de schade geheel moe ten terugbetalen, die hij met zijn Lun- terense neef in Lunteren veroorzaak te bij de roof van een kasregister met vierhonderd gulden erin. De soldaat had zich door zijn crimi nele neef laten meesleuren in het mis daad-avontuur. Toen ze samen door Lunteren fietsten was de neef plotse ling afgestapt, een winkel binnenge gaan en teruggekomen met een kasre gister. Tweehonderd gulden van de buit was voor de soldaat. De neef werd het spoedig na de roof te heet onder de voeten en hij vertrok naar Amerika. De soldaat, die gepakt werd, moest daarom alleen voor de schade opdraai en (400 gulden buit plus 200 gulden voor 't kapotte kasregister). De auditeur eist vier maanden waarvan twee voor waardelijk.

De Vallei | 1968 | | pagina 3