Overval op kantoorhouder stond toch op zichzelf ONVERMOED RIJK JAAR VOOR P.T.T. Directie voor toekomst niet erg optimistisch Honderden „natte boeren" in Zeeland raken zoute akkers kwijt door Deltawerken Ook goeiemorgen99 zei één van de rovers Voor Kieswet enkele kleine wijzigingen voorgesteld Winst kwam nog 16 miljoen gulden boven raming uit Australië trekt weer meer Ned. emigranten SCHADEVERGOEDING AAN MOSSELKWEKERS BLIJFT NOG UIT Toch maar weer ingezaaid op hoop van zegen Kamerlid wenst opgave van bestemming wapenzendingen PHILIPS Beatband voor ziekenhuis NA DRIE GELIJKTIJDIGE MELDINGEN DACHT LIMBURGSE POLITIE DAT EEN BENDE AAN HET WERK WAS, MAAR MELKBOER PUUR GELUK? NUMMERPLATEN RAPPORT COMMISSIE CALSDON1SER: Agent voor een ploert aangezien DRAADOMROEP KOSTENSTIJGING WEINIG STAMPEI RECREATIEGEBIED AFNEMENDE WINST batterijen Broodbezorger aan de zwier met geschaakt meisje DONDERDAG 16 JULI 1968 BERGEN Groot alarm werd gisteren bij de politie veroorzaakt, toen vrij wel tegelijkertijd drie meldingen uit Limburg binnenkwamen, die deden ver moeden dat een bende bezig was op verschillende plaatsen tegelijk slagen te slaan. Deze alarmeringen betroffen een diefstal van een auto in Maashees, een over val op het postkantoor in het Noordlimburgse Bergen, waar de rovers er met twintigduizend gulden vandoor waren gegaan en een mislukte overval op de Boerenleenbank in Beek in Zuid-Limburg. In Beek was onmiddellijk na de waar schuwing uit de bank een Duits echt paar aangehouden met in hun auto een groot bedrag aan geld waarvoor het geen verklaring wilde geven. Er ging een algemene oproep uit naar alle politieposten in het land. Het poli tieapparaat kwam in staat van alarm. De gespecialiseerde groep op bankover vallen van Opsporingsbijstand uit Den Haag ging naar Limburg om de politie daar te helpen met alle gegevens over vroegere bankovervallen. De overval op het postkantoor van Bergen, waarvan wij in een deel van onze editie al melding maakten getuig de van grote brutaliteit. Driemaal re den de twee rovers gistermorgen om even over half tien in de in Maashees gestolen auto heel langzaam door de hoofdstraat van Bergen heen en weer. Zij keken blijkbaar of er mensen in het postkantoor waren. Zij parkeerden de wagen aan de overkant voor een kruidenierswinkel, waar verkoopster Toos Linders naar de telkens voorbij rijdende mannen stond te kijken. Toen de beide mannen udt de auto stapten om het poetkantoor binnen te gaan lachte één van hen en zwaaide naar haar. Op dat moment kreeg Toos klanten in haar zaak. Van het verdere verloop der gebeurtenissen zag zij niets an ders dan dat de auto een minuut of wat later weer wegreed. Melkboer Hezen, die op weg was naar het postkantoor, had ook al de auto heen en weer zien rijden. Hij was op ongeveer honderd vijftig nieter van het postkantoor verwijderd toen de twee mannen naar binnen gingen. In het halletje botste hij tegen het tweetal op, dat toen al weer naar buiten kwam. „Goeiemorgen", zeide heer Hezen. „Ook goeiemorgen", zei één van de rovers. Kantoorhouder M. G. Ponjée stond lijkbleek achter zijn loket. „Gauw, gauw", riep hij toen hij melk boer Hezen zag, „die kerels hebben mijn kas leeggeroofd". Het was allemaal bijzonder vlug en geruisloos gegaan. De heer Ponjée had tot dat moment een paar mensen voor zijn loket gehad. „Toen de laatste was vertrokken, kwam die vreemde man binnen. Ik zag er aanvankelijk maar één", zei de heer Ponjée. „Hij had een vechtpetje op en een donkergroen vest aan. Het leek wel een windjack. Ik dacht dat het een zomergast was". De man aan het loket vroeg in het Nederlands met een licht accent („Het kan een Limburger of een Brabander •zijn geweest", aldus de heer Ponjée): Kunt u vijfentwintig gulden wisselen? Ik trok de geldla open en vroeg: Hoe wilt u het hebben, twee briefjes van tien en vijf guldens? Ja, dat is goed, zei de man en hij be gon meteen door het loket naar binnen te klimmen. Ondertussen had ik al wat gemorrel gehoord aan de tussen deur, doch die was op slot. Dat is na melijk het voorschrift. Pas toen kwam die tweede man te voorschijn. Hij had een pleister boven zijn rechteroog". „Hij richtte een pistool op mij en site: Achteruit, jij. Ik deinsde terug en zag hoe de eerste man met het vecht petje al het papieren geld uit de la nam. Dat was ongeveer twintigduizend gul den. Hij gooide de bundeltjes geld naar zijn maat, die voor het loket stond. Die hield mij steeds onder schot. Daar na kroop de man met het vechtpetje weer door het loket naar buiten en zij verdwenen allebei de straat op. Op dat moment zag ik melkboer Hezen voor het loket staan". Het staat nog niet vast of de rovers in Bergen puur geluk hebben gehad dat zij daar zomaar twintigduizend gulden aan papieren geld uit de geldla konden pakken. Normaal is er in het postkan toor van Bergen niet zoveel geld aan wezig. Er moesten gisteren enkele bij zondere betalingen worden gedaan. Ook wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de mannen bekend waren met de situatie en wisten, dat ar zoveel geld in kas was. In ieder geval is wel duidelijk dat de situatie in het postkantoor van Bergen extra ge vaarlijk is. Het bureau van de loketbe ambte staat zo dat iedereen voor het lo ket het geld in de la kan zien als de heer Ponjé die opentrekt. De rovers kregen dus als het ware hun buit op nog geen meter afstand onder de neus geschoven. Ruim een uur nadat de rovers uit Bergen waren verdwenen kwam uit het nabijgelegen plaatsje Well het bericht dat daar de auto was gevonden die door de rovers was gebruikt. „Het is stellig een gedwongen stop geweest zegt opperwachtmeester Veger, die het onderzoek doet. „In Well was name lijk de benzine op". De bandkrovers hadden de wagen in de vroege ochtend gestolen uit garage Kup in Maashees. Zij braken daar in en haalden ook het hele kantoortje over loop. Er was echter geen geld aanwe zig. De schade die zij aanrichtten is echter aanzienlijk. „De eerste wagen die zij wilden ne men, konden zij niet gestart krijgen", zei de heer Kup, die bij de garage woont. „Nee, ik heb niets gehoord", verzekerde hij. Uit de sporen bleek dat de rovers een paar keer hebben gepro beerd de wagen te starten. Toen dat niet lukte hebben zij de wagen naar buiten geduwd en namen zij de auto, een grijze Cortina, die achter de eer ste wagen had gestaan. De heer Kup meent dat er nauwe lijks vier liter benzine in de tank heeft gezeten, dat komt wel ongeveer over een met de rit, die de rovers hebben gemaakt. Midden in het dorpje Well aan de Maas waar zij kennelijk langs een binnenweg naar de baileybrug over de rivier in de richting van de Peel wilden ontkomen, was de benzine op. Zij reden de auto brutaalweg de Hoenderstraat in en zetten hem daar langs het trottoir. Dat was juist op het moment dat mevrouw Albers, die op de hoek van de Hoendersraat in Well een bakkerszaak heeft, in haar bestel wagen naar huis terugkeerde. „Ik kon niet bij mijn garage komen omdat die heren ervoor gingen staan met hun auto", vertelde zij ons. „Dat gebeurt wel vaker. Er komen hier veel vreemden die op de kampeerterreinen hier verblijven of op de Maas aan wa tersport doen. Ik dacht: het zijn klanten. Zij groetten mij en ik groette terug. Ik verwachtte ze in de winkel. Daarom ging ik door de achterdeur naar bin nen. Maar zij liepen mijn winkeldeur voorbij. Ik heb ze nog nagekeken. Zij liepen heel rustig, helemaal niet ver dacht. Die gaan zeker naar de Maas, dacht fk „Een uurtje later was er een hevig getoeter in de straat. De melkboer kon er met zijn wagen niet door. Mijn au to en die van de rovers stonden name lijk bijna recht tegenover elkaar in de straat. Toen pas zag ik dat die auto er nog stond. De raampjes waren open en er lagen nummerplaten achterop bij de achterruit. De choke stond helemaal uitgetrokken. Ik heb toen de politie ge beld", aldus mevrouw Albers. De rovers kunnen na hun gedwongen stop drie kanten zijn uitgegaan: naar de Maas, waar overal bootjes voor het grijpen liggen; ook kunnen zij naar de brug zijn gelopen, waar het verkeer met lichten wordt geregeld. Het is mo gelijk dat zij daar om een lift hebben gevraagd aan de een of andere auto mobilist die voor de brug stond te wachten. De derde mogelijkheid is dat zij naar de grote weg richting Venlo zijn ver dwenen. Al deze mogelijkheden zijn zoveel mogelijk nagegaan. Met een politieboot is naar de verdwenen rovers op de Maas gezocht. In Bergen en Well zijn alle kampeerterreinen door de politie onderzocht. In Beek bij Maastricht bleek in de loop van de middag dat het aangehou den Duitse echtpaar niets met de over val in Bergen te maken had. De bank bediende had alarm geslagen omdat het paar zich verdacht had gedragen bij het omwisselen van een briefje van honderd. Hij had maar het zekere voor het onzekere genomen. In de auto van het Duitse echtpaar was uitsluitend zilvergeld gevonden. Al gauw bleek dat De beroofde kassier van het Ber gense postkantoor, de heer Ponjee, brengt verslag uit aan een politie man. O de Duitsers bezig waren geweest zilver geld van Nederland naar Duitsland te smokkelen. liet paar heeft dit de laat ste tijd al vaker gedaan. „Wij verdienen in Duitsland bij een smelterij op Nederlands zilvergeld pre cies achttien procent", bekende de man ten slotte. Hij en zijn vrouw zullen we gens de poging tot smokkel van de gul dens worden vervolgd DEN HAAG Slechts enkele gerin ge wijzigingen in de Kieswet heeft de staatscommissie Cals-Donner in haar eerste rapport aan minister Beernink voorgesteld. Deze commissie voor de herziening van de Kieswet adviseert: de op komstplicht bij de verkiezingen af te schaffen, de regeling inzake de voor keurstemmen aanmerkelijk te verzach ten en het verbinden van kandidaten lijsten van verschillende partijen mo gelijk te maken. Voor dit laatste advies bestond in de commissie een ruime meerderheid; de beide andere voorstellen zijn met een stemmigheid tot stand gekomen. Dit eerste rapport van de staatscom missie betreft uitsluitend veranderin gen in de Kieswet die zonder grond wetswijziging kunnen worden aange bracht. Indien de regering de adviezen zou overnemen, kunnen deze nieuwig heden al bij de Tweede-Kamerverkie zingen van 1971 worden toegepast. Afschaffing van de zogenaamde stem- dwang is op zichzelf niet zo verras send, wel de eenstemmigheid hierover in de staatscommissie. Dit betekent immers dat ook de liberalen in de com missie ermee akkoord gaan, hoewel er in de VVD nogal wat tegenstand be staat om deze verplichting uit de wet te halen. dommige agenten schijnen het kwaad aan te trekken. Zo was de Haagse politieman J. S. een avondje uitgegaan met een paar kennissen, omdat hij toch vakantie had en het laat mocht worden. Bij het verlaten van de bar, die het gezelschap had bezocht, kreeg de agent een klap achter het oor. De por tier, de dader, werd in de kraag ge houden totdat er agenten verschenen, die géén vakantie hadde. De portier moet gedacht hebben, dat de agent een pbert was. Een an dere verklaring heeft men nog niet. DEN HAAG Ons nationale Post-, Telefoon- en Telegraaf bedrijf heeft vorig jaar, zoals u al op de voorpagina heeft kunnen lezen, flink verdiend. De winst vloog in 1967 omhoog met 117,4 miljoen gulden en kwam daardoor van 45,5 miljoen in 1966 op 162,9 miljoen. Deze winst gind alle verwachtingen bij de PTT te boven. Zij kwam zestien miljoen gulden hoger uit dan het geraamde winstbedrag. DEN HAAG Tussen juli vorig jaar en deze maand juli zijn 2700 Nederlan ders naar Australië geëmigreerd. In de twaalf maanden daarvoor waren het er tweeduizend. De afdeling immigratie van de Aus tralische ambassade denkt, dat zowel de lage passagetarieven, als het ge zonde economische klimaat in dat we relddeel oorzaak zijn van de toegeno men belangstelling. Een gunstige noot in de financiële ontwikkeling van het bedrijf was dat het verlies op de exploitatie helemaal werd weggewerkt en zelfs veranderde in aanzienlijke winst. Tegenover een exploitatieverlies van 43,6 miljoen gul den in 1966 stond het vorig jaar een winst van 56,7 miljoen. Dit goede resultaat valt vooral toe te schrijven aan een belangrijke vermin dering van het exploitatie-verlies van de postdienst (het daalde van 69,9 tot 44,7 miljoen) en uit het sterk oplopen van de winst bij de telefoondienst (van 3,8 tot 76,1 miljoen). Het jaarverslag van de PTT over 1967 laat zien dat ook de postcheque- en girodienst meer winst in de porte- monnaie kreeg. Die liep op van 22,7 miljoen in 1966 tot 23,6 miljoen vorig jaar. De Telegraafdienst zag de winst vermeerderen van 2,7 tot 5 miljoen. Met de draadomroep ging het niet zo best. Het verlies van 2,9 miljoen, dat deze tak van de PTT twee jaar gele den boekte, liep op tot 3,3 miljoen. Tot het gunstige exploitatieresultaat droegen ook bij: de renteverschillen en rente-opbrengsten 76,3 miljoen (66,5 miljoen in 1966); de rente op beleende reserves 29,6 (23,7) miljoen en het ove rige saldo baten en lasten 0,3 (-1,1) miljoen. De totale baten van de vijf PTT- diensten stegen van 1450 miljoen in 1966 tot 1744 miljoen in 1967, een ver schil dus van 294 miljoen. De tariefsverhogingen in 1966 en 1967 spraken in deze ontwikkeling een flink woordje mee. Die zorgden voor een ex tra-bedrag van 181 miljoen gulden. Daaruit blijkt dus dat door de groei van het bedrijf de baten met 113 mil joen toenamen. De PTT zou het echter niet hebben kunnen redden zonder die tariefsverho gingen. In het jaarverslag wordt ge zegd, dat de lastenstijgingen van 67 miljoen, die samenhangen met de groei, wel opgevangen hadden kunnen worden, maar dan was er niet meer dan 46 miljoen overgebleven voor de loonstijgingen. Het óploped'vari dié kós ten vroeg echter om een bedrag van 85 miljoen, wat neerkomt op een kos tenstijging per man van 9,5 procent. Van de winst over 1967 werd vijftien miljoen uitgekeerd aan het Rijk. Een bedrag van 53,8 miljoen werd toege voegd aan de algemene reserve, 73,8 miljoen aan het vernieuwingsfonds en BRUINISSE Zij „boeren" onder water, de 250 zelfstandige mosselkwe kers van Zeeland en hun zevenhon derd knechts. Zij boeren niet best, want zij raken hun bouwgrond kwijt aan de Deltawerken. Hoge dijken, die de veiligheid van twaalf miljoen Nederlanders moeten waarborgen, sluiten straks de Greve lingen en de Oosterschelde af van de zee. De zoute akkers van de mossel- kwekers worden zoet. De Nederlandse regering die miljar den uitgeeft voor de Deltawerken heeft echter nog géén vergoeding vastge steld voor de mosselkwekers. De eerste stukken van het massieve dijklichaam liggen bij Brouwershaven al in de Grevelingen. De stroom en het zoutgehalte verminderen er met de dag. De kwaliteit van de mosselen gaat zienderogen achteruit. Toch hebben de Zeeuwen de afgelo pen weken weer mosselzaad uitge strooid in de Grevelingen. Dat deden zij met boeren-koppigheid en indachtig de lijfspreuk van de vissers: „Op hoop van zegen". Dertig percelen in de Eendracht tus sen Zeeland en Noord-Brabant zijn al niet meer ingezaaid. Die moeten op last van Rijkswaterstaat vóór 1 augus- tur verlaten zijn, want daar wordt de nieuwe Schelde-Rijnverbinding door heen gelegd. Landbouwers die stukken van hun droge land voor datzelfde doel moesten afstaan, kennen de vergoeding al die zij ervoor krijgen. De natte mosselboe- ren van Bruinisse en van Ierseke, van Zierikzee, van Tholen, van Philippine en van Hontenisse, die er hun zoute lapjes grond hebben, weten nog van niets. Hun grond ziet immers niemand? Zeeuwen maken weinig stampei bij vermeend onrecht. Zij krommen hun ruggen en verbijten hun nijd. Op de tal loze protestvergaderingen, die plichts getrouwe Zeeuwse organisatoren de laatste tijd uitschrijven om iets te la ten blijken van het misnoegen over het uitblijven van een schadevergoeding, doet de zaalzelden een mond open. Eén keer, in De Prins van Oranje te Goes, zei er één: „Het zijn s...". En hij bedoelde de regering. Alle bijval bestond uit het knikken van enkele bruine koppen boven een blauwe trui of een zondagse boord. De Zeeuwse mosselvisser zoekt zijn eigen weg. Hij vond die zelf niet ver van de plaats waar de overheid ver dreven landbouwers compensatiegron- den biedt in de voormalige Zuiderzee. De mosselvissers trokken zelf naar de Wadden. Zij kenden die streek als vangplaats voor mosselzaad. Dat „valt" In maart uit een melkstof, dat geslachtsrijpe mosselen in het water spuien en waarin zich de mini-mosse len ontwikkelen. Die vallen op het wier en op dé schelpen van dé bodem en als zij zo groot zijn als een bruine boon, ruikt een Zeeuwse mosselvisser ze op hon derd meter afstand. Vierentwintig uur lang hakkepuft hij dan met Zijn boot terug naar moeder in Bruinisse of Ier seke en naar de mosselgronden in Gre velingen en Oosterschelde. Sedert een jaar of vijftien zet hij ook zaad uit in de Waddenzee op „lap jes" grond, die hij pacht van de staat. Die zijn ongeveer tweehonderd bij drie honderd meter groot. De bodem van de Waddenzee haalt het echter niet bij die van de Zeeuwse stromen. Er „loopt" meer zand en dat verstikt het zaad. Op de plaatsen in de Waddenzee, die geschikt zijn voor de mosselteelt, is slechts ruimte voor zes tig zelfstandige mosselkwekers. Maar in Zeeland kijken er 250 tegen de groeiende dijklichamen van de Delta werken aan. Om het heel kort en in tegenstellingen te zeggen: het water stijgt de mossel vissers snel tot de lippen, want de dam bij Brouwershaven gaat in 1970 al dicht. Als zij boven hun zoute lapje grond, slechts kenbaar door enkele boomtak ken die boven water uitsteken, hun net ten hebben uitgegooid, speelt er heel wat door de hoofden van de mosselvis sers. Dan overpeinzen ze: Als het rijk nu eens afkwam met zijn schadevergoe ding (zwart op wit beloofd in artikel 8 van de Deltawet) dan kan een deel van ons stoppen met zijn bedrijf. Zij kunnen dan nog wat bijverdienen in de sportvisserij of in de zeilsport. Want de Grevelingen moet immers Europa's grootste recreatiegebied wor den? Dan kunnen de overgebleven vis sers hun brood verdienen in de Wad den. En zij piekeren verder: Als wij nu eens iets hoorden op onze verzoeken over nieuwe „verwaterplaatsen", op slagplaatsen onder water voor onze mosselen, die toch nog altijd voor meer dan 95 pet. naar België en Frankrijk worden geëxporteerd? Dan weten wij of de handel nog in Ierseke gehand haafd kan blijven. Dan blijven wij hier ook wonen. Maar wij horen niets van artikel 8 en wij horen niets van verwa terplaatsen. En ze piekeren over zaken, waar hun burgemeester ,en het provinciaal be stuur zich ook het hoofd over breken: hoe moet het met de economie van de gemeenten, die voor het grootste deel van de mosselvangst leven? In Bruinisse leeft een kwart van de be roepsbevolking indirect van mosselen. Een jachthaven en wat meer sport visserij kunnen enig soelaas bieden voor de werfjes en machinefabrieken, voor de middenstand. Maar verder moet het komen van gewone industrieën en van „natte" industrieën, waarvoor Bruinis- ses burgemeester al grond heeft gere serveerd buitendijks. En dan Ierseke, waar bovendien de hele handel is geconcentreerd. Ook daar hoopt men op recreatie-inkomsten maar het moet toch voornamelijk van nieuwe industrieën (o.a. champignon teelt) komen. Acht miljoen stak de ge meente er uit eigen zak al in. Het provinciaal bestuur heeft drin gend de aandacht gevraagd van de re gering voor de mosselkwekers, die door de Deltawerken „droog" worden gezet. De regering heeft geantwoord, dat zij dit jaar een beslissing zal nemen. Een Zeeuw is zeer gezagsgetrouw. Aan de andere kant rekent hij op zijn overheid. Maar als artikel 8 van de Deltawet een dode letter blijft? „Dan moeten wij maar met zijn allen gaan protesteren in Den Haag", zegt er een na afloop van de zoveelste verga dering onder de koffie. De rest knikt en zwijgt. Voorlopig hebben zij maar weer ge zaaid. Op hoop van zegen.... 17,6 miljoen aan de reserve voor koers verschillen. Hoewel het jaarverslag blaakt van opgewekte cijfers, ziet de directie van de PTT het voor dit jaar niet zo gun stig in. Terwijl de toeneming van d« baten achter blijft bij de ramingen* gaat de lastenstijging voort, zo wordt in het jaarverslag opgemerkt. Vooral in de onderdelen van het bedrijf waar de loonkosten een flink woordje mee spreken, liggen de mogelijkheden niet voor de hand om met verbeteringen in het werk de hogere kosten op te van gen. De winst over dit jaar zal ook be langrijk lager uitvallen omdat de rege ring de tarieven dit jaar niet verhoogd wil zien. Ook over het volgend jaar en de tijd die daarna komt zit de directie van de PTT wat in zak en as. In weerwil van de maatregelen om in het bèdrijf tot meer doelmatigheid te komen en de beperkte mogelijkheden tot verbeterin gen van de produktie, zal de winst een afnemend karakter krijgen, zo ver wacht zij. Het financieren van de inves teringen zal volgens haar een moeilij ke zaak worden. Gezocht wordt naar mogelijkheden om de PTT een andere bedrijfsvorm te geven. Dan is het bedrijf voor zijn fi nanciering niet meer alleen op het Rijk aangewezen, maar kan het ook andere geldbronnen gaan aanboren. Een werk groep van enkele ministeries is bezig met de voorbereiding van een wetsont werp. Volgens de directie van de PTT is het niettemin gewenst, dat het be drijf evenals andere ondernemingen in zekere mate uit de winst blijft financieren. DEN HAAG Zijn de ministers Luns (Buitenlandse Zaken) en De Block (Economische Zaken) bereid regelma tig de Tweede Kamer een opgave te geven van de landen, die met goedkeu ring van de ministers van Nederland uit wapens hebben gekregen? Dat vraagt het Tweede-Kamerlid drs. E. Visser (D'66). Hij vindt dat de par lementaire invloed op de gang van za ken bij wapenleveranties zeer vaak achteraf is en soms leidt tot kortslui ting tussen regering en Kamer. Het Kamerlid zou graag tweemaal per jaar een opgave zien, zodat de Ka mer in staat zal zijn sneller te reage ren in situaties waarin zij dat nodig acht. ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn! XJet zal het r.fe. ziekenhuis Johannes de Deo in Utrecht een beat zijn of de Utrechtse beatgroepjes vlak voor zijn deur in een B.B.-bunker repetities gaan houden of niet. De gemeente heeft de bunker ter beschikking van de jongelui gesteld, die met geen mo gelijkheid zó hard kunnen spelen dat de zieken het „kunnen horen. Wél moet de bunker zelf een beetje worden aangepast om te voorkomen, dat de muziekmakers hun trommel vliezen beschadigen. Over een poosje krijgen de jeugdige muzikanten nóg een beatkelder erbij; onder een nieuwe brug in Utrecht. En daar kunnen ze natuurlijk helemadl geen kwaad. DORDRECHT De politie van Dor drecht heeft de twintigjarige broodbe zorger H. van de W. gearresteerd, die 1 juli de klanten in zijn wijk liet zitten en verdween. De jongeman „vergat" met zijn patroon af te rekenen. In plaats daarvan vertrok hij met een gehuurde auto naar Eindhoven, om daar uit een inrichting een minderja rig meisje, met wie hij kort tevoren had kennis gemaakt, te schaken. Met haar toerde hij door Frankrijk, waar hij op kosten van de Dordtse broodbakkerij waarbij hij in dienst was, een prachtige vakantie door bracht. Toen het geld op was en de benzine ook, liet het jonge paar de au to ergens staan en liftte naar Parijs. In die grote stad echter raakte de jon geman zijn vrijster kwijt. Even eenzaam als berooid kwam hij weer in Dordrecht aan. Het meisje is nog steeds niet terug. De autoverhuur der zal zo'n 2.500 kilometer moeten af leggen om zijn wagen terug te krij gen.

De Vallei | 1968 | | pagina 6