Weth. C. N. van Kuijk legt in September functie neer SUPER DOE-HET-ZELVER" Jeugdherberg vader bouwde eigen huis Zaterdagamateurs starten 31 augustus met competitie Ds. Goldschmeding doet 4 augustus zijn intrede KERKDIENSTEN Om gezondheidsredenen Steigers van oude planken LODEWIJKX FAVORIET SINDS 1953 IN DE RAAD Schuur mg Pil Scheuring Allemaal Zendingsdag Twee te veel Bedankt D0V0 GVVV VRC Timmerman Verwarming Merino's-Sparta v Musketiers VAN WOUT BLAUWKOUS. BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL VEENENDAAL De heer CN. van Kuijkwethouder van sportzakencultuur en recreatie gaat begin septem ber zijn functie neerleggen De wethouder die ongeveer twee jaar geleden wegens een ernstige crisis in zijn gezondheidstoestand een tijdje op non-actief stond moet nu op medisch advies definitief stoppen met het ivet hou der schap. De heer Van Kuijk zal ook geen deel gaan uitmaken van de A.R.- fractie van de Veenendaalse gemeenteraad. VRIJDAG 19 JULI 1968 Er zijn, geloof ik, geen dingen die van zo'n snelle voorbijgaande aard zijn als jeugdverschijnselen. En de daar mee gepaard gaande problemen, die en dat dien ik er toch wel even bij te zeggen heel vaak door de se nioren in het leven worden geroepen. Het aankomende geslacht kan iets heel hoog op laten laaien, iedereen die niet de gave bezit om het even rustig aan te kijken in opstand brengen en als dan iedereen rood aangexopen is, is het over. Gewoon weg. Omdat het voor de jeugd helemaal niet meer in teressant is, zoals ze dat in die leef tijdsklasse zo zelfgenoegzaam kunnen zeggen. M'n kleinzoon heeft me laast de actua liteit op het jeugdtoneel nog weer even bijgebracht, 't Laatste in 't as sortiment muziekgeluid van de laat ste tijd is al weer aan 't tanen, om van de beat maar helemaal niet meer te spreken. Daar is binnen afzienbare tijd geen barst meer van over. „We zijn heel hard aan iets nieuws toe", vertrouwde m'n kleinzoon me met een ernstig gezicht toe. Ik dacht dat ie het meende. Alleen had ik een beet je moeite om op de juiste wijze met 'em mee te voelen. „En hier hij doelde kennelijk op on ze gemeente lopen ze helemaal achter. Ik ga me daar een beetje op dat kledderige gras in een Bonanza- tent zitten om iets uit het jaar nul aan te horen". Ik begreep 'em niet direct, maar na derhand werd het me duidelijk wat er achter het jaar nul schuil ging. Ik dacht, dat het Bonanza-farmpje dat vorige week naast het nieuwe raad huis was neergestreken meer was af gestemd op het kleinere spul. Driek en ik hebben nog even in de mena gerie rondgeneusd met het nakroost dat daar wat leeftijd betreft voor in aanmerking kwam. We hebben ze al lemaal een keer op een knol en in een kar laten zitten. Iets voor de tie ners hebben we er echt niet in zien zitten. Maar volgens m'n kleinzoon floreerde het zaakje niet alleen overdag van wege de kleintjes, maar ook nog in de avonduren. Dan werd er in de grote tent op gitaren geramd en op slag werk gemept. En daar moesten ze nou volgens hem niet meer mee aan komen. Allemaal antiek gedoe. Ik geloof dat ie gelijk heeft al kan ik het allemaal niet op de juiste artis tieke waarde beoordelen. Ik wil al leen van hem aannemen dat iets overraakt, soms heel gauw en dat we ons, als het er is, niet zo druk moe ten maken. Een bewijs van die stelling zag ik van de week door het raampje van de bus. Ik had ter ere van de fabrieks- vakantie de vrouw op een dagje Utrecht getrakteerd en toen De Haas ons tussen de blinde muren van de Scheepjeswol door het centrum weer indraaide viel me ineens iets op. Iets dat al bezig was uit m'n herinnering te verdwijnen: de naamloze vennoot schap 't Dingetje. Nog niet zo lang geleden een jongerensociëteit, waar van de directie zelfs via de gemeen teraad de nodige publiciteit wist te verwerven. Driek merkte dat m'n aandacht zich richtte op het voorma lige amusementsbedrijfje. „Draait dat rommeltje nog altijd?" vroeg ze, „je hoort er de laatste tijd niks meer van". Ik kon er alleen maar mee instemmen. We hadden onze volwassen waffels gevoegelijk gesloten kunnen houden, want het had slechts zeer tijdelijk iets om het lijf. In het vervolg even langer iets aankijken voordat we kri tiek beginnen te leveren. De jeugd is zo veranderlijk als het weer. Zelfs het weer in deze twee va kantieweken. Geboren: Cornelis Roelof, z. v. C. Vol- laard en G. van Kuiken; Pieter, z. v. M. Methorst en A. Smit; Jannetje, d. v. J. v. Dijk en G. M. v. Hal; Johanna Elisabeth, d. v. A. G. v. d. Pol en H. J. Takken; Willem Frederik HT, z. v. W. F. H. Huibers en J. G. v. Viegen; Paul, z. v. J. v. d. Bijl en M. L. Lem; Christina Wijntje, d. v. P. v. Eden en G. Hol; Dick Johannes, z. v. H. Dite- wig en A. A. Iprenburg; Manuel Anto nio, z. v. K. J. Versteeg en O. J. A. M. Burgers; Frans, z. v. F. Spies en G. J. v. Baaren; Mirjam Ariejanne, d. v. D. Meijer en K. Hatert. Ondertrouwd: J. Adams en R. F. Bak- kenes; H. E. Voorsluis en A. J. Ver meulen; C. J. Slok en G. W. v. d. Bos. Getrouwd: H. C. Kampert en F. v. d. Bovenkamp; H. J. v. Zanten en G. H. v. Kooten; W. Roest en M. E. Fern- hout; H. Schoeman en J. Slotboom; P. J. Backx en B. G. J. E. Hazenberg; R. B. Wegh en A. M. Stuart; C. Bruijs en V. J. de Jong; C. H. Taling en G. Hootsen; D. J. Somsen en G. E. Lig- tenberg; A. J. v. d. Berg en J. E. Aart- se. Overleden: Albertine Johanna Eps- kamp, 45 jr., echtg. v. G. v. d. Pol; Cornelis v. Hardeveld, 62 jr.; Johanna v. Asselt, 58 jr., echtg. v. J. v. d. Bo venkamp; Berend Heikamp, 1 jr.; Rik Diepeveen, 46 jr., echtg. v. H. E. de Jonge. De thans 50-jarige wethouder, die sinds 1953 deel uitmaakt van de frac tie van de Anti-Revolutionaire Partij, kwam op 28 juni 1956 in het college als opvolger van wijlen de heer W. van Stempvoort. In de afgelopen twaalf jaar beheerde hij verschillende portefeuilles. Zo was hij wethouder van financiën, perso neel, jeugdzaken, sociale zaken en volksgezondheid. Sinds kort beheerde hij de portefeuille van sportzaken, cul tuur en recreatie. Als wethouder van financiën had hij onder meer een groot aandeel in het verwerven van de grond voor de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. In zijn kwaliteit als wethouder van so ciale zaken en volksgezondheid hielp hij niet alleen de bouw van de streekwerkplaats „Zuidoost-Utrecht" van de grond, maar was tevens voor zitter van het stichtingsbestuur. Tege lijk met de portefeuille-wisseling leg de de heer Van Kuijk onlangs deze functie neer. Ook had de heer Van Kuijk een groot aandeel in het tot stand komen van het sportpark Panhuis en de twee overdek te zwembaden. Zijn vertrek valt onge veer samen met het afscheid van bur gemeester mr. dr. J. Hazenberg, die dan de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Wethouder C. N. van Kuijk uit het college EIST Het komt van tijd tot tijd wel eens voor, dat iemand, met hulp van vaklieden, in zijn vrije tijd een eigen huis bouwt. Maar eigenhandig, zonder medewerkers een huis bouwen is, althans in Eist, beslist een unicum. De man die dit ongelooflijke presteert is de heer Holierook, beheerder of beter ge zegd kampvader' van jeugdher berg „De Eikelkamp"Metselwerk en timmerwerk komen van z'n vaar dige handen, behalve dan de raam kozijnen, deuren e.d., die hij door de timmerman op maat laat maken. Omdat de heer Holierook zelf zijn handen vol heeft in de jeugdherberg vertelt zijn dochter het een en an der over haar handige en onderne mende vader. „Van het huis, waarmee mijn va der bezig is, bestond al een tekening. Wel heeft hij verschillende dingen grondig veranderd en de tekening weer opnieuw ingediend. In septem ber 1966 heeft hij de fundering ge legd, nadat in het begin van dat jaar de tot woonhuis omgebouwde oude schuur werd afgebroken". Op dezelfde plaats, waar de jeugd- herbergvader een begin maakte met het woonhuis, stond inderdaad een stokoude schuur, die als onderko men diende voor de enkele jaren ge leden omgekomen vrijgezel Willem van Laar. Aangezien de heer Holierook des zomers maar zelden zijn handen vrij heeft, vanwege de doorlopende druk te ip het kamp, kan hij alleen in het vroege voorjaar en na augustus aan- «wnmj dacht aan zijn werk besteden. Als het 's winters niet vriest, kan hij ook lekker opschieten. Het huis is bedoeld om er na zijn pensionering, over circa vier jaar, met vrouw en dochter in te gaan wonen. Eist staat hem best aan, ook al komt hij zelf uit een heel andere omgeving. Bovendien is het punt, waar hij komt te wonen heel lande lijk. Het is omgeven door oude landarbeidershuizen en slechts op steenworpsafstand van het bos. Ook al door die beperkte vrije tijd, is het huis niet één, twee, drie gereed, maar het staat toch al reeds enige tijd onder de kap. ZANDVOORT Paul Lodewijkx win naar van de Asser TT in de 50cc-klas- se, is zondag op het circuit van Zand- voort in de kampioensraces van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijdersver- eniging (KNMV) de gedoodverfde favo riet in zijn klasse. Toersen, De Vries, Mijnaart en Schurgers zijn zijn voor naamste concurrenten. Er komen in totaal 171 deelnemers aan de start in zeven klassen. VEENENDAAL Op 31 augustus gaat de competitie voor de zaterdagamateurs weer van start DOVO, dat dit seizoen is ingedeeld in de tweede klasse C, opent het seizoen met een uitwedstrijd tegen Apeldoorn, terwijl GVVV in de tweede klasse D op het Panhuis start met een match contra Fit Boys. VRC krijgt als eerste tegenstander de nieuwe derdeklasser Lunteren, de ploeg die het vorig seizoen via een beslissingswedstrijd tegen 't Harde kampioen werd van de vierde klasse en automatisch promoveerde. welijksvoltrekking van hun dochter... met de heer...; zoon van de heer en mevrouw... op zaterdag 13 juli 1968 om 2.30 uur in de Bephanische ver enigde kerk te Ramsayville Cana da". Jammer dat we die dag al af gesproken hadden om te gaan vis sen anders hadden we het bruids paar de eer van onze aanwezigheid gegund. Een retourtje Canada had den we er wel voor over gehad. Ds. J. Goldschmeding zal zondagmiddag 21 juli om half drie afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Dussen in de provincie Noord-Brabant en veertien dagen later, zondagmiddag 4 augustus om vier uur in de Cunera- kerk, na vooraf in diezelfde dienst te zjjn bevestigd door ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Rhenen. Hij werd daar beroepen in de va cature van ds. H. Volten, die op 2 augustus 1966 is overleden en die behalve predikant van de Gerefor meerde Kerk van Rhenen ook pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Wageningen was voor de arbeid onder de studerenden. Johannes Goldschmeding werd op 30 oktober 1933 te Heemstede gebo ren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Haarlem en studeerde daarna aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij op 28 septem ber 1962 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Goldschmeding bij na vier weken later op 23 oktober 1962 na préparatoir examen door de classis Haarlem was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Ker ken in Nederland en hij op 6 juni 1963 door de classis Almkerk pec- emptoir was geëxamineerd en toege laten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sacramenten in genoemde Kerken werd hij op 30 juni van datzelfde jaar (1963) door ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Kerk van Dussen. Tijdens zijn studententijd heeft ds. Goldschmeding meegewerkt aan het stand-evangelisatiewerk te Bloemen daal en ook aan het pastoraat onder nozems en modernisten. Verder was hij in die periode ook nog voorzitter van de Stichting Bandrecorderpasto raat. Te Dussen was hij o.a. secun dus deputaat voor de zending en ver der heeft hij te Dussen ook meege werkt aan de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk, die dit jaar (1968) in gebruik zal worden geno men. Op een studiebijeenkomst te Amersfoort heeft de Broederschap van Pinkstergemeenten in Neder land de „pil" buiten het huwelijk afgewezen. Bij de behandeling van het onderwerp „Huwelijk en echt scheiding in deze tijd" sprek de ver gadering unaniem als haar over tuiging uit, dat het moreel onver antwoord en schadelijk is het ge bruik van voorbehoedsmiddelen, in het bijzonder de zgn. pil, toe te staan c.q. aan te bevelen buiten de grenzen van het huwelijk. Ir „Kerknieuws" lezen we dat de meningsverschillen rond de zgn. „Open Brief" 'n breuk hebben ver oorzaakt in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Ede. De plaatse lijke predikant ds. G. Roukema heeft deze brief ondertekend. Drie ouder lingen hebben naar aanleiding daar van afzonderlijke diensten belegd in de christelijke gereformeerde kerk te Ede. De vrijgemaakt-gerefor- meerde kerk te Ede heeft ongeveer 400 leden. Een smeuiige advertentie pikten we nog op uit de hervormde kerk bode voor Scherpenzeel, Renswou- de, Ederveen, Lunteren en Wouden berg. We zullen de namen om der wille van de discretie weglaten. „De heer en mevrouw... vragen de eer van uw tegenwoordigheid bij de hu- De opbrengst van de kerkcollec- ten in de hervormde gemeente te Veenendaal bedroeg in de eerste helft van dit jaar ruim 43.300 gul den. Dit was ongeveer 2000 gulden meer dan in het eerste halfjaar van 1967. Vergeleken bij 1965 is de op brengst van de kerkcollecten, gere kend over een half jaar, met bijna 9.000 gulden gestegen! De gereformeerde zendingsbond in de Ned. Hervormde kerk houdt op donderdag 1 augustus a.s. weer zijn jaarlijkse landelijke zendings dag, maar liefst de 57e in succes sie. De zendingsdag wordt weer ge houden in het Rijsenburgse Bos te Driebergen. Zes predikanten zullen als spre kers optreden. Verder zullen de in Nederland met verlof vertoevende zendingsarbeiders worden begroet, terwijl anderszijds afscheid zal wor den genomen van degenen, die bin nenkort naar de zendingsvelden zul len vertrekken. Van 's middags drie uur tot half vier zal via de radio een klankbeeld van de zendingsdag worden uitgezonden. De raden van de gereformeerde kerken te Amerongen en Leersum hebben in een gezamenlijke verga dering hun gedachten bepaald bij het beroepingswerk als op 1 janua ri 1969 ds. L. Zwaan met emeritaat gaat. Ds. Zwaan is predikant van beide zelfstandige kerken. Men was het er over eens dat een eigen predikant voor elke gemeen te het meest idaal zou zijn. Ech ter, men achtte dit in de eerste plaats financieel te hoog gegrepen en in de tweede plaats vroegen de kerkeraden zich af in hoeverre het moreel verantwoord is als men ge zien de huidige „schaarste" aan pre dikanten ieder afzonderlijk gaat be roepen. Definitieve besluiten vielen er niet. In oktober wordt er op nieuw vergaderd om te trachten wel zover te komen. Ds. Kaastra te Amerongen heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de hervormde gemeente te Vroomshoop. Onderstaand publiceren wij het wed strijdprogramma voor de eerste helft van het seizoen 19681969 van DOVO en GVW, VRC, De Merino's, het Op- heusdense Sparta en Musketiers uit Eist 2e KLAS C 31 augustus: ApeldoornDOVO; 7 sep tember: DOVOSpakenburg; 14 sep tember: GeinoordDOVO; 21 septem ber: DOVOCJW; 28 sept.: Sprang DOVO; 5 okt.: DOVOKozakken Boys; 12 okt.: DOVO vrij; 19 okt.: 's-Graven- zandse SV—DOVO; 26 okt.: DOVO— Heerjansdam; 2 nov.: SSC '55DOVO; 16 nov.: DOVO-Huizen. 23 november return van 1 augustus. 2e KLAS D: 31 aug.: GVWFit Boys; 7 sept.: Ex celsior '31—GVW; 14 sept.: GVW— Nunspeet; 21 sept.: WHC-GVW; 28 sept.: GVWGo Ahead K; 5 oktober: GVW vrij; 12 okt.: DES—GVW; 19 okt.: GVW—SVZW; 26 okt.: WOG— GVW; 2 nov.: GVW—WZC; 16 nov.: KlazienaveenGVW. 23 nov. return van 31 augustus. Zijn dochter praat enthousiast over haar vader's topprestatie. Op de vraag of hij misschien reeds er varing op het gebied van bouwen had, antwoordt ze: „Voor de twee de wereldoorlog is hij timmerman geweest. Dat is al een tijd geleden maar mijn vader is nu eenmaal enorm handig met alles. Het begint nu ook aardig op te 9chieten. Beneden is er -één grote woonkamer met glazen achterwand en veranda en dan natuurlijk keu- nn«H«nuw«wumm ken, gang enz. En boven zijn er één grote slaapkamer, twee middel grote en een klein kamertje. Op de garage, die inmiddels ook opgetrokken is, komt een plat om heerlijk op te zonnen. Dat plat kun nen wij vanuit een van de slaapka mers via een balkondeur bereiken. Ik kan me daar nu al heel erg op verheugen", besluit ze lachend. Onder de vloer en in de wanden van het huis worden buizen voor een heteluchtverwarmingssysteem aangebracht, die via roosters in de plinten warme lucht de vertrek ken inblazen. Bij warm weer 's zo mers kan men de installatie op koele lucht overschakelen. Een wo ning dus, van alle gemakken voor zien en waaraan niets ontbreekt. Een bijzonderheid is, dat de stei gers van oude schoolbanken en planken gemaakt zijn. Die school banken hebben tevoren in de jeugd herberg jdienst gedaan. De heer Holierook hoopt zijn unieke werk Öinrten afzienbare tijd te voltooien, om er straks met zijn gezin nog vele jaren van te kun nen genieten. 3e klasse-Oost: 31 aug.: VRCLunteren; 7 sept.: Ber- gentheimVRC; 14 sept.: VRCESA; 21 sept.: DOS '37—VRC; 28 sept.: VRC Vroomsh. Boys; 5 okt.: ONVRC; 12 okt.: HHC—VRC; 19 okt.: VRC— Enter Vooruit; 26 okt.: Elb. Spel. VRC; 2 nov.: VRC—OWIOS; 16 nov.; V oorwaarbsVRC. 23 nov. return van 31 augustus. 4e KLAS A: 31 aug.: HarskampDe Merino's; SKV Sparta '57; 7 sept.: De Merino'sOt- terlo; Sparta '57Ostrabeke; 14 sept.: DTS '35De Merino's; Harskamp Sparta '57; 21 sept.: De Merino's FHS; Sparta '57—Otterlo. 28 september: VVS '65De Merino's; DTS '35Sparta '57; 5 okt.: De Meri no'sRedichem; Sparta '57FHS; 12 okt.: De Merino'sBennekom; WS '65 Sparta '57; 19 okt.: Blauw Geel '55 De Merino's; Sparta '57Redichem; 26 okt.: De Merino'sSparta '57; 2 nov.: Sparta '57—Blauw Geel '55; SKV—De Merino's: 16 nov.: BennekomSparta '57; De Merino'sOstrabeke. 23 november return van 31 augustus. 4e KLAS C: 31 aug.: Musketiers vrij; 7 sept.: NSC de Musketiers; 14 sept.: de Musketiers Hierden; 21 sept.: Flora Boysde Mus ketiers; 28 sept.: de MusketiersVe- luwse Boys; 5 okt.: U.F.C.de Mus ketiers; 19 okt.: Bloemenkw.de Mus ketiers; 19 okt.: de MusketiersAMVJ; 26 okt.: OSDOde Musketiers; 2 nov.: de MusketiersJonathan; 16 nov.: Al tijd Paraatde Musketiers. 23 november return 31 augustus. Zondag 21 juli 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Jac. Vermaas uit Huizen; 17.00 uur: ds. G. Boer uit Katwijk aan Zee. Julianakerk, 9.30 uur: Kand. H. Vree kamp uit Houten; 17.00 uur ds. Van Assenberg. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Van Assenberg; 17.00 uur: ds. J. C. Ter louw uit Lage Vuursche. Sionskerk, 9.30 uur: ds. G. Boer uit Kat wijk aan Zee; 17.00 uur: Kand. H. Vreekamp uit Houten. Poortkerk, 10.30 uur: ds. A. Meyers uit Utrecht; 18.30 uur: ds. A. J. Timmer uit Woudenberg. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. A. Meyers uit Utrecht. Veeneind, 15.00 uur: dhr. J. van Beuse^ kom uit Stoutenberg. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Van Viegen uit Amerongen. Herv. Gem. Sola Fide: 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Steenhuis te Ermelo; 17.00 uur: ds. Nijenhuis te Rhenen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Nijenhuis; 17.00 uur: ds. Van Til te Middelburg. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt): 9.00 uur: ds. Pool; 15.00 uur: ds. Kool stra van Driebergen. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: dienst. Pniëlkerk, 9.30 uur: leesdienst; 16.30 u.: ds. Van Sorge van Bennekom. Geref. Gemeente (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Burger van Leusbroek. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk 8.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. RHENEN Herv. kerk Cunerakerk 9 u.: ds. v. d. Haar uit Ach terberg; 10.30 u. ds. Kruidenier uit Sur- huizem; 18.30 u. ds. Westra. Bergschool 9 u. ds. Kruidenier. De Tollekamp 17 u. ds. Kruidenier. Geref. Kerk 10 u. ds. P. van Til uit Mid delburg en 17 u. ds. Van Santen uit Ren- kum. Geref. gem. (syn.) 10 en 17.30 u. leesdienst. Woensdag 24 juli 19.30 u. ds. Molenaar. Geref. gem. in Ned. 10 en 17.30 u.: Leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u.: Mej. ds. A. G. Günther uit Oosterbeek. Oud-Geref. gem. Dinsdag 23 juli 19 u. ds. Slager uit Rijs- sen. ELST Herv. Kerk 9.30 u. ds. Sonnenberg uit Kampen en 18 u. eerw. heer Lieftink uit Voorthui zen. Geref. gem. in Ned. 9.30 en 18 u.: Leesdienst. OVERBERG Herv. Kerk 10 u. de heer Tanis uit Veenendaal en 18.30 u. hulpred. Van Vrouwerff. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 u. ds. Vijzelaar uit Veenendaal; 18.30 u. ds. J. van Noort. Dorpshuis. Geen Jeugdkapel. Ger. Kerk 10.00 u. drs. Klomp uit Soest, 18.30 uur ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. J. van de Gughte uit Wage ningen Rem. LEERSUM Herv. kerk 10 u. ds. A. Baas uit Katwijk aan de Rijn en 18.30 u. ds. Glashouwer uit Drie bergen. Geref. kerk 10 u. ds. Lugtigheid en 18.30 u. dre. Klomp uit Soest. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Timmer van Wouden berg; 18.30 uur: ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. G. v. Duinen, em. pred. te Wassenaar; 18.30 uur: ds. P. van Strien. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. C. v. Duuren uit Drie bergen. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Mo lenweg. Ver. van Vryz. Herv.: 19.15 uur: ds. W. F. Monnee uit IJssel- stein. De dienst wordt gehouden in t Verenigingsgebouw te Woudenberg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Herv. kerk 9.30 en 18.30 u. ds. Van de Peut. Geref. kerk 10 u. ds. Schenkeveld uit Doorn en 18.45 u. ds. Kuiper uit Zeist. EDERVEEN Herv. kerk 9.30 en 18.30 u. ds. P. Alblas uit Gies- sendam. Geref. gem. in Ned. 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud-geref. gem. 9.30 en 18 u.: Leesdienst. EDE Oud-geref. gem. 10 en 19 u. ds. v. d. Poel. RESTEREN Herv. kerk 10.30 en 18.30 u.: de heer Jansen uit Driedorp. OPHEUSDEN Herv. kerk 10 en 18.30 u. eerw. heer Van Oostende. Het Anker 15 u.: Eerw. heer Van Oost ende. Geref. gem. (syn). 10 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. gem. in Ned. 10 en 18.30 uur: ds. Van Beek.

De Vallei | 1968 | | pagina 3