B. v. Remmerden: „Zakelijk blijven" J P.T.T.-DIRECTEUR NAAR ZWIJNDRECHT Honkbal Blue Socks nam duidelijk revanche op UYV (4-2) Bestelauto vloog als raket door verkeer Lichte verwondingen maar wel veel schade Politienieuws uit Ede „In Veenendaal werken fracties goed samen Opvallend sterk spel van beide binnenvelden Remmen weigerden VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. E L C H E V R 0 L E T 12035 Voorbereiden Geen kans Kogelregen BURGERLIJKE STAND Ede Ommekeer Elite Zondagsdiensten MIST u uw Warenmarkt beleefde een topdrukte VEEMARKT UTRECHT Buit inbrekers was maar gering -44%/-%c VAN MANEN V Gezamenlijke kerkdienst in Lunteren LUXOR THEATER 0 n V.A.B. r KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom WMF f SOLA elite 1/7 HORLOGERIE KELTUM 1 VRIJDAG 19 JULI 1968 uitgave van omstreeks f 10 mil joen en dat legt een grote verant woordelijkheid op de schouders van het gemeentebestuur." VEENENDAAL Als fractielei der van de Partij van de Arbeid treedt de heer B. van Remmer den op. Samen met de heren J. H. H. Jansen en C. G. van Hall vertegenwoordigt hij de socialis tische kiezers in Veenendaal. Uit hun fractie is de heer R. Koppen berg als wethouder gekozen, die bij zijn (her)verkiezing in 1966 aanvankelijk de portefeuille van onderwijs beheerde, maar sinds het begin van dit jaar optreedt als wethouder van openbare wer ken. De fractie van de Partij van de Arbeid stelt zich altijd op het standpunt, dat het niet noodzake lijk is uitspraken gedaan tijdens een commissievergadering in de raad te herhalen. „De eerste twee jaar van deze zit tingsperiode zijn voortreffelijk verlopen .Op allerlei terreinen was er een goede samenwerking. Ver schillende grote zaken zijn gereed, andere zijn in 'n vergevorderd sta dium. Dat is alleen mogelijk ge worden door het uitstekende stuk voorbereidend werk, dat de raad verricht heeft en bovendien door de goede samenwerking van de fracties onderling. In andere plaat sen worden een hoop dingen op de lange baan geschoven, omdat men Volgens de heer Van Remmerden is het noodzakelijk dat de fracties zich tevoren goed voorbereiden op de zaken die in een raadsvergade ring aan de orde komen. Tijdens de fractievergaderingen die aan een raadsvergadering vooraf gaan wordt in zijn fractie alles doorge sproken en wordt afgesproken wie waarover het woord zal voeren. „Dat betekent niet, dat we altijd onder alle omstandigheden zeggen wat we afgesproken hebben. We zijn voor zakelijkheid en indien ik het woord gevraagd heb, maar een ander raadslid zegt eerder hetzelf de of ongeveer hetzelfde als ik wilde doen, dan volsta ik met me bij die vorige spreker aan te slui ten. Er zijn raadsleden, die menen over bijna alles ellenlange betogen op te moeten zetten, en hoewel ze dering te kort gedaan is. Hij had toen gesproken over het woonwa genkamp in Achterberg en uit het verslag was de indruk ontstaan, dat hij iets tegen de rooms-katho- lieken had. „Ik heb toen gezegd, dat de woonwagenbewoners beter in een andere streek, waar ze qua godsdienst beter passen, kunnen gaan wonen. Dat is niet als discri minatie bedoeld tegenover deze mensen, maar ik doelde op de mentaliteit van de Achterbergers. Deze mensen zullen hun roomse medechristenen nooit als zodanig erkennen en dat zal steeds aanlei ding blyven geven tot misverstan den." Ook voor de heer Van Remmerden is het moeilijk voorspellingen te doen over de komende periode. „Wat er in de komende twee jaar zal gaan gebeuren, is enerzijds voor een deel afhankelijk van de leider van de raad, die we gaan krijgen. Aan de andere kant kan In een zevental artikelen zul len de fractievoorzitters in de Veenendaalse gemeenteraad hun mening over de huidige gemeen tepolitiek geven. De serie is op gezet ter gelegenheid van het feit, dat men momenteel op de helft van de normale zittingsperiode van de raad is. Temeer daar een nieuwe partij in 1966 zijn intrede deed en er nog andere verschui vingen waren, is het interessant de mening van de fracties over de afgelopen periode te horen en hun visie op de komende twee jaar te vernemen. In die visie speelt een onbekende mee: de nieuwe burgemeester, naar wiens naam men nog slechts gissen kan. elkaar vliegen wil afvangen. Men komt in andere plaatsen vaak naar een raadsvergadering, niet om be sluiten te nemen, maar om de an dere fracties tegen te werken. Bij ons is dat anders. Zaken als het zwembad, politiebureau, gemeen tehuis, rioolwaterzuivering en vuil- verwijdering kwamen in de tijd van een commissie- en een raads vergadering erdoor. Alles bij el kaar betekenen die projecten een vaak gelijk hebben met hetgeen ze zeggen, komt deze wijze van wer ken de zakelijkheid niet ten goe de." De heer Van Remmerden begrijpt dat niet alles wat hij zegt tijdens een raadsvergadering in de krant kan komen. Hij vindt echter, dat hem tijdens de laatste raadsverga ik me echter moeilijk voorstellen dat de fracties zich anders zouden gaan opstellen. Ik geloof dat als er iemand zou pro beren de voor Veenendaal zo be langrijke samenwerking te door breken, hij in de raad geen schijn van kans krijgt. Ik hoop dat we elkaar als raad steeds weten te vinden, als het om zaken gaat waarvan we maar enigszins de verwachting kunnen koesteren, dat we een te hoge prijs betalen om dat allerlei duistere tussenfiguren zich in zulk soort zaken mengen." Telkens weer maakt de heer Van Remmerden duidelijk, dat zake lijkheid één der belangrijkste voorwaarden is voor het goed doen functioneren van een gemeente raad. Dat houdt hij zelfs vol als zijn partijbelangen ermee ge schaad worden. „Onze wethouder wordt algemeen gewaardeerd, maar hij krijgt steeds de ondank baarste klusjes. Elke keer als hij een portefeuille tot een zeker ni veau heeft opgewerkt, komt er een wisseling, waardoor hij weer de steken mag gaan oprapen, die an deren hebben laten vallen," aldus de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer B. van Remmerden. RHENEN De heer J. de Jong, die vanaf 1 maart 1962 directeur is van het postkantoor Rhenen, gaat binnen kort de Grebbestad verlaten. Hij is be noemd tot directeur van het postkan toor in Zwijndrecht. Reeds al zeventienjarige jongen sloot hij een verbintenis met Tante Pos, na eerst met goed gevolg 't eindexamen te hebben afgelegd van de vijfjarige HBS. Het dienstverband met de PTT begon op 4 september 1939 in de ge meente Sneek. Het was toen geen ge makkelijke tijd. De .algehele mobilisa tie stond voor de deur en het oorlogs- spook gluurde al om het hoekje. In sep tember 1941 werd de heer De Jong over geplaatst naar de stad Groningen. Maar hij zou terugkomen in „Snits". Dat was in februari 1943. Het verging de heer De Jong als goed vaderlander als zove- len in die tijd. Hij kon zich niet met de bezettingsmaatregelen verenigen, kreeg bovendien nog de aanzegging dat hij gedwongen in Duitsland te werk zou worden gesteld en zag zich toen genood zaakt de benen te nemen. Hij dook on der, werd natuurlijk prompt ontslagen, maar kwam weer onbeschadigd boven toen ons land werd bevrijd. Hij kwam onmiddellijk weer in Sneek bij het PTT-kantoor terug. Hij behaal de in 1948 verschillende vakdiploma's en werd in 1952 benoemd tot hoofdem ployé eerste klas en belast met de func tie van chef van dienst op het Sneker kantoor. Daar heeft hij ongeveer vier jaar lang bovendien collega's van diver se kantoren opgeleid voor het postvak examen. Sinds enige tijd heeft de heer De Jong zijn kantoor in een noodgebouw op de Vismarkt. Hij woont nog wel bo ven het oude postkantoor, dat straks met de grond gelijk zal worden ge maakt en waar een gloednieuwe en mo dern ingerichte accommodatie zal ver rijzen. De heer De Jong zal dan echter geen directeur in Rhenen meer zijn. De scheidende postdirecteur is be stuurslid van de afdeling Rhenen van 't Nederlandsche Roode Kruis. Ook in 't pestuur van de vereniging „Oranjedag" heeft hij zitting. In september 1964 vier de hij in Rhenen zijn zilveren ambts jubileum. De heer De Jong is thans vijf en veertig jaar. Hij zal in Zwijn drecht in dienst treden op 16 augustus. VEENENDAAL Als Audio Murphy een stetson opzet en zyn revolver om doet, dan wordt er geschoten en raak ook. Deze week heeft Audie zyn stet son op in Luxor en hy doet het onder het „pseudoniem" Jess Carlin in „The Texican", of zoals de film in goed Hol lands heet: „Kogelregen in Rimrock". Inderdaad het regent kogels in en rond Rimrock, maar hoewel ze lang niet alle door Audie worden afgevuurd zijn het toch vrijwel steeds zijn kogels alleen die doel treffen. De anderen zijn altijd net iets te laat met het trekken van hun revolver. Kortom voor de liefhebbers van Wild West - en niemand hoeft zich te scha men om daar liefhebber van te zijn, sinds „Bonanza" zelfs de vrouwen be koorde 'n spannende film, waard om te gaan zien. Voor de liefhebbers van een gulle lach en een tikkeltje sex draait er van vanaf zondagavond „Luv". Een film over het alles beheersende onderwerp „liefde", maar dan met een zeer hu moristisch tintje. Jack Lemcmon, Peter Falk en Elaine May spelen de hoofd rollen. VEENENDAAL Prachtige revanche van Blue Socks. In de woensdagavond ge speelde wedstrijd hebben de Veense Blauw-Kousen duidelijk getoond dat de ne derlaag van zaterdag tegen hetzelfde UW-team een vergissing is geweest. Voor al John van der Klift, die zaterdag met een zware inzinking te kampen had, re vancheerde zich overtuigend en werd daarbij zeer goed gesteund door een zeer geconcentreerd spelend veld. UW was afgelopen zaterdag kennelijk toch onder de indruk gekomen van het VHC-spel en had zelfs enkele versterkingen in hef team aangebracht; het heeft niet mogen baten. De eerste drie-innings verliepen voor beide partijen puntloos. In totaal wer den door beide werpers zelfs slechts twee man op de honken toegelaten. Op vallend was het bijzonder sterke spel van de beide binnenvelden. Doordat de punten zolang op zich lie ten wachten leek het er op dat de eer ste klap wel eens de bekende daalder waard kon zijn. In de vierde UW slag- beurt dreigde het even mis te gaan toen na een veldfout en tweemaal vier wijd alle honken bezet waren met Utrechte naren. Er was slechts een man „uit" en een opofferingsstootslag moest het eerste Stichtse punt over de thuisplaat brengen. Hiertoe kreeg de slagman ech- Geboren: Janienke G., d. v. B. van Roekei en J. van Grootheest; Gerrit J. z. v. H. Dokter en H. G. v. d. Brink; Cornelia A., d. v. H. Huiberts en S. A. van Soest; Davis I., z.v. F. Matatula en A. Rosier; Barbara I., d.v. R. T. Groothedde en A. M. P. Benerink; Ger rit, z. v. J. v. d. Brandhof en J. W. v. Hunen; Ilja, d. v. W. R. d. Groot en B. Jansen; Johanna, d. v. E. Werk man en J. v. Deuveren; Teunis E., z. v. J. Donkelaar en T. E. Simonsz; Wil- helmina H„ d. v. J. Dekker en K. v. Eek; Lambertus z. v. H. v. Harten en C. G. J. v. Ewijk; Henriette P., d. v. E. v. Kranen en T. E. Menger; Bartje, A., d. v. J. v. Beijnum en R. Mulder; Sophia, d. v. M. H. Klok en H. Top; Wilhelmina H„ d. v. G. v. d. Craats en W Visser; Geraldine H., d. v. E. v. d. Brink en C. A. v d. Kaa; Jan G„ z. g. A. v. Middelkoop en C. N. Kout- staal; Wilhelmina d. v. S. v. Norden en J. Hendriksen; Johanna H., d.v. J. W. Pater en G. Beukhof; Sylvia, d. v. W. Landman en G. H. Boomgaard; Arend A., z. v. A. v. Kooten en B. A. Meurs; Anne M., z. v. R. v. Engelen burg en H. v. Wagens veld; Johanna H. S. M., d. v. J. H. Bosch en S J. Vos; Brunia A„ d.v. H. J. v. Brakel en T. D. Meijnen; Annemarie, d. v. W. van As en M. v. d. Hoorn; Margarita M., d. v. R. L. M. Coya Iglesias en M. T. Sanchez Méndes; M echteld I., d. v. J. J. v. d. Krift en A. v. Gestel. Ondertrouwd: Willibrordus M. C. Cop- pelmans en Henriëtte J. P. Lemmens; Henri de Koning en Jannetje M. Beek; Jacob Goor en Maria Vlastuin; Johan nes H. Schoenaker en Isabella H. M. van Gelderen; Jan J. Pruijs en Thea v. Woerekom; Gerrit W. B. Kater en Sientje A. Zwaan. Getrouwd: E. Wernsen en J. Soeten- daal; M. A. Pol en M. v. Lubek; A. v.d. Visch en B. W. v. Laar; W. van Bruggen en J. Ploeg; L. Schoen en A. de Roos; A. Lieftink en A. C. Schuur; Ch. Koot en E. E. G. Maatje; J. J. v. Rhee en I. E. J. Brattinga; W. H. v. Holland en A. v.d. Hudding; W Kel derman en A. Boer; A. Snetselaar en A. Langelaar; J. A. Tromp en H. Schut. Overleden: Antonia Mugge, geh. gew. met W. P. Arbman, 66 jr., Johan Dek ker, 3 dagen; Wilhelmina v. Dompse- ler e/v G. Hol, 68 jr.; Jeanette M. H. v.d. Pol, 2 dagen; Johannes de Schut ter, 79 jr.; Anton Harwijne, 61 jr.; Cor nelia Lieftink, 72 jr.; Flora v. Druten, geh. gew. met J. W. v. Beem, 89 jr.; Laurens W. Kuiper, 91 jr.; Hendrik Pen, 75 jr. ter geen kans. Hij moest zelfs drieslag incasseren, en slechts een zeer aan vechtbare beslissing van de hoofd- scheidsrechter op de thuisplaat bracht het "eerste punt voor UW binnen. Door een vangbal van de uitblinkende twee- de-honkman „Rini" van Kooten werd echter UW alle vedere illusies ont nomen. In de vijfde Socks-slagbeurt sloeg de balans naar de andere zijde over. Coach Vonk had de spelers opgegeven niet „te graag" op de eenvoudig lijken de worpen van UW-werper Maalsté te slaan. Het resultaat bleef dan ook niet uit. Met geen enkele nul liepen de hon ken vol. De UW-coah probeerde het onheil nog af te wenden door „ster"- pitcher Wim van de Ster naar de heu vel te sturen. Deze zeer zelfverzekerde doch vooral ook wild-smijtende werper kon de Soeks echter niet meer verlei den met „randballen" en ook hij moest toestaan dat vier man vrijelijk naar het eerste honk konden „wandelen". Inmiddels waren v.d. Klift en v. Koo ten echter „gesneuveld", laatstgenoem de had weer pech en zag opnieuw een goed geraakte bal in de handsonee van de tweede honkman verdwijnen. Pas bij de stand 1-4 zag v.d. Ster kans door middel van drieslag de der de nul te maken. In de gelijkmakende slagbeurt kwam de eerste man van UW door een „ge raakt door werper" op de honken en d.m.v. de tweede en laatste Utrechtse honkslag over de thuisplaat. Opnieuw maakte echter 't Soeks-binnenveld met magnifiek veldspel een eind aan deze innings (2 4). In de zesde slagbeurt scoorden de Veenendalers door Cees van Hall nog maals doch tot ieders verbazing werd hij wegens hinderen van de korte stop, op een tik van Vonk naar de werper, uitgegeven. De gelijkmakende slagbeurt voor VW begon met nog circa 10 minuten te spe len. Aangezien de eerste twee nullen snel vielen moest coach Vonk werper Van der Klift zelfs nog een keer extra vier wijd laten gooien om tijd te rek ken. Dat daardoor de honken nog vol be zet kwamen kon echter „Long Tall John" niet meer verontrusten. Met drie snoeiharde worpen verwees hij de Kopman van de UW-slaglijst beslist naar de dug-out terug. Scoreverloop VHC I 0 0 0 0 4 40 UW III 0 0 0 1 2 10 ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE W erpersresultaten UW III: Maalsté 4 x 3-slag, 5 x 4- wijd, 0 hsl tegen; v. d. Ster 3x3- slag, 5 x 4-wijd, 0 hls tegen. VHC I: v. d. Klift 4 x 3-slag, 6x4- wijd, 2 hsl tegen. Zaterdag moeten de Soeks aantre den tegen de op de derde plaats staan de Domstad Dodgers. Wanneer de Veenendalers in dezelfde vorm spe len kunnen zij opnieuw bewijzen on danks het ontbreken van sterke slag mensen als Rob de Vos en Jurjen Bos- ga tot goed honkbal in staat zijn. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 617.730 stuks, stemming rede lijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram 9,25 - 9,30; 56- 57 gram 9,95 - 10,36: 60-61 gram 10,42- 11,13; 64-65 gram 11,30 - 12,27. Eierveiling Barneveld Aanvoer 345.268 stuks, stemming rus tig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram 9,01 - 9,32; 57-58 gram 10,18 - 10,70; 62-63 gram 11,87 - 12,16; 66-67 gram 12,50 - 13,20. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ongeveer 2.000.000 stuks, han del vlug. Eieren van 50-58 gram 8,80 - 10,70 per 100 stuks, kg-prijs 1,76 - 1,84; eieren van 59-65 gram 11,00 - 12,50 per 100 stuks, kg-prijs 1,86 - 1,92. Varkensmarkt Barneveld Aanvoer 58 stuks, handel kalm. Prijzen in guldens per stuk: biggen 62 - 70. VEENENDAAL Zaterdag 20 juli: J. H. Kets, Hoofd straat 26, tel. 10056. Zondag 21 juli: H. E. G. Pilon, Ker- keweg 82, tel. 12481. Apotheek: Zuider Apotheek, dr. Slo- temaker de Bruïneplein, tel. 10714. RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. weekend waar de heer P. Rienstra, Heren straat 63, tel. 2577. AMERONGEN De praktijken van de artsen Kars, Os- sendorp, uit Amerongen, Bakker en v.d. Burg uit Leersum en Van Omme ren uit Eist worden het a.s weekend waargenomen door de heer W. Os- sendorp, Holleweg 2, Amerongen. Te lefoon 03434—1678. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het a.s. weekend waar de heer H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498 1330. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Rens- woude neemt het a.s. weekend waar de heer Rademaker te Ederveen, tel. 450. KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het a.s. weekend waar de heer Van de Veen uit Lienden, tel. 03443— 220. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Doodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar de heer Van Driel te Ochten, tel. 03444—220. WIJKVERPLEGING RHENEN Voor Rhenen en Eist neemt het a.s. weekend waar zr. J. Slagter, Nieuwe Veenendaalseweg 53, Rhenen, tel. 08376—2381. KESTEREN Voor de gemeenten Echteld, Ochten en Kesteren neemt waar zr. De Jong te Ochten, tel. 03444257. n OPHEUSDEN Voor Doodewaard en Opheusden neemt waar zr. Budding te Doode waard, tel. 08885218. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Voor spoedgevallen in het weekend bellen 08385—12945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen neemt het a.s. week<- end waar de heer Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387457. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI 7 van 17.80— 1 m 30 uur /«tierüags 16.30—17.30 uur. RHENEN De warenmarkt, die el ke donderdag op het Fred. v. d. Palts hof wordt gehouden, beleefde gisteren een topdrukte. Alle kramen waren be zet, er waren bijzonder veel standwer kers en de belangstelling van de zijde van het kopend publiek was groter dan ooit tevoren. Elk jaar tijdens de bouwvakvakan ties geniet de markt in de Grebbestad een piek, wat deels veroorzaakt wordt door de vele vakantiegangers, die zich thans op en rond de Grebbeberg en de Utrechtse heuvelrug bevinden. UTRECHT, Veemarkt 18 juli 1968 Totale aanvoer: 4396; runderen 1080; vette kalveren 171; graskalveren 52; nuchtere kalveren 564; schapen 145; lam meren 1068; varkens boven 100 kg 337; varkens beneden 100 kg 71; biggen 878; bokken en geiten 30. Pryzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1000-1425; kalfVjaarzen, per stuk 900-1125; vare koeien, per stuk 825-1025; pinken, per stuk 700-850; stie ren, per stuk 730-1175; graskalveren, per stuk 390-580; nuchtere kalveren, per stuk 45-80; fokkalveren, per stuk 160- 300; schapen, per stuk 90-125; lamme ren, per stuk 100-140; drachtige varkens, per stuk 350-500; lopers, per stuk 75- 110; biggen, per stuk 55-70; bokken en geiten, per stuk 12-60; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4.15-4.45; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 4.00- 4.10; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3.60-3.95; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 3.30-3.50; vette kalve ren 2e kwal., per kg lev. gew. 3.10-3.25; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 3.00-3.10; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.50-1.80; zware vette varkens, per kg lev.gew. 2.05-215; zouters, p kg lev gew. 2.15-2.20; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.55-1.63; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.63-1.73. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, rustig - ruim prijsh.; vette koeien, flauw - lager; vare koeien, rustig - prijsh.; vette kalveren, redelijk - prijsh.; graskalveren, rustig - hoger; nuchtere kalveren, rustig - prijsh.; fokkalveren, redelijk - ruim prijsh.; schapen, lui - hoger; lammeren, lui - hoger; varkens, rustig - prijsh.; biggen, rustig - prijsh. VEENENDAAL In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebro ken bij de N.V. J. de R. aan het Ver laat. Er wordt voor ongeveer f 30, aan gereedschap vermist. De ongewenste klanten hebben zich toegang verschaft door de pennen uit de scharnieren van 'n bovenlicht te ha len. RHENEN Donderdagochtend vond een gecompliceerd verkeersongeluk plaats op de Herenstraat onderaan de steile Achterbergsestraatweg. De heer M. L. (49), inwoner van Eist (U.), reed met zyn VW-bestelauto de Ach terbergsestraatweg af, toen hy plotseling bemerkte dat de remmen van zyn auto weigerden. De niet meer in toom te houden wa gen raasde de sterk hellende weg af, ging op twee wielen door de bocht, kwam óp de Herenstraat eerst in bot sing met een passerende personenauto bestuurd door de Rhenenaar C., ramde daarna de geparkeerd staande perso nenauto van de Rhenenaar J„ kantelde daarna en kwam ongeveer 25 meter verder op de linkerflank tot stilstand. Hij werd uit de bestelwagen geslin gerd, maar bleef half bekneld onder de carrosserie liggen. Omstanders schoten onmiddellijk toe, tilden met vereende krachten de wagen op en trokken L. er onder uit. Na in het ziekenhuis te zijn onderzocht en gefotografeerd kwam vast te staan dat hem praktisch niets mankeerde en dat hij er met wat schramman en een schouder uit de kom van was afgekomen. Hij mag waar schijnlijk over enkele dageh al naar huis. Chauffeur C„ die aan de kant zat waar de klap viel, mankeerde evenmin iets. Een bij hem in de wagen zittend meisje moest zich echter onder dok tersbehandeling stellen. Zij was slechts licht gewond. De wagen van C. was over de volle lengte ingedeukt en zwaar beschadigd. Dat was ook het geval met de ge parkeerde wagen van de heer J., ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 waarin zich niemand bevond. De gestrande bestelauto was zodanig beschadigd, dat een takelwagen eraan te pas moest komen om hem weg te slepen. Het mag eenwonder heten, dat de als een raket van de Achterbergse straatweg afkomende bestelauto niet meer onheil heeft aangericht, temeer daar de Herenstraat deel uitmaakt van rijksweg 25, die om deze tijd van de vakantie het was bovendien markt dag in Rhenen bijzonder druk is. De rijkspolitie constateerde geen rem spoor van de bestelauto, maar wel een schuifspoor van ongeveer 25 meter lang. Zover moet de wagen nog op de 1 zijkant doorgeschoven zijn. De technische dienst van de verkeers- groep De Bilt van de rijkspolitie stelde vast, dat van de- bestelauto de rem op het linker achterwiel defect was en dat de handrem eveneens op één wiel dienst weigerde. De wagen werd in be slag genomen. ADVERTENTIE pleet f en staal pleet en staal j J HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL LUNTEREN De zestien-jarige bromfietser W. H. uit Harskamp bots te in de Dorpsstraat tegen een vracht wagen, toen deze achter een bus stil hield. W. had namelijk moeilijkheden met de versnelling van zijn brommer, waardoor hij niet tijdig kon stoppen. De bromfietser liep een wond aan de kin op en een lichte hersenschud ding. Hij werd ter plaatse door een arts behandeld en is daarna naar zijn huis gebracht. HARSKAMP De bromfietser W. van de S. uit Wekerom slipte op de Laarweg in zand langs de rijbaan. Hij viel en liep een hoofdwond op. EDE Uit de woning van de heer B. aan de Zonneoordlaan werden na inbraak vier race-sets voor bromfiet sen vermist. De waarde is ongeveer duizend gulden. LUNTEREN Zondagavond, 21 ju li, zal in de Geref. Kerk te Lunteren een gezamenlijke kerkdienst gehouden worden, uitgaande van de Hervormde Maranathakerk en de Gereformeerde Kerk, waarin beide plaatselijke predi kanten zullen voorgaan. Deze dienst, die om zeven uur be gint, wordt gehouden in het kader van het zomerwerk, dat door de beide ker keraden van de Hervormde Maranatha kerk en de Gereformeerde Kerk te Lun teren op de Campings „De Wildewal" en „De Goudsberg" te Lunteren geza menlijk wordt gedaan. Op beide campings worden in de zo merperiode om 8.45 uur gezamenlijke kerkdiensten gehouden. Tevens werken op beide campings in samenwerking met de Bijbelkioskvereniging teams, die de gasten helpen bij het zoeken naar recreatie. Deze teams organiseren kin derspelen, speurtochten, boswandelin gen, tafeltennis- en volleybalwedstrij den enz. en avondprogramma's, terwijl voor de kinderen een bijbels verteluur- tje gehouden wordt en voor de ouderen 's avonds een dagsluiting. Zo krijgt ook te Lunteren het werk voor de gasten thans gestalte.

De Vallei | 1968 | | pagina 5