Harm Holstege demarreerde in Nunspeet met groot geweld Niek Vermeulen handhaafde leiding in het klassement VZC bereikte draw in pover duel met Haarlems Kuijpers gaf tegen Ivkof halve winst uit handen Gevreesde dag van Groesbeek eiste vele uitvallers: 347 Solex Achtervolgingsploeg nog steeds beneden Mexico-peil Denen zaten in moeilijkheden Drie spelers delen eerste plaats Nederland in finale om Coupe Galea Record voor ZIAN Zege voor Spasski Ron Clarke liep goede tijd over 5.000 meter Stormvogel is zestig mijl voor TOM OKKER IN KWARTFINALES Schitterende zege in wielervijfdaagse WATERPOLO v Grimmig gevecht Klassementen Snelle zege De show Nijmeegse Vierdaagse Feyenoord 11 september naar Newcastle Tweede vermiste na explosie op tanker gevonden 349.- Fa. YAN WIJK POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. Een produkt van Sckimmelpenninek Dammen in Leeuwarden Maak bij ons keus uit de grote collectie. VRIJDAG 19 JULI 1968 NUNSPEET Als een kanonskogel schoot de getergde llarra Holstege donder dagavond drie ronden voor het einde langs alles wat voor hem reed. Het werd een indrukwekkende solo, waarin hjj de fel aandringende hoofdmacht eenvoudig stil liet staan. Met vele meters voorsprong flitste hij over de finishlijn onder da verende toejuichingen van de duizenden supporters. Zy namen hun favoriet op de schouders en droegen hem naar de jurywagen. Deze derde etappe van de Internationale Veluwse Wielervijfdaagse kreeg met de verdiende zege van de hardwerkende Nunspeter een slot zo mooi, dat het IJssel- streek-bestuur en ook de jury er totaal door geïmponeerd raakten. Een grootse overwinning voor de sterk rijdende Holstege, maar geen noemenswaardige ver schuivingen in het klassement. Dit betekent, dat Niek Vermeulen vanavond op de Hoge Enk weer als leider in de algemene rangschikking zal vertrekken. Voor lopig heeft hij de aanvallen op zijn toppositie vakkundig afgeslagen. Daarbij had hij de wind in de zeilen, omdat de jongens, die kort bij elkaar hoog in het klasse ment staan elkaar nauwgezet in de gaten hielden en elkanders vluchtpogingen verijdelden. Met dat al ontstond een zeer levendige wedstrijd. Het enthousiaste publiek heeft er een sfeervol gebeuren van gemaakt. (Wanneperveen), 5 uur 54 min en 34 sec; 3. Piet van de Kruys, 5 uur. 54 min en 34 sec; 4. Harm Holstege. 5 uur, 55 min en 6 sec; 5. Freddie Nie- meyer, 5 uur, 55 min en'8 sec. 6. Wim Holstege, 5 uur, 55 min en 37 sec (34 pnt.) 7. Henk Egberts (Zutphen), z.t. en 32 pnt.; 8. Jan van Dam (Zwolle), z.t en 29 pnt.; 9. Albert Scheffer (Zel- hem), z.t. en 25 pnt.; 10. Harry Ho- man (Enter), z.t. en 20 pnt.; 11. Al- bert Schroten (Epe) z.t. en 21 pnt. Schermutselingen waren er aan de lopende band. Het leeuwedeel in de demarrages hadden Wichert Vlot, Dries van Wijhe (in de beginfase) en vooral de gebroeders Willem en Harm Hol stegen. Zij hadden formidabel gereden om het eigen publiek dat te geven waar gescandeerd om werd gesmeekt: een ritzege. Zij hadden zich kennelijk goed in de oren geknoopt, dat de IJsselstreek- vedettes hier, in hun eigen woonplaats, hun slag zouden willen slaan. In de eerste ronde al ontstond een hoofdmacht met sterke jongens: Fred die Niemeyer, Niek Vermeulen, Dries van Wijhe, de Deen Hoylund, Harm Holstege, Zwier Sellis en Wichert Vlot. Alle kanshebbers waren aanwezig en misschien bestond er daarom geen in teresse om serieus door te gaan. Een nieuwe aanval, die enig effect sorteer de, werd ingezet door Dries van Wijhe en Theo van Valkenburg. Harm Hol stege en Van der Weide sprongen ernaar toe. Het peloton, onder aanvoering van Freddie Niemeyer en Piet van der Kruys, stond het niet toe. Ook Albert Scholten als eenzame vluchter kon het niet klaren. Zestien van de in totaal 80 ronden waren er nog te rijden toen Kampe naar Johan Hup demarreerde. Hij kreeg zijn clubgenoot Zwier Sellis aan het wiel. Dat werd hem noodlottig, want het peloton kon niet gedogen, dat twee mannen uit dezelfde stal een ruime voorsprong gingen nemen. Er werd een felle jacht geopend, die, acht ronden duurde. De moegestreden Kam penaren moesten het tegen de gebun delde concurrentie afleggen. En terwijl iedereen zich verzoend had met een massaspurt ging daar drie ronden voor het einde Harm Holstege ver schrikkelijk hard aan de haal. Gedra gen, door het enthousiasme van de me nigte ontwikkelde hij een dergelijk hoog tempo, dat niets en niemand ook maar in zijn schaduw kon treden. Nunspeet heeft zijn winnaar tot laat in de avond gevierd. De spurt van het peloton werd gewonnen door Freddie Niemeyer, die een seconde achterstand had op Holstege en op zijn beurt de rest op een seconde zette. Op de jury wagen zette Rondemiss Andrea Voogd de winnaar in de bloemen. Ook de lei der in het klassement, Niek Vermeulen kreeg een gul applaus van het sportie ve Nunspeetse publiek. Uitslag 3e etappe: 1. H. H. Holstege, 80 km in 2 uur, 2 min. en 28 sec; 2. Freddie Niemeyer (Hengelo) op 1 sec; 3. Henk Egberts (Zutphen) op 2 sec; 4. Albert Huizebosch (Beilen); 5. Al- bert Sheffer (Zelhem); 6. Albert Schroten (Epe); 7. Wim Holstege; 8. Jan van Dam (Zwolle); 9. Paul Jusjong (Denemarken); 10. Harry Homan (En ter); 11. Johan Hup (Kampen); 12. Wi chert Vlot (Wanneperveen); 13. Henk Scholten (Epe); 14. Sorensen (Dene marken); 15. J. v. d. Weyden; 16. AMSTERDAM In grote trekken staat wel vast, dat Nederland een vrij grote wielerdelegatie naar de Olympi sche Spelen in Mexico zal sturen, zo wel op de weg als op de baan. Het twijfelpunt is en blijft echter de ach tervolgingsploeg. De grote moeilijkheid voor baancoach Jan Derksen is, dat hij dit seiozen nog steeds niet de op papier sterkste for matie heeft kunnen proberen. Ook don derdagavond was dit weer niet moge lijk, omdat Henk Nieuwkamp zo nodig zijn debuut achter grote motoren moest maken en Fedor Den Hertog de tijd nog niet rijp achtte om in het kwartet te starten. Zonder tegenstand reden nu Klaas Balk, Tino Tabak. Frans van de Ruit en Gerrie Bruin (hij was veruit de zwakste van het viertal) naar een tijd van 4 min. 45.2 sec., die geen enkel uit zicht biedt op ook maar het kleinste Olympische succesje. Daarvoor moet men toch zeker ook onder de on gunstige weersomstandigheden van don derdagavond binnen de 4 min. 40 sec. blijven. Het debuut van Nieuwkamp achter de motor vormde geen openbaring. De kleine Amstelrijder had nog tekort ge traind om in de rit over 60 km ook maar iets te kunnen beteken. Hij werd door winnaar Cees Stam, die twee keer los van de motor raakte en ternauwer nood oud-kampioen Dries Helsloot ach ter zich kon houden, op vijf ronden ge fietst. De uitslag van deze stayersrit voor amateurs was: 1. Cees Stam, 60 km in 46 min. 56,7 sec.; op veertig meter: 2. Dries Helsloot; op drie ronden: 3. Bert Romeyn; op vijf ronden: 4. Henk Nieuwkamp; op 10 ronden: 5 Rouss, op twaalf ronden: 6. Van Nunen. Wissink; 17. T. van Valkenburg (Scherpenzeel): 18. H. J. van Norel (Oldebroek); 19. G. Scheffer (Zelhem); 20. Niek Vermeulen (Amsterdam). Opvallend was dat Piet van de Kruys niet in de prijzen reed. Hij had in de laatste kilometers alle moeite om in het peloton te blijven en heeft zwaar moeten afzien om zijn rol als favoriet op te houden. Algemeen klassement 1. Niek Vermeulen uur, 54 min en 6 sec; na drie dagen: (Amsterdam), 5 2. Wichert Vlot NUNSPEET Charley Wilken, de Deense ploegleider, heeft ang stige ogenblikken doorgemaakt. De voor het grootste deel van het jaar in België wonende Deen zat vlak voor het begin van de vijfdaagse met een halve ploeg. Zijn landge noten waren met twee auto's uit Kopenhagen vertrokken. Op de Au tobahn in Duitsland raakten de chauffeurs elkaar kwijt. Een auto arriveerde keurig op tijd op de af gesproken plaats in Wezep. De an dere met de helft van de Deense equipe kwam na veel omzwervin gen maandagnacht in Nijmegen. Van daaruit pleegden zij een tele foontje met de seeretaris van de Deense wielerbond die uitkomst bood. Moe, slaperig en hongerig arriveerden de verloren zonen dins dag bij IJsselstreek-secretaris Jaap van 't Ende. Die heeft zijn gasten op de hem bekende manier op verhaal geholpen. Hij zorgde er voor dat zij 's avonds in Ermelo blakend van welstand aan de start verschenen. Op de eerste dagen is uit niets ge bleken dat de Denen van 't Hollandse avontuur hebben geleden. Zij spelen 'n vooraanstaande rol tot volle tevre denheid van hun ploegbaas, die ie dere avond druk gebarend en pra tend bij de jurywagen staat om zijn mannen opmerkzaam te ma ken dat er weer een premiespurt komt. En sprinten kunnen ze, die Scandinavische raspaardjes. VEENENDAAL Gisteravond trof VZC het Haarlemse DWR tegenover zich in het Bergbad, in de laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen. Het werd niet die strijd welke werd ver wacht. De snelle nishes van de Vee- nendalers bleven uit en er werd te veel over de vastliggende middenvoors ge speeld. Zowel bij VZC als bij DWR miste men het inzicht en de tactiek om de bakens te verzetten. Het werd daar door een vrij eentonige strijd met veel herhalingen van overtredingen en dank zij de tolerant optredende scheidsrech ter Marée werden er niet te veel straf- worpen uitgedeeld. Het povere duel eindigde in een 88 gelijk spel. De middenvoor van VZC, Evert van den Dikkenberg, gaf de thuisclub een voorsprong met een achterwaarts in geschoten bal (1-0), maar de altijd ge vaarlijke middenvoor van DWR, Sint, had het antwoord al snel klaar en scoor de 1-1. Uit een vrije worp-combinatie knalde de aqtieve Wim van der Meer de bal ineens in en zijn schot beteken de 2-1. In het tweede spelgedeelte voerde VZC, wederom via Wim van der Meer, de stand op tot 3-1, waarna de Veenendalers 'n strafworp mochten nemen. Evert van den Dikkenberg zou het vonnis voltrekken, maar de hard ingeschoten bal werd prachtig door de keeper van DWR gestopt. DWR maak te er via zijn middenvoor 3-2 van, waarna Wim van der Meer een ach terwaarts schot beloond zag met een doelpunt (4-2). Cel Slotboom had de pech van de avond door van dichtbij een schot op de paal te zien belanden. 'Vlak voor het einde van dit tweede spelgedeelte kreeg DWR een 4-meter- bal te nemen, daar middenvoor Sint te hardhandig van de bal werd afgehouden. Hijzelf nam de strafworp (4-3). Deze zelfde speler ging direct aan het be ging van het derde spelgedeelte een tweekamp aan met de fel opererende middenachter van VZC, Ivo Koomen, en de Haarlemmer won de strijd (4-4). Evert van den Dikkenberg kreeg deze avond weinig scoringskansen bij de vaak te fel afdekkende middenachter van DWR, maar eenmaal was hij zijn belager te snel af en hij scoorde ach terwaarts 5-4. Maar weer kreeg DWR een strafworp toegewezen omdat VZC AMSTERDAM De Zuidslavische grootmeester Boris Ivkof heeft met drie uit drie stevig de leiding genomen in 't IBM-toernooi. In de meestergroep geeft de Nederlander Robbie Hartoch met de zelfde fraaie score de toop aan. De Ne derlanders hebben in de meestergroe- pen gisteren draaglijke resultaten ge boekt. Uiteraard is het belangrijkste feit in deze opsomming de topplaats van scha ker Ivkof. Het is met de Zuidsla af al tijd een wat eigenaardig geval. Hij is (uiteraard) in staat een 1/A-toernooi op zijn naam te brengen. Die eerzucht is bij Ivkof misschien nog sterker dan bij andere „tops", doch in zekere zin is dat zijn „enige" doel. Indien hij terug valt, hetgeen een noodlot is, dat schaak meesters veelvuldig treft, vindt hij het verder nogal eens welletjes en free wheelt naar 'n, natuurlijk aanvaadba- re doch niet opzienbarende hoge plaats. Gisteren had hij zwart tegen de Ne derlander Kuijpers, die omstreeks de twintigste zet wat beter stond. Om die schaaktechnische reden offreerde Ivkof hem een puntendeling. Kuijpers sloeg het aanbod af, doch miste enkele zet ten nadien de goede voortzetting. Toen breidde Ivkof de vinger uit tot de hele hand en haalde de complete vis op het droge. Ver voordien was grootmeester Don- ner opgeklommen door een spits-snelle zege op Bouwmeester. Merkwaardig, hoe moeizaam deze crack altijd tegen Donner speelt. Langeweg Ciric liep na dertien zet ten al temise, Ciric stond niet al ten comfortabel en bood de vrede aan. Langeweg willigde onwillig in, omdat het halve ei in de schaaksport ontzag lijk veel groter is dan de lege dop èn omdat deze Zuidslavische grootmees ter vrijwel nooit pleegt te verliezen... Zijn schakersziel had echter graag ver der gespeeld; psychologisch listig ge zien door de gast-grootmeester. Jongsma's kansen op een meesterre- sultaat zijn gedaald door een nederlaag tegen Marovic. De Nederlander offerde een pion op lang zicht, doch het hart had meer begeerd dan het schaakspel leveren wilde. Toen er nog meer mate riaal verloren ging capituleerde onze man. Kavalek won een stugge partij tegen Zuidema, wiens kansen op een mees- terresultaat wel erg miniem lijken te zijn geworden. De remises Langyel Ree en Bron- stein Bilek waren de moeite waard, in het bijzonder ten opzichte van de openingen. De afgebroken partij tussen de Rus sische cracks Sjamkowitsj en Kotof kan nog wat spektakels opleveren. Een voorproefje was de geweldige tijdnood, die beiden overleefden. Tot het afbre ken had Sjamkowitsj de leiding in het duel gehad. In de meestergroep stal Robbie Hartoch de show. Hij versloeg uit delos- se pols Czerniak en heeft een fiere sco re. Dat hij een meesterresultaat kan behalen valt min of meer te profete ren. Van de andere partijen was de grove fout, die Bakker in goede stand tegen Van Scheltinga maakte, opmerkelijk. De resultaten van de derde ronde waren Grootmeestergroep: Kavalek Zui dema 10, Kuijpers Ivkof 0—1; Lan geweg Ciric V*Vt; Sjamkowitsj Kotof afg.; Donner Bouwmeester 1— 0; Lengyel Ree V*Va; Jongsma Marovic 01; Bronstein Bilek V*Va. Stand: 1. Ivkof (Zsl.) 3 pnt.; 2/4 Don ner (Ned.). Marovic (Zsl.), Ciric (Zsl.) 2 pnt.; 5. Sjamkowitsj (Rusl.) lVa en 1 afg.; 6/11 Langeweg (Ned.), Lengyel Ree (Ned.), Kavalek (rusl.) Bilek (Hong.), Ree (Ned.) 1 en 1 afg.; 13. Jongsma (Ned.) 1 punt; 14. Kotof (Rusl.) V« en 1 afg.; 15/16. Bouwmees ter (Ned.), Zuidema (Ned.) Va pnt. Meestergroep: Scholl Smederevac afg.; Medina Van Oosterom afg.; Hartoch Czerniak 10; Lutikof Van Gest VaVa; Tatai Gereben afg; Bakker Van Scheltinga 0L Stand: 1. Hartoch (Ned.( 3 pnt.; 2. Smederevac (Zsl.) 2 en 1 afg.; 3/4. Scholl (Ned.), Tatai (Italië) IV» en 1 afg.; 5/7 Lutikof (Rusl), Van Schel tinga (Ned.), Van Geet (Ned.) lVi pnt; 8/9. Medina (Sp.), Gereben (Zwts.) 1 en 1 afg.; 10. Van Oosterom (Ned.) Va en 1 afg.; 11/12. Bakker (Ned.), Czer niak (Israël) 0 pnt. NIJMEGEN Langs het parcours van de derde wandeldag van de Nij meegse Vierdaagse was het donderdag, opvallend druk met militaire wagens van de geneeskundige troepen. De ge vreesde dag van Groesbeek eiste even als in andere jaren vele uitvallers (347). Slechts de Zwitsers namen zon der veel moeite de „Cols" van Mils- beek, Groesbeek en Bergendal. De Ze- venheuvelenweg, waar menige vier- daagse-illusie verstoord wordt, was voor hun een ideaal parcours. Wel zwaar maar met een prachtig uitzicht over de korenvelden. Met de vierde dag en 't begeerde Vierdaagse-kruisje in zicht was de stemming bijzonder goed. Maar goede stemming alleen is niet voldoende. Dat ondervonden velen in de Groesbeek, waar voor de minder goed getrainde lo pers elke heuvel 'n ware marteling vormde. Training en ervaring zijn in 'n Vierdaagse belangrijke factoren. Dat bewees onder meer de 76-jarige opa De Jong uit Utrecht. Hij is bezig aan zijn veertiende wandeltocht rond de Keizer Karelstad. Op de tweede dag had hij veel last van blaren gehad. Hij bleek er echter een probaat middel op te weten. Steunend op zijn lange erva ring gebruikte hij groene zeep waarna Wim van der Meer wordt hier „ge mangeld" tussen twee DWR-spelers. De Veenendaler scoorde in het duel van gisteravond driemaal. O drie strafpunten had opgelopen en mid denvoor Sint zorgde ervoor, dat de par tijen op gelijke voet kwamen (5-5). Cel Slotboom zag even later kans een on verwacht schot te lossen en de keeper werd hierdoor totaal verrast (6-5). DWR had Intussen weer drie strafpunten op gelopen en weer kreeg VZC een straf worp toegewezen. Ditmaal werd Cel Slotboom de executeur, maar ook zijn schot werd door de DWR-goalie ge keerd. Wim van der Meer zag even daarna een hard ingeschoten bal door de onderkant van de lat gekeerd, waar na het vierde spelgedeelte aanbrak. DWR ondernam direct al enkele ge vaarlijke aanvallen. Bij één van deze attaques was het weer middenvoor Sint die scoorde en de stand was 6-6. Toch nam VZC weer de leiding, door een achterwaartse treffer van Evert van den Dikkenberg (7-6). De achterhoede van VZC, waarin keeper Henk van der Meer en Juul van de Bovenkamp ont braken, kreeg het nu zwaar te verdu ren. Toch was het weer de oergevaarlij- ke middenvoor van DWR, die zijn ploeg op gelijke voet met VZC bracht met een „taterbal" (7-7). Zelfs zag hij kans vlak voor tijd zijn ploeg voor het eerst een voorsprong te bezorgen (7-8 en nog vrij onverwacht scheen het pleit voor VZC te zijn beslecht. Maar enkele seconden voor tijd scoorde Cel Slot boom na goed aangeven van Evert van den Dikkenberg in de uiterste hoek, waardoor de eindstand op 8-8 werd be paald. VZC eindigt door dit gelijke spel op de tweede plaats van de eindrangschik king in de 2e klas van de bond, hetgeen als debuut in deze klas een zeer goed resultaat is. VZC kan terugzien op een goed zomerseizoen, want in totaal telt de club nu vier kampioenen in een veld van zes competitiespelende ploe- DEN HAAG Feijenoord speelt de eerste wedstrijd tegen Newcasle Uni ted voor de eerste ronde van het voet baltoernooi om de Jaarbeursstedenbe- ker op 11 september in Newcastle. Wanneer de returnwedstrijd in Rotter dam wordt gespeeld, is nog niet bekend. LEEUWARDEN Doordat Sij- brands in de negende ronde van het in ternationale damtoernooi te Leeuwar den de Nederlandse kampioen Bergsma versloeg en de Fransman Mostovoy een remise bereikte tegen de Rus Tsje- golef delen drie spelers de eerste plaats. Andreiko, die won van de Ne derlander Van der Sluis, diens landge noot Tsjegolef en Sijbrands hebben al len dertien punten. De uitslagen: Andreiko (Rusl)-Van der Sluis (Ned) 2-0, Bergsma (Ned)- Sijbrands (Ned) 0-2, Gantwarg (Rusl)- Van Dijk (Ned) 1-1, Gournier (Fr)-Ger- main (Haïti) 0-2, Kuyken (Zwits)-Scho tanus (Ned) 1-1, Mostovoy (Fr.-Tsje- golef (Rusl) 1-1. Stand: 1/3. Andreiko, Tsjegolef en Sijbrands allen 13 punten, 4. Gantwart 11, 5. Bergma 10, 6/7. Schotanus en Germain beiden 9, 8. Mostovoy 8, 9. Van Dijk 7, 10. Kuyken 6, 11. Cournier 5, 12. Van der Sluis 4 punten. gen, wat een eervol resultaat mag wor den genoemd. AMSTERDAM De Nederlandse jeugd-tennisploeg heeft gisteren in Am sterdam in de voorronden van het toer nooi om de Galeabeker al een beslissen de voorsprong (3-0) genomen op Lu xemburg. De Luxemburgers Evert Wohlfart en Jean Brucher waren kans loos tegen Jan Hordijk en Fred Hem mes. Hordijk raasde met tweemaal 6-0 langs Brucher en Hemmes stond zijn tegenstander Wohlfart zegge en schrij ve twee games toe: 6-0, 6-2. In het dub belspel veroverden de Luxemburgers nog twee games: 6-0, 6-0, 6-2 voor Hem mes/Hordijk. In.de eindstrijd komt Nederland nu uit tegen Denemarken, dat tegen Portugal ook een beslissende voorsprong van 3-0 nam. DEN HAAG Tijdens zwemwedstrij den, die donderagavond in Den Haag werden gehouden, heeft de ploeg van ZIAN het Nederlands herenrecord op de 5 x 50 meter vrije slag verbeterd. Het Haagse team bestaande uit Ri chard Veer, Hans Parrel, Nico van der Voet, Rob Schouten en Aad Oudt maak te een tijd van 2 min. 11.4 sec. De li miet voor dit weinig courante nummer stond op 2.15.0. faszonuto, Jlöfü m y hij aanmerkelijk gemakkelijker liep. Voor de kennérs was het duidelijk: opa De Jong zal vrijdag tot 't rond 15000 wandelaars tellende legioen behoren, dat in de kilometers lange Sint Anna- straat, waar meer dan honderdduizend belangstellenden het wandelleger ver welkomen, zijn grote triomf beleeft. MALMö De Russische grootmees ter Boris Spasski heeft donderdag in Malmö de zevende partij tegen de Deen Bent Larsen voor de halve finales van het kandidaten schaaktoernooi gewon nen. De stand is thans 5-2 in het voor deel van de Rus. Larsen gaf na de 48e zet op. De partij werd woensdag na 43 zetten afgebroken. STOCKHOLM Op de laatste dag van de internationale atletiekwedstrij den in Stockholm heeft Ron Clarke de 5000 meter gewonnen in een voor de zware baan goede tijd van 13.30.4. Tweede werd Kipchonge Keino (Kenia) in 13.35.8 en de Hongaar Lajos Mec- ser werd derde in 13.40.6. De Fin Jou- ke Kuha, die woensdag een nieuw we reldrecord op de 3000 meter steeplecha se vestigde, werd zesde in de Finse re cordtijd van 13.47.8. Pertti Pousi ten slotte won het verspringen met een sprong van 8.00 meter. WILHEMSHAVEN Het Nederland se jacht Stormvogel met als scipper Cees Bruynzeel, waarmee al sinds zes dagen geen radiocontact meer bestaat, maar dat intussen door een verken ningsvliegtuig van de Duitse marine is gelokaliseerd, leidt in de transatlan tische Regatta van de Bermudas naar Travemünde. Op 180 zeemijl ten noord westen van de noordspits van Ierland werd de Stormvogel 6 zeemijl voor het Amerikaanse jacht Ondine en 110 mijl voor het Duitse schip Germania-6 ont dekt. Een van de begeleidingsschepen blijft in de buurt van de Stormvogel en zal proberen via morseseinen te we ten te komen waarom de radio zwijgt. GSTAAD Tom Okker heeft zich geplaatst in de kwartfinales van het open internationale tennistoernooi in Gstaad. De Nederlander versloeg in de achtste finales de Deen Jörgen Ulrich met 6-4, 4-6, 6-3. De Brit Roger Taylor was de eerste professional, die werd uitgeschakeld. Hij leed in de achtste finales een ne derlaag tegen de Fransman Pierre Dar- mon. De cijfers waren 4-6, 6-4, 6-0. De Australiër John Newcombe, als eer ste geplaatst, had geen moeite met de Deen Torben Ulrich. SCHIEDAM Woensdag is in Schie dam nabij de tanker „Agua Clara", aan boord waarvan vorige week vrij dag een explosie heeft plaatsgehad, het lichaam opgehaald van de 21-jarige E. Pitto nit Den Haag, die tot de vermis ten behoorde. Thans worden nog vier slachtoffers vermist. Het onderzoek aan boord van de tan ker door de inspecteurs van de arbeids inspectie en deskundigen van de cen trale dienst is thans beëindigd. Het schip is vrijgegeven om het voor zover mogelijk verder schoon te maken. Aan de officier van justitie in Rotterdam, mr. B. van der Meulen, zal rapport worden uitgebracht over de resultaten van het onderzoek. Intussen wordt nagegaan op welke wijze het schip naar een dok kan wor den vervoerd. Dit onderzoek gebeurt door deskundigen van het bergingsbe drijf Van der Tak. Naar verwachting zullen hiermee nog enkele weken ge moeid zijn. De stoffelijke resten van de vier slachtoffers, die nog niet zijn gevonden, bevinden zich waarschijnlijk nog in de vernielde tanks. De toestand van vier van de zeven gwonden is nog steeds zorgwekkend. nu al voor Pr. Bernhardlaan 110 Telefoon 10731 Ui, ckfaiJkw Hoofdstraat 51 Veenendaal

De Vallei | 1968 | | pagina 8