Brit Hoban won verrassend de tweede Alpen-etappe Ada Kok bleef slechts 0,8 sec. onder wereldrecord op 200 m. Arie den Hartog: „Ik dacht niet dat het met Hoban ernst was" AMRO-LENING Record van Fin Kuha misschien niet erkend Ronde van Schotland Pele na wedstrijd op politiebureau f 62,07 p.m. (18 mnd.) f 118,37 p.m. (24 mnd.) f 189,39 p.m. (24 mnd.) NEDERLANDER WEER EEN „TRAPJE" DICHTER BIJ GELE TRUI Ook Bracke Acht minuten v Grote risico's Opkikkertje voor coach Kerkhoven Opkikker nodig v Beter UITSLAGEN 21e RIT AUXERttt 242 km BESANP0N Klassementen De AMRO Bank leent u graag het geld voor die nieuwe meubelen, die wasautomaat, die verhui zingen noemt u maar op. In die 18 mnd betaalt u: 18xf 62,07=f 1117,26. Dat is slechts f 117,26 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 6,50 p. m. In die 24 mnd betaalt u: 24 x f118,37=f2840,88. Dat 'is slechts f340,88 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 14,20 p. m. In die 24 mnd betaalt u: 24xf 189,39=f4545,36. Dat is slechts f 545,36 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 22,70 p. m. Komt u eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in uw buurt. (Bellen of schrijven mag ook!) Wij vertellen u graag alles over de bedragen die u kunt lenen, over het aantal terugbetalingstermijnen, over de kwijtschelding bij overlijden. Een uitgebreide fol der met alle inlichtingen en tarieven ligt voor u klaar. Als u daar de voorkeur aan geeft kunt u deze folder ook opvragen bij Postbus 342, Amsterdam. VRIJDAG 19 JULI 1968 Jan Janssen leverde genadeloos gevecht met zijn concurrenten SALLANCHES Vier jaar geleden werd Jan Janssen in Sallanchcs wereldkampioen op de weg. Donderdag 18 juli 1968 zorgde hij ervoor dat de gele trui in de 55e Ronde van Frankrijk tot in Parijs binnen zijn bereik zal blijven. Janssen heeft daarvoor nog meer moeten geven dan op de dag dat hij het wereldkampioenschap veroverde. Hij heeft een genadeloos gevecht moeten leveren met Bitossi, Pin geon, Van Springel en Bracke. Janssen zelf, die 1 min. en 15 sec. winst nam op Bracke, op Pingeon niets verloor en op de anderen slechts een paar tellen, wilde zich in Sallanches geen winnaar noemen in dit geweldige gevecht. „Maar", zei hij, Jk heb niet verloren. Pingeon, Bracke en Van Springel blijven mijn gevaarlijkste concurrenten". Janssen denkt aan de overwinning in de Ronde van Frank rijk. Die gedachte gaf hem de kracht' donderdag eigenlijk meer te doen dan in zijn macht lag. Hij kwam leeg, dood op, uitgeput over de streep op de helling van de Cordon, die vijf kilometer buiten Sallanches ligt. Janssen stapte van zijn zadel en moest, toen hij de steun van het zadel miste, opgevangen worden door omstanders. Wat telt dat Pin geon, Bitossi, Van Springel en de meeste anderen zo veel frisser over de streep kwamen? Janssen immers herstelt snel. Enkele minuten nadat hij door helpende handen was overeind gehouden, sprak hij weer. Helder, nuchter, koel bijna, of de zaak van de negentiende etappe hem nauwe lijks raakte. Maar hij was er wel door geraakt. Pijnlijk getroffen bijna. Zijn eerste kreet, met een schorre stem, was: „Gooi die sigaar weg, ik stik". In zijn omgeving stond iemand te roken. Daarna is Jan Janssen vijf minuten met zichzelf bezig geweest. Geen woord, geen gebaar. Moeizaam steunend op een van de hekken van de afrastering hervond hij zichzelf. ,„Die laatste vijf kilometer zijn ontzettend geweest. Het was één lange sprint. Tegen een berg op. Herman van Springel is zeker drie keer gedemarreerd. Pingeon wilde weg. Bitossi was erbij en Aimar. Maar Bra cke was er niet meer. Ik moest bij Van Springel en die anderen blijven. Ik moest het wiel van Pingeon houden. Die winst op Bracke mocht niet meer verloren gaan." Later, veel later: „Ik sta nu nog maar een paar seconden van de gele trui af. Misschien zeggen anderen dat ik de grote favoriet ben, maar Bracke en Van Springel en vooral Pingeon blij ven de gevaarlijkste concurrenten. Die tijdrit is voor mij eigenlijk te lang. Veertig kilometer, vijfenveertig des noods, kan ik met de besten rijden, maar zondag zijn het vijfenvijftig kilo meter. Dat is veel." Jan Janssen weet natuurlijk dat Ro ger Pingeon, die in deze ronde zijn kracht als solorijder al herhaaldelijk a r.c heeft getoond, van hem kan win- A Herman van SpnngeJ trekt de gele nen in *de tijdrit Vorig op de 46 trui aan. kilometer tussen Versailles en Parijs, SALLANCHES Barry Hoban, de 28-jarige Engelsman uit Manchester, heeft donderdag tot zijn grote verrassing de tweede Alpenetappe van de Ronde van Frankrijk gewonnen. Barry Hoban, die vorig jaar de veertiende rit van de tour cadeau kreeg na de dood van Tom Simpson, staat in het klassement van de da gelijkse premiesprint met ploeggenoot Michael Wright op grote afstand van George Vandenberghe. De Belg grijpt dagelijks ergens op een punt langs de route de premie van 300 francs lachend. Steeds weer worden Hoban en Wright in die sprints verslagen. werd Pingeon, die toen de ronde al „in in zak" had en werkelijk niet tot het uiterste behoefde te gaan, derde na Poulidor en Gimondi. Hij reed die tijd rit driekwart minuut sneller dan Jans sen. Om aan die voor hem zo vervelende gewoonte een eind te maken, probeer de Hoban het eens met een verras singsaanval. Op tien kilometer voor Albertville, de stad waar de sprint werd gehouden, demarreerde hij uit het veld dat zich net verheugde over't ophouden van de regen en de schuch tere pogingen van de zon. Niemand be kommerde zich om Hoban. De groep reed rustig door en het gat tussen Ho ban en de anderen werd groter en gro ter. Op de plaats waar hij nu eens niet behoefde te sprinten en waar hij nu eens niet werd verslagen, had hij al ruim vier minuten voorsprong en het kostte Hoban nauwelijks inspan ning. Hij trapte lustig voort. Met wei nig inspiratie, maar de anderen hadden nog veel minder inspiratie. De gedach ten van Hoban veranderden toen ploeg leider Alec Taylor bij hem kwam. „Barry, op de Col des Aravis is de premie ter nagedachtenis van Henri Desgrange tweeduizend frank". Hoban, die op veel kleiner buit uit was, voelde daar alles voor. Bovendien krijgt de renner, die het eerst boven is op een Col van de tweede categorie nog eens 6000 frank en er lagen drie bergen van die orde voor hem. Hoban, op verre afstand achtervolgd door Den Hartog en Schiavon, die Jimenez als last aan hun wiel hadden, dag op het drietal meer dan elf minuten voor, het veld lag meer dan elf minuten achter. In de beklimmingen van de Col de la Colombière en tenslotte de Cor don verloor Hoban op de anderen, want een koning van de bergen is hij aller minst Hij had echter in Sallanches toch nog meer dan vier minuten over op alle anderen. De strijd achter hem ontbrandde na de afdaling van de Aravis, waar Ho ban twaalf minuten op de groep voor lag. Op de top was Den Hartog als tweede doorgekomen, wat hem ook nog duizend frank als tweede prijs van de souvenir Henri Desgrange, de stichter van de Tour, opleverde. Ook op de Co lombière kwam Den Hartog in zijn oranjetrui eerder boven dan de ande ren uit het veld, maar Hoban die echter eerder het hoogste punt had overschre den, had de afdaling toen al bijna vol tooid. In die afdaling zijn de grote risico's opnieuw genomen. Het veld viel in twee stukken, met Bracke en San Mi- quel in de tweede groep. Het eerste ge deelte bestond uit Jimenez, Schiavon en Den Hartog, die zich hadden laten in lopen toen duidelijk was geworden dat zij de strijd niet konden volhouden te gen Van Springel, Pintens, Poppe, Pin geon, Aimar. Bitossi. Colombo, Janssen, Wolfshohl, Gomez del Moral, Gandarias en Gonzales. Nadat Bracke alleen de sprong had gehaald uit de tweede groep, waarvoor hij twee minuten had moeten goed maken, haalde ploeglei der Langarica op Gomez del Moral na al zijn Spanjaarden uit het eerste pe loton om San Miquel in het tweede peloton te helpen. Gandarias, Gonzales en Jimenez trokken en om aan 't twee de groepje en aan de voet van de Cor don konden Jimenez en de anderen hun gele truidrager weer aan het eerste peloton afleveren. Tegen de voortdu rende aanvallen van Van Springel en Pingeon op de laatste vijf kilometer was San Miquel echter niet bestand. Hij verloor 42 seconden aan Van Sprin gel en moest daardoor de gele trui aan de Belg laten. Jimenez, die alles gedaan had om zijn veel minder bekende landgenoot weer naar de eersten terug te bren gen de oude meester ontpopte zich als een voortreffelijke knecht kon daarna, op zijn eigen terrein, niet meer mee. De beklimming, die voor hem ge knipt leek te zijn, werd 'n lijdensweg. De schrale Spanjaard kwam pas 2 mi nuten na Van Springel over de streep. Langarica en heel Spanjevonden dat minder erg dan dat San Miquel na een dag weer is teruggevallen in het veld van de bijna naamlozen, die ooit eens de gele trui in de Ronde van Frankrijk hebben mogen dragen. 19e etappe: I. Hoban (Gr-Br) 7.06.23; 2. Bitossi (It.) 7.10.29; 3. Van Springel (Belg.A) 7.10.30; 4. Pingeon (Fr.A) 7.10.34; 5. Janssen (Ned.) zelfde t(jd; 6. Gandarias (Sp.) 7.10.47; 7. Aimar (Fr.B) zelfde tijd; 8. Co lombo (It.) 7.11.10; 9. Wolfshohl (W-Dld) zelfde tijd; 10. San Miguel (Sp.) 7.11.12; II. Poppe(Belg.A) zelfde tijd; 12. Gomez del Moral (Sp.) 7.11.17; 13. Chiappano (It.) 7.11.30; 14. Vincentini (It.) zelfde tijd; 15. Schiavon (It.) 7.11.35; 16. den Hartog (Ned.) 7.11.38; 21. Bracke (Belg.B) 7.11.49; 23. Pintens (Belg.A) zelfde tijd; 37. Dolman (Ned.) 7.14.18; 40. Vanden berghe (Belg.B) 7.15.49; 57. Beugels (Ned) 7.27.08. Dagploegenklassement 1. Italië (Bitossi, Colombo, Chiappano) 21.33.09; 2. Spanje 21.33.16; 3. België A 21.33.31; 4. Frankrijk B 21.36.09; 5. Bel gië B 21.36.17; 6. Nederland (Janssen, Den Hartog, Dolman) 21.36.30. Maar ook in dat geval blijft er nog altijd Ferdi Bracke, de houder van het werelduurrecord, de tijdrijder van apar te klasse. Heeft Bracke donderdag niet, nadat hij in de afdaling van de Col de la Colombière was gelost, op het vlak ke stuk naar Sallanches in zijn eentje een achterstand van twee minuten goed gemaakt? Twee minuten, niet minder dan een kilometer. Alleen tegen een verzameling coureurs, die alles heeft gegeven om van Bracke verlost te blij ven. Bracke moest het wel alleen doen. Zijn ploeggenoten konden hem niet meer helpen. Ploegleider Brik Schotte had nl. het gedeelte van de ploeg, dat de aansluiting met de top toch al had gemist, achter gelaten bij George Van denberghe, die vrij ernstig was geval len in de afdaling en 's avonds naar een ziekenhuis moest voor onderzoek. Na die krachtsexplosie had Bracke op de helling naar de Cordon, 4500 meter lang slechts maar met een hoogtever schil van 425 meter, niet meer de macht om de voortijlende groep van de allersterksten bij te houden. Op het moment waarop Bitossi, Pin geon en Janssen reageerden op de zo veelste aanval van Herman van Sprin gel, reden Den Hartog en Bracke wiel aan wiel. Den Hartog, die zijn beste dag totnutoe in de ronde had, dacht zelf dat hij met de anderen had kunnen meegaan. Hij deed het echter niet om dat Bracke zich dan misschien zou heb ben laten meeslepen. Pas op een paar honderd meter voor de eindstreep, toen Arie den Hartog voelde dat Bracke voor deze etappe definitief was versla gen, liet hij nog even zien wat hij in zijn macht had. Hij vloog weg en nam nog elf seconden winst op de Belg. 20 JULI Les Noyers~^aumes Moloy St. Just Mi rebeau ■k PesmeL Algemeen klassement. 1. Van Springel (Belg.A) 114.29.06; 2. San Miguel (Sp.) op 12 sec; 3. Janssen (Ned.) op 16 sec; 4. Bitossi (It.) op 59 sec; 5. Gandarias (Sp.) op 1.15; 6. Aimar (Fr.B) op 1.38; 7. Bracke (Belg.B) op 1.56; 8. Wolfshohl (W-Dld.) op 2.12; 9. Pingeon (Fr.A) op 2.28; 10. Gomez del Moral (Sp.) op 3.38; 11. Colombo (It.) op 4.32; 12. Pin tens (Belg.A) op 7.48; 13. Schiavon (It.) op 8.41; 14. Houbrechts (Belg.B) op 8.48; 15. Vandenberghe (Belg.B) op 9.27; 16. Vicentini (It.) op 10.34; 17. Godefroot (Belg.B) op 11.06; 27. Den Hartog (Ned.) op 27.36; 55. Dolman (Ned.) 1.29.09; 59. Beugels (Ned.) op 1.35.52. Puntenklassement 1. Bitossi (It.) 218 pnt; 2. Godefroot (Belg.B) 205 pnt; 3. Janssen (Ned.) 190 pnt; 4. Vandenberghe (Belg.B) 155 pnt; 6. Hoban (Gr.-Br.) 102 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 345.53.52; 2. Italië 345.59.27; 3. België B 346.02.24; 4. België A 346.10.06; 5. Frankrijk B 346.15.15; 8. Nederland 347.26.02. Grote bergprijs: 1. Gonzales (Sp.) 88 pnt; 2. Bitossi (It.) 82 pnt; 3. Jimenez (Sp.) 72 pnt; 4. Pin geon (Fr.A) 65 pnt; 5. Gandarias (Sp.) 56 pnt; 6. Hoban (Gr.-Br.) 36 pnt; 7. San Miguel (Sp.) 30 pnt; 8. Den Hartog (Ned) 26 pnt; 9. Schiavon (It.) 25 pnt; 10. Du- casse (Fr.B) 24 pnt. Maar Bracke houdt nog altijd de tijd rit naar Parijs over. Twee jaar gele den, toen Rudi Altig die laatste rit won, verloor Bracke slechts zeven se conden op de blonde Duitser, maar hij won er meer dan 30 op Poulidor, eer ste uit de tijdrit uit de vorige tour. Het is geen wonder dat Jan Janssen zich nog steeds niet veilig voelt met 1 min. 40 sec. voorsprong op Bracke en 2 min. 12 op Pingeon. m - Ue DEN HAAG Ada Kok heeft de Amerikaanse zwemwereld te verstaan gegeven, dat men alles mag verbete ren, als men maar van de vlinderslag dames afblijft. In een sfeerloos „Zui- derparkbad" in Den Haag zwom de sterke Amsterdamse tijdens de in haast tot stand gekomen ontmoeting tussen een bondsploeg en het Tsjechi sche nationale team op de 200 meter vlinderslag de beste wereldtijd van dit seizoen: 2 min. 21.8 seconden. Halverwege de eenzame solo Betty Heukels en de Tsjechische meisjes wer den al op de eerste baan gelost zag het er naar uit dat Ada onder haar eigen wereldrecord van 2 min. 21.0 se conden zou komen. „Ik had er echt zin in. De 200 meter ligt me nu eenmaal goed. Beter dan de honderd meter. Het is alleen jammer, dat het nummer zo weinig gezwommen wordt. Straks in Mexico en daarvoor alleen maar bij de nationale kampioenschappen. Dat vind ik beslist te weinig". Ada Kok was dan ook vast van plan van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Ze keerde na 100 meter in 1 min. 6.8 seconden, ruim beneden de tussentijd van haar wereldrecord, dat zij in Blackpool vestigde. Door het hinderlijk geroep door de microfoon om de zwemsters aan te moedigen, hoorde Ada die tussentijd niet. Zonder stimulans zwom ze de der de baan. „Slecht", naar ze zelf zei. Bij het keerpunt bleef ze „plakken". Daarmee was de kans op een nieuw wereldre cord verkeken, al perste ze er op de laatste baan een weergaloze eindsprint uit. „Ik heb gemerkt, dat het erin zit. Zoiets is altijd goed voor het zelfver trouwen", merkte de kampioene mon ter. Bondscoach Rob Kerkhoven had die opkikker hard nodig. Voor hem moet de ontmoeting in Den Haag een nacht merrie zijn geweest. De selectie van de estafette-ploegen voor de drielanden- wedstrijd van het aanstaande week einde in Leiden werd een farce. Vooral die van de 4 x 100 meter vrije slag dames. Van de vier zwemsters, die hij eni ge tijd geleden als „olympisch rijp" aan het NOC presenteerde, bleef al leen Mirjam van Hemert min of meer overeind. Nel Bos is nog niet zover hersteld, dat zij aan wedstrijdzwem- men kan denken. Bep Weeteling en Dolly Maaneman zwommen ronduit slecht, maar werden daarin nog over troffen door de uit Amerika terugge keerde Toos Beumer. Achter de Tsjechische meisjes Kocendova en Kocikova laatstgenoemde kwam pas enkele uren voor de wedstrijd vanuit Amerika op Schiphol aan fi nishten nu in deze volgorde: Liesbeth Klumper (1.04.4), Corrie Mulder (1.04.5), Mirjam van Hemert (1.04.8), terwijl in de andere serie Yvonne van Kuilenburg eveneens 1.04.8 zwom. De ze vier meisjes zullen thans Neder land moeten vertegenwoordigen in de landenwedstrijd tegen Groot-Brittan- nië en Tsjecho-Slowakije. Waarbij moet aangetekend worden, dat de vijftienjarige Liesbeth Klumper in geen enkele Olympische selectie- groep is opgenomen geweest. Bij de heren werd een dergelijke pijnlijke STOCKHOLM De kans bestaat dat het nieuwe wereldrecord 3.000 meter steeple chase dat de Fin Jouko Kuha woensdagavond in Stockholm vestigde niet zal worden erkend door de I.A.A. F. De Fin droeg namelijk toen hij de afstand in 8 min 24,2 sec aflegde, op zijn short een reclame van een benzi nemaatschappij. En dat staat het re glement van de I.A.A.F. (artikel 53 af deling 9 en 10) niet toe. Bertil Larsson, secretaris van de Zweedse atletiekbond, zei alles in het werk te zullen stellen het record toch erkend te krijgen. „Alle deelnemers droegen deze reclame en geen van de atleten heeft er geld voor gekregen. De regels van de internationale federatie zijn op dit punt te conservatief". In dien het record van Jouko Kuha niet wordt erkend, zal het de eerste keer zijn dat de I.A.A.F. erkenning om deze reden achterwege laat. KIRKALDY —De Schot Billy Bils- land heeft de derde etappe van de wie lerronde van Schotland, een rit over 172 kilometer van Dunbar naar Kirkal- dy, gewonnen. In de sprint van het pe loton versloeg hij de Pool Gawliczek. Leen de Groot werd zesde. In het al gemeen klassement leidt de Engels man Buckeley, Cees Koeken is vierde op 1 minuut en 50 seconden. confrontatie met een buitenstaander voorkomen, omdat de jonge Roger van Hamburg niet was uitgenodigd. Nu joegen de geselecteerden elkaar op naar matige tijden. Met uitzonde ring van Elt Drenth, die met 2,02.3 slechts 0.3 seconden van het Neder lands record verwijderd bleef, gaven de anderen geen blijk nog serieuze Olympische aspiraties te koesteren. Men zie de tijden: Langerhorst 2.05.3, Johan Schans 2.06.7, Aad Oudt 2.07.1 en Rinus van Beek 2.07.8. Het vorig jaar omstreeks dezelfde tijd zwom men deze vier heel wat sneller. Trou wens, ook bij de zeslandenwedstrijd in Stockholm, die de afsluiting van het winterseizoen betekende. A Ada Kok op weg naar de zege. BOGOTA De beroemde Brazi liaanse voetballer Pele heeft na een voetbalwedstrijd vol vechtpartijen enkele uren op het hoofdbureau van politie in Bogota de hoofdstad van Columbia, doorgebracht. Pele, zes andere spelers van zijn club Santos en voorzitter Antonio Gonzales werden op last van de hoofdcommissaris van politie, Isaac Cadena, aangehouden na een wed strijd tegen het Columbiaanse Olym pische elftal. De spelers, Pele, Li ma, Amauri, Pepe, Laercio, Over- dan en Ramos, werden aangehou den omdat zij scheidsrechter Guiller- mo Velasquez in het begin van de wedstrijd hadden aangevallen. Ve lasquez zou in deze wedstrijd, die door de Brazilianen overigens met 4-2 werd gewonnen te partijdig heb ben gefloten. Na op het politiebureau verklaard te hebben zich schuldig te voelen, werden de Brazilianen weer in vrij heid gesteld. ADVERTENTIE SALLANCHES In de schaduw van Jan Janssen hebben twee Nederlanders donderdag een zeer sterke rit gereden. Arie den Hartog en Eef Dolman, die met de tweede Alpenetappe nauwelijks moeite hadden. Eddy Beugels had het niet zo gemakkelijk, mede door een lekke band in de afdaling van de Col de la Colombière verspeelde hij nog A Een groepje renners bezig aan de be klimming van de laatste col in de 19e etappe. V.l.n.r. San Miquel; Wolfshohl; Van Springel; Janssen; Gomez del Moral en Bracke. ettelijke minuten doordat hij zelf moest repareren. Arie den Hartog is in de aanval ge weest met Jimenez en Schiavon. Zelf zegt hij; „Ik heb met Schaivon aange vallen, Jimenez deed er niets aan. Ik had natuurlijk meteen met Hoban moe ten meegaan, maar ik dacht nooit dat die Engelsman het zou volhouden. Het is mijn beste dag in de Tour geweest. Op de Aravis klom ik heel best naar boven. Het dalen was natuurlijk weer niet zo goed en op het vlakke stuk zou den wij waarschijnlijk ingelopen zijn door de groep van Janssen als Gelder mans mij niet had teruggeroepen. Ik ben nog lang met het groepje van Jans sen meegegaan, maar toen er weer werd aangevallen en Bracke niet mee ging, ben ik lekker blijven zitten. Ik wilde Brake niet naar de eersten toe brengen. Pas op de laatste paar hon derd meter ben ik nog even van hem weggesprongen". Eef Dolman gaat iedere dag beter rij den. Dat gold ook in de negentiende rit. „Het is geweldig, op de eerste col, hal verwege de route, kwam ik zelfs als vijfde boven. Ik heb daardoor nog een punt voor het bergklassement gekre gen. Op de Aravis kon ik ook gemak kelijk met de anderen mee, er werd toen wel niet zo verschrikkelijk hard gereden. Maar in de eerste dagen viel ik er ook af als het niet hard ging. Als iemand mij had verteld voor de Tour dat ik in de bergen Jan Janssen nog een handje had kunnen helpen, zou ik verschrikkelijk hebben gelachen, maar het is toch gebeurd. Op de Ara vis kwam Jan van tijd tot tijd naast mij rijden en zette dan zijn elleboog tegen mij af om wat meer snelheid te krijgen. Toen ik merkte dat hij het no dig had, heb ik af en toe mijn arm om zijn schouder geslagen, net of wij even zaten te praten, en hem dan een zet je gegeven. Het was voor Jan niet de gemakkelijkste dag uit de Ronde". De dagelijkse lijst van boetes beves tigde die bewering van Dolman. Op de Col des Aravis liep Janssen een boe te van vijftien frank op, omdat hij door het publiek is geduwd. Geld vooru: f1000,- f2500,- f4000; EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK

De Vallei | 1968 | | pagina 9