Veenendaals dagblad Praag ongerust over vondst VS-wapens in Sudetenland Buiten Nigeria en Biafra zullen besprekingen hervatten Den Haag is blij met mr. Marijnen I TONNEN SCHADE BIJ FABRIEKSBRANDEN Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Kathedraal uit protest bezet Caféhoudster liet jongens bij buurvrouw de inboedel vernielen Directrice van rusthuis zag insluiper ontsnappen MOSKOU: NAVO-COMPLOT IN 2 3 Russen willen weer overleg Ai Onder auspiciën van O.A.E. Ernstige rel in Valkenburg Vrouw en bejaarde vader verongelukt Duizenden Ned. toeristen in Tsj.-Slowakije Rechtszaak tegen Sirhan uitgesteld Benoeming tot burgemeester met ingang van 16 oktober Met bulldozer opgeruimd huis brandde op Zondag iets warmer Sciurus Conservatieven „Vijf jaar" Oost-Duitsland IJS UPPSALA „WAPENS" MOEILIJK Boliviaanse minister vlucht naar Chili KAMER VOOR KAMER BRANDWEER KEEK TOE Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di.» do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG 20 JULI I968 - 42e JAARGANG no. I69 PRAAG (Reuter) Grote spanning heerst in Tsjecho-Slowakije als ge volg van nieuwe ontwikkelingen die zich gisteren hebben voorgedaan: 1 De Sovjet-Unie meldde dat er het westen van Tsjecho-SIowakije, in het aan de Bondsrepubliek grenzende Sudetenland, Amerikaanse wapens waren ge vonden die moesten dienen om in Tsjecho-SIowakije een omwenteling te weeg te brengen. Tegelijkertijd meldde Moskou, zonder bronnen te noemen, dat er in Tsjecho- SIowakije een complot van de NAVO en de Westelijke mogendheden is ont dekt om, onder leiding van de Amerikaanse inlichtingendienst, de CIA, het communistische regime in dat land te ondermijnen. De Russische partijleiding heeft een brief naar Praag gezonden waarin de volledige leiding van de Tsjechoslowaakse communistische partij wordt uit genodigd om in het begin van de volgende week in Moskou, Kief of Lwow bijeen te komen met het voltallige bestuur van de Russische communistische partij. Het Tsjechische persbureau CTK heeft later op de dag de wapenvondst in West-Tsjecho-Slowakije bevestigd: het was een betrekkelijk kleine partij wa pens, bestaande uit twintig machine pistolen met munitie en dertig pistolen, eveneens met munitie. De machine pistolen waren van Amerikaans fabri kaat, de pistolen van Duitse makelij. De wapens lagen in een kanaal onder wa ter. Praag heeft zich over de mogelijke herkomst van de wapens nog niet uitge- gelaten; de politie stelt een onderzoek in. Wat de Tsjechen zo nerveus maakt is de wetenschap dat dergelijke wapen vondsten de Russen gemakkelijk een voorwendsel zouden kunnen verschaf fen om gewapenderhand op te treden tegen „contrarevolutionaire bewegin gen". De Praagse leiders worden in de Russische, Poolse en Oostduitse pers reeds sinds enige dagen als „contra revolutionairen" aangeduid. Ook de uitnodiging aan de gehele par tijleiding om op Russisch grondgebied te komen praten, werd met argwaan be schouwd omdat de strekking ervan zo aan een laatste ultimatum deed denken. Alexander Dubcek heeft gisteren in het Centrale comité van de Tsjechoslo- ADVERTENTIE (teer geschikt voor conferen ties (100 personen) en diner» (80 personen). Stijlvolle om geving en gerenommeerde keuken. Onderiangs 10.Tel.08300-27141 ySL/'te deftig wil doenmag ons eek- hoorntje met bovenstaande naam betitelen (en hij doet het nog toepasselijk ook, want sciurus betekent eigenlijk schaduw staart) en wie kinderlijk-grappig is, noemt het ons „bosaapje". Van meer belang acht ik het evenwel, dat dit levendige dier geleidelijk weer wat bij bloed schijnt te komen. De laatste jaren toch beleefde het, zoals bij alle knaag dieren (o.m. veldmuis) voorkomt, een periode van inzinking en zag ik er op mijn wandeling zelden een. Daar aan was havik noch boommarter schuld, want beide roofvijanden ko men tè schaars voor, dan dat zij de bevolking der eekhoorns merkbaar zouden kunnen beïnvloeden. Eerder is het een biologische natuurwetdie regulerend optreedt. Hoe dit zij, het is altoos verheugend een ontmoeting met de pluimstaart te hebben en zijn bedrijvigheid gade te slaan. Geduren de de winter kan hij zich met enkele hamstervoorraadjes zo goed en kwaad als 't ging door het leven slaan, doch later werd Schraalhans keukenmeestereikels en beukenoot- jes moesten moeizaam onder mos en ruigte opgezocht, waaraan nu en dan een verstarde kever, pop of larf kon worden toegevoegd. Ongeveer ten tij de van het uitlopen der beuken werd de kost krap, doch gelukkig versche nen toen allengs de meikevers en de eerste paddestoelen, het dennenzaad rijpte in de kegels en op de rogge- akker langs het bos zaten de aren vol melkige korrels. Eieren en jonge vo gels vallen evenmin te versmaden en de eekhoorntjes, waarmee ik een ont moeting heb, zien er dan ook allemaal welgedaan uit en kunnen zich met de volle staart echt beschaduwen. 20-7-68, A. B. WIGMAN. waakse communistische party overwel digende steun gekregen voor zjjn hou ding ten opzichte van Moskou. Alle 26 sprekers die tijdens de vier uur durende vergadering aan het woord kwamen schaarden zich achter de 46- jarige partijleider en het besluit van het partijpresidium „om door te gaan". In deze eensgezinde stemming bereid den de leiders te Praag zich voor op be sprekingen met leiders van buitenland se communistische partijen over de li berale koers die het ongenoegen heeft gewekt van Moskou. Van de 110 leden van het Centrale comité woonden er 88 de vergadering bij. Zij die wegbleven waren vermoe delijk de conservatieve volgelingen van ex-partijleider en ex-president, Antonin Novotny, die Moskou tracht te mobiliseren tegen het bewind- Dubcek. In een korte verklaring tijdens de bij eenkomst maakte men bekend dat de Praagse leiders vandaag besprekingen zullen voeren met de leiders van zus terpartijen. Namen van partijen en leiders werden echter niet genoemd. Inmiddels kwam wel de secretaris generaal van de Franse communisti sche partij, Waldeck Rochet, in Praag aan. De Franse partij staat in het con flict met Moskou aan de zijde van de Tsjechoslo waken evenals de partijen van Italië, België, Engeland, Oosten rijk, Roemenië en Zuidslavië. Hooggeplaatste Tsjechoslowaakse com munisten spraken gisteren de verwach ting uit dat het wel „een jaar of vijf kan duren" voor „onze vrienden (in Moskou) ons begrijpen". Ondanks alarmerende berichten over wapenvondsten in het land achten zij voorlopig de mogelijkheid uitgesloten dat de Sovjet-Unie met de wapens in de hand de leiders m Praag haar wil zal opleggen. Een lid van het Centrale comité te Praag kenschetste de beruchte brief uit Warschau gisteren als een „grove blun der". Het schrijven had een averechts effect, aldus deze woordvoerder, die er aan toevoegde dat de politieke druk van de Sovjet-Unie en haar bondgenoten de Tsjechoslowaken als één man achter Dubcek had gebracht. De Oostduitse communistische party heeft in een verklaring over Tsjecho- Slowaky'e gezegd, dat Oost-Duitsland zich in het licht van de verscherping van de stryd tussen socialisme en imperia lisme politiek, economisch, cultureel en militair moet versterken. Welke maat regelen Ulbricht( CJ5. In de zin hebben is niet duideiyk, maar waarnemers achten een intensieve ideologische campagne waarschyniyk. De verklaring, uitgege ven door het Oostduitse centrale party - comité, wyst erop dat de Oostduitse lei ders alles in het werk zullen stellen om de invloed van het Tsjechoslowaakse liberalisatieproces in hun eigen land tegen te gaan. De Oostduitse partij doet een felle aanval op West-Duitsland. Zij acht het haar internationale plicht „zich vastbe raden te keren tegen de inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Tsjecho-SIowakije waaraan heersende imperialistische kringen in de Westduit- se bondsrepubliek zich schuldig maken". UPPSALA Enkele honderden jonge deelnemers aan de Assemblee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala In Zweden hebben er de Kathedraal bezet, zy willen daarmee protesteren tegen het gebrek aan daadkracht van de Assemblee. Verscheidene ouderen en enkele afgevaardigden hebben zich by de demonstratie aangesloten. „Door gebed en verering, door rap porten te bestuderen en door voedsel en vriendschap te delen in deze ka thedraal, willen wij tot uitdrukking brengen dat wij hopen, dat iets van de goede besluiten van deze Assemblee in kerken en samenlevingen zal worden gerealiseerd" aldus een bekendmaking die werk opgehangen in het kerk gebouw. De betogers zeggen dat Assemblees er in het verleden niet in zijn geslaagd hun besluiten ten uitvoer te brengen en dat de huidige Assemblee het thema „Zie, ik maak alle dingen nieuw", niet heeft kunnen waarmaken. „Vooroor delen, regels en misschien zelfs wetten dienen opzy te worden geschoven, als wij werkelijk vernieuwing willen," al dus de demonstranten. Het centrale comité van de Tsjechische communistische partij is gisteren in ver gadering bijeengekomen om zich uit te spreken over het standpunt van het par tijpresidium in de geschillen met Rusland. Van Hnks naar rechts: Josef Smrkofsky, partijleider Dubcek en premier Cernik. NIAMEY Nigeria en Biafra, die al ruim een jaar burgeroorlog voeren, hebben gisteren besloten eerder afgesproken vredesbesprekingen te hervatten. Zij zullen dat doen onder auspiciën van de Organisatie voor Afrikaanse Een heid (OAE). Dit besluit viel gisteren in Niamey, Niger, waar de Biafraanse leider, luite nant-kolonel Ojoekwoe, was aange komen voor onderhandelingen met de Raadgevende commissie van de OAE. Voor zyn vertrek uit Biafra had Ojoekwoe een eigen vredesplan voor gesteld. Volgens dit plan zouden beide partyen onmiddeliyk alle gevechten moeten stopzetten. Verder zou de economische blokkade tegen Biafra onmiddeliyk moeten wor den opgeheven, terwijl de troepen van beide partijen zich zouden moeten terug trekken tot achter de territoriale gren zen. Hierdoor zouden de vluchtelingen gelegenheid krijgen terug te keren naar hun haardsteden. Biafra zou verder akkoord gaan, aldus Ojoekwoe, met een internationale vredesmacht die toezicht mpet uitoefe nen op de bestandslinies. De Biafraanse leider wees de Nige- riaanse voorstellen over toevoerwegen voor hulpgoederen voor oorlogsslacht offers van de hand. Hy stelde zelf twee andere mogeiykheden voor om voedsel en medicynen Biafra binnen te brengen. Eén via de „geneutraliseerde" rivier de Niger en één langs de gedemilitariseerde zone by Port Harcourt. VALKENBURG Voor de derde achtereenvolgende avond is het gisteren zeer rumoerig geweest in Valkenburg. Ditmaal namen de ordeverstoringen ernstiger vormen aan dan vorige avon den. Op het Grendelpledn verzamelden zich tegen middernacht enkele honder den zeer luidruchtige jongelui. Via de luidspreker van een politiewa gen sommeerde de groepscommandant van de rijkspolitie, adjudant J. Kollee, de aanwezigen zich te verspreiden. Als dit niet zou gebeuren, zou geweld worden gebruikt. Deze sommatie werd tot twee maal toe herhaald, maar het enige ant woord was een luid gejoel. Er werd met bierglazen en knalbommetjes gegooid. Daarop verscheen een aantal politie wagens op het plein, die reeds de gehele avond bij alle toegangswegen op post hadden gestaan. De politie van Valken burg had extra versterking gekregen van diverse politiekorpsen uit de omge ving In totaal 36 politiemannen voerden ruim een uur lang strijd tegen de jonge lui op het Grendelplein. Daarbij werd evenals vorige avonden gebruik gemaakt van de wapenstok en de gummiknuppel. Toen tenminste honderd jongens en meisjes waren opgepakt en naar het politiebureau gebracht, kreeg de politie het bevel in te rukken Burgemeester F. Breekpot pakte eigenhandig ook en kele raddraaiers op en leverde ze over aan de politie. In de eerste vyf maanden van dit jaar zijn in Amsterdam vyftig men sen omgekomen by verkeersongelukkten Dat is anderhalf keer zo veel als in de zelfde periode van de drie voorgaande jaren. BERGEN Op de Rijksweg Venlo- Nymegen, onder Afferden, zijn vrijdag avond een 52-jarige kleuterleidster uit Venlo en haar 80-jarige vader om het leven gekomen, toen de auto, die de kleuterleidster bestuurde, door onbe kende oorzaak van de weg raakte, in botsing kwam met een bermpaaltje en daarna omsloeg. Een 49-jarige huishoud ster, die achterin de auto zatt, werd ern stig gewond. UTRECHT De zevenjarige Mariske Stiesri uit Utrecht is vrijdagmiddag op de Rijnhuizerlaan aldaar verongelukt, toen zij met haar fiets onder de aan hangwagen van een vrachtauto kwam. EINDHOVEN De 51-jarige café- houdster de weduwe P. van D. uit het Eindhovense stadsdeel Tongelre, heeft geen twyfel laten bestaan aan haar haat tegen haar 28-jarige buurvrouw A. van de S. Omdat het haar niet zint, dat de jonge, van haar man gescheiden levende vrouw in een huis woont dat haar toebehoort, heeft zij op een verschrikkelijke manier geprobeerd haar het huis uit te treiteren. Om ongeveer half een gisternacht kreeg de caféhoudster nog klandizie van drie jongemannen, de negentienjarige P. J., de zestienjarige J. van de W. en de zestienjarige M. van B., alle uit Eind hoven. Na de knapen een paar rondjes te heb ben aangeboden, was de vrouw ertoe overgegaan tegenover het drietal haar plannen met de buurvrouw te ontvou wen. De jongens zouden honderd gulden de man krijgen wanneer zij erin toe stemden bij mevrouw Van de S. naar binnen te gaan en alles in het huis te vernielen, wat los en vast zat. De vrouw zou de jongens zelf wapens hebben verschaft: een fietsketting en een biljartkeu waarin spijkers waren ge slagen. De jongemannen hadden het aanbod aangenomen en waren naar het huis er naast getrokken. Zij sloegen er het meu bilair kort en klein en smeten alles naar buiten. Mensen, die by mevrouw Van de S. op bezoek waren, durfden niets tegen de vandalen te beginnen. Een ken nis van de vrouw, de heer S., die zich wèl verzette, werd zo erg aan een oog gewond, dat hy dat waarschyniyk zal moeten missen. Inmiddels hadden andere buren de po litie gewaarschuwd, die snel en kracht dadig ingreep. De drie jongemannen en de caféhoudster werden meteen gearres teerd. DEN HAAG Er bevinden zich in Tsjechoslowakye op het ogenblik enige duizenden Nederlandse toeristen. Dit jaar hebben ten minste 19.000 Nederlanders Tsjechoslowakije als hun vakantieland uitverkoren. Uit niets biykt dat de liberale koers van de nieuwe leiders iets te maken heeft met de ge stage groei van het aantal Nederlanders dat het land bezoekt. Evenmin is iets gebleken van angst om dat land te bezoeken als gevolg van de spanningen van dit ogenblik. Ook uit andere Westeuropese landen, zoals byvoorbeeld de Bondsrepubliek, gaan steeds meer mensen hun vakantie in Tsjechoslowakije doorbrengen. LOS ANGELES De rechtszaak tegen Sirhan Sirhan, de moordenaar van senator Robert Kennedy, is giste ren voor de tweede keer met twee weken uitgesteld. Dit gebeurt om de 24-jarige Jordaniër een verder psychiatrisch on derzoek te laten ondergaan. Sirhan zag er gisteren op de eerste openbare be handeling van zyn zaak lijkbleek en afgemat uit. DEN HAAG De ministerraad heeft gisteren besloten mr. V. G. M. Marij nen bij de Koningin voor te dragen voor benoeming tot burgemeester van Den Haag. Over de vervulling van de vacature voor het voorzitterschap van het openbaar lichaam Rijnmond, die het kabinet hiermee heeft geschapen, is nog geen beslissing genomen. Mr. Marynen, oud minister-president en oudminister van landbouw en vissery, zal vermoedeiyk op 16 oktober zyn nieuwe functie aanvaarden. De huidige burgemeester, mr. H. A. M. T. Kolfscho ten, gaat op 1 oktober met pensioen. De concurrent van de heer Marijnen voor de post was de fractieleider van de V.V.D. in de Tweede Kamer, mr. E. H. Toxopeus. De liberaal zei gisteren: „Ik wens de heer Marijnen geluk met zijn benoeming. Als een bezwaar zie ik ech ter, dat het welhaast ondoenlijk zal zyn, een opvolger voor hem te vinden in Ryn- mond." De voorzitter van de grootste fractie in de Haagse gemeenteraad, de socialist W. H. A. Nuy, toonde zich verheugd over de op handen zijnde benoeming van de oud-premier. „Ik had niet anders ver wacht. De raad had wel betere, maar ook slechtere kandidaten." Mr. J. A. M. Borghols, als voorzitter van de KVP-fractie partijgenoot van de komende burgemeester, vond het „wel een gelukkige benoeming" doordat de heer Marijnen ervaring heeft met agglo meratie-problemen, die hem ook in Den Haag goed van pas zal komen. De gaande man, burgemeester Kolf schoten, verklaarde: „Ik heb de indruk, dat de regering erin is geslaagd voor mijn post een man te vinden, die reeds op een eervolle loopbaan in het openbare leven kan terugzien en die in verschil lende belangrijke functies heeft getoond over opmerkelijke bestüuriyke kwalitei ten te beschikken". De commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, heeft na het afvallen van de kandidaat Bogaardt en na het tweede gesprek met de fractie voorzitters van de Haagse raad geen nieuwe voordracht gemaakt. Hij heeft volstaan met een verslag van het ge sprek aan minister Beernink (Binnen landse Zaken). Politieke kringen menen dat het voor de heer Klaasesz moeilyk was een nieuwe voordracht te maken met ais nummer één een man, die nog slechts drie jaar eerder op voordracht van mr. Klaasesz tot voorzitter van Rynmond was benoemd. De commissaris der Ko ningin wilde de benoeming van de nieuwe man volledig voor verantwoorde lijkheid van het kabinet laten komen. De burgemeester van Den Haag geiiet een jaarwedde van 97.200 gulden, dat is per maand 8100 gulden. Daar komt een ambtstoelage bij van zesduizend gulden per jaar, d.w.z. vijfhonderd gulden per maand. Op de gemeentebegroting voor dit jaar staat de burgemeester voor een totaal bedrag (inclusief vakantiegeld) van 140.000 gulden, zyn ambtswoning kost ongeveer 31.000 gulden per jaar. De jaarwedde van de voorzitter van de Rijnmondraad is 70.000 gulden. LA PAZ De Boliviaanse minister van Binnenlandse Zaken, Antonio Ar- guedas, heeft in Chili asiel gevraagd. Hy wordt ervan verdacht de Cubaanse regering het dagboek van Che Guevara in handen te hebben gespeeld. •IM»»»»»»»»»»t»t»»»»»MI»M»»»»»M»»< •••••M»»M»»MM»»f*»»»«f»»»MM»»»»H»»M»»»»»»»»»mM»»»»M»M»l»M»t»»»tmMt»»»»MM»»»f»»»M»«»»»»»»»»»»»MM Ettelijke honderdduizenden guldens schade heeft een fel le brand veroorzaakt, die gisteren in Deventer de polye ther- en verpakkingsafdeling van de matrassenfabriek Aupirig in de as heeft gelegd. Bij het blussingswerk werd één brand weerman kcht gewond, toen hij een vallend stuk dak op het hoofd kreeg. De brand had zijn oorsprong kt een kleine steekvlam, die personeelsleden trachtten te blussen. Toen een verbindings deur openging, breidde het vuur zich zeer snel uit. Onze van uit een vliegtuig gemaakte foto laat u een overzicht van de brand zien. Een explosie in de afzuiger van een motor heeft gistermid dag een felle brand veroorzaakt in Vink's Meubelfabriek in Assendelft. Meubelmakerij, spuiterij en expeditie-afdeling gin gen in de vlammen verloren. De schade loopt ook daar in de tonnen. ZWIJNDRECHT De insluiper, die een paar dagen geleden in het Dordtse bejaardenhuis Vyverhof van enkele be jaarde bewoners drieduizend gulden en wat sieraden had gestolen, heeft giste ren opnieuw zyn slag geslagen. Deze keer was het gereformeerde bejaarden tehuis „De Lichtkring" in Zwyndrecht aan de beurt. De politie weet nu echter wie de in sluiper is. Aan de hand van foto's, is vast komen te staan, dat het de 52-jari- ge A. K. is, die zich van de schuilnaam Ad de Graaf bedient. De man was gisterochtend om onge- geveer half twaalf „De Lichtkring" bin nengestapt. In de kamer van mevrouw Bax zei hij het licht te komen contro leren: een eerder gebruikte smoes zo gauw de dief iemand in de kamers aan trof, waarin hij had willen rondsnuffe len. Bij de bewoner van de volgende ka mer leek hij meer succes te zullen heb ben. De heer Van de Boon was niet thuis, maar in de opengebroken linnen kast zag de insluiper het geld over het hoofd. By de adjunct-directrice maakte hy honderdvyftig gulden buit en in de vol gende kamer 375 gulden en een horloge. De dupe van de laatste roof was een be jaardenverzorgster. Inmiddels had de directrice de man zien rondscharrelen. Met de geschiede nis van de Vijverhof in het achterhoofd, wist zij de man in haar kamer te lok ken, maar hij zag kans door een andere, niet afgesloten deur te ontsnappen. De man heeft o.a. al gepraktiseerd in Rotterdam, Groningen, Heerenveen, Wolvega en Dordrecht. NUNSPEET Terwyi de brandweer met waterhoudende slangen toekeek, is vrydagmorgen een huis in Nunspeet verbrand, nadat gemeente-arbeiders met een bulldozer het bouwsel met de grond gelyk hadden gemaakt. Het pand was eigendom van de gemeente Ermelo, maar de oorspronkelyke bewoners wei gerden te vertrekken. Omtrent de oor zaak van de brand waarby ook een oude auto is beschadigd stelt de po litie een onderzoek in. Het bijna zestig jaar oude huis van de familie Bonenberg aan de Albertlaan te Nunspeet was kortgeleden aangekocht door de gemeente Ermelo. De bewoners dreven o.a. een houthandel en deze zou verplaatst kunnen worden naar elders. Deze niet door de gemeente bevestigde toezegging zou aanleiding geweest zijn tot de weigering het pand te verlaten. Overigens wilde de heer Bonenberg geen nota nemen van de lastgeving, wel ke spreekt van een ontruiming voor 16 juli. Alvorens arbeiders opdracht kregen tot het verwijderen, zijn enkele zaken van waarde zoals een geldkistje en een spaarbankboekje uit het huis ge haald. De oorspronkelijke bewoners zijn zeer ontstemd over de manier van op treden door de gemeente, maar zowel burgemeester H. J. Langman als de di recteur van gemeentewerken, de heer Snaterse, deelde ons mee dat er niets onrechtmatig gebeurd is. Het pand was immers eigendom van de gemeente? W/e leven aan de oostelijke flank van een krachtig Brits hogedruk- gebied. Het is daar een beetje onge zellig wonen met ook vandaag nog wi&seling van bewolking en zonne schijn en te lage temperaturen in een pittige noordwestelijke luchtstroming. De buien zullen dit weekeinde zeer sporadisch zijn en voor zondag is wat rustiger en warmer weer waarschijn lijk (in Gelderland 20 tot 21 graden C.) wanneer het maximum dichterbij zal zijn gekomen. Een prettig bericht voor de lezers die in de eerste helft van augustus met vakantie gaan en vertrouwen hebben in de Engelse „lange-afstand-meteorologen": zij be loven in de eerste week overwegend droog hogedrukweer en pas tegen het midden van de maand een terugkeer van de onstabiliteit.

De Vallei | 1968 | | pagina 1