RUDI LIEBRECHTS LIEVELING VAN PUBLIEK LUNAPARK BESLOTEN MET Ben Janbroers zegevierde in de 18de ronde van Ochten HENK POPPE WON BIJ NIEUWELINGEN Twee inwoners van Rhenen verongelukt EEN GROOT VUURWERK Veel belangstelling voor de activiteiten van Rhenense VVV Domstad Dodgers te sterk voor Blue Soeks De Valleiruiters hielden geslaagde demonstratie Inbraak ontdekt in voetbalkantine Wedstrijd op hoog peil Kastelen Seizoenen SPAANSE DRESSUUR HOOGTEPUNT KRUIT VERSCHOTEN SCOREVERLOOP MAANDAG 22 JULI 1968 OCHTEN Vele duizenden toeschouwers hebben zaterdagmiddag genoten van een felle wielerwedstrijd in de 18e ronde van Ochten. De 19-jarige Amster dammer Ben Janbroers won in een felle eindsprint bij de amateuTS, terwijl en kele uren eerder Henk Poppe uit Nijverdal zegevierde bij de nieuwelingen. Ronde-miss Joke Kakebeen stak haar bewondering voor de winnaars in beide categorieën niet onder stoelen of banken en overhandigde hen op charmante wijze de welverdiende bloemen, gevolgd door een stevige zoen. Het vormde een feestelijk sluitstuk van een bikkelharde wielerwedstrijd, waarin met name Rudi Liebrechts de favoriet van het publiek bleek te zijn. De ex-schaatscrack liet zich daardoor verleiden en onder enorme aanmoedigingen begon hij een solorit over vele ronden. In de eindsprint kwam hij echter juist een beetje ener gie tekort en moest daardoor genoegen nemen met een vierde plaats. Door het bijzonder hoge tempo moesten vele renners voortijdig afstappen, onder wie de Veenendaler Kees Bogaard, die er reeds na 24 ronden genoeg van had. Omstreeks kwart voor drie loste burgemeester J. Houtkoper van Och ten het startschot voor de nieuwelin gen, die 40 kilometer hadden af te leg gen. Hoewel er verschillende uitloop pogingen werden gedaan bleef de hoofmacht in een vrijwel gesloten peloton bijeen. Pas in de laatste ronde kwam er een vijftal renners los en het was Henk Poppe, die als eerste over de streep ging, gevolgd door Schipper uit Baarn, R. v. d. Vorle (St. Antho- nis), A. Tukker (Ameide) en A. v. Roon uit Brummen. De grootste belangstelling ging ui teraard uit naar de verrichtingen bij de amateurs, waar ruim honderd ren ners aan de start verschenen. Vele be kende amateurs kwamen aan de streep waaronder Rudi Liebrechts, Bart Sola- ro, Matje Gerrits. Ben Janbroers en Henk Hulleman. Ook de Veenendaalse Ochtenaar Piet Kievid, J. Vlastuin uit Scherpenzeel en Kees Boogaard uit Veenendaal waren van de partij. „Vooruit maar jongens", riep burge meester Houtkoper en de eerste ren ners waren reeds verdwenen toen het startschot klonk. Bij de eerste door komst lagen Van Hest en Van Midden aan de kop van een nog gesloten pe loton. Al na enkele ronden waren het Diepeveen, Janbroers en Bakker, die een lichte voorsprong namen en bij de volgende doorkomst hadden Groene- veld en Berns zich bij dit drietal aan gesloten. Janbroers vond het kenne lijk nog wat te vroeg en liet zich weer terugzakken naar het peloton, terwijl Henk Hulleman en Van de Vlam er de voorkeur aan gaven om de kop groep te gaan versterken. Na 20 ronden had de kopgroep een voorsprong van 25 seconden opge bouwd maar met nog 65 ronden voor de boeg betekende dit geen gevaar voor het peloton, dat slechts door en kele premie-sprints op snelheid werd gehouden. In de 26ste ronde kwam er wat verandering, toen Bart Solaro en Henk Hulleman bijna ten val kwamen. Rudi Liebrechts in actie Ronde van Ochten. tijdens de In de sprint bij de amateurs ging Ben Janbroers als eerste over de streep. Op de foto v.l.n.r. Ben Janbroers, Leferink, Jan Buis, Rudi Liebrechts en Van Dende ren. Het achterwiel van Solaro klapte bij na dubbel en hij kreeg de fiets van G. v. d. Pol uit Nieuwersluis om verder te gaan. Intussen had Kees Boogaard de strijd reeds gestaakt. Na 34 ronden was het veld van renners weer bijeen en het werd aangevoerd door Rudi Lie brechts, die er in de volgende ronde alleen van door ging. Bijzonder sterk rijdend nam hij 15 seconden voor sprong en werd steeds weer luid toe gejuicht door het talrijke publiek. Vele ronden bleef Liehrechts aan de leiding, maar tenslotte opende het pe loton een felle jacht en juist voor het gemeentehuis in Ochten werd Lie brechts gepakt door de inmiddels ont stane kopgroep. Met nog ruim 30 ron den te rijden werd er een sterke groep gevormd door onder meer Middelaar en Matje Gerrits, terwijl ook Lie brechts zich wist te handhaven. Op 10 seconden volgde een tweede groepje met Janbroers en Bart Solaro. Het publiek werd intussen uitstekend op de hoogte gehouden door commen tator Hermse uit Tiel. Lange tijd bleef de situatie ongewijzigd, ,maar toen er nog slechts een vijftal ronden te rij den waren, werd de beslissende eind strijd ingezet. Vijf renners sprongen weg uit het peloton. Het waren Van Denderen, Liebrechts, Hekkelman, Le ferink en Buis. Even moest Van Den deren lossen, maar dank zij een bij zondere krachtsinspanning wist hij weer bij de vier overigen te komen, zij het pas in de laatste ronde. In een lange en felle sprint kwam Ben Jan broers als eerste over de streep, ge volgd door Buis, Leferink, Liebrechts en Van Denderen. De sprint van het peloton werd gewonnen door J. Zoons uit Voorschoten, die zich daarmee als zesde klasseerde. De overige klasseringen waren: 7. De Vlam, 8. M. Gerrits, 9. Westrus, 10. Cornelissen, 11. Solaro, 12. Gorter, 13. Diepeveen, 14. Vlastuin, 15. Ouds hoorn. De uitslag bij de nieuwelingen werd als volgt: 1. H. Poppe, 2. J. Schipper, 3. R. v. d. Vorle, 4. A. Tukker, 5. A. v. Roon, 6. H. Botterhuis, 7. R. Zu- liani, 8. H. v. Hest, 9. P. Hurkmans, 10. A. d. Boer, 11. L. v. Zeeland, 12. H. Stadt, 13. R. Schuiten, 14. C. Ster- renberg. Spontaan poseerde Joke Kakebeen als ronde-miss tussen Ben Janbroers (rechts) en Jan Buis. VEENENDAAL. Zaterdagmiddag werd ontdekt, dat er ingebroken was in de kantine op het Marino'sveld aan de Wageningselaan. Het is nog niet be kend of er iets vermist wordt, omdat de beheerder met vakantie is. De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door een buiten- en binnendeur uit de scharnieren te lichten. Het is niet bekend wanneer de inbraak heeft plaats gevonden. RHENEN/LIENDEN Een ernstig ongeluk onder de gemeente Lienden heeft zaterdagavond aan twee inwoners van Rhenen het leven gekost. De 23- jarige B. Wegh en zijn kameraad, de eveneens 23-jarige C. G. H. zaten in een personenauto met nog vijf inzittenden, toen de wagen op de Vogelensangseweg uit de bocht vloog en tegen een paar bomen tot stilstand kwam. De auto werd totaal vernield. De naast de chauffeur gezeten 23-ja- rige B. Wegh uit Rhenen werd uit de wagen geslingerd. Hij was op slag dood. Een 23-jarige kameraad van het slachtoffer, de heer C. G. H. uit Rhe nen, die rechts achterin zat, moest zwaar gewond worden overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Veenen daal, waar hij aan zijn verwondingen is bezweken. De chauffeur van de wagen liep een hersenschudding op met lichte ver wondingen en ontvellingen. De overige drie inzittenden kwamen er met lichte verwondingen af. Vermoedelijkk is met te grote snelheid gereden. Vlak achter de verongelukte wagen reed de heer Van T. uit Ingen. Hij zat alleen in zijn auto en zag het ongeval voor zich gebeuren. Hij moest kiezen, of op het in de bocht liggende wrak rijden of zijn wagen in de naast de weg liggende sloot sturen. Hij koos het laatste en kwam er met wat lichte verwondingen af. Ook zijn auto was totaal vernield. RHENEN Nu het toeristenseizoen voor het prachtig gelegen Rhenen vrij wel op een hoogtepunt is, draait de plaatselijke VVV op volle toeren. Het informatiekantoor op hel centrum van het Fred. v.d. Paltshof, 's avonds keu rig verlicht, kan de talrijke gasten, die om informatie komen nauwelijks ver werken. Informatrice Elly de Zoeten, die na een korte inwerkperiode nog maar nauwelijks vier weken in dienst is, heeft haar handen vol. Er wordt veel gebruik gemaakt van de dagtoch ten die verschillende busondernemin gen organiseren en voor de evenemen ten van de VVV zelf is de belangstel ling al even groot. Op verzoek van de talrijke vakantiegangers worden tel kens extra tochten ingelast, die zo vol geboekt zijn, dat er velen teleurge steld moeten wachten op een nieuwe gelegenheid. Een volle week heeft het lunapark ten westen van de Veerweg gedraaid. Tot tweemaal toe werd een prachtig vuurwerk afgestoken. Het was zater dagavond om elf uur, toen dit feest- park werd gesloten, eivol rond de Veerweg. Deze laatste lunaparkdag werd zeer druk bezocht en tot de laat ste minuten hebben de duizenden be zoekers willen proeven van een echte kermissfeer, doorspekt van die typi sche kakafonie van geluiden en bak- luchtjes. De excursie van vrijdagavond, die onder leiding van Adriaan P. de Kleu- ver werd gehouden naar de Grebbe- berg met als hoofdpunt het zoeken van bijzondere stenen, trok ruim vijf tig deelnemers, afkomstig uit alle windstreken van ons land. De toerist, die de mooiste agaath vond kreeg van de VVV het „Keienboek" aangeboden. Deze kostbare uitgave werd gewonnen door mejuffrouw Hilly Veltman uit Leeuwarden. De tweede prijs, een boek over uitgestorven dieren, aangeboden door de excursieleider, ging naar Leo VEENENDAAL in een snelle en voor het publiek spannende en aantrek kelijke wedstrijd zijn de Veenendalers eervol ten onder gegaan. De Blauwkou sen hebben ditmaal het eigen publiek laten genieten van goed, vooral verdedi gend, soms spectaculair honkbal. Aanvallend werden echter de beide „vaste hitters" De Vos en Bosga node gemist, want de slagkracht werd in deze wed strijd de beslissende factor. De Dodgers kwamen met zes honkslagen tot vier, de Socks met drie honkslagen tot twee punten. Beide verdedigingen lieten foutloos honkbal zien waarbij de Stichtste werper meer steun van zijn veld nodig had dan John v. d. Klift. In de tweede innings namen de Dodgers een 0-1 voorsprong d.m.v. twee honkslagen. In de derde in nings gooide John van de Klift nog wel tweemaal 3-slag doch zijn fast-ball was niet zo hard als gewoonlijk. Hij bleek dan ook last te hebben van een onwillige bovenarmspier waardoor coach Vonk he laas genoodzaakt was hem van de plaat te halen en zelf de verdediging op zich te nemen. In de vierde VHC-slagbeurt begon Cees van Hall met een daverende drie- honkslag en stond dus in een ideale scoringspositie. Aangezien de punten erg duur leken besliste coach Vonk tot een squeeze-play. Doordat Vonk de eerste bal echter niet met een stootslag kon neerleggen sneuvelde van Hall tussen de honken en was deze kans verkeken. In de vijfde innings scoorden de Utrechtenaren nog een punt doordat een hoge bal door het buitenveld werd ge mist. Het zou echter tot de zesde innings duren voor de Soeks eindelijk loskwa men. Met een man uit en de broers v. Hall op de honken (4 wijd en honkslag) sloeg Vonk een „line-drive" in het buitenveld waardoor beide Hallen over de thuisplaat snelden. (2-2). Helaas konden de volgen de slagmensen niet doordrukken en was het Veense kruit verschoten. Doch ook de Dodgers lieten het er niet bij zitten, met reeds twee man uit moest Vonk de kop van de slaglijst twee honk slagen toestaan, welke één punt ople verden. De Blauwkousen konden aan slag ech ter geen vuist meer maken, bovendien zat het Utrechtse veld potdicht en door deze steun ging werper Valentijn zelfs sterker gooien. konden deze twee punten verschil niet meer overbruggen. Scoreverloop HCAW 7 VHC II Schilperoord uit Oud-Beijerland (Zee land). De derde kastelentocht in successie, die zaterdagmiddag plaats vond, telde ruim zestig geïnteresseerden. Ook de ze excursie, langs kastelen in de zuid oosthoek van de provincie Utrecht, stond onder leiding van de heer De Kleuver en zal vermoedelijk komende woensdag opnieuw worden gehouden. Onder de belangstellenden bevonden zich vele gasten van campings uit de omgeving. Wanneer de tocht van ko mende woensdag doorgaat, zullen toe- ringcars worden ingeschakeld. Er is dan tevens gelegenheid voor deelne ming door andere dan campinggasten. Het is bekend, dat er zelfs belangstel ling bestaat uit de bejaardencentra „De Tollekamp" in Rhenen en „De Engelenburg" in Veenendaal! En passant kon men zaterdagavond op de manege bovenop de Grebbeberg nog genieten van ruiterdemonstraties, verzorgd door de rijvereniging „De Grebberuiters", die het bijzonder trof fen met het mooie weer. Het program ma bestond uit 18 punten, waaronder springen, voltige, vossenjacht, vrij heidsdressuur, stoelendans, pony met veulen springen, passedeux, tallyho voor pony's en paarden en piramide rijden. Onder de vele toeschouwers be vond zich ook paardenliefhebber burge meester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, die zelf dagelijks te paard zit. „De Grebberuiters" hopen in sep tember het 20-jarig bestaan te vieren. Ter gelegenheid hiervan zal er op 14 september een samengestelde wed- Hilly Veltman uit Leeuwarden vond tijdens een excursie in Rhenen de mooi ste agaath en won daarmee het „keien- boek". O strijd worden gehouden. Hieraan ne men alle landelijke rij verenigingen uit de Gelderse Vallei deel. 's Ochtends zijn er dan dressuurproeven op het weiland aan de Weidijk nabij de Greb- besluis en 's middags is er springen en cross op de Grebbeberg. Komende woensdagavond organiseert de VVV Rhenen een klank- en beeld avond in gebouw „Irene" onder de ti tel „Rhenen's natuur in vier seizoe nen". Tijdens deze avond, die om acht uur begint zullen de gasten die in Rhe nen verblijven, kennis kunnen nemen van de mooiste plekjes die Rhenen kent in de vier jaargetijden. Het wordt een programma in kleuren. Zaterdag komen de liefhebbers van een autorally aan bod. Deze oriënte- ringsrit wordt eveneens door de VVV georganiseerd. De start en finish lig gen nabij restaurant „De Koningsta fel". Vanaf één uur kan men al in schrijven, waarna om twee uur de eerste deelnemer wordt afgevlagd. Morgenmiddag om half twee vindt een wandeling plaats langs de Rijn en donderdagavond om kwart voor zeven een wandeling door Rhenen's binnen stad, waar Adriaan P. de Kleuver zal wijzen op de talrijke bijzonderheden uit de zo rijke historie van het Greb- bestadje. In de achtste innings hetzelfde beeld, met twee nullen scoorden de Dodgers wederom door een honkslag en een verre hoge bal waar v. cl. Klift, verblind door de zon, zich op verkeek. In de laatste gelijkmakende slagbeurt „pakte" werper Valenten de beide inval lers J. v. Hall en R. v. Doornum vakkun dig en toen C. v. Hall daarop de bal slechts half raakte kon hij door Valen ten zelf makkeiyk uitgemaakt worden op het eerste honk. Hiermee was een eind gekomen aan een strijd waarin de sterkste aanval de beslissing had gebracht. De Soeks bewe zen echter opnieuw dat het Veenendaalse honkbal zich nog steeds in opgaande l(jn bevindt. Scoreverloop Domstad D. Blue S. I Werpersresultaten Domstad D. Valentijn 12x 3-slag, lx 4- wijd, 3 hsl. tegen. VHC I v. d. Klift 7x 3-slag, 2x 4-wijd, 3 hsl. tegen. Vonk 5x 3-slag, 3x 4-wijd, 3 hsl. tegen. Ook 't tweede team kon niet tot winst komen hoewel de reserves er eenmaal zeer dicht bij z(jn geweest. In de voor laatste innings zagen zij een 11-9 voor sprong in een 11-13 stand veranderen en SCHERPENZEEL De demonstratie en enkele wedstrijden van de landelijke rijvereniging de ..Valleiruiters" met me dewerking van de Ponyclub en de lan delijke rijvereniging „de Vrijheid" is 'n groot succes geworden. Er was een zeer talrijk publiek aanwezig en de demon stratie was van een goede kwaliteit. Ju ryleden waren de heren W. A. Hamoen uit Utrecht, J. Nijhuis uit Nijkerk en W. J. Venrooij uit Odijk. De algehele leiding was in handen van de heren R. Blauwendraad en C. Soesbergen. Hoogtepunt van het programma was de Spaanse dressuur, uitgevoerd door Harmen Beemstra uit Oosterbeek. Het zelfde nummer zal ook op de Olympi sche Spelen worden verreden. De voor zitter van „Valleiruiters", K. v. Stra ten, bood de heer Beemstra een herin nering aan. De demonstratie werd na de parade geopend door de burgemeester van Scherpenzeel, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, die vergezeld was van zijn echtgenote en wethouder De Jonge. Het programma werd zeer vlot afge werkt. Het was echter jammer, dat het barrage-springen,, vooral in de derde barrage door de duisternis werd over vallen. In de eerste ronde waren zeven ruiters met hun paarden foutloos door de hindernis gekomen. In de tweede barrage gingen alle zeven weer foutloos over het parcours. Hierna kreeg men het ballonnenspel met twee ploegen ponyruiters. Dit spel liep in tijd echter iets uit en het was toen al te donker om de derde barrage goed te kunnen volgen. Het was nu alleen mevrouw Schimmel uit Woudenberg, die een foutloos parcours reed. De uitslagen waren als volgt: Parade eenspan tuigpaarden: le pr. A. v. d. Lage,, 2e pr. J. ter Maaten, 3e pr. G. v. Ginkel, 4e pr. M. Florijn, 5e pr. C. ter Maten, 6e pr. J. v.d. Vliert, 7e pr. G. v. Loenen, 8e pr. D. de Lange. Bij de tweespannen ging het om de wissel- beker, beschikbaar gesteld door de coöperatieve landbouwvereniging Wou denberg. le pr. G. ter Maten, 2e pr. H. Haanschoten, 3e pr. D. v.d. Vliert, 4e pr. R. v. Ginkel, 5e pr. Mispelaar. Spring- nummer: le pr. mevr. W. Schimmel, 2. G. v. Rootselaar en G. Bouwman, 4. C. Kuit en C. Schimmel, 6. Jannie Wolfswinkel en 7. H. v.d. Vliert. Dr prijzen werden uitgereikt door burge meester C. P. Hoytema van Konijnen burg.

De Vallei | 1968 | | pagina 3