Tsjechen hoopvol gestemd ten aanzien van nieuwe koers VEEL SLACHTOFFERS IN HET VERKEER Frankrijk mag export gaan subsidiëren HOND ADOPTEERT TIJGERTJE Noodlanding mislukte: drie doden Zelfs de hoge partijbazen met vakantie Herrieschoppers kampkaart afgenomen Pas na 65 uur kwam hij van dat dak af Twee kinderen verdronken Man verhuurde' zomerhuisjes van een ander Bedrust kan zieke schaden Eur. Commissie schoorvoetend akkoord Vier boerderijen verbrand Wilson in brief bedreigd Samenzwering tegen Reagan FELLER IN VALKENBURG: Amsterdam krijgt Japans centrum Studievertraging Minister licht brief aan studenten toe GELUK VAKANTIE IN KLAVERVELD OP ASFALTWEG Prinses Christina naar Canada Surinaamse delegatie reist naar Moskou In berm gekanteld Tegen boom AFSCHAFFING ONMOGELIJK F risdrankenf abriek verhuist naar België MAANDAG 22 JULI 1968 RUSTIG MAAR VASTBERADEN DRAAG Kalm, trots, hoopvol maar toch niet helemaal gerust heeft men in Tsjecho-Slowakije dit weekeinde het adembenemende conflict met de Sovjet-Unie en haar trouwste bondgenoten gevolgd. Kalm, omdat de Tsjechische hoofdstad Praag een toonbeeld van rust was, waar alleen de rijen wachtende innsen voor de krantenkiosken opvielen. Ver geefs speurde een met het uur groeiend internationaal gezelschap journalisten naar vreugdeuitingen, betogingen, machtsvertoon, discussiërende groepen, kortom naar gebeurtenissen die de spanning binnen het Pact van Warschau enigszins gestalte konden geven. Trots ook want in Praag is kennelijk niemand te vinden die de woorden van partijleider Dubcek niet zeer goed en moedig vindt. Vooral het dagblad van de vakbond beijvert zich om lovende ingezonden brieven te publiceren. Hoopvol zijn de Tsjechen in het algemeen zeker. Zij steunen de liberale koers en zij verwachten dat Dubcek erin zal slagen de democratisering door te zet ten zonder Moskou tot directe actie te verleiden. Er wordt nogal laconiek gereageerd op de krachtige, dreigende taal van de Russische leiders. De Tsjechen beschouwen dit als een normale tactiek van het Kremlin en ze halen er gemakkelijk hun schouders over op. Ook de tergend langzame terugkeer van de Russische troepen verontrust de Tsjechen veel minder dan men met een westelijke instelling zou vermoeden. De oorzaak hiervan is dat er sinds de oorlog (bevrijdende) Russische troepen zijn geweest en dat men bovendien gewend is de Russen als bondgenoten te zien. Maar toch zal men lichter ademhalen als de laatste Russische soldaat verdwenen is, want helemaal gerust is men niet op de goede afloop. „Het Is beter zoals Dubeck het wil en het moet nog beter worden. De Rus sen zullen het bij dreigen laten en dat kan lang duren, maar er komt geen gewapend conflict. Die Russische troe pen moeten gewoon weg, want helemaal zeker weet je nooit hoe bet afloopt", zegt een boekhouder van middelbare leeftijd. Een bejaarde monteur moet nog zien dat hij werkelijk plezier krijgt van de democratiseringen, hoewel hij wel ver trouwen heeft in de bedoelingen van Dubcek. Voor hem hoeven de Russen hele maal niet weg. „We willen toch bond genoten blijven? Dan moeten er hier ook wel Russische troepen zijn". De jongeren vooral de studenten, zijn in het algemeen feller en optimisti scher. Zij zeggen dat Dubcek uitste kend heeft gereageerd door eenvou dig te weigeren naar het pijpen van Moskou te dansen. Zij vinden ook dat de Russische troepen al weg hadden moeten zijn. Het gevaar van een ge wapend conflict zien zij echter nog veel minder dan de oudere generatie: „Rusland kan zich niet permitteren ons te beletten een betere inhoud te geven aan het socialisme". Gezien de wereldschokkende gevol gen die de liberale houding van Tsje cho-Slowakije kan hebben, moet wor den vastgesteld, dat in Praag de publie ke reactie zeer beheerst is. Slechts een VALKENBURG Zeventig jongelui hebben zaterdag Valkenburg moeten verlaten. Hun kampkaart moesten zij afgeven waardoor zij niet langer op de kampeerterreinen van het toeristen stadje konden blijven. De jongelui waren met nog zeventig anderen m de nacht van vrijdag op za terdag door de Valkenburgse politie aangehouden wegens „ordeverstorin gen". Zij werden opgesloten in het po litiebureau van Heerlen, 's Morgens vroeg werden zij aan de grens van Heerlen vrijgelaten, en moesten lopend of liftend naar Valkenburg terug. AMSTERDAM De Vereniging voor handelspromotie in Yokohama (Japan) wil in Amsterdan een centrum vesti gen. Daarin zouden blijvend ongeveer tweehonderd Japanse produkten wor den uitgestald. Mogelijk zal het al in september worden geopend. Amsterdam werd als tweede buiten landse centrum naast Bern uitge kozen wegens de belangrijke handels banden van de stad binnen West-Euro pa. Zestig handelsondernemingen steu nen het plan. De gemeente Amsterdam is bijzonder gelukkig met dit voornemen. Het plan zal mede het gevolg zijn van de reis die een Amsterdamse delegatie vorig Jaar naar Japan maakte. DEN HAAG. Aankomende eerste jaarsstudenten in de geneeskunde heb ben een brief ontvangen, waarin zij worden gewaarschuwd voor de vertra ging, die in hun studie kan ontstaan. Er zijn te veel eerstejaars, die zich voor deze studie opgeven. Dit is niet meer dan eerlijk, vindt minister Veringa (onderwijs en we tenschappen). Hij antwoordt dit op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid prof. mr. J. Th. M. de Vree- ze (KVP). Oplossingen op korte termijn ontbre ken. In september zal de minister met de commissie voor onderwijs en we tenschappen de situatie voor de komen de jaren nader onder ogen zien. Voor 1968 zijn 2300 aanmeldingen te verwachten, waarvar, ongeveer 1900 ge plaatst zullen worden. De maximale capaciteit, die voor het studiejaar 1968-1969 verantwoord wordt geacht is 1435 eerstejaarsstudenten. Daar de medische faculteit in Rot- dam in verband met de opbouw in dit seizoen ook niet meer dan 160 eerste jaars kan hebben, zal het surplus van 475 moeten worden verdeeld over de zes „oude" faculteiten. zeer kleine ontoegankelijke topgroep van partij en vakbond moet onder gro te spanning staan, nu voortdurend „le vensgevaarlijke" beslissingen moeten worden genomen. Van een algemene crisissfeer in Praag is echter geen sprake. Kleinigheden duiden op een bijzonde re situatie en pas na enig aandringen is men bereid serieus op de zaak in te gaan, wat niet wil zeggen dat men de ontwikkelingen niet volgt. Een grote groep transitpassagiers die op Schiphol het vliegtuig naar Praag bevolkte, nam daar pas kennis van Dubceks historische verklaring „Wij gaan door". Het partijblad Rude Pra- vo werd voor de start aan alle passa giers uitgedeeld, waarna er minutenlang een absolute stilte in het vliegtuig heer ste. Men reageerde kalm en met in stemming op het „Wij gaan door". Op de luchthaven van Praag wordt men begroet met uitsluitend Ameri kaanse topsongs uit voorbije jaren; de douane is onverbiddelijk voor Neder landse toeristen zonder visum. Zij krij gen slechts een visum voor vijf dagen met de opdracht het daarna te laten verlengen. Voor een journalist die in verband met de politieke ontwikkeling komt, maakt de douane echter graag een uitzondering. De grens van vijf da gen wordt zonder meer verruimd. Het lijkt een klein, liberaal gebaar. Wie overigens in deze tijd zonder ho telreservering naar Praag gaat, wordt door iedere Tsjech voor gek versle ten en hij zal dan ook gestraft wor den met een martelgang langs alle afgeladen hotels. Slechts met geluk en steekpenningen (liefst dollars) ontkomt men aan een harde, nachte lijke kennismaking met een bank in een Praags park. Het toeristenleger blijkt namelijk in het geheel niet on der de indruk van de trage aftocht van het Russische leger. Daar komt bij dat de meeste Tsjechen in deze weken vakantie hebben. Aange zien hun kansen voor het buitenland nog zeer beperkt zijn, is Praag ook voor hen een geliefd reisdoel. Typerend voor de stemming onder de Tsjechen is wel licht dat ook hogere partijfunctionaris sen hun vakanties niet hebben uitge steld. Men kan zeggen dat de Tsjechen va kantie hebben. De politieke spanning weerhoudt hen niet daar volop van te genieten. In de grote, zeer kapitalistisch aandoende hotels, waar de portiers ac centloos Frans spreken, werd dit week einde tot diep in de nacht gedanst op verouderde ballroommuziek. Op de twaalfde verdieping van het Interna tional Hotel zorgden zaterdagnacht kaarslicht, champagne en de Engelse wals voor een blijde stemming onder de Tsjechen, die inderdaad tussen de grappen door ook wel over politiek spraken. Terwijl de Prawda en de Rode Ster gisteren de Russische dreigementen STADSKANAAL Toen hij gister ochtend om tien uur van het dak van een café in Roswinkel afklom, had de achttienjarige Simon Hilgen 65 uur op dat dak doorgebracht. De jongeman was donderdagmiddag om vijf uur op het dak gekropen, ste vig ingepakt tegen de kou, gewapend met een paraplu en voor alle gevaren een touw aan de schoorsteen vastgebon den. Alleen voor de allernoodzakelijkste onderbreking waarvoor ook een kei eer omlaag zou hebben moeten klim men mocht hij zijn marathonzit on derbreken. Eten werd hem op het dak aangegeven. Ruim tweeduizend mensen hebben Si mon van tijd tot tijd in het oog gehou den. Toen hij omlaag klom, kon hij dankjewel zeggen voor de 550 gulden die hij bij elkaar had gezeten. HAARLEM. Uit de Brouwersgracht in Haarlem is zaterdagavond het lijk je van de vierjarige Robert van Wes ter uit Haarlem opgedregd. Het kind werd sinds vrijdagmiddag vermist. De Haarlemse en Bloemendaalse politie hadden de hele zaterdag naar het kind gezocht. Onder andere werd een deel van de duinen afgezocht. In de sluis van de Vecht in Muiden is zaterdagmiddag het zesjarig doch tertje van de familie Pril uit Muiden verdronken. Een Duitse toerist, die een duikerpak bij zich had, haalde het meis je uit het water. Het was toen echter al overleden. Bij het zogenaamde Kilt je op het wad bij Texel is gistermorgen het lijk gevonden van de negentienjarige Jur- gen Draaier. De jongen verdronk vo rige week maandag nadat hij met een rubberboot was afgedreven. 0 Opnieuw schijnen de Russen de terugkeer van hun troepen uit Tsjecho-Slowakije op te houden. Ofschoon al verscheidene eenheden de grens zijn overgestoken bevinden zich nog heel wat Russische mili tairen in Tsjecho-Slowakije. Gister ochtend reed een colonne Russische legervracbtwagens door de stad Pre- sov richting grens. herhaalden, kuierden duizenden Tsje chen gezellig over de brede Vaclavs- ké. Minimeisjes en langharige jon gens stonden geduldig in de rij om de Beatlesfilm „Help" te zien. Op een binnenplaats hield een dertigtal jongelui zelfs een soort happening bij gitaarmuziek. Zij vonden dat zelf het bewijs van de democratisering, want, zeiden zij, een jaar geleden zou de politie hier zeker hebben ingegrepen. De partijleiding heeft met de Tsje chische journalisten afgesproken dat zij in de huidige situatie zich zullen be perken tot de feiten en geen commen taar zullen geven. De Tsjechische kran ten drukken echter wel de vernietigen de commentaren van Oostduitse en Poolse kranten af, naast de enthousias te ingezonden brieven, wat als 'n sub tiele ontduiking mag gelden. De Tsjechische regering is er duide lijk op uit het land rustig te houden. Rustig, maar vastberaden. MIDDELBURG In Zeeland zijn zaterdagochtend twee sportvliegtuigen verongelukt bij mislukte noodlandin gen. B(j Vrouwenpolder op Walcheren verongelukte een Piper Cherokee van de Nationale Luchtvaartschool in Rot terdam. De drie inzittenden kwamen om het leven en het toestel werd ver nield. Alleen een hondje overleefde de ramp. Bij Zaamslag in Zeeuwsch-Vlaande ren kwam een sportvliegtuig van het type Eraeraude op zijn kop in een ko renveld terecht. De piloot kreeg slechts een lichte shock. Beide vliegers waren overvallen door een plotselinge storing, die het weerbeeld onverwacht drastisch ver anderde. Zij raakten door het laag hangende wolkendek en de dichte re gen de koers kwijt. De toestellen wa ren kort na elkaar opgestegen van de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven. De Pipercup de PH-NLU cir kelde geruime tijd boven het Veerse Meer en de Walcherse kust. Het radio contact met Zestienhoven was al meer dan een uur verbroken. In zijn laatste boodschap deelde de vlieger mee dat hij boven Haamstede was en terug zou keren naar Rotterdam. Het toestel was op weg naar Engeland. Ooggetuigen hebben verklaard dat zij het toestel enige tijd zeer laag heb ben zien vliegen. Het kwam aan de grond in een klaverveld van de land bouwer Wondergem en schoof onge veer tachtig meter door. De 64-jarige mevrouw J. Ottenvanger uit Leimui- den en haar 32-jarige pleegzoon E. Steiner werden uit het vliegtuig ge slingerd en waren op slag dood. De piloot de 47-jarige L. A. Le- zenne Coulander uit Rotterdam zat nog op zijn plaats. Hij overleed kort nadat een arts was gearriveerd. Hij was een ervaren vlieger. De pekinees van mevrouw Ottenvan ger, die eveneens uit het toestel werd geslingerd, overleefde de ramp. Het hondje (Chouchou) was in een mantel gerold. De in Frankrijk wonende Nederlan der J. Vermeulen had bij Zaamslag een smalle asfaltweg als landings plaats uitgekozen. In de glijvlucht werd zijn toestel gegrepen door een felle zijwind, waardoor het een halve rol maakte. De machine belandde op zijn kop in een akker in de Grote Huissenpolder. De heer Vermeulen wefd door de land bouwer E. Michielsen uit de cockpit bevrijd. Het vliegtuig werd flink be schadigd. SCHIPHOL Prinses Christina is gisteren van Schiphol naar Montreal in Canada vertrokken, voor een vakantie van drie weken bij vrienden in de buurt van Ottawa. PARAMARIBO In de laatste week van augustus reist een Surinaamse de legatie naar Moskou voor het voeren van culturele en economische bespre kingen. DIEPENHEIM Bij een frontale botsing tussen een personenauto en een truck met oplegger zjjn zaterdagnacht in Diepenheim drie inwoners van Bathmen om het leven gekomen. De slachtoffers zjjn de 25-jarige J. Everts, de 31-jarige D. J. van Ark en de 22-jarige E. H. Poesse. Op het moment van de botsing reed de personenauto met hoge snelheid aan de linkerkant van de weg. De klap waarmee de wagen op de truck reed was zo hevig, dat de voorwielen onder de truck vandaan werden gereden. Vrachtauto- chauffeur en bijrijder, uit Katwijk, mankeerden niets. NIEUWE PEKELA De 28-jarige J. Wijsbeek uit Oude Pekela en zijn duopassagier op de bromfiets, de 45- jarige J. Bonsema uit dezelfde plaats, zijn zaterdagavond in Nieuwe Pekela tegen een muur van een huis gereden. Beide mannen waren vrijwel op slag dood. HAREN Doordat zij in een bocht met hun auto tegen een boom botsten, zijn op de rijksstraatweg in het Gro ningse Haren de 37-jarige E. J. Hylkema en de 31-jarige J. Brommer, beiden uit Hoogezand,, met hun auto verongelukt. Zij moeten op slag dood zijn geweest. GIETEN Op de weg Rolde-Gieten bij Anlo is een auto tegen een boom ge botst. De vrouw van de bestuurder, de 21-jarige C. M. de Graaf-Osinga uit Gieten, kwam om het leven. ZEVENEERGSENHOEK Door onbekende oorzaak is gisterochtend op de rijksweg bij Zevenbergsenhoek een truck met hoge snelheid de berm van de weg ingereden en gekanteld. De be stuurder, de negentienjarige C. J. M. Verklij uit Willeskop, overleed ter plaatse. LIENDEN De 23-jarige B. Wegh uit Rh enen is zaterdagavond in Dienden om het leven gekomen, toen de auto waarin hij meereed in een bocht tegen een boom vloog. Een andere inzittende werd zwaar gewond. ZEVENAAR Op de oude rijksweg Arnhem-Zevenaar is zaterdagmiddag de 22-jarige mevrouw H. Th. Nova-van Hummel bij een verkeersongeluk zo ernstig gewond geraakt, dat zij korte tijd later in een ziekenhuis in Arnhem is overleden. Haar man werd zwaar gewond. De auto van het echtpaar schoot plotseling naar links en botste tegen een boom. OIRSCHOT Doordat hij plotseling naar links week en tegen een boom botste, is de achttienjarige F. Pas uit Den Haag zaterdagmiddag in Oirschot met zijn bromfiets verongelukt. Zijn twintigjarige zuster, die achterop zat, werd gewond. SCHOONDIJKE Bij het overste ken van de rijksweg bij Schoondijke in Zeeland is zaterdagavond de 42-jarige W. Ramondt uit die plaats door een autobus gegrepen. Hij overleed ter plaatse. BOXMEER. Doordat het plotseling de weg opliep, is zaterdag in Boxmeer het driejarig kind van de familie Van Eist uit die plaats door een auto aan gereden. Enige tijd later is het in een ziekenhuis overleden. ZWOLLE In een ziekenhuis in Zwolle is gisternacht de 32-jarige J. Mulder uit Zwolle overleden. Hij was vrijdagmiddag gewond geraakt, toen hij met zijn auto geen voorrang had verleend aan een andere wagen. TILBURG De 76-jarige J. van Iersel uit Tilburg is zaterdag in een Tilburgs ziekenhuis bezweken aan de verwondingen, die hij op 15 juli had opgelopen. Hij was toen bij het overste ken van de ringbaan rondom Tilburg door een auto aangereden. BERGEN OP ZOOM Op de weg Bergen op Zoom-Antwerpen is gister ochtend ter hoogte van Kapellen in DELFT De Delfste politie heeft zaterdagmiddag, in samenwerking met Haagse collega's, de 37-jarige huis schilder, A. de K. uit Delft, verdacht van oplichting aangehouden. De man zou aan tientallen vakantiegangers zo merhuisjes hebben verhuurd, zonder dat die zijn eigendom waren. Hij erd al enkele dagen door ver scheidene politiekorpsen gezocht. Hij werd gearresteerd op het mo ment dat hij een nieuwe transactie wilde afsluiten. Voor zijn arrestatie heeft De K. enkele van zijn slachtof fers financieel schadeloos gesteld. België een auto, bestuurd door een in woner van Rotterdam, door een ande re wagen in de flank gereden en over de kop geslagen. De vier inzittenden van de Rotterdamse wagen werden zwaar gewond. AMSTERDAM Bedrust is een ge vaarlijke therapeutische maatregel, met een optimale en maximale dose ring en duur. De arts die het dek voor de patiënt dichtslaat, kan hier mee de poort des doods openen. Deze uitspraak doen de internisten J. Schouten en dr. J. Th. R. Schreuder in een artikel in het Nederlands tijd schrift voor geneeskunde. In onze stereotiepe voorstelling beheerst bij ziek-zijn bedrust. Iemand die niet in bed ligt beschouwt men niet als ziek. Het voorschrijven van bedrust is hierdoor tot een vanzelfsprekend heid geworden, waarbij niemand zich meer afvraagt of deze maatre gel voor de aandoening waaraan de patiënt lijdt, een bewezen nuttig ef fect heeft. De gelijkstelling van ziek-zijn aan bed- legerig-zijn heeft een onuitwisbaar stempel op onze ziekenhuizen gedrukt. De status van een specialist wordt vaak afgemeten aan het aantal bed den dat hij heeft, zo schrijven de in ternisten. In het algemeen moet men bedrust be perken tot patiënten die tot shock neigen, zoals lijders aan maagbloe dingen, hartinfarcten en patiënten met zeer hoge temperaturen. Bij al le patiënten, onverschillig of zij bed legerig zijn of niet, moet men niet de nadruk leggen op rust, maar op beweging. Bij alle soorten bedrust is het regel matig doen van ademgymnastiek noodzakelijk. Dit is tevens als voor bereiding bij iedere operatie, althans van oudere patiënten, van onschat bare waarde. Systematische bewe gingstherapie in goede samenwer king georganiseerd door artsen, ver pleegsters en fysiotherapeuten, zal naar de mening van de internisten Schouten en Schreuder de behoefte aan verpleeghuisbedden in Neder land zeer belangrijk doen dalen. BRUSSEL Frankrijk heeft zaterdag de meeste weerstand tegen zijn be schermende maatregelen aan de grens opgeruimd. De ministerraad van de Europese Gemeenschap ging na zes uur praten schoor voetend akkoord met het principe van de inmiddels genomen stappen: de subsidies op de export en de beperkingen van de invoer van auto's, textiel en elektrische appdraten. West-Duitsland, Italië en Benelux wis ten de Europese Commissie, die Frank rijk hiertoe moet machtigen, alleen te bewegen een aantal verzachtende bepa lingen aan te brengen: 1. De beschermende maatregelen zul len niet mogen worden verlengd. 2. De groei van de Franse invoer der betrokken produkten zal „redelijk" moeten zijn. De Commissie zal nagaan of dit het geval is met de percentages die Frankrijk als maximum heeft ge noemd. 3. De periode waarmee hierbij wordt vergeleken zal niet het volledige, wei nig rooskleurige jaar 1967 mogen zijn. De tweede helft van 1967 is een betere vergelijkingsbasis, omdat toen het eco nomisch herstel weer inzette. 4. De beperkingen voor de verschil lende textielprodukten waaronder vrij wel alle landen lijden zullen afzon derlijk door de Commissie worden be keken. Zij zal pogen de noodlijdende zg. strijkgarenindustrie (Tilburg) uit het geheel te lichten. 5. Op 15 oktober zullen de ministers van Buitenlandse Zaken opnieuw bekij ken of de Franse maatregelen moeten worden gehandhaafd. De Commissie zal vandaag or morgen het pakket beschermende maatrege len voor Frankrijk gereed hebben. Het land zal zich hieraan moeten houden wil het niet met de Europese spelregels in de knoop raken. De ministerraad van de Zes behoeft niet akkoord te gaan met het pakket. Hij kan het intrekken of wijzigen. Vandaar dat de Commissie naar een oplossing gaat zoeken die beide par tijen tevreden stelt. Frankrijk werd zaterdag aanvanke lijk fel gekritiseerd door zijn partners, die evenmin als het monetair comi té van de gemeenschap niet in het beoogde effect der beperkingen geloof den. Eendrachtig drongen zij aan op afschaffing van de bescherming op 15 oktober. Een gloedvol betoog van Frankrijks nieuwe, welbespraakte minister van Buitenlandse Zaken Débré, deed de weerstand later verrassend snel slin ken. Hij was „pijnlijk getroffen" door de kritiek van de partners. Frankrijk had in deze moeilijke situatie best har dere maatregelen mogen nemen. Bij voorbeeld zoals Italië in 1964 deed, zo vond de diep gekwetste minister, die van invoerbeperking niet wilde spre ken. „Het gaat alleen om beperking van de groei der invoer." Kort en bondig weigerde hij de zaak terug te draaien of zich te binden aan een afloopdatum van 15 oktober. Zelfs aan de Franse data hiervoor, 1 novem ber voor de auto's en 1 januari voor de huishoudelijke apparaten en de textiel, kon hij dat niet doen Minister Debré wilde nog wel eens praten over de periode waarmee de invoer de komende maanden zal ver geleken worden. De tweede helft van 1967 leek hem in principe niet eens onmogelijk (Voor auto's geldt de laatste vier maanden van vorig jaar). In een gesprek met Nederland apart kon hij nog wel bekijken of de lopen de contracten kunnen worden uitge zonderd, zo beloofde hij staatssecre taris De Koster (die minister Luns verving) en minister De Block (ec. zaken). De „wederzijdse bijstand" die de Commissie voor Frankrijk had ge vraagd leverde gezien de betrekkelijke inhoud weinig problemen op. Neder land zorgde voor enkele aanvullingen: Het opensteUen van de kapitaal markt voor Franse leningen behoeft slechts te gebeuren „in de mate waarin dit mogelijk is". Eensgezindheid met Frankrijk in In ternationale organisaties is nodig „in zoverre het besluiten van de ge meenschap betreft". RUINERWOLD De kapitale boer derij van de heer H. de Groot aan de Weidenweg in Ruinerwold is zaterdag middag door brand verwost Tien var kens kwamen in de vlammen om, de hele inboedel en een grote voorraad hooi ging verloren. De schade be draagt ruim een ton. In Drachtster Compagnie is gister morgen vroeg de boerderij van de heer G. A. de Boer door brand vrijwel vernield. Het woonhuis kon worden be houden. De landbouwmachines en een grote hoeveelheid hooi gingen verloren. De oorzaak van de brand is vermoede lijk hooibroei. In Aduard is eveneens door hooi broei het bedrijfsgedeelte van een boer derij uitgebrand. Tweeduizend pakken hooi gingen verloren. In Uden is zaterdagmiddag een boerderij uitgebrand, nadat in de stal een loodgieter de waterleiding had ge repareerd. De auto van de eigenaar, een deel van de huisraad en een diep vriesinstallatie gingen verloren; 25 var kens kwamen in de vlammen om. DURHAM De veiligheidsmaatre gelen rond de Britse premier Wilson zijn het afgelopen weekeinde aanzien lijk verscherpt geweest, nadat in een anonieme brief was gedreigd hem te zullen neerschieten. Dit werd gisteravond bekendge maakt door de organisatoren van een feestelijke bijeenkomst van mijnwer kers in Durham, die zaterdag door Wilson was bijgewoond. LOS ANGELES De Amerikaanse federale recherche (FBI) heeft een sa menzwering ontdekt van militante ne gers die Ronald Reagan hadden wUlen vermoorden. Reagan, gouverneur van de Amerikaanse staat Californië en een van de presidentskandidaten voor de Republikeinse partij, is een fel voor stander van rassenscheiding. De vei ligheidsmaatregelen voor Reagan en zijn gezin zijn nu uitgebreid. HEERLEN De Frisdranken-indus trie Hérschi in Hoensbroek gaat in het Belgische Limburg een nieuwe fabriek bouwen, die tezijnertijd het hoofdbe drijf wordt Voorlopig zal de vestiging in 1970 werk bieden aan twee honderd man. Verdere uitbreiding in Hoensbroek is niet mogelijk. Pogingen om in het Ne derlandse Limburg een nieuw bedrijf te bouwen mislukten, omdat het bedrijf niet in aanmerking kwam voor de spe ciale regeling die voor Zuid-Limburg geldt. In België krijgt de fabriek wel speciale faciliteiten. AMSTERDAM Bij circus Sarasani te Amsterdam is een tijgertje geboren dat kort na de geboorte door de moeder ver stoten werd. Na een radio-oproep werd in Leiden een hond gevonden die het diertje nu gaat zogen. Op de foto dompteur Eugen Weidmarm met het tijgertje en rechts de eigneare met haar hond.

De Vallei | 1968 | | pagina 4