Verkeerssituatie bij 't Zwaaiplein wordt tamelijk gevaarlijk Gelderland wordt eerste jaren nog niet gesloopt Ouders van slachtoffer na 36 uur gevonden Expositie gewijzigd W. van de Kaa brengt al kwart eeuw post rond Gemeentelijke kwekerij op 5 augustus geopend YYV niet ontevreden over vakantieseizoen Feike Asma concerteert weer in Ede Extra subsidie voor jeugdhuis Zilveren PTT-speld voor de jubilaris Inbraak in Kesteren verijdeld Programma Sparta *57 Hulpbesteller had vroeger geen vaste job Hinderwet NA 12 AUGUSTUS KAN MEN BROUWERSSTRAAT VOLTOOIEN Gevaren Voordeel Gebrek aan medewerking Etalageruit door auto ingedrukt Tweede concert St. Andrieskerk Uitslagen wedvluchten Trekking van de D V SA-ver loting is uitgesteld Ds. G. Mouw komt preken Twee vluchten van Ordonnans' Gasten' kwamen door voordeur en stalen f 250,- ALLE BEDRIJVEN GOED BEZET Gevonden en verloren BEKENDMAKING Pagina 3 DINSDAG 23 JULI 1968 VEENENDAAL Op 12 augustus moet de heer H. W. van Galen zijn woon winkelhuis aan de Hoogstraat verlaten hebben. Momenteel drijft hij een siga renzaak, maar deze winkel wordt aan het einde van deze week opgeheven. De gemeente heeft het pand van de heer Van Galen nodig om het doortrekken van de Brouwersstraat naar het Zwaaiplein te kunnen realiseren. De oude garage- Van ELst en het pand waarin de heer Van Galen woont (overigens al lang eigendom van de gemeente) staan nog in de weg. Als deze doorbraak een feit is, zal er op het Zwaaiplein een verkeerssituatie ontstaan die niet van ge vaar ontbloot is. Men is bezig geweest het pand van garage Van Eist te slopen, maar durf de niet verder te gaan, doordat de wo ning van de heer Van Galen daarbij ge vaar liep in te storten. Aan de heer Van Galen is nu echter tijdelijk het oude schoolmeestershuis bij de voor malige „Gelderse school" aan de Prins Bernhardlaan aangeboden, zodat niets de ontruiming meer in de weg staat. De heer Van Galen heeft een overeen stemming met het uitvoerend orgaan van de wet op bedrijfsbeëindiging en het saneringsfonds voor de midden stand. Hij heeft zijn zaak zoals men dat pleegt te noemen „aan het rijk verkocht". Momenteel komen bij het Zwaaiplein vijf wegen samen, te weten de Hoog straat, de Helling, het Verlaat, de Vij gendam en de Prins Bernhardlaan. De Helling is in dit verband vrijwel te verwaarlozen, omdat er momenteel vrij weinig verkeer uit komt, terwijl boven dien reeds een praktijk gegroeid is de andere wegen als „voorrangswegen" te beschouwen. Als echter de Brouwers straat gereed is, dan is de huidige EDE Van de negen organiserende orgelconcerten in de reeks Zomeravond orgelbespelingen in de maanden juli en augustus zijn er reeds drie verzorgd door de organisten Klaas J. Mulder uit Kampen, Jean Langlais uit Parijs en Wim van der Panne uit Voorburg. De vierde bespeling van het orgel in de oude kerk van Ede wordt verzorgd door de alom bekende organist Feike Asma uit Maassluis op woensdagavond 24 juli 's avonds om 8 uur. Het concert op de laatste woensdag avond in juli zal worden verzorgd door Willem Hendrik Zwart uit Kampen, ter wijl Feike Asma alle concerten op de woensdagavonden in augustus voor zijn rekening neemt. Deze concerten worden gehouden op het orgel (31 stemmen) in de geres taureerde Oude Kerk, die vorig jaar december weer in gebruik is genomen. Velen hebben de afgelopen weken van hun belangstelling blijk gegeven; het comité verwacht ook aanstaande woens dagavond veel belangstellenden om te luisteren naar het prachtige spel van deze bekwame organist op één der mooiste orgels van de Veluwe. Bij de aankoop en de uitbreiding van dit Van Dam-orgel is Asma de adviseur ge weest. Sinds het eerste concert in 1955 heeft Feike Asma circa honderd bespelingen in Ede verzorgd en steeds weer weet hij zijn toehoorders te boeien door zijn uitzonderlijk virtuoos spel. Hij be zit in opvallend hoge mate het talent om stemming in zijn voordracht te leg gen en voert dit principe ver door. Het programma voor woensdagavond luidt als volgt: la. Hymne en koraal psalm 75, „U alleen, U loven wij"; b. Orgelkoraal Psalm 25, „Heer ai maak mij uwe wegen", Jan Zwart. 2. Preludium in e-moll, Joh. Seb. Bach. 3. Choraivorspiele: a. „Wer nun den lieben Gott lasst walten", Otto Dienel, b. „Nun ruhen alle Walder, Otto Tür- ke. 4. Sonate no. I in d mineur, a. Alle gro maestoso, b. Andante, c. Allegro con brio, Alphonse Mailly. 5a. Orgelkoraal Psalm 90 Feike As ma. „Gij zijt o Heer van d'allervroeg- ste jaren, voor ons geweest een toe vlucht in gevaren". b. Finale en koraal gezang 138. „De heer is God en niemand meer". De toegangsprijs is f 1.25; voor mili- litairen en kinderen f 0,75. Het concert begint om 8 uur, de kerk is open om half acht. AMERONGEN De N.H. Kerkvoog dij heeft van de Generale Financiële Raad de verheugende mededeling ont vangen, dat alsnog een aanvullende sub sidie voor de bouw van het jeugdcen trum zal worden verleend van f 6.500,-. Dit gevoegd bij de eerder verleende subsidie is nu het totaalbedrag f 16.500,-. De gelden komen uit de landelijke kerkbouwactie, terwijl ook de opbrengst van de Generale Kas er ten dele voor bestemd is. De verhoogde subsidie wordt gege ven in verband met de hogere bouw kosten, tengevolge van de vereiste aan passing aan de omgeving op de plaats waar gebouwd zal worden. Helling een gelijkwaardige weg aan de andere geworden. Nu reeds komt men op dit knooppunt van wegen ogen te kort de gehele verkeerssituatie te over zien. Als echter de Brouwersstraat ge reed is, dan wordt de verkeersintensi teit op dat punt nog veel groter, want het is te verwachten, dat vooral na gereedkoming van het nieuwe winkel centrum veel automobilisten van die weg gebruik zullen maken. Bovendien heeft men nu nog het voordeel, dat er vanaf het Zwaaiplein voor alle verkeer behalve fietsers en bromfietsers een inrijverbod geldt voor de Helling. Voor de Brouwersstraat zal dat niet het geval zijn. Er ontstaat dan de volgende situatie: iemand, die komend van het Verlaat naar de Brouwersstraat wil moet om het plansoentje heen rijden. Hij krijgt dan eerst te maken met verkeer van rechts vanuit de Vijgendam, dan met dito verkeer uit de Prins Bernhardlaan, even later moet hjj voorrang verlenen aan verkeer dat uit de Hoogstraat komt en kan dan eindelijk de Brouwersstraat inrijden. In de spitsuren kan dat een vrjj groot oponthoud geven, wat veel automobilisten er toe zal brengen „door te drukken", met alle gevaren van dien. De gemeente heeft deze situatie voorzien, maar kan ze momenteel nog niet oplossen. Er liggen reeds jaren plannen klaar voor een recon structie van dit knooppunt van we gen, door het makén van een „ver keersplein". Hiervoor is echter nood zakelijk, dat de panden aan de oost zijde van het Gelderland (o.m. „De Bierschuur") verdwijnen. Slechts en kele van die panden zijn momenteel in het bezit van de gemeente en ge zien de krappe financiële middelen waarover de gemeente beschikking heeft, is het niet waarschijnlijk dat de gemeente op korte termijn de be schikking over ai deze panden krijgt. Men zal dus zeker nog enige jaren moeten wachten, voordat deze al tamelijk bejaarde plannen geëf fectueerd worden. Dat de situatie rond het Zwaaiplein moeilijk is, werd bewezen tijdens de persconferentie, waarop de NBM de plannen voor een gedeeltelijke stads dienst bekend maakte. Een der woord voerders van de busmaatschappij vroeg toen de wethouder Ant. de Ruiter die 'n groot aandeel in de totstandkoming van de stadslijn gehad heeft de si tuatie op het Verlaat te verbeteren. De ze eigenlijk vrij brede weg wordt in twee smalle verdeeld, door een parkeer plaats in de middenberm. Voor de bus sen is het vrij gevaarlijk manoeuvre ren, temeer daar langs 't trottoir ook altijd auto's geparkeerd staan, waar door de doorgang nog smaller wordt. Behalve het knelpunt aan de uitmon ding, is het gereedkomen van de Brou wersstraat echter een verheugend feit. Het Schrijverspark en De Engelenburg krijgen een directe verbinding met Vee- nendaal-Noord en De Klomp. Bovendien wordt er voor de handige Veenendalers een parallelweg aan de Kerkew' Hoofdstraat geschapen, waardoor met veel minder oponthoud va: naar noord kan rijden, of vice De volgende route wordt nameljjk neel aantrekkelijk: Middellaan - Boslaan - Ambachtstraat - Boompjesgoed - Brou wersstraat en dan eventueel Prins Bernhardlaan of Achterstraat, waar door men de Nieuweweg kan bereiken. In deze route zit geen enkel stoplicht, zodat de paar honderd meter, die men misschien om moet rijden, door de tijd winst ruimschoots goedgemaakt wordt. RHENEN De ouders van de 23- jarige C. G. Honders uit Rhenen, die tengevolge van een verkeersongeval in Lienden later aan zijn verwondingen is overleden, zijn na 36 uur van de tragi sche gebeurtenis op de hoogte gesteld. Zij verbleven met vakantie in Italië, maar een nader adres was onbekend. Via de alarmcentrale van de ANWB is in eerste instantie getracht contact te krijgen. Toen dit mislukte, is de in ternationale telefoondienst ingescha keld, die aansluiting heeft gezocht met talrijke campings in Noord-Italië, waar de familie eventueel zou kunnen ver blijven. Gistermiddag slaagde men er in verbinding te krijgen. AMERONGEN Zoals reeds eerder door ons werd medegedeeld, zou de on der auspiciën van de Stichtse Culturele Raad deze zomer in het gemeentehuis van Amerongen te houden tentoonstel ling bestaan uit archiefstukken en voor werpen, welke het leven van vroegere Amerongense kasteelheren en -vrouwen zou illustreren. Nader is gebleken dat hiervoor niet voldoende medewerking van een der gerechtigden op de kasteelinventaris kon worden verkregen. Thans zal een geheel andere tentoon stelling worden gehouden en wel van kinderportretten uit Amerongen en om geving. Het bleek mogelijk hiervoor in (en in een enkel geval even over de gemeentegrens) Amerongen een aan trekkelijke collectie van hedendaagse en oudere kinderportretten bijeen te brengen. De expositie zal voor het publiek ge opend zijn van zaterdag 2-17 augustus en wel van 10-12, 14-17. en 19-21 uur. i 's Zondags is de tentoonstelling niet 1 geopend. KESTEREN Tijdens de afgelopen nacht hebben onbekenden geprobeerd in te breken bij de rijwielhandel C. de R. in de Nedereindsestraat te Kesteren. De overburen, die van het lawaai wakker werden, hebben de inbraak waarschijnlijk verijdeld. Zij ontstaken het licht in hun woning en zagen kort daarop enkele mannen die hard uit de zaak kwamen weglopen. De daders vluchtten in een auto, die enkele meters verder met gedoofde lichten wachtte. De inbrekers hadden een ruit in een van de deuren van de winkel ingesla gen. Enkele bureaus werden geforceerd, maar voor zover bekend, wordt niets vermist. Waarschijnlijk geschrokken van het licht kozen de daders voor de voltooiing van hun nachtelijke arbeid het hazepad. De politie stelt in samen werking met de recherche een onder zoek in. OPHEUSDEN Weer waren de le- van de Opheusdense zaterdagvereni ging Sparta '57 is voor de eerste helft van de nieuwe competitie bekendge maakt. Sparta start met een uitwed strijd tegen SKV in Wageningen op 31 augustus, dus direct al een zware op gaaf. Op 7 september komt Ostrabeke op bezoek, 14 september de uitwedstrijd te gen het pas gepromoveerde Harskamp, 21 september weer thuis tegen Otterio, 28 september uit tegen DTS in Ede, 5 oktober thuis tegen het weer gepromo veerde FHS 1 uit Nijmegen, 12 okto ber uit nu naar Nijmegen tegen WS, 19 oktober thuis Redichem uit Ren- kum. 26 oktober naar Veenendaal te gen de Merino's, 2 november thuis het Edese Blauw Geel, 9 november rustdag om eventuele afgelaste wedstrijden te spelen en als laatste van de eerste helft de uitwedstrijd tegen Bennekom. Op 23 november start de 2e helft van de competitie. VEENENDAAL De heer W. uit Utrecht reed met zijn personenauto tij dens een keermanoeuvre door de etala geruit van garage Jansen. W. gaf zijn identiteit op aan de buren van de garage omdat de eigenaar niet thuis was. VEENENDAAL Hoewel reeds in vol bedrijf, wordt de gemeentelijke kwekerij aan de Munnikenweg op maandag 5 augustus officieel geopend. De opening zal verricht worden door het vrouwelijke lid van de Gedeputeer de Staten van Utrecht, mevrouw U. Teilegen-Veldstra. De kwekerij is opgezet in het kader van de sociale werkvoorziening. Vol gens de nieuwste inzichten is de over heid verplicht aan minder valide bur gers een zo passend mogelijke werk kring te bieden, waarin men bovendien voldoening kan vinden. Een kwekerij is hiervoor een bij uitstek geschikt pro ject. Alles in de kwekerij, vooral in de daarbij behorende kassen, is zoveel mo gelijk aan de gehandicapten aangepast. Zo zal er in de kassen de mogelijkheid zijn potplanten te kweken, zonder dat daar, voor veel van deze mensen zeer vermoeiend, „buk"-werk aan te pas komt. Men heeft dit bereikt door beton nen „tafels" in de kas aan te brengen. Het is waarschijnlijk, dat de symbo lische aanbieding van de verwarming op die middag in een stoffelijke omge zet wordt. De verwarming werd inder tijd geschonken door de fa. Gebr. van Harn, ter gelegenheid van de opening van een nieuwe bedrijfshal. VEENENDAAL Op 20 juli 1943 kwam de in Scherpenzeel geboren heer M. van de Kaa als hulpbesteller in dienst van de PTT te Renswoude. Maan- AMERONGEN In het kader van de door de Orgelcommissie jaarlijks te organiseren concerten in de St. An drieskerk te Amerongen wordt op dins dag 30 juli het tweede concert van dit seizoen gehouden. De commissie hoopt dat de belang stelling even groot of nog groter zal zijn dan bij het eerste concert. Aan dit tweede concert wordt mede werking verleend door Pim den Hollan der, hobo en door Jaap Huibers, orgel. dag werd hij wegens zijn 25-jarige dienstvervulling gehuldigd door zijn col lega's op het postkantoor in Veenen daal, waar hij sinds 1951 een vaste aan stelling heeft. Door de assistent-direc teur van het Veenendaalse postkantoor, de heer W. Doorn, werd hem de zilve ren PTT-speld uitgereikt. De heer Van de Kaa kwam als zeven tienjarige jongen bij de postdienst. Voor die tijd had hij na enige jaren ulo in het timmervak gewerkt. Dat vak bleef hij de eerste jaren van zijn werk bij de post ook nog uitoefenen, want in de tijd dat de heer Van de Kaa begon had een hulpbesteller geen vaste functie bij de post. Zo nu en dan moest ik eens een week lang de post bestellen, maar je kon nooit van te voren weten hoe vaak per jaar dat gebeurde", vertelde hij. Na de oorlog bracht de heer Van de Kaa enkele jaren door als marinier in Indonesië. Na zijn repatriëring meld de hij zich weer bij de PTT en op 27 oktober 1951 kreeg hij een vaste aanstel ling in Veenendaal. Hij heeft het thans gebracht tot de rang van „C Besteller- I/Chauffeur". „Uw dienstuitvoering beeft altijd ge klopt als een bus", zo zei de heer Doorn, die de met vakantie afwezige directeur G. H. Slagter verving. „Uit er kentelijkheid daarvoor verleent het be-" drijf u de zilveren speld". Behalve de PTT-speld overhandigde VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht Vilvoorde van P.V. „De Snel- post" was als volgt: gelost om 7.30 uur, eerstaankomende duif 9-49-35 uur, snel heid 1038.2 m. p. m. A. Merlin 1; A. Leppers 2, 8, 40. 95; H. Spliethoff-v. d. Burg 3, 7, 23, 24. 28, 29, 43, 51, 52, 60. 61, 62; G. de Geit 4, 16. 19, 31. 56, 89, 92; E. Sukkel 5, 26, 37, 64. 67; H. Hukamp 6. 20, 54, 83, 84, 91; H. Ulrich 9, 17, 86; N. v. Bameveld 10, 15; C. v. Asselt 11. 36, 42. 66. 90: W. H. Roelofs 12, 38, 94; G. J. v. Manen 13, 93; C. Donkelaar 14. 21, 45, 53, 65, 75, 87, 96; D. Versteeg 18, 70; T. den Hartog 22, 27. 32, 44. 48, 49. 57, 59. 79, 80, 85; A. v. Asselt 25, 50, 58; P. W. v. Zetten 30, 63, 69, 71; E. Heiwegen 33, 39, 55, 74 ;J. van Amerongen 34, 78, 88; R. v. Doorn 35, 46, 47; J. van Geerenstein 41, 72. 76; W. J. de Man 68; A. v. Doorn T3, 77; H. L. Spies 81, 82. „De Zaterdagvliegers namen aan twee wedvluchten deel, waarvan de uitslagen luidden Wedvlucht vanaf St. Denis; los 5.30 uur, wind veranderlijk, in concours 56 duiven. Aankomst le prijswinnende duif 11.10.10 uur (snelheid 1216,43 meter), laatste prijswinnende duif 11.58.33 uur (snelheid 1071,87 meter). C. W. Koning 1; J. D. Heikamp 2, 7, 9, 12; G. J. Stui- venberg 3, 6, 10: K. v. d. Velde 4, 5; H. Schoeman 8, 11; C. Bos 13. C. W. de Koning werd weer eerste in het rayon met één van zijn duiven. Wedvlucht vanaf Vilvoorde; los 9.15 uur; in concours 278 duiven. Aankomst le prijswinnende duif 11.17.58 (snelheid 1187,78 meter); laatste prijswinnende duif 12.03.19 (snelheid 887.28 meter). C. J. Stuivenberg 1, 29, 38, 50; K. v. d. Velde 2, 15, 45, 47, 54; G. Methorst 3; H. Schoeman 4, 8, 22; G. Versteeg 5, 12, 21, 34; G. v. d. Weerdhof 6, 11, 18, 26, 28, 30, 31, 37, 53; H. v. Dflk 7, 9, 14, 36, 42, 44, 46, 56; M.v. Zetten 10, 20; J. J. Helj 13; C. W. de Koning 16, 41; Gebr. Gijsbertsen 17, 25, 32, 43; R. v. Engelen burg 19, 48; G. v. Wijk 23; C. Bos 24, 33, 49, 51, 52, 55; G. v. Rotterdam 27; R. Muller F. 35; L. Kwetters 39; J. D. Hei kamp 40. C. J. Stuivenberg won in het rayon op 1398 duiven de 3e, K. v. d. Velde de 4e, G. Methorst de 5e, H. Schoeman de 6e en G. Versteeg de 7e prijs. Goede kampeerplaatsen zijn er rond Ede nog voldoende te vinden. Ook voor super-tenten is er hier en daar nog wel plaats. Hier een goede behuizing aan de bosrand. EDE „Redelijk tot goed bezet". Dat is de algemene indruk die men aan het kantoor van de VW in Ede 'heeft over de bezetting van de hotels, pensions en kampeerbedrijven in de tweede week van de bouwvakvakantie. Een van de dames die aan de balie van dat kantoor al vele zomergasten ,bidwüs" heeft gemaakt, wilde zelfs nog verder gaan en beweerde dat het seizoen aanzienlijk beter is dan het vo rig jaar. Zijn de hotels niet allemaal tot de nok toe vol (hier en daar is echt nog wel een plaatsje vrij) in deze catego rie is men zeker niet ontevreden. De pensions zijn vrijwel alle volledig be zet. Dat geldt ook voor de meeste kampeerterreinen, ook al is er hier en daar, met name in Bennekom, Otterio en Hoenderloo nog wel een gaatje te vinden. Over gebrek aan werk in 't VW-kantoor heeft men beslist ook niet te klagen. Dat wil dan nog wel wat zeggen in een streek, waar men in totaal over zo'n 23.000 slaapplaatsen kan beschikken. Het is natuurlijk nog wel wat vroeg om nu al definitief de balans van het seizoen op te maken er kunnen nog heel goede na-zomerweken komen maar zoals het er nu uitziet kan men rekenen op een geslaagd seizoen. Uit alles blijkt dat de Veluwe nog altijd in trek is, speciaal bij de bezoe kers uit het westen van het land. Dat kan men het beste constateren bij de „dinsdag-evenementen", wanneer er veel zomergasten bij elkaar zijn. Dan ontmoet men velen, die hier al voor de zoveelste maal komen. Niet omdat het elders misschien niet beter zou zijn, maar omdat ze hier een vertrouwde omgeving vinden. „We weten wat we hebben, niet wat we kunnen krijgen" is het algemene oordeel over Ede en omgeving. Wel blijkt, dat de gemiddelde vakantieganger wat zuiniger aandoet met zijn geld. De mensen worden van jaar tot jaar prijsbewuster.'Men neemt niet alles meer voor lief en met name in de pensions en op de vakantiecen tra kijkt men naar accommodatie en ge rief. Dat wordt overigens van jaar tot jaar verbeterd en er zijn dan ook hier terreinen te vinden die aan de hoogste eisen voldoen. In die verbeteringen van de accommodatie gaat vrij veel geld zit ten en dat moet in een, vrij kort, sei zoen worden terugverdiend. Vanzelf sprekend lopen hier en daar dan ook de prijzen iets op maar men kan des ondanks toch niet spreken van een aanmerkelijk duurdere vakantie dan vorig jaar. Al zijn er hier en daar wel eens klachten te beluisteren, over het algemeen is de vakantieganger die zijn verlof op de Veluwe doorbrengt al leszins tevreden. Het bewijs daarvoor is wel gelegen in het feit dat het over al zo goed bezet is en dat velen steeds weer terugkomen. Overigens, de Velu we heeft op recreatiegebied een naam hoog te houden. ELST Verloren: legertas met jon- genskleding, groen damesrijwiel. Gevonden: gouden ring met inscriptie. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. AMERONGEN Toen vorig jaar de voetbalvereniging DVSA te Amerongen begon met de verkoop van de loten ten behoeve van een te bouwen clubhuis as het de bedoeling, dat de trekking van de hoofdprijzen, t.w. de auto, het bankstel, de bromfiets en de radio, plaats zou vinden vóór 1 juli 1968. Door dat er in het begin echter een stagna tie was in de verkoop van de loten en het dientengevolge ook later ophalen van de maandelijkse betalingen, was het te voorzien, dat voor het genoemde tijdstip de trekking niet kon plaatsvin den. Aan de minister van Justitie is ge vraagd om de trekkingsdatum van de hoofdprijzen uit te stellen en juist deie week werd van het ministerie bericht ontvangen, dat de trekking thans dient te geschieden vóór 1 oktober. De trekking zal thans definitief eind september plaatsvinden. De juiste da tum en plaats zullen nog nader worden medegedeeld. VEENENDAAL Voor de gerefor meerde gemeente synodaal zal heden avond ds. G. Mouw uit Oude-Mirdum voorgaan. De dienst wordt gehouden in het kerkgebouw aan 't Holle Goed en begint om 19.30 uur. de heer Doorn een gratificatie „om de onkosten te dekken". Van het Veenen daalse personeel kreeg de heer Van de Kaa een cadeau onder couvert, terwijl er voor mevrouw Van de Kaa een gro te bos bloemen was. „Allemaal hartelijk bedankt", was alles wat de ontroerde jubilaris eruit kon brengen, waarna de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen bleven. Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van N.V. Industrie en Handel maatschappij „De Stoomhamer", v/h H. A. v. Ommen, Grebbeweg 16, Rhe nen, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een inrichting voor het machinaal bewer ken van hout, timmerwerken en wat hiermede verband houdt. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan 'n ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekend making inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt.. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mon delinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, te houden op dinsdag 6 augustus 1968 om 11.00 uur op het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. B. en W. van de gemeente. De secr. W. Th. Hofland wdn. burgemeester, L. Bosch van Rosenthal OPHEUSDEN Weer waren de le den van de Ordonnans druk met hun duiven, want niet minder dan twee vluchten werden weer thuis verwacht. Een vanaf St. Denis met oude duiven en de andere met jonge duiven van Vilvoorde. Voor de vlucht van Vilvoorde waren 354 duiven meegegeven die een afstand moesten afleggen van ruim 139 km. De eerste duif die geklokt kon wor den voor de Ordonnans was van J. Prijs die een tijd maakte van 11.19.54 uur met een snelheid van 1117.14 m. De verenigingsuitslag was als volgt: I.19.29.35 J. Prijs 2.3.21.62.65 J. v. Neerbos 4.5.10.16.33.51 H. J. Cornelis- sen, 6.47 G. Huibers 7.9.22.42 E. N. Budding, 8.36.44. Arends-Peters, 11.31 A. Aalbers, 12.25.49 C. Verwoert, 13.35 W. Vermeer, 14.17.26.32.69 H. Prijs. 15.54 Gebr. v. IJmeren, 18.56.60.63.64 P. Roodbeen, 20.50,2 M. v. d. Pol, 23.28.68. O. de Wit, 24.27.30.61 J. Le Poo le, 34.46.53 A. v.d. Kolk, 37 H. J. Bruk- man, 38.57.66.70 T. Verwoert, 39.40.41 71 J. Roelof se, 43.48 M. C. Cornelissen, 45 B. van Eek, 58.59 Comb. K. en S. In de afdeling kwam J. Prijs van de in totaal 1398 duiven op de 17e plaats. De vlucht voor oude duiven van St Denis bracht heel wat minder duiven in concours. Hiervoor waren maar 63 duiven meegegeven, die een afstand af legden van 407 km. De eerste, die in Opheusden binnen kwam, was van de gebr. Van IJmeren in de tijd van II.25.33 uur met een snelheid van 1146 m. Hiervan was de uitslag als volgt: 1. Gebr. Van IJmeren, 2.12 O. de Wit, 3.7 Comb. K. en S., 4.6.15 Arends- Peters, 5.10.16 A. Aalbers, 8. J. Roelof- se, 9. 11 C. Verwoert, 13. B. v. Eek en 14. T. Verwoert. In de afdeling waren maar 297 dui ven mee gegeven en behaalden de gebr. Van IJmeren de 9e plaats. VEENENDAAL In de nacht van zondag op maandag zijn enkele onge- nodigden in het huis van de houthan delaar v.d. B. aan de Geerseweg ge weest. Er zijn geen sporen van inbraak gevonden, zodat men vermoedt dat de heren door de voordeur naar binnen zijn gekomen. Er wordt voor ongeveer f 250,- aan sieraden vermist.

De Vallei | 1968 | | pagina 3