Fabrikanten binden strijd aan tegen „Autorama Rennies De vlam waarin alles smelt evoluon Luns sprak met Eban en Esj kol Amerikaans verkeersbureau moet gaan bezuinigen Ouders van moordenaar van Timo Rinnelt hadden nooit tijd voor hun zoon Streven naar verbod om tegen lage prijzen te verkopen „Staatsgreep in Griekenland was met CIA afgesproken' HET WEER IN EUROPA Naast rijbewijs ook vaarbewijs gewenst... Minister Polak noemt klachten NEDERLANDSE MINISTER TOONDE ZICH GROOT KENNER VAN BIJBELSE OUDHEID over gevangenis Leeuwarden ongegrond Vragen over vermogenden KONINGIN ZOND JAN JANSSEN GELUKS TELEGRAM AMSTERDAMSE VESTIGING SLUIT 1 AUGUSTUS elke tijd is tijd voor VAN NELLE thee DINSDAG 23 JULI m* 55 Brandend maagzuur, GRIEKSE JOURNALIST: Bij botsing veertien vakantiegangers gewond geraakt s 1 Sf Boete opgelegd Gekke vertoning Brainisse praat met minister Tijdschriftenhandelaar in arrest gesteld eindhoven DIEP BEWOGEN „BAROECH HABA" BALIES DICHT TE WEINIG CADEAUS KOUD Haaien bij Hongkong AFTERNOON BUILTJES VLUCHTIG Verkeersongelukken eisten doden ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel .99 AMSTERDAM. „De staatsgreep van 21 april 1967 is van tevoren afgespro ken tussen de kolonels, koning Con- stantijn en de Amerikaanse regering. Agenten van de Amerikaanse geheime dienst (CIA) hebben de coup voorbe reid en dank zij deze organisatie zitten de kolonels nog steeds in het zadel. „De Amerikaanse regering zal het lijden van het Griekse volk onder de fascistische terreur een zorg zijn, zo lang zij maar niet bang hoeft te zijn voor communistische invloed in Grie kenland". Deze en andere beschuldigingen richt de uitgeweken Griekse politicus en journalist Georgios Patsis aan het adres van de Amerikaanse regering, een aan tal landen in de Navo en koning Con- stantijn („Die elke week uit Athene het geld krijgt toegestuurd waarmee hij in een van de duurste hotels van Rome kan potverteren"). Georgios Patsis is een overtuigd te genstander van het huidige bewind in Griekenland. Samen met Andreas Pa- pandreou, de actrice Melïna Mercouri en de uitgeefster Helen Vlachou pro beert hij de wereld en in het bijzonder de partners van Griekenland in de Na vo te mobiliseren tegen de dictatuur van de kolonels. Patsis verblijft enke le dagen in Amsterdam. Hij is bestuurslid van het Panhel- leens Antifascistisch Comité, waardoor hij volgens zijn eigen zeggen op de do denlijst is komen te staan van een Griekse terreurorganisatie die in het buitenland tegenstanders van de Griek se regering „opruimt". Hij zegt dat enige maanden geleden de persattaché van de Griekse ambas sade in Kopenhagen door deze organi satie is vermoord. Volgens de officië le lezing had de man zelfmoord ge pleegd. EMMELOORD Bij een verkeers ongeval op de Frieseweg even buiten Emmeloord, zijn gistermorgen veertien personen gewond geraakt. Een Duitse bestelwagen, bestuurd door*M. Buchholz (28) uit Wuppertal wilde een trekker met aanhangwagen passeren, terwijl van de andere kant enkele auto's naderden. Toen hij dat zag, probeerde hij weer in te voegen met het gevolg, dat hij een andere auto de sloot in drukte en nog een andere van voren in elkaar reed. De ravage was enorm, maar de aard van de verwondingen bij de betrokken personen, allen vakantiegangers, viel mee. Uit de bestelauto werd. behalve de bestuurder de heer Buchholz ook diens vrouw en drie kinderen gewond. De auto, die van voren geraakt werd, werd bestuurd door de heer J. H. G. Gerritsen uit Utrecht. Hij, zijn vrouw en 3 kinderen moesten ook naar 'n zieken huis worden overgebracht. De auto die de sloot werd ingereden werd bestuurd door de heer A. Nij- land (46) uit Enter (gemeente Wier- den). Deze brak het bekken en een been. Zijn vrouw brak een nekwervel en zijn twee dochters werden eveneens 'gewond. Zijn schoonzoon, de heer J. W. van Losser (22) was de enige, die on gedeerd bleef. De drie auto's werden totaal vernield. O. S 2 co ca b "O O IH r-J W J fc- fll E s es C co Den Helder regen n 15 28 Ypenburg regen wnw 18 7 Vlissingen regen zw 18 7 Eelde geh.bew. windst. 17 13 De Bilt regen w 17 12 Twente geh.bew. windst. 18 8 Eindhoven regen wzw 18 2 Z.-Limburg regen zw 18 5 Helsinki zw.bew. nno 14 2 Stockholm l.bew. n 17 0.3 Oslo zw.bew. windst. 19 1 Kopenhagen z.bew. w 16 0.1 Aberdeen zw.bew. nw 17 22 Londen regen wnw 24 17 Amsterdam regen wnw 17 9 Brussel geh.bew. wzw 21 3 Luxemburg regen zw 21 0.1 Parijs zw.bew. windst. 23 0 Bordeaux h.bew. windst. 27 0 Grenoble l.bew. o 0 Nice l.bew. n 25 0 Berlijn h.bew. z 17 0 Frankfort regen z 22 7 Zürich geh.bew. o 21 0 Genève zw.bew. zw 22 0 Locarno g.bew. o 26 0 Wenen h.bew. z 19 31 Innsbruck zw.bew. w 20 0 Belgrado opbew. w 15 14 Athene onbew. nnw 29 0 Rome onbew. ono 28 0 Barcelona onbew. nnw 25 0 Madrid onbew. windst. 36 0 Mallorca onbew. windst. 30 0 Lissabon onbew. windst. 38 0 ROTTERDAM Dubbelman. Lever's Zeepmaatschappij (Unilever) en Fiva (een combinatie van levensmiddelenfabrikanten) gaan een kort geding aan spannen tegen Autorama in Breda. Deze fabrikanten willen verbieden dat in deze supermarkt artikelen worden verkocht beneden de door hen vastgestelde winkelprijs. Autorama (eigendom van de heer J. van der Marei uit Oegstgeest) heeft de vorige week in Breda een ^supermarkt geopend. In deze supermarkt hebben twee tex- tielgrossiers en één levensmiddelen - grossier ruimte gehuurd. Zij verkopen merkartikelen tegen prijzen, die vol gens de heer Van de Marei tien tot twintig procent beneden de officiële prijzen liggen. De Stichting Bomé (een groep fabri kanten van cosmetica) heeft Autorama wegens contractbreuk een boete van vijfuizend gulden opgelegd. „Wij gaan met die boetes net zo lang door tot Autorama zich aan de door ons vastgestelde prijzen houdt", zei mr. R. W. van Dam Van Bomé. De heer Van der Marei weet nog niets af van kort geding en boete. „Het zijn allemaal dreigementen, offi cieel weet ik van niets", zei hij giste ren. „Als Autorama wordt geboycot, gaan we in het buitenland inkopen doen. Ik neem het de fabrikanten niet kwalijk dat zij hun afnemers tot de or de willen roepen. Maar zij moeten ook niet kinderachtig zijn als ik langs an dere wegen toch kan inkopen", merkte de heer Van der Marei laconiek op. „Ik vind het een gekke vertoning. Aan de ene kant wil men de vrije con currentie bevorderen, onder andere door de verticale prijsbinding op te heffen, en aan de andere kant krijgen de grote leveranciers kanus hun prij zen op een hoog peil te handhaven". De heer Van der Marei gelooft niet dat acties van de fabrikanten veel zin hebben. „Het is erg moeilijk de kraan dicht te houden". DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid dr. T. E. E. van Schaik (KVP) heeft de minister van Justitie en Verkeer en Waterstaat gevraagd te overwegen, voor het besturen van een motorvaar tuig met een bepaald aantal pk's een bepaalde leeftijdsgrens en een vaarbe- voegdheidsbewijs verplicht te stellen. Hij vraagt dit naar aanleiding van een botsing tussen 2 speedboten bij Kaag dorp, waarbij één persoon om 't leven kwam en twee ernstig werden gewond. BRUINISSE Het actiecomité Bruinisse zal donderdag met minister drs. J. A. Bakker (verkeer en water staat) praten over de schade die met name de Bruinisser moscelkwekers lij den door de uitvoering van het Delta plan. Voorzitter van het actiecomité is burgemeester C. H. van de Linde. AMSTERDAM. De zedenpolitie heeft gisteren de 28-jarige tijdschriften handelaar J. W. uit Amsterdam gear resteerd, nadat een grote partij tijd schriften bij hem was ontdekt, volgehs de recherche pornografisch. Ongeveer vijftienhonderd werkjes werden in beslag genomen. ADVERTENTIE Sinds kort is de mens in staat enorm hoge temperaturen op te wekken. De plasraafakkel m het Evoluon heeft een temperatuur van meer dan 20.000 °C (twintigduizend gradenwaarbij zelfs gesteenten smelten. Veel van zulke Interessante en vernuftige zaken maken een bezoek aan het Evoluon tot een belevenis. Voor iedereen! Toegang fl.- dagelijks 10-18 nur zondags 13-18 uur Ruim parkeerterrein Gerieflijk restaurant. In 1966 gesticht door Philips. Een ongeluk met een Belgische autobus met Spanjaarden die in België werken, heeft gisteren het leven ge kost aan een veertienjarig meisje. Zes endertig inzittenden raakten gewond, van wie zes ernstig. De bus reed in een ravijn in Islares bij Santander aan de Spaanse noordkust toen de twee Belgische chauffeurs elkaar on der het rijden wilden aflossen. DEN HAAG De ijzeren ringen in de vloer van de strafcellen in de Leeu warder strafgevangenis, waaraan ge vangenen met touwen of kettingen kon den worden vastgebonden, zullen wor den verwijderd. Minister mr. C. H. F. Polak (Justi tie) heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van het Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel (lib.). De ijzeren ringen zijn volgens een on derzoek nooit gebruikt, aldus de minis ter. Een gevangenis had in een inter view beweerd, dat gevangenen er nog wel eens aan werden vastgelegd. Ook klachten over een speciale „knuppelploeg" in de gevangenis zijn volstrekt ongegrond, omschrijft de heer Polak. Er is geen sprake van straf fen, die het menselijk gevoel kwetsen. DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid H. Wierenga (PvdA) heeft de minis ter van Financiën gevraagd op korte termijn te onderzoeken, hoeveel perso nen met een vermogen van meer dan 100.000 gulden zich in de jaren 1965 en 1966 in Bloemenda&l, Wassenaar en Amstelveen hebben gevestigd. Hij vraagt voorts hoeveel hunner met een vermogen van meer dan 500.000 gulden die vorig jaar Nederland heb ben verlaten, de leeftijd van 60 jaar nog niet hadden bereikt. Tevens informeert de heer Wierenga of personen met een vermogen van 500.000 gulden of meer zich bij voorkeur in enkele, bepaalde gemeenten vestigen, en hoeveel hunner zich in 1965 en 1966 in deze gemeenten hebben gevestigd. JERUZALEM Minister mr. J. Luns (buitenlandse zaken) heeft zich gistermiddag tijdens een rondgang in Jeruzalem ontpopt als een groot ken ner van de oudheid. Zelfs de Israëli sche gids Abram Biran. het hoofd van de afdeling oudheden van het Israëli sche ministerie van cultuur, was diep onder de indruk van de grote histori sche kennis van minister Luns^ „Hij heeft z(jn huiswerk uitstekend gedaan", zei hfl lovend. Minister Luns bezocht gistermiddag achtereenvolgens de Olijfberg, de Klaagmuur en de Heilige Grafkerk. Op de plaats waar Christus werd ge kruisigd, knielde hij en zei samen met de Franciscaner pater Augustinus Spij kerman een gebed. Minister Luns genoot van zijn rond leiding. Hij was zichtbaar diep bewo gen bij het aanschouwen van de heili ge plaatsen in Jeruzalem. Staande op de Olijfberg, met Jeruza lem aan zijn voeten wees minister Luns naar de plaats waar eens de Ro meinse keizer Titus Jeruzalem was binnengevallen en de stad volledig had verwoest. Eveneens liet minister Luns zich door de Israëlische gids uitleggen hoe de Jordaniërs tijdens het Jordaan se bewind over de oude stad de grote joodse begraafplaats op de Olijfberg hadden veranderd in een weg en er een groot hotel hadden laten bouwen. Minister Luns liet zich echter niet door de Israëlische gids van de wijs brengen toen deze zei dat Jeruzalem voornamelijk een heilige stad voor christenen en joden zou zijn. Hij merkte op dat Jeruzalem ook een hei lige plaats voor de mohammedanen is. Op zijn tocht door Jeruzalem werd het Nederlandse gezelschap door de bevolking overal verwelkomd met de groet „Baroèch Haba gezegend hij die kome". Minister Luns was zo gegrepen door zijn tocht door Jeruzalem dat hij af week van het programma en zich naar Bethlehem liet rijden waar hij een be zoek bracht aan de geboortekerk van Christus. Gistermorgen heeft hij besprekingen gevoerd met de Israëlische minister van buitenlandse zaken Abba Eban, en de Israëlische eerste-minister Levi Esjkol. Gisteravond bood de Israëli sche minister van buitenlandse zaken zijn Nederlandse collega een diner aan in het Koning Davidhotel in Jeruza lem. DEN HAAG Koningin Juliana heeft Jan Janssen een telegram gestuurd. In het telegram wenste de koningin Jans sen geluk met de door hem geleverde prestatie. Ook minister Klompé (cultuur, re creatie en maatschappelijk werk) heeft de winnaar van de Ronde van Frank rijk een telegram gezonden. Op 1 augustus wordt het Amerikaanse Verkeersbureau in Amsterdam opge doekt. Het heeft het twee en een half jaar uitgezongen. De directeur, John R. Jaeckel, verlaat ons land „met ge mengde gevoelens". The United Sta tes Travel Service, zoals het bureau of ficieel heet, is zijn baby geweest, zegt lij, en nu is het vertroetelen ervan zo maar in één klap voorbij. Hij vertelt waarom. „Ons hoofdkan toor in Washington werkt al sinds het begin dat was in 1961 met het zelfde budget van drie miljoen dollar per jaar. Het aantal buitenlandse ver keersbureaus steeg snel, net zoals de vaste kosten, en nü meent Washing ton ,dat het niet langer zo kan". ,,Er moest bezuinigd worden en dus gaan vier van de elf buitenlandse kan toren dicht. Dat zijn Amsterdam, Stockholm» Rome en Caracas. Het kan toor in Parijs zal onze taak overne men en nu dus ook de Benelux gaan bestrijken". „Neen, met de oproep van president Johnson aan zijn landgenoten om te bezuinigen heeft dit allee niets te ma ken". Er vielen nog meer beslissingen. De verkeersbureaus in Londen, Parijs en Frankfurt gaan dicht voor het publiek. De balies verdwijnen. Het accent zal in de toekomst vooral komen te liggen op uitgebreide reclame-acties en op zeer nauwe contacten met lucht- en scheepvaartmaatschappijen. John Jaeckel gelooft wel in deze nieuwe werkwijze. „De meeste zaken mensen en toeristen die naar de Ver enigde Staten gaan nemen doorgaans rechtstreeks contact op met een ver voermaatschappij. Dat ligt heel anders dan bij bijvoorbeeld 't Belgische en het Duitse Verkeersbureau, die ook tal van automobilisten of treinreizigers aan de balie krijgen". Het kantoor in Amsterdam heeft de John R. Jaeckel (48) is Amerikaan, maar hij kent Europa goed. Hij werd er geboren. „Mijn vader werkte als diplo maat eerst in Frankrijk en later in Ita lië en Zwitserland. Ik bleef in Europa tot mijn vijftiende jaar. Ik spreek vloei end Frans." Hij studeerde af aan de Princeton Uni versity in New Jersey bij New York. Na een aantal jaren gewerkt te hebben bij luchtvaartmaatschappijen als American Air Lines en American Express, kwam hij in 1961 bij de United States Travel Ser vice, een betrekkelijk kleine organisatie (voor zo'n groot land) met tachtig man personeelverspreid over de hele wereld. Voordat John Jaeckel twee en een half jaar geleden zijn werk begon als direc teur van het verkeersbureau in Amster dam, assisteerde hij de manager op het kantoor in Parijs. Hij heeft er nu weer 6'/2 jaar Europa op mtten. afgelopen 2Vt jaar bergen werk verzet „We hadden meer dan een dagtaak. In 1965 bezochten 24.849 Nederlanders Amerika en in 1967 34.011. Nederland stond daarmee op de vijfde plaats ach ter Engeland, Duitsland, Frankrijk en Italië," zegt John Jaeckel. Hij verwacht dat er dit jaar op nieuw een stijging inzit „maar min der groot dan we eerst dachten. Ja, dat zou wel eens een gevolg kunnen zijn van de rassenonlusten en de moor den in ons land". Hij spréékt de veronderstelling aar zelend uit en komt er zelfs een beetje van terug: „Nu ja, die moorden... ze kunnen van invloed zijn... maar de mensen vergeten snel. De rassenonlus ten werken langer na, dacht ik, hoe wel de meeste toeristen er niets van zullen merken". Hoe ziet hij de toekomst? Hij neemt onmiddellijk aan dat het kantoor in Parijs het werk van zijn bureau vak kundig zal overnemen, maar drie mil joen dollar voor zeven buitenlandse vestigingen is nu eenmaal bitter wei nig en steekt nogal schamel af tegen bijvoorbeeld het bedrag dat Canada voor zijn verkeersbureaus uittrekt. „Ik geloof zo'n tien of elf miljoen per jaar". Hij hoopt dat Rarijs een public-rela- tionskantoor in Nederland In de arm zal nemen. „Dat hebben wij ook ge daan en met succes". Hij heeft zich .zeer goed thuis ge voeld in Nederland, dat volgens hem bij de Amerikanen in populariteit on middellijk na Engeland komt „Neder landers zijn vriendelijke mensen. Ze spreken haast allemaal uitstekend En gels en Amsterdam is een geweldige stad". Hij trekt, vlug, een vergelijking met België. „Nederland heeft meer te bie den, wordt ook meer bezocht door mijn landgenoten, maar de keuken is er minder goed dan in België. Brussel zit vol heerlijke eethuisjes". Kritiek? Hij vindt dat er te weinig hotels in Nederland zijn („maar daar wordt wat aangedaan") „en de ser vice, inderdaad, die kan beter. Je moet soms te lang wachten voor er een ober komt". John Jaeckel krijgt nu een hoge post op zijn hoofdkantoor in Washington. Het zal moeten wennen. Een zekere weemoed ligt er wel in zijn stem als hij nog even terugkomt op „zijn" kan toor in Amsterdam. „Het was fijn werk en dankbaar ook". Minister Luns (rechts), voor een i gisteren ontvangm door premier Levi vierdaags bezoek in Israël, werd Esjkol. BONN „Mijn man had het veel te druk om Klaus te helpen met zfln huiswerk en ikzelf heb er geen verstand van. Ik heb zelf geen gymnasium gehad". Dit zegt Annemarie Rabe (50), de inmiddels hertrouwde moeder van Klaus Lehnert (27), in het proces in Wiesbaden tegen haar zoon. de ontvoerder en moordenaar van de zesjarige Timo Rinnelt. Het is een van haar vele uitspraken als getuige, waaruit blijkt dat de ouders eigenlijk nooit tijd hebben gehad voor de jongeman die nu in de verdachtenbank staat. Klaus Lehnert de zoon van een bekende Wiesbadense huisarts met druk ke praktijk moest het allemaal zelf maar uitzoeken. Hij vluchtte in allerlei vertier: dure avondjes-uit en nachtelijke feestjes. Als het schoolrapport naderde blokte hij en kele weken als een bezetene en kwam dan met de hakken over de sloot, tot het definitief mis ging en Klaus van school werd gestuurd. Hij probeert dan opnieuw te worden toegelaten. „Hebt u als ouders hem daarbij ge holpen?" vraagt de president mevrouw Rabe. „Neen". Zij heeft eigenlijk nooit 'n echt contact gehad, vertelt zij, met haar eerste man, Klaus' vader, die in 1955 is gestorven. Het tekort aan aandacht pro beet den de ouders goed te maken door een stroom van dure cadeaus. Eens had va der Lehnert gemerkt dat Klaus grote belangstelling had voor fotografie. Hij stopte hem zomaar twaalfhonderd mark in de hand om een camera en spullen voor een donkere kamer te gunnen ko pen. „Hoe oud was hij toen?", vraagt de president. „Ongeveer veertien jaar...". Klaus Lehnerts tweede vader, de verzekeringsman Günter Rabe (49). wil zijn stiefzoon niet meer kennen. „Dat is mij ft zoon niet. Ik ben alleen getrouwd met zijn moeder", zegt hij koud. Als familielid van de beklaagde weigert hij de wet staat dat toe om op te tre den als getuige. Een persfotograaf die hem met opgeheven camera opwacht Duiten de rechtszaal, geeft hij een klap in het gezicht. De stuurloze dokterszoon zocht zijn toevlucht in een wereld van schone schijn, van gewichtigdoenerij en geldver- kwisting. Jongelui uit de rijke milieus van Wiesbaden verschijnen in de getui genbank-, Ettelijke arriveren bij het ge rechtsgebouw in kostbare open sportwa gens. Meisjes van pm en nabij de twin tig, tot in de perfectie opgemaakt, ver- HONGKONG Aangetrokken door de lijken van vermoorde Chinezen trekken de laatste dagen grote scholen haaien van drie tot vier meter lengte naar de wateren voor de Britse kroon kolonie Hongkong. Al verscheidene weken spoelen in Hongkong lijken aan van Chinezen die kennelijk zijh gedood bij ongeregeld heden in communistisch China. Zon dag vond men op het strand bij Hong kong weer twee lijken. Him handen en voeten waren aaneengebonden. Tot dusverre zijn ruirfi zeventig lijken ge borgen. ADVERTENTIE «r tellen met onbewogen gezichtjes over de autotochtjes en flirtpartijtjes en de feestjes waar Klaus Lehnert zo geestig voor „moordenaartje" wist te spelen. De getuige verklaring van Joachim Rinnelt (43), de vader van de vermoor de Timo, werpt opnieuw een licht op de nonchalance waarmee destijds het poli- tie-onderzoek schijnt te zijn uitgevoerd. Vader Rinnelt had direct verdenking gekregen tegen Klaus Lehnert, die in hetzelfde flatgebouw woonde als de Rin- nelts: Wilhelmstrasse 17. „Na Timo's verdwijning schrok ik van het uiterlijk van Klaus Lehnert. Hij zag er volkomen vervallen uit en had diepliggende ogen. Hoewel hij mij altijd placht te groeten, zei hij mij nu niet meer goeiendag en sindsdien heeft hij mij nooit meer gegroet. Toen begreep ik dat niet nu is het mij duidelijk". Ook de moeder van Timo werd door Klaus Lehnert opvallend gemeden. De ouders Rinnelt hebben dat herhaalde lijk meegedeeld aan de politie, zelfs aan de chef van de Wiesbadense re cherche. Von Seydlitz. Zij drongen erop aan Klaus Lehnert scherp aan de tand te voelen, maar de politie liet het bij een vluchtig verhoor. LIENDEN De 23-jarige C. G. Hon- ders uit Rhenen. die zaterdagnacht zwaar gewond raakte bij een auto-on geluk in de Betuwse gemeente Lien- den, is in het Juliana-ziekenhuis te Veenendaal aan zijn verwondingen overleden. Hierdoor is het aantal do den ten gevolge van dit ongeval geste gen tot twee personen. I^e 23-jarige B. Wegh uit Rhenen kwam al direct om het leven. TILBURG Bij een botsing te Til burg werd maandagmiddag de 42-jari- ge heer P. Roymans uit Veldhoven zo ernstig gewond, dat hij een kwartier na aankomst in een ziekenhuis over leed. WYMBRITSERADEEL. De 62-jarige mevrouw P. Abma-van der Meer uit Sneek ,die zondagavond bij het over steken van rijksweg 43 in Wymbritse- radeel door een passerende auto werd aangereden, is gisteren aan haar ver wondingen overleden. STADSKANAAL Tussen Zuidbroek en Sappemeer op Rijksweg 42 raak te maandagmiddag de bestuurster van een personenauto, mevrouw J. Krui- ze-Bos uit Nieuwe-Pekela door het glad de wegdek in een slip. Zij botste fron taal op een tegemoetkomende perso nenauto, bestuurd door de heer J. J. Dekker uit Amsterdam. Diens echtge note, de 28-jarige mevrouw M. H. Dek- ker-Wensink, was vrijwel op slag dood. De heer Dekker, mevrouw Kruize en haar zesjarig zoontje werden ernstig gewond naar het Academisch Zieken huis in Groningen vervoerd. ROERMOND In het St. Lauren- tius-ziekenhuis te Roermond is maan dag de 71-jarige heer C. Geraedts uit Roermond overleden. Hij werd op 18 juli zwaar gewond toen hij en zijn vrouw in hun auto in Roermond in botsing kwamen met een andere per sonenauto, die geen voorrang verleen de.

De Vallei | 1968 | | pagina 6