ruimt op KORTINGEN TOT 70 Afd. Woninginrichting Portiekverkoop Restanten Afd. Manufacturen Kinderafdeling Afd. Herenconfectie Okker ging bijna ten onder tegen onbekende Boliviaan Gorostiaga ZIE ONZE SPECIALE ETALAGES Grand Rapid Sullivans in honkbalweek sterk favoriet Tsjech Kavalek alleen op kop in grootmeestergroep HOOFDSTRAAT 59 VEENENDAAL TEAK BERGMEUBELEN met 20% korting KARPETTEN, w.o. Desso, in diverse maten 20°/o-40°/o korting DESSO LOPERS op 50 cm en 70 cm breed met 25°/o korting EETKAMERSTOELEN van 37.50 voor 29.75 Silvester NYLONTAPIJT nu 122.- p. m DESSO TAPIJT, zuiver wol, op 380 cm breed, kleur cognac, van 119.50 p. m nü 98.- p. m BERGOSS NYLONTAPIJT op 380 cm breed, nu 122.- p. m Damesrokken Blouses Pullovers Japonnen 10.- 7.50 5.00 2.50 MANTELS en MANTELKOSTUUMS 25.- 20.- Nylon en nylon-velours DAMESNACHTHEMDEN v.a. 3.98 NYLON DAMESONDERJURKEN diverse maten en kleuren 2.98 NYLON-VELOURS DAMESPYJAMA'S 4.98 ZOMERSTOFFEN 90 cm breed, per meter 98 ct. Herensokken en Anklets 2e paar GRATIS! Meisjes- en Jongens sportkousen en Anklets 2e paar GRATIS Restanten HELANCA BADPAKKEN 9.90 nü alle maten 8.50 alle maten 10.90 HERENPANTALONS, w.o. Terlenka 15.- 10.- Restanten Herenregenjassen 39.- 29.- 19 15.- COLBERTS 59.- 49.- 39 Geen Nederlander in FIFA-elftal Coupons Vitrage en Overgordijnstoffen JAPONSTOFFEN met 50 tot 70 KORTING MEISJESJURKJES met kortingen tot 50% MEISJESBLOUSES met 50 korting JONGENS PULL-POLO'S met korte mouw, TERLENKA JONGENSPAKJES, gebreid, Explosief Zwaar IBM-SCHAAKTOERNOOI Teveel doorgespeeld Matthews nam ontslag Sparta versloeg militairen met 2-1 in de kleur goud, 366 cm breed, van 145.- per meter, kleuren goud en groen, van 138.- per meter in de maten 92 - 98 - 104 - 110 Normaal maat 92 11.95 maten 92 - 122 UUIMUCIWMO ZO JULI I7O0 ;.vV- i HILVERSUM Niets blijft organi sator Mulder bespaard. Toen gisteren de zon boven zijn tennistoernooi in Hil versum dan eindelijk doorbrak, werd hij aan het eind van een lange, ver moeiende dag door Nederlands tennis kampioen Tom Okker aan de rand van een zenuwcrisis gebracht. Want Okker. Mulders „wereldattrac tie", die straks in het weekeinde de toeschouwers in dichte drommen naar Het Melkhuisje dient te lokken, kwam tegen de als onbeduidend gekwalifi ceerde Boliviaan Gorostiaga onver wachts in grote moeilijkheden. De Haarlemmer verloor de eerste set met 6-8 en kwam tot afgrijzen van een trouw publiek in de tweede met 1-3 achter te staan. Op dat moment had hij zes keer zijn eigen service verloren en leek de sfeer rijp voor een nationa le ramp. Gorostiaga, een beweeglijk baasje, dat in toernooien in Tilburg, Eindhoven en Noordwijk weinig had kunnen uitrich ten en dat zelfs al een keer had ver loren van Nederlands zesde speler, Pe ter Scholtz, dreef Okker met schitteren de passeerslagen tot wanhoop. Moei zaam, heel moeizaam herstelde de Ne derlander zich en hij pakte de tweede set met 6-4. Daarmee had hij de weer stand van de verrassend sterk spelen de Boliviaan gebroken. En via 6-1 be vrijdde hij Mulder van alle zorgen en plaatste hij zich voor de achtste fina les. Zegge en schrijve twee van van de 23 Nederlanders in het herenenkelspel hebben zich gisteren gehandhaafd. Be halve Okker hield ook Jan Hajer zich staande. Hij versloeg de Australiër Crealy met 1-6, 6-3, 8-6. Bij de dames haalden twee van de 13 Nederlandse speelsters het einde van de dag. De Haagse Marijke Jansen plaatste zich via de Argentijnse Gisca- fré en via een knappe overwinning op de Australische jeugdspeelster Lesley Hunt voor de achtste finales. Oud-Ne derlands kampioene Trudy Groenman, voor 't eerst op intern, tennisniveau, presteerde hetzelfde. Zij stond haar te genstandsters de Braziliaanse Dias en de Belgische Kahn ieder één game toe. Nederlands kampioene Astrid Suurbeek sneuvelde al in de eerste ron de tegen de Frangaise Venturino. Slowstarter Jan Hajer is altijd goed voor een brok explosief theater. Op baan vier leek het erop, alsof hij door Dick Crealy snel met de andere Ne derlanders het Hilvecsumse bos zou worden ingestuurd. Hij verloor de eer ste set kansloos met 1-6, maar een hope loze achterstand lijkt ongeveer een voorwaarde te zijn wanneer men Hajer in topvorm wil zien spelen. Ook Crealy een erg vriendelijke jongeman met een keiharde service, heeft dat ondervon den. Hajer, die in de eerste drie games van dit duel precies één punt had ge scoord, kwam in de tweede set gewel dig terug. „Je moet van een tennispartij een gevecht kunnen maken", zo luidt één van de stellingen van de Eindhovenaar. En gisteren maakte hij er een gevecht van. Hajer won de tweede set met 6-3 en liep in de derde uit tot 4-2. Crealy vond het toen de hoogste tijd het spel te gaan vertragen en zijn sluwe tac tiek stelde de overwinning van de gre tige Nederlander lang uit. In de negen de game overleefde de behoedzame Australiër zelfs een matchpunt. En hij haalde zijn tegenstander met halfhoge ballen bekwaam uit zijn spel. Het kostte Hajer moeite zijn agressi viteit enigszins te beteugelen. Het spel van de Eindhovenaar is gebaseerd op het principe: overwinnen of sterven. Gisteren overwon hij, met 8-6 in de be slissende set. Vandaag komt hij uit te gen de Westduitser Buding, die gisteren weinig moeite had met Soeters. Trudy Groenman en Marijke Jansen worden vandaag geconfronteerd met zware tegenstandsters. De Groningse staat voor de vrijwel hopeloze taak iets te ondernemen tegen de Australische Margaret Court en Marijke Jansen komt uit tegen de Zuidafrikaanse Pat Walkden. Herenenkelspel, eerste ronde: Hajer (Ned) Pretorius (Z-A) 6-2, 8-6; See- gers (Z-A) Sangitan (Indonesië) 6-4, 6-4; Van Min (Ned) Luyk (Ned) 7-.9, 6-4, 11-9; Crealy (Austr) De Koning (Suriname) 6-4. 6-3; Huizinga (Ned) Lissauer (Ned) 6-1, 6-4; Schneider (Ned) Adama van Schelte- ma (Ned) 6-4. 6-3; Van Gelder (Ned) Welschen (Ned) 6-3, 3-6, 6-1; Saya (Italië) Scholte (Ned) 8-6, 6-0; Nije- boer (Ned) Lautenschlager (Ned) 6-2, 6-3; I. Watanabe (Japan) Har- tog (Ned) 6-4, 6-1; Van Eijsden (Ned) Thung (Ned) 6-1, 6-0; K. Watanabe (Japan) Erhlich (Ned) 6-1, 6-1. Tweede ronde: Oker (Ned) Strad- meyer (Ned) 7-5, 6-3; Gorostiaga (Bo livia) Fleury (Ned) 4-6, 6-2, 6-3; K. Watanabe (Jap) Van Min (Ned) 6-3, 6-4; Gulyas (Hong) Seegers (Z-A) 6-2, 6-1; Giltinan (Austr) Van Eijsden (Ned) 6-0. 8-6; Buding (W.- Dld) Soeters (Ned) 6-3, 6-2; Hajer (Ned) Crealy (Austr) 1-6, 6-3, 8-6; Tiriac (Róem) Huizinga (Ned) 6-4, 6-0; Pokorni (Oost) Schneider (Ned) 6-4. 11-9; Maud (Z-A) Van Gelder (Ned) 6-4, 6-2: Alexander (Austr) Elsenbroich (W.-Dld) 6-1, 1-6, 6-1; Mandarino (Braz) Rees (Z-A) 6-2, 6-2; L. Watanabe (Jap) Nijeboer (Ned) 6-0, 6-4. Derde ronde (achtste finales): Ok ker (Ned) Gorostiaga (Bol) 6-8, 6-4, 6-1, Gulyas (Hong) Giltinan (Austr) 6-2, 6-3; Maud (Z-A) Alex ander (Austr) 7-5, 6-4. Damesenkelspel, voorronde: Mieke Bom (Ned.) Nicki Vos (Ned.) 6-4, 6-2. Eerste ronde: Mevr. Kodes (Tsj) Marian Brummer (Z-A) 6-4, 6-4; Judy Tegart (Austr) Koosje de Jongh (Ned) 6-3, 6-3; Trudy Groenman (Ned) M[aria Diaz (Braz) 6-1, 6-0; Maria Guzman (Ecuador) Ietie v. d. Zee (Ned) 6-3, 5-7, 6-3; Pat Walkden (Z-A) mevr. Nielsen-Lindner (Ned) 6-2, 6-3; Lesley Hunt (Austr) Annemleke Blom (Ned) 6-3, 6-4; mevr. Court-Smith (Austr) Dita IJspaard (Ned) 6-0, 6-0; Maria Aubet (Sp) mevr. Blom- Diemer Kool (Ned) 6-3, 6-2; Kerry Harris (Austr) Noortje Blom (Ned) 4-6, 8-6. 6-3; Mevr. Kahn (België) mevr. Baars-Wienese (Ned) 6-3, 6-3; mevr. Du Plooy-Van Zijl (Z-A) Tine Zwaan (Ned) 6-2, 6-2; Eva Lundquist (Zwe) Brenda Kirk (Z-A) 7-5, 6-1; Marijke Jansen (Ned) Rita Giscafre (Argentinië) 6-2, 6-0; mevr. Veentjer- Spruyt (Ned) Sue Petersen (Bra») 6-4, 6-2; Joanne Venturino (Fr) As trid Suurbeek (Ned) 7-5, 3-6, 6-2. Tweede ronde: Trudy Groenman (Ned) Michelle Kahn (Belg) 6-1, 6-0; Judith Tegart (Austr) Maria Guzman (Ecu) 6-1, 6-3; Cor Schediwv (W-Dld) Els Veentjer-Spruyt (Ned) 8-6, 1-6, 6-3; Marijke Jansen (Ned) Lesley Held (Austr) 6-3, 6-2; Joanna Venturino (Fr) Garry Harris (Aus tralië) 6-2, 7-5. HAARLEM De Grand Rapid Sul livans hebben gisteren hun kandidatuur voor de eindzege in de vierde Haar lemse honkbalweek gesteld. In het slag werk gaven de Amerikanen tegen Ita lië een perfecte show weg. Er klater den maar liefst zes homeruns over de Azzuri, hetgeen met een zege van 10-0 werd beloond. Maar ook de oranjeploeg deed het voortreffelijk. De jongens van coach Urbanus overmeesterden de An tillen in een enerverend duel met 2-1. De nederlaag tegen de Sullivans had de toeschouwers niet afgeschrokken, het Nederlandse team voor de tweede maal tegen de Antillianen uitkwam. Nadat beide ploegen in de eerste slagbeurten al kansen hadden gekre gen, bracht de derde innings een gran dioos spektakel. Weer was het Hamil ton Richardson, die de vreugde bij de duizenden op de tribunes deed oplaaien. Zijn homerun gaf Nederland een voor sprong van 1-0. In de vijfde innings had Nederland opnieuw succes. Augustinus, door „ge raakt werper" op de honken gekomen, profiteerde van een tik van Boudewijn Maat. Het was 2-0 voor de Oranjeploeg en de toeschouwers konden vergeten, dat ze even tevoren Daniëls hadden uitgejoeld toen hij de strijd met Ri chardson schuwde en deze opzettelijk vier wijd wijd had geoffreerd. In de laatste innings was de span ning nauwelijks meer te dragen. De Antillianen brachten toen werper Ton Terneuzen in grote moeilijkheden. Honkslagen, alsmede een vrije loop, schenen de Nederlanders op de val reep nog funest te gaan worden. Na dat Pietersz reeds had gescoord op een honkslag van Jones kwam ook Halabij nog tot een treffer. Deze slag werd evenwel niet met een punt gehonoreerd. Voor de talrijke Antillianen op de tri- AMSTERDAM Godin Caïssa heeft in het IBM-schaaktoernooi een nieuwe stadhouder benoemd. Dat is de Tsjechische kampioen Kavalek, die Ivkof heeft afgelost. Hij leidt met 6 uit 8. De opvolging werd teweeggebracht door een steenharde zege op de Hongaarse grootmeester Lengyel. Dat deze crack, die het Solingen-toernooi won, nog een belangrijke rol zal spelen is aan gerechte twijfel onderhevig. Concurrent Ivkof remiseerde met Jongsma, die aanvankelijk heel tevreden was met dit halfje. Later meende hij „een grote lafaard" te zijn geweest. Toen ech ter de analyse onvermoede mogelijkheden aan het licht bracht had hij alsnog vrede met de uitslag. KotofBilek de aandacht. Eerstge- noemden componeerden een razend moeilijk 4-toreneindspel, dat in de tweede zitting remise liep. Kotof ver sloeg de Hongaar. Hij glom letterlijk van genoegen, door overmatige trans piratie. 't Was dan ook zijn eerste winstpunt. In de meestergroep wordt de score van de Italiaan Tatai zo langzamer hand sensationeel. Hij klom tot 7V» uit 8... Dat hij zijn slachtoffer, de strijd lustige Medina, op de tiende zet al re mise aanbood, zij als anekdote ver meld. Hartoch vergiste zich in de opening en kreeg toen tegen Lutikof geen been meer aan de grond. De resultaten waren: Grootmeestergroep: uit de zesde ron de: CiricLengyel 0-1. Achtste ronde: ZuidemaRee V2-Y2', Bouwmeester Marovic %-%; KotofBilek 1-0; Ciric Bronstein Yi-Yz\ IvkofJongsma KavalekLenugyel 1-0; KuijpersDon- ner LangewegSjamkowitsj 1-0. Stand: 1. Kavalek 6pnt.;2. Ivkof 5%; 3. Bronstein 6: 4 t.m. 10. Ciric, Ree, Bilek, Donner, Langeweg, Lengyel, Ma rovic 4; 11. Sjamkowitsj 3% 2 afg.; 12. Bouwmeester 3; 13/14. Jongsma, Kuijpers 2% 1 afg.; 15. Kotof 2 2 afg.; 16. Zuidema 2. Meestergroep: achtste ronde: Smede- revacVan Geet 1-0; Van Gosterom Van Scheltinga Y2-V2CzerniakGere- ben afg.; SchollBakker Medina -Tatai 0-1; HartochLutikof 0-1. Stand: 1. Tatai 7%; 2. Lutikof 6: 3. Smederevac 5%; 4. Hartoch 5 1 uitg.; 5/6. Medina, Van Scheltinga 4; 7. Ge- reben 3% 1 afg.; 8. Scholl 2\'2 uit- gest.; 9. Czerniak 2 1 afg.; 10/12. Van Oosterom, Van Geet, Bakker 2. £en prachtpartij bracht Langeweg tegen Sjamkowitsj op het bord. Het was een zeer fel gevecht, waarbij in de opening kleurverwisseling een veelbe tekende rol speelde. De Russische grootmeester die een soort openings encyclopedie is vermocht het vraag stuk achter het bord niet geheel op te lossen. Hij liet een toren afdwalen op de h-lijn waar dit kleinood verder ge kooid asiel genoot. In tijdnood hield Langeweg de partij vast in handen, won een pionnetje, ruilde de dames en gaf de beste zet onder couvert af. Toen Sjamkowitsj die zet gisteravond om acht uur ter inzage kreeg, capituleerde hij onmid dellijk. We mogen deze sportiviteit wel eens onderlijnen. Af en toe wordt er naar onze smaak teveel doorgespeeld bij be slissende materiële of positionele ach terstand. Men speelt namelijk meester- toernooien, daar is een plusf sneller doorslaggevend in de speeltuin. Verder kregen we in eerste aanleg slechts puntendelingen te zien. Ciric- Bronstein was een short-story toen de Rus bemerkte, dat zijn Zuidslavische opponent de opening met intelligentie had opgezet. Kuijpers-Donner leverde aan zwart enig initiatief op, doch de jonge witspeler pleegt zich van een wat moeilijke stand veelal weinig aan te trekken.Hij kreeg opnieuw het gelijk aan zijn zijde. Bouwmeester-Marovic: vrij vlot ge speeld, van weinig belang voor kijkers die bloed aan de paal willen zien. Het werd eveneens remise. Inmiddels trokken ZuidemaRee en bunes was toen alle hoop op pinchhit- ter Rasmijn gesteld. Het was echter werper Terneuzen, die tromfeerde. Met die slag stelde hij de winst voor de Nederlanders op 2-1. Werpprestaties: Terneuzen (Neder land 1 en Antillianen 1. Home-runs: Nederland 1. Score: Nederland 0-0-1-0-1-0-0-0-0-0 Antillen 0-0-0-0-0-001 1. PORT VALE. Sir Stanley Matth ews, manager van de Engelse 4e- divisieclub, Port Vale, heeft naar aan leiding van moeilijkheden met de En gelse Voetbalbond over illegaal betaal de spelers zijn ontslag ingediend. Port Vale werd aanvankelijk uit dt League gezet, maar enkele weken la ter weer tot de vierde divisie toegela ten. Volgens Fred Burgess, voorzitter van Port Vale, zal Matthews de club wel van advies blijven dienen. GENEVE In het FIFA-elftal, dat in November in Rio de Janeiro tegen Brazilië speelt, zal geen Nederlandse voetballer staan opgesteld. In Genève maakte de internationale voetbalfede ratie (FIFA) een lijst met namen van 60 voetballers bekend, waaruit het elftal zal worden samengesteld. Nederland behoort echter niet tot de twintig landen die een of meer spe lers leveren. Argentinië is met dertien spelers het best vertegenwoordigd. De zestig spelers zijn: Argentinië: Albrecht, Bernao, Butiz- ze, Cocco, Madero, Malbernat, Er- mindo Onega, Mas, Marzolini, Perfu- mo, Rendo, Silva, Veron. België: Van Himst. Bulgarije: Asparuchov. Chili: Quintano, Reinoso. Tsjecho-Slowakije, Adamek, Viktor. Engeland: Ball, Banks, Bobby Charlton,. Moore, Wilson. Frankrijk: Bosquier, Durkovio, Gon- det, Herban. West-Duitsland: Beckenbauer, Schnel- linger. Oost-Duitsland: Vogel. Hongarije: Albert, Bene, Farkas, Szucs. N. Ierland: Best. Italië: Domenghini, Facchettl, Mazzola, Rivera. Peru: Chumpitaz. Portugal: Augusto, Eusebio, Sl- moes. Roemenië: Pircalab. Schotland: Johnstone, Law, Len nox. Spanje: Amancio, Ruiz. Sovjet-Unie: Metrevelli, Shesterney, Yaschin. Uruguay: Marsurkievics, Montero- Catillo, Rocha, Villar. Joegoslavië: Dzajic, Fazlagic, Osim. ROTTERDAM De eredivisieclub Sparta heeft woensdagavond op eigen terrein met 2-1 gewonnen van het mi litaire elftal. De ruststand was 0-0. De doelpunten werden gemaakt door Van Toledo (70) en Heyerman (77) voor Sparta en voor de militairen door Klijnjan (89). Er waren 9000 toeschou wers. Sparta en het militaire elftal hebben de wedstrijd op Spangen tot een aan trekkelijk kijkspel gemaakt. Uiteraard mocht geen volle honderd procent in zet worden verwacht, waardoor voor rust de strijd soms wat vlak was. Er viel echter voortreffelijk doel- manswerk te bewonderen van Van Oos terhout en hierdoor stellig geïnspireerd door Van Beveren na rust, toen Spar ta fel aanvallend optrad en waarbij het tot een reeks miraculeuze reddin gen kwam. Een opvallende rol ver tolkte bij de militairen Driesse (RCH). Terwijl ook Klijnjan en Jeuring tot goed spel kwamen. In de met 5 inval lers spelende thuisclub scheen het spel van de voormalige Middelburg-ama teur Wijs een belofte in te houden. i

De Vallei | 1968 | | pagina 10