MOEDIG BELEID VAN VAKBONDSBLAD „Prace" gaf liberalisering eerste impuls bont HUMPHREY VERLIEST TERREIN Opb rengst eerste reis Elizabeth 11" bestemd voor een goed doel Tsjechen zijn ongerust over manoeuvres Opleving van economie in West-Europa (Verkiezingen in V.S. Humanistisch socialisme Haringprijs zou te hoog zijn Plan in studie voor kanaal van Nederland naar Middell. Zee Fransen goed in de orders Schadevergoeding voor immigrant HET WEER IJS EUROPA Extra kranten Geen garanties Liberaal Geen breuk zomerpnizen 10% korting bont en suède diezerstraot 43 zwolle TWAALF KEER PENNINGEN MEER RUIMTE FATAAL VREES Nieuwe verklaring Televisiedebat Onderzoek HOOPVOL HERSTEL LIT DE MIST DONDERDAG 25 JULI 1968 Van een onzer medewerkers pRAAG Na het blad van de schrijversbond, Literami Listy, heeft het vakbondsblad Prace (oplage 325.000) in Tsjecho-Slowakije een door slaggevende rol gespeeld bij het doorzetten van de nieuwe koers. Zeer moedig en met grote risico's heeft de redactie van het blad Dubcek en de zijnen ge steund, ook in het eerste uur toen nog niemand wist of dit al dan niet levens gevaarlijk was. Als officieel orgaan van de vakbond is Prace uiteraard van essentieel belang voor de mening van het volk. Plaatsvervangend hoofdredacteur Milos Odchazel (47 jaar) onderbreekt zijn zeer drukke'werk om volkomen openhartig zijn visie te geven, terwijl hij zijn pijp stopt met Nederlandse tabak. „Wij zijn inderdaad erg blij dat wij als eerste dagblad helemaal open voor onze mening zijn uitgekomen. We heb ben een aanloopperiode nodig gehad om zover te komen en de beslissende daad is geweest toen Vte op 24 januari van dit jaar een artikel publiceerden van parlementsvoorzitter Jozef Smrcovs- ky, dat pleitte voor afschaffing van het stalinisme en voor democratiseringen. Dat was de eerste maal dat het volk daarvan hoorde. Ik zal het nooit ver geten. Het was op een zondag en hoe wel we honderdduizend exemplaren ex tra hadden gedrukt liep de prijs per krant op tot tien kronen (één rijksdaal der). —Waar haalde men de moed van daan? „Kijk eens, we hadden voldoende pri- vé-informaties over de wantoestanden in de partij. Al dat conservatieve dog matische gedoe en de stemming onder de bevolking bracht ons tot het besluit: dit is het moment. We hadden uiter aard zelf een duidelijke mening, maar we voelden toch ook dat de bevolking ergens op wachtte. We waren niet bang, want we waren hier naar toegegroeid, maar ik geef toe dat het niet zonder ri sico's was. We hadden weieens eerder kritiek geoefend, maar als we hadden moeten wachten tot de meerderheid uit progressieven bestond, dan was er nooit wat gebeurd." Waarom dan geen eerdere actie? „Omdat we natuurlijk geen verbete ringen konden garanderen. We moesten wachten tot er steunpunten waren in de verantwoordelijke organen. Het ging erom een scheiding tussen conservatie ven en progressieven tot stand te bren gen op het juiste moment en we heb ben kennelijk raak geschoten. Het ar tikel van Smrcovsky bracht ons drie duizend positieve reacties. Er was niet alleen het gevaar van de aanhangers van Novotny in de partij, maar ook de conservatieve top van de vakbond. Wij vochten als redactie van het vak bondsblad tegen de leiding van onze eigen vakbond en de redactieleiding werd dan ook herhaaldelijk bedreigd met ontslag, vooral toen we direct de studentenacties steunden. We kregen harde kritiek, maar we zijn doorge gaan. Toen we de vakbond kritiseerden over een bepaald beleid, is er zelfs een proces gekomen tegen de redactielei ding, maar we hebben gewonnen. We hebben er voortdurend op gewe zen dat ondanks alle beloften in de praktijk niets veranderde ten gunste van het volk. In januari zijn de lezers losgekomen. Wij krijgen nog steeds duizenden brieven op onze commenta ren en die nent belang". steun is van emi- Gesteld kan worden dat Prace het succes van Alexander Dubcek goed deels heeft voorbereid door het liberale standpunt consequent te handhaven. De conservatieve vakbondsleider Pas- tyrik werd tot vreugde van Prace ver vangen. Heeft Dubcek de zaak nu definitief in zijn voordeel beslist? „Bij het publiek zeker, en dat is es sentieel. Van groot belang is echter de bijeenkomst van de partij in septem ber, want er zijn nog conservatieven, maar ze opereren thans ondergronds. Ze zullen er zeker niet in slagen de be weging terug te draaien". Zou de Sovjet-Unie dat wèl kun nen? „De stem van het volk en het stand punt van de partijleiding zijn voor Tsje cho-Slowakije van groot belang. Mijn persoonlijke mening is dat de Sovjet- Unie in deze zaak in een blinde steeg terecht is gekomen. Ik geloof echter niet dat we er goed of en verstandig aan doen wanneer we de Russen in die steeg laten. Sprekend op voet van ge lijkheid moeten we een oplossing zoe ken. Ik verwacht dat beide partijen in het'komende gesprek tactisch zullen opereren, maar dat zal niet snel gaan. Wij Tsjechen moeten nu niet nerveus worden. We moeten strategisch te werk gaan, zoals ons dat tot nu toe is gelukt Als scepticus ben ik dan vrij optimis tisch. Ik verwacht dat de partijdag in september definitief de progressieve lijn zal vaststellen. Dat betekent dan niet dat alle conservatieven verdwenen zijn. Het gevecht zal ook gevoerd moe ten worden in elke stad, in elk dorp, in elke fabriek" aldus de zeer goed in gevoerde Milos Odchazel. Hoever zal deze liberale koers kun nen gaan? In de richting van de po litieke ongebondenheid? „Daar gaat het niet om. Wij willen geen breuk met het socialisme en we wil len geen nieuwe verbindingen. De ver bondenheid met de socialistische sta ten is voor ons van grote waarde: mo reel. economisch en militair. Dit hoeft echter niet in te houden dat wij geen zelfstandige Europese politiek zouden kunnen voeren. Grenzen voor de binnenlandse democratisering? Neen, die zijn er niet. De grenzen moeten door het leven zelf worden bepaald. Het zal echter niet moge- MADRID (DPA) De Spaanse bis schoppen hebben zich uitgesproken voor het recht van de Spaanse arbei ders vrije vakbonden te vormen. Zij deden dit in een gisteren gepubliceerd document. Gezegd werd dat dit recht in overeenstemming is met de sociale leer van de roomskatholieke kerk. Stakingen worden in het document de laatste, maar gewettigde middelen genoemd ter verdediging van de ar beidsrechten. Milos Odchazel, adjunct-hoofdredacteur van „Prace" ADVERTENTIE DEN HAAG Het ministerie van economische zaken gaat na of de prijs van de nieuwe haring voor de consu ment redelijk is. Haagse haringven ters vinden dat de reders en groothan delaren te duur zijn. Daardoor zijn zij gedwongen een prijs van zestig i ze ventig cent per haring aan hun klan ten te berekenen. De reders zijn Het met die gedachte niet eens. Zij wijzen erop dat de Noordzee door Scandinaviërs is leeg gevist. waardoor de aanvoer van haring tot bijna de helft is teruggelopen. De dagprijs van haring was gisteren ongeveer dertig cent per stuk voor de venters, die volgens de regels dan best kunnen verkopen voor hooguit vijftig cent. XXXXXXXXXXXXXXXXXXX\XXX\XXXXXV\XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX\XXXXXXXXVXXXXXXXXVi\XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXV lijk zijn dat zich hier politieke krach ten ontwikkelen die het socialisme willen schaden. Dat misverstand leeft in de Sovjet-Unie. Daar begrijpt men niet dat men ook zonder dwang veranderingen kan doorvoeren. Het politieke model dat onze maatschappij zal aannemen is nog niet te schetsen. Er bestaat een club van geëngageerde partijleden die zeker in de toekomst in het kader van het nationale front de mening van de burgerij gaat beïnvloeden. Zo moeten de arbeidersraden in de fa brieken meer verantwoordelijkheid krijgen en de vakbond zal meer po litieke invloed moeten uitoefenen". Milos Odchazel merkt op dat zijn Ne derlandse pijptabak de beste is die in Tsjecho-Slowakije te koop is en besluit: „Er is geen weg terug en het einde van de weg vooruit is niet te zien. Veel zal ons niet lukken. We zullen misschien onze methoden moeten veranderen, maar essentieel is de wens tot vernieu wing. Hier gebeurt iets nieuws: demo cratisch, humanistisch socialisme. Men kan het nog geen voorbeeld voor ande re landen noemen; het is het begin van een ontwikkeling". ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. BRUSSEL (A.P.) Een nieuw doorgaand binnenscheepvaartkanaal tussen de Nederlandse kust en de Middellandse Zee is in studie bij de Europese Commissie. Zij heeft dit laten weten naar aan leiding van vragen van de Franse verkeersdeskundige Pierre Couste, lid van het Europese Parlement. Het on derwerp is behandeld met de perma nente vertegenwoordigers van de zes landen (Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux). De Europese Commissie deelde mee dat er drie mogelijkheden voor de fi nanciering van het project worden on derzocht. ADVERTENTIE 99 LONDEN Het grootste deel van de inkomsten van de eerste reis die de Queen Elizabeth II gaat maken, is be stemd voor een liefdadig doel. De eerste tocht wordt een kruisvaart van vier dagen die op 23 december begint, een soort generale repetitie voor de bemanning van de nieuwe Engelse oceaanreus van 65.000 ton, die nu wordt afgebouwd voor de Cunard maatschappij. Gisteren is het eerste vaarprogram- ma bekend gemaakt voor de nieuwe Queen: er komen na de generale re petities drie officiële „eerste" reizen, eilanden, Barbados en Jamaica. Dan Een ervan is een reis van dertien dagen naar New Yora via de Canarische volgen er drie cruises naar West- Indië van New York uit. Na nog twee cruises begint op 18 april de eerste directe reis van Southampton naar New York. Het nieuwe schip zal twaalf keer per jaar in beide richtingen de oceaan overste ken voor een normale passagierstocht tussen Engeland en de Verenigde Sta ten. Meer dan achtduizend mensen heb ben zich al laten inschrijven voor een van de drie „maidentrips". Er zal waarschijnlijk moeten worden geloot wie er mee kan. Intussen zorgt het schip dat bijna dertig miljoen pond sterling kost, nu al voor inkomsten. Deze inkomsten zijn afkomstig van de verkoop van souvenirs. Cunard denkt daar honderdduizend pond ster ling mee te verdienen. Er zijn al kopjesdoeken in de han del met een afbeelding van het nieu we schip en er worden verder onder meer gelegenheidspenningen geslagen 'van platina die vierhonderd pond per stuk kosten. Er zijn contracten geslo ten, of Cunard staat op het punt om dit te doen, met ongeveer zestig fa brieken. Er komt een collectie con- fectiekleren in de handel die Nieuwe Cunarder heet. Intussen is ook bekend geworden dat de Queen Elizabeth 2 ongeveer 65.000 bruto registerton gaat meten, dat is zevenduizend ton meer dan was verwacht Het juiste gewicht kan pas worden vastgesteld wanneer het schip is afgebouwd. Dat is over drie maan den. Door op allerlei manieren gewicht uit te sparen is men gekomen tot een inhoud die in geen enkele verhouding staat tot de lengte van het schip. De lengte van het schip „France" daar entegen is 310 meter maar dat schip meet 66.400 ton. Iedere passagier op de Queen Eliza beth 2 heeft daardoor gemiddeld 52 prooent meer ruimte ter beschikking dan op haar voorgangster de Queen Elizabeth die 84.000 ton meet. Dit schip wordt nog dit jaar uit de vaart genomen. Het is voor 3,2 miljoen pond verkocht aan een Amerikaans syndi caat. Van onze speciale verslaggever PRAAG De in Rusland opvallend aangekondigde manoeuvres van de Rus sische legers in de buurt van de Tsjechoslowaakse grens worden door de kranten hier onwaarschijnlijk klein gebracht in enkele regels. Dat is een zeer bewuste politiek van de leiders in Praag om paniekreacties te voorkomen en niemand een voorwendsel te geven om in te grijpen in de binnenlandse situatie. De kortheid van de berichten staat echter in geen enkele verhouding tot de spanning die erdoor wordt veroor zaakt. Het is duidelijk dat het de eer ste tegenzet van de Russen is om druk uit te oefenen op Dubcek en reeds nu positiewinst te boeken in het aangekondigde gesprek. Over dit gesprek is officieel nog niets bekend. Aangenomen wordt dat het volkomen in het geheim zal wor den gevoerd in Kosice, niet ver van de grens met Rusland, en dat alleen de resultaten achteraf bekendge maakt zullen worden. De Tsjechen blijken zich zeer wel te realiseren dat iedere panische reactie fataal kan zijn en dat elk voorwendsel om Russische troepen in te zetten moet worden voorkomen. Vandaar de minimale aandacht en de uitgebrei de verklaringen van de commandant van de grenswacht, dat de grens met West-Duitsland zeer streng wordt be waakt. Hieraan besteden de kranten veel aandacht De bedoeling daarvan is duidelijk te laten merken dat men de steun van de Russen tegen de zoge naamde Westduitse dreiging niet no dig heeft, zoals Oost-Duitsland voort durend beweert. Er heerst, kortom, nog steeds een zenuwoorlog, waarbij het er vooral omgaat dingen wel te suggereren, maar niet rechtstreeks te zeggen. Ernstige kritiek hebben de kran ten en televisie dan ook op 'n studen tenblad, dat een gesprek publiceer de met de uitgeweken Tsjechen die in München het radiostation Freies Europa leiden. Zoiets gaat te ver en schaadt de belangen van de repu bliek, vindt men. Eensgezind is men in het streven om demonstraties, rellen en massa bijeenkomsten te voorkomen, zodat geen enkel socialistisch land kan be weren dat er onrust heerst in Tsje cho-Slowakije. öok zeer felle studen tenorganisaties houden zich aan dit parool. Toch is men lang niet zeker om trent de bedoelingen van de Sovjet- Unie. „Men kan ons land moeilijk bezetten, vindt iedereen, maar men weet ook dat het militair gesproken gemakkelijk te doen is voor de Rus sen", zegt een Tsjechische journa list. Ondanks de berichten over het vertrek van de Russische troepen to nen weinig Tsjechen zich op dit punt zonder vrees. Gistermiddag hadden wij een gesprek (dat wij morgen hopen te publiceren) met de wereldberoemde hardloper Emiel Zatopek, die overste is in het Tsjechische leger. Hij kent alle groten der aarde persoonlijk en hij keerde onlangs te rug uit Rusland, waar Russische of ficieren hem verzekerden: Wij heb ben raketten voor jullie, maar ook zonodig tegen jullie". Ondanks zijn militaire positie on dertekende hij de „Brief van twee duizend woorden" voor de demo cratisering. Hij bevestigde mij dat de officiële berichten over het ver trek van alle Russische troepen on juist zijn. „De Russen blijven hier zeker tot de partijdag in september om druk uit te oefenen", aldus luite nant-kolonel Zatopek. Zijn mening sluit volkomen aan bij de berichten die gisteren telefonisch bij de progressieve Literarni Listy binnenkwamen, terwijl wij daar wa ren. Een hoge partijfunctionaris belde de redactie op om informaties te ver strekken over de geweldige druk die van Russische zijde reeds nu op Dub cek en de zijnen wordt uitgeoefend en over de zware strijd die hij in de ko mende onderhandelingen met Rusland zal moeten voeren. Ook arbeiderscomités uit fabrieken, die ongerust zijn over de houding van de Russen, belden de redactie op om steun toe te zeggen aan dit progressie ve blad nu de Russen de druk ver sterken. Hoewel veel Tsjechen de grote be langstelling van de wereldpers toe juichen, is men toch ook bevreesd dat men hierdoor een prestigeduel met de Sovjet-Unie opgedrongen krijgt. Oost- Duitsland laat ondertussen niets na om in die richting te werken en de of ficiële bladen hier hebben daar geen goed woord voor over. Het blad van de Oostduitse partij beweerde giste ren dat een stroom „als toeristen ver momde oorlogsophitsers" Tsjecho- Slowakije binnen is gekomen. HUMPHREY WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse presidentskandidaten ma ken zich ernstig ongerust over de toenemende onverschilligheid van de kiezers. Ze hebben zich vooral de laatste week dan ook met verdubbelde energie ingespannen om de aandacht van de kiezers op zich te vestigen. Om de „meest verwarde ver kiezingsstrijd sinds 36 jaar" nieuw leven in te blazen zoeken de kandidaten ijverig naar nieu we ideeën, nieuwe onderwerpen en soms ook naar nieuwe gezich ten in hun eigen gelederen. Nieuwe verklaring Zo zou Hubert Humphrey, vi ce-president en de leidende kandi daat voor de Democratische no minatie, zoeken naar een nieuwe politiek inzake Viëtnam zonder dat hij daardoor president John son zou verloochenen. Binnen tien dagen, liet Humphrey weten, zal ik een definitieve nieuwe verkla ring afleggen over de oorlog in Viëtnam. Tijdens een toespraak in New York zei hij gisteren dat de Ver enigde Staten een „brug naar communistisch China" moeten slaan om zodoende de spanning in de wereld te verminderen. De vice-president achtte het noodza kelijk dat de Verenigde Staten nu een gesprek beginnen met de Sov jet-Unie „en later met China" om te zien „of we de wereld iets dichter hijgde vrede kunnen bren gen". Humphrey, wiens kansen vol gens peilingen van de publieke opinie achteruit gaan, zou bezig zijn om senator Edward Kennedy zover te krijgen dat hij zich kan didaat stelt voor het vice-presi- dentschap. Dit vooral met het oog op de jonge kiezers die na de moord op Robert Kennedy niet meer weten op wie ze hun stem moeten uitbrengen. De 36-jarige senator voor Mas sachusetts houdt zijn plannen tot nog toe echter geheim. Ook senator Eugene McCarthy doet zijn best om de kiezers er van te overtuigen dat hij hun man is. Al geruime tijd probeert hij Humphrey te verleiden tot een debat voor de televisie over de belangrijkste problemen in de Amerikaanse politiek. McCarthy begon z(jn verkie zingscampagne als „vredeskandi daat", mas i nras A merdi daat", maar sinds Amerika en Noord-Viëtnam in Parijs bespre kingen voeren verloor hij veel van zijn aantrekkingskracht. Tij dens een vraaggesprek voor de radio weigerde McCarthy te zeg gen of hij Humphrey zou steunen wanneer die de Democratische nominatie zou winnen. Hij liet de mogelijkheid open dat h(j dan z(jn steun zou geven aan de Republi keinse kandidaat, Nelson Rocke feller. McCarthy is, naar hij zei, even tueel ook bereid zijn steun te ge- <ven aan een coalitie met een vier de partij, „als die zich zou in spannen voor de juiste dingen", maar h(j betwijfelde of zo'n par- tij van de grond zou kunnen ko men. Inmiddels streept Richard Nixon, de belangrijkste Republi keinse kandidaat, een lijst van negen mogelijke medekandidaten af in de hoop dat hij tegen een erkend populaire liberaal aan loopt die zijn vice-president zou kunnen worden. Uit een recent opinie-onderzoek bleek dat de voorsprong van ze ven punten die Humphrey aan vankelijk had op Nixon tot twee punten was teruggelopen, maar Nelson Rockefeller (republikein) drong op en hij ging de vice- president twee punten voorbij. Dat betekent dat McCarthy thans beide republikeinen achter zich heeft gelaten. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX' Vooral in zwaar ge- Van onze correspondent PARIJS/LONDEN De economie leeft weer op in Europa. Duitsland, maar ook in Engeland en het door de stakingen havende Frankrijk. Feiten die de opleving illustreren zijn: frank. De invoer was m juni 5490 mil joen frank tegen 3930 miljoen in mei, de uitvoer 3940 tegen 3880 miljoen. economische In Duitsland wordt een economi sche groei verwacht van tussen de 5 en 5Vt procent; de werkloosheid is er gro tendeels verdwenen. In Engeland trekken de leidende ondernemingen uit de gunstige cijfers over hun bedrijven de conclusie, dat er een nieuwe periode van. hoogconjunc tuur voor de deur staat. In Frankrijk raken de orderporte feuilles van de bedrijven weer goed ge vuld en lijkt het met het goed maken van de geleden sehade sneller te gaan dan verwacht werd. De glimlach is teruggekeerd op het bleke gezicht van de Franse econo mie. De zieke patiënt is de weg van herstel ingeslagen. Dat blijkt uit het nagenoeg gelijk blijven van de prij zen, de stijging van de industriële be drijvigheid en de hervatting van het kopen van consumptie-goederen. Het Franse nationale instituut voor de statistiek en economische studies gaf daar gisteren interessante bijzon derheden over. De prijzen in Frankrijk zijn in juni niet meer dan 0,3 procent opgelopen. De totale stijging vanaf het begin van het jaar is daardoor 2,1 procent. Er is hoop dat de prijsverhogingen in de twee de helft van het jaar tot drie procent beperkt kunnen blijven. Hoopgevend is ook dat de Franse be drijven met meer orders zitten dan be gin mei. Ze hebben heel wat buitenland se opdrachten gekregen. Typerend voor de opleving is evenzeer, dat de voorra den in de ondernemingen snel vermin deren. De Franse warenhuizen delen mee in het opfleuren van de economie. In de eerste twee weken van juli lagen de verkopen in deze zaken negen procent hoger dan in dezelfde tijd van het vorig jaar. Toch worden er nog wel rimpels ge trokken in Frankrijk: over 't uitblijven van nieuwe investeringen, het tekort op de handelsbalans en de werkloosheid. Het tekort op de handelsbalans groeide in juni van 50 miljoen tot 1550 miljoen De Organisatie voor samenwerking en ontwikkeling die gisteren in Parijs de economische si tuatie in Duitsland besprak, had geen klagen over de toestand op dit mo ment. De gunstige economische groei en het wegebben van de werkloosheid zijn hoopvolle tekenen. Volgens Duit se schattingen zal de lopende rekening op de betalingsbalans van de Bonds republiek dit jaar sluiten met een overschot van zes miljard mark. Dit was vorig jaar tien miljard. Minder gunstig ziet het er uit voor de tweede helft van 1968. Verwacht wordt dat de Amerikaanse maatregelen in ver band met de moeilijkheden om de beta lingsbalans zware schaduwen zullen werpen op de Bondsrepubliek. Die ko men dan wel zeer plomp op de florissan te zaken die de Duitsers in het eerste halfjaar met de Amerikanen hebben gedaan. Volgens Britse ondernemers komt En geland aardig door de mist van de eco nomische neerslag heen. De Midland Bank weet te melden dat er in het twee de kwartaal heel wat betere zaken zijn gedaan dan in de eerste drie maanden van het jaar. De auto-industrie springt er daarbij uit. Vauxhall Motors zag de export oplo pen met 61 procent vergeleken bij vorig jaar, British Leyland Motor Corp. boek te een vooruitgang van de export met 27 procent. Ook in de metaalindustrie en in de scheepsbouw kwamen veel meer orders binnen. De British Steel Corp. heeft al meegedeeld dat de produktie dit jaar, afgaande op hoe de zaken er nu voor staan, een recordhoogte zal bereiken. Als lichtpunt zien de Engelsen ook, dat er dit jaar meer vreemdelingen naar hun land zullen komen dan in 1967. Toen waren het er 3.5 miljoen, dit jaar zullen het er vier miljoen zijn. BRISBANE De 54-jarige Neder landse immigrant Jan Dirk Wilschut is door een rechtbank in het Australi sche Brisbane een schadevergoeding van ruim twee ton toegewezen. De uit Hongarije afkomstige Frank Saebar schoot tijdens een burenruzie met de Nederlander in april 1968 diens vrouw dood. Hij raakte de Ne derlander 2 x in de rug. De heer Wil schut is voor het leven verlamd en ligt sinds de schietpartij in het kenhuis. Saebar kreeg indertijd venslang. zie le- 2 CO co temp. sn 3 CM u I T3 C K 2 C0 C/5 t-è '3. c"3 Den Helder zw.bew. nw 18 0.2 Ypenburg g.bew. nw 18 0.1 Vlissingen zw.bew. nw 18 0 Eelde zw.bew. nwn 20 0.2 De Bilt g.bew. w 19 0 Twente g.bew. w 21 0 Eindhoven zw.bew. wnw 21 0 Z.-Limburg g.bew. w 21 0 Helsinki zw.bew. n 17 0 Stockholm zw.bew. ono 20 o.s Oslo g.bew. n 22 24 Kopenhogen g.bew. wzw 20 0 Aberdeen regen nnw 0.1 Londen g.bew. w 17 0 Amsterdam g.bew. nw 20 0 Brussel zw.bew. verand. 22 0 Luxemburg l.bew. n 19 0.3 Parijs h.bew. n 20 0 Bordeaux onbew. no 0 Nice onbew. n 25 0 Berlijn zw.bew. w 21 0 Frankfort onbew. zw 21 0 München g.bew. zw 17 10 Zürich zw.bew. ozo 17 2 Genève l.bew. nno 19 0 Locamo onbew. o 13 9 Wenen regen nw 3 Innsbruck regen windst. 13 25 Belgrado onbew. nnw 28 0 Athene onbew. nw 30 0 Rome g.bew. ozo 26 4 Barcelona onbew. n 26 0 Mallorca onbew. ono 29 0 Lissabon onbew. nw 33 0

De Vallei | 1968 | | pagina 7