^4tsio^v Vangrail Rijksweg 12 biedt na asfaltering weinig bescherming Onderzoek na ongeval toonde gebrek aan Renswoude krijgt stalling voor bijna 250 caravans Uitslagen wedvlucht vanaf Vilvoorde Mysterie is troef Over predikanten en predikantsplaatsen Tl A V Luxor theater G. BOER STOPT MET BOEREN Helft is niet beroepbaar Concert Subsidie Bijdragen Scriba 25 jaar Kennismaking Gezonde leer Bede Kerkdiensten VAN WOUT BLAUWKOUS. BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL LEERSUM MIST u uw do9blad DC VALUI7 Bolt 10550 ivwv 12035 VRIJDAG 26 JULI 1968 jgpV V s N I Niet iedereen is er voor geschikt om met vakantie te gaan. Dat is in de afgelopen veertien dagen weer eens gebleken. Ik heb in deze tijd verschillende fami liestukken, vrienden en bekenden voortijdig weer op de basis terug zien fladderen. De een hield het iets langer uit dan de ander, maar ver schillenden hebben de toegewezen veertien dagen niet volgemaakt. Met waren voornamelijk de weersom standigheden, die de vakantiegangers voor het eind van de periode deden tefknappen. Dat is om te huilen voor mensen, die vijftig weken per jaar tussen het steen opgeborgen zitten. Het is te begrijpen, dat deze mensen zich helemaal instellen op een vakan tie mèt zon. En als dan op die eerste zaterdag inderdaad het leven rijke lijk met zonnenstralen wordt overgo ten dan menen ze dat ze niks meer kan gebeuren. De korte broeken, de dunne shirts, de bikini's en een heel assortiment strandartikelen worden ingeladen om er zo ver mogelijk bloot en luchtig tegen aan te gaan. Ze kun nen zich op het moment van afreizen niet voorstellen, dat al die spullen wel 'es voor niks vervoerd zouden kunnen worden, ,,'t Zal best in orde komen met 't weer" denken ze, „vo rig jaar was het ook goed en waar om zou dat nou niet kunnen?" Ze gaan opgewekt hun veertiendaagse feestje tegemoet. Dat zijn degenen die de grootste* opta- ter te verwerken krijgen als het weer een beetje natter en winderiger uit pakt dan ze gedacht hadden. Het zijn de mensen, die het eerst hun biezen pakken. Ik heb ze terug zien komen, dè ontgoo chelden. Soms na slechts enkele da gen ontberingen onder een linnen dakje. De bungalowtent was bij aan komst nog net zo doorweekt als op het kampeerterreintje, ergens vóór in Duitsland. Drie dagen hadden ze het uitgehouden. Toen werd het te erg. De goeie verhoudingen in het gezin zouden er aangegaan zijn als ze nog één dag in de nattigheid hadden moe ten blijven. Iedereen begon tegen iedereen te narren. Wat is er in zul ke omstandigheden beter dan je ei gen springmatras onder het weekge- sopte lijf, vlees van je eigen slager, kortom alles van eigen bodem, zoals iedereen het van huis uit gewend is. Ja, ik geloof dat mensen met deze in stelling inderdaad zo gauw mogelijk hun honk weer op moeten zoeken, maar het spijt me het te moeten zeg gen: het zijn niet dè vakantiegangers. De echte gaan en blijven tot de laatste dag. Al zouden ze drijvend huiswaarts keren, ze zetten door. Ze scheppen er een zeker behagen in om uit de omstandigheden een aan tal gruwel-verhalen te verzamelen, waar ze verschillende avondjes visi te mee kunnen versieren. Ze hebben met de voeten in het water gezeten aan een brandewijntje om de warm te en de moed erin te houden. Intus sen lieten de kinderen hun bootjes, die voor het strandleven bestemd wa ren in de tent varen, waar het water even hoog stond als buiten omdat het er ondanks alle vernuft die ons volk als waterlanders in noodtoestan den aan de dag legt, niet meer buiten te houden was. Er hielp geen geul en geen dijk aan. **t Was bar", zegen ze dan, „maar een lol dat we gehad, hebben". En dan komen de meest-realistische ver halen los. Van Mien die gedroomd had, dat ze de oversteek naar Enge land zwemmend maakte en die een maal bij bewustzijn merkte dat haar hoofd van het luchtbed in het water gezakt was. Je zou er soms bij geweest willen zijn, als je die ooggetuige verslagen hoort. Slecht naar de zin gehad? Welnee, bij mooi weer zouden ze al die toe standen niet meegemaakt hebben. En of je bij vijf en dertig graden ach ter de Alpep geen vervelende dingen kunnen overkomen. Dat moet je maar 'es aan die-en-die gaan vragen. Ze hadden de tent nog niet eens opstaan, de auto nog niet eens uitgeladen of ze waren de hele portefeuille al kwijt. De autopapieren, de passen, alle va kantiecenten. Gejat. Zó maar toen ze even in de kantine van de cam ping wat bij zaten te komen van de reis. In een verregende vakantie heb 1e tenminste de kans nog om je cen ten op te maken.. WOUT BLAUWKOUS VEENENDAAL De vangrail in Rijksweg 12 voldoet niet meer aan de eisen, die daaraan gesteld moeten worden. Dat is te concluderen uit de voor lopige conclusies van 'n onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid in samenwerking met Rijkswaterstaat. Men is aan 'n onderzoek begonnen naar aanleiding van 't verkeersongeluk dat zich op die weg voordeed onder de gemeente Bunnik. Dat ongeluk kostte aan 5 mensen 't leven. Ook onder de gemeente Veenendaal voldoet de vangrail op Rijksweg 12 niet meer aan de veiligheidsvoorschriften. De tweede helft van vorig jaar heeft men de rijbaan Arnhem-Utrecht van af Veenendaal tot vlak bij Utrecht verbeterd. Die rijbaan kreeg een bijna 20 centimeter dikke asfaltlaag. waar door de vangrail in feite „verlaagd" werd. Er is een theorie, dat de vracht auto die volgens getuigenverklarin gen „over de rail heensprong" met een voorwiel tegen de vangrail aange komen is en dat de bouten toen als een schroef gewerkt hebben en zo de wagen hebben opgevijzeld. Overigens vermoedt men, dat de vrachtauto enige mankementen ver toonde voordat hij tegen de vangrail aanreed, maar de door de Rijkspolitie te Bilthoven gevonden gebreken kun nen ook door het ongeval veroorzaakt zijn. De vangrail biedt het verkeer op de rijbaan Utrecht-Arnhem momenteel geen afdoende bescherming meer te gen een botsing met een tegenligger. De middenbermveiligheid is aan de kant van de rijbaan Arnhem-Utrecht namelijk ten minste vijf centimeter te laag, om in alle gevallen te kunnen garanderen, dat een voertuig er op af zal schampen. Overigens is het ge vaar nog niet uitgesproken groot, want alleen de wagens, waarvan de assen vrij ver van de grond gelegen zijn in het algemeen dus de grotere vrachtwagens zullen over de rail heen gaan. Personenauto's zullen nog steeds door de rails teruggeworpen worden. Rijkswaterstaat overweegt enkele jaren eerder dan de bedoeling was, de slijtlaag op de rijbaan Utrecht-Arn hem te gaan vernieuwen. Dat is na melijk de enige oplossing, want de constructie van de vangrail maakt het niet mogelijk de ene helft hoger, dan de andere te maken. De vangrail in zijn geheel verhogen kan ook niet, om dat dan het nuttig effect van de rail aan de kant van de rijbaan Utrecht- Arnhem weer verloren gaat. Rijkswaterstaat gelooft niet, dat de Rijksweg 12 thans gevaarlijker zou zijn dan voor de asfaltering van de VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" nam deel aan de wed vlucht voor jonge duiven vanaf Vil voorde over een afstand van 144 km. De duiven werden om 7.30 uur in vrij heid gesteld. De eerste meldde zich om 9.47.20 uur en de laatste prijs werd om 9.59 verdiend. De verdere uitslag is: W. J. van Dam I, 2, 7, 8, 11, 22, 31, 39, 41, 50, 64, 66; A. v. d. Bovenkamp 3, 29, 30, 32; G. Fasse 4, 26, 53; Schuurman 5, 20, 49, 55, 59; H. Zwijnen 6, 34; A. Slotboom 9, 16, 37, 51; J. W. v. Schaik 10, 23, 25, 28, 42; K. de Ruiter 12, 15, 60; H. v. Kooten 13, 33, 40; A. Versteeg 14, 57; P. Rosenboom 17, 27, 35, 36; C. v. Ginkel 18, 19, 61, 65; A. v. Barneveld 21, 38; Barneveld-Tanis 24, 44, 45, 47; M. Hukamp 43; G. J. Bovenschen 48, 54; C. Methorst 52; W. Brouwers 56, 62, 63; W. Schakel 58. Bij de Scherpenzeelse vereniging „De Luchtpost" waren de uitslagen van deze vlucht: Jo Bovenkamp 1, 28, 33; P. v. Eist 2, 7, 22, 38; P. Bovenkamp 3, 12, 43, 49; G. Schipper 4, 16, 20; W. v. Ede 6, 46; A. Inkenhaag 8, 34; Gebroeders Rustenhoven 9, 30, 41; W. v. Schaik 10, II, 26, 29, 37, 39; P. Wagensveld 14, 15, 25, 36, 40; W. Wagensveld 17, 31,32; J. v. Oostrum 18; T. H. Aarsen 19, 23, 24; C. A. v. d. Wetering 21, 42, 48; A. C. Veen vliet 27; J. Bakker 35; J. Rotte 45 en T. v. d. Broek 47. ene rijstrook. Er hebben bij het onge luk van deze week een aantal facto ren meegespeeld, die elk op zich niet voldoende zijn voor een ramp, maar in combinatie voor de tragische af loop van het drama gezorgd hebben. De wagen was ongeladen en moet ge slipt zijn. Indien de wagen „normaal" van de weg geraakt zou zijn, dan was hij in anderhalve meter brede gras strook terecht gekomen en daarin weggezakt. Hierdoor zou de vangrail niet meer te laag zijn geweest. Het onderzoek naar de doelmatig heid van de vangrail wordt nog voort gezet maar zeker is reeds, dat Rijks waterstaat op zo kort mogelijke ter mijn alles zal doen om de verkeers veiligheid op Rijksweg 12 weer opti maal te waarborgen. Eventueel gaat men de andere rijbaan asfalteren, hoewel deze nog wel enkele jaren mee had gekund. VEENENDAAL „Het vuurdraak mysterie" is de titel van de myste rieuze film in Luxor. Een flauw ver haaltje voor een paar spannende, een hoop vervelende en slechts enkele wer kelijk goede scènes. Zo nu en dan krijgt men veel te zien van Raquel Welch, maar niet vaak genoeg om van de film een leuke sex-film te maken. Heus er zijn betere films, zelfs zo nu en dan in Luxor. Na een paar „rede lijke" films van de laatste weken, is dit weer een tegenvaller. De film is slechts geschikt om op een regenachti ge vakantiedag te gaan zien in een tent verveel je je waarschijnlijk nog meer. Zaterdagavond geeft Luxor een „nachtvoorstelling". Een wat mislei dend woord voor een film die om half tien in de avond begint. De titel „Koop waar op hoge hakjes" is éen nogal ver velend sex-ding, met een quasi-moraal. Vanaf zondagavond „Tony Rome", een privé-detective van het soort dat van het ene bed in de arm van het an dere meisje rolt en intussen kans ziet de zaak waar hij voor gehuurd is op te lossen. Een film alleen voor de lief hebbers van dat genre. C. I. RENSWOUDE In Renswoude wordt waarschijnlijk op vrij korte termijn een caravan-stalling gebouwd op het land van de landbouwer G. Boer aan de Wittenoordseweg. De heer Boer heeft een aanvraag ingediend bij het gemeen tebestuur om de grote loods te mogen bouwen. Als Gedeputeerde Staten van Utrecht meewerken aan het gedane verzoek om ontheffing van de bouwvoor schriften volgens art. 20 van de Wederopbouwwet, kan de heer Boer met de bouw beginnen. Zijn stalling zal aan bijna 250 caravans plaats bieden. „Ik wil voor het grootste deel van het boerenbedrijf af", zo motiveert de heer Boer zijn stap, „je moet hier zeven da gen van de week werken en als er maar iets mis gaat, mag je blij zijn als je „quitte" speelt". De heer Boer heeft een bedrijf, zoals er in de Vallei zoveel zijn: wat hecta- rep land, waarop een bedoening met wat koeien, een kbppel varkens en een paar honderd kippen. Tamelijk arbeids intensief en nooit gelegenheid om eens een vrije dag te nemen, want de koei en moeten gemolken worden, de var kens en de kippen gevoerd. Hoewel hij de kippenschuur wel automatisch heeft ingericht, wat het voeren betreft, blijft er veel werk: „Niemand houdt het vol om altijd maar te werken, maar als er een ziekte uitbreekt, dan zit je zo in dè rode cijfers". Hij heeft ongeveer 3000 vierkante me ter van zijn land bestemd voor een loods VEENENDAAL Geboren: Henrike Antoinette, d.v. A. P. van Ginkel en J. Achterberg; Nicole Anne M., d.v. E. Opstelten en C. J. M. van Asten; Ka- rel Hendrik, z.v. J. van de Weerd en G. Klumpenaar; Gerrit Jan, z.v. G. J. varr Holland en S. M. Diepeveen; Arie Fran- ciscus R., z.v. F. K. J. Peters en G. Jongh; Linda Regina, d.v. J. van Ma nen en L. I. van Beek; Elisabeth Johan na M., d.v. G. E. Diergaarde en E. M. J. Turk; Johannes, z.v. G. J. Hilbert en L. H. de Jong; Reinanda, d.v. J. van Dijk en J. van de Steeg; Frank, z.v. M. Lansing en D. van - der Veer; Rijk Jan, z.v. R. van Geijtenbeek en W. A. E. Huijdink; pi eter, z.v. A. Haalboom en W. F. Kersseboom; Albert, z.v. J. W. van Ginkel en J. Versteeg; Jeanet- te, d.v. C. Looijen en J. M. J. Verha gen; Jan Gerrit, z.v. A. van Middel koop en C. N. Koutstaal; Hedda Onco, z.v. H. W. Buijs en C. E. van der Meij- den; Charlotte Ellen, d.v. H. J. H. Kerk hoven en G. A. Jong; Marion Yvonne, d.v. J. Hoedeman en J. J. van Barne veld. Overleden» Asuerus J. H. van Over- beek, 57 jr., echtgenoot van E. B. Itt- mann; Jacoba van Dijk, 89 jr., echtge note van A. van Geenhuizen; Wessel L. Erdbrink, 83 jr., echtgenoot van N. E. Bos; Helena A. de Boer, 84 jr., wedu we van J. Jaapies. Geboren: Jacob, z. v. C. H. Beekhuis en C. H. van den Brink; Harry, z. v. H. van der Burgh en C. G. van La- vieren. Ondertrouwd: H. Goor en J. Nele mans. Gehuwd: M. Putman en E. N. Maarle- veld. Vertrokken: Fam. P. R. van Coever- den naar Utrecht; fam. A. J. de Ridder naar Maurik; fam. H. Nauta naar Was senaar; dhr. J. Best naar Utrecht van 28 x 100 meter. In die loods kun nen naar schatting ongeveer 200 cara vans staan. Op zijn terrein is direct ruimte voor de stalling van nog eens veertig van die rijdende zomerhuisjes, zodat hij als zijn pannen doorgaan bij na 250 eigenaars daarvan een winter stalling kan bieden. „De mensen huren bij mij voor een heel jaar ruimte. De caravan kan er altijd terecht, want iedereen krijgt zijn eigen plaats. Het gebouw zal dag en nacht geopend zijn, zodat men op elk gewenst moment de wagen kan halen of brengen. Natuurlijk is er wel een mogelijkheid om de loods af te sluiten, maar dat zal in de praktijk niet vaak gebeuren. Het zal niet nodig zijn ook, denk ik, want ik zit hier wel zover van de bebouwde kom dat de opgeschoten jongens hier nooit komen. Kans op ver nielingen zit er volgens mij echt niet in". De heer Boer is van plan zijn „huur ders" een goede service te verlenen. In de stalling komt natuurlijk een aansluiting op het lichtnet, met een aantal stopcontacten. Bovendien wil hij er een werkbank in zetten, zoda de ca- ravanbezitters in zijn loods kleine repa raties aan hun tweede „woning" kun nen verrichten. Ook komt er een aan sluiting op de waterleiding, waar de huurders gebruik van kunnen maken om de caravans schoon te maken. „Ik zal zorgen, dat de loods goed geventileerd wordt, zodat de zaak niet staat te beschimmelen. Het is van groot belang, dat de lucht in een derge lijke ruimte in beweging blijft". Die caravan-stalling Is duidelijk een eerste stap voor de heer Boer, maar wat de volgende zal zijn, kan of wil hij nu nog niet vertellen: „Wat er over v|jf of tien jaar gebeurt weet niemand nog, ik ook niet. We zien wel wat we dan gaan doen. Het boerenbedrijf gaat er in ieder geval voor een groot deel uit, al houd ik een deel aan om wat om handen te hebben, want ik ben nog jong om niets te gaan doen". De heer Boer twijfelt niet aan het tot IT J0 uw van 17 JO— i» .HO uur Zaterdags 16-30—17.30 VEENENDAAL In het „Centraal Weekblad" voor de gereformeerde kerken geeft de heer K. H. Meijer een overzicht over „predikanten en predikantsplaatsen". Zijn cijfers tonen aan, dat een groot aantal gerefor meerde predikanten nauwelijks langer dan de door de synode als „richt lijn" aangegeven vier jaar in een gemeente staat. Momenteel is meer dan de helft van de gereformeerde predikanten door die „richtlijn" niet be roepbaar. Hieronder volgt het volledige artikel van de heer Meijer. Een paar jaar geleden kregen we een vraag uit een vacante gemeente uit het noorden van ons land, welke luidde: „Hoeveel predikanten zijn in onze kerken momenteel beroepbaar, wanneer we de synodale regel in acht nemen?" We vonden dit een in teressante vraag, welke we nu nog eens willen beantwoorden aan de hand van de gegevens van 1961 en 1968. De situatie op 1 januari 1961. Omdat het jaarboek van 1961 de gegevens over de predikanten van omstreeks april weergeeft, vonden we het beter als peildatum het be gin van het jaar te gebruiken. Ons onderzoek ging over 942 pas tores, en dit zijn de resultaten voor de vier groepen van gemeenten; de eerste kolom geeft aan, hoeveel do minees in iedere groep waren; de tweede kolom laat zien, hoeveel niet beroepbaar waren, terwijl in de der de kolom het percentage staat aan gegeven: minder dan 500 leden 290 153 53 van 500—999 leden 205 74 36 van 1000—1999 leden 152 60 40 2000 en meer leden 295 84 29 Sommen 942 371 39 Uit dit staatje blijkt, dat ruim een derde deel nog geen vier jaar in zijn gemeente staat; tevens blijkt, dat de grootte van de gemeente hier van betekenis is. Hoe kleiner de gemeen te is, des te groter is het aantal van hen, die (nog) niet beroepbaar zijn. De situatie op 1 januari 1968. Omdat ons nieuwe jaarboek de ge gevens over de predikanten om streeks april weergeeft, hebben we als peildatum weer het begin van het jaar genomen. Ditmaal ging het onderzoek over 890 pastores, en dit zijn de resulta ten: minder dan 500 leden 189 121 64% van 500999 leden 167 106 64% van 1000—1999 leden 173 96 56% 2000 en meer leden 361 141 39% Sommen 890 464 52% Vergelijken we de laatste kolom met die van 1961, dan zien we, voor al bij de gemeenten met 500999 le den, 'n stijging Van deze cijfers. Dit houdt ten nauwste verband met de toegenomen omvang van de muta ties. Hoewel het totale aantal predikan ten nu 52 lager is dan zeven jaar ge leden, is het aantal pastores, dat nog geen vier jaar in zijn tegenwoordige gemeente staat, met 93 vermeerderd. Wanneer de huidige omvang van de mutaties (in 1967 170) een aantal jaren blijft gehandhaafd en dit lijkt heel waarschijnlijk kan het niet anders, of het aantal pastores, dat nog geen vier jaar in zijn huidig gemeente werkt, zal verder toene men. Voorlopig is er nog niets aan de hand, maar bij een lang aanhouden van deze toestand, kan de synodale regel in het gedrang komen! Uit het beroepingswerk blijkt ech ter, dat niet altijd de „vier jaar" in acht worden genomen. Vacatures in gemeenten met min der dan 500 leden. Op 1 juni 1968 waren hier 137 ge meenten vacant; dit betekent, dat in deze groep de helft van het totale aantal vacatures in de kerken voor komt. We maakten van die 137 ker ken dit overzicht: resp. aantal, va cant, maximum en minimum aan le den: onder 100 leden 12 7 0 4 van 100—199 leden 71 82 3 13 van 200—299 leden - 87 42 7 7 van 300—399 leden 96 27 9 2 van 400499 leden 101 29 8 4 Sommen 367 137 27 30 De gemeenten met minder dan 300 leden (170) hebben nu 81 vacatures; tien van deze kerken vertonen een (bescheiden) groei, maar niet min der "dan 24 hebben een dalend leden tal. Deze 81 vacante kerken zullen in toenemende mate aan combinatie moeten denken, om een eind te ma ken aan de herderloze periode. In toenemende mate, want kerken met minder dan 300 leden krijgen im mers geen steun meer uit de kas voor hulpbehoevende gemeenten. Er zijn al verschillende combinaties ge maakt, welke pogingen ondernemen, een predikant of kandidaat te krij gen. Helaas blijft het aantal beroep- bare kandidaten nog steeds aan de lage kant; in de eerste vijf maanden van 1967 10 kandidaten, in dezelfde maanden van dit jaar 11. Het beno digde aantal bedraagt ongeveer het dubbele! De gemeenten met een ledental van 300499 (179) tellen nu nog 56 vacatures. Vergelijken we dit aantal vacatures met dat van de kerken met minder dan 300 leden, dan blijkt het vacature-percentage daar te lig gen bij 50, terwijl hier het bij 30 ligt. Zeventien van deze kerken verto nen groei, terwijl slechts zes een da lend ledental hebben. Bij deze 56 vacante kerken is de mogelijkheid een predikant of kandi daat te krijgen groter dan bij de 81 kleinere vacante kerken, maar ook hier zal toch een groter aanbod van beroepbare kandidaten zeer welkom zijn. Wanneer de kleine gemeenten een voldoend aanbod van jonge predi- kanterwkunnen opnemen, zal dit na vier jaar een gunstige invloed hebben op het aantal vacatures in de andere gemeenten! A. s. dinsdag is er weer een zo meravondconcert in de hervormde Andrieskerk te Amerongen. Jaap Huibers bespeelt het orgel en Pim den Hollander de hobo. De generale financiële raad van de hervormde kerk heeft een bijdra ge van 6500 gulden verleend in de bouwkosten van het hervormde jeugdhuis te Amerongen. Met dit subsidie is er nu 16.500 gulden bin nen. In het tweede kwartaal van dit jaar kwam bij de hervormde kerk voogdij van Eist een bedrag van 2333 gulden aan vrijwillige bijdra gen binnen. Tot scriba van de gereformeerde kerk te Rhenen is benoemd de heer J. B. Meiresonne. De heer K. A. v.d. Laan heeft zijn 25-jarig jubileum als organist van de gereformeerde kerk te Rhenen ge vierd. De jubilaris werd in een ker- keraadsvergadering een stoffelijk blijk van waardering aangeboden. De nieuwe predikant van de gere formeerde kerk te Rhenen, ds. Gold- schmeding, thans nog predikant te Dussen, zal op donderdag 8 augus tus a.s. komen kennismaken met de gemeenteleden in gebouw „Anten ne". Het merkwaardige feit, dat het sterftecijfer bij de gereformeerden lager ligt dan bij de bevolking in het algemeen, zoals uit een rapport over de groei van de gereformeer de kerken blijkt, heeft de Zeeuwse kerkbode er toe gebracht oorzaak en gevolg en abstractie en concreet heid samen te smelten, door boven deze vaststelling als kop te zetten: Gezonde Leer. Dat doen wij hier nu ook maar. In de gereformeerde kerkbode van Rotterdam stond de volgende bede: „Leid ons niet in verzoeking om te hard te willen rijden". welslagen van zijn plannen. „Ik ga na tuurlijk veel reclame maken, als mijn stalling eenmaal gereed is, maar als ik zo eens zie hoveel caravans er bij een open stalling in de buurt van Zeist staan, 's winters, dan weet ik zeker dat de mensen graag bij mij zullen komen, want voor zo'n openluchtstalling be taalt men ook een vrij groot bedrag pe* winter". ZONDAG 28 JULI 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. H. J. de Bie, uit Wierden; 17.00 uur: dr. C. Graaf land. Julian aker k 9.30 uur: ds. Stelwagen uit Delft; 17.00 uur: ds. Labrie uit Den Ham. Vredeskerk 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Van Assenbergh; 17.00 uur: ds. Ds Bruin uit Lunteren. Sionskerk 9.30 uur: ds. De Bruin; 17.00 uur: ds. Cirkel uit Bodegraven. Poortkerk 10.30 uur: ds. Labrie; 18.30 uur: ds. De Bie. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Labris. Veeneind 15.00 uur: ds. d. Haar utt Achterberg; woensdag 31 juli: 19.30 u. ds. Middelkoop uit Zwolle. Dijkstra&t 14.45 uur: de heer Van Beu- sekom uit Stoutenburg. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. De Jong v. Zoetermeer; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. De Boer van Putten en 17.00 uur: ds. Van der Spek van Oosterbeek. Petrakerk 9.30 uur: dr. Van der Spek en 17.00 uur: ds. De Boer. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt): 9.30 uur: ds. Olij van Bergentheim. 16.30 uur: idem. Chr. geref. kerk: Bethelkerk 9.30 uur «n 17.00 uur: ds. W. van 't Spijker. Pniëlkerk 9.30 uur: leesdienst en 16.80 uur: ds. Kampman yan Ede. Geref. gemeenten (Syn.). 9.30 en 17.00 uur: de heer L. Blok uit Zeist. Donderdag 1 augustus 19.30 uur: ds. J. van Haaren uit Amersfoort. Geref. Gemeenten (Ned.). 9.30 en 18.30 u. kand. X. de Groot Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. kerk: Salvatorkerk 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk 8.00 uur: H.Mia. Leger des Hells 10.00 uur: Helligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. RHENEN Herv. Kerk Cunerakerk 8 u. ds. v. Vliet uit Zet ten; 10.30 u. ds. Honders uit Nieuw- Zeeland en 18.30 u. ds. Kooreman. Hal Bergschool: Geen dienst. Geref. Kerk 10 en 17 u. ds. Schiebaan uit Paters- wolde. Geref. gem. (syn.). 10 en 17.30 u.: Leesdienst. Donderdag 1 aug. 19.30 u. ds. Chr. van Dam uit Werkendam. Geref. Gem. in Ned. 10 en 17.30 u.: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. Vrijdag 2 aug. 19 u.: ds. Gebraad uit St.-Philipsland. Ned. Prot. Bond Geen dienst. AMERONGEN NJH. kerk: 10.00 uur: ds. C. B. Boere uit Eist (G.). 19.00 uur: ds. J. de Jager. Jeugddienst. Dorpshuis. Geen jeugdkapel. Ger. kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg. 18.30 uur: ds. Houtzagers uit Soe^tdijk. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. ds. J. Ph. Feikema uit Driebergen. OVERBERG NJL kerk: 10.00 uur: hulppred. G. G. van Vrouw- erff. 18.30 uur: ds. J. van Noort. Oud Ger. gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. EL8T N.H. kerk: 9.30 uur: ds. J. van Malenstein. 18.00 uur: ds. J. van Malenstein. SCHERPENZEEL 9.30 uur: ds. C. van Vliegen uit Ame rongen. 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. kerk: 10.00 uur: drs. A. B. W. M. Kok, em. pred. uit Zeist. 18.30 uur: ds. J. Firet. Geref. gem.: 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Vrije Ev&ng. gem.: 10.30 uur: evang. F. J. N ij kamp utt Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw aan de Molenweg. R.-k. kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw aan de Molenweg. LEERSUM Herv. Kerk 10 u. ds. J. v. Noort uit Amerongen en 18.30 u. ds. E. H. Broekema, Hoogstraat» 18.30 u. ds. Gramberg. Geref. Kerk 10 u. ds. Houtzagers uit Soestdijk en 18.30 u. ds. Hoorweg. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. y. d. Peut. Geref. Kerk 10 en 18.30 u. ds. S. Roosjen (met verlof uit Indonesië). EDERVEEN Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Geref. Gem. In Ned. 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 18 u. leesdienst. EDE Oud-Geref. Gem. 10 en 19 u. ds. Van de Poel. RESTEREN Herv. Kerk 10 u. de heer v. Galen uit Arnhem en 18.30 u. ds. Das uit Rijswijk. OPHEUSDEN Herv. Kerk 10 en 18.30 u. eerw. heer v. Oostende. Het Anker: 15 u. eerw. heer v. Oostende Geref. Gem. (Syn.). 10 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 18.30 u. ds. Van Beek.

De Vallei | 1968 | | pagina 3