Jan van Schaffelaar sprong weer van toren BIJ WELK BEDRIJF.... gezellig werk in de Hema HEMA Boekholt (Borger) verrassende spurtwinnaar in Beekbergen Renners moesten afzien op heuvelachtig terrein Kempo-specialist Spanje een stier Meyers wil doodslaan in A. Beekhof ADVERTEREN doet VERKOPEN! LB.M.-schaaktoernooi Nederland staat voor op België Buschauffeurs in Engeland willen staken Din h Dzu krijgt 5 jaar dwangarbeid Veluwse markt Barneveld De Improviserende Kant van 'Luxaflex'jaloezieën OCCASIONS Servicestation RENSWOUDE hofwegen WERKSTERS EEN WERKSTER Nieuwe fabriek Staatsmijnen Huurlingen voor Rhodesië Favorieten hielden gelederen gesloten Niet beloonde ijver <v: De Improviserende Kant: één van de 12 Andere Kan - ten van 'Luxaflex' jaloe- zieën.Wij zullen u er graag alles over vertellen. Erkend ÈMtÉ wederverkoper chemisch reinigen -> van 29 bel I 3404 GEVRAAGD MET SPOED De vakantie voorbij Niet meer naar school Dan nu Coupe Galea VRIJDAG 26 JULI 1968 LONDEN De buschauffeurs van bijna 100 Engelse provinciestaden heb ben aangekondigd, dat op 12 augustus het werk zullen neerleggen. Dit is de eerste grote actie 'tegen het streven der regering om de lonen te beheersen. De buschauffeurs, die in gemeente dienst werken, weten zich gesteund door hun vakvereniging, de Transport and General Workers Union, waarvan de secretaris, Frank Cousins, 't kabi net-Wilson 2 jaar geleden verliet uit protest tegen de plannen tot beheer sing van de lonen. Indien de staking doorgaat bestaat de mogelijkheid, dat Cousins en ande re vakverenigingsleiders tot gevange nisstraffen worden veroordeeld. De wet op de prijzen en inkomens voor ziet in zware straffen voor stakingen om kracht bij te zetten aan looneisen, die de regering ontoelaatbaar acht. De buschauffeurs eisen de uitbeta ling van de loonsverhoging van plm. f 8,70 per week, die hen in december is toegekend, maar waaraan de rege- grotere mate van efficiency gepaard gaat. De buschauffeurs verdienen thans circa f 140 per week. Het ziet er naar uit, dat de vakver enigingsleiders zullen streven naar in terventie van het Trades Union Con gres, waarin ruim 8 miljoen georgani seerde arbeiders vertegenwoordigd zijn. Gehoopt wordt op een compro mis. SAIGON De Zuidviëtnamse advo caat en politicus Truong Dinh Dzu, vo rig jaar kandidaat was voor het presi dentschap, is vandaag door een militair tribunaal tot vijf jaar dwangarbied en verbeurdverklaring van zijn bezittingen veroordeeld, omdat hij heeft gepleit voor vredesbesprekingen met de Viët-Cong. Dzu werd schuldig bevonden aan „han delingen of uitlatingen, die gericht zijn op ondermijning van de anti-communis tische geest van het Viëtnamese volk of de strijdkrachten". De 51-jarige Dzu heeft verklaard niet schuldig te zijn. Te ring niet wil, omdat zij niet van een gen het vonnis staat geen beroep open. BARNEVELD Duizenden ook donderdag weer de oudveluwse markt in Barneveld bezocht. Evenals vorige donderdagen had de politie het centrum van het dorp voor alle ver keer verboden. Af en toe moesten de luidsprekers de ouders waarschuwen, dat één van hun kinderen op het poli tiebureau kon worden afgehaald, want door de drukte was het kind haar ouders kwijt geraakt. De organisatoren winkeliersvereni ging en WV weten voor iedere don derdag iets aparts in te lassen. Be halve het koekslaan, de schapenscheer ders, de poppenkast en de bijenvlech- ters, die iedere dag op het toneel ver schijnen, verscheen donderdag Jan van Schaffelaar in vol ornaat achtervolgd door Perrel met de rode hand, welke verschijning haar eindpunt vond in de bekende toren. Vandaar sprong Jan van Schafelaar naar beneden, maar hij bleef toch zelf wijselijk hoog in de toren; het Plezierig werken. Plezierig? Het doen en laten van andere huisgenoten, aandacht afleidende voorwerpen/gebeurte nissen verstoren de concentratie. J mmm wan WtW t Plezierig werkenWant hier is met een 'Luxaflex' jaloezie een afgescheiden werkhoekje gecreëerd. Waar rustig en geconcentreerd werken mogelijk is. Woninginrichting Klaas Katerstraat 3-5 Veenendaal Tel. 12287 I OPEL Caravan, type 1700 met imperiaal 1963/1964 I OPEL KADETT 1967 I OPEL KADETT rood-zwart 1965 I SIMCA 1000 GLS 1966 I SIMCA 1000 L 1965 I FIAT 850 1965 I VW 1200 met schuif luik 1964/1965 I VW 1200 1963/1964 I VW 1200 met roldak, radio, Amerikaanse uitvoering 1963 1 VW 1200 met roldak ...1962/1963 2 VW 1200 1962 2 VW 1200 met roldak 1961 Alle wagens vanaf 1964 worden onder garantie verkocht. Financiering en inruil mogelyk. li li DORPSSTRAAT 112 - RENSWOUDE TEL. 08387—254. VEENENDAAL voor enkele van onze kantoren. Tevens gevraagd voor onze kantoren te Amerongen Hoog loon en prettige werkkring. hebben was een pop die de verse sprong maak 'te. De toren blijkt donderdags in het middelpunt van de belangstelling te staan, want honderden hebben hem be klommen om zodoende een blik te kun nen werpen op de wriemelende mensen zee, die zij door de straten konden vol gen. Ralph de schaapherder bezocht don derdag eveneens met zijn kudde Bar neveld en zocht een onderkomen in hoe kan het anders café restaurant „Het Schaap". Het geheel werd ook deze dag weer opgeluisterd door de boerenkapel en het volksdansen voor het gemeentehuis. De merklappententoonstelling, die nu gesloten is heeft de aandacht getrokken van meer dan 3500 personen. De orga nisatoren hadden een dergelijk bezoek niet verwacht. Kasteel „De Schaffelaar" stond bij honderden in de belangstelling. Vanuit de keuken kon aan allen kip wor den aangeboden voor een zeer schappe lijke prijs. Volgende week donderdag en de daarop volgende donderdag wordt bei de malen een oudveluws erfhuis ge houden en het geheel wordt donderdag 8 augustus besloten met een boeren bruiloft in de pluimvee, waar burge meester Van Diepeningen officieus een bruidspaar in de echt zal verbinden. HEERLEN De N.V. Nederlandse Staatsmijnen in Limburg gaat de pro- duktie van geelkali (geelbloedloogzout) verdubbelen. Daarvoor zal op het ter rein van de chemische industrie tussen Geleen en Beek 'n nieuwe fabriek wor den gebouwd. In die fabriek zal ook ge start worden met de produktie van geel- natron. Voor de bouw van de eenheid in eigen beheer is 'n investering van 5 miljoen gulden nodig. Het grootste ge deelte van de geelkaliproduktie van de Staatsmijnen wordt geëxporteerd. Geel kali wordt gebruikt in de kleurstoffen- dustrie en in de fotografische industrie. De bouw van de tweede ammoniakfa- briek heeft Staatsmijnen gegund aan 't Engelse ingenieurs- en constructiebu- reua Bechtel International Company in Londen. Met de bouw is ruim hon derd milj. gulden gemoeid. In de tweede helft van 1970 moet de fabriek met een capaciteit van 1500 ton per dag in gebruik komen. ALGIERS In België zijn kortgele den 80 tot 100 buitenlandse huurlingen geworven om te vechten voor het re gime van Ian Smith in Rhodesië. Dit heeft de Algerijn Mohamed Sahnoun, onder-secretaris-generaal van de Or ganisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) gisteravond gezegd in een vraag gesprek met 't officiële Algerijnse pers bureau „APS". Sahnoun zei verder dat kortgeleden tijdens 'n bijeenkomst in Algiers van 't uit vertegenwoordigers van elf landen bestaande bevrijdings comité van de OAE is besloten tot het beschikbaar stellen van bevrijdings strijders met militaire adviseurs en guerrilladeskundigen door onafhanke lijke Afrikaanse staten. Neem telefonisch contact op als U interesse hebt. TELEFOON 08385 - 11428. bestaat een vacature voor steller van deze advertentie, leeftijd 30 jaar, i.b.v. Mulo-diploma 4 jaar, rij bewijs BE, 10 jaar commerciële ervaring, 3 jaar buitendienstervaring. Verandering van werkkring op eigen veraoek Brieven worden ingewacht onder no. V.H. 50 bur. blad. Kom deze week nog solliciteren. Vraag alles over loon en vrije dagen. Als je 15 jaar of ouder bent, kun je metéén beginnen OEEKBERGEN Niet een van de vele favorieten maar de tamelijk onbe- kende Evert Boekholt uit het Drentse Borger heeft donderdagavond de eerste wielerronde van Beekbergen gewonnen. Hij won de massa-spurt met duidelijk waarneembare voorsprong op Albert Huizebosch uit Beilen, een rappe knaap die wel tot de kanshebbers behoorde. De organiserende Winke liersvereniging Bemivo heeft in samenwerking met de wielervereniging „de Adelaar" eer van haar werk gekregen. Ondanks de koude, sombere weersom standigheden hebben honderden sportliefhebbers het fraaie parcours aan het Kerkeveld omzoomd. Het licht geaccidenteerde terrein vergde alles van de ren ners. Dat er een massale aankomst was betekent niet dat er onvoldoende strijdlust werd getoond. We hebben ettelijke uitlooppogingen gezien. Er was echter geen groepje, dat een beslissende voorsprong kon forceren. Ze hébben het allemaal geprobeerd, de grote jongens zoals Acht van Chaam-winnaar Jan Aling, de gebroeders Vlot, Mathijs de Koning, Arnold Voogt en de rest van de kopstukken. In het peloton werd het tempo zo hoog gehouden dat geen gat van betekenis kon worden geslagen. Net voor de invallende duisternis en een striemende avondregen viel het doek over deze wedstrijd. Een verrassende winnaar dus en een bewijs temeer dat het noorden een brede basis van goede amateurs bezit. De organisatoren hebben er alles aan gedaan om het publiek een aan trekkelijke course voor te schotelen. Een sterk rennersveld en een prachtig parcours met talrijke lastige klimme- tjes en een aankomst op een van de heuveltjes. Bovendien had de Beek- bergense middenstand diep in de prij- zenbuidel getast. De renners begrepen dat er deze avond vette premies te ver dienen waren en hebben elkaar in een aantal venijnige spurtjes de buit be twist. Alles wees op een vroege slag toen een sterke kopgroep bij de derde doorkomst passeerde. Zij werd gevormd door Wichert en Jans Vlot, Mathijs de Koning, Albert Voogt en Jo Spet- gens. Het vijftal vocht voor een verloren zaak omdat de Drentse tempobeul Jan Aling zich er persoonlijk mee ging be moeien. Hij voerde het tempo in het pe loton hoog op. Evert „Tarzan" Dickhof uit Oosterwolde zorgde voor een tijdige aflossing van de wacht en zo was na vier ronden de gehele meute weer bij een. In de zestiende ronde werd gebeld voor een klassement. Freddie Kees uit Veldhoven fietste zich in de kijker door alleen twee volle ronden een voorsprong van dertig meter te verdedigen. Jans Vlot, die na twee keer als twee- klaren. Hij liet zich verstandiglijk op- de zijn slag dacht te slaan kreeg de kous op de kop. Wel werd Kees ingelo pen maar zijn clubmakker Van Zand beek demarreerde daarna krachtig om Vlot van een eerste plaats af te houden. Een fraai staaltje van teamwork. Zand beek begreep dat hij het alleen niet kon klaren. Hij liet zich verstandelijk op slokken door het steeds slinkende pelo ton, Na ongeveer tachtig kilometer een nieuwe serieuze ontsnapping van acht renners. Cees van de Pol was de gang maker van deze vluchtpoging, waar bij onder meer betrokken waren Evert Dickhof, Jan van de Kamp, Jo Spetgens en J. Nijhoff. Weer was het Jan Aling deze keer in samenwerking met Wi chert Vlot, die de zaak recht streek. Nadat Gertie Wildeboer door pech op achterstand geraakte en de toeschou wers het een tijd lang met zijn moedige poging om bij te komen hadden moeten doen gingen in de slotfase Meek uit Loon en Piet v. Stralen uit Heerhugo- waard op de pedalen staan. Zy kwamen met lichte voor sprong door en hielden het peloton tot op het laatste rechte eind op een af stand. Toen denderde de spits van de hoofdmacht over hen heen. Huizebosch geleek met krachtige pe daalslag naar de overwinning te steve nen. Boekholt was sneller en ging jui chend over de streep. Voor hem de pakkert van Rondemiss Willy te Win kel. De jury had er een zware kluif aan om de eerste twintig aan te wijzen. In hotel „De Smittenberg" maakte micro- fonist Kleisen de volgende uitslag be kend: 1. Evert Boekholt (Borger), 73,5 km in 1 uur, 51 minuten en 34 seconden; 2. Albert Huizebosch (Beilen); 3. Piet Soe- tejcouw (Nijmegen)4. Jan Aling (Bun- ne); 5. Arnold Voogt (Scherpenzeel)6. Henk van Zandbeek (Vught); 7. Piet van Stralen (Heerhugowaard); 8. Wim van de Walle (Arnhem); 9. Mathijs dt Koning (Scherpenzeel); 10. Freddie Kees (Veldhoven); 11. Jan van de Kamp (Arnhem); 12. Albert Schroten (Epe); 13. Wichert Vlot (Wanneper- veen); 14. G. Heeringa (Veendam); 15. Gerard Dickhof (Oosterwolde); 16. J. Adriaans (Haps); 17. Jan Hesse (Arn hem); 18. Th. Hensen (Druten); 19. Jo Spetgens (Someren); 20. J. Meek (Loon), allen in dezelfde tijd als de win naar. Evert Boekholt uit Borger, de trotse winnaar van de eerste Ronde van Beekbergen, in de bloemen. AMSTERDAM In het IBM-schaak- toernooi is gisteren vrij grondig oprui ming gehouden. Slechts de partij Kotof- Jongsma werd weer verdaagd. Het be treft hier een dame-eindspel, dat nog uren kan vergen. In de middaguren liep het eindspel tussen de Russische grootmeesters Sjam- kowitsj en Kotof remise. SjamkowitsJ won van Kuijpers. In de meestergroep gaf Gereben tegen Czerniak op, terwijl de uitgestelde ont moeting Har tochScholl in een punten- deling eindigde. De resultaten waren: Grootmeestergroep: uit de derde ronde: SjamkowitsKotof Vzx/z. Uit de zesde ronde: KotofJongsma afg. Uit de zevende ronde: Sjamkowits— Kuijpers 10. Stand: 1. Kavalek 6, 2. Ivkof 5%, 3/4. Bronstein, Sjamkowits 5, 5/6. Ciric, Ree 4%, 7/11. Langeweg, Donner, Lengyel, Bilek, Marovic 4, 12. Bouw meester 3, 13/14. Jongsma, Kotof 2% 1 afg., 15. Kuijpers 2%. 16. Zuidema 2. Meestergroep: uit de vijfde ronde: HartochScholl Vz. Uit de achtste ronde: CzerniakGereben 10. Stand: 1. Tatai 7y2, 2. Lutikof 6, 3/4. Hartoch, Smederevac 5 Yz, 5/6. Medina, Van Scheltinga 4, 7. Gereben 3Vz, 8/9 Czerniak, Scholl 3, 10/12. Bakker, Van Geet, Van Oosterom 2. EDE Met zijn eeltige handen, waar mee hij binnenkort in Barcelona een stier wil doodslaan, telde Kempo-spe cialist Se Fu Meijers G. K. uit Arnhem gisteren tien briefjes van duizend neer voor de aankoop van een vol-automati- sche (tweede hands) Ford Galaxie 500 XL Super Coupé Cabriolet. Autohande laar Gerrit van de Berg uit Ede ver kocht hem deze wagen, die Meijers uit verkoren heeft om ermee naar Spanje te reizen. In de arena van Barcelona wil hij een stier te lijf gaan met de blote hand. Wanner dat precies zal gaan gebeuren is nog niet bekend. Se Fu Meijers is al wel druk bezig met voor bereidingen te treffen voor deze kracht meting. Vandaar ook de aankoop van de excentrieke Amerikaanse wagen, die een nieuwwaarde heeft van f40.000,-. De .handen die straks de stier moeten vellen bedienden gisteren de vele knop jes van de automatische Amerikaan. Se Fu Meijers zei al stad en land afgezocht te hebben naar een voor hem represen tatieve wagen. De auto die hij gisteren in Ede kocht was voor zijn doel wel geschikt, oordeelde hij. Over zijn krachtpatserij in de arena van Barcelona is hij overigens nog wel wat geheimzinnig. Er is, om dit avon tuur te realiseren al f 50.000,- voor hem gestort, maar zijn geldschieters zien liever hun naam niet in de krant, zegt hij. Hij is eigenaar van een moderne, ge heel in Chinese stijl ingerichte sport school in Arnhem, waar hij, zeven dan dragon („ik ben de hoogst gegradueer de in Europa"), lessen geeft in onder meer het Shaolin Kempo, dat hij in Eu ropa heeft geïntroduceerd. Hij is een man van talloze onderscheidingen, die hij allemaal met graagte wil laten zien, evenals de littekens die van zijn lichaam een tatoeage hebben gemaakt. „Ik ben net terug van een tournee door heel Azië, Thailand, Japan, noem maar op. Ik heb er zeven hechtingen in mijn buik vanover gehouden. Se Fu Meijers heeft in zijn leven al vaak aan de weg getimmerd. Hij kwam in het nieuws toen hij de Amsterdamse karate-specialist John Bluming uit daagde voor een duel voor de televisie. Tot een gevecht is het nooit gekomen, ondanks de vele beschuldigingen die over en weer werden geuit. Meijers nu: „Dat was zo van te vo ren opgezet, dat kan ik nu wel zeg gen. Maar het duel met de stier is geen grootspraak, zegt hij pertinent. Er gaat een Amerikaanse filmploeg mee. „Mijn lijfspreuk", zo zegt hij tenslot te, luidt: „Een vermeden gevecht is 'n gewonnen gevecht..." Maar in Barce lona zal het er toch echt van moeten komen. KNOKKE Nederland heeft de eer ste dag van de wedstrijd voor de hal ve finales van het toernooi om de Coupe Galea tegen België in 't Zoute afgesloten met een voorsprong van 2-1. In het eerste enkelspel van dit evene ment voor spelers beneden de 21 jaar won Jan Hordijk met 6-4, 3-6, 7-5 van Marneffe. Fred Hemmes verloor daar na met vrijwel identieke cijfers van Mignot: 3-6, 7-5, 7-5. In de andere wed strijd nam Frankrijk een beslissende voorsprong van 3-0 tegen Hongarije. 't Zoute is een van de vier plaatsen, waar de halve finales worden verwerkt. De andere zijn Bad Homburg, Palma de Majorca en Marianske Lazne (Tsj.- Sl.). De winnaar van elk van deze groepen plaatst zich voor het eindtoer- nooi, dat van 1 t/m 6 aug. in Vichy wordt gehouden. In de avonduren nam Nederland zijn voorsprong. In het dubbelspel wonnen Hemmes en Hordijk met 6-3, 6-3, 7-5 van Mignot/De Marneffe.

De Vallei | 1968 | | pagina 8