DERDE FASE COMPLEX OMVA T TWEE BASSINS EN REST A URANT Bouw van het nieuwe openluchtzwembad ook spoedig van start Vallei-badvan betekenis voor hele omgeving Rooip remie vastgesteld Kantongerecht Wageningen Handelaar in kneusjes kreeg week hechtenis Ruimte in Veenendaals postkantoor uitgebreid WAM9ddn we heen? Auto raakte total-loss Met elf jaar oude auto tegen boom Voormalige telefooncentrale n u pakketpostaf deling Verbouwing kantoor over 10 weken klaar GESLAAGD BELANGRIJK VOOR FRUITTELERS Spreekuur Grote schade hij aanrijding BEKENDMAKING BURGERLIJKE STAND On vera ntwoordelijk Geen „licht Onduidelijk Nachtstudent Opletten Te oud? ZATERDAG 27 JULI 1968 i. h ELST Toen gistermiddag een be stelauto, komende uit de richting Rhe- nen, voor de heer Van E. afremde om dat deze met zijn auto een garage op de Rijksstraatweg wilde indraaien, werd dit te laat opgemerkt door een Re- nault-bestuurder, de heer R. uit Heel- sum. Als gevolg daarvan vloog de Re nault met grote snelheid op de bestel wagen én raakte daardoor total-loss. De bestalauto had weinig schade en persoonlijke ongelukken zijn niet voor gevallen. VEENENDAAL Na gehouden exa mens in de chr. techn. „Talmaschool" te Veenendaal slaagden de onderstaan de kandidaten: Vakdiploma NIL-BC (Booglassen Constructie): J. Bouman, G. v. Raay, G. Heikamp, allen te Veenendaal en G. J. C. Roskamp te Ederveen. Afge wezen geen. Gronddiploma NIL-Booglassen: D. v. d. Bovenkamp, J. Diepenveen, J. van Dijk, H. J. v. Eden, L. v. d. Pol, C. v. Wakeren allen te Veenendaal, N. H. Hallers te Ede en G. Mol te Rhenen. Afgewezen geen. Leerlingstelsel „Smecona": Aspirant Praktijk: H. v. Appeldoorn, D. v. d. Bovenkamp, D. Kroesbergen, A. Pater, J. Veenbrink, J. Bolderman, J. H. Hui- bers, allen te Veenendaal, H. v. Ame- rongen te Achterberg, M. Davelaar te Ederveen, D. den Hartog te Renswou- de, M. v. Ommeren te Eist. Afgewe zen geen. Aspirant-Theorie: T. v. Ginkel. H. Hilbert, F. E. Meulenbroek, T. de Roos, D. Schreuders, W. Slotboom, E. Vlas- tuin, C. E. L. v. Stempvoort allen te' Veenendaal. Afgewezen acht kandida ten. Gezel Praktijk: C. Aalbers, H. Bey er en W. Achterberg te Veenendaal. Afgewezen geen. Gezel Theorie: W. Achterberg, D. J. Kroesbergen en P. C. Schaap te Vee nendaal. Afgewezen geen. Alle bovengenoemde kandidaten ont vingen hun opleiding aan de chr. tech nische „Talmaschool" te Veenendaal. VEENENDAAL Naar alle waarschijnlijkheid zal, zodra het overdekte zwembad op 24 augustus is geopend, direct worden begonnen met de bouw van de derde fase van het zwembadconiplex, het open bad en de terrassen. Het gemeentebestuur van Veenendaal werkt momenteel bijzonder hard aan de plannen dit te realiseren. Daarbij is het van belang om, zolang de communi catie met de betrokken instanties in Den Haag nog aanwezig is, in verband met de nu bijna voltooide 2e fase (het overdekte bad), deze „pipe-line" open te houden en vergunning te krijgen om aansluitend op de huidige bouw door te mogen gaan. Het staat nu vrijwel vast dat deze plannen doorgang zullen vinden en in feite komt het erop neer dat alleen financieel de zaak nog niet rond is.. Vermoedelijk zal op de eerstvolgende raadsvergadering (19 augustus) aan de raad een krediet voor dit project worden gevraagd. Indien alles naar wens verloopt kan direct na 24 augustus worden begonnen. Wanneer de plannen van het gemeen tebestuur doorgang zullen vinden zal Veenendaal dus op korte termijn over een tweede open bad kunnen beschik ken en gezien de enorme belangstelling van het zwemlustige publiek is deze aanwinst bepaald geen overbodige luxe. De vermoedelijke naam die het ge hele complex krijgt luidt „Vallei-bad". Daarmee wordt dan tevens aangeduid dat het zwemcomplex niet alleen van grote betekenis is voor Veenendaal, maar ook voor de omgeving. Nu reeds zijn er vele mensen uit de wijde om trek die zwemlessen volgen in het klei ne instructiebad. Er worden 'twee open bassins ge creëerd met een totale wateroppervlak te van ongeveer 2500 m2. Het diepe 50-meterbad leent zich uitstekend voor wedstrijden en met dit bad verbonden is een speciale springkuil met een ge middelde diepte van 3,5 meter. Dit ge heel voldoet in alle opzichten aan de eisen die worden gesteld voor interna tionale wedstrijden. Daarnaast wordt een open bassin ge- RESTEREN Voor de fruittelers is een belangrijke beslissing bekend ge worden van het bestuur van de Stich ting Ontwikkelings- V» Saneringsfonds voor de Landbouw. Het bestuur heeft een rooipremie vastgesteld voor appel en pereboomgaarden die voor 1959 zijn geplant. Om voor deze rooipremie in aanmer king te komen, moet de te rooien fruit- opstand een aaneengesloten geheel vor men van tenminste 30 stuks hoog- of halfstammen dan wel 50 stuks struiken. Na het rooien moeten de percelen goed ortech-^iscb worden opge leverd. De premie is f 15,- per gerooide hoog- of halfstam en f 7,50 per gerooi de struik. De maximum bijdrage is f 1.500,- per ha. De premieregeling geldt voor drie jaar. Ingangsdatum is 1 augustus 1968. Vanaf 25 juli 1968 zijn aanvraagformu lieren verkrijgbaar bij de districtbu reauhouders. Door de kringen van NFO, ABTB, CBTB en Geldersche Maatschappij van Landbouw is gezamenlijk onder ogen gezien, hoe het rooien voor de fruitte lers zo goedkoop mogelijk kan worden uitgevoerd. Voornoemde Gelderse standsorganisaties en de kringen van de NFO hebben voor degenen die door derden willen laten rooien een speciale regeling getroffen. De kringen van de NFO bundelen de verschillende objec ten, zodat daardoor de rooikosten goed koper worden. Degenen die van deze regeling willen profiteren wordt verzocht zich op de geven voor 1 september 1968 bij de NFO-kringsecretariaten. Voor nadere inlichtingen kan men eveneens terecht bij deze secretariaten. De krinif UFO secretariaten ♦iin- ge vestigd te: Geldermalsen: Roozeveld v.d. Ven laan, Geldermalsen, tel. 03455-2041, t.a.v. J. A. ter Horst. Rijn en Waal: Tielsestraat 95. Reste ren, tel. 08886-545, t.a.v. S. Stienstra, tel. 03444-348. IJsselstreek/Lijmers: Van Galenstr. 33, Arnhem, tel. 08300-33959, t.a.v. Th. E. J. M. Geelen. realiseerd, dat bestaat uit een ondiep en half diep gedeelte, welke laatste een lengte heeft .van 25 meter. De twee ba den worden omsloten door een prachti ge zonneweide. Verder verrijst er een restaurant met groot terras. Aan het restaurant, dat een vrij grote oppervlakte heeft, gren zen een goed geoutilleerde keuken,- vele douchegelegenhëden en we's. Een respectabele ruimte is gereser veerd voor de kleedgelegenheden, die uitkomen op een prachtige doorgang naar de bassins en zonneweide. Al met al verrijst er aan de Sport- laan een imponerende accommodatie, die zonder enige twijfel vele zwemlusti- gen uit de verre omgeving van Veenen daal zal trekken. Een zwemsportcom- plex waarop de gemeente Veenendaal trots kan zijn. De burgemeester van Renswoude is verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden op a.s. woensdagmiddag 31 augustus. ADVERTENTIE WFIN AH C! ERIN CS VOL M, ALS U VANDAAG NOG BELT, Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen v Bovenstaande tekening biedt een dui delijk overzicht van de gehele accommo datie. Boven geheel links het diepe 50- meter-bassin met rechts de springkuil. Rechts het half- en ondiepe gedeelte, welk laatste een lengte heeft van 25 m. In het vetomlijnde gedeelte linksonder zijn de vele kleedgelegenheden geprojec teerd. Daarnaast eveneens vetomlijnd) de ruimte waarin keuken, w.c.'s, douche cellen en (rechts) als uitbouw het restau rant worden gecreëerd. Vóór 't restaurant is een groot terras gepland. Renswoude •Geboren: Johanna Hendrika, d.v. E. W. de Waal en E. Brunt; Janna Baren- dina Cornelia, d.v. G. v. Scherrenburg en T. v. Dijk. Ondertrouwd: A. v. Dijk en A. van Mourik; T. L. M. Veneman en J. R. Heerdink. Getrouwd: H. v. Voorthuizen te Wou denberg en J. v. d. Haar te Renswou de. Gevonden ELST Gevonden: zwart herenrij wiel, rose kinderjurkje, herenpantalon en herenregenjas. Inlichtingen bij de rijkspolitie te Eist. WAGENINGEN Het rijden in een oude ongecontroleerde auto is levens gevaarlijk en het werd vrijdag voor 't Wagenings kantongerecht gehonoreerd met een week hechtenis. De Bennekomse autohandelaar Gijsbrecht v.d. H. mocht blij zijn dat hij volkomen valide voor kantonrechter mr. A. C. van den Brand kon verschijnen. In het voorjaar kon hij op de rijksweg Renswoude Planken Wambuis, zijn elf jaar oude auto niet onder controle houden en botste in volle vaart tegen een boom. Hij kwam wonder boven wonder, samen met drie mede-inzittenden, vrijwel ongeschonden uit de wagen tevoorschijn. „Ik had het gevóel, dat de voorwielen begonnen te zweven. Doordat ik te krachtig afremde, begon het achterstuk van de wagen te slingeren en schoot ik van de weg", vertelde Gijsbrecht, die niettemin weinig onder de indruk was van het gebeurde. „U had kunnen weten, dat u met een snelheid van ongeveer honderd kilome ter per uur, met een elf jaar oude au to, een gevaar op de weg bent. Boven dien zegt het politierapport, dat u op de dag van het ongeluk bier had ge dronken. U was wel niet dronken, maar toch is dit feit zeer in uw nadeel", vond de rechter. De officier van justitie Mr. J. j. van Oostveen. wilde van de verdachte we ten of hij tot die groep van autohande laren behoort, die zogenaamde knus jes uit Duitsland haalt. Toen v. d. H. positief op deze vraag antwoordde liet de zaak niets meer aan duidelijkheid te wensen over. „Dit soort autohandel moet ten zeerste worden afgekeurd. Bovendien tonen de. betreffende auto handelaren vaak een gebrek an ver antwoordelijkheidsgevoel". Het rijden met de elf jaar oude „doodskist" acht te de officier een zeer onverantwoorde lijke daad. De eis luidde: 'n boete van honderdvijftig gulden of vijftien dagen hechtenis, met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maanden, met èen proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste met één week hechtenis. 99 De 20-jarige Jan van G. uit Veenen daal, verscheen voor de balie, omdat hij had gereden op een opgevoerde brom fiets, met een ondeugdelijke uitlaat. „Ik was niet in overtreding", zei Jan, „op het moment, dat de politie mij aan- hielt stond ik stil voor een stoplicht. Bovendien verkeerde ik in dè overtui ging dat er aan de bromfiets niets mankeerde, want ik had hem pas een week". „Dat u voor een stoplicht stil stond, is voor ons juist een bewijs dat u gereden hebt. U had bovendien de bromfiets eerst moeten laten controle ren, inplaats van er meteen de weg mee op te gaan", vond de kantonrech ter. De officier eiste tachtig gulden boete of acht dagen hechtenis. Het von nis lViidde: vijfenzeventig gulden boete of zeven dagen hechtenis, met inbeslag name van carburateur, cilinder en uit laat. De verwarmingsmAteur Albertus P. (22) uit' Wageningen, had op de Gen. Foulkesweg in Wageningen een aanrij ding veroorzaakt. Rijdend uit de rich ting Arnhem had hij ter hoogte van de Otto van Gelreweg naar links moeten uitwijken. „Een wagen die kennelijk wilde parkeren stond schuin op de rechter weghelft. Ik week uit naar links en botste op een tegenligger. A. W. F. A. (60), die als getuige was ge dagvaard, had echter een heel andere verklaring. „Ik wilde mijn ajito par keren ter hoogte van sociëteit Ceres. De hele parkeerstrook .stond echter vol. Ik keek of er aan de overzijde van de weg nog parkeerruimte was en stond inmiddels beslist binnen de parkeer strook, toen ik de klap van de botsing hoorde". De tweede getuige, de winke lier W. E. B., verklaarde dat W. inder daad op de parkeerstrook stond. De botsing zelf had hij niet gezien. „Een onduidelijke zaak", verklaarde de kan tonrechter, „temeer daar het politie rapport zegt, dat de auto van W. na het ongeluk schuin op de rechter weg helft stond". In zijn requisitoir eiste de officier een boete van honderd gulden of tien dagen hechtenis. De kanton rechter achtte het ten laste gelegde niet voldoende bewezen en ontsloeg Al bertus P. van rechtsvervolging. Student Ferdinand B. (20) uit Ren- kum, was 's nachts om twaalf uur aan gehouden. Door de Wageningse politie. VEENENDAAL Het postkantoor heeft vanaf maandag wat meer ruimte. Is het nu nog zo. dat vooral de be stellers veel te weinig ruimte hebben, door 't in gabruik .nemen van het ge bouwtje waarin de vroegere telefoon centrale gevestigd was, komt daaraan een eind. Ook het administratieve deel van het kantoor krijgt in de nabije 'toe komst door deze uitbreiding van de ruimte voor de bestellers meer „lucht". In het voormalige telefoongebouwtje wordt de pakketpost-afdeling van het postkantoor ondergebracht. Zowel de te verzenden pakketten, als de binnen- gekomene worden in deze ruimte be handeld. De „grote" klanten van „Tan te Pos" kunnen hun pakketten in de toekomst regelrecht in het pakketpost- gebouwtje afgeven, terwijl men tot en met deze week aan de achterzijde van het postkantoor terecht moest. Doordat de pakketpost uit het eigen lijke postkantoor verdwijnt, is er de mo gelijkheid een interne verbouwing te la ten plaatsvinden, waardoor de „bestel lerskamer", de afdeling, waar de post stukken behandeld worden, tweemaal zo groot worden gemaakt. De administra- sector van het kantoot krijgt door die verbouwing ook een ruimte vrij, die men goed zal kunnen gebruiken. De ge hele verbouwing zal ongeveer tien we ken in beslag nemen. „Aan de toestand dat de bestellers bij elkaar op schoot zitten, komt geluk kig een einde", zo verzuchtte de assis tent-directeur van het Veenendaalse postkantoor, de heer W. Doorn. „Wij zijn er enorm gelukkig mee nu de be schikking te hebben over de ruimte in de voormalige telefooncentrale. Voorlo pig kunnen we weer even vooruit, al blijven de plannen voor de bouw van een nieuw postkantoor bestaan. Die plannen zijn echter door de kapitaal- schaarste wat op de lange baan ge schoven en daarom hebben we deze noodbplosilTig graay *ar Overigens is die noodoplossing wal zodanig uitgevoerd, dat geen der post ambtenaren bezwaar zal hebben in de ruimte te werken. Van de telefooncen trale is niets meer te merken, het is een mooie werkruimte geworden voor de pakketpostdienst, met keurige wan den en een goede verlichting. De bromfiets di^ hij met een vriend achterop bereed, had een defect ach terlicht en ondeugdelijke remmen. „Had u de bus niet kunnen nemen", vroeg de kantonrechter. „Natuurlijk wel", antwoordde de verdachte, „ik wist alleen niet zeker of er om twaalf uur 's nachts nog een bus gaat. Boven dien moest mijn vriend zo snel moge lijk naar Wageningen, omdat hij nog moest studeren voor een examen dat hem de volgende dag zou worden afge nomen". Dit argument raakte volgens de kan tonrechter kant noch wal. „Het is niet normaal, dat men de studie voor een examen tot de laatste nacht uitstelt". De officier eiste vijf gulden of één nacht. De kantonrechter vonniste met vijfendertig gulden of drie dagen hech tenis. De Wageningse ambtenaar B. S. (40) had op de kruising Gen. Foulkesweg- Hesselink van Suchtelenweg geen voor rang verleend aan een bromfietser. Bij de botsing liep de bromfietser een her senschudding op. Door de bomen langs de Gen. Foulkesweg is de kruising niet erg overzichtelijk. Bovendien had de bromfietser te snel gereden. De kan tonrechter vond dat verdachte toch in het vervolg wel meer oplettendheid mag tonen. De eis van de officier was: Zeventig gulden boete of zeven dagen, waarop de kantonrechter vonniste met vijftig gulden boete of vijf dagen. „Wordt het zo langzamerhand niet eens tijd dat u stopt met autorijden", vroeg de kantonrechter aan de 76-jari- ge G. N. uit Ederveen. „Op één dag tweemaal geen voorrang verlenen ds toch wel een teken van achteruitgang in uw kwaliteiten als chauffeur". „Ik ben fout geweest edelachtbare, dat wil ik onmiddellijk toegeven, maar ieder mens maakt fouten, niet alleen mensen op leeftijd", aldus de ver dachte. De kantonrechter moest toege ven dat N. als chauffeur een goed® staat van dienst had. Hij gaf N. ech ter wel de raad in het vervolg wat fninder snel achter het stuur te gaan zitten en meer de bus te nemen. Er is van de officier veertig gulden boete of vier dagen hechtenis en vier maanden voorwaardelijke ontzegging rijbevoegdheid, met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste conform, maar deed van de voorwaar delijke ontzegging een maand *f. ELST Gistermiddag vond om streeks half vijf op de kruising Vee- nendaalseweg - Rijksstraatweg in Eist een aanrijding plaats doordat de heer B. uit Renkum op de voor hem rijden de Austin, bestuurd door mevr. K. uit Wassenaar reed. Beide auto's kwamen uit de richting Veenendaal en wilden bij genoemd kruispunt linksaf slaan. De heer B. heeft blijkbaar te weinig af stand bewaard en was bovendien niet attent toen de voor hem rijdende wa gen ging remmen. Toen hij zelf schie lijk wilde remmen trapte hij in paniek het gaspedaal in waardoor hij in volle vaart op de andere auto inreed. Nie mand liep letsel op doch de voorkant van de Simca en de achterkant van de Austin liepen grote materiële schade op. ADVERTENTIE MIST u uw dagblad De Nieuwe Apeldoornse Courant Bel: tot 17.30 uur 10244 van 17.30 ///J™ 19.30 uur 10294 ik— i mm Zaterdags 16.30—17.30 uur. Zaterdag 27 juli LEERSUM, Het Hof 19.30 u.: „Euson and Stax" voor beatclub ,De Weer wolf. BIOSCOPEN LUXOR THEATER, Veenendaal. Za terdag 19.30 en zondag 15 u.: „Het vuurdraak-mysterie". Zon- en maandag 19.30 u.: „Tony Rome". Zaterdag 21.30 u.: „Koopwaar op hoge hakjes". BIO, Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 u.: "Le grand restaurant". "Zondag 20 u.: „Fanny Hill". UTRECHT Zaterdag 27 juli NICOLAIKERK, 19.30 u.: Orgel ves per. Woensdag 31 juli DOMKERK 20.15 u.: Orgelconcert door Maurice Pirenne uit Den Bosch. Zaterdag 3 augustus JANSKE^KHOF 10-12.30 u.: Fo"* Centrum Utrecht met fohksongs en hoetenennie (alleen bij goed weer). NIC'~kT atkttdv 'ow Cr BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21'uur, zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „Het wonder van de liefde". Zaterdag 23.15 u.: „Morgan, laat je eens na kijken". CITY, Voorstr. 89: ,Poel der ontucht'. FILMAC, Vredenburg 29, dag. 10.30, 12.30, 14.30 en 16.30 u.: „Dick Trom en het circus". PALACE, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 u.: „Reeperbahn". Zaterdag 23.30 u.: „Rio Conchos". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, alleen middagvoorst, op zon en woensdag, t.e.m. zondag: „Tar- zan, contra de Barcuna-krijgers". Maandag t.e.m. woensdag: „Gooi 't maar in mijn pet". REMBRANDT, Oude Gracht 73: ,Wat niet weet, wat niet deert". SCALA, Potterstr. 16, dag. 14.15 en 20 u.: „The sound of music". 8TUDIO, Oude Gracht 154, voorst. 15 min. late?** „Het uur van de wolf". VREEBURG, Vredenburg t>a, uag. 14.30 en 20 u.: „Grand prix". Zater dag 23.15 u.: „Chinese avonturen in China". i werkdagen I ARNHEM Zaterdag 27 juli GROTE KERK, 19.30 u.: Orgelcon cert door Bert Matter uit Zutphen. Werken van Bach, Franck, Jan Matter, Alain en Bert Matter. Zaterdag 3 augustus GROTE KERK, 19.30 u.: Orgelcon cert door Han Hoogewoud," organist van de Oude Kerk te A'dam. BIOSCOPEN Voorstellingen zon- en 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Ontem bare Angélique". LUXOR, Willemsplein: „Vakantie perikelen met Funès-te gevolgen". Zaterdag 23.30 u.: „De vierde sex". Zondag 12 u.: „Makker, de zoon van Rin Tin Tin". STUDIO-A, Lange Wal, dag. 18.45 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw". Dae 14.30 u.: „Sandy, de zeehond". PALACE, Bakkerstr., t.e.m. zondag: „Gooi 'm maar open". Maandag ♦.f.rri. woerji^r~* cemmsnr1- der wrake". SASKIA, Looierstr., dag. 14.30 en 19.30 u.: „The sound of music".

De Vallei | 1968 | | pagina 3