Uitbreiding gemeentehuis Rhenen is bijna gereed In 1970 Rhenense VVV bestaat 75 jaar Veiling Septer Tiel GESLAAGDEN BIJ VAN RIJSWIJK MIST Voorlopig geen nieuw stadhuis? Tocht langs 17 kastelen Scherpenzeelse judoka's nu naar Philalethes VEEL DEELNEMERS AAN AUTORALLY VAN V.V.V. Arnhemmer, die stal en op politie inreed, is aangehouden MEER PARKEERRUIMTE u uw 11079 Badmintonspel bezorgde vrouw een enkelbreuk Zwemdriekamp in Scherpenzeel Auto raakte van de dijk Wegens ruimtegebrek V ernielzuchtige feestgangers verdwenen DOVO heeft nog overvol zomerprogram Renswoude hervat de training 10550 Raad Scherpenzeel MAANDAG 29 JULI 1968 RHENEN De nieuwbouw tussen gemeentehuis en „Bella Vista" is bijna klaar. Omstreeks half augustus hoopt waarnemend gemeentesecretaris W. Th. Hofland dat er de eerste gemeenteraadsvergadering kan worden gehouden. De afdeling bevolking en burgerlijke stand, die eveneens in dit noodgebouw ondér- dak krijgt, zal voorlopig nog in het gemeentehuis gehuisvest blijven, omdat de telefoondienst nog niet gezorgd heeft voor de nodige onontbeerlijke aansluitin gen. Wanneer die klaar zijn kan ook aan verhuizing van genoemde afdeling worden gedaclit. Er komt in het gemeentehuis op de begane grond één vertrek vrij en op de eerste verdieping kunnen trouwzaal en raadzaal worden ontruimd en ter beschikking komen van het ambtelijk apparaht. De raadzaal in het klaargekomen noodgebouw zal tevens worden gebruikt voor huwelijksvoltrek kingen. dagblad DE VALLE11 Bel: tot 17 JO WW van 17.30— 19 30 uur Zaterdags 16.3017.30 uur. VEENENDAAL De jeugdige Wim V. uit Veenendaal was met zijn zusje op de Savornin Lohmanstraat aan het „badmintonnen". Plotseling liep Wim achteruit de rijbaan op, tegen een fiets bestuurd door mevr. Van de H. uit Vee nendaal. Mevrouw Van de H. viel en brak haar rechter enkel. Zij is per ambulance naar het Julianaziekenhuis gebracht De va der van de jongen is W.A. verzekerd. SCHERPENZEEL Op donderdag 1 augustus komt 's avonds om 7.30 uur de raad der gemeente Scherpenzeel in openbare zitting bijeen. De agenda van de vergadering telt slechts èen onder werp. Er moet wegens verbouwing van de ChT.-school aan de Glashorst een noodschool worden gebouwd, die dienst moet doen voor vier klassen van de school. Voor de andere klassen heeft men een andere oplossing gevonden. „Het meubilair van de huidige raad zaal is momenteel bij de stoffeerder," zegt de heer Hofland, die gemeentese cretaris W. C. Pieters vervangt omdat deze met vakantie afwezig is. „De stoelen worden meteen wat op geknapt, zodat het prachtige hout waar van ze gemaakt zijn, weer geheel tot recht zal komen. Er zijn ook wat nieuwe stoelen in bestelling, onder andere voor de trouwpaartjes." Aan de voorkant van de nieuwbouw is ook een hele verandering gekomen. Door de tuin van het naastgelegen ..Bella Vista", de voormalige ambtswo ning van de burgemeester, is een oprit aangelegd, die vóór het noodgebouw langs loopt en op de hoek van het ge meentehuis op de Herenstraat uitkomt. SCHERPENZEEL Zaterdagavond 3 augustus vindt er in Scherpenzeel in het gemeentelijk Zwembad aan de Wil- learlaan een driekamp plaats tussen de organiserende vereniging Poseidon uit Scherpenzeel, „De Haaien" uit Leus den en „De Duinkikkers" uit Soest Hiermee wordt bereikt dat trouwstoeten niet meer op de rijbaan behoeven te wachten en het verkeer daardoor niet meer wordt gehinderd. De chauffeurs kunnen voorrijden, hun wagens omrij den via de N. Veenendaalseweg en zich dan weer opnieuw opstellen op het ter rein van „Bella Vista". Vóór de grond- kerende muur is lang de Herenstraat een parkeerhaven aangelegd, waardoor méér parkeerruimte is verkregen voor de automobilisten die gemeentehuis met bijgebouwen willen bezoeken. Nu aan het gemeentehuis deze niet onaanzienlijke uitbereiding is gekop peld zullen de gemeentelijke diensten vermoedelijk voorlopig nog jaren in dezë omgeving vooruit kunnen en zal er van een nieuw stadhuis de eerste tijd wel geen sprake meer zijn. VEENENDAAL De VVV Veenen daal organiseert op donderdag 1 augus tus a.s. een interessante tocht langs 17 kastelen gelegen aan en nabij de Utrechtse Heuvelrug. De leiding is in handen van de be kende historicus en veldbioloog de heer A. P. de Kleuver te Veenendaal. Hij zal bij elk kasteel een uitgebreide ex plicatie geven. Het vertrek is bepaald om 13.30 uur op de Markt te Veenendaal, vervol gens om 14.00 uur bij camping De Os- senberg en om 14.15 uur bij het VW kantoor Amerongen. Deelneming f 1,- per persoon en voor kinderen f 0.50. RHENEN Op 19 maart 1895 werd in Rhenen de Vereniging v«or Vreemde lingen Verkeer opgeicht en Koninklijk goedgekeurd. In 1970 zal de VVV derhalve 75 jaar bestaan. „In de eerstvolgende bestuurs vergadering van 2 augustus wordt voor het eerst over dit jubileum gesproken", zei de voorzitter A. J. Bovenschen, die wel dacht dat dit /eit over twee jaar niet onopgemerkt voorbij zal gaan. „We zijn misschien wel de oudste ver eniging op dit gebied in Nederland en het zou toch wel bijzonder sneu zijn om dit niet te vieren. Maar ik heb het nu eenmaal niet alleen voor het zeggen, dus moet ik het hierbij laten." De heer Bovenschen noemde de finan ciële kant van de zaak de allerbelang rijkste. Hij herinnerde zich, dat er in de gemeenteraad al eens was gesproken over de verstrekking van nodige sub sidies, wanneer er in de gemeente iets bijzonders zou worden georganiseerd, bijvoorbeeld een Cunera-feest of iets dergelijks. „Nu de VW een prachtige aanleiding heeft om Rhenen extra naar OPHEUSDEN De automobilist A. H. uit Tiel is gisteren met zijn perso nenwagen van de Rijnbandijk in Op- heusden gevlogen. In een onoverzichte lijke bocht raakte de auto van het weg dek toen H. wilde uitwijken voor een tegenligger. De auto raakte een paaltje en vloog aan de' andere kant de dijk af. Er ontstond zware materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. voren te schuiven in den lande zou deze vereniging op de suggesties, gedaan in de raad, kunnen inhaken," aldus de heer Bovenschen. Afgezien van de no dige financiën eist een groots opgezette organisatie veel tijd van voorbereiding. Vandaar dat het bestuur van de VW nu al over dit heuglijke feit gaat pra ten. VEENENDAAL De Veenendaalse sportschoolhouder M. S. van der Velde, die sinds geruime tijd judo-onderwijs geeft in Scherpenzeel, heeft het Vereni gingsgebouw aan de Molenweg in Scherpenzeel moeten verlaten. Oorzaak daarvan is de omstandigheid dat een lagere school in Scherpenzeel moest worden afgebroken en de leerlingen hiervan voorlopig onderdak moesten zoeken in verschillende lokaliteiten in deze gemeente, onder andere in het Ver enigingsgebouw. De vroede vaderen van Scherpenzeel zaten met de handen in het haar, want men wist niet waar men de judoschoolhouder met ztfn grote aantal Scherpenzeelse pupillen moest onderbrengen, terwijl men aan de andere kant de grote noodzaak van judo-onderwijs inzag. Men verleende de heer Van der Velde derhalve alle medewerking en wist de Veenendaalse leraar met zijn pupillen uiteindelijk ruimte te verschaffen in ge bouw Philalethes, waar voorlopig eenmaal in de week judoles zal worden ge geven. Met ingang van 21 augustus kunnen de Scherpenzeelse judoka's nu elke woensdag terecht in Philalethes. Voordien gaf de Veenendaalse judoleraar in het Verenigingsgebouw tweemaal in de week onderricht, namelijk op donderdagavond en vrijdagmiddag. RHENEN Deelnemers uit Vlissin- gen, Breda, Voorburg, Nijmegen, IJmuiden, Eerbeek, Drumpt, Utrecht, Ophcmert, Wageningen, Amerongen, Scherpenzeel, Bennekom, Resteren, Veenendaal en uiteraard ook uit Rhe nen zelf, namen afgelopen zaterdagmid dag deel aan door de VVV georgani seerde autorally, met als start en fi nish restaurant „De Koningstafel" op de Grebbeberg. De weersomstandighe den waren bijzonder gunstig. De auto mobilisten werden door praktisch onge rept natuurschoon „gestuurd" waarbij zij soms bijzonder moeilijke opgaven kregen te verwerken. In de door de heren C. Ouwehand en R. Rosbag uitgezette rally zaten talrij ke kneepjes, bijvoorbeeld: „bij drie die- renkoppen rechtsaf'. Daar troffen de automobilisten twee vogelkoppen en een paarde-hoofd. Praktisch iedereen liep hierin. Toch was dat fout, want een paard heeft nog altijd een hoofd en geen kop. En kele tientallen meters verder stonden werkelijk drie dierenkoppen eri op dat punt moest men rechts. Een andere OPHEUSDEN Beschonken feest gangers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Kerklaan te Opheus- den een aantal boompjes en lantaarn palen vernield. Toen wakker geworden buurtbewo ners hun misnoegen kenbaar maakten, kozen de vandalen het hazepad. 75/opw 37—40 26—39 6669 70/75 28—39 23—38 56—59 65/70 21—31 13—29 37—46 60/65 16—22 12—21 32—36 55/60 17—27 49-52 Appelen x Yellow Transp. k.l x Yellow Transp. k.2 Stark Earliest k.2 Mantet Zuurkroet per 100 kg blank f 6,10. Fabrieksfruit per 100 kg blank 10,10. Peren, kruideniers k.2 60/65: 1022. Aardbeien per doosje van 250 gram 5980 3150. x Frambozen per doosje van 250 gram 4189. x Rode bessen 5984 blok 52. x Rode bessen per doosje van 250 gram 15—25. Zwarte bessen per doosje van 250 gram 3438 blok 139. x Kruisbessen blonde per doosje van 250 gram 2027 1116. x Kruisbessen blonde 4181 1339. x Morellen 9195. f x Morellen met steil blok 81. x Morellen gestriept blok 75. Pruimen, krozen 1142; Eldiksé blauwen 3360 2128. x Aerly Laxton 2587 635. Meloenen per stuk 100. Groenten Andijvie 2023; bloemkool per stuk 3056 1025; peulen 110200; tuinbonen 3147; rode kool 810; princessebonen 130190; uien 1215; kropsla per 100 krop ƒ5,0011,00 komkommers groene per stuk 1727; snijbonen 240310 150170 savooiekool 2325; kroten 1820; spinazie 5860; zilveruitjes 6770; tomaten per kistje van 6 kg ƒ2,605,50 1,301.60; x aardappel middel 5—18. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Volgende veilbericht op maandag 29-7-1968. moeilijkheid was het zoeken naar zes neuzen. Dat bleek een waarschuwings bord te zijn voor overstekende kinde ren. Daarop stonden twee scholieren (twee neuzen), maar de neuzen van de schoenen telden mee. Slechts enkelen kwamen door dit optelsommetje op zes neuzen. Talrijke deelnemers behaalden een enorme hoeveelheid strafpunten. Een deelnemer uit Zeeland zei na afloop: „We hebben knap zitten hannessen, maar we hebben toch een leuke mid dag gehad". De heren A. Ouwehand en H. de Rhoter vormden samen de „rekenka mer" en toen de uitslag vast stond van deze middag, kon voorzitter A. J. Bo venschen de prijzen uitreiken. Deze luidde als volgt: 1. Equipe Verhoeven-Amersfoort 83 strafpunten; 2. equipe Jansen, Wage ningen 94 strafpunten; 3. equipe Dévi- lé, Rhenen 111 strafpunten; 4. equipe Meijer, Rhenen 121 strafpunten; 5. equipe Bijl, Rhenen 126 strafpunten. VEENENDAAL Het Handelsinsti tuut Van Rijswijk te Veenendaal boek te over het afgelopen cursusjaar 438 geslaagden. Van 134 cursisten vermeld den wij reeds de namen. Hieronder staan de namen van 304 cursisten ver meld. Voor het diploma Algemeen secreta resse: Jessie J. C. de Haas te Keste ren, Gerda S. Jansen te Veenendaal, Geertje L. Nijdam te Rhenen en Lies- beth Ruttenberg te Ed er veen. Voor het diploma Receptioniste-Infor- matrice: Marjan P. Erdbrink te Vee nendaal, Kitty M. M. Posthuma te Bilt- hoven en Monique A. G. Pfeiffer te Bosch en Duin. Voor Duitse H.C.: mejuffrouw Hen- ny Schuurman te Ede. Voor Duitse conv.: Ina ten Donke laar, J. Slotboom en Jan Versteeg te Veenendaal. Voor elementair Duits: mevr. J. H. van Dronkelaar-Rouw te Ederveen, Le- nie E. Manderslopt en Lenie A. Osna- brugge te Scherpenzeel. Voor Engelse H. C.: Ina ten Donke laar, Lettie Kleyer, Paul van Kreel te Veenendaal, Lenie van Roekei te Ede en Heieen Schipper te Amerongen. .Voor Engelse conv.: Ellie Achter berg, Mieke Blankestijn, Ina ten Don kelaar te Veenendaal, Wilma Eimers te Eist (U.), Koosje de Gooyer, B. Geurts, Nel Hootsen, Lettie Kleijer, P. v. Kreel te Veenendaal, Gaby Meyjes, Bep van Neerbos te Rhenen, Rita Nij- burg te Ede, Lenie van Roekei te Ede en Piet van Voorst te Veenendaal. Voor elementair Engels: Gijs Am- beek, Henk J. v. d. Berg, Marijke v. d. Bosch, Betsie E. v. d. Brink te Vee nendaal, J. E. Bunt te Rhenen, D. F. Elstak te Eist (U.), Dicky W. H. van Galen, Gerda W. A. v. Galen, Bettie A. Hardeman, Timy Hasselaar, Joke M. de Kleuver, Hannie A. Klumpenaar, Joke van de Kraats te Veenendaal, Corrie A. v. Maanen te Scherpenzeel, Rita J. v. Schuppen te Veenendaal, R. Schuring te Rhenen, Annie M. v. Set ten te Scherpenzeel, Cobie van Veld huizen te Lunteren, Rina H. M. de Vries te Rhenen, Ada Werkman en Truus Westerhuis te Scherpenzeel. Voor Franse H.C.: A. Meyer te Vee nendaal. Voor Franse Conv: Jannie van Ma nen, A. Meyer te Veenendaal en Rika v. Nellestijn te Rhenen. Voor elementair Frans: Diny P. M. v. d. Berg, Janneke van Capelleveen en Jeannette H. A. Slok te Veenendaal. Voor Nederlandse H.C.: Anke Bak ker, Riet Beijer, G. v. d. Beid, Henk v. d. Broek, Rien B. de Bruin te Vee nendaal, Joke Busch te Rhenen, Conny Davelaar, Ria C. C. M. Diepeveen, Co- by Ditewig, Willie R. H. v. Dijk te Vee nendaal, Aartje van Essen te Over- berg, Thea van Essen te Scherpenzeel, Marrie C. van Gent, Theo P. v. Gin- kel, Jannie G. v. de Haar te Veenen daal, A. J. Jansen te Rhenen, Mieke H. A. de Jong te Veenendaal, A. Ka- paan te Rhenen, Joke v. Kesteren, L. H. Kramer te Veenendaal, Hennie de Kruyk te Scherpenzeel, J. v. Lienden te Achterberg, Rita C. v. Maanen te Veenendaal, Eefje W. de Ridder te Woudenberg, Maria Treur te Veenen daal, Coby Veldhuizen te Rhenen, G. v. Veldhuizen te Lunteren, Lya Werk man, Liaa A. M. Werner te Scherpen zeel, mej. G. Wiesenekker te Rhenen, C. v. Wijk .êh J. v. Zantefi' te Veenen daal. Voor Boekhouden: J. W.' Hlêijenbèyg te Ede, J. A. Budding te Kesteren, D. de Gooyer, J. v. d. Lustgraaf, mej. J. A. Nijhoff te Veenendaal, J. van de Scheur te Achterberg en mej. L. Ver doorn te Kesteren. Voor Middenstand/Alg. Handelsken nis: C. v. Alfen te Amerongen, D. v. d. Beid te Veenendaal, A. v. Deelen te Overberg, H. v. d. Grift te Veenendaal, J. A. v. Hardeveld te Rhenen, W. v. d. Meiden te Ederveen, R. Renes te Maarn, C. v. Stokkum te Veenendaal, mevr. A. Veldhuizen-Harmsen te Scher penzeel en C. Vink te Renswoude. Voor Algemene Ontwikkeling (Schakeldiploma): Gert J. H. C. Blankestijn te Veenendaal, Teunie Blankestijn te Amerongen, Jannie Bos te Renswoude, Dries van de Bovenkamp te Veenendaal, Aartje G. van den Brandhof te Renswoude, Carla Bree- schoten te Overberg, J. E. Bunt met aantekening voor Engels te Rhenen, Ietje G. J. van Dijk, Hans C. van Doorn te Veenendaal, Corrie H. van Ede te Scherpenzeel, Tonnie J. van der Garde te Veenendaal, Jannie Har deman te Achterberg, Bart E. Hasse laar, Hennie Hol, Jeanet C. H. van Hun- nik te Veenendaal, Jannie M. van Hnnik te Ede, Jannie Koolma, Jannie van Kooten, Dineke J. van de Kraats, Jnnie van de Kraats, Jannie v. d. Kraats, Joke van de Kraats, Alie Lep pers te Veenendaal, Corrie A. van Maanen met aantekening voor Engels te Scherpenzeel, Wijnand E. ter Maa- ten te Woudenberg, Cobie A. Oelderik, Erika G. van Schoonhoven, Janneke Spies, Toos Spies, W. F. Spies, Truus Teunissen, Ria Veer, Margriet van Viegen, A. van de Weerd en H. van Woerdekom te Veenendaal. Voor Stenografie Duits: W. R. H. v. Dijk te Veenendaal en Liesbeth Rutten berg te Ederveen. Voor Stenografie Engels: L. Rutten berg te Ederveen. Voor Stenografie Frans: H. Kroes- bergen te Veenendaal en L. Rutten berg te Ederveen. Voor Stenografie Nederlands: A. Al- ber, H. A.t. Braak, R. Terlouw. C. v. d. Waal te Rhenen; M. Blankestijn, J. P. Diepeveen, G. H. v. Engelenburg, A. C. E. L. Gaasbeek, K. de Gooyer, A. C. de Haas, Jeanne v. Manen, M. Nag- tegaal, N. S. M. v. Ojik, H. v. Raven- swaay, N. Schellevis, C. C. Septer, G.v. d. Vliet, S. M. v. Wijk te Veenendaal, R. J. v. d. Burg te Achterberg, H. M. v. Dam te Scherpenzeel, M. Kwint te Lienden, T. Westerhuis te Scherpenzeel. Voor Machineschrljven: L. L. Abra- hamse te Eist (U.), mej. J. v. Beek, A. Bolderman, J. v. d. Bor te Rens woude, J. G. Bor te Ingen, B. v. d. Bo venkamp, D. v. d. Êovenkamp, F. H. J. Diepeveen, J. P. Diepeveen, I. M. v. Geelen, L. C. Gunter, J. E. Koopman, D. H. H. Krouwel, mej. F. Smit, M. v. Viegen, G. v. d. Vliet, G. Vos te Veenendaal; V. M. Goldman, C. Hei kamp, I. D. Mac Gillavry te Rhenen; J. Hardeman te Achterberg, B. Meule- man te Renswoude, mevr. H. E. Ruys- Cramwinckel te Ederveen, N. B. Wie- ringa te Renswoude, I. D. Tarnócry te Zeist. Van het Chr. Lyceum, Rector dr. J. Bax: B. A. Andeweg te Veenendaal, A. J. Bergwerff te Ederveen, R. v. d. Brink, C. v. d. Burg te Achterberg, M. G. Drost te Rhenen, G. v. Engelen burg, Carla J. Groenhof, T. v. Harde veld, J. P. v. Hees te Veenendaal, T. T. Lam te Renswoude, Aline van Leeu wen, F. Leppers, M. J. C. v. Loon, D. Mallan, H. de Rijke. A. Schans, B. Sep ter te Veenendaal, M. Sopacua te Op- heusden, W. E. Timmer te Rhenen en N. Visscher te Veenendaal. Van de Kon. Julianaschool, Dir. dr. J. G. Thoomes: Marijke Aartsen, Jan H. Baars, Ria v. Beek, Joke G. Bos, E. J. v. d. Bovenkamp, R. J. Bulsink, W. Cornelissen, J. J. Geluk, Wout $1. van Hal, E. v. d. Horst, J. J. Kuster, Els E. Koedam, Frank Lansing, Rudi van Manen, Djoeker v. d. Neut, B. C. Oos terhoorn, G. M. v. d. Pol te Veenen daal, Gerjo J. Sanders te Renswoude, H. Scheper, M. H. C. Schreuder, Ineke Slok, M. C. Stegehuis, H. Suydendorp, A. Tak, A. v. Zanten en H. G. van Zan ten te Veenendaal. Van de Ichthus Ulo, Dir. G. J. de Vries: I. M. Albers, J. v. Amerongen, T. W. v. Appeldoorn, D. v. d. Berg, I. v. d. Berg, Evert Bos, W. J. Bouman, A. v. d. Bovenkamp, J. v. d Boven kamp, J. F. v. d. Brink, T. pud ding, D. Diepeveen, R. J. v. Doorn, G. Drost, A. v. Dijk, M. A. v. Eden, Ria C. M. v. Engelenburg, J. W. H. v. Gin- kel, G. v. d. Haar te Veenendaal; A. Hardeman te Overberg, Inge E. Harm- sen, P. Heikamp, M. C. Heij te Veenen daal, J. C. v. Holland te Overberg, A. G. Horstman te Veenendaal, G. G. v. d. Klift te Overberg, N. Koops, M. Krü- ger, A. Kulik, C. G. de Man, H. v. Ma nen," J. v. Manenil. ten Napel, C. A. A. H. Niemeijer, D. A. de Ruiter, M. N. At van Rijswijk, W. Schenk, R. H. Schoeman te Veenendaal, Ada v. Schup pen te Rhenen, B. v. Spanje, G. E. v. d. Steeg, S. H. Stoltink, J. A. H. Stui- venberg, R. C. Takken, M. Taverne, J. v. Tuil te Veenendaal, M. C. Veldhui zen te Rhenen, J. W. Visser, A. v. d. Weerd, A. J. v. d. Weerdhof, Ria A. Wegen te Veenendaal. Van de Chr. Huishoudschool, Dir. me juffrouw F. M. Wagter: Ineke Berg man, E. Bouman te Veenendaal, Teu nie v. d. Brandhof te Renswoude, H. F. Brinkhuis te Veenendaal, Coos Hen driks te Ederveen en Jolanda J. Jan sen te Veenendaal. Alle cursisten werden opgeleid bij het Handelsinstituut Van Rijswijk, Pr. Bernhardlaan 6 te Veenendaal. VEENENDAAL Uit de tuin van de familie R. B. uit Veenendaal zijn een aantal tuinkabouters verdwenen. Het is de tweede maal in betrekkelijk korte tijd, dat in Veenendaal dergelijke tuinversieringen „de benen nemen". VEENENDAAL In de nacht van vrijdag op zaterdag is de heer H. J. H. W. uit Arnhem aangehouden. De heer W. had in de nacht van woensdag op donderdag een aantal kampeerartikelen gestolen bij de USA- hal. Toen hij later die nacht aangehou den werd door de politie trachtte hij een politieman omver te rijden. De gestolen kampeerartikelen zijn in de woning van W. aangetroffen. VEENENDAAL De eerste uitgave van DOVO speelt voor de aanvang van de competitie nog een respectabel aantal wedstrijden naast haar matches in het Stenman-toernooi. Donderdagavond a.s. om zeven uur treden de roodwitten aan tegen Elinkwijk-B, in het kader van het Stenman-toernooi en op 13 augustus is het B-team van Go-Ahead uit Deventer de tegenstander van de pupillen van trainer Hol. Zaterdag 3 augustus wordt in Veenen daal een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen DOVO I en DOS-B, een en ander op verzoek van DOS-manager Van der Laan die voor deze gelegenheid zijn sterkste formatie laat uitkomen te gen de Veenendalers. Op 8 augustus komt Gooiland bij DOVO op bezoek, de ploeg van manager Beltman. Dit kan een bijzonder aantrekkelijk duel worden, want dit is niet de B-ploeg van deze vereniging, maar het sterkste tweede divisie-elftal. De tegenstander voor de thuiswed strijd van 17 augustus is nog niet be kend. In verband met het grote aantal wedstrijden krijgen de spelers van DOVO I zaterdag 10 augustus vrij. 24 augustus tenslotte gaan DOVO I en III op bezoek bij SDVB in Barneveld. DOVO II krijgt in de maand augustus in het kader van de nederlaagserie nog vijf wedstrijden te spelen tegen respec tievelijk Kulan, Advendo, Woudenberg, DVSA en RK Unitas. DOVO 's A-juni oren spelen donderdagavond een wed strijd tegen Elinkwijk-A en komen 10 augustus thuis uit tegeh de leeftijdsge noten van DOS '01. A RENSWOUDE.— Morgenavond begjnt voor alle senior-spelers van v.v. Rens woude die training wepr. De training wordt weer geleid door de heer A. van Soest uit Veenendaal. Op een nog nader te bepalen datum zal oefenmeester Van Soest één avond extra komen trainen met de selectie van het le elftal, dat hij samen met die elftal-commissie zo spoedig mogelijk zal samenstellen. De training van de jeugd wordt op een nog nader te bepalen datum hervat. Voor de junioren hoopt men spoedig een leider te vinden die de training op zich neemt en tevens het elftal bege leidt. Adspiranten en welpen zullen op dezelfde dag als de junioren weer gaan oefenen. VEENENDAAL De bromfietser J. W. H. uit Veenendaal probeerde zondag middag op de Kerkewtijk een wielrijd- ster te passeren. Hij raakte echter het stuur van de fiets van mej. R., waar door deze viel. De bromfietser bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Hij is door de politie naar het bureau gebracht en ingesloten. Ete ruitersport is de laatste tijd sterk in opkomst. Vooral in de Gelderse Vallei valt een duidelijke toeneming van het aantal beoefenaars waar te nemen. De natuurrijke omgeving is hier waarschijnlijk debet aan. Op de rug van een edele viervoeter te genieten van de natuur is een moeilijk on-- der woorden te brengen ervaring. Het betekent één zijn met de natuur. De foto geeft hiervan een sprekend voorbeeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 3