„Grand-Prix" Motocross 500 cc Grandioze zege van Engelsman John Banks in St.-Anthonis Motorraces in Oldebroek Dertienduizend toeschouwers zagen enerverende strijd Ada Kok en Dick Langerhorst sterksten op 1500 m vrije slag Grand Rapid Sullivans won Haarlemse honkbalweek Zes renners aangewezen voor W.K. op de weg Fred van Herpen evenaarde nat. record Olympisch allerlei Paul Lodewijkx nu eens pechvogel Nieuw nationaal record op 10x100 nieter vrije slag Nederlandse boksers naar Hongarije PROLONGATIE NATIONALE TITELS Met veel overmacht 250 CC jUniOrCn De Enge^sman &mks °P weg na<*r de zege in St. Anthonis. Knokken Geen tegenstand 50 cc nationaal Dames 50 cc internationaal 125 cc nationaal 250 cc nationaal MAANDAG 29 JULI 1968 ST. ANTHONIS De Grand Prix Motocross 500 cc van Nederland in St. Anthonis is geëindigd in een ma gistrale overwinning van de Engels man John Banks. Verbazing heeft dit niet gewekt, want de Engelsman is mo menteel in een uitstekende conditie. Vo rige week had hij dat reeds bewezen door de Grand Prix van Frankrijk te winnen. Opvallend in deze strijd was het gro te aantal pechvogels. Meer dan de helft van de renners heeft één of bei de manches van 40 minuten en twee ronden niet uitgereden. Van de Nederlanders behoorden daartoe onze grote hoop voor deze strijd, Frans Sigmans, die in de eerste manche al na enkele ronden met ^een gebroken vliegwiel van de baan moest. Jo Lammers, Harrie Driessen en Frits Selling verdwenen ook voortijdig en slechts Gerrit Wolsink en Pierre Kars- makers konden zich in dit geweld nog redelijk handhaven. Frans Sigmans be zette in de tweede manche de derde plaats, hetgeen de beste Nederlandse prestatie van de dag was. De wereldkampioen Paul Friederichs uit Oost-Duitsland moest in de eerste manche na een bijzonder snelle op mars uit een slechte startpositie al spoedig het veld ruimen door pech. In de tweede manche was zijn start beter. Banks, die als eerste weg was, kon te gen het geweld van de grote man niet op, en van de tweede tot de zeyende ronde ging Friederichs fier aan de kop. Een kneuzing aan zijn sleutelbeen, veertien dagen geleden opgelopen, ging hem toen zo plagen dat hij ontmoedigd van zijn motor stapte. Toch had hij even laten zien dat hij momenteel toch wel de grootste is. Hierna was de weg voor Banks volkomen vrij, want niemand kon de Engelsman bedreigen. Ook de Belg Jos Teuwisspn niet, die wel in zijn buurt bleef, maar zelfs niet tot een aanval in staat was. De Zweed Ake Jonsson behoorde in de eerste manche ook al tot de uitvallers en in de tweede manche was zijn zevende plaats ver benden zijn stand. Het enorm hoge tempo van Banks heeft een ware slachting aangericht. POIANA BRASOV Fred van Her pen (De Spartaan, Lisse) heeft zater dag op de eerste dag van de open Roe meense atletiekkampioenschappen, die in Poiana Brasov worden gehouden, het Nederlandse record op de 400 meter ge ëvenaard met 46.9 seconden. Van Her pen had deze tijd al twee maal gelopen op 3 juli 1965 in Bern en op 27 augus tus van hetzelfde jaar in Boedapest. Van'Herpen eindigde als derde in de finale. Het nummer leverde met 46.6 seconden een overwinning op voor de Oostduitser Jochen Both. Zijn landge noot Müller bezette met 46.8 sec. de tweede plaats. De enige Nederlandse overwinning kwam op naam van Lia Louer, die op de 400 meter in het ruim duizend meter hooggelegen Poiana 54.1 sec. liet af drukken. De Tilburgse had anderhalve seconde voorsprong op de Roemeense Silai, die zaterdags de 800 meter had gewonnen in 2.09.8. Leo de Winter moest op de 200 meter in 21.3 seconden genoegen nemen met de derde plaats achter de Brit Bent- thorpe (21.1) en de Amerikaanse tien kamper Bill Toomey (21.2). Wereldrecordhoudster discuswerpen. Liesel Westermann (W.Dld) verloor met slechts zes centimeter van de Oostduit- se Karin Illgen: 59.24 tegen 59.18 m. Viorica Viscopoleanu (Roem.) plaatste zich aan de kop van de wereldranglijst verspringen van dit jaar met 6,56 m. De Cubaanse Romay behaalde een dub bele overwinning op de 100 en 200 m in resp. 11.7 en 23.7 sec. MEXICO A very Brundage, presi dent van het Internationaal Olympisch Comité, heeft in een telefoongesprek vanuit Parijs met Pedro Ramirez Vaz quez, president van het organiserende Mexicaanse Olympisch Comité, de be richten ontkend die wilden, dat Brunda ge zich van zijn post zou terugtrekken en de Spelen niet zou bijwonen. Brun dage zei tot Vazquez, dat deze geruchten geheel uit de lucht zijn gegrepen. Hij dacht, dat ze mogelijk een verkeerde interpretatie waren van een onderhoud met Armgnd Massard, vice-president van het IOC. Voor de eerste maal in de geschie denis van de Olympische Spelen zullen vrouwen deelnemen aan de schietwed strijden. De internationale schutters- bond heeft onlangs art. 29 („vrouwen zijn uitgesloten van deelneming") ge schrapt. Voor de Spelen van Mexico hebben zich tot nu toe zeven „schut ters" gemeld. In de 250 cc viel het uitstekende rij den van de Harskamper Bertus van de Brink weer op. In de eerste manche had hij vijf ronden lang de leiding, toen werd hij echter na een slipper ge passeerd door de over meer routine be schikkende Herman v. Hoegee uit Tien hoven. Rob Huisman uit Gouda, deed nog verschillende aanvallen op de twee de positie van Van de Brink, maar ze werden uitstekend gepareerd. In de tweede manche nam v. Hoegee in de 2e ronde de kop over van P. Brands, om die niet meer af te staan. Van de Brink, die een slechte start had, werk te zich weer snel op naar de derde plaats. Nu waren de rollen omgekeerd eri wist Huisman de aanvallen van de Harskamper af te staan. Voor het ove rige verwijzen wij naar de uitslagen: Grand Prix 500 cc eerste manche: 1. John Banks (G.B.) BSA 45.44.9; 2. Jos Teeuwissen (Belg.) Husqvarna 45.50.2; 3. Vic Eastwood (G.B.) Husqvarna 45.51.4; 4. Roger Decoster (Belg.) CZ 46.17.2; 5. Jeff Smith (G.B.) BSA 46.36.4; 6. Bengt Aberg (Zwed.) Husqvarna 46.42.6. Tweede manche: 1. Banks 44.35.6; 2. Teeuwissen 45.13.0; 3. Frans Sigmans (Ned.) Husqvarna 45.14.0; 4. Gerrit Wol sink (Ned.) Husqvarna 45.34.6; 5. Smith 45.53.2; 6. Pierre Karsmakers (Ned.) CZ 46.44.0. Einduitslag: 1. Banks 2 pnt.; 2. Teeu wissen 4 pnt.; 3. Smith 10 pnt.; 4. Kars makers 13 pnt.; 5. Wolsink 13 pnt.; 6. Decoster 16 pnt.; 7. Frans Slechten (Belg.) CZ 20 pnt.; 8. Henk Knuiman (Ned.) Triumph 23 pnt.; 9. Wolfgang Mueller (Did.) Maico 25 pnt.; 10. Vlasti- mil Valek (Tsjech.) 28 pnt. Stand wereldkampioenschap na tien wedstrjjden: 1. Ake Jonsson (Zwed.) 32 pnt.; 2. John Banks (G.B.) 30 pnt.; 3. Paul Friedrichs (O-Dld.) 24 pnt.; 4. Ro ger Decoster (Belg.) 21 pnt.; 5. Petr Do- bry (Tsjech.) 16 pnt.; 6. Bengt Aberg (Zwed.) 16 pnt. 250 cc junioren, le manche: 1. Herman van Hoegee; 2. Bertus van den Brink; 3. R. Huisman; 4. Gert Brouwer; 5. Jaap Lanting; 6. P. Brands; 7. De Jong; 8. Arend J. Steenbergen; 9. Nico van de Kuinder; 10. Simon de Wit; 11. Adrie van den Berg; 12. Bart Pothoven; 13. Heusingveld; 14. H. v. Leuveren; 15. Huub Haaker. 2e manche: 1. Herman van Hoegee; 2. R. Huisman; 3. Bertus van den Brink; 4. Jaap Lantink; 5. Adrie van den Berg; 6. Huub Haaker; 7. Nico van de Kuin der; 8. De Jong; 9. Harrie Hendriks; 10. Simon de Wit; 11. Heusingveld; 12. Bart Pothoven; 13. Arend J. Steenbergen; 14. P. Brands; 15. H. v. Leuveren. Einduitslag: 1. Herman van Hoegee 50 pnt.; 2. Bertus van den Brink 47 pnt.; 3. R. Huisman 47 pnt.; 4. Jaap Lanting 43 pnt.; 5. P. Brands 42 pnt.; 6. De Jong 37 pnt.; 7. Nico van de Kuinder 36 pnt.; 8. Arie van den Berg 36 pnt.; 9. Simon de Wit 32 pnt 10. Huub Haaker 31 pnt. ZWIJNDRECHT Aan de vooravond van de nationale zwemkampioenschap- pen, die dinsdag a.s. in Utrecht begin nen, hebben Ada Kok en Dick Langer horst hun nationale titels op de 1500 meter vrije slag geprolongeerd, die zij resp. sinds 1966 en 1965 in hun bezit hebben. De hoop van Dick Langerhorst en Johan Schans zich via dit nummer voor de Olympische Spelen te kwalifi ceren, werd echter zaterdag in Zwjjn- drecht de bodem ingeslagen. Tussen deze twee coryfeeën uit de selectie- groep-Kerkhoven drong zich zelfs de 15-jarige uit Australië overgekomen Carlile-pupil. Roger van Hamburg. De spannendste 1500 meter-race uit de geschiedenis van het Nederlandse zwemmen werd op handslag beslist: 1. Dick Langerhorst 17.40.1; 2 Roger van Hamburg 17.40.4 en 3. Johan Schans 17.40.5. Ook de als vierde aankomende Rinus van Beek, bleef met 17.59.0 nog juist beneden de tot voor enkele jaren geldende magische grens van achttien minuten. Om zich op de 1500 meter „waar" te maken voor Mexico hadden Langerhorst en Schans dik beneden het vorige week door Langerhorst in Leiden gevestigde nationale record van 17.25.0 moeten blijven. Beide zwemmers besef ten dit terdege. Louis Voll, de trainer 'van Langerhorst, had het schema op gesteld van 17.10.0, met een overgangs mogelijkheid naar 17.04.0. Kerkhoven's schema voor Schans lag rond de 17.20.0. Reële verwachtingen, gezien de presta ties van beide zwemmers in de landen- wedstrijd in Leiden. Daar echter zwom het tweetal vrijuit. In Zwijndrecht ge beurde dat onder de druk zich waar te moeten maken. Bovendien kan een race een dergelijk verloop krijgen, dat er vanaf de kant in het geheel geen in vloed meer op uit te oefenen is. Dat was zaterdag het geval, door dat twee alles-of-niets zwemmers, Ro ger van Hamburg op baan 3 en Rinus van Beek op baan 5 zich in de strijd mengden. Met geen enkel schema als uitgangspunt knokten deze twee tot ze niet meer konden. Hun strijdlust sleep te de twee anderen mee, waardoor een enerverend duel ontstond met verras sende positie-wisselingen. De totaaltijd werd echter door die tussensprints on gunstig beïnvloed. De rol van Rinus van Beek was na 400 meter uitgespeeld. Hij had als trekker gefungeerd en zijn tussentijd van 4.37.4 bood perspectieven voor de andere twee. Langerhorst kwam naar voren om het tempo te dic teren, maar op dat moment kwam naast Schans Roger van Hamburg op zetten. Schans verzette zich heftig. Ging Langerhorst voorbij, maar hoe het tweetal ook zwom, de hevig aangemoe digde VZC-zwemmer week geen meter. Op 800 meter passeerde Schans als eer ste in 9.20.9. Van Hamburg keerde in 9.23.0. een nieuw adspirantenrecord. De mogelijkheid om onder de tijden van Leiden te blijven zaten er rtog steeds in. Een tweede tussensprint van Lan gerhorst werd afgeslagen. Schans bleef in eerste positie, gevolgd door de ge lijk opzwemmende Langerhorst en Van Hamburg. In dit gedeelte van de strijd liepen de tussentijden op tot boven de 1.10. Terwijl het publiek in ademloze spanning het drie-gevecht volgde, raak ten Schans en Langerhorst ongemerkt steeds verder van hun Olympische doel stellingen verwijderd. Op 1400 meter verraste een spurt van Langerhorst de twee anderen. De vermoeide Hamburg lag ineens enkele meter achter. Bij het laatste keerpiunt had hij zich al weer naast Johan Schans gewerkt en op de laatste meters moest de verwoed spur tende Langerhorst alles geven om al thans zijn kampioenschap veilig te stel len. Het lukte. Maar Roger van Ham burg was veruit de meest bejubelde man uit het zwembad. Met 17.40.4 had hij zijn eigen adspirantenrecord in een ruk ruim veertig seconden scherper ge steld... Ada Kok had ook haar zinnen gezet op een recordverbetering: dat van de 800 meter. De Amsterdamse vertelde zich echter en sprintte te laat. Nu was haar tussentijd precies gelijk aan haar Nederlandse record: 10.16.8. In het ver volg van de race had zij geen enkele tegenstand te duchten van de vrij zwak zwemmende concurrentie. Bij de wed strijden in Zwijndrecht bleek opnieuw, welk een belangrijk onderdeel het jeugszwemmen langzamerhand in K.N.Z.B.-kringen is geworden. De on der twaalfjarigen zwommen op vrije slag, schoolslag en rugslag voor het eerst 100 meter. De prestaties waren alleszins acceptabel met als formidabe le uitschieters de 1.08.5 en 1.08.6 van Anke Rijnders (AZPC) en Woudi de Ruiter (Die Haghe) op de 100 meter vrije slag. Deze twee legden ook be slag op de eerste twee plaatsen bij de 50 meter vlinderslag. Woudi de Rui ter 33.5 en Anke Rijnders 35.0. Zoals gebruikelijk in deze leeftijdsklasse wa ren de meisjes aanzienlijk sneller dan de jongens. Uitslagen: 1500 m dames: 1. Ada Kok (De Futen) 19.26.3; 2. Yvonne van Kuilenburg (HOC) 19.55.9; 3. Tineke Maat (VZC) 19.59.1; 4. Cora van de Veer (VZC) 20.13.7; 5. Madeleine v.d. Veld (Zian) 20.13.8; 6. Annelies Zwa ger (HZOC) 20.32.9. 1500 m Heren: 1. Dick Langerhorst (HZPC) 17.40.1; 2. Roger van Hamburg (VZC) 17.40.4 Nieuw Ned. adspiranten record; 3. Johan Schans (Vechtstreek) 17.40.5; 4. Rinus van Beek ('t IJ) 17.59,-; 5. Henk ter Meer (Tiel) 18.27.2; 6. Her man van Lienden (HVGB) 18.43.4. HAARLEM Het Amerikaanse ama teur-honkbalteam Grand Rapid Sulli vans heeft geheel volgens de verwach tingen de Haarlemse honkbalweek ge wonnen. De superieure Amerikanen behaalden in zes wedstrijden een score- totaal van 40-3, sloegen negentien .ho meruns en lieten ook in het veld de minste steken vallen. In de laatste wedstrijd, zaterdag te gen Nederland, was de verdediging van de Amerikanen enigszins van streek, maar de vier veldfouten hadden geen enkele invloed op de uitslag: 4-1. Even- OLDEBROEK De geweldige stortbui, die zaterdagavond een ontijdig einde maakte aan de motorwegraces in Oldebroek, heeft geen afbreuk kunnen doen aan het grote succes dat deze, voor het vierde achtereenvolgende ja^r door de „Stichting Circuit Oldebroek" georganiseerde races zijn geworden. Het actieve bestuur onder leiding van initiatiefnemer J. Zoombelt jr. heeft de wedstrijden door een perfecte organisatie in vier jaar doen uitgroeien tot één van de grote motorsportevenementen van ons land. Het internationale tintje er waren enkele buitenlandse rijders was voor deze races een primeur, evenals de start van de 250 cc-klasse. Tot nu mochten alleen de klassen tot 125 cc starten. Vlak voor de start van het laatste nummer, de 125 cc internationaal ont lastte zich een hevige stortbui. De ren ners wilden echter toch starten en kamprechter Rinze de Groot gaf hier voor toestemming. Direct na de door komst van de eerste ronde maakte Ruud Breedt met zijn Honda in de S- bocht door de gladheid een slipper, die gelukkig bijzonder goed afliep. Zijn motor liep echter zware schade op. Dit ongeval was voor Rinze de Groot aan leiding de strijd te staken. Een zeer verstandig besluit! Voordien hebben bij fraai weer de ongeveer 13.000 toeschou wers kunnen genieten van prachtige motorsport. Het begon al direct met groot vuur werk in de twee series van de 50 cc. Er werd enorm hard gevochten om de twaalf plaatsen in elke serie, die recht- gaven op deelneming aan de finale. In de eerste serie was Teun Ramaker uit Hattem te sterk voor al zijn tegenstan ders. Slechts Henk Knoppers uit Rot terdam, evenals Ramaker op een Kreid- ler, was in staat de kopman op de rug te blijven kijken. In de laatste ronde ging Knoppers helaas onderuit en dat kostte hem een klassering in de fina le. Achter dit tweetal werd een fel ge vecht geleverd door Kees Molders, Art Mulder, Henk Foekema en Wim Storm. Rond en lang zorgden, zij voor een enorm gevecht. In de tweede serie was er eveneens sprake van een grote pechvogel. Benny BEEK Na de wegkampioenschap- pen heeft de sportcommissie van de KNWU zes renners aangewezen voor de wereldkampioenschappen op de weg, die op 1 september op het circuit van Imola in Italië worden gehouden. De ze zes zijn: Jan Janssen (Ossendrecht), Arie den Hartog (Elsloo), Evert Dol man (Klimmen), Eddv Beugels (Sit- tard). Harm Ottenbros (Hoogerhei- de) en Riny Wagtmans (St. Willibrord). De overige twee leden van de ploeg zul len worden geselecteerd uit: Jan Ha- rings (Sibbe), Wim Schepers (Meers), Gerard Vianen (Kockengen). Harry Steevens (Elsloo), Peter Post (Amstel veen) en Cees Zoontjes (Tilburg). Chef d'equipe voor de wegploeg is de heer J. Foerster uit Heerlen, die zal wor den bijgestaan door Ab Geldermans als technisch leider. Als mecanicien gaan mee Krijnen en Hulshoff en als soig- neurs: De Haan en Collard, de volle dige staf dus van de Tour de France. Ook voor de wereldkampioenschappen voor dames (31 augustus) in Imola is reeds een ploeg aangewezen: Henny Hondeveld (Laren/Gld), Keety Hage (St. Maartensdijk), Truus Smulders (Gerwen) en Bella Hage (St. Maartens dijk). Reserves zijn hier: Ineke Heu- sinkveld-van Eiken (Baarn) en Jannie Jonkers (Gameren). Leidster van de da- mesploeg is mevrouw A. W. R. Visser- Bezema (Rotterdam). Tenslotte zijn ook al de amateursta yers voor de wereldkampioenschappen op de baan in Rome aangewezen. Dat zijn de Nederlandse kampioen Cees Stam (Neck) en Dries Helsloot (Am sterdam). Hun chef d'equipe is Adrie Zwartepoorte. De medische begeleiding is in handen van de Rotterdamse arts K. Visser. Bij de baanwedstrijden zullen mecanicien P. Aandewiel en soigneur Henk de Haan meegaan. Uiteraard zul len de gegadigden voor de overige baan- nummers (alleen bij de profs, want de amateurs gaan in november naar Uru guay) pas na de tweede dag van de baankampioenschappen donderdag kunnen worden aangewezen. Vast staat wel dat Nederland niet zal inschrijven voor de wereldkampioenschappen op de baan voor dames. Maatkamp uit Varsseveld moest na een bijzonder goede start al spoedig met machinedefect de strijd staken. Hier Was het de Rotterdammer Koek koek, die zich superieur toonde. Ferry de Vaal, Mindert Nieuwdam en Gerrit Koster zorgden hier voor het vuurwerk op het tweede plan. De strijd in de fi nale ging tussen de twee seriewinnaars. Zes ronden lang had Rademaker de kop. Toen spoot Koekkoek langs hem heen, maar in de zevende ronde kwam hij ten val toen een kind plotseling de baan overstak. Dat betekende voor de Hattemer die overigens bijzonder fraai reed, de eindzege. De verwachtingen over het rijden van Paul Lodewijkx op zijn zelf gebouwde Jamathi waren bijzonder hoog gespan nen. Als gewoonlijk begon de crack echter met een slechte start en kwam hij na de eerste ronde pas als elfde door. In de tweede ronde kwam hij al door als zevende, maar toen begon zijn motor kuren te vertonen. Een onwillig zuigerveertje hield hem van een verde re opmars af en tenslotte eindigde hij op één ronde op de achtste plaats. I}e zege was onbedreigd voor Aalt Toer- sen uit Staphorst. Jan de Vries eindig de als tweede. Wim Keers uit Breda was in de in ternationale klasse 125 cc het eerst van start, maar al na de eerste ronde had Dick de Heij uit Hoogvliet de kop over genomen om die niet meer af te staan. Folgert Kostwinder, de 52-jarige Rot terdammer, kwam van de achtste plaats naar voren en eindigde als vierde. .Wim Keers was toen al uit de strijd en De Heij en Dingemans, die tweede werd. hadden toen het hele veld al gelapt. Voor de eerste ihaal kwamen de 250 cc-ers op het circuit „De Vree" aan de start. Het is een enerverende strijd ge worden. Paul Lodewijkx startte hier op een Kawasaki en was enorm snel weg Drie ronden lang hield hij de kop, waar na hij bij een aanrijding onderuit ging en yan het toneel verdween. Cor Geukens uit Amsterdam nam aan vankelijk de kop over, maar hij moest na zes ronden op deze ereplaats gele gen te hebben het hoofd buigen voor Leo Commu uit H'versum, die zich de eerste plaats niet meer liet ontnemen. Het was een bijzonder aardige geste van de „Stichting Circuit Oldebroek" om een erebeker uit te reiken aan Folger Kost winder, de nog altijd vechtlustige 52- jarige coureur, die voor het laatst aan de start kwam en zijn motor opbergt. De uitslagen waren: 50 cc Nationaal: Finale: 1. Teun Rademaker, Hattem op Kreidler, 12 ronden (38.7 km) in 24.52,- (gem. 93,570 km/u); 2. Arie v. d. Broe- ke, Middelburg op Kreidler; 3. Kees Mulders, Alphen (N.Br.) op Honda; 4. Art Mulder, Hardenberg op OM/Kreid- ler; 5. Mindert Nieuwdam, Krimpen a/d Lek op Honda. 50 cc Internationaal: 1. Aalt Toersen (N) op Kreidler (15 ronden 48.375 'km in 28.51.9 is 100.006 km/u); 2. Jan de Vries (N) op Kreidler; 4. Luuk Toe- kema (N) op Kreidler; 5. Jan Bruins (N) op Kreidler; 6. Martin Nijwaart (N) op Jamathi; 7. Jos Schrurgers (N) op J.S.-Kreidler; op één ronde 8. Paul Lo dewijkx (N) op Jamathi; 9. J. Zoom belt, Oldebroek op Kreidler. Snelste ron de 1.53.8 is 102.754 km/u Aalt Toersen. 125 cc Nationaal: 1. Dick de Heij, Hoogvliet op Honda (15 ronden - 48.375 km in 29.30.2 is 98.515 km/u); 2. Arno Dingemanse, Grijpskerk op Honda op één ronde; 3. Jos Schrurges, Haarlem op Tohatsu; 4. Folgers Wostwinder, Rot terdam op Yamaha; 5. Onno Aarsen, Amsterdam op Honda. Snelste ronde Arno Dingemanse 1.55.2 is 99.9 km/u. 250 cc Nationaal: 1. Leo Commu, Hil versum op Suzuki (20 róhden 64.5 km in 36.05,- is 107.55 km/u); 2. Cor Geu kens, Amsterdam op Yamaha 3. Henk Tappel, Assen op Suzuki 4. Nico Voort man, Zaandam op Bultaco op één ron de; 5: Jan Bastiaan, Haarlem op Ka wasaki; 6. Theo Lablans, Uden op Bul taco; 7. Henk Viscaal, Almelo op Hon da. Snelste ronde 1.45.6 is 109.82 km/u. O De huldiging van de winnaars in de 50 cc internationaal: v.l.n.r. Jan de Vries, Aalt Toersen en Louk Foekema. O Franklin Quartél (100), Theo Bazijn (4), Alfans Las-sez (81) en Piet Plompen in fel gevecht in een van de kniebochten tijdens de tweede serie van de 50 cc nationaal. als dinsdag hield Herman Beidschat de Sullivans aan slag goed in toom. Drie „long balls" van de Amerikanen zet ten Nederland op een onoverkomelijke achterstand. Het vierde punt ontstond doordat Alex Canoza door de enige Nederlandse fout het eerste honk be reikte en prompt door Rich Uhlmann's homerun binnen werd geslagen. Rosario Rasmijn verkleinde door een homerun in de negende slagbeurt de achterstand tot 4-1. In de avondwedstrijd won het team van de Nederlandse Antillen met 6-0 vart Italië en stelde daarmee de derde plaais veilig. Na een homerun van Jones in de tweede slagbeurt werd het halve dozijn volgemaakt in de zesde in ning, toen alle negen Antillianen aan slag verschenen en vijfmaal scoorden op vijf honkslagen, een doorgeschoten bal en twee wilde worpen. Coach Caer roni gebruikte drie werpers om in deze marathon-inning de Antillianen aan kant te zetten. Tekenend voor het Amerikaanse over wicht was, dat de lijst van beste spe lers, die tegen de winnaar van het toernooi zouden uitkomen, al vrijdag uitkwam en geen namen van Sullivan- spelers bevatte, terwijl Nederland nog een theoretische kans op de overwin ning bezat. In de wedstrijd van zondagmiddag tegen de beste spelers van Nederland, de Nederlandse Antillen en Italië kon manager Bob Sullivan zich wel eni ge grapjes veroorloven. „Clown" Carl Angelo kwam op de fiets naar de werp- heuvel, schakelde de eerste drie slag mensen uit en liet zich vervolgens op een brancard, omringd door zieken broeders, van het speelveld dragen. Jack Benedict, met vijf homerun* tot homerun-koning uitgeroepen, sloeg twee ballen het veld uit, Mike Pojeski en Andy Canoza ieder 'een. Voor de „all start-game" werden de prijzen uitgereikt voor de beste pres taties. Tot beste werper werd de Ame rikaan Dick Weinrich van de Sullivans uitgeroepen, als beste slagman Matt Rock wood, als meest waardevolle spe ler Jack BEnedict en als meest specta culaire speler het toernooi Wilfred de Caster (Ned. Ant.). De eindstand luidt: 1. Sullivans 11 pnt (40-3); 2. Nederland 8 (31-16; 3. Nederlandse Antillen 4 (15-27); 4. Ita lië 0 pnt (5-45). DEN HAAG Het Haagse ZIA*N heeft zondag in het Zuiderparkbad een geslaagde aanval op het Nederlandse record 10 x 100 m vrije slag heren ondernomen. De tien ZIAN-zwemmers, Jan Evert Veer, Aad t Oudt, Rob Vonk, Richard Veer, Hans Parrel, Ni co v. d. Voet, Ben Loof, Rob Moer*, Koos Ros en Peter Klootwijk, brach ten het Nederlandse record met ruim zes .seconden omlaag tot 9 min. 52,8 sec. Het oude record was sedert 9 juli 1967 met 9.58,5 reeds in het bezit van de Haagse vereniging. Een poging om het Nederlandse record op de 5 x 50 m vrij* slag scherper te stellen, werd. niet met succes bekroond. DEN HAAG Jan van Ispelen, de Nederlandse bokskampioen in het mid dengewicht, die door een hardnekkig* armblessure nog niet in aanmerking kwam voor uitzending naar de Olym pische Spelen in Mexico Stad, krijgt van 18 t/m 21 augustus nog een laat ste kans om zich te kwalificeren. De Haarlemse bokser maakt deel uit van een groep amateurs, die in die periode deelneemt aan een internationaal toer nooi in Boedapest. Met Van Ispelen gaan naar de Hongaarse hoofdstad: Ben Zwezerijnen (welter), Jacques van den Dolder (zwaarwelter) en Wol ter Swart (midden). Als trainer gaat Pierre Doorenbosch (Den Bosch) mee. Voor een ander bokstoernooi, dat van 1 t/m 3 augustus aan het Balaton- meer in Hongarije wordt gehouden, is de Utrechtse scheidsrechter Ben Bril uitgenodigd.

De Vallei | 1968 | | pagina 6