Tom Okker maakte er op eigen bodem bitter weinig van adidas Matra's heer en meester in Zandvoortse Grand Prix Nationale roeitop bevestigde reputatie in Bosbaanregatta Amsterdams Sagitta superieur bij estafettekampioenschappen WERELDBEROEMD DOOR KWALITEIT 79.50 52.50 32.90 Jeugd-tennisteam versloeg Hongarije Dubbele zege van Jan Maathuis Bronstein versloeg leider Kavalek Cor Groot vijfde in Travemünde Jan van Katwijk eerste in Duitsland Hans van Kasteren won in Gorinchem Maud en Margaret Court-Smith wonnen enkelspelen in Hilversum i Opnieuw dodelijk ongeluk OOST-DUITSLAND SUPERIEUR Vier setpoints Opnieuw Demonstraties Over de kop Coupe Galea Jammer Minder enthousiast IBM-schaaktoernooi Russisch volleybalteam versloeg Japan MAANDAG 29 JULI 1968 HILVERSUM Istvan Gulyas wordt in oktober 38 jaar. Hij heeft zaterdag en zondag bij het internationale tennis toernooi van Hilversum meer dan zes- en-een-half uur voor enkelspelen op de baan gestaan. Zaterdag om Tom Okker in de halve eindstrijd te verslaan, zon dagmiddag voor de finale tegen de zestien jaar jongere Zuidafrikaan Ro bert Maud. Istvan Gulyas heeft die fi nale verloren met 1113 in de vijfde set. Hy verdiende dus niet de eerste prijs, maar zowel zaterdag als zondag wel de bewondering van de tweedui zend toeschouwers, die op de beide da gen de beschikbare plaatsen van „Het Melkhuisje" vulden. Een oude man? Inderdaad, vergeleken tenminste bij de winnaars: Robert Maud in het heren enkelspel, Margaret Smith in het da-, des-enkelspel. Jan Kukal en Jan Ko- des in het herendubbel, Annette du Plooy-Van Zijl en Pat Walkden in het dames-dubbel en weer Annette du Plooy en Maud, die Tom Okker en Margaret Court niet de „troostprijs" van het ge- mengd-dubbel gunden. Istvan Gulyas heeft een conditie, waarop ieder van de concurrenten jaloers kan zijn. Na drie uur en zestien minuten op zondag ver dween een wat vermoeide doch be paald niet gebroken sportman naar de kleedkamer. „Daar ontdekte ik", vertel de hij later, „dat Robert Maud last had van kramp in zijn been. Gek eigenlijk. Ik had helemaal niets". Istvan Gulyas leeft voor zijn sport. Vijf maanden per jaar slechts speelt hij serieus tennis, van mei tot september. Verder is hij een in Boedapest wonend bouwkundig ingenieur, die zijn conditie op peil houdt met gymnastiek en atletiek en daarin zeer wel slaagt. In het toptennis is de Hongaar een typische laatbloeier. De overwinning van Gulyas op Okker was een triomf van de taktiek. Toege geven, Okker speelt voor eigen publiek niet sterk, maar in Hilyersum is hij ver beneden zijn niveau gebleven. Acht ga mes aan Stradmeyer verliezen is zelfs voor een „spelende" Okker teveel. Een set laten aan Gorostiaga is geen teken van kracht. Na het flonkerende duel tussen Maud en Kodes dat Maud won door minder'fouten te maken, heeft Ok ker zaterdag in de tweede halve finale van het heren-enkelspel de vesting van Gulyas bestormd. Dat het moeilijk zou gaan bleek al in de vijfde game, toen Okker voor het eerst zijn opslag ver loor. Er volgden er nog elf. Gulyas was ook niet bijster service-vast, maar wel degelijk in alle andere punten van het spel. Zijn kijk op de bal was ongeloof lijk goed. In drie uur en een kwartier tennis heeft Okker hem slechts één keer op zijn verkeerde been gezet. On der druk sloeg Gulyas altijd drives naar de uiterste hoeken van het veld. Op dat verweer, op die kracht om uit bijna verloren positie terug te komen, heeft Okker zich verkeken. Vier set points liet Okker in de eerste reeks on gebruikt. En van dat moment daalde zijn zelfvertrouwen. Gulyas, nooit een killer, had elf setpunten nodig om de eerste set binnen te halen, maar daar na is hij nauwelijks nog in gevaar ge weest. Alleen even in de laatste set, toen Okker met drie onhoudbare servi ces van 33 op 43 kwam en daarna één slag af was van een voorsprong van 53. Die slag kon Okker niet ma ken. Gulyas, met een geweldig gevoel voor variatie en een meesterlijke be heersing over zijn slagen, heeft het Ro bert Maud, nummer twee van Zuid- Afrika, ook ontzettend moeilijk ge maakt. De Hongaarse speler greep de eerste set met 97 en kwam in de twee de met 52 voor. Daarna ging het plot seling mis met de slimme vos. Zijn taktiek faalde. Maud wilde zich niet langer zijn spel laten opdringen en ver hoogde, wat Okker een dag tevoren ver geefs had geprobeerd, het tempo. Elf games achtereen waren zijn buit. Hij won de tweede set met 75 en de derde met 60. De taaie Gulyas was nog niet verslagen. Na de rustperiode begon hij opnieuw; rustig manoeuvrerend, beheerst plaat send, weloverwogen Maud's sterkste ppnt, het tempo, vermijdend. Gulyas won de vierde set met 61 en begon de laatste met gelijke kansen. Na 55 be gon het gevecht om de service-door braak. De papieren van de harder slaande Maud leken wat gunstiger. Maar na een wedstrijdpunt op 109, slaagde hij pas op 12—11 de ban te breken. De vijfde en laatste set had 1 uur en 6 mi nuten geduurd. De finale van het dames-enkelspel tussen de Australische .reuzinnen' Mar garet Court-Smith en Judy Tegart werd een indrukwekkende demonstratie van Margaret Court. Judy Tegart, finalis- te van Wimbledon, bleef in de eerste set redelijk bij, werkte de achterstand van 25 zelfs volkomen weg, maar bleek daarna toch niet bestand tegen de grotere slagkracht van haar tegen standster (86). De tweede set speelde Margaret Court met nog meer macht en haar durf groter dan van Okker en Moud bij elkaar, maar zij stonden dan ook tegenover Gulyas werd be loond: 60. Na twee geweldige finales in liet en kelspel moesten de dubbelspelen wel te genvallen. Kodes en Kukal hadden geen enkele moeite met de Westduitsers Bu- ding en Elsenbroich, die zaterdagmiddag Mandarino en een ongeïnspireerde Tom Okker (na zijn nederlaag tegen Gulyas) in 35 min. van de baan joegen. Kodes en Kukal sloegen zich met geweld, maar ook met gemak, door de „hinkende" (Elsenbroich was te zwak) Duitse com binatie: 63, 61. Zaterdag al had de charmante Annette du Plooy-Van Zyl, samen met de watervlugge Pat Walk den, in het damesdubbel Judy Tegart en Astrid Suurbeek verslagen. Zondag won zij haar tweede finale, net als haar partner Robert Maud. Het Zuidafri- kaanse paar trof in de eindstrijd van het gemengd-dubbel Tom Okker en Margaret Court.. De „mixed" is in ie der toernooi het minst belangrijke num mer, maar had Okker toch nog een ge deeltelijke revanche kunnen brengen. Het is er niet van gekomen. Na een lange, dag kwam hij „koud" op de baan en sloeg, vooral in de eerste set (36), herhaaldelijk ballen in het net. Marga ret Court was ook niet op haar best. Zij verloor de twee beslissende service games. Daarvan profiteerden Annette du Plooy en Robert Maud. Wgmwi SUMWHM A De Zuidafrikaan Maud in actie. ADVERTENTIE adlda* „2000'' Nieuw! Het topmodel van wereldklasse. Veel gevraagd door de nederlandse selectiespelers. adldaa „Tornado" 'n geheel nieuw topmodel met een perfekte pasvorm. Noppenzooi aangevulkaniseerd. adldaa „Valencia" Een profschoen voor Uw zoon. Witte nylonzooi met schroefdoppen. Vanaf maat 31. .v.a. Levering: via de handel importeur: J. van Kooyk VALKENSWAARD ZANDVOORT De Matra's, uitgerust met Ford-motoren, van de Fransen Jean Pierre Beltoise en Henri Pescarolo ziyn in de stryd om de Grote Prys van Zand- voort voor formule Il-wagens de snelste gebleken. Slechts Richard Attwood slaagde met ztfn Tecno Cosworth Ford erin in de nabyheid van het Franse duo te blyven, dat de ereplaatsen voor zich opeiste. Werden de Matra's de grote win naars, de grote verliezers werden de Ferrari's van de Brit Derek Bell en de Ita liaan Ernesto Brambillo, die in de eerste manche respectievelijk de eerste en derde plaats bezetten. In het begin van de finale draaiden zij ook nog mee in het voorste gelid Brambilla verbeterde zelfs het baanrecord maar in het geweld, dat de Matra's ontketenden, gingen zy tenonder. Eenzelfde lot trof de Brit Courage, de winnaar van de tweede manche. In de dertigste ronde maakte hy 'n verkeerde manoeuvre, waardoor hy terugviel naar de vierde plaats. Toen hy in de 47e ronde zyn Brab ham Cosworth Ford in de hekken van de Tarzanbocht stuurde, verdween hy he lemaal van het toneel. In de eerste manche, die een valSe start te zien gaf van Brambilla, het geen hem op een ernstige berisping van de wedstrijdleiding kwam te staan, be heersten Bell, Brambilla en Beltoise de strijd. Beltoise had het zeer moeilijk te gen de Ferrari-coalitie, maar wist zich toch op de tweede plaats te handhaven. Het ging in de tweede manche iets lang zamer, maar niettemin was de strijd om een plaats in de finale fel. Afwisselend lagen Pescarolo, Clay Regazzoni en Piers Courage op kop. Met een klein verschil werd tenslotte Courage win naar. In deze manche verspeelde de enige Nederlander onder de deelne mers, Toine Hezemans, een kans op een plaats in de finale. Hij finishte als elf de en werd daarmee uitgeschakeld. Een dodelijk ongeluk heeft helaas we derom snelheidswedstrijden op het Zandvoortse circuit overschaduwd. Ver ongelukte hier een week tevoren de Delftse motorrenner Arie van der Vliet, thans liet de 24-jarige Britse autocou reur Chris Lambert er het leven. In de tiende ronde van de finale raakte Lam bert, na in botsing te zijn gekomen met de Zwitser Clay Regazzoni, van de weg af, waarna zijn Brabham Cosworth Ford tegen de omheining sloeg en ver volgens over de kop. Lambert kwam onder de wagen terecht en was onmid dellijk dood. De 24-jarige Lambert, als chemisch ingenieur afgestudeerd aan de universiteit van Birmingham, begon zijn sportloopbaan met kartingraces. Na in deze specialiteit kampioen van Groot- Brittannië te zijn geworden, stapte hij in 1965 over in een formule drie-wagen. In 1966 won hij tien races in deze klas se. Na Jim Clark en Mike Spence is Chris Lambert de derde Britse coureur van internationale klasse, die. op de ren baan is verongelukt. De uitslag van de race, die telt voor het Europees kampioenschap, luidde: 1. Jean Pierre Beltoise (Fr.), Matra Ford de 246,55 km in 1.13.52,18 (gem. snelh. 170,285 km/u); 2. Henri Pescarolo (Fr.) Matra Ford; 3. Richard Attwood (GB), Tecno Cosworth Ford; 4. Sylvio Mo- ser (Zwits.), Tecno Cosworth Ford; op een ronde: 5. Eric Offenstadt (Fr.), Tecno Cosworth Ford; 6. Robin Wid- dows (GB), MCLaren Ford; 7. Jack Oli ver (GB), Lotus Cosworth Ford; op twee ronden: 8. Jonathan Williams (GB), Merlyn Cosworth Ford; 9. Mike Beckwith (GB), Lola osworth Ford; op drie ronden: 10 Pier$ Courage (GB), Brabham Cosworth Ford. Snelste ronde: Attwood, de 4.931 km in 1.26.84 (gcm. snelh. 173.822 km/u). De uitslagen van de nationale wed strijden formule libre gesloten en sport- 't ZOUTE Nederland heeft in de troostronde van het tennistoernooi om de Coupe Galea in het Belgische 't Zoute met 4-1 gewonnen van Hongarije. De Nederlandse jeugdploeg had zater dag reeds een beslissende voorsprong van 3-0 genomen. In de strijd om de eerste plaats'won Frankrijk ook de resterende enkelspe len tegen België. De Fransen plaat sen zich hierdoor voor de finale, die van 1 tot 6 augustus in Vichy wordt ge houden. Voor de eindronde in Vichy plaatsten zich zondag ook Rusland en Spanje. In Bad Homburg versloegen de Russi sche tennissers in de finale West-Duits- land met 3-2, terwijl in Palma Spanje met dezelfde cijfers van Zuid-Slavië won. In het Tsjechische Marianske Lazne is nog geen beslissing gevallen.' Italië heeft tegen Roemenië een voor sprong van 2-1. SANTPOORT Jan Maathuis uit Geesteren behaalde zaterdag in het na tionale concours hippique in Santpoort een dubbele zege in het springconcours Speel Uw Spel. Met „Fliegette" en„Nenuphar C" ein digde hij respectievelijk met 830 en 710 punten op de eerste en tweede plaats. De Bruyn uit Driebergen eindigde op „Bento III" als derde. Het jeugdspringconcours werd gewon nen door Joke Peters uit Amsterdam met „Rablo" vóór Arlette Westerhuis met „Fair Xuote" en Arne Kouwenberg met „Pit". AMSTERDAM De tweede internationale Bosbaan-regatta, terecht groots aangekondigd als het laatste zeer belangrijke internationale roei-evenement voor de Olympische Spelen, heeft veel duidelijk gemaakt. Tijdens de tweedaag se wedstrijden bleek Oost-Duitsland opnieuw over de sterkste troeven voor de Spelen van Mexico City te beschikken. In de veertien elite-finales, die de hoog tepunten waren van een op zich al indrukwekkend programma, zegevierden de Oostduitse ploegen zeven keer. Voorts bleken de in wit gestoken formaties onder meer nog acht maal goed voor tweede plaatsen. Het is dan ook vrijwel uitge sloten dat Oost-Duitsland zijn positie -van sterkste roeinatie twee gouden medailles, de Coupe Glandaz en de Challenge Carlo Montu leverden de Euro pese kampioenschappen 1967 van Vichy op in Mexico zal verliezen. De Nederlandse favorieten voor Olympisch eremetaal hebben in het uit zonderlijk sterke veld op de Bosbaan hun reputaties over het algemeen be vestigd. Het meest overtuigend deden dat wereldkampioen Hadriaan van Nes en diens partner Swselbeek in de twee met stuurman. TSC Berlin en de gerenommeerde ploeg van de Hoch- schule für Körperkultur uit Leipzig heb ben beide dagen de Laga twee ten minste een lengte voorsprong moeten toestaan. Bijzonder jammer was het dat Ne derlands tweede grote favoriet voor een Olympische roeimedaille niet op het water kon komen. Stokvis en Luynenburg hebben door hun ondubbel zinnige zege van twee weken geleden op de Europese kampioenen Tony Johnson en Lawrance Hough grote ver maardheid verworven. Een tweede du el tussen de Amerikanen, die hun wed strijden met een tiental seconden voor sprong plegeh te winnen, werd dan ook met spanning tegemoet gezien Enkele uren voor de eerste race moest Luynenburg echter ter observatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Ge vreesd wordt dat de Nereus-roeier een ontstoken blinde darm heeft. Pas van daag zal vast komen te staan of opera tief ingrijpen noodzakelijk is. Johnson en Hough hadden nu te weinig tegen stand en zochten compensatie door ook in het gestuurde nummer te starten. Van Nes en Suselbeek doorstonden die krachtproef bijzonder goed. Johnson en Hough waren minder gelukkig en gin gen ondanks een sterke eindsprint met lengten achterstand op de Lagaploeg als tweede door de finish. De 5.000 toeschouwers rond de sfeer volle Bosbaan prins Claus woonde zondagmiddag de wedstrijden bij wachtten ook met bijzondere belang stelling op de verrichtingen van skiffeur Jan Wienese. Zondag kon met op vallend grote groene letters de naam van de grillige Amstel-sculler als win naar op het uitslagenbord worden ver meld. Een dag eerder hadden de Nederland se roeiliefhebbers zich heel wat min der enthousiast getoond over de ver richtingen van de blonde Amsterdam met. Een vuile klap kostte Wienese wel iswaar een halve lengte voorsprong, docht de Nederlandse kampioen leidde toch nog met duidelijke voorsprong toen het 1500-meter-merkteken werd gepas seerd. In het zicht van de finish ging de Engelsman Dwan hem echter voor bij. Wienese was een geslagen man, roeide amper verder en ging lusteloos als vierde over de streep. Dwan hield aan zijn onverwacht succes een reis naar Mexico over. Zondagavond, nadat de Britse afvaardiging de ene na de an dere teleurstelling had moeten verwer ken, werd besloten dat alleen Dwan en de acht van de London University Boat Club zal worden ingeschreven voor de Olympische Spelen. Droog en Van Dis vergrootten hun kans op uitzending aanmerkelijk door zaterdag de race van de dubbeltweeën te winnen. De Proteus-Willem III-com- binatie voelde zich daarna zo zeker van een Mexicaanse reis, dat het tweetal er de voorkeur aan gaf op zondag in de skiff te varen. De Nereus-acht, waarin Van Laar hoven wegens een ernstige rugblessure moest worden vervangen door Proteus- roeier Van der Ende, viel na de indruk wekkende race op de Rotsee enigszins tegen. Dat de beide Oostduitse formaties te sterk waren stond eigenlijk bij voor baat vast. De verwachting was echter gerechtvaardigd dat Wartena's equipe goed zou zijn voor een derde plaats. Beide malen gingen de Amsterdam- A De start van de élite-vier met stuur man. O se studenten echter als vierde over de streep. Een starttempo van boven de vijftig slagen per minuut wekte zondag goede hoop voor de toekomst. De aan val van de Poolse acht in de laatste honderd meter bleek echter juist te veel voor de Nereus-equipe. Nereus zorgde zondag voorts vooreen sterke race bij de ongestuurde tweeën. SC Einheilt Dresden, wereld- en Euro pees kampioen, leidde van start tot fi nish. De Nereiden werden met ruime voorsprong op de overige ploegen twee de. De Nereus Amstel-combinatie moest voorts een dag eerder bij de vier met stuurman ook alleen maar de ploeg van Einheit laten voorgaan. AMSTERDAM Het IBM-schaak toernooi in Amsterdam is zaterdag voortgezet met de partijen uit de tiende ronde. De uitslagen luidden: Grootmeestergroep: Zuidema (Ned.)— Bouwmeester (Ned.) %-*/.2; Kotov (Rusl.) Ree (Ned.) 0-1; Ciric (Z.-Sl.)Marovic (Z.-Sl.) 1-0; Ivkov (Z.-Sl.)—Bilek (Hong.) af; Kavalek (Tsj.-SI.)—Bronstein (Rusl.) af; Kuijpers (Ned.)—Jongsma (Ned.) 0-1; Langeweg (Ned.)Lengyel (Hong.) V2- V«; Sjamkovitsj (Rusl.)Donner (Ned.) %-V*. Zondag zijn de afgebroken partijen uitgespeeld. De resultaten waren: Grootmeestergroep: IvkovBilek V2- V*; KavalekBronstein 0-1. Stand: 1. Kavalek (Tsj.-SI.) 7 pnt.; 3/4. Ivkof (Z.-Sl.), Sjamkowitsj (Rusl.) en Bronstein (Rusl.) allen 6V2 pnt.; 5. Ree (Ned.) 6 pnt.; 6/7 Bilek (Hong.) en Ciric (Z.-Sl.), beiden öVa pnt.; 8 t/m 11 Lange weg (Ned.), Donner (Ned.), Lengyel (Hong.) en Marovic (Z.-Sl.), allen 5 pnt; 12. Bouwmeester (Ned.) 4 pnt.; 13/14 Jongsma (Ned.) en Kotov (Rusl.), bei den 3% pnt.; 15. Kuypers (Ned.) 3 pnt.; 16. Zuidema (Ned.) 2V2 pnt. Meestergroep, tiende ronde: Smedere- vacZoerniak 1-0; Van OosteromVan Geet */«-%; SchollGereben V2-V2; Me dinaVan Scheltinga 1-0; Hartoch— Bakker 1-0; LutikofTatai V2- V2 Stand: 1. Tatai (It.) 8V» pnt; 2/3/4 Har toch (Ned.), Lutikov (Rusl.) en Smedere- vac (Z.-Sl.), allen 7 pnt.; 5. Medina (Spanje) 6 pnt.; 6/7 Van Scheltinga (Ned.) en Gereben (Zwits.), beiden 51/» pnt.; 8. Zoerniak (Israël) 4 pnt.; 9. Scholl (Ned.) 3V2 pnt.; 10/11 Van Oosterom (Ned.) en Van Geet (Ned.), beiden 2xk pnt.; 12. Bakker (Ned.) 2 pnt. TRAVEMüNDE De Nederlander Cor Groot, deelnemer aan de Olympi sche zeilwedstrijden in Mexico, is zon dag in Travemünde tijdens de eerste race voor het open Westduitse draken- kampioenschap als vijfde geëindigd. De Duitser Klaus Oldendorff werd eer ste. KIEV Het Russisch Olympisch volleybalteam behaalde zaterdag in Kiev een overwinning op Japan. De setstanden waren 159, 1513, 155. De Russen overklasten hun Japanse tegenstanders volkomen. wagens luidden: formule libre gesloten: Klasse tot 1000 cc: 12 ronden (50,32 km): 1. Rob Janssen met Honda 800 S £2.12,9 (124,575 km/uur). Snelste ron de: Janssen 1.58,9 (126,953 km/uur). Klasse 1000 tot 1300 cc: 12 ronden: 1. Dolf met Lotus Elite 21.42,4 (127,489 km/ uur). Snelste ronde: Dolf 1.56,7 (129.346 km/uur). Klasse 1300 tot 1600 cc: 12 ronden: 1. Van den Bosch met Havas in 22.24,1 (123,525 km/uur). Snelste ronde: Van den Bosch 2.007,7 (125,06 km/uur). Klas se boven 1600 cc, 12 ronden: 1. Ruska met Porsche Carera 23.09,3 (120,318 km/ uur). Snelste ronde: Ruska 1.53,0 (133,582 km/uur). Formule lib sportwagens: Tot 1300 cc, 12 ronden: 1. Ed Swart met Fiat Abarth 1000 special 22.09,6 (136,234 km/uur). Snelste ronde: Swart 1.46,9 (141,204 km/uur). Sportwagens: 1300 tot 1600 cc: 12 ronden 1. Henk van Zalinge met Lotus Elan S2 21.30,9 (140,318 km/uur). Snelste ronde: Van Za linge 1.45,6 (142,943 km/uur). Sportwagens boven 1600 cc: 12 ron den: 1. Toine Hezemans met Porsche Carera 906 21.03,3 (140,383 km/uur). Snelste ronde: 1.44,1 (145,002 km/uur). Tourwagens groep vijf, 12 ronden: klasse 850 - 1000 cc: 1. Ab Goedemans met Fiat Abarth 1000 22.24,8 (134,690 km/uur). Snelste ronde: Goedemans 1.49,7 (137,600 km/uur). Klasse 1000 tot 1300 cc: 12 ronden: 1. F. Dudok van Heel met Morris Cooper S 22.27,4 (134,434 km/uur). Snelste ron de: Dudok van Heel 1.50,4 (136,728 km/ uur). DI/SSELDORP Jan van Katwijk uit Oploo heeft zondag in Dusseldorp gewonnen. Hij legde de 80 kilometer af in 2 uur, 3 minuten en 2 seconden. Fred van Lachterop werd op 20 seconden van de winnaar zesde. A De rivalen zaten elkaar dicht op de hielen. Van voor naar achter: Jean Pierre Beltoise, Derek Bell, Henri Pescarolo en Piers Courage. GORINCHEM Hans van Kasteren (Sparta, Den Haag) heeft zaterdagmid dag in Gorinchem een internationale loop over zestien Engelse mijlen gewon nen. Hij legde de ruim zestien kilometer af in 53 minuten en 53 seconden. De Duitser Weba eindigde ruim een hdlve minuut later als tweede. Er gingen 112 lopers van start. De uit slag luidde 1. Van Kasteren (Sparta, Den Haag) 53 min. en 53 sec.; 2. Weba (W.-Dld.) 54.30.2; 3. De Ruyter (AV '34, Apeldoorn) 54.50.8; 4. Pieterse (Sprint, Breda) 55.12; 5. De Bruin (AV, Rotter dam) 55.59; 6. Wim Hofstee (ASV, Eiber gen) 56.32. HAARLEM Het Amsterdamse Sagitta, sedert jaren Nederlands sterkste dames atletiekvereniging, heeft de nationale estafettekampioenschappen, die zondag op het Haarlemse Pim Mulier-sportpark werden gehouden, volledig beheerst. De Amsterdamse dames veroverden drie van de vier titels. Het vierde kampioen schap, dat op de 4 x 200 meter, ontging hun, omdat de ploeg wegens overschrijding van de wisselzone gediskwalificeerd werd. De meest opvallende atlete in de hoofdstedelijke ploeg was Tilly van der Made. De veelzijdige oud-Nederlandse kampioene, die aan een schitterende come back bezig is, liep zowel in de 3 x 400 als 3 x 800 m voortreffelijke races. In nauwelijks een uur tijd noteerde Tilly officieus 54,3 op de 400 en 2.08,2 op de 800 meter. In het openings nummer, de 3 x 400 meter, waar Sa gitta met Hilde Slaman, Stans Brehm en Tilly van der Made, drie oud-Neder landse kampioenen in de baan bracht, bleef het nationale record (2.50,2) te- nauwernood overeind. De formatie kwam vooral door het sterke lopen van Tilly van der Made op 2.50,3, slechts 0,1 sec. boven het Nederlands record, dat ook al op de naam van Sagitta stond. Nog geen uur later konden Tilly van der Made en Hilde Slaman zich met Betty Ude wel verheugen over een nieuw nationaal record op de 3 x 800 m. Nadat Betty Kok en Hilde Slaman ge lopen hadden, lag het in handen van Tilly van der Made of het record (6.48,zou sneuvelen. Zonder enige tegenstand het Helmondse HAC was al ver achtergeraakt begon Tilly aan haar opdracht. Na een eerste ronde van 62,seconde werd voor haar tenslotte 2.08,2 afgedrukt, hetgeen gezien de hin derlijke wind een uitstekende prestatie was. Deze twee nummers waren de hoogte punten van een sfeerloze wedstrijd, die door het wegblijven van vele ploegen talrijke atleten wilden zich sparen voor de Nederlandse kampioenschappen, die zaterdag en zondag in Groningen worden gehouden verder geen niveau had. Uitslagen luidden: dames, 4 x 100 m: 1. Sagitta 47,— sec.; 2. ADA 48,2; 3. Olympia '48 48,3. 4 x 200 m: 1. ADA 1.42,—; 2. AVR 1.43,5; 3. Ciko '66 1.44,7. 3 x 400 m: 1. Sagitta 2.50,3; 2. ADA 2.54,8. 3 x 800 m: 1. Sagitta 6.43,(nieuw Ned. record); 2. HAC 7.03,9. Heren, 4 x 100 m: 1. PSV 42,2; 2. AAC 42,7; 3. GVAV 43,—. 4 x 400 m: 1. GVAV 3.21,—; 2. VLTC 3.21,7; 3. Sprint 3.23,1. 4 x 800 m: 1. Metro 7.43,8; 2. AV '23 7.45,9; 3. Quick 7.54,—. 4 x 1500 m 1. Sparta 16.09,6 2. Ciko '66 6.14,8 8. Metro 16.18,2.

De Vallei | 1968 | | pagina 7