1 Schrijnend tekort aan hulp voor bloemencorso OOK NOG PROBLEMEN OP FINANCIEEL GEBIED Mist u VALLEI? Belt 10550 11079 Hemur-Enge gaat zeer onzeker seizoen tegemoet KERKDIENSTEN hüf mimm IIN IS „DE STUYVENBERG" VEEL VER ANDERD Voorstel hulp militairen afgewimpeld uw Schrijnend tekort aan senioren bij Amerongse korfbalclub Drempelvrees Elsterse Antiek beheerst interieur VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Sparta speelt vriendschappel. tegen Brakel GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Y.v. Opheusden' speelt tegen ,Dodewaard' ,,'t Hazendal" in radioprogramma Opgeruimd Trekking loterij uitgesteld Drank- en lioreca- verordening V.v. Opheusden' houdt weer veteranen- toernooi ZONDAGSDIENSTEN NEDERLAAGTOERNOOl POPULAIR ONZEKER ONTEVREDEN Permanent FORD-show in showroom Bekendmaking BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Bekendmaking VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 LEERSUM Het bestuur van de Floraliavereniging, dat zaterdag 17 augus tus a.s. het jaarlijkse Leersunise bloemencorso organiseert, heeft dringend be hoefte aan vrijwillige medewerkers. Ter assistentie bij de afzetting heeft men ruim honderd vrijwilligers nodig. Volgens het bestuur van de Floraliavereni ging zijn deze personen in Leersum altijd moeilijk te krijgen. In de dezer dagen gehouden bijeenkomst van de vereniging werd zelfs voorgesteld assistentie in te roepen van militairen. Het bestuur van de vereniging voelt hier echter weinig voor. Men gaat te recht van de gedachte uit, dat het corso een Leersumse aangelegenheid is. Daarom moet het corso ook hoofdzake lijk door Leersummers worden georga niseerd. Het bestuur hoopt, dat zich toch nog genoeg Leersumse vrijwilligers komen aanmelden. Er is nog een punt, waarover voor zitter A. Raterink zich tijdens de ver gadering ietwat ongerust maakte. „We hebben het corso 1968 begroot op f 9900,Dit geld moet in ieder geval ft, VEENENDAAL 3 aug.: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, telef. 10885. 4 aug.: G. Annot, Kerkewijk 56, teléf. 10198. RHENEN Voor Rhenen neemt 't aanstaand week end waar de heer P. Rienstra, Herenstr. 63, telefoon 2577. AMERONGEN De praktijken van de artsen Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en v. d. Burg uit Leersum en Van Omme ren uit Eist worden a.s. weekend waar genomen door de heer Kars, Burg. v. d. Boschstraat 39, telef. 1273. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel en Woudenberg is vanaf zaterdagmorgen 9 uur tot maan dagmorgen 8 uur de dienstdoende arts jhr. H. Backer, Stationsweg, Wouden berg, telef. 03498-1330. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Rens- woude neemt het a.s. weekend waar de heer Rademaker uit Ederveen, tel. 201. RESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het a.s. weekend waar de heer Keur uit Kesteren, tel. 08886-201. OPHEUSDEN Voor Doodewaard en Opheusden neemt het aanstaand weekend waar de heer Tromp uit Doodewaard, tel. 08885-213. WIJKVERPLEGING RHENEN Voor Rhenen en Eist neemt het a.s. weekend waar zr. J. Roemeiing, Nieuwe Veenendaalseweg 53, Rhenen, tel. 08376- 2381. KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het a.s. weekend waar zr. C. de Jong, Ochten, tel. 03444-257. OPHEUSDEN Voor Doodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar zr. Budding, Doodewaard, tel. 08885-218. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Voor spoedgevallen in het weekend bellen telef. 08385-12945. DIERENARTSEN Voor Ederveen en omgeving neemt 't a.s. weekend waar de heer Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. terugkomen. Dit jaar moeten We er echter ook weer rekening mee houden, dat we over de entreegelden vermake lijkheidsbelasting moeten betalen. We zullen hierover nog contact opnemen met het gemeentebestuur". De Floralia- voorzitter hoopte op deze manier nog een oplossing te kunnen vinden. Het afgelopen weekeinde hebben en kele inwoners van Leersum een kijkje genomen bij de dahlia-kwekerijen in Zundert en Valkenswaard. De vooruit zichten wat betreft de kwaliteit van de bloemen en de hoeveelheden zijn zeer gunstig. Vooral de hoofdkleuren zijn in ruime mate aanwezig. De prijs der dah lia's komt op anderhalve cent per stuk. De wagenbouwers worden in de kosten door het bestuur ruim tegemoet geko men. De startgelden inclusief de te be halen prijzen zijn aanmerkelijk ver hoogd. Er zijn vijf eerste prijzen te verde len die variëren van f 450,tot f 400, vijf tweede prijzen die variëren f 380,— tot f 340,en vijf derde prijzen van f 330,tot f 290,De jury is van drie leden tot vijf leden uitgebreid. Het Floraliabestuur heeft op vrije avonden en vakantiedagen al heel wat werk verzet. En al zouden alle proble men de wereld uit geholpen zijn, de vraag blijft: „Hoe zal het weer zijn?" Met deze vraag houdt men zich uit prin cipe echter pas bezig op de bewuste za terdag, de dag na de bewuste „Nacht van Leersum", de nacht van vrijdag de zestiende op zaterdag de zeventiende augustus wanneer vol enthousiasme en optimisme de wagens worden gebouwd. OPHEUSDEN Zaterdagmiddag a.s. trekt het Opheusdense „Sparta" naar Brakel om er een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen de zuidelijke vierdeklasser Brakel. Om 14.00 uur speelt Sparta 3 tegen Brakel 3 en om 16.00 uur speelt Sparta 1 tegen Brakel 1. De keuzecommissie van Sparta, voor het eerst aan het werk na haar benoe ming, heeft het elftal van het vorige seizoen drastisch gewijzigd. Of het een verbetering is zal nog afgewacht moe ten worden. Als debutant staat op de halfplaats opgesteld de nog jeugdige A. Peterse, die in lagere elftallen goed voor de dag kwam en nu zijn vuurdoop in het eerste elftal zal krijgen. Als middenvoor staat opgesteld de van Opheusden overkomen speler A. Huibers terwijl K. Schaap Pzn, wiens schorsing afgelopen is, weer zijn entree zal maken in de achterhoede. De opstel ling luidt nu: doel: C. v. Eist; achter: E. Akkerman, K. Schaap Pzn.; midden: M. C. Roelfsen, G. Schaap, A. Peterse; voor: J. v. Kleef, D. Wevers, A. Hui bers, A. v. Ommeren en B. v. d. Pol. Vertrek zal zijn om 13.00 uur vanaf het gemeentehuis. u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterdags van 16.30-17.30 uur 1^00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000M0000000000000M0M0M OPHEUSDEN Zondagmiddag speelt de vv Opheusden de derde nederlaag wedstrijd tegen de eveneens gedegra deerde ploeg van Dodewaard. Beide vo rige wedstrijden, tegen WAVV 2 uit Wageningen en tegen Suilichem werden door Opheusden, dat aan de opbouw van een elftal bezig is, ruimschoots ge wonnen. De strijd tegen Dodewaard zal meer perspectief kunnen bieden. Opheusden heeft een geheel verjong de ploeg samengesteld. Het volgende elftal komt in het veld: doel: A. Ro mein; achter: H. de Wit, A. Arends, G. v. d. Wardt; midden H. v. Brenk, M. v. Broekhuijze; voor: W. Huibers, J. Winkelman, H. Huiners, J. v. Osen- bruggen, R. v. d. Burg. AMERONGEN Korfbalvereni ging Hemur-Enge ui Amerongen gaat een zeer onzeker seizoen tegemoet. De vereniging die de laatste jaren een geweldige jeugdaanwas heeft gekre gen, beschikt relatief slechts over een gering aantal senioren en daardoor ontbreekt de gezonde opbouw in de populaire Amerongse club. Vorig jaar kwam Hemur-Enge met twee seniorenploegen uit in de compe titie en verder met een juniorentwaalf tal en 2 adspirantenteams, maar de a.s. competitie is slechts met één senioren team ingeschreven. Bovendien zijn nog opgegeven een juniorenploeg, twee VEENENDAAL Zondag; 4 augustus Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Van Vliet uit Zetten-Andelst; 17.00 uur: ds. Iz. Kok uit Baarn Julianakerk 9.30 uur: ds. Langerak; 16.30 uur: ds. Noordergraaf uit Ede Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: dr. Graafland; 17.00 uur: ds. Van Vliet Sionskerk, 9.30 uur: ds. C. den Boer uit Zeist; 17.00 uur: ds. Langerak Poortkerk, 10.30 uur: ds. A. Meijers uit Utrecht; 18.30 uur: ds. Van Vliet Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Meijers Veeneind, 15.00 uur: ds. Van Rossum uit Scherpenzeel Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Van Viegen uit Amerongen Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds Hoek van Bennekom. Geref. Kerk: Oude kerk, 9.30 uur: ds. Terlouw; 17.00 uur: ds. IVflelse uit Bennekom Petrakerk, 9.30 uur: ds. Booij uit Utrecht; 17.00 uur: ds. Terlouw Geref. Poortkerk (vrijgemaakt), 9.00 en 16.30 uur: ds. Mooiweer uit Enschede. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 8.30 uur: ds. Kampman uit Ede; 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur: Leesdienst; 17.00 uur :ds. De Butter uit Bunschoten. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur: Mevr. Bon- gartz uit Zeist. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. RHENEN Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. Van Assen - bergh uit Veenendaal; 10.30 uur: ds. Kooreman en 19.00 uur: ds. Westra. Bergschool, 9.00 uur: ds. Kooreman. De Tollekamp, 17.00 uur: ds. Koore man. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Toornvliet uit Bloemen- daal en 16.00 uur (in de Cunerakerk): bevestigings- en intrededienst, ds. J. Goldschmeding. Geref. gem. (syn.): 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. Geref. Gemeenten (Ned.): 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. AMERONGEN Herv. Kerk: Andrieskerk, 10.00 uur: ds. Kaastra; 18.30 uur: de heer Visée uit Gelder- malsen. Dorpshuis: Geen jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. L. Hoorweg. OVERBERG Ned. Herv. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: Hulppred. G. G. van Vrouwerff. Oud Ger. gem., 10.00 en 18.30 uur: Lees dienst. ELST Herv. Kerk, 9.30 en 18.00 uur: ds. Van Malensteijn. LEERSUM Herv. Kerk, 10.00: ds. Jager uit Rotter dam; 17.00 uur: dr. Graafland uit \ee- nendaal (ontmoetingsdienst). Geref. Kerk, 10.00 uur: ds. Hoorweg; 17.00 uur: ds. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. Kalkman uit Driebergen; 18.30 uur: J. T. Cazan- der. Gerf» Kerk, 10.00 en 18.30 uur: Dienst. Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Ver. v Vr(jz. Herv., 19.15 uur: G. M. Spelberg uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw te Woudenberg. Vrije Evang. Gem., 10.30 uur: Evang. P. Mollema uit Kampen. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk, 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Herv. kerk, 9.30 en 18.30 u. ds. v. d. Peut. Geref. kerk, 10 u. ds. Roosjen, zendings- pred. uit Bussum en 18.30 u. ds. Schol ten uit Amersfoort. EDERVEEN Herv. kerk, 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned., 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud-geref. Gem., 9.30 en 18 u. leesdienst EDE Oud-geref. Gem., 10 en 19 u. ds. v. d. Poel. KESTEREN Herv. kerk, 10 u. ds. Jansen uit Drie dorp en 18.30 u, ds. Koppenol uit Hui zen. OPHEUSDEN Herv. kerk, 10 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. gem. syn.: 10 en 18.30 u. Lees dienst. Geref. Gem. in Ned., 10 en 18.30 u.: ds. Van Beek. adspirantentwaalftallen en voor het eerst een pupillenformatie. „De jeugd hebben we altijd al gehad en er komt nog steeds nieuw talent bij", aldus de jonge voorzitter van Hemur-Enge, Johan Vooren, „maar het aantal senioren is slechts klein. Er Is in deze competitie een seniorenteam gevormd en door het verdwijnen van het tweede zijn er natuurlijk wel enke le reserves, maar het is niet uitgesloten dat gedurende de nieuwe competitie enkele speelsters en spelers, die tevens bestuurslid zijn, om verschillende re denen moeten stoppen met korfballen in Amerongen en daarover maken we ons wel zorgen." Het is volgens de praeses dan ook niet overdreven te stellen dat de ver eniging haar moeilijkste jaar tegemoet gaat. Het ruim zeven jaar geleden opge richte Hemur-Enge is zeer populair in Amerongen en staat bekend als een bloeiende vereniging. Men heeft in de gemeente het grootste respect voor het bestuur van de club die over een zeer slechte accommodatie beschikt en toch door haar vele activiteiten steeds gro ter wordt. Regelmatig melden zich jeug digen aan bij Hemur-Enge, dat aan de andere kant echter vaak wordt gecon fronteerd met hiaten bij de senior-korf ballers. Vijf jaar geleden zijn er moeilijkhe den geweest met een aantal senioren, van wie er velen vertrokken en dat heeft nog altijd een grote invloed op de ze afdeling van de vereniging. De jeugd blijft komen, maar de gewenste opbouw van de korfbalclub blijft uit. In één seizoen kan hieraan weliswaar wat veranderen de juniorenploeg van dit seizoen belooft veel en het be stuur hoopt een flink gedeelte hiervan volgend seizoen in de senioren-afdeling onder te brengen maar het wordt een zeer onzekere zaak, wanneer men rekening houdt met de mogelijkheid dat aan het eind van deze competitie een aantal senioren van wie een groot deel tevens een bestuursfunctie vervult elders gaat wonen c.q. studeren. Het is zelfs niet uitgesloten dat het overgrote deel van het jonge bestuur, dat wordt gevormd door Johan Vooren (voorzitter), Jan de Rooij (vice-voor zitter), Margriet van Barneveld (secre taresse), Betsie de Rooij-Kampher- beek (penningmeesteres), Herman Smit (wedstrijdsecretaris), Ineke van Barneveld (algemeen-adjunct) en Wim van Engelenburg, na verloop van tijd om verschillende redenen afscheid moet nemen van Hemur-Enge en dan ziet t er duister uit. Dat zou de vereniging, die zoveel mogelijk streeft naar die ge zonde opbouw, wel eens flink kunnen schaden. „We moeten natuurlijk niet te pessi mistisch zijn", meent Johan Vooren, „maar in het ongunstigste geval liggen de zaken toch wel zo. We hebben mo menteel ruim 80 leden en zijn voor al door onze vele activiteiten bijzon der populair in Amerongen. Het zou jammer zijn wanneer er door een te kort aan senior-leden moeilijke tijden zouden aanbreken". Het actieve bestuur van de Amerong se korfbalclub is over de accommoda tie bijzonder ontevreden. De gehele ver eniging speelt op een trainingsveld, waarop ook de voetbalclub oefent en waarvan eveneens de schooljeugd ge bruik maakt. De gemeente is zich bewust van het accommodatietekort, maar kan nog niets nieuws realiseren. Ook de regiona le bond heeft al diverse verzoeken inge diend, maar de vroede vaderen kunnen hieraan helaas geen gehoor geven. Wel is het huidige terrein enigszins verbe terd wat betreft de afwatering. Dat Hemur-Enge ondanks dc zeer be perkte speelmogeiykheden toch blijft groeien is bewonderenswaardig. Het zou derhalve jammer zijn wan neer die groei werd belemmerd door 'n schrijnend tekort aan senior-spelers. Een tekort dat men eigenlijk toch wel verwacht. VOORZITTER J. VOOREN ...zorgen... (Van onze correspondente) ELST In hotel De Stuyven- berg in Eist is heel wat veranderd sinds de familie Den Oudsten er begin 1965 haar intrek nam. Vroe ger hadden de Elstenaren over het algemeen nogal last van „drempel vrees" jegens het hotel, maar mede door de spontane vriendelijkheid van het gezin tegenover de dorpe lingen, is dat anders geworden. Dc heer Den Oudsten vertelt ge makkelijk en vlot over zijn vroeger leven. „Jaren geleden werkte ik in de ijzerhandel, maar na verloop van tijd kocht ik een middelgroot café in Utrecht, waar ik al spoedig succes mee had. Maar als je eenmaal zoiets begonnen bent, wil je nog een trapje hoger. Mede door mijn jarenlange vriendschap met de familie Stuyven- berg en hoofdzakelijk wegens het feit dat mijn schoonzoon aaan alle eisen voldoet, waaraan een kok maar moet voldoen, heb ik dit hotel gepacht. Het interieur is echter mijn eigen dom. Het grootste deel van het meu bilair is Vervangen door iets anders. In de kleine zaal, waar regelma tig bijeenkomstai plaatsvinden staan sinds enkele weken eetkamerstoelen in Oudhollandse stijl, Verder is daar niet veel veranderd, behalve wat ko perwerk hier en daar". De prachtige muurschilderingen compleet met spreuken dateren al van de tijd, toen de Stuyvenbergs nog de bewoners waren. Maar van de vele antieke koperen en tinnen voorwerpen, die overal in het hotel verspreid staan, zijn de meeste van de familie Den Oudsten en van tijd tot tijd worden er nieuwigheden en antiquiteiten bijgekocht. De heer Den Oudsten zegt er zelf van: „Ik heb nog belangrijke plan nen aangaande de inrichting en die kunnen nu eenmaal niet in één dag verwezenlijkt worden, maar 't valt iedereen die hier regelmatig komt, wel eens op, dat ik er weer een lamp of een schilderij heb bijgekocht. Het W*0M00000000000000000000000000000000000000000000000000M0000Mm000M000000m000M Den Oudsten. De kachel staat in de doet me echt goed, dat de mensen ook daar belang in stellen. Dat be wijst, dat ze gevoelig voor indruk ken zijn". Het oog valt op een enorm grote lamp, zelf gemaakt door de heer en mevrouw Den Oudsten. Zij koch ten twee levensgrote wagenwielen, daterend uit de vorige eeuw, mon teerden er lampje op en vervaardig den van Brabants bont lampekapjes. Een scheepsrad uit de 18e eeuw da terend van buitengewone afmeting prijkt heel opvallend in de conversa tiezaal. Een van de antiquiteiten, die zich in de verzameling geweldig thuis- voelt, is een fornuiskachel uit het laatst van de vorige eeuw. Het is 'n combinatie van blinkend chroom- werk en met 'n bloemmotief beschil derd emaille. De kachel is afkomstig uit de provincie Zeeland, waar rijke boeren hem in hun bezit hebben ge had. „Er is al veel geld voor dit pronk stuk geboden, maar ik doe er voor geen goud afstand van", zegt de heer Een blik in het interieur van hotel „De Stuyvenberg" te Eist. conversatiezaal en zal komende win ter in gebruik worden gesteld, hoofd zakelijk als curiositeit. Voordat de heer Stuyvenberg het hotel verliet, heeft hij de keuken laten modernise ren. Dat was hard nodig, want er was vroeger bij velen geen afwasma chine. „Toen er in Eist aardgas kwam, hebben wij direct leidingen laten aanleggen. Op aardgas koken bevalt ons heel wat beter dan op buta- gas, dat hier eerst gebruikt werd. Het gebeurde regelmatig, dat de vlammen doofden als er bijv. deu ren tegen elkaar openstonden". De keuken staat bekend om haar uitstekende en uitgelezen gerechten. Reebout, zeetong en wild behoren tot de specialiteiten van het hotel. Hoewel het hotel is ingesteld op gasten van buiten Eist, voelt het ge zin zich solidair met de dorpsge meenschap. 00000000000MW0i EDE Het kampeerterrein en Bonds- vakantie-oord ,,'t Hazendal" van de gebroeders Brouwers aan de Zonne- oordlaan, waar tijdens de afgelopen drukke vakantieweken duizenden kam peerders en vakantiegangers onverge telijke weken hebben beleefd, zal spe ciale aandacht krijgen in het KRO- radio-programma Dzjinn, dat zater dagmorgen over Nederland III zal worden uitgezonden. Dit al sinds jaren bekende Edese- terrein, waar men in het hoogseizoen zo'n vierduizend kampeerders kan aan treffen, heeft niet alleen door de accom modatie - men heeft een eigen zwem bad - maar vooral ook door de wijze waarop daar de recreatie in goede ba nen wordt geleid en de manier waar op op verantwoorde wijze voor ont spanning wordt gezorgd, de aandacht van de radio-reportageploeg getrokken. Daarbij is men zeker niet voorbijge gaan aan het feit dat in 't Hazendal ook de geestelijke zorg - tijdens druk ke weken iedere zondag een kerkdienst- de nodige aandacht pleegt te krijgen. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 6, woens dag 7 en donderdag 8 augustus 1968 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meegege ven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: 1) alle vuil dient netjes te worden vet- pakt en gebundeld; 2) ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3) er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4) ofschoon wel op dezelfde dag wordt gereden als met de roltrommelauto dient men het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten, omdat het tijd stip van ophalen niet gelijk is aan dat van het ledigen van de emmers. Voorts wijzen wij er nogmaals op, dat bij het ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meegeno men, zodat het langs de weg zetten op andere dagen dan de hierboven ge noemde geen zin heeft. Degene die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maónd, waar na dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is een bedrag van f 5 per m3 verschuldigd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de maandagroute op donderdag wordt gereden. Rhenen, 31 juli 1968. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De secr. W. Th. Hofland wnd. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. VEENENDAAL De eerste van de serie maandelijkse trekkingen van de loterij ten bate van de speeltuinver eniging „Prins Willem-Alexander" is uitgesteld. Het bestuur heeft nog geen kans ge zien alle loten te verkopen, al heeft het goede hoop, dat het betrekkelijk kleine restant heel spoedig weg zal zijn. In dien de eerste trekking heeft plaatsge vonden, dan zullen de volgende trekkin gen wat sneller op elkaar volgen, zodat men na enkele maanden weer volgens het op de coupons bepaalde schema kan gaan werken. Geboren: Alex, z. v. A. T. Simonsz en J. A. M. v. Olderen; Theunis, z. v. E. R. Veenstra en C. v. Stempvoort; Dirkje, d. v. J. B. v. Schuppen en W. v. d. Heuvel; Aaltje, d. v. W. v. Dam en B. Diepeveen; Regina Rosina, d. v. M. J. Maassen en G. v. Esse; Monique Elisabeth P. A., d. v. C. A. Geerts en P. A. M. Joosen; Cornelis, z. v. C Bud ding en G. Heijkamp; Cornelis Jan, z. v. J. de Fluiter en O. v. Veldhuizen. Ondertrouwd: D. Valkenburg en L. Middendorp; G. v. Wagensveld en T. v. Dooren; J. Voskuil en B. E. v. Kes teren. Overleden: Jacobus J. C. v. d. Burg, 64 jr., e/v A. A. v. d. Assem; Jennigje Scholten, 56 jr., e/v E. v. Zuthem; Ger- ritje v. d. Scheur, 91 jr., wed. v. H. v. Rotterdam; Rijk v. Manen, 59 jr., e/v J. v. Honk. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat overeenkomstig arti kel 203 der gemeentewet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, ter lezing van een ieder is neergelegd de door de gemeenteraad bij zijn besluit van 16 januari 1968 nr. 3 vastgestelde Drank- en Horecawet en de bij zijn besluit van 25 juni 1968 nr. 6'vastgestelde eerste wijziging daarvan. Rhenen, 2 augustus 1968. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De secretaris, W. Th. Hofland. De burgemeester L. Bosch van Rosenthal. OPHEUSDEN Zaterdagmiddag a.s. organiseert de vv Opheusden weer een veteranentoernooi, waaraan zal worden deelgenomen door de organiserende ver eniging zelf, het Tielse TEC, het Wage- ningse WAVV en 't Opheusdense Spar ta. Om 13.00 uur wordt als eerste wed strijd gespeeld Sparta TEC, om 14.15 Opheusden WAVV, waarna de verlie zersronden en hierna de finale.

De Vallei | 1968 | | pagina 5