Kinderen en vrienden moeten kunnen voelen dat uw geloof echt is VALLEI? Belt 10550 11079 Kinderen vangen dikwijls de grootste klappen op Woonwagen brandde af na explosie butagasfles Poseidon leed nederlaag in tweekamp Zen te weinig Oosters Ds. J. Goldschmeding deed in Rhenen zijn intrede Geref. Kerk heeft weer eigen leraar Misf Brakel won met 2-1 van Sparta '57 Woensdag start toernooi om Frans Beyer-cup U UW BURGEMEESTER OPENDE EXPOSITIE KINDERPORTRETTEN IN AMERONGEN Utrechts geweid op Panhuis-complex Avondwandeling VVV Rhenen Short op praalwagen v.v. Opheusden verloor van Dodewaard (3-4) Lunapark in Amerongen Zwemmen Vinnig Zwak BURGERLIJKE STAND Nederlaagtoernooi MAANDAG 5 AUGUSTUS 1968 de duivel vaak op af. Dan worden de mensen vaak als schapen zonder her der, dat gebeurde ook bij de radioge meente. Toch is er een mogelijkheid tot hulp: Jezus is met ontferming bewo gen". „Durft u te geloven dat Jezus leeft ook vandaag; durft u te geloven dat tJezus met ontferming is bewogen? Dan gebeurt er iets. Hij kan helpen oznder mensenhulp, maar vaak wil Hij men sen gebruiken. Wij hebben vandaag mensen nodig, die als mens over God kunnen leren. Er is zo vaak vrijblij vend gesproken over God. Er zal ech ter zo gesproken moeten worden dat de mensen voelen: dit is echt, maar op moderne wijze. De problemen van van daag moeten aan de orde komen. Dit kunnen de regelen zijn die gesteld worden aan ouderlingen en diakenen, maar God heeft ook u nodig. Hij wil dat uw kinderen en vrienden voelen, dat het voor u werkelijkheid is. God heeft mensen nodig, die niet alleen snel zijn met hun woorden, maar ook met hun daden". „We kunnen onszelf RHENEN „God heeft u nodig. God wil, dat uw kinderen en vrienden voelen, dat uw geloof echt is", aldus ds. J. (Hans) Goldschmeding tijdens zijn intreepreek gistermiddag in de Cunerakerk. In diezelfde dienst was hij eerder als dienaar des woords bevestigd in de Gereformeerde Kerk van Rhenen door ds. G. Toornvliet van de radiogemeente uit Bloemendaal. Met deze gemeente heeft ook ds. Goldschmeding contacten. Bij de bevestigings- en intrededienst waren afgevaardigden van de plaatselijke kerken, vertegenwoordigers van de radiogemeente, afgevaardigden van de classis en burgerlijke autoriteiten aan wezig. Namens de burgerlijke gemeente Rhenen waren er de wethouders mr. J. Deen en de heer T. van Lienden. Ds. Toornvliet bevestigde zijn jonge re collega met de woorden van Jere- mia 3 14 en 15, nadat hij Jesaja 54_: 4-8 gelezen had. Als tekst voor zijn in trede koos ds. Goldschmeding Mat- theus 6 34-44, de „Spijziging van de 5000". „Is het op zichzelf al geen feest, dat we deze dienst mogen vieren in deze prachtige Cunerakerk? Ik ben blij dat u allen hier bent om deze dienst mee te vieren, toch zou ik willen vragen: „Waarvoor bent u gekomen?" Het is mogelijk dat u zegt: „U had toch een uitnodiging gestuurd", of dat u hier bent uit nieuwsgierigheid, maar toch is er misschien iets in uw hart, dat be hoefte heeft het woord van God te ho ren. Vndt u het goed, dat ik hier van middag weinig van mezelf maar veel van de Heer zeg? Ik hoop dat er iets van zijn liefde in uw hart mag komen, dat hebben we allemaal nodig", zo be gon ds. Gldscheding zijn preek. „De mensen die naar Jezus gingen luisterden, voelden dat hij iets in zich had, wat zij nodig hadden. Daarom wa ren ze bereid een omweg te maken en toen Jezus aanlegde zag hij ze al. Je zus ziet hun ogen, vol pijn en verdriet en hij begrijpt hen. Hier was een mas sa bijeen en een massa is een vreemd iets, waarmee we ons pas de laatste tijd zijn gaan bezig houden. Je kunt in een massa vaak nog eenzamer zijn, dan als je alleen bent. Je vraagt je dan af: „Zou er wel iemand zijn, die mij opmerkt? Zal God mij wel opmer ken? Ik ben blij, dat ik u verzekeren mag, dat al kan ik u nisschien zelfs niet zien, de Heer u wel ziet. Hij ziet de mensen als schapen. Voor ons is de kudde een massa, maar voor de herder krijgen de delen van die massa een gezicht. Dat merk je, als je als domi nee langer in een gemeente staat: nu bent u op een enkele na nog on bekenden voor me, maar later wordt de massa een kudde. Maar al ken ik u niet, de Heer kent u wel. Onder de miljoenen heeft Hij ook op u het oog. Jezus ziet als het ware door u heen. Hij kent u van' binnen en van buiten. Toen hij de schare zag werd hij „met ontferming bewogen". „Is Jezus dan iemand die zo goedig is, zo sentimenteel, dat hij een soort zwemmerige liefde heeft? Hij doorziet hen, ook u, volkomen, maar toch opent hij zijn armen. Als je er goed over na denkt, kun je er stil van worden. „Ik heb niet zo'n behoefte aan medelijden, waar de christenen het altijd zo over hebben", zeggen sommigen. Maar hebt u Jezus' ontferming niet nodig? Htf ziet al aan u dat u die ontferming no dig hebt, voor u het zelf ziet. Pas als Hij tot ons spreekt, gaan we mis schien ontdekken. Hij is met ontfer- bewogen, omdat ze zjjn als „schapen die geen herder hebben". „Verdriet is niet het ergste. Erger is als je dan alleen bent. Maar er is altijd de Herder, God, die hier herders in zijn dienst heeft om steun aan hun naasten te geven. In zijn tijd waren er ook wel herders, die echter alleen de geboden en regels leerden maar die er niet bij vertelden, dat dat wegen tot zijn liefde waren. Daarom was de schare geworden als schapen die geen herder hebben. Toen kwam Jahannes de Doper en hoewel hij harde woorden kon spreken, liet hij de liefde Gods aan de eenzamen zien. Toen hij door Herodes vermoord werd maakte dat op de schare evenveel indruk als de moord op Martin Luther King of Ro bert Kennedy op ons". „Er zijn veel herders, maar hebben zij iets laten zien van de liefde Gods? Er zijn vandaag veel mensen die de weg kwijt zijn. Het kan echter gebeu ren, dat je iemand treft, die wat zegt waar je blij van wordt, zodat je graag naar de kerk gaat. Als je goed over God durft te spreken, dan komt daar OPHEUSDEN Woensdagavond or ganiseert Sparta '57 in Opheusden de eerste wedstrijd van het toernooi om de Frans Beijer-cup. In de eerste wed strijd komt Sparta I woensdagavond om 6.30 uur binnen de lijnen tegen cup houder (reeds tweemaal achtereen) Bennekom. In het Sparta elftal zijn enkele wijzi gingen aangebracht. Zo zal Van Kleef niet rechts- maar linksbuiten spelen, terwijl B. v. d. Pol nu linksbinnen speelt. Ook de rechtervleugel is veran derd. D. Wevers staat rechtsbuiten en A. v. Ommeren is verhuisd van links binnen naar rechtsbinnen. Huibers blijft als middenvoor aanvalsleider. De middenlinie en achterhoede heb ben geen wijziging ondergaan, al zal Schaap nu weer als spil spelen. Het elf tal komt in de volgende opstelling in het veld: D: C. v. Eist, A: E. Akker man, G. Schaap en K. Schaap Pzn., M; M. C. Roelofsen en Alb. Peterse, V; D. Wevers, A. v. Ommeren, A. Huibers, B. v. d. Pol en J. v. Kleef. terugvinden in de schare, maar ook in de discipelen. De discipelen geven de Heer de raad: „Laat hen van U gaan, opdat de schare brood kan kopen". Maar Jezus zegt: „Geeft gij hen te eten". „De discipelen hebben niet genoeg, slechts vijf broden en twee vissen. Als Jezus het voedsel gezegend heeft, dan is er niet alleen genoeg, er blijft over: 12 volle manden. De discipelen kre gen meer terug, dan ze gegeven had den. Zo is het ook vandaag. De nood is zo groot, dat we denken dat we. die nooit kunnen lenigen, maar Jezus zegt: Kom maar met je gaven. Hij zegent ze en je krijgt meer terug dan je ge geven hebt. Daarom mag u ook uw ambtsdragers niet alleen laten staan. U moet ze helpen, dat mag ik in de naam van de Heer van u eisen. De dis cipelen deden het ook niet alleen zij hebben vast wel mensen uit de schare laten helpen met uitreiken van het voedsel". „Jezus heeft vooruit de consequentie geweten. Als hij dat brood weggeeft, dan deelt hij zichzelf uit en dat bete kent voor hem de kruisdood", aldus ds. Goldschmeding, die zijn preek besloot met: „Bent u eenzaam Jezus zegt één ding: „Mag Ik mezelf aan u geven. Neem en eet". Na de dienst werd de nieuwe herder en leraar van de gereformeerde kerk in Rhenen toegesproken door de prae- ses van de kerkeraad de heer J. Tige- laar, wethouder mr. J. Deen, mevrouw Groen namens de radiogemeente en door zijn broer Jan namens familie en vrienden. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog 's Zaterdags van 16.30-17.30 uur 1 Éi 11 Ivll T Ull^VylI U11Y TT 1 LEERSUM Vrijdagavond is een woonwagen, die stond op de grens tus sen Amerongen en Leersum, ter hoogte van „De Galak" geheel afgebrand. De brand is ontstaan toen een buta- fles explodeerde. De kinderen en de be woners van de wagen bevonden zich op het moment van de explosie niet in de wagen, zodat persoonlijke ongelukken zich niet voordeden. Versterkt DOS-B verpletterde zwakke DOVO-formatie3-12 VEENENDAAL De oefenwedstrijd tussen een versterkt B-elftal van DOS Veld werd het 2-11, waarna DOVO een en DOVO is zaterdagmiddag een soort kat-en-niuis-spelletje geworden. Op geen enkelè wijze kon DOVO het Utrechtse geweld keren en de DOS-spelers hebben er een groot doelpuntenfeest van gemaakt. Met maar liefst 3-12 won de ploeg van Tim van der Laan, die al in de rust tevreden was over zijn pupillen, maar wat teleurgesteld over de zwakke tegenstand van DOVO. De DOS-manager had gelijk. DOVO bracht er bijzonder weinig van terecht en bleek conditioneel uitermate slecht. Daar stond tegenover dat de DOS-for- matie zeer actief en razendsnel spel liet zien en vooral in technisch opzicht veel te sterk was voor een overigens niet op volle capaciteit draaiend DOVO. Aanvoerder Van Bruxvoort. Jaap Rebergen en Roel Schoeman waren door vakantie en blessures niet van de partij en vooral in de verdediging gaf dat de nodige moeilijkheden. Hoewel het een eenzijdige wedstrijd werd kon het pu bliek desondanks van goed voetbal genieten door het uitstekende spel van de gasten. SCHERPENZEEL In het ge meentelijke zwembad in Scherpenzeel is zaterdagavond geen drie-, maar een tweekamp gehouden, doordat De Duinkikkers uit Soest op het laatste moment verstek lieten gaan. De wedstrijden die nu gingen tussen Poseidon en De Haaien uit Leusden zijn geëindigd in een smadelijke ne derlaag van de organiserende vereni ging, waarbij letterlijk en figuurlijk veel in het water viel. De tweekamp ging tussen de jeugd van 8 tot 16 jaar. Bij Poseidon waren enkele „cracks" met vakantie, maar er waren er ook velen die zonder meer hun club in de steek lieten deze zater dagavond. Van de 23 series die werden ver- zwommen won de Scherpenzeelse ver eniging er slechts twee, waardoor zij tindigde met een totaaltijd van 3210,3. De Haaien finishte met een tijd van 2707,9. Na deze wedstrijden werd er nog een waterpoloduel gespeeld tussen selecties van Poseidon en De Haaien. Het Leus- dense team zegevierde met 5-3. Zaterdagavond a.s. organiseert Posei don een waterpolo-toernooi voor senio ren, waaraan behalve de Scherpenzeel se club deelnemen DWK 3 uit Barne- veld, Den Hommel 1 uit Utrecht, De Haaien 1 uit Leusden en Triton 1 uit Putten. RHENEN Morgenavond organiseert de VVV-Rhenen een avondwandeling in het Remmersteinse bos. De paddestoelen zijn dit jaar vroeg, en al met al bplooft het ditmaal een prachtige tocht te wor den. Excursieleider is de bekende veld- bioloog Adriaan P. de Kleuver, die het bos kent als zijn broekzak De excursie begint om kwart voor zeven precies bij het huis van boswachter Haalboom aan de Oude Veenendaalse grindweg. Ondanks de mensternederlaag die al bij de rust een feit was, heeft DOVO wel degelijk zijn best gedaan. Hoewel DOS al direct veel beter speelde dan de thuisclub was de score na een half uur nog in evenwicht. De eerste sco ringskans kreeg Nico Diepeveen die al na enkele minuten alleen voor het doel van keeper Verrips kwam. De DOVO- aanvaller maakte het zich echter veel te moeilijk en dat de Utrechtse doel man in een uitstekende vorm verkeer de bewees hij even daarna bij een schot van Aart Gerritsen. Na acht mi nuten snelde Peters handig door de achterhoede van DOVO en schoot de bal in de rechterbenedenhoek (0-1). In de voorhoede van DOS stond Georg in 't Veld opgesteld, die al spoe dig gezelschap kreeg van zijn oude ri vaal uit de strijd om het landskampi oenschap in 1967, Henk van Kooten. Op nieuw kwam het tussen deze heren tot enkele vinnige duels. De ex-RVVH- speler miste grandioos toen hij alleen voor het Veenendaalse doel kwam. DOVO kwam vijf minuten later weer gelijk, want na goede samenwerking met Bert Visscher scoorde Art Gerrit sen 1-1. Nauwelijks een minuut later volgde een snelle actie van DOS, waarbij de linksbuiten, Visser, de traagheid van de DOVO-verdeiging nogmaals duide lijk aantoonde. Hij gaf een uitstekende voorzet naar v. Veen die hard inschoot (1-2). In de aanvalslinie van DOVO werd wel hard, maar met weinig over leg gewerkt. De junior-speler Frans v. Tuyl werd vrijwel niet in het spel be trokken. Na een half uur werd de sco re opnieuw in evenwicht gebracht, toen Nico Diepeveen op ongeoorloofde wijze werd aangevallen en de scheidsrechter een indirecte vrije trap toekende. Ger ritsen gaf de bal een tikje en Diepe veen schoot in (2-2). In het laatste kwartier voor de rust werd de weerstand van DOVO volko men gebroken. De fouten in de verde diging werden nu effectief afgestraft. De Beste scoorde 2-3 en gaf even la ter een voorzet waaruit Georg in 't Veld de bal in het DOVO-doel kopte (2-4). Na een actie van Van Veen kreeg In 't Veld de bal opnieuw toe- speeld en weer kon keeper Van Harde- veld slechts toezien (2-5). In de laatste drie minuten voor de rust scoorde DOS nog driemaal. Witsand, Visser en Georg in 't Veld brachten daarmee de ruststand op 2-8. Na de hervatting duurde het slechts enkele minuten voor In 't Veld zich na enkele goede schijnbewegingen door de nu zeer zwak spelende verdediging van DOVO worstelde en dat betekende 2-9. DOS speelde nu bijzonder fraai en DO VO beperkte zich tot het hinderen van tegenstanders. Door Lagendijk en In 't kans kreeg toen Diepeveen binnen het Utrechtse strafschopgebied werd ge vloerd en een penalty mocht worden genomen. Aart Gerritsen plaatste zich achter de bal en... miste. Toch kwam er nog een derde doel punt van DOVO. Na een duel met de Utrechtse verdediger Gerritsen ging Diepeveen alleen op het doel af, pas seerde met, moeite keeper Verrips en schoot tenslotte in (3-11). DOS-speler Visser tekende daarna voor de laatste treffer: 3-12. Eindelijk heeft DOS dan eens het klasseverschil aangetoond, want de B- formatie van de gasten was slechts op enkele plaatsen anders dan het team dat twee maanden geleden met 2-4 van DOVO won. Behalve de verzwakking van het DOVO-elftal was er ook nog een andere oorzaak. Tim van der Laan vertelde dat hij momenteel over 30 spelers beschikt voor 2 elftallen. „En reken maar dat onze jongens nu willen laten zien wat ze waard zijn", voegde hij eraan toe. DOVO heeft dat inder daad moeten ervaren... AMERONGEN Vrijdagavond opende burgemeester mr. Jhr. O. R. van den Bosch de tentoonstelling „Kinderportretten uit Amerongen en omgeving en kinderspeelgoed" in de overvolle raadzaal van het gemeentehuis te Ameron gen. De expositie duurt tot 17 augustus aanstaande en omvat zevenenvijftig grote en kleine portretten van dikke en dunne, korte en lange kleuters en tie ners uit deze en vroeger tijden. Het meeste werk is van de hand van Riet Dag- nelie. Tijdens de opening vertelde deze Anierongse schilderes hoe moeilijk en hoe mooi het is met kinderen te werken. De voorzitter van de sectie beeldende kunst van de Stichtse Culturele Raad, mr. O. K. F. James vertelde hoe mooi en hoe moeilijk het was een tentoonstelling samen te stellen. Vooral moeilijk, omdat men enkele weken geleden plotseling van onderwerp moest veranderen. Burgemeester Van den Bosch was er gelukkig mee, dat ondanks de on verwachte verandering van onder werp toch op tijd een interessante ten toonstelling geopend kon worden. Hij dankte hiervoor de inzenders maar ook de samenstellers. „Het was moei lijk op het laatste moment van koers te veranderen", zei hij. Het onderwerp „Kinderen" vond de burgemeester zeker de moeite waard. „De kinderen hoeven niet meer aan kritiek onttrokken te worden", meen- hij. „Er is veel veranderd in onze maatschappij en zij vangen dikwijls de grootste klappen op. Daarom heb ben de kinderen het recht de volle toets van de kritiek te doorstaan". Ook de heer James vond het onder werp interessant. Vooral nu de schil deres Riet Dagnelie een basis aan de tentoonstelling had gegeven. De voor zitter van de sectie beeldende kunst van de Stichtse Culturele Raad klaag de over de belangstelling voor exposi ties in Amerongen. „Dit is nu de ze vende tentoonstelling. We hebben tentoonstelling van allerlei verschil lende vormen van beeldende kunst gehad. Vorig jaar gaven we impres sies, die kunstenaars bij de Delta werken hadden opgedaan. Toen dacht ik: „De mensen zullen nu wel komen". Maar de belangstelling was weer vrij gering". Toen zonk de heer James de moed in de schoenen en een ogenblik was hij van plan te stoppen met de tentoonstellingen. Gelukkig vatte hij toch weer moed en hiervan kon men vrijdagavond het resultaat zien. „Kinderen geschilderd in hun on schuld en onbedorvenheid". Riet Dagnelie vertelde vervolgens wat van haar werk. „Ik heb wel eens vaker geëxposeerd en bij de openin gen werden er zoveel mooie dingen ge zegd dat ik mezelf verzekerde: „De volgende expositie open 'ik zelf". Er hoeven geen mooie dingen gezegd te worden. Kunstschilderen is een heel eenvoudige zaak. Maar wat ik dan wel moet zeggen weet ik eigenlijk niet". Ze vertelde daarom maar „wat over het schilderen van kinderen. Ze ver telde hierover al even boeiend, als ze kinderen schildert. „Ik heb altijd kin deren geschilderd, het heeft me altijd geweldig getroffen. Het is erg moei lijk tegelijk een kind objectief te ont leden heel koel en aan de andere kant bezig te zijn een contact op te bouwen". Er was vrijdag een grote belang stelling bij de opening. Twee leden van het provinciaal bestuur waren aanwezig, evenals enkele burgemees ters uit omliggende plaatsen, de Ame- rongse wethouders J. van Barneveld en K. G. Tiel en de conservatrice van het Rhenens Streekmuseum mejuf frouw Aleid van de Bunt. Amerongen Geboren: Arie, zv J. van Walsem en D. van Laar. Ingekomen: M. van den Brink, van Barneveld; B. Kolff, van Vlissingen. Vertrokken: C. L. M. Wesseling naar Ubbergen; J. W. Dorpema naar Gro ningen. LEERSUM. Er was zaterdagavond een opvallend grote belangstelling voor de Amsterdamse pop-groep „Zen" in boerderij „Het Hof" te Leersum.' Het bestuur van „de Weerwolf" had zeker niet op ruim vierhonderd man publiek gerekend. „Zen" speelt doorgaans oosters getin te beatmuziek. Het kwintet wil iets van het Zen-Boeddhisme in de muziek leg gen. Over het algemeen vindt dit bij het grote publiek minder aftrek dan de nor male harde beat. Toch blijkt er in Leersum en omgeving wel belangstel ling voor dit soort muziek te bestaan. Overigens werden de belangstellenden wat teleurgesteld door „Zen". De oos- terse „beat" bleef vrijwel de gehele avond achterwege. De band speelde hoofdzakelijk commerciële nummertjes, die ongeveer een jaar geleden in de top tien stonden. In slechts een tweetal nummers maakte men gebruik van dwarsfluit en verder kwam er nog een keer een Franse hoorn aan te pas, maar daar hield het ook mee op. Mischien heeft „Zen" het Leersumse publiek wat onderschat. In ieder geval had het Leer- semse publiek „Zen" zaterdag over schat. Het bestuur van „de Weerwolf" werkt inmiddels al weer hard aan het herfstprogramma. Er zullen weer vele bekende en minder bekende Nederland se beatgroepen de revue passeren. Het eerstkomende hoogtepunt valt nog in de zomer. Het bestuur owerkt namelijk hard aan een praalwagen, die zaterdag 17 augustus aanstaande mee zal moe ten dingen naar een prijs van het Leer sumse bloemencorso. Ter gelegenheid hiervan wordt de groep „Short '66"in de bloemetjes gezet. Na afloop van de opening van de ex positie werd door de aanwezigen het tentoongestelde aandachtig bekeken. Op de foto tweede van links de bur gemeester van Amerongen. Uiterst rechts de schilderes Riet Dagnelie. OPHEUSDEN Sparta heeft de vriendschappelijke wedstrijd in Brakel niet in een zege kunnen omzetten. Het werd een 2-1 nederlaag en dit dankten de Opheusdenaren hoofdzakelijk aan het goede spel van de achterhoede, die goed op dreef was. De voorhoede was zeer zwak en zal de nieuw benoem de keuze-commissie nog wel enige zor gen kosten. Sparta ging in hoog tempo van start en binnen 5 minuten was het A. Hui bers, die een terugspringende bal uit een hoekschop m doel kopte en Sparta op 1-0 bracht. Nog meer kansen deden zich voor de rust voor maar Sparta zag geen kans deze te benutten. Brakel stuitte steeds op de hechte Sparta-ver- dediging, waarin stopper G. Schaap wel gemist werd om de aanvallen op te bou wen. Nog voor rust was Sparta-doelman Van Eist kansloos bij een hoog hard schot dat Brakel gelijk bracht (1-1). Na rust was het Brakel dat de toon aangaf. Zij hadden merkbaar meer ge traind dan de Spartanen, bij wie het tempo erg zakte. Via de toppen van de vingers van keeper Van Eist nam Bra kel een 2-1 voorsprong en dit is zo ge bleven ondanks dat Brakel sterker was. Ook de voorhoede van Sparta heeft ver schillende keren de kans gehad om gelijk te maken. Er was echter 'n groot ge brek aan schutters in de Sparta-voor- hoede. OPHEUSDEN Nadat het eerste elf tal van de vv Opheusden de eerste 2 wedstrijden van het nederlaagtoernooi gewonnen had, verloor het zondagmid dag van Dodewaard met 3-4. Het begin van de wedstrijd zag er hoopvol uit voor Opheusden want in de le minuut reeds was het J. Winkelman, die de score opende met een goed gericht schot: 1-0. Opheusden bleef sterker, maar de ach terhoede van Dodewaard hield goed stand. Na 20 minuten spelen ontworstelde Dodewaard zich aan de Opheusdense druk en kon zelf gaan aanvallen, niet zonder gevaar ook, want het was R. Jansen, die de partijen op gelijke voet bracht (1-1), direct daarop wist Winkel man een goede pass te geven en Van Osenbruggen doelpuntte voor Opheus den (2-1). Nog voor de rust was het Dek ker die Dodewaard weer naast Opheus den schoot (2-2). Na de rust gingen beide teams gelijk op al werd geen hoogstaand voetbal be reikt. In de 10e minuut was het R. Jansen, die Dodewaard aan een 2-3 voorsprong hielp. Opheusden gaf de strijd niet op en Hans Huibers passeer de de Dodewaardse keeper met een sli ding, waardoor de score opnieuw gelijk kwam (33). In de laatste minuten kreeg Dodewaard een vrije trap toege wezen, die goed werd benut door Wen- nekes. De bal vloog over het bekende muurtje in het Opheusden doel (3-4). Opheusden had te weinig tijd om nog gelijk te maken en kreeg hiermede de eerste nederlaag in het toernooi te in casseren. Beide ploegen zullen elkaar in de ko mende competiti e nog tweemaal ont moeten. Opheusden zal de linkervleugel zeker sterker moeten maken want hier van ging te weinig uit. AMERONGEN Traditiegetrouw zal op donderdag, vrijdag en zater dag, 8, 9 en 10 augustus weer een Lu napark in de Laan te Amerongen wor den georganiseerd. Op het terrein zullen weer de nodige attracties voor het publiek een stand plaats vinden.

De Vallei | 1968 | | pagina 3