Problemen bij definitieve samenstelling van dames-estafetteploeg op 4 x 100 meter NOC doet vanavond uitspraak ATLETIEK IN CIJFERS Okker in kwartfinales door Mare Cox uitgeschakeld Eef Dolman winnaar FC Nürnberg won na verlenging Sneekweek kwam moeilijk op gang STEYLEN NATIONAAL KAMPIOEN 25 KM Zweed Aberg won Belgische Grand Prix NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN WAREN LAATSTE ZENUWSLAG VOOR OLYMPISCHE KANDIDATEN Op de vijfkamp Één kans 2 x zilver Aan spanning verloren Illusies opgegeven Transvaal speelde gelijk tegen FC Antwerp Motocross MAANDAG 5 AUGUSTUS 1968 A De Ethiopische marathonloper Abe- be Bikila, tweevoudig Olympisch kampioen, vertoeft voor medisch onder zoek in Zuid-Duitsland nadat hij zijn lin kerbeen heeft geblesseerd en de training voor Mexico moest stoppen. De 36-jarige sportman zal veertien dagen in Freiburg verblijven. GOIRLE. De Nederlandse kampioen op de weg, Eef Dolman, heeft zondag de prof ronde van Goirle over 120 km ge wonnen. Hij profiteerde een halve km voor de finish van een valpartij, waar bij zijn zeven medevluchters allen be trokken waren. Dolman ging alleen door en had op de streep een voorsprong van vijf sec. op het groepje onfortuinlijke renners, van wie Cor Schuuring de sprint won voor Bart Zoet en Harm Ottenbros. De uitslag: 1. Eef Dolman (Klimmen), de 120 km in 2.57.38; 2. Cor Schuuring (Amster dam) op 5 sec.; 3. Bart Zoet (Waarde) z. t.4. Harm Ottenbros (Hoogerheide) z. t.; 5. Wim Schepers (Meers) z. t.6. Harrie Steevens (Elsloo) z. t.; 7. George van Coningsloo (Belg.) z. t.; 8. Gerben Karstens (Prinsenbeek) z. t.; 9. Dies Kosten (Capelle) op 1.34; 10. Cees Haast (Rijsbergen) z. t. Vervolgens het grote peloton in de zelfde tijd als Kosten. NEURENBERG. F.C. Niirnberg, tegenstander van Ajax in de eerste ron de van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen, heeft zaterdag met 32 gewonnen van de regionalligaclub Fürth in een vriendschappelijke wed strijd. FC Nürnberg had voor die over winning overigens een verlenging nodig, want na negentig minuten was de stand 1—1. F.C. Nürnberg speelde in de volgende opstelling: Wabra (Rynio); Hansen, Popp, Ludwig Müller en Wenauer; Theis (Rigotti) en Cebinac; Strehl (Heinz Müler), Beer (Leupold), Küppers en Zaczyk. SNEEK De 33ste Sneekweek kwam dit weekeinde een beetje moei lijk op gang. Toen zaterdag ruim 820 boten verdeeld over 41 klassen van start gingen, stond er vrijwel geen wind. Een in de middag opstekende bries zorgde er echter toch voor dat alle schepen omstreeks 17.00 uur de 18 kilometer lange baan hadden vol bracht. Zondag was het bijna ideaal zeilweer. Nu echter werden de organisatoren overstelpt met protesten. Vooral bij de Valken is de situatie na twee da gen zeer onduidelijk, omdat zondag vijf koplopers waarschijnlijk een van de merktekens vergaten te ronden. Bij de Regenbogen voer Bouw van Wijk zaterdag een zeer sterke race. Zondag echter was het Hofland, die vanuit de achterhoede naar voren kwam en win nend door de finish ging. Oud-FD-zei- ler Ulrik Jager werd tweede. In de zestien kwadraten startte Vis ser uitstekend met twee eerste plaat sen, iets wat Vaurien-zeiler Thans hem nadeed. Na twee wedstrijddagen is het reeds duidelijk dat de strijd om de hoofdprijs in de vrijheidsklasse gaat tussen De Haas jr., Zweep en Al- berda. Sijtema uit Loosdrecht begon verrassend goed in de Pampusklasse, maar Bonnema volgt hem met twee tweede plaatsen op de voet. Van Essen heeft zondag op het Beul- kerwijde bij Wanneperveen de vier de race van het internationale Stern- weekeinde gewonnen. De uitslag was: 1. Van Essen; 2. Van Dusseldorp; 3. Van Woerden. De stand na vier races is: 1. Van Essen 3 punt; 2. Haskamp; 3 Schoonen (Curagao). A Start van de serie 100 meter dames. V.l.n.r. W. van de Berg, H. Kok; N. van der Veen, N. Hoens en A. de Jong. GRONINGEN De laatste zenuwenslag voor de Olympische kandidaten is voorbij. De eventuele Mexicogangers zullen echter nog een dag in lijdzaam afwachten moeten doorbrengen, want vanavond zal het Nederlands Olympisch Comité pas de verlossende woorden spreken, die voor velen maanden van hoogspanning en nervositeit afsluiten. Voor het merendeel van de gegadigden bij de dames, die in het afgelopen seizoen tot voortreffelijke prestaties zijn gekomen, zal die dag wachten geen bezwaar zijn, voor het aanmerkelijk kleinere aantal heren die in aanmerking komen, des te meer. De nationale kampioenschappen in het fraaie atletiekcentrum te Groningen, waarvan het weer twee dagen lang een minder grimmig gezicht toonde dan in de rest van het land, hebben echter voor een niet verwacht moeilijk probleem gezorgd, namelijk de definitieve samenstelling van de dames estafetteploeg op de 4 x 100 meter. Daarentegen lijkt het dilemma van het aanwijzen van een herenploeg voor de 4 x 400 meter wel uit de wereld. Het probleem van de 4 x 100 me ter dames ontstond zaterdagmiddag vrijwel direct na aanvang van de wed strijden, toen Corrie Bakker zich bij het verspringen blesseerde en daardoor moest afzien van deelneming op de 100 en 200 meter. Corrie Bakker werd zaterdagmid dag echter niet het enige slachtoffer van een blessure. Wilma van de Berg, dubbele kampioene van het vorige jaar en dit seizoen Nederlands topsprint- ster, moest h,et na de serie van de kor te sprint laten afweten, omdat men het niet verantwoord achtte haar met de lichte spierblessure, waarvan zij de af gelopen week tijdens de training last had gekregen, door te laten gaan. De Bra bantse. die zonder meer zeker is van uitzending, liet het verder afweten, waardoor de strijd op de 100 en 200 meter volkomen open werd. Overi gens was het niet belangrijk wie de bei de sprintnummers zou winnen omdat met Wilma van de Berg, ook Try us Hennipman, die nu op overtuigende wij ze kampioene op de 100 en 200 meter wprd, en Mieke Sterk zonder meer op aanwijzing voor Mexico-Stad konden rekenen. Datzelfde geldt in feite voor Corrie Bakker, de vaste slotloopster van de estafetteploeg. De Utrechtse heeft evenwel door het willen prolongeren van de verspringtitel haar keuze in ge vaar gebracht. Dat gevaar werd zon dag nog ernstiger toen Hilly Gankema en Lidy Makkinje zich in de finale van de 100 meter voortreffelijk weerden. De korte sprint moest namelijk beslissen over het aanwijzen van de reserve loop ster voor de 4 x 100 meter. Tot Gro ningen kwamen voor deze plaats twee atletes in aanmerking, de Amsterdam se Lidy Makkinje, die al enkele ma len als reserve met de ploeg was mee- geweest naar buitenlandse wedstrijden, en Hilly Gankema. In de trainingsopzet, welke de KNAU vorige herfst lanceerde voor haar Mexico-kandidaten, was voor de atlete uit Emmen een plaats op de vijf kamp voorzien. Twee keer heeft Hilly dit seizoen een vijfkamp gedaan. In de drielandenwedstrijd tegen Engeland en België haalde zij door een blessure het einde niet en enkele weken geleden in Enschede bleek opnieuw da het ko gelstoten van de Drentse zo zwak is, dat de eis van 4700 punten niet haalbaar was. Hilly Gankema wierp zich toen ge heel op de sprinttraining om in Gronin gen toch nog een plaats in de ploeg te veroveren. Zij is daarin met haar tweede plaats achter Truus Hennipman voor Mieke Sterk en Lidy Makkin je volledig geslaagd. Of het echter verstandig zal zijn nu Lidy Makkinje te verkiezen boven Corrie Bakker is zeer twijfelachtig. Corrie Bakker is volle dig met de wissels vertrouwd, terwijl zij in Mexico bovendien nog op het ver springen kan uitkomen. De Utrechtse heeft in het verleden herhaaldelijk ge toond dat zij over een uitstekende wed strijdmentaliteit beschikt. Dat bleek vooral in 1966 bij de Europese kampi oenschappen in Boedapest waar zij met de Duitse Helga Hofmann een zenuwslo pende strijd om de bronzen medaille met miniem verschil verloor. Mexico is voor de Utrechtse zeker na zondag een naam, die wrange herinneringen op roept. Vorig jaar oktober was zij aangewezen voor de voor-Olympische Spelen in Mexico-Stad doch werd op 't laatste moment en zoals later bleek ten onrechte niet uitgezonden omdat zij een lichte hartafwijking zou hebben. De afvaardiging van een herenploeg op de 4 x 100 meter estafette, al maan den een onderwerp van verhitte discus sies, is na zondag wel gerechtvaardigd. Het kwartet Fred van Herpen, Rijn van den Heuvel, Sjouke Tel en Rudo Lieven- se, dat de afgelopen maand zeer hard heeft getraind voor Mexico, kreeg slechts één kans om zich waar te ma ken. Het viertal greep die mogelijkheid veertien dagen geleden in Brescia tij dens de zeslandenwedstrijd door drie minuten 8,5 sec (nationaal record), op de klokken te brengen, een tijd, die gezien de huidige stand van zaken op dit nummer, goed zou zijn voor een finale plaats in Mexico. Omdat er geen grote internationale wedstrijd, een voorwaarde voor een nog snellere tijd, meer op het programma staat, werd het viertal te verstaan ge geven dat „Groningen" scherpe tijden zou moeten opleveren. Die zijn er zon dag ondanks een vrij stevige wind toch wel uitgekomen. Fred van Herpen evenaarde voor de tweede keer in acht dagen het Nederlands record met 46.9 sec, terwijl Rijn v.d. Heuvel en Sjou ke Tel met resp. 47.2 en 47.9 tot een bes te seizoenprestatie kwamen. Tel verbe terde zijn persoonlijke record zelfs twee maal door in de series ook nog eens 48.0 te laten afdrukken. Rudo Lievense overschatte zondag zijn krachten, maar werd daardoor wel de grote inspirator van zijn tegenstanders. De Ensche- deër ging zo snel van start (eerste 200 meter in 21.6 sec) dat hij bij het uitko men van de laatste bocht ruim voor lag. Toen begaven zijn krachten het echter. Hij zakte langzaam weg en finishte ten slotte in 48.5 sec. als zesde. Een verras sing was de vierde plaats van Chris Mooy, die tot 48.0 kwam en daarmee zijn kandidatuur stelde voor de reserve plaats. Gezien de stijgende lijn in de prestaties van de 400 meter-lopers moet de ploeg op de Tartanbaan van 't Olym pische stadion in Mexico-Stad zeker in staat worden geacht voor een tijd rond de drie minuten en 7 seconden te zorgen. De meest opvallende atlete van het weekeinde was ongetwijfeld Tilly van der Made-Van der Zwaard. De Leimui- dense, die de zware combinatie van de 400 en 800 m had gekozen, veroverde op beide nummers de zilveren medaille. De wijze waarop zij dat deed zal vele scep tici hebben doen inzien dat deze combi natie voor haar zeer zeker niet onlo gisch was. Tilly van der Made, die vo rig jaar na een afwezigheid van twee jaar haar come-back wilde maken, maar toen door een hardnekkige been blessure werd teruggeworpen en daar ook dit jaar nog zoveel hinder van on dervond, dat zij pas laat met haar snel heidstraining kon beginnen, werkte bij zonder hard aan de opbouw van 'n voor treffelijke conditie. Op basis daarvan liep zij aanvankelijk 800 m, waarop zij tijdens de wedstrijden om de „Gouden Spike" met 2.04.4 ruim onder IAAF-li- miet (2.06.0) kwam. Half juni kon zij met haar sprinttraining beginnen en de resultaten kwamen vrij snel, ook op de 400 m. Weliswaar bleef zij achter bij Myrna van der Hoeven en Lia Louer, maar de 54,5, die zij tijdens een avond wedstrijd in Den Haag maakte, gaven haar het vertrouwen dat zij ook op haar lievelingsnummer weer haar oude ni veau zou kunnen halen. De wedstrijd over een baanronde heeft Tilly van der Made in het verleden vele succes sen gebracht. Zij werd in 1962 tijdens de Europese kampioenschappen in Belgra do, waar zij drie keer de buitenbaan lootte, derde en vestigde datzelfde jaar met Gerda Kraan het Nederlandse re cord (53.7), dat pas enkele weken gele den door de als een komeet naar voren gekomen Myrna van der Hoeven werd A No Opdenoordt (links) versloeg Eg- bert Nijstadt in de finish van de 10.000 meter. verbeterd. Daarna werd zij enkele ma len Nederlands kampioene en boekte in Tokio tijdens de Olympische Spelen de beste Nederlandse atletiekprestatie door als vijfde te eindigen. Vrijwel niemand zou haar voor de Nederlandse kampioenschappen twee tweede prijzen hebben toegedacht. Ze ker niet op de 400 meter. Dat nummer zou zonder meer een aangelegenheid worden tussen Myrna van der Hoeven en Lia Louer. Zaterdag in de series bleek al dat Lia Louer het zeer moei lijk zou krijgen. De Tilburgse had last van verkoudheid en toen zij zondag bo vendien de buitenbaan trok en Tilly van der Made gunstiger lootte met baan één, leek een verrassing niet mogelijk. Die kwam dan ook. Lia vertrok in de buite baan „het was mijn enige kans" bijzonder snel (200 meter in 24.6) maar betaalde later de tol voor haar hoge aanvangstempo. Bij het ingaan van het laatste rechte stuk verkrampte de Til burgse zwaar en viel ver terug. Hin de Myrna van der Hoeven, in baan drie gestart, was toen al onbereikbaar voor de anderen, ook voor Tilly, die na 200 meter sterk naar voren was gekomen. Lia Louer moest ook nog twee oud kampioenen van Nederland, Stans Brehm en Hilda Slaman, voor laten gaan. Lia tilde echter niet zwaar aan haar nederlaag, omdat voor haar de uitzending naar Mexico toch al vast stond. De 800 meter dames had door het ont breken van de geblesseerde Maria Gommers, die zaterdags nog een aanval op haar wereldrecord 1500 meter had willen doen, veel aan spanning verloren omdat de confrontatie met Ilja Kei zer uitbleef. Toch kon Ilja Keizer niet imponeren. De Nieuwvennepse kwam gewoonte getrouw op 200 meter voor de finish, nadat Tineke van Wonderen die voor haar laatste kans vocht 600 meter het tempo had gemaakt, met haar eindsprint. Gelijktijdig trok Til ly van der Made mee en zij verdrongen haar kort voor de bocht van de leiding. De korte herstelpauze tussen de 400 en 800 meter (slechts 40 min) heeft een verrassing waarschijnlijk onmogelijk gemaakt. Tilly kon de slotaanval van de Nederlandse recordhoudster niet meer opvangen maar finishte toch kort achter haar: 2.06.4 en 2.07.2. De opzet van Tilly van der Made om in Mexico 400 en 800 meter te lopen lijkt geslaagd. Zij heeft in Groningen, waar zij in een tijdsbestek van nauwe lijks 24 uur tweemaal 400 en 800 me ter liep, bewezen dat die opgave voor haar niet te zwaar behoeft te zijn. Anneke de Bruin en Els van Noor- duyn, dit jaar in Nederland superieur bij het discuswerpen en het kogelstoten, prolongeerden beiden hun titels. Anne ke de Bruin vestigde met 52,86 meter (vijf worpen boven de 51 meter) zelfs een nieuw nationaal record. Hoewel zij daarmee opnieuw boven de IAAF-limiet kwam (52 meter) zal voor haar Mexico slechts een droom blijven. Dat is het zeker niet voor Els van Noorduyn, die opnieuw bewees (16.33) tot de beste tien kogelstootsers ter wereld te behoren. Marian Ackermans, die een week geleden met een nieuw Nederlands re cord op de vijfkamp (4797 punten) haar uitzending naar Mexico afdwong, ver loor de titel op het hoogspringen aan de Haarlemse Mary van de Raadt. Het deed de Beverwijkse uiterlijk weinig. Van de 2 nog resterende herenkan didaten, tienkamper Edward de Noorlan der en marathonloper Aad Steylen, kwam in Groningen alleen eerstgenoem de aan de start. De Rotterdammer, die in Brescia na een twee dagen vergende tienkamp met 7272 punten slechts 28 punten onder de eis van de KNAU bleef, kwam zaterdag en zondag op vijf num mers uit. De 110 m horden won hij dui delijk in 14.4 sec, zij het dat de rug- wind 2,4 m per sec. bedroeg. Op de andere nummers bereikte hij de volgen de resultaten: kogelstoten vijfde met 14.15 m, verspringen zesde met 6.90 m, hoogspringen vierde met 1,90 m en dis cuswerpen: de finale niet gehaald. Wel licht opent deze uitstekende serie resul taten voor De Noorlander, die nog steeds niet in topvorm is, alsnog pers pectieven voor Mexico-Stad. Willy Willems en No Opdenoordt, de twee Limburgers, die in Brescia enke le weken geleden tot opvallende presta ties kwamen, maar daarvoor geen enke le gelegenheid hebben gehad om zich in grote wedstrijden waar te maken, zul len hun illusies wel hebben opgegeven Wellicht zijn de twee titels, die No Op denoordt op de vijf- en tien km bij na gewoontegetrouw behaalde voor de chauffeur uit Cadier en Keer nog een troost. Voor Nederlandse begrippen wa ren de sprintnummers bij de heren van goed niveau. Op de 100 m ging de titel naar de Surinamer Eddy Monsels, die daarvoor de in memoriam Frans Luit jes wisselbeker kreeg. Het verschil in deze finale was zo gering, dat de finish - foto pas uitsluitsel kon geven. Monsels won bij een rugwind van 1,9 m per sec in 10.5. Voor de overige finalisten werd 10.6 afgedrukt. Op de 200 m, ook met toelaatbare hulp van de wind, was Chris van der Meulen, met 21 sec rond, de snelste seizoen tijd en de derde beste tijd ooit door een landgenoot gelopen, veruit superieur. Wellicht dat Van der Meulen, Leo de Winter, wanneer hij za terdag tijdens de 100 m niet gebles seerd was geraakt, kunnen inspireren tot een tijd vlak bij het nationale re cord van Rob Heemskerk (20.8). De on langs uit Amerika teruggekeerde Am sterdammer leek daartoe naast de pres taties van de afgelopen weken, o.a. 21.1 sec, in staat. Dames: 100 meter: 1. Truus Hennipman (De Bataven) 11,5 seconden (rugwind 2,9 meter per seconde), 2. Hillie Gankema (De Sper wers) 11,7, 3. Mieke Sterk (Atmodes) 11,7, 4. Lidy Makkinje (ADA) 11,9, 5. Willy Wokke (Sagitta) 12,1, 6. Ciska Jansen (Sagitta) 12,1. 200 meter: 1. Truus Hennipman (De Bataven) 23.8 (rugwind 2,8 meter per sec) 2. Mieke Ster (Atmodes) 24,1; 3. Stans Brehm (Sagitta) 24,3; 4. Willy Wokke (Sagitta) 24,5; 5. Lidy Makkinje (ADA) 24,6; 6. Elly Bronkhorst (CIKO '66) 25,8. 400 meter: 1. Mima van der Hoeven (Olympia '48) 54,1 sec., 2. Tilly van der Made (Sagitta) 55,0, 3. Stans Brehm (Sagit ta) 55,7. 4. Hilda Slaman (Sagitta) 56,0, 5. Lia Houer (K en K) 56,0, 6. Christine Kaufmann (De Spartaan) (59,6). Hoogspringen: 1. Mary van der Raadt (Holland-H) 1 meter 65, 2. Marjan Ackermans (DEM) 1,65, 3. Ella Deurloo (AV *56) 1,55, 4. Mientje van der Linden (De Keien) 1,50, 5. Annelies Steekelenburg (AVR) 1,50, 6. Loes Zandvliet (LDA) I,50. 80 meier horden: 1. Hillie Gankema (Sperwers) 11,0 seconden (rugwind 2,8 meter per se conden), 2. Nel van der Veen (AVR) II,2.' 3. Marjan Ackermans (DEM) 11,3, 4. Trudie Ruth (GAC) 11,6, 5. Miep van Beek (ADA) 11,7, 6. Thea de Steur (LDA) 12,2. 800 meter: 1. Ilja Keizer (De Spartaan) 2 min 6,4 sec, 2. Tilly van der Made (Sagit ta) 2.7,2, 3. Tineke van Wonderen (Trias) 2,7,9, 4. Ans Lenverink (For- tis) 2.8,5, 5. Anneke Stalman iAV'40) 2.8,6, 6. Els Gommers (Unitas) 2.9,9. 1500 meter: 1. Annelies Bosman (UNC) 4. minu ten 29,7 seconden, 2. Jeannette Ver meulen (HAC) 4.42,3, 3. Joke van der Stelt (Spartaan) 4.45,4, 4. Mieke de Graaf (GAC) 4.48,0, 5. Loes Hemmin- ga (Amstel) 5.12,8. Verspringen: 1. Ellen Deurloo (AV '56) 5,67 me ter, 2. Miep van Beek (ADA) 5,61, 3. Mieke Baart (PSV) 5,58, 4. Marga Mombers (PSV) 5,50, 5. Ans Folkerts (AAC '61) 5,48, 6. Mary van de Raadt (Holland-H) 5,45. Speerwerpen 1. Greet Versterre (Admodes) 46.28 m, 2. Hennie de Bruin (AVR) 43.76 m, 3. Carla Luyer (LDA) 43.16 m, 4. Loes Zandvliet (LDA) 40.58 m, 5. Gerda Kat (Lycurgus) 40.08 m, 6. Monique Miltenburg (Quid) 39.46 m. Discuswerpen: 1. Anneke de Bruin (Sliedrecht Sport) 52,86 meter (Ned Record), 2. Jet van der Giessen (Sliedrecht Sport) 50,40, 3. Esther Goedhart (Delta Sport) 42,82, 4. Mieke Brugman (Celebes 40,54, 5. Jolanda Brasser (Trias) 40,44, 6. Hennie Oorthuis (DEM) 39,20. HEREN: 100 meter: 1. Eddie Monsels (AV '40) 10,5 sec., 2. Chris van der Meulen (PSV) 10,6 3. Ad de Jong (Diomedon) 10,6; 4. Coen Jansen (Metro) 10,6, 5. Ad van Boeckel (PH) 10,6, 6. Leo de Jager (Nijenrode) 10,6. 200 meter: 1. Chris van der Meulen (PSV) 21,0 sec., 2. Ad van Boeckel (PH) 21,4, 3. Theo de Boer (HAV) 21,7, 4. Sieuwert Haverhoek (AV *40) 21,8, 5. Leo de Ja ger (Nijenrode) 22,0, 6. Ron Mahieu (VLTC) 22,1). 400 meter: 1. Fred van Herpen (De Spartaan) 46.9 (evenaring Ned. record), 2. Rijn van den Heuvel (AVR) 47.2, 3. Sjouke Tel (GVAV/RAP) 47.9, 4. Chris Mooy (AAC) 48.0, 5. Henk van Diessen (Sprint) 48.2, 6. Rudo Lievense (For- tis) 48.5. 800 meter: 1. Geert Udding (AAC '61) 1.50.9, 2. Bram Wassenaar (AV 23) 1.51.1, 3. Sjef Hengsgens (Achilles/TOP) 1.51.3; 4. Wijnand Bladt (VLTC) 1.52.3, 5. An ton Blok (Suomi) 1.52.6, 6. Ton Middel koop (LDA) 2.02.0. 1500 meter: 1. Haico Scharn (De Keien) 3 min. 46,3 sec., 2. Kees van Loon (Achilles- TOP) 3.47.8, 3. Gijs de Bode (Metro) 3.50.5, 4. Wim Huizenga (Nurmi) 3.52.6, 5. John Rietveld (Sparta) 3.53.8, 6. Henk Tiebosch (Metro) 3.54.4. 5000 meter: 1. Nol Opdenoordt (Kimbria) 14.28.2, 2. Willy Willems (Kimbria) 14.31.0, 3. Egbert Nijstadt (DOS) 14.36.8, 4. Her man de Jong (Phoenix) 14.57.9, 5. Jo van der Hoogen (Keien) 15.05.2, 6. Rolf Veld (DOS) 15.05.9. 10.000 meter: 1. Nol op den Oordt (Kimbria) 30.42.8, 2. Egbert Nijstadt (DOS) 30.42.8, 3. Piet Vonck (HAV) 31.15.4, 4. Piet Beelen (De Spartaan) 32.17.2, 5. Jo v.d. Hoogen (De Keien) 32.20.2, 6. Ad Jansen (Oss '20) 32.22.4. 110 meter horden: 1. Edward de Noorlander (AVR) 14,4 sec. (Rugwind 2,4 meter per seconde), 2. Hans van Enkhuizen (Metro) 14,u 3. Aad Bos (AVR) 15,1, 4. Eef Kamer beek (PSV) 15,1, 5. Jan Drent (PAC) 15,3, 6. Freek Stam (Zaanland) 15,4. 400 meter horden: 1. Dirk Roos (VL/TC) 55.0, 2. Wim Braaksma (AAC) 55.6, 3. Rob Strik (Holland/Haarlem) 55.7, 4. Henk le Noble (LDA) 57.3, 5. Henk Snepvan gers (Spado) 58.2, 6. Dik Damhof (GVAV) 61.6. Kogelstoten: 1. Kees van Wees (AAC) 18.42 me ter, 2. Dick Schrieken (AAC) 14,89, 3. Henk van Aarst (Hellas) 14,57, 4. Wim de Graaf (Quick) 14,23, 5. Edward de Noorlander (AVR) 14,15, 6. Klaas Veu- ger (OSV) 13,70. Verspringen: 1. Ad de Jong (Diomedon) 7,33 me ter, 2. Huub Pappers, (Kimbria) 7,25, 3. Henk Evers (AV '55) 7.06, 4. Ruud Langemeyer (AAC) 6,97, 5. Ben Lester- huis (PSV) 6,92, 6. Edward de Noor lander (AVR) 6,90. Discuswerpen: 1. Huub Zitzen (Achilles/TOP) 49.80 m, 2. Eef Kamerbeek (PSV) 46.70 m, 3. Klaas Veuger (OSV) 43.64 m. 4. Jan Beunder (Lycurgus) 43.50 m, 5. Wim Schoemaker (LDA) 43.04 m, 6. Rinus Schipper (THOR) 41.70 m. Kogelslingeren: 1. Wim Schoemaker (LDA) 49.96 m, 2. Eef Kamerbeek (PSV) 48.56 m, 3. Henk Houtzager (PSV) 45.46 m, 4. Ri nus Schipper (THOR) 43.64 m, 5. Ad Mol (Siomo) 42.72 m, 6. Henk van Her werden (AAC) 42.46 m. Speerwerpen 1. Piet Olofsen (Hollandia) 71,32 m, 2. Jan van Heek (Holland-E) 64,92, 3. Paul Verschoor (PAC) 63.42, 4. Wim van Abcoude (PAC) 63.14, 5. Jan de Vries (FIT) 62.70, 6. Ab Slaman (AAC) 61.88. Polsstokhoogspringen 1. Kees de Kort (Taxandria) 4 me ter 10,2, Servee Wijsen (Kimbria) 3,90, 3. Theo Jongen (Achilles-TOP) 3,90, 4. Rudie Eksteen (GAC) 3,60, 5. Wim Krijnen (Haarlem) 3,40, 6. Wim Wes- terveld (GAC) 3,40. Hink<-stap-sprong: 1. Henk Evers (AV'55) 15,08 meter, 2. Kees de Kort (Taxandria) 14,56, 3. Rinus Mellaard (Metro) 14,19, 4. Rein Krediet (DOS-K) 14,03, 5. Joop Kant (OSV) 13,38. Hoogspringen: 1. Ben Lesterhuis (PSV) 2,00 meter, 2. Klaas Kanis (Daventria) 1,95, 3. Pe ter Geelen (Kimbria) 1,90, 4. Edward de Noorlander (AVR) 1,90, 5. Jan Hui- zinga (GVAV-Rapiditas) 1,85, 6. Roel van de Wijk (Nurmi) 1,90. ANTWERPEN De Surinaams# kampioen Transvaal heeft zondag in Antwerpen in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen het Belgische FC Antwerp met 22 gelijkgespeeld. Bij de rust was de stand 20 voor de Belgen door doelpunten van Kuterna. Vaneburg en Won Swie Wang scoorden in de tweede helft voor Transvaal. Er waren 3500 toeschouwers. MtlNCHEN Tom Okker Is in de kwartfinales van de internationale ten niskampioenschappen van Beieren in München uitgeschakeld. De Nederland se kampioen verloor in vijf sets van de Engelsman Mark Cox, 108, 64, 1—6, 4—6, 4—6. Door voortdurende regen is het pro gramma van zaterdag herhaaldelijk in de war gestuurd. Omhet programma ten minste enigszins te kunnen voort zetten, hebben de organisatoren, wan neer de spelers ermee instemden, een paar partijen, die door de regen wa ren onderbroken, in een sporthal la ten uitspelen. Tom Okker, die in de buitenlucht de eerste set met 108 van Cox had gewonnen en in de twee de set een voorsprong had genomen van 42, verklaarde zich bereid zijn wedstrijd tegen de Engelse „indoor- specialist" in de hal uit te spelen. In de tweede set leek de Haarlem mer nog een „beloning" voor zijn goedheid te krijgen, hij behield zijn voorsprong en won met 64, maar in de volgende drie sets toonde Cox zich duidelijk sterker. Tom Okker, speelde ook in het heren dubbelspel in de kwartfinales zijn laat ste wedstrijd. Okker verloor met zijn Roemeense partner Ion Tiriac met 36, 63, 46 van het Australische juniorpaar Alexander/Dent. Voor de finale van het heren-enkel spel plaatsten zich de Roemeen Ion Ti riac en de Italiaan Marty Mulligan. Tiriac versloeg in de halve eindstrij den de Brit Mark Cox zonder setver- lies met 6—3, 6—4, 63. Mulligan had meer moeite met de Zuidslaviër Boro Jovanovic: 64, 46, 64, 63. De finale in het dames-enkelspel gaat tussen de meervoudige £>uitse kam pioene Helga Niessen, die met 61, 62 de als eerste geplaatste Engelse Virginia Wade de baas bleef en de Amerikaanse Judy Heldman. Judy on dervond eveneens weinig tegenstand in haar partij tegen de Duitse Almuth Sturm: 63, 63. De titel in het herendubbel was voor de Zuidafrikanen Bob Maud en Frew McMillan. Zij versloegen in de eind strijd de Tsjechische combinatie Jan Kodes/Milan Holecek met 64, 64, 64. McMillan droeg met zijn met bei de handen geslagen backhand veel bij aan deze overwinning. De Nederlandse combinatie Ada Bak- ker/Astrid Suurbeek kwam zonder te spelen in de halve eindstrijden van het dames-dubbelspel, daar de Australische zusjes Gail en Carol Sherriff zich te rugtrokken. In de halve finales won 't Nederlandse dubbel met 1—6, 86, 64 van de Belgisch-Zweedse combina tie Christine Loeys/Eva Lundquifct. In de finale ontmoeten zij Virginia Wade en Pat Walkden (Eng./Z-Afr.), die met 06, 63, 62 zegevierden over het Amerikaans/Zuidafrikaanse duo Held- man/More. a AAD STEYLEN ...titel... EERSEL Aad Steylen van AV Eibergen heeft zondag met overmacht het Nederlands kampioenschap 25 kilo meter behaald. Steylen had in Eersel meer dan twee minuten voorsprong op Wim Hol, z^n naaste concurrent. Bij gunstige weersomstandigheden heeft Steylen op het parcours van 12.500 meter, dat twee keer moest worden af gelegd, geprobeerd zijn record op de tien Engelse mijlen te breken. Steylen bleef echter ongeveer twintig seconden boven zijn topprestatie op deze afstand. Zonder noemenswaardige tegenstand, Steylen had al na vijf kilometer een winst van meer dan twintig seconden op een groepje met Hol, De Bruin, Hofstee en Van Kasteren, bleef de atleet uit Zutphen in dit Nederlandse kampioen schap ook een minuut boven zijn beste seizoentij d. De uitslag; 1. Steylen (AV Eibergen) 1 uur 20 minuten 47.8 seconden; 2. Hol (Sliedrecht Sport) 1.23.06; 3. De Bruin (AVR) 1.23.30; 4. Hofstee (AV Eibergen) 1.26.22; 5. Coumans (Unitas) 1.26.49; 6. Vink (AV '23) 1.27.03. NAMEN. De Zweed Bemgt Aberg is zondag te Namen met een Husqvarna winnaar geworden van de Grote Prijs van België motocross, tellend voor het wereldkampioenschap 500 cc-klasse. Hij werd derde in de eerste manche en twee de in de tweede rit. De Brit John Banks en de Oostduitser Paul Friedrichs, die de twee manches voor zich opeisten, verspeelden in de rit die zij niet won nen teveel punten om Aberg van de eerste plaats te kunnen verdringen. Banks werd tweede in de algemene rangschikking en Friedrichs derde. Do Nederlander Pierre Karsmakers werd met een C.Z. twaalfde. Stand in de competitie om de wererd- titel: 1. John Banks 36 punten; 2. Ake Jonsson (Zweden) 32 p.; 3. Paul Fried richs 26 p.

De Vallei | 1968 | | pagina 7