Erfgenamen landgoed vonden compromis Jaarlijkse uitkering van f 50 miljoen aan kerken Gemorst bij schoonmaken van tanker Aanslag op miljonair: nog weinig houvast Armlastige gemeente kreeg een fortuin in de schoot geworpen Vermiste' Duitse toerist bleek een ontsnapte gedetineerde Schoonmaken van tankers moet vast en geschoold werk worden STAPHORST WIL HET NIET PHOTOGRAPHIC8°DÜDU. Broer en zuster zullen elkaar na schikking niet meer beledigen TOELICHTING OP B.T.W. Commissie wil uit schatkist: DODEN IN HET VERKEER Officials van motorclub in Oost-Duitsland vastgehouden Teruggevonden meisje opnieuw verdwenen Plan voor museum van tuberculose bestrijding VERLOF GANGER LAG GEWOND OP STOEP HET WEER IN EUROPA 2 c Politie had het nakijken... ONDERZOEK IN KRINGEN VAN HOMOFIELEN Familie van erflater toonde zich nobel Ned. smokkelaars zitten toch nog vast in Denemarken Hoofdonderwijzer van ontucht met schoolkind verdacht t- 3 ART. 44* ALG.POt.VER O CONCURRENT MET MEER METS VERMIST SPORTWAGEN Ambassadeur omgekomen INBREKERS STALEN GOUDEN RINGEN DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 UTRECHT Mr. J. H. O. Insinger heeft gisteren voor de president van de Utrechtse rechtbank een compromis bereikt met zijn zuster, mevrouw A. E. S. R. Insinger, met wie hij geschillen heeft over hun gemeenschappelijk landgoed Pijnenburg en een hotel-restaurant dat er op staat, Chez Pierre. In Chez Pier re heeft tot dat die vrijdag in beslag werd genomen een maand lang een roulette gedraaid, met medeweten van de politie, maar zonder toestemming van mevrouw Insinger. Mevrouw Insinger had daarop een klacht bij de politie ingediend en de rentmeester van Pijnenburg, de heer H. Wilhelm, ontslag aangezegd. Dat had hij niet geaccepteerd omdat mr. Insinger niet achter dat ontslag stond. Bovendien had mevrouw Insinger te genover verslaggevers van dagbladen en anderen haar hart gelucht over de rentmeester en haar broer, met wie zij ook een geschil heeft over de miljoe nenerfenis het onroerend goed be liep al negen miljoen gulden van haar ouders. Dat luchten van haar hart was be ledigend geweest, meende haar broer. Daarom had hij samen met de rent meester zijn zuster in kort geding voor de rechter gedaagd, met het verzoek haar te verbieden voortaan nog beledi gende uitlatingen te doen en haar de uitlatingen die zij had gedaan te laten herroepen. Zijn advocaat, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, lichtte dat toe: „Al jaren lang ondervindt mr. Insinger dat zijn zuster zich op ongeoorloofde wijze over hem uitlaat tegenover Jan en alleman. Zo lang dat de spuigaten niet uitliep heeft hij dat laten gaan, maar nu heeft zij zelfs van hem gezegd dat hij gele genheid geeft tot hazardspel". Mr. Insinger legde zelf uit hoe de vork met Chez Pierre in de steel zat, een lezing die zijn zuster met veel ge amuseerde blikken naar haar advocaat aanhoorde. „Ik heb de exploitant van Chez Pier re, de heer P. den Isenger, toestem ming gegeven voor een herensociëteit. Pas later kreeg ik de tip dat er werd gespeeld in die sociëteit. Omdat ik daar net als mijn zuster tegenstander van ben heb ik mijn rentmeester de heer Den Isenger aangetekend laten aanzeg gen dat zijn pachtovereenkomst zou worden ontbonden als hij in strijd met de Wet op de kansspelen zou handelen. Een doorslag van die brief ging naar de politie en die zou er verder toe zicht op houden. Zolang het illegale ka rakter ontbreekt heb ik geen grond om de overeenkomst met de man die alle moeite doet zijn in moeilijkheden ver kerend bedrijf te redden, op te zeg gen". Namens mevrouw Insinger zei mr. J. Boor dat mr. Insinger en de rent meester toch hadden moeten begrijpen dat de herensociëteit een speelclub was als zij de rijen auto's voor Chez Pierre zagen. Mevrouw Insinger zou, als mede-eigenares van Pijnenburg, ook toestemming moeten hebben gege ven voor de verbouwing van een schuur van Chez Pierre tot sociëteits ruimte. Na dat niet was gebeurd had zij ontruiming van Chez Pierre gevor derd. Zij zou zich volgens mr. Boor niet beledigend hebben uitgelaten, ook niet tegenover de heer Den Isenger, toen zij zich in het hotel van het roulettespel had overtuigd en de verklaring die de heer Den Isenger daarover had afge legd, was onjuist. Neep, dan had mr. Boor een betere getuige, de man die met mevrouw Insinger was meegegaan naar Chez Pierre. Deze „betere getui ge" was gerant van het andere restau rant op het landgoed Pijnenburg, een concurrent dus van Chez Pierre. Na vijf kwartier van dit welles-nie- tesspel te hebben aangehoord vond de president als zodanig trad mr. M. B. van de Werk op het welletjes en besloot hij achter gesloten deuren te proberen de partijen bij elkaar te krij gen. Hij slaagde erin de handtekenin gen van alle betrokkenen te krijgen onder een schikking. Deze schikking behelsde dat de par tijen zich niet meer over elkaar zouden uitlaten op een manier die ook maar in de geringste mate beledigend is of kan zijn voor een van de anderen. Boven dien moeten broer en zuster Insinger en hun rentmeester zich onthouden van mededelingen over rechts- of andere geschillen tussen hen of over het land goed Pijnenburg. Niettemin bleek mevrouw Insinger na afloop van de zitting bereid te verkla ren dat het gewone civiele proces dat zij tegen haar broer aanhangig heeft gemaakt over de erfeniskwestie (Zij meent dat hir. Insingers zoon ten on rechte een part heeft gekregen van haar erfdeel) in september normaal doorgang zal vinden. DEN HAAG Alle Nederlandse on dernemers, die volgend jaar te maken krijgen met de wet belasting op de toe gevoegde waarde, krijgen tussen okto ber en december bezoek van 's rijks belastingen. Zij zullen dan uitgebreid worden ingelicht over hot nieuwe be lastingstelsel. Het ministerie van financiën gaat zelfs nog een stapje verder in de voor lichting van bedrijven en detaillisten. Over een paar maanden verschijnt een boekwerkje, dat in een oplage van bijna vijfhonderdduizend exemplaren aan alle belanghebbenden gratis zal worden toegestuurd. In het boekje wordt de BTW op een populaire wijze uiteengezet en met een groot aantal voorbeelden toege licht. Het ministerie meent, dat de wet voor veel Nederlanders zo inge wikkeld is, dat een steuntje kan hel pen. Met het praatje en het boekje is de voorlichtingscampagne van het minis terie niet afgelopen. Ook verschijnt een eenvoudige brochure die door de belastingman bij zijp klant wordt ach tergelaten. Daarin wordt de BTW zeer eenvoudig van commentaar voorzien. DEN HAAG Geef de kerken vijf tig milj. gulden per jaar voor zielszorg en eredienst. Dat is de belangrijkste wens die de Commissie-Van Walsum in haar rapport aan minister Witteveen (Financiën) heeft neergelegd. Voor het verdelen van de vijftig mil- BREDA. De achttienjarige M. Jans sen uit Bosschenhoofd is gisteravond om het leven gekomen toen hij met zjjn fiets de rijksweg BredaRoosendaal over stak. Een vrachtwagenchauffeur kon hem niet meer ontwijken. OISTERWIJK. In Oisterwijk is gis termiddag de zevenjarige Marian van Doorn uit Berkel-Enschot bij het over steken door een bestelauto aangereden. Zij is ter plaatse overleden. RAALTE. De negentienjarige Jur- rien An toon Hilsegge uit Raalte is gis ternacht overleden toen hij met zijn fiets op de Wijheseweg door een auto werd geschept. EINDHOVEN. In een ziekenhuis in Eindhoven is gisteren de achttienjarige J. van Kol overleden. Hij was woensdag met zijn brommer op een auto gebotst. ARNHEM In Oost-Duitsland wor den twee officials van de motorclub Arnhem vastgehouden. Ze waren op doorreis naar Riesa aan de Elbe, waar de club zou meedoen aan een interna tionale motocross. Het zijn de heren Rond en Lubbers uit Bennekom. Vier andere leden van de club wer den aan de grens tegengehouden. Zij mochten zonder opgaaf van rede nen het land niet binnen. joen gulden zou de aanhang van de kerken volgens de laatste volkstelling in 1960) bepalend moeten zijn. De bijdrage van het rijk aan de kerken be draagt nu ongeveer 3,5 miljoen gulden. Twintig jaar oud De staatscommissie-Van Walsum, die nota bene twintig jaar geleden al werd ingesteld, wil alle kerken die dat wil len voor een uitkering van de over heid in aanmerking doen komen. Tot nu toe is het zo dat alleen de kerkge nootschappen die al in 1815 bestonden uit de schatkist kunnen putten. Om aan het verlangen van de com missie tegemoet te komen is wel een wijziging van artikel 185 van de Grond wet nodig. Dat artikel staat bekend als het artikel van de „Zilveren Koorde" (tussen kerk en staat). Het grootste kerkgenootschap dat nu geen uitkering krijgt van de staat is de Gereformeer de Kerk. Het is de bedoeling van minister Wit teveen om het rapport van de commis sie, tegelijk met een door hem toege voegde nota aan de Tweede Kamer voor te leggen. HEERLEN De 18-jarige Agnes Storms uit Simpelveld, die sinds 24 juni werd vermist en eind vorige week in het Duitse Langenselbold werd teruggevonden, is opnieuw ver dwenen. Zaterdag waren het echtpaar Storms en de verloofde van het meis je naar Langenselbold gegaan om Ag nes op te halen. Daar had zij onder dak gevonden bij een Griekse gastar beider. Op 10 augustus zou zij gaan werken in het ontmoetingscentrum van het nabijgelegen Dörnigheim. Toen de ouders zaterdag in Langen selbold arriveerden, bleek Agnes op nieuw spoorloos te zijn. Naspeuringen ter plaatse hebben tot nu toe geen re sultaat gehad. De ouders zijn zonder hun dochter weer naar Nederland te ruggekeerd. DEN HAAG In Nederland wordt naarstig gezocht naar oud materiaal dat betrekking heeft op de tuberculose bestrijding. Het is bestemd voor een op te richten tuberculosebestrijdings- museum. De geestelijke vader van het plan, dokter R. B. Spanjaard uit Amsterdam, vindt het jammer wanneer „de rijke geschiedenis met al zijn voor Neder land kenmerkende aspecten", verloren zou gaan. Dokter Spanjaard heeft enkele waar devolle documenten, o.a. uit de oorlog. Verouderd chirurgisch materiaal, me dailles, legpenningen en portretten van mensen die zich verdienstelijk voor de t.b.c.-bestrijding hebben gemaakt, zijn eveneens welkom. De heer Spanjaard denkt eraan om eerst in zijn consultatiebureau een per manente steeds af te wisselen expositie te houden. Het Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen in Leiden zal aan de wetenschappelijke opzet van het museum meewerken. AMSTERDAM De Amsterdamse politie zoekt naar de dader van een aanslag op een Amerikaanse militair, die nu in zeer zorgwekkende toestand in het ziekenhuis ligt. De 37-jarige Robert Hodge werd zondagmorgen vroeg gevonden op de stoep van een huis aan de Warmoes straat. De man had een gapende wond in het achterhoofd en bloedde uit zijn mond. In het ziekenhuis moest hij on middellijk een hersenoperatie onder gaan. De militair is gelegerd bij de Ame rikaanse luchtmacht op Soesterberg. a 3 1 tM neersl. afgel. 08 08 weer wind max. giste: Den Helder half bew. o 20 0.2 Ypenburg zw. bew. o 24 2 Vlissingen regen zzo 22 0.3 Eelde zw. bew. O 26 0 De Bilt zw. bew. zo 25 1 Twente zw. bew. zo 27 0 Eindhoven regen z 25 1 Zd.-Limburg regen ono 24 2 Helsinki onbew. nnw 22 0 Stockholm licht bew. windst. 25 0 Oslo geh. bew. windst. 26 0 Kopenh. licht bew. ozo 23 0 Aberdeen mist w 19 0 Londen geh. bew. n 22 0 Amsterd. half bew. o 26 2 Brussel onbew. windst. 25 3 Luxemb. geh. bew. zzo 23 6 Parijs regen w 24 44 Bordeaux mist windst. 21 13 Grenoble mist 0 19 6 Nice zw. bew. n 27 0 Berlijn half bew. o 29 0 Frankfort onweer z 26 2 Munchen zw. bew. wzw 26 0 Zürich mist n 23 8 Genève mist z 18 22 Locarno geh. bew. windst. 23 16 Wenen half bew. ozo 27 0 [nnsbruck geh. bew. w 28 0 Belgrado onbew. windst. 27 0 Athene onbew. nw 28 0 Rome onbew. o 28 0 Barcelona onweer ono 29 0.1 Madrid onbew. windst. 27 0 Mallorca onbew. windst. 29 0 Lissabon geh. bew. n 25 0 Naar van de zyde van Rijkswater staat in Vlissingen is meegedeeld, zal degene die de olie geloosd heeft, die zich in vette plakkaten in de Sloe- haven heeft afgezet, door Rijkswater staat aansprakelijk gesteld worden. Van de zijde van het classificeer- bedrijf Junius in Rotterdam, dat de Liberiaanse tanker „Ragusa" in de Viissinigse Sloehaven heeft schoonge maakt, wordt ontkend dat dit bedrijf ook maar iets met de olie bij Vlissin gen te maken heeft, maar naar de rijkspolitie te water uit Wemeldinge meedeelt, heeft de schipper van het schoonmaakschip van de fa. Junius, dat langszij bij de tanker „Ragusa" lag, reeds toegegeven dat er per on geluk een hoeveelheid olie bij het schoonmaken van de tanker in de Sloehaven terecht is gekomen. UTRECHT Ter voorkoming van meer rampen aan boord van tankers moet met goed geschoold personeel in vaste dienst worden gewerkt. Dit is het standpunt van de Nederlandse Bond van vervoerspersoneel (NBV) in Utrecht naar aanleiding van de ont ploffing in Schiedam op de Agua Cla ra waarbij zes doden en elf gewonden vielen. Volgens de N.B.V. wordt het loon en de arbeidstijd van de classificeerders mede bepaald door wat de koppelbaas de onderaannemer aan deze mensen betaalt. Hoeveel er aan kop- pelgeld door de onderaannemer wordt bepaald is moeilijk na te gaan, zegt hij „omdat in de keurslijfachtige vrije loonpolitiek van minister Roolvink de ze lieden buitenspel staan". De bond herinnert eraan dat begin dit jaar onderhandelingen over een c.a.o. met de Tankercleaning in Schie dam zijn gevoerd. Hij bracht daarbij de veiligheid naar voren met de sug gestie er een commissie voor in het le ven te roepen. Zij vond geen gehoor, zegt de N.B.V. Evenmin vonden de gevraagde arbeidstijdverkorting en langere vakantie weerklank. KNIJPE De politie van Heeren veen zoekt twee mannen die gister nacht de brug in Knijpe hebben open gedraaid. De politie was opgeroepen voor een botsing waarbij twee auto's in de Compagnonsvaart zouden zijn verdwenen. Toen de politie bij de brug kwam kreeg zy de indruk dat een andere auto die plotseling vol gas wegreed, wel eens bij de aanrijding betrokken kon zijn geweest. De politie zette de achtervolging in. De mannen in de auto verdwenen over de brug, stapten uit en draaiden de brug omhoog, waardoor de politie het nakijken had. BERGEN OP ZOOM De politie in Bergen op Zoom heeft nog geen enkel houvast in het onderzoek naar de moordaanslag op de 74-jarige miljonair Chr. P. J. Rogier. De heer Rogier werd zondagmorgen vroeg door zijn huisknecht in de hal van zijn woning gevonden. De grootindustrieel had een ingeslagen schedel en steekwonden in hals en rug. Hjj was gisteravond nog steeds bewus teloos en verkeert in levensgevaar. Het onderzoek wordt ernstig bemoei lijkt door de kringen waarin de heer Rogier zich placht te bewegen. Hij heef't veel relaties met mannen en jon gens, een levenswandel die zijn naam enkele jaren geleden in opspraak bracht, toen hij betrokken raakte in een groot zedenschandaal. Het onderzoek van de politie strekt zich dan ook in hoofdzaak uit tot de homofiele kringen in Bergen op Zoom, Roosendaal en de Belgisch-Nederland se grensstreek. Vast is komen te staan dat de heer Rogier zondagavond even na kwart over elf moet zijn neergeslagen. Het wapen, een zware kandelaar, die deel uitmaakte van het weelderige meubi lair van de invalide miljonair, heeft waarschijnlijk ook het automatische horloge van de heer Rogier geraakt. Het is even na kwart over elf blijven stilstaan. Naar wat zich heeft afgespeeld tus sen zes uur het tijdstip waarop de heer Rogier nog door buren in zijn ituin werd gezien en kwart over elf kan de politie alleen maar gissen. Om zes uur zat de heer Rogier in de tuin te drinken, op nog geen tien me ter van de voordeur van zijn woning. Zoals gebruikelijk lag zijn wandelstok op tafel. Die lag er zondagmorgen nog waaruit de politie afleidt dat de heer Rogier aan de arm van zijn aanvaller naar binnen moet zijn gegaan. De huisknecht van de miljonair, de heer P. van der Boom, zei daarover gisteren: „Alleen kon hij nog geen vijf stappen doen. Hij moet dus naar bin nen zijn geholpen, waar hij een andere wandelstok heeft gepakt. Hij had er een hele verzameling van". Met die wandelstok moet de heer Ro gier zijn belager nog te lijf zijn ge gaan. De stok werd zondagmorgen naast het slachtoffer gevonden, toen de ze in onderkleding in de hal van zijn woning lag. Zijn colbert, hemd en pan talon werden naast hem gevonden; het bed was niet beslapen. Wel was het door het hele huis een chaos, maar voorzover gisteravond be kend, wordt er niets vermist. Kenne lijk heeft de dader een inbraak willen suggeren, want in vrijwel alle in de buurt van de riante woning van de heer Rogier liggende villa's is in de afgelopen maanden ingebroken. De inbraak in het huis van de heer Rogier zou dus niet zo vreemd zijn, maar de politie gelooft niet dat roof het motief geweest kan zijn. Over andere mogelijke motieven wil de commissaris Th. Andriessen zich gisteren niet uitlaten. „We hebben te LANGWEER De Nederlandse Hervormde Gemeente in het Friese Langweer weet nog niet precies wat ze zal gaan doen met het fortuin ruim een half miljoen gulden dat de 69-jarige Durk Bokma haar heeft na gelaten. De gemeente is nogal armlas tig en de kerk en de pastorie zijn aan een opknapbeurt toe. Tot de nalaten schap behoren onder meer effecten ter waarde van ruim 50.000 gulden. De gemeente heeft de gift te danken aan de neven en nichten die de heer Bokma tydens zyn ziekte die tot zyn dood leidde, hebben verzorgd. Zij we zen hem erop dat de Nederlandse Her vormde gemeente, waarvan de heer Bokma 33 jaar lang kerkvoogd was ge weest, als universeel erfgenaam moest worden aangewezen. De heer Bokma heeft steeds geleefd van de erfenis die zijn ouders hem had den nagelaten. Hij leefde echter zeer sober en teruggetrokken. Behalve over twee boerderijen waar van er een niet mag worden verkocht. WIJLEN DURK BOKMA heeft de hervormde gemeente nu ook de beschikking gekregen over enkele stukken land, de inboedel van de heer Bokma, waaronder enkele stukken an tiek, en een motorboot. De gemeente Doniawerstal waartoe Langweer behoort heeft de woning van de heer Bokma die vlak bij de haven staat, geërfd. De gemeente zal aan dit huis de naam Bokma-Hepkema moeten geven. Het huis moet worden ingericht als oudheidkamer, waarin dan de gou den en zilveren voorwerpen en de schil derijen die de heer Bokma heeft nage laten, een plaats zullen krijgen. De gemeente zgl het huis moeten la ten opknappen en verbouwen. Er zal een bewaarder moeten komen die het gebouw beheert en de tuin onderhoudt. Waar dit geld vandaan moet komen is nog niet bekend. Ook heeft de heer Bokma vierduizend gulden nagelaten voor de oprichting van een fanfarecorps in dat dorp. Dit korps moet dan binnen twintig jaar worden opgericht. Gebeurt dat niet dan vervalt het geld aan de Nederlandse Hervormde Gemeente. Ook diverse ver enigingen in het dorp delen mee in de erfenis. Het Groene Kruis kreeg dui zend gulden, terwijl de gymnastiekver eniging, de zeilvereniging en de voet balclub elk 250 gulden ontvingen. weinig houvast in de zaak". Ook de Bredase officier van jusitie, mr. R. H. F. H. M. Grasso, is erg spaarzaam met mededelingen. „We staan voor veel te veel raadsels", was zijn commentaar. Hij heeft gisteren, samen met zijn substituut, mr. A. J. Kalthof, een bezoek gebracht aan de woning van de heer Rogier. Het enige houvast bleef gisteren een groene sportwagen die zaterdagavond in de buurt van de woning van de heer Rogier heeft gestaan. Buren hadden de politie verteld, dat de wagen daar wel vaker stond. De hele dag hebben rechercheurs na gegaan van wie de auto kon zijn; het uiteindelijke resultaat was een arts, die een straat verder woonde en die vertelde dat hij zijn wagen wegens par- keermoeilijkheden wel vaker in de buurt van de woning van de heer Ro gier neerzette. De huisknecht van de heer Rogier woont niet bij zijn werkgever in. Hij heeft samen met zijn vrouw en vier kinderen elders in Bergen op Zoom een nieuwe woning. Zoals bekend, heeft hij de heer Rogier zondagmorgen om acht uur, toen hij volgens gebruik zijn werkgever wilde gaan wekken, gevon den. De telefoon lag toen van de haak en de gordijnen waren gesloten. Het mes en de kandelaar lagen naast hem. Een kennis van de heer Rogier, me vrouw C. de Visser-Knöps, beschreef de heer Rogier gisteren als een bijzon der vriendelijk mens dat veel aan lief dadigheid deed. „We zouden zondag avond gaan dineren", zei ze wat ver drietig. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van dr. P. A. H. Baan tot geneeskundig-hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid. ALKMAAR De Duitser, die vorige week uit een hotel in Sint Maartenszee verdween zonder een spoor achter te la ten en van wie men aannam dat hy in zee verdronken was, is by een hótel- controle in Amsterdam gearresteerd. De Duitser stond daar evenals in Sint Maartenszee, ingeschreven onder de naam Jantzen. In werkelijkheid bleek hij de 38-jarige G. P. H. R. uit Ham burg te zijn, die 8 juli uit een gevangen kamp bij Hamburg ontsnapte. Hij ver bleef daar wegens levenslange terbe schikkingstelling van de regering. Na zijn ontsnapping dook hij enige tijd in Duitsland onder, waarna hij, ver momd als kelner, per trein Nederland binnenkwam. Tijdens zijn verblijf in ons land heeft hij hotelhouders in Bergen en Sint Maartenszee opgelicht en een land genote van hem f 200,- afhandig ge maakt. De Duitser, die sinds 1956 iri de ge vangenis heeft gezeten, wachten in zijn vaderland nieuwe berechtingen. Drie Duitse gerechtelijke instanties hebben om zijn opsporing verzocht. Van Am sterdam is hij naar Bergen (N.-H.) over gebracht, waar hij is verhoord. Vandaag is hij aan de officier van Justitie in Alk maar voorgeleid. KOPENHAGEN De zes Nederlandse vrachtwagenchauffeurs, die vrydag in Kopenhagen werden gearresteerd, om dat zy hun vrachtwagens hadden ge bruikt om drank en sigaretten te smok kelen, zullen tot 13 augustus in hechte nis blyven, zo heeft de Kopenhaagse po litie meegedeeld. Dan zal een rechter beslissen of zy op borgtocht zullen wor den vrygelaten. Behalve de zes Nederlanders, worden ook drie Denen vastgehouden. De Ne derlanders hebben niet bekend, maar een van de Denen heeft toegegeven dat hij de sigaretten, die door de Nederland se vrachtwagens werden aangevoerd, in ontvangst nam. Zondagavond heeft de politie 'n vier de Deen in deze zaak gearresteerd, maar hij werd weer vrijgelaten omdat „we niets tegen hem konden vinden", aldus een woordvoerder van de politie. De namen van de Nederlanders en de Denen zijn niet bekend gemaakt. De politie wil geen verdere bijzonderheden bekend maken, maar heeft al eerder ge zegd, dat er meer arrestaties verricht zullen worden. VOORSCHOTEN De 44-jarige W. P. A. van der W., hoofd van de r.-k. Bethaniëschool in Voorschoten, is door de politie aangehouden. Hij zou ontucht hebben gepleegd met een acht jarig meisje van zijn school. Hij is voorgeleid aan de officier van Justitie in Den Haag en in afwachting van het gerechtelijk onderzoek ter observatie opgenomen in de Sint-Ursulakliniek in Wassenaar. NIAMEY Yacouba Djibo, de am bassadeur van Niger in Nederland en België, is in Niamey, de hoofdstad van Niger, bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De ambassadeur, wiens standplaats Brussel was, kwam met zijn auto in botsing met een vrachtauto. Voor de harde koppen onder de be zoekers van Staphorst, die zeer hard leers Staphor ster s in klederdracht fo tograferen zonder daarvoor toestem ming van de slachtoffers te vragen zijn in het dorp twaalf borden ge plaatst. De borden, die herinneren aan de vbepaling Ma van de Algemene poli tieverordening in Staphorst, biedt Duits-, Frans- en Engelstaligen al evenmin mogelijkheid tot uitvluchten, want in vier talen staat onder de doorkruiste camera dat het fotografe ren van personen verboden is. Zeker op zondag. UTRECHT Inbrekers hehben zon dagavond uit een juwelierszaak aan de Steenweg in Utrecht enkele honderden gouden ringen gestolen. Zij zijn het pand aan de achterzijde binnenge drongen. Binnen forceerden zij de deur naar de winkel, waar ze een aantal vi trines leeghaalden. De juiste waasde van het gestolene is nog niet bekend. De inbrekers zijn spoorloos.

De Vallei | 1968 | | pagina 7