KESSLER NIET ZO ENTHOUSIAST UITSLAGEN DRAVERIJEN Ajax en zijn Olympisch stadion het niet eens over Europa Cup-duels ZWEMPLOEG VOOR MEXICO PRISMA Debbie Meyer schaafde eigen wereldrecord iets bij DRIE DEBUTANTEN IN SELECTIEGROEP Bentzon Mansveld Van Duivenbode OLYMPISCHE ATLETIEKPLOEG AANGEWEZEN Driekwart van marathonlopers haalde finish niet BraziSië - met Pele - op goede weg JANSSEN TWEEDE ACHTER BITOSSI BAKKER-SUURBEEK UITGESCHAKELD Hofland oppermachtig Okker ronde verder Frankrijk staat met 2-1 Yoor UEFA-elftal verloor van Suriname0-1 EERSTE CENTRALE TRAINING VAN NEDERLANDS ELFTAL Uitproberen Machtige tij Motta verhoord Uitzondering Onverzoenlijk S. BOS - Hoofdstraat 91 - VEENENDAAL - Tel. 10034 Gekregen Sneekweek Galea-beker DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 MEXICO STAD Slechts 9 van de 36 deelnemers aan de laatste selec tiewedstrijd voor de Mexicaanse Olympische afvaardiging op de ma rathon hebben zondagavond in Mexi co Stad de finish gehaald. De organi satoren hadden uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. Op af standen van 200 meter waren langs het parcours medische hulpposten in gerichtwaar een dokterverpleeg ster en zuur stof flessen aanwezig wa ren. Vooral de laatste twee kilome ters, die tijdens een hevige hagelbui moesten worden afgelegd, vormden een ware beproeving voor de atleten. Jongere doktoren liepen met de deel nemers, die de achterhoede vormden, mee om hun conditie te controleren. Eén loper moest worden overgehaald om de wedstrijd te staken. Enkele anderen kregen zuurstof toegediend. Na afloop werden van alle deelne mers de polsslag en de- tempera tuur geregistreerd. De 30-jarige ac teur Pablo Garrido won de wedstrijd in 2 uur 23 min. 36,6 sec. Hij moest tot op de streep van de race over 41,195 km felle strijd leveren met de tien jaar jongere Alfredo Penaloza. Het verschil op de finish bedroeg juist één meter. RIO DE JANEIRO Na de toernee, die de Brazilianen onlangs door Europa, Afrika en Latijns Amerika hebben ge maakt, is men in officiële voetbalkrin gen er vast van overtuigd op de goede weg te zijn om in 1970 de wereldtitel te heroveren. Brazilië won de wereldbe ker in 1958 en 1962 maar faalde in 1966 in Engeland. Het optimisme is vergroot door de bereidheid van Pele, de „ko ning" van het wereldvoetbal, om als hij daartoe wordt aangewezen, deel te ne men aan de wereldkampioenschappen. Aanvankelijk had Pele laten weten dat hij nooit meer om de wereldtitel zou spelen, maar later is hij tot grote vreug de van de voetballiefhebbers op zijn be sluit teruggekomen. Pele heeft niet deelgenomen aan de toernee omdat hij toestemming had ge kregen om deel te nemen aan een bui tenlandse reis van zijn club Santos. De Braziliaanse nationale selectie heeft in totaal negen wedstrijden ge speeld, waarvan er zes werden gewon nen en drie verloren. Coach Aimore Moreira is tot de conclusie gekomen dat het 4-2-4 systeem heeft afgedaan. De toernee had ook bewezen dat een aantal spelers, die wegens hun slechte prestaties in 1966 niet meer voor de na tionale ploeg in aanmerking zouden ko men, weer een kans moet worden gege ven. Een goed voorbeeld is de halfspe- ler Gerson, die tijdens de toernee een van de besten was geweest. In november speelt Brazilië in Rio de Janeiro tegen de „rest" van de wereld. ROTTERDAM Vier van de negen draverijen in Hilversum zijn vanavond voor de leerlingpikeurs; drie series, die leiden tot een finale van dit criterium aan het slot van de avond. Het programma begint om half ze ven en het luidt: CRITERIUM VOOR' LEERLINGPI KEURS I (2000 m, eerste afd., met trio): Carriere Eberdine TH Do rothea. Tweede afdeling: Dakota Erica Bird van Hiddum. CRITERIUM II (2040 m, met trio): Barbarossa W Dougalls Stern S Caracara S. Outsider: Bernadine. WASMEERPRIJS (2000 m, autostart, eerste afd.): Greta Felicité Ga- bor TH. LOOSDRECHTPRIJS (2000 m.): Brün Beer Boyke van Our Bonni Baron Pluto. PIJNENBURGPRIJS (2020 m., met trio): Geus Akerendam Guy Volann Generique Bel win. Outsider: Gravin Rita W. WASMEERPRIJS (tweede afd.): Gré Hollandia Fiasco Akerendam Guy Scotch. ZUIDERHEIDEPRIJS (2000 m, auto start, met trio): George van Rhea Funny Boy Electric Kinley. CRITERIUM VOOR LEERLINGEN (2000 m., finale). ZEIST In het Sportcentrum te Zeist werd gisteren de eerste centrale training van dit seizoen van het Ne derlandse voetbalelftal besloten met 'n oefenwedstrijd tegen een elftal van ge selecteerde amateurs. Na een duel, waarin drie keer een half uur werd ge speeld, wonnen de mannen van bonds coach Georg Kessler met 4-0. Voor de beide coaches Georg Kess ler en Siem Ploover was het een goede gelegenheid om het beschikbare materiaal eens danig te testen. Vooral amateurtrainer Plooyer keek met ple zier naar zijn uitverkorenen. De ama teurs speelden vlot en vooral in de eer ste twee speelperioden gaven de ama teurs hun „grote broers" uitstekend partij. „Voor ons is het eveneens een goede Wanderers. Ik ben heel tevreden over de gustus in Assen te spelen wedstrijd om de Lo Brunt-beker tegen de Middlesex Wanderes. Ik ben heel tevreden over de conditie van de jongens. Ze geven de profs toch aardig partij. Het enige, wat bij dè profs beter verzorgd is, is het sneller plaatsen van de bal", aldus Plooyer. Kessler was minder enthousiast over het optreden van zijn selectie. Vooral het afgeven van de bal en het positie spel lieten volgens de bondscoach nog te wensen over. Kessler probeerde, evenals trouwens Plooyer, in alle drie de speelperioden een aantal nieuwe spelers. De enigen, die de gehele wedstrijd bij de profs moesten uitspelen waren We- ry, Klijnjan en de verrassing van deze selectiegroep, Bouwmeester. Na afloop zei de 28-jarige speler van NAC: „Zo'n eerste training is natuurlijk enorm zwaar. Per slot van rekening ben je niet één van de jongsten meer en gisteren speelden we ook al met de club. Nee, het was erg zwaar. Toch heb ik vrijwel de hele zomer door getraind. Ik ben vijf kilo lichter geworden en dat komt, dacht ik, mijn spel wel ten goede. Ik hoop het nog waar te maken, dat ik in de komende wedstrijd weer in het Nederlandse elftal sta. Ik zit er nu weer bij en zal natuurlijk alles dóen om te zorgen, dat de heer Kessler geen spijt krijgt van mijn selectie". Bouwmeester speelde in de jubileum wedstrijd tegen Engeland in 1964 zijn laatste wedstrijd voor het Nederlands elftal. Zijn combinaties met Coen Mou- lijn lukten niet zo vlot als een aantal ja ren geleden, toen dit tweetal de schrik voor menige achterhoede was. „Ach we worden allebei wat ouder, al hoop ik nog wel eens een keer met Coen ouder wets te schitteren. Dat was een mach tige tijd". De doelpunten voor de Nederlandse betaalde selectie werden in dit oefen duel gemaakt door Wery, Klijnjan, We- ry (strafschop) en Van der Kuylen. Er werd dus zowel bij de profs als bij de amateurs rijkelijk gewissels. Wat de eerste categorie betreft: Van Beve- ren en Van Zoghei stonden in het doel. Achter: Suurbier, C. van Gorp, Israel oof Eijkenbroek, Van Duivenbode of Bentzon. In de twee: Jansen en Van Hanegem, Jansen en Bouwmeester of Bouwmeester en Veenstra. Bouw meester speelde ook in de voorhoede, in de vier dus, maar dan iets terug getrokken. Voor was verder Wery lang durig in actie en verder Klijnjan, Mou- Lijn en Rensenbrink. De amateurs hadden in het doel H. Bos van Vlissingen of H. Wever (SC Assen); achter J. v. d. Avoird (TSC), A. Kamies (Emmen), Th. v. Londen (Graafschap), C. de Vries (ZW) en J. Diertens (Noordster). Midden: H. Kiel (Go Ahead Kampen), J. Leget (UVS) en J. de Wit (ZVV). Voorhoede: J. Die- peveen (DOVO), Pluimgraaf (Quick Boys Katwijk), Steur (Olympia Gouda) en Seegers (Stormvogels). Wisselspe ler: Desart (UVS); CLERMONT-FERRAND Jan Janssen is maandag in Clermont-Fer rand bij een criterium over 110 kilome ter op de tweede plaats achter de Ita liaan Franco Bitossi geëindigd. De Nederlandse Tour de France-winnaar had een achterstand van 24 seconden. De Fransman Raymond Poulidor kwam twee keer ten val en lag twee ronden achter. De uitslag luidde: 1. Franco Bitossi (It.) 110 km in 2.39.23; 2. Jan Janssen (Ned.) op 24 sec.; 3. Michel Grain (Fr.) z.t.; 4. Daniel van Ryckeghem (Belg.) z.t.; 5. Jean Jourden (Fr.) z.t.; 6. Lucien Aimar (Fr.) op 47 sec.; 7. Roger Pingeon (Fr.) z.t.; 8. Andres Gandarias (Sp.) op 1.08. Een beeld van de eerste centrale trai ning van het Nederlandse elftal. ROME De Italiaanse wielrenner Gianni Motta is maandagochtend een half uur lang door de rechter van in structie te Rome verhoord. Motta is beschuldigd de dopingreglementen te hebben overtreden tijdens een baan- wedstrijd op 28 januari van dit jaar in Antwerpen. Een rechtbank in Ant werpen maakt hem nu het leven zuur. De Belgische leden van de rechtelijke macht hadden hun collega's in Rome verzocht cm de antwoorden van Mot ta op twee vragen: welk produkt heb je gebruikt? En wie heeft je dat pro dukt verschaft? Na afloop van het verhoor weiger de Motta, die er bezorgd uitzag, ieder commentaar. MüNCHEN De Nederlandse ten nisspeelsters Ada Bakker en Astrid Suurbeek hebben in de finale dames dubbelspel van de Beierse kampioen schappen te München een nederlaag van 108, 64 geleden tegen de com binatie Virginia Wade/Pat Walkden (GB/ZA). Het Nederlandse duo, dat zonder te spelen in de halve finales was gekomen daar de Australische zusjes Gail en Carol Sherriff zich hadden terugge trokken, zegevierde, daarin over het Belgisch/Zweedse tweetal Christine Loeys/Eva Lundquist met 16, 86, 64. De Australiër Mulligan won het he ren-enkelspel via een triomf op de Roe meen Tiriac met 61, 36, 75, 63. Bij de dames legde de Amerikaanse Judy Heldman op de eerste prijs be slag door een zege van 46, 63, 63 op de Westduitse Helga Niessen. BS DEN HAAG Het is op het ogen blik nog lang niet zeker, dat Ajax zijn thuiswedstrijd tegen FC Nürnberg voor de eerste ronde van het voetbaltoer nooi om de Europese beker voor landskampioenen in het Olympisch Stadion speelt. Het bestuur van de landskampioen en de directie van het Olympisch Sta dion te Amsterdam zijn het in de di verse besprekingen, die sinds 1 juni worden gevoerd, nog niet eens kunnen worden over de verdeling van de op brengst. Deze was in het verleden bij Europa-Cupwedstrijden in Amsterdam dus óók bij die van DWS 75 pro cent voor de club en 25 procent voor het stadion. Een uitzondering hierop werd het vorige seizoen gemaakt met de wed strijd van Ajax tegen Real Madrid omdat voorzien werd dat dit voor Ajax de enige thuiswedstrijd in het toernooi 1967-'68 zou zijn. De verdeel sleutel werd voor deze wedstrijd 80-20. Ajax stelt zich nu op het standpunt, dat het, gezien onder andere de hoge investeringen, het gestegen percentage van de recette mag eisen. Het Olym pisch Stadion daarentegen handhaaft DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité heeft gisteravond na overleg met de Koninklijke Neder landse Zwem Bond besloten om van de voordracht van de zwembond de volgende kandidaten voor Mexico in te schrijven: ZWEMMEN, Dames: Henie Pentermann: 200 en 400 m wis selslag persoonlijk, Marjan Janus: 4 x 100 m estafettewisselslag, Toos Beumer: 4 x 100 m vrije slag estafette, Ada Kok: 100 en 200 m vlinderslag en estafette 4 x 100 m wisselslag. Nel Bos: 100 meter vlinderslag, esta fette 4 x 100 meter wisselslag en 4 x 100 meter vrije slag estafette, Klenie Bi- molt: estafette 4 x 100 meter wissel slag, Coby Sikkens: 100 en 200 meter rugslag en estafette 4 x 100 m wissel slag, Bep Weeteling: 100 en 200 me ter rugslag, estafette 4 x 100 meter vrije slag en estafette 4 x 100 meter wissel slag. Coby Buter: 100 meter rugslag en es tafette 4 x 100 meter wisselslag, Mirjam van Hemert: estafette 4 x 100 meter vrije slag, Hella Rentema: estafette 4 x 100 meter vrije slag. Schoonspringen: drie meter plank: Mariëtte Dommers en El ja Kuiler. HEREN. Dick Langerhorst: 200 meter vrije slag en 200 meter vlinderslag, Bob Schoutsen: 100 en 200 m rugslag. Als gevolg van bovenstaande inschrij vingen worden eveneens voor de volgen de nummers ingeschreven bij het zwem men voor dames: 100 meter schoolslag Marjan Janus en Klenie Bimolt, 200 me ter schoolslag Klenie Bimolt, 100 meter vrije slag Toos Beumer en Mirjam van Hemert. De begeleiding van de zwemploeg zal bestaan uit de heer K. van der Pol (chef d'équipe), mevr. W. Storm-Land- weer, mevr. I. Koster-Van Feggelen, de heer R. O. Kerkhoven (trainer zwem men) en de heer J. P. C. Braamzeel (trainer schoonspringen). De delegatie van de KNZB, die de zwem voordracht bij het NOC heeft ver dedigd, bestaande uit de heren mr. J. W. van de Krol (voorzitter), K. K. Anthoni (secretaris) en K. van de Pol (voorzitter van de sportcommissie), had na afloop van de besprekingen geen commentaar. Men wees met nadruk op de eerste regel van het communiqué, waaruit blijkt dat niet alle door de KNZB voorgedragen kandidaten zijn aanvaard. Ook bondscoach Rob Kerkho ven onthield zich van commentaar. de voorwaarden, waaronder in het verleden steeds de Europa-Cupwed strijden zijn gespeeld, hetgeen bete kent 25 procent van de recette voor de huur van het stadion. Onverzoenlijk staan beide partijen thans tegenover elkaar. Wanneer Ajax niet zou tegemoet komen aan de door het Olympisch Stadion gevraagde huurprijs van 25 procent, zou het kun nen betekenen dat Ajax de wedstrijd tegen de Westduitsers in eigen sta dion zou moeten spelen. Bijna veertig duizend toeschouwers minder zou de consequentie hiervan zijn. ADVERTENTIE PRISMA tëmPtëlQM 1) 100% waterdicht - incabloc sbockproof - ónbreekbare veer - chroom - edelstalen bodem 99.- V P RIS M A duikershorloge 2) 100% waterdicht - bestand tegen 20 atm. druk- incabloc shockproof- radium cijfers en wijzers - edelstaal 159.- SNEEK De spanning in de Sneek week, die onder ideale weersomstan digheden wordt gehouden, heeft ook gis teren voor een belangrijk deel ontbro ken. De Rotterdamse Regenboogzeiler Hofland lijkt recht op de hoofdprijs af te gaan. De enige, die hem nog kan be dreigen, is Bouw van Wijk, die in de voordewindse rakken kans ziet sneller te gaan dan alle anderen. Vandaag be ginnen de team-wedstrijden Friesland- Holland in deze klasse. Bij de Valken kan de stijd vandaag interessant worden als Ulbe de Vries voor de derde keer ,wint. Zijn eerste plaats van zondag is namelijk geannu leerd omdat hij een verkeerde route voer. De strijd gaat tussen hem en Mulder. De Friese zeilers zijn succesvol in de 16-m2 klasse. Gisteren wonnen zij met grote voorsprong de teamwedstrijd. De Leeuwarder Visser behaalde zijn derde zege in de individuele wedstrijd. De drie kanshebbers in de Vrijheidsklasse, Sas, Zweep en Alberda hebben, doordat Stas won, nu elk een keer de eerste plaats veroverd. Alberda heeft echter de beste papieren voor de eindzege. Leenars won voor de tweede keer bij de Schakels, die in de a-klasse met maar liefst 43 boten van start gingen. De belangrijkste uitslagen waren: Regenbogen: 1. Hofland, 2. Jager. Vrjjheid: 1. Stas, 2. Arends. 16-m2: 1. Visser, 2. Minks. Pampus: 1. Van Dij ken, 2. Van Dijk. Valken: 1. De Vries, 2. Mulder. Finn jollen: 1. Venekamp, 2. De Jong. HAMBURG Tom Okker heeft in Hamburg de tweede ronde herenen kelspel van de open Westduitse ten niskampioenschappen eerst na vijf sets bereikt. De Nederlandse kam pioen ondervond van de jonge Ameri kaan Bob Barth veel tegenstand maar won tenslotte toch nog zeer duidelijk: 3-6, 6-0, 2-6, 6-3, 6-0. Op de Rothenbaum, waar voor het eerst profs en amateurs tegenover el kaar staan, had de als eerste geplaat ste Australische prof Tony Roche weinig moeite met de Engelsman Ge rald Bettrick (6-0, 6-3, 6-3). LINCOLN Ook op de laatste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschap- pen in Lincoln, heeft men de produktie op zjjn minst een wereldrecord per dag op gang kunnen houden en opnieuw was Debbie Meyer de fabrikante. Na dat zq al op de eerste dag van de kampioenschappen het wereldrecord op de 400 m vrjje slag scherper had gesteld, wilde ztf nu haar record op de 800 m iets bijschaven. Tegen 9 minuten en 19 sec., die zij eerdit dit jaar voor de halve zwemmijl nodig had gehad, stelde zij nu een tijd van 9.17.8. Een prestatie, die nog meer reliëf krijgt, als men bedenkt dat de 15-jarige troef van de Amerikaan se Olympische zwemploeg, deze tijd „onderweg" op de 1500 m maakte. Op deze laatste afstand bleef zij ove rigens ruim 7 seconden boven haar we reldrecord, dat met 17.31,2 bijzonder sterk staat en bijvoorbeeld voor de Ne derlandse heren specialisten op de lan ge afstand een uiterst moeilijk te pas seren grens is. In de „slipstream" van Meyer, kwam de in Mexico wonende Zweedse Elizabeth Morris-Ljunggren tot een tijd van 9.45.0, waarmede zij precies 3,5 sec onder haar oude record bleef. Ook bij de heren ging het op de 1500 meter bijzonder hard. Mike Burton, op 8 juli van dit jaar op wrede wijze door de Mexicaan Guillermo Echevarria uit zoete Olympische dromen gestoord, om dat deze het bestond zijn wereldrecord op de 1500 m met zes volle seconden te verbeteren en op 16.28.1 te brengen, zinde op wraak. Hij heeft deze gekregen. Tot op de 800 m lijn mochten de Canadees Ralph Hutton (uiteindelijk vierde) en Eche varria het tempo aangeven, toen vond Hutton de tijd gekomen om tot de aan val over te gaan. Hutton vond nauwe lijks verweer tegen de felle demarrage van de Amerikaan, maar Echevarria verdedigde zich met hand en tand. Na het 1300 m-keerpunt was het tempo echter ook hem te machtig. Hij ver loor steeds meer terrein op de stug doormalende Burton, die zich al win naar waande toen hij op de laatste 100 m schuin achter zich ineens de schim van de als een furie naar voren jagende 15-jarige Amerikaan John Kin- sella ontwaarde. In een spectaculaire laatste vijftig meter kon Hutton zijn ZEIST Voor drie spelers was het gisteren de eerste maal dat zy de training meemaakten voor het Nederlands elftal. Wat dachten zjj? Hans Bentzon (Sparta), de constant spelende 26-jarige linksachter, hoorde vorige week tot zijn verbazing dat hij was gekozen voor de centrale training. Bondscoach Kessler had Bentzon, de onfortuinlijke, weer in de gaten. Vorig jaar greep hij door een beenbreuk net naast zijn eèrste cap. „Ik had toen de uitnodiging voor de centrale training al in mijn zak....". Hij werkte hard om terug te kómen, werd weer uitgenodigd, maar toen de samenstelling afkwam was Bentzon er niet bij. Tegen Luxemburg straks wel? „Ik wacht rustig af en train hard op het punt, dat de heer Kessler als mijn zwakste aantipt: de sliding. 's Ochtends om kwart over zeven zijn we daar met trainer Coerver een keer of twee, drie per week op aan het schaven. Tenslotte is een interland op je naam toch wel het einde". Bentzon is een eigen kweek van Sparta. Aad Mansveld (ADO), 24 jaar, vroe ger verwarmingsmonteur, nu in een si garenzaak. Ook Mansveld is een man die clubtrouw bewees: vanaf zijn ne gende jaar speelt hij voor de Haagse vereniging, vroeger als stopper, nu in „de twee". Hij kent het klappen van de zweep op internationaal gebied, speelde al voor Jong Oranje en met trainer Elek Schwartz bij de zestien- tot achttien ja rigen. Vorig jaar was hij al zo ver dat hij zijn paspoort voor de reis naar Po len had ingeleverd, maar het feest ging niet door. „Ik ben hardstikke blij, dat ik er nu toch weer een kans voor krijg. Kijk, als kleine jongen denk je al over het Nederlandse elftal zo in de geest van: Tsjonge, als ik daar ooit eens in zou staan. Het is het hoogste dat be reikbaar is nietwaar? In Zeist ging het leuk. Leuk gespeeld. Verder zitten we deze week met ADO in Breda flink aan de conditie te schaven". Theo van Duivenbode (Ajax, 24 jaar). Eén van de weinige Ajacieden die nog niet in het Nederlands elftal stonden. Wel heeft Van Duivenbode vier keer in het Nederlandse amateurelftal gespeeld en vijf maal in Jong Oranje. Dit jaar, respectievelijk het vorige seizoen, heeft de Amsterdamse verde diger, evenals Bentzon opererend op links, het moeilijk gehad: een liesbles sure, een klier die daar werd weggeno men, een bloedinfectie, een gescheurde enkelband. Allemaal nare dingen die hem van half december tot eind fe bruari van de velden hielden. „Als nu Cruyff ook maar snel weer in orde is, dat scheelt voor Ajax zo'n veertig tot vijftig procent in de aanval en voor het Nederlandse elftal is het óók van groot belang dat mag ik toch wel zeggen zonder dat men mij van clubchauvinisme verdenkt hè?" Theo van Duivenbode speelde eerder voor de amateurclub De Spartaan uit die tijd dateren zijn interlands bij de amateurs en kwam in 1963 naar Ajax. Daar was hij korte tijd linksbui ten en werd daar later achterspeler. landgenoot met handslag verschil ech ter nog juist achter zich laten. Eche varria werd op ruim 10 seconden derde. Dat Jane Barkman daarna de 100 m vrije slag dames in 60.1 af raasde en vlinderslagspecialist Mark Spitz dezelf de afstand bij de heren met een tijd van 53,6 in zijn voordeel besliste (we reldrecordhouder Walsh werd slechts zevende) vermocht in Lincoln nauwe lijks enige indruk maken. De tijden zijn van wereldniveau dat wel, maar men is ervan overtuigd, dat het in het Olympisch zwembassin vooral op die korte afstand nog veel harder zal gaan. DEN HAAG Na overleg met een delegatie van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft het bestuur van het N.O.C. besloten van de voor dracht, welke door de K.N.A.U. werd ingediend, de volgende atleten in te schrijven voor de Olympische Spelen in Mexico-Stad: Dames: Wilma v.d. Berg, Truus Hennip- man, Mieke Sterk, Hillie Gankema en Corrie Bakker: 4x100 meter estafette, 100 meter en 200 meter; Myrna v.d. Hoe ven en Lia Louer: 400 meter; IIja Kei- zèr, Maria Gommers en Tilly van der Made: 800 meter.; Els van Noorduyn: kogelstoten; Marjan Ackermans: vijf- kamp. Heren: Aad Steylen: marathon. De begeleiding bestaat uit de heer J. Moerman (chef d'équipe), Mevr. F. Blsih- kers-Koen en de heer W. Wetsphal. VICHY Het Franse tennisteam voor spelers onder de 21 jaar heeft maandag in Vichy een voorsprong van 2-1 genomen in de finale van het toernooi om de Galea-beker tegen de Spaanse jeugdploeg. Nadat de stand zondag na de eerste enkelspelen gelijk was, wonnen George Goven en Patrice Dominguez met 6-2, 0-6, 6-1, 6-1 van het Spaanse dubbel Manuel Orantes- Antonio Munoz. De uitslag van de enkelspelen: Ma nuel Orantes (Sp) Heorges Goven 6-4, 6-2, 6-3. Patric Proisy (Fr) An- tonion Munoz 4-6, 11-9, 8-6, 3-6, 6-1. De strijd om de derde plaats is be slist. Italië nam een voorsprong van 3-0 in de wedstrijd tegen de Sovjet Unie. Nadat zondag de twee eerste en kelspelen door Italië waren gewonnen, versloegen Toci en Panatta maandagx het Russische dubbel Korotkov/Vol- kov met 11-9, 6-2, 4-6, 6-4. UTRECHT Het Surinaamse voet balelftal heeft in het Utrechtse sta dion voor 800 toeschouwers in de eer ste wedstrijd voor de Koninkrijks Spe len met 1-0 gewonnen van het Neder landse UEFA-jeugdelftal. Daarvoor had prins Claus in aanwezigheid van o.a. de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen en minister dr. M. A. M. Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk deze derde Koninkrijks Spelen officieel geopend. Vooral voor rust was Suriname dui delijk sterker, waarbij vooral de Ro bin Hoodspeler Siegfried Oosthuizen zich als een groot spelverdeler ont plooide. De Nederlandse ploeg maakte een wat matte indruk en kon zeker in de eerste helft geen moment gevaar lijk worden. Na een glanzende Suri naamse combinatie waaraan vrijwel de gehele voorhoede deelnam, gaf Oost'huizen in de 19e minuut Danarag een niet te missen kans en op het har de schot van- deze voorwaarts-speler had doelman Barth (Fortuna VI.) geen afdoend antwoord. Na rust speelde Ne derland wat agressiever en nu kreeg ook de Surinaamse achterhoede gele genheid te tonen wat zij waard is. Veel gevaar ontstond er echter voor de spectaculaire Surinaamse doelman Halfhide niet. De enige, die een enke le keer probeerde te schieten was Van der Toorn, maar aan zijn schoten ont brak de goede richting. Het spel in de tweede helft was vooral van Suri naamse zijde belangrijk minder dan voor de rust. ENSCHEDE Maandag is een begin gemaakt met het toernooi om het open schaakkampioenschap van Nederland, dat in Enschede wordt gehouden. De re sultaten van de eerste ronde, die maan dagavond werd gespeeld, waren: Mar cus - Rost van Tonningen 1-0, Branicki- De Groot V2.-V2, Hoogendoorn - Jansen V2-V2, Schneiders - Smit Vz-Vz, Verholt-

De Vallei | 1968 | | pagina 9