Zeer teleurgesteld over beslissing NOC KAVALEK: DODELIJKE STIJL Ajax wendde zich tot Feyenoord DRAVERIJEN ZWEMCOACH KERKHOVEN OOK NIET GEHEEL TEVREDEN in samenwerking met de VVV GVAV en militairen speelden teleurstellend SKF organiseert wielerronde Vlamdragers tegen haaien beschermd Damesteam verloor, FC Niirnberg streeft naar 9.000 leden Nederland superieur bij tennis en judo Jan Janssen in Ussel naar zege MADSEN OP DREEF IN KOPENHAGEN naar overwinning Open kampioenschap van Nederland heren speelden gelijk Roda JC verloor van MSV Duisburg OKKER-RIESSEN RONDE VERDER Friezen verrassend COACH WESTPHAL VAN KNAU: Winnaar IBM-toernooi Biljartkalender Mexicogangers in Olympisch Stadion Zonder karakter Vroegtijdig Veel deelnemers Voorkeur Onaangenaam Tot wereldtop Meer dan rijp Publiek Galeabeker voor Spanje Utrechter Jan Poot trok zich voldaan terug Handbal Koninkrijksspelen Schaken Sneekweek WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1966 AMSTERDAM De methode „een dwarsdoorsnee" van een schaaktoernooi te geven, teneinde de winnaar te huldigen, is niet toepasselijk op het zaterdag geëindigde IBM-toernooi. Te zeggen, dat de winnaar de jonge Tsjechische grootmeester Lubomir Kavalek toch zo'n knap speler is, en dat de anderen dat hebben moeten erkennen, betekent voorbijgaan aan het karakteristiek- nieuwe, dat deze wedstrijd heeft gekenmerkt: het permanent vechten op leven en dóód. Winnaar Kavalek is een knokker. Wie twee partijen van de vijftien verliest en dan boven een (ongeslagen) Bronstein eindigt heeft een dodelijke stijl. Hij heeft niet met „mensen" te maken, doch met „stellingen", en of die stelling nu wordt beheerd door kleinmeester Pietje of door grootmeester David Bronstein doet totaal niets terzake. Als dan bovendien de partij tegen concur rent Bronstein, in tumultueus spel. verloren gaat rijst de aparte vraag: „hoe kan iemand dat, moreel, overleven?" Dat levert een tweede informatie over Kavalek op: hij kan terugslaan als geen ander. AMSTERDAM Wil Westphal, coach van de Koninklijke Nederland se Atletiekunie (KNAU), is zeer te leurgesteld over de keuze, die het Ne derlands Olympisch Comité tenslotte heeft gemaakt. „Ik vind het een beslissing zonder allure", aldus Westphal. „Als je je ogen wijd open hebt, dan móet je toch tot de conclusie komen, dat je een he- renploeg op de 4 x 400 m moet uitzen den?" „Er zat in de prestaties van Van Her pen, Van den Heuvel, Tel, Lievense en Mooy een stagende l(jn. Ik had echt wel verwacht, dat ze deze lopers op onze voordracht zouden overnemen. Ik kreeg nu wel een klap in mtfn gezicht. Trou- AMSTERDAM Ook zwemcoach Rob Kerkhoven was niet voor honderd procent tevreden. „Natuurlek, wat de dames betreft is de zaak dik voor me kaar: alle voorstellen van de Zwem- bond z(jn gehonoreerd en werkelijk, de manier, waarop de zaken zijn doorge nomen met het NOC, was plezierig. Maar het niet zenden naar Mexico van de estafetteploeg 4 x 200 meter heren, dat vind ik inconsequent. „Neem de situatie van 1966. Toen kwam de estafetteploeg tot 8.22,8. Dan vind ik het een sensationele vooruitgang wanneer er nu royaal onder de 8.10,- NEURENBERG. De Duitse landkam- pioen F.C. Nürnberg, tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het toer»- nooi om de Europese beker voor lands kampioenen, is een ledenwerfactie be gonnen. In 1970 hoopt men het leden tal tot 9.000 te hebben opgevoerd, waar door de vereniging de grootste van West-Duitsland zou zijn. Op het moment telt de club, die de Wener Max Merkel als trainer heeft, 5.500 leden. Merkel overigens doet al het mogelijke om zijn pupillen voor het ko mende seizoen weer in optimale con ditie te brengen. Zo worden de spelers van het eerste elftal in een trainings kamp in 't Kleinwalsertal door bekende atleten, zoals de ex-wereldkampioen skiën Luggi Leitner en de oud-Duitse kampioen op de 400 m Jürgen Kalf elder, onder handen genomen. UTRECHT Gisteren zijn in Utrecht de Koninkrijksspelen voortge zet met de onderdelen tennis en judo, waarop de Nederlanders veruit superi eur waren ten opzichte van de Antilli aanse en Surinaamse gasten. De tenniswedstrijd Nederland - Suri name werd met 8-0 gewonnen. Al leen de Surinamer Anton de Koning bood in zijn partij tegen Fried Schmitz nog enige tegenstand, de overige par tijen werden zonder veel moeite door de Nederlanders gewonnen. De uitslagen: Herenenkelspel: Fried Schmitz - Anton de Koning 8-6, 6-4, Paul van Min - Karei Persad 6-2, 6-2. Damesenkelspel: Angela Salome - In- grid Lieuw 6-1, 6-1, Yvonne Wagenvoord - Fenna de Haas 6-3, 6-1. Herendubbel spel: Van Min/Schmitz - De Koning/ Persad 6-3, 6-2. Damesdubbelspel: Salo- mé/Wagenvoord - Lieuw/De Haas 6-1, 6-2. Gemengd dubbelspel: Wagenvoord/ SchmitzDe Haas/De Koning 61, 6-1, Salomé/Van Min - Lieuw/Persad 6-4, 6-3. Bij de judowedstrijden won Nederland zowel van de Antillen als van Suriname met 5-0. De ontmoeting Antillen - Suri name eindige in een gelijke stand: 2-2, maar door een beter puntgemiddelde konden de Antillianen zich winnaar noe men, zodat Suriname als derde ein digde. In het individuele toernooi bleek de Utrechter Henk Kruys, de sterkste. Winnaars van de beide poules, waarin de twee beste judoka's van elk land te gen elkaar uitkwamen, waren Henk Kruys en Do Boersma. In de eind strijd zegevierde Kruys over Boersma met een schouderworp. wens de jongens hebben die óók gekre gen." „Ik had gedacht, dat anderen op de voordracht eerder in aanmerking zou den komen om af te vallen. Er is nu met verschillende maten gemeten. De jongens hebben alles in de training gestopt, we hadden voor Mexico klaar kunnen zijn op het juiste moment." Westphal, die vrijdag en zaterdag met Van Herpen en Van den Heuvel in wed strijden in "t buitenland uitkomt (Esch- weiler en Blankenberghe), hoopt, dat er door het NOC in ieder geval nog een loper voor de individuele 400 m wordt afgevaardigd. „Dat wordt dan misschien Van Her pen", aldus de bondscoach. „En wel licht komt Van den Heuvel er ook nog bij. De deur schijnt zeker voor Van Her pen nog op een kiertje te staan." gezwommen wordt. Je hebt dan toch wel een ploeg, die zevende, achtste of negende kan worden, normaal gespro ken in Mexico". „En dan was Johan Schans nog ge blesseerd: een steenpuist. Het NOC zei wel, dat het een leuke tijd is, maar dat die niet als estafette was gezwommen. Logisch: je kunt bij de Nederlandse kampioenschappen niet met je landen ploeg estafette gaan zwemmen. Maar het lijkt me dat deze ploeg, die indivi dueel op een en dezelfde dag resultaten maakt als nu in Utrecht, recht heeft op uitzending. Nogmaals: het is onbevredi gend." AMSTERDAM Omdat de interna tionale biljartkampioenschappen dit seizoen vrij vroeg worden gehouden heeft ook de KNBB bij de vaststelling van de nationale kalender nog drie kampioenschappen in de laatste maan den van 1968 moeten plaatsen. Dat zijn de ereklasse anker kader 47/2, die van 26 tot en met 29 september in het Zuid limburgse Heer wordt verspeeld, h»t libre, waarvoor van 31 oktober tot en met 3 november nog geen organisatie is gevonden en de ereklasse driebanden, die van 19 tot en met 22 december in Alkmaar plaats vindt. Daarna ligt de nationale ereklasse twee maanden stil. Pas op 27 februari (tot en met 2 maart) begint namelijk in Noordwijk de ereklasse 47/1, waarna van 27 tot en met 30 maart in Goirle het bandstoten wordt gehouden. Het sluit stuk van de nationale competitie wordt de ereklasse 71/2, die gepland is van 15 tot en met 18 mei. Een organiserende instantie heeft zich hiervoor nog niet aangemeld. AMSTERDAM De tandem Jan Jansen Leijn Loevesijn, die reeds is aangewezen voor de Spelen van Mexi co, komt donderdagavond voor een zware taak te staan. Dan namelijk worden in het Olympisch Stadion de tandemkampioenschappen gereden. Een koppel als Koopman Raay- makers zal ongetwijfeld trachten de Mexicogangers de troon te onthouden. Naast deze twee combinaties komen aan de start Vlijm - Keizer, Ten Thije Fiechter en Leunis - Janmaat. De vijf tandems rijden acht ritten van twee. Jan Derksen, die nog altijd niet rond is met zijn voordracht voor een even tuele ploeg voor de achtervolging, kan donderdagavond in de finale van het Nederlandse clubkampioenschap op dit nummer weer wat kandidaten bekij ken: bij Olympia Frans van de Ruit en Tino Tabak, bij de Bataaf Klaas Balk en Daan Holst. Ter voorbereiding op de wereldkam pioenschappen komen ook de stayers aan bod. De Nederlandse profs Piet de Wit, Piet van der Lans en Jaap Oud- kerk, de in Rome voor Australië ach ter de motor rijdende prof Henk Vo gels en onze amateurafgevaardigden Cees Stam en Dries Helsloot rijden ge zamenlijk een rit over 40 km. Judo Nederland-Nederlandse Antillen in het kader van de Koninkrijksspe len. Een beeld van de strijd tussen R. Wiegman (Ned.) en S. Hymans (Ned.- Ant.) in het lichtgewicht. De leden van de Olympische zeil*- ploeg, gebogen over de kaart van Acapulco, waar de wedstrijden zullen plaatsvinden. V.l.n.r. coach S. C. Roden huis, H. J. de Jong, F. H. A. Beek, F. H. Imhoff, S. H. Korver, J. Bol, C. Groot en P. de Zwart. Verhagen en Brinckhorst waren niet aanwezig toen de foto werd gemaakt. AMSTERDAM Met het oog op de moeilijkheden met het Olympisch Sta dion te Amsterdam heeft de voorzitter van Ajax, de heer J. van Praag, zich tot de directeur van 't Stadion Feyen oord. de heer F. G. de Kimpe, gewend met het verzoek de thuiswedstrijd te gen FC Nürnberg voor de Europa Cup in Rotterdam te mogen spelen. De kans, dat dit zal gebeuren, is echter nihil daar de heer Van Praag ook de condi ties van het Stadion Feyenoord te hoog vindt. Zoals bekend, kunnen het Olympisch Stadion, waar Ajax weer had willen spelen, en de Amsterdamse club even min tot overeenstemming komen wat betreft de verdeling van de opbrengst. De Amsterdamse wethouder van Sportzaken, de heer A. A. Verheij, die volgens de heer Van Praag zal bemid delen in het conflict dat met de direc tie van het Olympisch Stadion is ont staan, had gisteravond een dergelijk verzoek nog niet ontvangen. Hij deelde mee dat het van de ontwikkeling van de situatie zal afhangen of hij nog in actie zal komen. Gisteravond laat, het bestuur van Ajax was toen nog in een spoedverga dering bijeen, leek het erop dat Ajax de wedstrijd op eigen veld in het sta dion aan de Middenweg zal spelen. Waarschijnlijk op een woensdagmid dag. Ajax deelde mee dat FC-Nüren- berg geen bezwaar heeft tegen een middagwedstrijd». USSEL Jan Janssen heeft dinsdag in het Franse Ussel een criterium over 158 kilometer gewonnen. Hij had een voorsprong van 1.01 op de Fransman Aimar. Reeds in de eerste ronde ont snapte de vroegere Tour de France winnaar Roger Pingeon uit het peloton en reed drie ronden alleen op kop. Daar na ontsnapte de Spanjaard San Miguel en nadat deze was achterhaald, pro beerde Lucien Aimar het. Vlak voor de laatste ronde werd deze ingelopen en toen zette Janssen zo'n sterke aanval in, dat het peloton hem moest laten gaan. De uitslag luidde: 1. Janssen (Ned.) 158 km in 4 uur 13 min.; 2. Aimar (Fr.) op 1.01; 3. Delisle (Fr.) op 1.02; 4. Wolfs- hohl (W.-Dld.) op 1.04; 5. San Miguel (Sp.) op 1.07. KOPENHAGEN Olie Madsen, oud middenvoor van de Rotterdamse voet balclub Sparta, heeft met een Kopen- haags team in een vriendschappelijke wedstrijd meegespeeld tegen de Wiener SC. Madsen, die volgens de geldende regels in Denemarken een half jaar niet met de amateurs mee mag spelen, maar voor dit optreden speciale permissie kreeg, was op dreef en scoorde twee maal. Eén van zijn doelpunten kwamen uit een strafschop. Het Kopenhaags team won met 4-1. MEXICO STAD Zeventien jon gens, die de deelstaten van Mexico vertegenwoordigen, zullen op 6 okto ber de Olympische vlam zwemmend van het fregat waarop de vlam naar Mexico is gekomen naar de oever in Vera Cruz brengen. Die laatste kilo meters voor het Mexicaanse land le verde echter een moeilijk probleem op, omdat haaien de kust voor Vera Cruz erg gevaarlijk maken. De organisato ren kwamen op het idee vier kleine marineschepen in te schakelen, die een dlluminiumnet door het water zullen slepen om de haaien bij de zeventien zwemmers (en de Olympische vlam) weg te houden. ASSEN Voor GVAV en het door invallers gehandicapte Nederlands mi litaire elftal is zeventig minuten lang het geheim van de geraffineerde com binatie en de sluitende aanval verbor gen gebleven. 0-0 werd de eindstand van dit teleurstellende duel dat twintig minuten voor afloop helemaal wegzonk in de vallende schemer tussen de den nen. Vooral voor de rust hebben de mili tairen geschraagd door de uitsteken- kende Van Veen (Sparta) op het mid denveld van alles geprobeerd de Gro ningse verdediging onder druk te zet ten maar de opbouw van de aanvallen steunde allerminst op de stevige waar den van techniek en tempo. Enkele ver dienstelijke acties van Heskamp (Twen te) en Geurten (MW) vergden veel van doelman Van Leeuwen. GVAV waarin de nieuwe aanwinsten Buis en Guns nauwelijks in staat wa ren voetbal met inhoud op de grasmat te leggen, trachtte bij herhaling de Deense spelers Pedersen en Fritsen in de juiste positie te brengen. Het heeft allemaal niets geholpen. De aanvallen bleven zonder karakter. SNEEK Een te zwakke en veran derlijke wind heeft de Sneekweek gis teren vrijwel lamgelegd. De route van bijna twintig kilometer bleek veel te lang voor de jonge zeilers in de klei nere jachten. Zij kwamen na zes uur varen pas door de finish. De Friezen wonnen de eerste team wedstrijd van de Regenbogen verras send. De Hollandse ploeg werd nogal gedupeerd door een fout van Hofland, die een aanvaring veroorzaakte. De Friezen behaalden 27.2 punten tegen Hofland 25. Het rustige weer speelde Bouw van Wijk in de kaart. Hij won de indivi duele wedstrijd en verkleinde zijn ach terstand op Hofland. Interessant was de strijd ook in de Valken en Zestien kwadraten. Wester lijkt thans de grootste kans hebber in de Valken. De finish van de Zestienkwadraten was zeer boeiend. Vijf schepen dreven vrijwel gelijk door de eindlijn. Favoriet Visser kon met zijn derde plaats tevreden zijn. Alber- da kwam eveneens dichter bij de hoofd prijs door zijn tweede overwinning in de Vrijheidsklasse. De uitslagen: Regenboogklasse: 1. Van Wijk, 2. Hofland; Valkenklasse: 1. Wester 2. De Vries; Vrijheidsklasse: 1. Alberda, 2. Stas; 16 m2: 1. Joop Hel der, 2. Kort; I'ampusklasse: 1. Van Dijk, 2. Brinkhorst; Finnjollen: 1. Gras, 2. Mansens; Spankerklasse: 1. Ruiter, 2. Hiemstra; OK-jollen: 1. Wolt huis, 2. Resink; Sternklasse: 1. Moo- jen, 2. Berkhout; Flying Junior: 1. Hoekstra, 2. Zwagerman: Soloklasse: 1. B. de Haas, 2. Lips; Olympiajollen: 1. Dickhof, 2. Hof. ENSCHEDE De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de tweede ronde van het toernooi om het open schaak kampioenschap van Nederland, luidden: De GrootBrahicki afg.; EpmansMar cus VzVz\ JansenDe Graaff VzVz\ SmitHoogendoorn Vz-~-Vz\ Rost van Tonningen—Verholt 01; Willemsen Schneiders afg. Uitslagen derde ronde: Verholt Marcus VzVzBranickiRost van »Ton- ningen VtVz\ De GraaffEtmans 10; HoogendoornDe Groot afg.; Schnei dersJansen 01WillemsenSmit Vz—K. DARMSTADT Het Nederlandse dameshandbalteam heeft dinsdag in Darmstadt met 10—6 verloren van Hessen. De Nederlandse heren speelden met 10—10 gelijk tegen de Hessische herenploeg. De beste man in de Neder landse ploeg was Van Loeffen, die zes keer scoorde. Negen minuten voor het einde had Nederland nog een voorsprong van 7—10, maar de Westduitser Hein- richs passeerde in de slotfase doelman Van Noesel nog drie keer. Ook in de tweede helft heeft GVAV een periode gedacht aan zijn reputatie en alles wees er op dat dit elftal ver langde naar op zijn minst één doelpunt. Er kwamen mogelijkheden voor de te gehaaste voorhoede, maar bij schoten van Pedersen en Fritsen toonde doel man Jan van Beveren (Sparta) gaarne en veelvuldig zijn grote talent. Twintig minuten voor het einde nam de duisternis definitief bezit van het As ser sportpark en bij 0-0 floot scheids rechter Regtop vroegtijdig voor het einde en konden tweeduizend bezoekers, die dof mompelden, de weg naar huls vinden. De organisatoren rekenen 7 septem ber op een zeer groot aantal deelnemers. Men verwacht ongeveer 100 nieuwelin gen onder wie veel renners uit Vee nendaal en omgeving aan de start, terwijl men streeft naar een gelijk aan tal amateurs. Zowel VW als SKF heb ben vele premies uitgeloofd in beide categorieën, waarvoor eveneens bekers beschikbaar zijn gesteld. Voor de Veenendaalse renners is een speciale premie uitgeloofd. Er wordt op advies van een official van Ren- en Toerclub „Amersfoort" gereden op een parcours van ongeveer lVz kilo meter. De deelnemers starten bij SKF op de Groeneveldselaan en rijden ver volgens over de Industrielaan, Nijver heidslaan, een klein gedeelte van de Laan der Techniek en Energielaan om weer op de Groeneveldselaan uit te komen. Aanvankelijk kreeg men toestemming voor een groter parcours, doch de heer Schoenmaker van Reiv en Toerclub „Amersfoort" gaf de voorkeur aan bo vengenoemd traject. De nieuwelingen die een afstand van 60 kilometer moeten afleggen, starten om 13.00 uur, terwijl de amateurs zich om 14.15 uur in de strijd werpen. Zij moeten een afstand afleggen van 100 kilometer. Gemeente en politie verlenen de volle medewerking aan de organisatoren van dit wielerevenement. De plaatselijke VVV was niet be- Wil men het beste commentaar dan moet men naar Bronstein luisteren, de man die alles kan, alles weet, alles weet, alles geeft, als het de schaak kunst maar ten goede komt: „Kavalek behoort binnen vijf jaar tot de wereld top". Dit soort beweringen komt veelal uit de mond van derden-onbevoegden, van spelers, die nauwelijks het mees- terspel kunnen volgen, laat staan een gedachtenvlucht als die van Kavalek vermogen te analyseren. Maar Bronstein... Hij was de gewel dige „absolute" schaker in dit toer nooi en in tientallen andere wedstrij den. Hij speelde voor de 75ste maal een grootmeesterresultaat bijeen. Hij kreeg van de Russische federatie de ti tel „elfde ter wereld", toen de We reldschaakbond de materie nog moest beginnen te regelen. Als er iemand tot oordelen is bevoegd, dan is het juist Bronstein, die het schaken als een kunst, een plicht, een cultuur an sich beschouwt. Enthousiast was Kroonprins David over Kavalek... toen die tegen hem had verloren. Dat klinkt bij velen als neerbuigende ijdelheid, bij Bronstein heeft een dergelijke geestdrift een waarde van een academische bul. Zo is het dus. Kavalek wordt geweldig groot, want Bronstein heeft een verkla ring uitgegeven. We kennen, naast prof. Euwe, nauwelijks iemand in de schaakwereld die zo'n gezag kan eta leren zonder daartoe een voetstuk te behoeven; dat voetstuk heeft Bron stein zelf gebouwd, al meer dan twin tig jaar. Een apart element in dit toernooi was de strijd van onze Olympiade spelers Donner, Ree, Bouwmeester, Langeweg en Kuijpers contra de gast- spelers. De onzen brachten het tot ruim 44 pet. Als men er van uitgaat en dat is o.i. nog een zwakke bewe ring dat de tegenstand ten minste zo sterk is als die gemiddeld tegen fi nale-ploegen zal zijn, staat het vrijwel vast, dat Nederland in de herfst in Lu gano die finale zal kunnen halen. Dat zou dan de terugkeer naar de Gouden Dagen betekenen, toen Euwe, Prins, Van Scheltinga, Cortlever en Kramer de toon aangaven. Dat Prins er nog bij zal zijn en Cortlever als non-playing captain zal fungeren als in dit ver band wel vermeldenswaard. Behalve dus, dat Kavalek groot, zeer groot is of wordt, noteren we ten- paald gecharmeerd van de „onaange name uitspraken" die de heer Poot had gebezigd over de vereniging. De heer Wiessing: „De VVV kon niet als financier optreden van de Vee nendaalse ronde en daardoor zijn er wellicht enkele misverstanden ont staan tussen de Utrechtse wielerent- housiast en de lokale VVV. Deze vereniging heeft echter toch relatief veel werk verzet en daarom achtten wij het bepaald opportuun on middellijk de hulp van de VVV bij de organisatie van de SKF-Ronde te aan vaarden." Volgons de SKF-voorlichtingsman heeft de heer Poot enorm geijverd om een Veenendaalse ronde te creëren en nu deze wedstrijd inderdaad officieel wordt gehouden, heeft hij zich terugge trokken. „Wij op onze beurt zijn hem dankbaar voor zijn vele werkzaamhe den." De advertentie in het blad van de KNWU is deze week geplaatst en bin nenkort moet de stroom van aanmel dingen binnenkomen. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat deze wielerwedstrijden een enorm groot publiek op de been zullen brengen vooral ook omdat in de nieuwelingen- rit veel renners uit Veenendaal en om geving aan de start verschijnen. De toeschouwers behoeven geen entree te betalen en kunnen nu eindelijk weer eens van nabij de wielersport meema ken. Slaagt de SKF-Ronde in september dan is het aldus de organisatoren niet uitgesloten, dat er volgend jaar opnieuw wedstrijden worden gehouden. slotte de sprong van de Nederlandse meesters Langeweg en Ree. Hun mees terschap is meer dan rijp. De afgelo pen week droomde men al van groot- meesterresultaten. Dit soort hardop- dromen lijkt op het publiceren van hallucinaties. De groei van meester naar grootmeester eist toewijding, er varing, studie, studie, studie; mentale hardheid, gelegenheid om te trainen en wat al niet meer. Voorwaarde is een geweldige toewij ding aan het schaken èn acceptabele materiële omstandigheden. Die toe wijding hebben Langeweg en Ree. Het IBM-toernooi gaf voor „de materie" een opzienbarende primeur weg. Dat het grootmeesterschap haalbaar is ach ten we niet uitgesloten, indien de con dities voor deze meesters goed tot zeer goed worden. Maar ook alleen dón. KERK RADE De Limburgse tweede- divisieclub Roda J.C. heeft dinsdag avond in Kerkrade een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Westduitse Bundesligaclub M.S.V. Duisburg met 14 verloren. Bij de rust was de stand 11. Er waren 4.000 toeschouwers. Het scoreverloop was: 15: Meuser 10, 43: Sabath 11, 60 en 61: Budde 12, 13, 88: Linssen 14. HAMBURG Okker en zijn Ameri kaanse partner Marty Riessen hebben zich bij de open Westduitse tenniskam pioenschappen zonder veel moeite ge plaatst voor de tweede ronde van het herendubbelspel. Zij lieten hun tegen standers, de Zuidafrikaan Garner en de Duitser Lanz slechts vier games. De set standen waren: 6-0, 6-3, 6-1. VICHY Spanje heeft in Vichy het tennistoernooi om de Galeabeker ge wonnen. In de finale versloeg het de jeugdspelers van Frankrijk met 3-2. Na de eerste enkelspelen en het dubbelspel hadden de Fransen nog een voorsprong van 2-1. In de strijd om de derde plaats versloeg Italië Rusland met 3-2. HILVERSUM De leerlingpikeurs namen in Hilversum vier van de ne gen koersen voor hun rekening en zij maakten er „volwassen gereden" rit ten van. De eerste koers voor leerlin gen werd gewonnen door Dorothéa die de leerling A. J. Mollema binnen zeer korte tijd zijn tweede overwinning be zorgde. De volgende twee leerlingennummers waren voor vertegenwoordigingen van het entrainement Wagenaar jr. dat derhalve niet alleen over uitstekende paarden maar ook over zeer veelbelo vende leerlingen blijk te beschikken. Dakota met G. Gommans op de sulky won met een uit de achterhoede gelan ceerde eindsprint duidelijk van favoriet Dox van Rood en Noot gereden door G. Scholten. Het derde leerlingennummer werd gewonnen door Bernadine ge stuurd door P. J. Zandt, ook afkomstig uit het entrainement van J. Wagenaar jr- De uitslagen luidden: Criterium voor leerling-pikeurs I, eerste afdeling: 1. Dorothéa (A. J. Mol lema) 1.24.4; 2. Benno Six; 3. Claudy Williams. Winn. 3,90; pl. 1,70 2,40 2,70; koppel 11,60; cov. 9,00; trio 921,50. Tweede afdeling: 1. Dakota (G. G. M. Gommans) 1.23.9; 2. Dox van Rood en Noot; 3. Brunhilde N. Winn. 2.90; pl. 1,40 1,40 2,00; koppel 6,80; cov. 3,30. Criterium voor leerling-pikeurs II: 1. Bernadine (P. J. Zandt) 1.22.1; 2. Cyrano Silk; 3. Barbarossa W. Winn. 3,60 (Stal); pl. 2,20 3,20 1,90; koppel 14,10; cov. 7,20; trio 231,20. Loosdrecht-prijs: 1. Boyke van Our Bonni (L. Schoonhoven jr.) 1.28.4; 2. Ylogie M; 3. Brün Beer. Winn. 2,50; pl. 1,30 3,00 1,40; koppel 20,40; cov. 13,50. Wasmeer-prijs, eerste afdeling: 1. Greta (C. G. P. Wortel) 1.32.2; 2. Guit; 3. Grootmeester. Winn. 3,30; pl. 1,60 2,10 1,50; koppel 6,20; cov. 6.90. Pijnenburgprljs: 1. Generique Bel- win (Th. Kooyman) 1.29.3; 2. Eroelina: 3. Gravin Rita W. Win. 4.20; pl. 1.70 1.90 1.40; koppel 10,90; cov. 8,00; trio 270,10. Wasmeerprijs, tweede afd: 1. Freule Hanover (J. de Graaf) 1.29.7; 2. Gra vin Johanna; 3. Fiasco Akerendam. Winn 2,20; pl. 1,50 1,90 1,60; koppel 4,90; cov. 6,80. Zuiderheideprijs 1. Esmeraldine H. (A. Haarselhorst) 1.24; 2. Fluweeltje; 3. Funny Guy. Winn.: 4.90 pl.: 2.30 3.30 2.40; koppel: 14.70: cov: 9.50; trio 364,50. VEENENDAAL De SKF-Ronde die op zaterdag 7 september voor de eer-1 ste maal wordt gehouden in Veenendaal wordt niet alleen door het Veenen daalse bedrijf georganiseerd. De plaatselijke VW die, volgens wiekrenthou- siast Jan Poot de boot had gemist, is nog wel degelijk op tijd gekomen, want zij heeft samen met SKF en Ren- en Toerclub „Amersfoort" getekend voor de organisatie van dit eerste Veenendaalse wielevenement sinds jaren. Dit werd gistermiddag meegedeeld op een persconferentie die was belegd door de directie van SKF alsmede de WV. De chtf-publiciteit van SKF, de heer J. M. J. Wiessing, sprak op deze bijeenkomst, die onder meer werd bijgewoond door twee vertegenwoordigers van de VVV, de heren D. Hup en voorzitter A. H. Zilstra, van „vele misverstanden tussen de V.V.V. en de heer Poot". „De Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer heeft wel degelijk een belangrijk ge deelte van de organisatie op zich genomen, vandaar dat wij onmiddellijk de hulp van deze vereniging bij de organisatie hebben aanvaard", aldus de heer Wiessing. De heer Poot, die nu verzekerd is van een Veenendaalse ronde, heeft zich (vol daan) teruggetrokken.

De Vallei | 1968 | | pagina 11