iSGP-raadslid C. de Lange: „De andere partijen gaan voor onze principes te VEL i UW VALLEI? Belt 10550 11079 Leden RMC voor winkelsluiting op woensdagmiddag Strubbelingen AR en SGP rond de laatste wethoudersverkiezing In raadzaal Amerongen: M. G. H. Hendriks: „Ik vind 't boeiende taak Terug m JT nu™ Fokpaardendag in Barneveld Zondag intrede ds. A. Jense Militairen onderscheiden 1 Jeugdvierdaagse weer van start Pagina WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1968 SAMENWERKING AR-CHU LEERSUM LEERSUM Volgens de vooratter van de C.H.U.-afdeling Leersuin, drs. A. G. W. Schapenk staat in Leersum een volledige samenwerking van de A.R. en de C.H.U. voor de deur. Drs. Schapenk is de nieuwe wethouder van Leer sum, maar hij vestigt er met nadruk de aandacht op, dat hij als lid van de C.H.U. spreekt over de genoemde samenwerking. De voorzitter van de A.R. in Leersum, mr. G. Jonkers, wil zich nog niet uit laten over de samenwerking. Het enige A.R.-raadslid in de plaatselijke ge meenteraad vertelt, dat men er naar streeft voor de volgende verkiezingen de samenwerking tussen de twee partijen verwezenlijkt te hebben. Ook de S.G.P. is bij de oriënterende en voorbereidende besprekingen betrok ken geweest. De heer C. de Lange, die deze partij in de raad vertegenwoordigt, verzekert echter, dat zijn partij nooit volledig met de A.R. en de C.H.U. zal samenwerken. „Als lid van de CHU, dus niet als wethouder, heb ik een uitgesproken voorkeur voor een bundeling van de conventionele partijen", aldus de heer Schapenk. De voorzitter van de CHU- afdeling Leersum zal zich dan ook hele maal inzetten voor de samenwerking. De belangrijkste factor, die een sa menwerking voor hem zo aantrekke lijk maakt is de geloofsovertuiging. Het gaat hem om christelijke politiek. „Of dat nu de CHU of de AR is, dat is voor mij lood om oud ijzer" Het voor deel, dat hieruit voortvloeit is puur praktisch. Door deze concentratie krijgt men volgens de heer Schapenk de beste politieke verhouding in Ne derland. Men krijgt een evenwichts- functie ten opzichte van de socialis ten en de liberalen. „Men krijgt een samenbundeling van partijen, die de bijbel als waarde beschouwen". Op de vraag of de SGP ook meedoet ant- uitgesloten. Zoals men weet is de SGP erg bijtig op de KVP. Ik weet niet of er in Leersum een afdeling van de KVP is". Het AR-raadslid Homan vertelt dat er momenteel een onderzoek gaande is naar de mogelijkheden van een sa menwerking tussen de plaatselijke conventionele partijen. „De vorige winter is men al met de vergaderin gen begonnen en die zijn Iaiter voort gezet. De SGP blijft vanaf die eerste vergaderingen wat op de achter grond". Volgens hem bekijkt men dus eerst de mogelijkheden van een permanent samengaan. Hierbij streeft men er naar, voor de eerstvolgende gemeen teraadsverkiezing de samenwerking te hebben verwezenlijkt. „Het zij dat we dan met een lijstverbinding komen of met één lijst. Dat weten we na de overeenstemming over ons program". De heer Homan ziet vele plaatselijke voordelen van een samenbundeling. „De voorzitters van de CHU en de AR zijn beiden nog jong. Ze hebben bei den 'n sociale inslag. Ze zijn beiden academisch gevormd. Zo krijgen we misschien wat meer radicaliteit in het gemeentebestuur". Hij gelooft dat de oude structuren binnen de CH en de AR vernieuwd en verbreed zullen worden. De SGP zal volgens hem aan vankelijk nog wat terughoudend tegen over deze nieuwe structuren staan. In de praktijk zullen ze toch uiteindelijk met ons mee gaan", aldus de heer Ho man. „Ze zullen hun starre houding moeten verlaten". De heer Homan kan nu in de raad nog niet veel merken van de toekom stige samenwerking. „Die is nog lang niet volledig". Hij heeft dat het sterkst gemerkt bij de laatste wethouders ver kiezing. „De heer Schapenk had veel meer stemmen kunnen hebben. Er had een royalere meerderheid kunnen zijn. Dat dit niet gebeurt is, is weer te wij ten aan de conservatieve houding van de SGP". De verklaring van SGP-raadslid De Lange druist hier regelrecht tegenin. Hij verzekert, dat de SGP nooit met de CHU of de AR zal meewerken, om dat er altijd strubbelingen zijn. Met name bij de laatste wethoudersverkie zing: „De AR en de CHU zouden sa menwerken. Maar als er een wethou der gekozen moet worden steunen ze elkaar niet. De AR sloot zich toen aan bij de groep Dell (Leersum's Belang). Wat heb ik er dan aan. Dat stuit me tegen de borst. Ik heb de heer Scha penk gestemd!". Volgens de heer De Lange heeft hij voor de verkiezing nog een gesprek gehad met de nieuwe wethouder. Hij had toen de heer Schapenk toegezegd, dat de SGP hem zou steunen. „We hebben trouwens al eerder moeilijkhe den met de andere partijen gehad. In dertijd vroeg de CHU mij, of ik wet houder wilde worden. Ik was toen nog bij de AR. Ik besprak dat met mijn partij en toen ik de toestemming had krabbelde de CHU weer terug. Later werd ik toch nog tijdelijk wethouder". Afgezien hiervan zal de SGP nog niet met de andere conventionelen sa mengaan. Er zijn te veel verschilpun ten. „Zoals we nu samenwerken gaat het prima", meent de heer De Lan ge. „Verder zullen we nooit gaan. De andere partijen gaan voor ons te ver". Alleen al om principiële redenen zal de toekomstige samenwerking van de conventionele partijen in Leersum voorlopig beperkt blijven tot de Anti Revolutionaire Partij en de Christelijk Historische Unie. In de bloemenwinkels zien we weer grote bloembollen aangeboden, de zo genaamde calchium of herfst-tyloos. Dit merkwaardige bolgewas is een „droog bloeier" die grote, op crocus gelijkende bloemen, voortbrengt. Ik raad u aan; koopt enige van deze zeer merkwaardi ge bollen, ze geven u veel genoegen. Zet zo'n bol gewoon op de vensterbank en na enkele weken ziet men de fraaie bloemen in rose en lila nuances ver schijnen. Men kan de bol ook op een schaaltje zetten, bedekt met mos; wit zand of grind, hetgeen een goed effect geeft. Zonder enig voedsel of water ont wikkelen zich de bloemen. Uitgebloeid zijnde moeten de bollen direct in de tuin worden uitgeplant. Tijdens of na de bloei vormt zich nog geen blad. Pas in het voorjaar zien we dan blade ren verschijnen. Geef de bollen een voedzaam plekje in de tuin blijven staan, waar ze zich In de nazomer komen dan do mooie bloemen te voorschijn. Ze kunnen dan weer in huis gehaald worden, doch ook in de tuin laten staan, waar ze zich steeds meer uitbreiden en grote boeket ten vormen. De bal maakt in het voor jaar drie bladeren en hiertussen ver schijnt een driehoekig gevomde doos vrucht. Dus de „voorjaarsvrucht" en de „najaarsbloem" behoren bij deze merkwaardige bolgewassen niet tot één en dezelfde groei-periode. Het is zó: het in het najaar bevruchte vruchtbeginsel blijft gedurende de winter in de grond verborgen en ontwikkelt zich in het daaropvolgend voorjaar pas tot een vrucht. Dit wordt in de Latijnse be woordingen „filius ante matreon" ge noemd, hetgeen zeggen wil „de zoon voor de moeder". Aldus leerde men ons vroeger op de school voor „algemene plantkunde". Succes toegewenst! Jammer, zeer jammer is het, dat men vaak kan constateren, dat zoveel gazons vol onkruid staan en niet op de juiste wijze worden verzorgd, dikwijls als ge volg van zogenaamd gebrek aan tijd. Onkruidbestrijding in uw gazon is een dringende noodzaak, wil dit niet door madeliefjes, weegbree en klaver over woekerd worden. Gazons zijn praktisch onkruidvrij te krijgen met een middel in spuitbus, „Orga-Mix" geheten. De spuitbus heeft iets bijzonders, namelijk een zogenaamd omkeerventiel. De bus kan dus op zijn kop worden gehouden, terwijl op een onkruidplek wordt gespo ten. Het tweede belangrijke punt is dat de stof als schuim op het onkruid komt, zodat men precies kan zien of de onkruidplek goed geraakt is. Het on kruid sterft af en op de ontstane open plek groeit spoedig weer gras voor een mooi gazon. Spuit vooral niet te veel op één plek, want dan kan het gras in de groei geremd worden, dus wordt het on kruid maar heel even „aangestipt". Voor grotere percelen kan men ge bruik maken van het vloeibare Orga- Mix in 100 cc-flacons, voor gieter of rugspuit op elk gewenst moment kan men ingrijpen van mei tot oktober Het is allemaal gemakkelijk en een vei lige methode, geen gieten, geen water en geen vuile handen bij het gebruik van een spuitbus Orga-Mix. Bloemen en planten moeten tegen in secten en schimmels beschermd wor den. Rupsen, luizen, wantsen en thrips kunnen door vreten en zuigen de sier- ven. Daarnaast bestaan er veel schim- planten ernstig beschadigen en door het overbrengen van ziekten doen afster- mels die de plant ziek maken (o.a. wit op rozen, begonia's en roetdauw. Tegen schimmelziekten moet zoveel mogelijk voorbehoedend worden opgetreden, vóórdat de infectie plaats vindt. Voor de bestrijding van insecten en schimmels kan men gebruik maken van „Orga-Fleur Super"-spuitbus. Tij dens het spuiten wordt de plant met een fijn laagje werkzame stof bedekt. Deze doodt zuigende en vretende insec ten en schimmelsporen. Men moet voor het gebriik de spuitbus goed schudden en tijdens het spuiten rechtop houden op een afstand van 30 cm van de te be spuiten plant. Bij schimmelziekten moet men preventief éénmaal per 14 dagen spuiten. Met de bestrijding door „Orga-Fleur", heeft men een directe veilige methode, het gehele jaar door houdt men hiermee de planten vrij van ongedierte en daardoor in onbelemmer de groei. Een zaak in tuinbouwartike- len, ook uw bloemist, zal u aan voor noemde bestrijdingsmiddelen kunnen helpen. Wat een vraag van abonnee H. J. Beuk betreft inzake de door u genoem de „gaatjesplant", wetenschappelijke naam is „monstera deleciosa", het vol gende: wanneer de plant flink groeit dan is het een heel normaal verschijn sel dat er op de stengel wortels ont staan. Dat zijn „luchtwortels" en moet u rustig laten doorgroeien. Zij verhogen straks de sierwaarde van de plant. De luchtwortels" kan men gemakkelijk lei den zodat ze op de potgrond terecht ko men en zich vastzetten. Het verhoogt de sierwaarde van de plant. ADVERTENTIE nrMvmMjrnrwwwmnwwMrMMWMMMMNMWM I De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. I VEENENDAAL Op de eiermarkt in Veenendaal werden 50.000 eieren aange voerd. De prijzen varieerden voor grote van 13,5014,25 en voor kleine eieren van 9,0012,Alles per 100 stuks. De handel was redelijk. BARNEVELD Het is met de reeks paardenfokdagen in onze streek nog lang niet afgelopen als men zo de ver schillende aankondigingen en berichten van de besturen van paardenfokvere- nigingen leest. In Barneveld wordt zo'n evenement weer gehouden op dinsdag 27 augustus en wel op het landgoed „De Schaffelaar". Dat is overigens een jaarlijkse terugkerend gebeuren. De fokkers weten er alles al van. Als ze het nog niet mochten weten: het vraagprogramma vermeldt veu lens en paarden van een tot en met drie jaar oud. De aangiften voor de keuringen, onverbrekelijk aan een paar- denfokdag verbonden, moeten voor za terdag 10 augustus worden ingediend bij de heer M. ter Horst Peutweg 6 te Barneveld, telefoon 034202145. EDE Tijdens een kerkdienst in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Beukenlaan, die op zondag 18 augus tus zal worden gehouden, zal de nieuwe herder van de Lutherse gemeente, ds. A. Jense, zijn intrede in Ede doen. Ds. Jense zal gedurende deze dienst in zijn nieuwe ambt worden bevestigd door dr W. J. Kooiman. Na afloop van de kerkdienst, die in de middag om drie uur begint, is er ruimschoots ge legenheid ds. Jense en diens echtgeno te te begroeten of nader kennis met hen te maken. Zij zullen dat ongetwij feld op prijs stellen want dat verge makkelijkt het werken in de gemeente. EDE. Twee verdienstelijke militai ren, werkzaam bij het 106 Verbindings bataljon in Ede, zijn dinsdagmiddag in de Arthur Koolkazerne onderscheiden. Dat waren twee beroepsonderofficieren, te weten de sergeanten eerste klasse G. W. F. Kruidbos en J. van den Bergh. Zij ontvingen de gouden medaille voor lang durige, eerlijke en trouwe dienst. Het ging, zoals dat gebruikelijk is, met een korte militaire plechtigheid vooraf waarna de onderscheiden onderofficie ren in de kring van chefs en collega's nog eens goed in de bloemetjes werden gezet. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur Boeiende belhamels AMERONGEN Kinderen in alle soorten en maten zijn tot 17 augustus aanstaande te zien in de raadszaal van het gemeentehuis te Amerongen. Men kan deze kinde ren zien, zoals kunstenaars ze za gen. Op de kop af zevenenvijftig schilderijen, tekeningen, aquarellen en plastieken die alle op het kind betrekking hebben. De tentoonstel ling Kinderen uit Amerongen en omgeving en kinderspeelgoed" Tussen de kunst hier en daar een antiek stuk kinderspeelgoed. Op het eerste gezicht lijkt deze expositie misschien een specifiek Amerongse aangelegenheid. Op de catalogus staan zelfs dikwijls de namen van de geportretteerde kinderen ver meld. De tentoonstelling is een ieder echter van harte aan te bevelen.. Behalve expressionisme en jonge re stijlen vindt men de kinderen op de meest uiteenlopende wijzen ge portretteerd. Zuiver naturalistisch- romantische schilderijen van adelij- ke kindertjes in „veel te volwassen kleertjes" gestoken, vergezeld van een "buitengewoon, trouwe hond en impressionistische, eerlijke momen ten uit het kinderleven, gezien door het oog van de ware kunstenaar. De eerste categorie schilderijen zijn meer „foto's" uit de vorige eeuw. Een treffend voorbeeld hier van is Jan Nannings van der Hoop, op achtjarige leeftijd geschilderd door de la Croix (1746). Een kopie van dit olieverfschilderij uit de ver zameling van mr. dr. K. F. O. Ja mes hangt in de raadszaal. Het schilderij is qua techniek uitstekend. Maar het heeft weinig te bieden: Het is meer een plaatje voor een ge schiedenisboek: „Dit is Jan toen hij acht jaar was en hij zulke kleren droeg. Die droegen alle kinderen in 1746". Verder laat het de kijker koud. N Als men echter voor een schilderij van Riet Dagnelie staat, wordt men getroffen. Men heeft contact met het kind, via de kunstenares. „Ma- rijn aan 't verven" is een van haar schilderijen cn het doet er niet toe wat voor kleren zij draagt of wat ze verft. Marijn is een schat van een kind. Dat zegt de schilderes in haar schilderij. Riet Dagnelie schildert het kind niet als een object. Zij is geen „fotograaf", die een plaatje maakt op bestelling en daarna geld beurt. Zij ziet het kind als een klein mens. Een wezentje dat kan denken, handelen en liefhebben. Zij houdt van kinderen en schildert ze even onschuldig en onbedorven als ze zijn. Haar impressies vormen het kind en niet de zuivere weergave van de neus en de mond. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de oude schilders allemaal „fotogra fen" waren. „Twee kinderen met tuinman" (plm. 1830) van Voordec- ker is bijvoorbeeld een echt speels schilderijtje. De vriendschap van de kinderen voor de tuinman straalt eruit. Zo zijn er nog wel enkele voorbeelden van de tentoongestelde werken op te noemen. Hoofdzakelijk vindt men echter al leen maar kinderportretten en dan in de volle betekenis van dit woord. Alleen Riet Dagnelie brengt werke lijk kinderen in hun wereld van ge luk en zorgen. Ze brengt ze uitbun dig spelend op een schommelstoel of in een schuimend bad. Ook hartveroverend is „Eva King- ma" (7 jaar) in 1963 geschilderd door Paul Kingma. Deze houtskool tekening toont een spontaan kind, een beetje brutaal en tegelijkertijd een beetje verlegen. Just Havelaar schilderde een „Amerongse jongen", die meer op een oude man lijkt. E. A. C. Reydon tekende een olijk „Meisje met po- nyhaar" in 1930. Vermeldenswaard is tenslotte nog het bronzen plastiek van Pieter Harreveld „Julie (Lud- Een van de treffende schilderijen van Riet Dagnelie. Een seconde uit het in tense leven van een kind. In die seconde vertelt de schilderes dlies van het kind. vik-) van der Hoop", een vermake lijk kinderkopje van een guitige kleuter. Een meesterstuk van Har reveld uit 1938. Het antieke kinderspeelgoed, dat eveneens in de raadszaal is te zien, zal jong en oud interesseren. Het speelgoed dateert uit de a chttiende en negentiende eeuw. De tentoonstelling is in haar geheel zeker een bezoek waard. Behoudens genoemde uitzonderingen krijgt men een heerlijk beeld vatn kinderen in hun eigen wereld, door volwassenen dikwijls benijd. De expositie is hoofdzakelijk een succes dank zij t werk van Riet Dagnelie en het on derwerp. Tot 17 augustus is deze tentoonstelling elke dag te bezoeken, behalve 's zondags. R. v. R. Een stuk speelgoed van onze voorouders. VEENENDAAL De heer M. G. H. Hendriks vertegenwoordigt sinds 1966 de Katholieke Volkspar tij in de Veenendaalse gemeente raad. Hij werd de opvolger van de heer A. J. M. Haggenburg, die we gens vertrek naar Arnhem voor het raadslidmaatschap moest bedanken. De heer Hendriks Ls in het dage- raadlidmaatschap moest bedanken. Hjks leven maatschappelijk werker en zijn beroep verloochent zich niet in zijn deelneming aan de discus sies in de raad. Vooral het zwak kere sociale volksdeel heeft zijn aandacht, wat zich uit in bijvoor beeld een herhaald vragen van de belangstelling van raad en college voor de problemen rond het woon wagenkamp. Anderzijds is in zijn werken in de raad vaak weinig te merken van zijn politieke kleur. Hij tracht te werken in het belang van de gehele gemeente, wat onder meer resulteerde in een „bussenplan". waar de stadsdienst van de NBM een uitvloeisel van is. „Ik vind het zinvol om nu we hal- verwege deze zittingsperiode geko men zijn een terugblik te werpen op de afgelopen twee jaar. Hoewel ik het nog geen geweldige mijlpaal vind, dat dit tussenstation van twee jaar kon worden aangedaan, moet wel worden vastgesteld, dat er in ge zamenlijk overleg over vele en be langrijke zaken beslissingen zijn ge vallen, die voor de Veenendaalse be volking van grote betekenis zijn ge weest. Persoonlijk vind ik het een boeiende zaak om in het dynami sche en snel groeiende Veenendaal mee te mogen werken aa* het uit stippelen van een koers. Grote pro jecten zijn de afgelopen jaren aan de orde gekomen, zoals de bouw van het raadhuis, de gigantische wo ningbouw, het politiebureau, het in structie- en overdekte zwembad en de rioolwaterzuiveringsinstallatie". Nog tal van andere zaken noemt de heer Hendriks, als voorzieningen voor het verkeer, op het terrein van culturele en maatschappelijke zaken, manier hieraan inhoud te geven, en het onderwijs, de sport en de jeugd. De heer Hendriks heeft een eigen mening over de taak van een raads lid: „Elk raadslid heeft in het to tale kader van zijn werk een eigen verantwoordeli j kheid. Persoonlijk neem ik deze taak zeer ernstig op. Raadslid worden is binnen bepaalde verhoudingen en groeperingen niet zo moeilijk, raadslid zijn daarente gen is niet zo eenvoudig. Ik zie het als een optimale dienstverlening aan de gemeenschap, waarvoor men zich vrijwillig beschikbaar heeft ge steld". In dit verband blijkt de heer Hendriks eigenlijk een tegenstander van een vergoeding voor het werk als raadslid. „Elk raadslid geeft op de hem eigen wijze en met de hem beschik bare capaciteiten inhoud aan deze opdracht. Ik heb geprobeerd op mijn heb daarbij in de afgelopen jaren veel geleerd en ik ben me er van bewust, dat ik nog veel zal moeten leren. Ik weet dat ik de afgelopen periode veel aan de weg heb ge timmerd, als eenmansfractie ver keer je daarbij in het nadeel tegen over grotere fracties. Je fttoet al het werk alleen doen en alle zaken zelf bekijken, er achteraan trekken, om tot een zo goed mogelijke oor deelsvorming te komen. Omdat mijn interesseveld zich niet tot enkele za ken beperkt, leidt dit er toe, dat je je met veel zaken gaat bezig hou den, wat weer tot gevolg heeft, dat je over veel zaken het woord voert. Elk raadslid heeft de vrijheid om op de hem eigen wijze zijn taak te vervullen, de een doet dit met veel stilzwijgen, de ander met praten. Naast noodzakelijk praten moet er ook wat gedaan worden. Welnu ook op dit punt ben ik niet met de ar men over elkaar blijven zitten. Hoofdzaak echter is en blijft, dat men gezamenlijk tot een zo goed mogelijke oordeelsvorming en be sluitvorming komt, die ten dienste van de gehele gemeenschap moet komen". In de komende jaren zullen vol gens de heer Hendriks tal van grote projecten onder handen genomen moeten worden, maar over de mo gelijkheid tot uitvoering daarvan is hij niet erg optimistisch: „Jam mer is, dat de gemeente in Neder land stuk voor stuk met een chro nisch geldgebrek te kampen heb ben. We kunnen niet uit de voeten, zoals we dat graag zouden willen. Bij alle projecten gaat het toch uit eindelijk om de mens, voor wie bin nen alle plannen en projecten een leefbare ruimte geschapen moet worden. Om dit alles te kunnen be reiken moet er met een te korte „fi nanciële" polsstok gesprongen wor den. De verantwoordelijkheid van het dagelijks bestuur der gemeente van de raadsleden en van het amb tenarenkorps is dan ook groot". r 5 k i I In een zevental artikelen ge ven de fractievoorzitters in de ■Veenendaalse gemeenteraad hun mening over de huidige gemeentepolitiek. De serie is opgezet ter gelegenheid van het feit, dat men momenteel op de helft van de normale zit tingsperiode van de raad is. Temeer daar een nieuwe par tij in 1966 haar intrede deed en er nog andere verschuivin gen warenis het interessant de mening vam de fracties over de afgelopen periode te horen en hun visie op de komende twee jaar te vernemen. In die visie speelt een onbekende mee: de nieuwe burgemees ter, naar wiens naam men nog slecht gissen kan. „Voor zover dit mogelijk is, zal ik proberen om de mens en de mens binnen dit gehele actieveld centraal te blijven zien. Het innemen van een afwachtende houding om de za ken op je af te laten komen is mij vreemd. Elk raadslid moet op zijn manier bouwstenen aandragen om te komen tot een eensgezinde en concrete realisering van het doel: waar dit mogelijk is de gemeen schap dienen. Ik hoop, dat de ko mende twee jaar met veel enthou siasme verder gewerkt kan wor den. Voor zover ik hiertoe in staat ben, zal ik hieraan graag mijn me dewerking blijven verlenen", aldus de heer Hendriks, enig vertegen woordiger van de KVP in Veenen daal. RHEDEN In hotel „De Koning van Denemarken" kwam de Rhenense Middenstands Centrale in ledenverga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer A. J. Bovenschen, die er zijn vakantie voor had onderbroken. Er was een schrijven ingekomen van burgemeester en wethouders waarin om advies werd gevraagd over de toe passing van de halvedagsluiting op grond van de winkelsluitingswet, dit in verband met het verzoek van één van de leden van, de RMC om voor zijn supermarkt een afwijkende regeling toe te passen, namelijk de maandag ochtend dicht en de woensdagmiddag open. Afgezien van het feit, dat de verga dering van mening was, dat een oneer lijke concurrentie wordt geschapen, om dat andere zaken - geen supermarkets - waar soortgelijke artikelen te koop zijn op woensdagmiddag wél moeten sluiten, woog voor de middenstanders het zwaarst dat het publiek nu een maal al jarenlang gewend is dat de winkels vrijwel allemaal op woens dagmiddag gesloten zijn. Bovendien wilde men liever de landelijke rege ling afwachten, die voor de midden stand de vijfdaagse werkweek aankon digt, namelijk gesloten van zaterdag 13 uur tot maandag 13 uur. Unaniem werd besloten het gemeen tebestuur te adviseren zich te houden aan de woensdagmiddagsluiting, zonder een keuzemogelijkheid in te voeren. VEENENDAAL Gistermiddag is in Veenendaal de jaarlijkse jeugdvierdaag- se van start gegaan. Het totaal-aantal deelnemers bedroeg 672, hetgeen ruim 100 meer betekent dan vorig jaar. Aan het slot van de eerste dag bleek, dat geen der deelnemers was uitgevallen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3