Provinciegrenzen zijn niet onaantastbaar Onderzoek naarj mogelijkheden j I Deltaprovineie j Veedieven overmeesterd en aan politie gegeven Getuigen denken onschuld van Van H. te kunnen aantonen centrale verwarm mg „BONANZA-KNOKPLOEG" IN FRIESLAND Vierjarig motorduiveltje HET SLEUTELWOORD „VOORZICHTIG" BLIJFT Miljonair was slachtoffer van chantage Politieman zou autohanden hebben doorgesneden A. MERKX Minister Beernink blijft bij standpunt: 99 RECTIFICATIE Arts veroordeeld wegens abortus Na Vierdaagse op rooftocht Veel getuigt nog tegen mogelijke gr af schender Zeventien j arige bekent man door ruit te hebben gesmeten Hum. Verbond is teleurgesteld over encycliek Hoofdcommissaris schaadde A'dams belang niet HET WEER IN EUROPA Haagse woningen „GEZOND" GOED WERK Politiespecialisten in Bergen op Zoom GEEN VERBAND EIGEN KERKDIENST ALIBI EVEN GEDULD Aardgas Oliestooklnstallaties Bedrijfsinstallaties Luchtverwarmlng Sprinklerinstallaties WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1968 DEN HAAG „Voorzichtig" is het sleutelwoord van mr. H. K. J. Beernink, de minister van Binnenlandse Zaken, ten opzichte van de verandering van pro vinciegrenzen. Zijn besluit om te laten onderzoeken, of er iets te zeggen zou zijn voor de vorming van een Deltaprovincie geeft hem aanleiding om de be hoedzaamheid nog eens te accentueren. „Wanneer er grote tegenstand tegen wijziging van de provinciegrenzen be staat en die tegenstand meen ik te bespeuren bij provincies en gemeen ten die een eventuele Deltaprovincie zouden moeten vormen moet men bijzonder voorzichtig zijn. Bovendien zijn bij wijziging van provinciegrenzen ook steeds de gemeenten betrokken en dan krijg je nog meer te maken met al lerlei gevoeligheden." Hij blijft niettemin bij het standpunt zoals het in de toelichting op zijn begro ting voor dit jaar is weergegeven: provinciegrenzen zijn bepaald niet on aantastbaar. De minister onderstreept dit met verwijzing naar enkele activi teiten ter voorbereiding van een wat andere bestuurlijke indeling op provin ciaal vlak. Een bestuurlijke commissie uit Ge deputeerde Staten van Groningen en Drente gaat na in hoeverre de grens tussen deze provincies moet worden her zien; Een wetsontwerp voor wijziging van de grens tussen Utrecht en Zuid- Holland in de buurt van Schoonhoven en Oudewater is in voorbereiding; De grens Friesland/Groningen wordt bekeken met de indeling van het Lau- werszeegebied. De voorzichtigheid van de minister jegens verandering van provinciegren zen wordt vooral ingegeven door het besef, dat voor veel Nederlanders „hun" provincie geen nietszeggende bestuurlijke eenheid is. De provinciale genootschappen op het terrein van cul tuur, wetenschapsbeoefening en derge lijke in Friesland en andere provincies tonen dat aan. De heer Beernink spreekt in dit ver band van „een gezond provincialisme". Hij herinnert aan de woorden van een commissaris der Koningin in Drente, die placht te zeggen: Als je Drente wilt be grijpen, moet je zeshonderd jaar in Drente hebben gewoond. Anders ligt de zaak in het westen van het land. In de beide Hollanden kan van provin cialisme in deze zin niet worden ge sproken, en evenmin in Utrecht. In Zee land echter heerst zeker een gezond pro vincialisme. „Als je daar aan wilt tor nen, moet je heel voorzichtig zijn." Deze laatste opmerking wijst niet op groot enthousiasme voor studie van de mogelijkheden van een Delta-provincie. Mr. Beernink wil de zaak nuchter be kijken. „De huidige gang van zaken in de Delta is bevredigend. De problemen die er liggen, kunnen wellicht op een heel andere wijze dan door vorming van een nieuwe provincie worden bena derd, zonder veel aan de bestuurlijke indeling te veranderen", meent hij. Het overlegorgaan van Rijnmond, Rotterdam en de drie betrokken provin cies kan heel goed werk doen. Een der gelijk overlegorgaan biedt, gesteund door goede streekplannen voor het be trokken gebied, zeker waarborgen om de ontwikkeling in de hand te houden, meent de minister. Het streekplan ziet hij mede als een middel om te zorgen, dat de sociale ge volgen van een snelle economische ont wikkeling de leefbaarheid in de Gouden Delta niet in het gedrang ko- ADVERTENTJ E met een feilloos uitgelijnde wagen op gave, veilige, mo derne banden en minutieus gebalanceerde wielen GENIET U VAN EEN AUTORIT! de vakmensen en de appa ratuur van kunnen u dit rijgenot ver schaffen. kosteloos inspekteren van uw banden levering van nieuwe en De Jonge REMOULD-ban- den voor bedrijfs- en personenwagens opsporen en verhelpen van elke verkeerde wielstand statisch én dynamisch balanceren van band/wiel in elke afmeting banden spoelen en op spanning brengen met zuivere stikstof gespecialiseerd in V) Michelin "X", ook ombouw van gewone naar radiaalbanden loopvlakvernieuwing in eigen fabriek Arnhemseweg 64 Apeldoorn tel. (05760)-33710 hoofdkantoor en fabriek te Deventer (05700)-! 5845 '8 Zaterdags tot 12.30 geopend MINISTER BEERNINK het zegt wel wat men. Hij wijst op het streekplan Voor- ne-Putten, dat naast industriegebieden 5 jyiinister mr. H. K. J. Beernink 5 (Binnenlandse Zaken) zal later J onderzoeken, welke voor- en nadelen J 5 zijn verbonden aan de vorming van een Deltaprovincie. Hij heeft dit t meegedeeld in een gesprek met het liberale Eerste-Kamerlid Sidney J. 1 van den Bergh. 5 Het Kamerlid pleit al enkele jaren J 5 voor indeling van de met elkaar sa- 5 menhangendc gebieden van Zuid- J Holland, Zeeland en West-Brabant in één Deltaprovincie. De minister k heeft uitdrukkelijk gezegd, dat de k studie geruime tijd zal vergen. De beslissing om de mogelijkheden van een Deltaprovincie te onderzoe- 5 ken, betekent in geen enkel opzicht dat minister Beernink een voorkeur k voor een nieuwe provincie heeft. Hij wil alleen weten of een andere pro vinciale indeling van het Deltage bied bepaalde voordelen heeft en welke bezwaren er aan kunnen kle- ven. k De heer Van den Bergh denkt aan J TT k een Deltaprovincie, die de hele Zuid- 5 als Geervliet Heenvliet en Spijkemsse k west-hoek van Nederland omvat, in- 5 recreatieve bestemmingen, reserveert clusief Rotterdam en Rijnmond. De in Oostvoorne en Rockanje. J problemen van de Gouden Delta zou- 5 Wanneer strikt wordt vastgehouden J den dan xyns inziens op het bestuur- 5 aan de streekplannen, bestaat er geen j iijRe viak doelmatig kunnen worden 5 gevaar dat de industrie de belangen 5 aangepakt van de agrariërs en die met het oog op J De commissarissen der Koningin 5 de recreatie gaat overwoekeren Wel k in Zuid.Holland en Zeeland, de bur- 5 kan het nodig zijn bepaalde industrieën 5 ^meesters van Rotterdam en Vlis- 5 naar een andere plaats te verwijzen .j en de aftredende voorzitter 5 dan die zij wensen maar zoveel moge- van RiJnmond, mr. v. G. M. Marij- 5 lijk moet je de industrie vrijlaten bij fcebben on, verklaard nlets de keuze van de plaats van vatiging. in het Ian_Van den Bergh te lien. Het gevaar dat de democratische con- k trole op de ontwikkeling in de knel komt als de bestuurlijke begeleiding via allerlei overlegorganen loopt, acht hij klein. De beslissingen moeten immers steeds worden genomen in de gemeente en provinciale besturen, waar volledige democratische controle door gekozen volksvertegenwoordigers op wordt uit geoefend, aldus minister Beernink. BERGEN OP ZOOM Zes van de beste Nederlandse rechercheurs ztfn gistermorgen in Bergen op Zoom aan gekomen om de recherche van die ge meente te helpen bij het onderzoek naar de moordaanslag op de 74-jarige miljonair Chr. Rogier. De heer Rogier werd zaterdagavond neergeslagen en gestoken in de hal van zijn villa. Hij werd zondagmorgen door zijn huisknecht gevonden en ligt nog steeds bewusteloos in een zieken huis in Tilburg. De zes rechercheurs die aan het Bergen op Zoomse politie korps zijn toegevoegd, hebben grote ervaring in de behandeling van moord zaken en komen uit verschillende dis tricten. Voor hen is voor ten minste een week in Bergen op Zoom onder dak gezorgd. Tot deze unieke maatregel is beslo ten nadat de Bergen op Zoomse poli tie aanwijzingen had gekregen dat de 74-jarige grootindustrieel het slachtof fer is geworden van chantage. Deze aanwijzing is een van de weinige pun ten waar de politie tot nu toe houvast aan heeft. Het onderzoek, dat zeer moeizaam verloopt, strekt zich uit over heel Nederland. Gisteravond stond de politie uit Bergen op Zoom ook in contact met haar collega's in Amsterdam. Er zijn in de laatste jaren twee ho mofielen vermoord. Dat waren de Britse filmregisseur Claude Berkelev en de uit Indonesië afkomstige heer Souman. Beide moordzaken zijn nooit opgelost Volgens de Bergen op Zoom se politie wordt de aanslag op de heer Rogier echter niet met deze moorden in verband gebracht. Het contact dat met de Amsterdam se politie is ontstaan, zou op een tip berusten die uit Amsterdam is geko men maar die, na eerste onderzoek, waardeloos zou zijn gebleken. Zoals bekend, is de heer Rogier jaren geleden bij een zedenschandaal in Ber gen op Zoom betrokken geweest. Hij had voornamelijk contacten met man nen en jongens en in dit wereldje heeft de politie maar moeizaam voet aan de grond kunnen krijgen. Mede hierdoor is besloten zes rechercheurs van de Rijkspolitie in Bergen op Zoom te detacheren. Ook personeelstekort en een grote reeks onopgeloste inbraken hebben aan dit besluit ten grondslag gelegen. De toestand van de heer Rogier was gisteravond onveranderd slecht. De kans dat hij tot bewustzijn zal komen, wordt vrijwel uitgesloten geacht. Gisteravond laat werd nog bekend dat op de avond van de aanslag een personenauto vermoedelijk een Re nault voor de deur van de heer Ro gter heeft gestaan. De auto was opge merkt door een echtpaar dat op visite wilde gaan in de straat waar de heer Rogier woont, maar op het betrokken adres niemand thuis vond. De Spaarbank van de Stad Amster dam werkt vrijdagavond mee aan de actie ten bate van de slachtoffers in Biafra door haar kantoren open te hou den om giften aan te nemen. In ons bericht over de actie, in de krant van gisteren, werd abusievelijk de Amster damse Handelsbank vermeld. MAASTRICHT Wegens het plegen van criminele abortus, heeft de recht bank in Maastricht de 63-jarige Maastrichtse arts J. V. veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De arts had veertien dagen geleden terecht gestaan wegens twee gevallen van criminele abortus. De officier van justitie had het toen de arts hoogst kwalijk genomen, dat hij een meisje in contact had gebracht met een Duitse aborteuse, nadat zijn behandeling niet het gewenste resultaat had opgeleverd. Het feit, dat de arts in beide geval len f 2000,- honorarium had geëist, was door de officier van justitie gekwalifi ceerd als het misbruik maken van een noodsituatie. Hij had een jaar gevange nisstraf geëist. ZAANDAM De Zaandamse politie heeft een 19-jarige en een 26-jarige man gearresteerd, die als verpleegden van een psychiatrische inrichting de benen hadden genomene nadat zjj hadden deelgenomen aan de Vierdaagse in N(j- megen. Het tweetal bleek de afgelopen we ken een ware rooftocht te hebben on dernomen door Nederland en België. In Zaandam pleegden zij enkele inbra ken, waarbij de buit enkele duizenden guldens bedroeg. In Nijmegen, Amster dam en Eindhoven stalen zij auto's, die zij verwisselden als de benzine op was. Verder bekenden zij inbraken in Oosterhout, Vlissingen, Zeist, Rhenen, Barneveld, Oosterbeek, Beverwijk en Groningen. Hun activiteiten in België worden nog onderzocht. DEN HAAG „Het is een verbijs terende zaak wanneer een politieman een feit begaat waartegen hij zelf zou moeten optreden", aldus de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, die gistermiddag tegen de 51-jarige op perwachtmeester van de rijkspolitie M. B. van M., postcommandant in Nootdorp, een week gevangenisstraf eiste wegens vernieling. Van M. zou op een nacht van drie geparkeerde auto's een band hebben doorgesneden. Nadat hij enkele dagen ziekteverlof had gekregen, ging de politieman in de nacht van 20 op 21 januari een rond gang maken door het dorp om te kij ken waar men nog op was. De man werd namelijk herhaaldelijk 's nachts opgebeld, en dat was ook die nacht ge beurd. In een huis op de hoek van de Delflandweg en de Veenweg zag hij een hem bekende groep mensen, die kennelijk in feestemming waren. Op het erf bij het huis stonden drie auto's en een paar brommers. De politieman vertelde dat hij had gezien dat de rechter achterband van een van de auto's leeg was. Aan de lin ker voorzijde had hij een man gezien in gebukte houding. Toen hij de man aanriep nam deze de vlucht. Van M. rende hem achterna, maar struikelde. Hij pakte toen zijn fiets, die voor een huis stond. Op dat ogenblik waren enkele jonge lieden naar buiten gekomen. Tegen hun had de opper gezegd dat hij iemand zocht die waarschijnlijk banden van ge parkeerde auto's had doorgesneden. De jongelui waren in de buurt gaan zoeken maar hadden niemand gevon den. Een van de jongelui opperde toen dat de politie het wellicht zelf had ge daan. Deze opmerking was voor Van M. aanleiding geweest zich niet verder met het onderzoek te bemoeien. De vol gende dag had hij de groepscomman dant in Zoetermeer gewaarschuwd. Op een vraag van de president van de rechtbank zei de opperwachtmeester gisteren dat hij met bepaalde jongelui al eerder moeilijkheden had gehad we gens diefstal. Twee jongelui vertelden ter zitting dat zij iemand met een hoed op bij de auto hadden gezien. Zij gingen naar buiten en hoorden toen een sissend ge luid van leeglopende banden. Zij zagen een man in donkere kle ding en met een zwarte hoed op naar een fiets lopen. Dat bleek later Van M. te zijn. De verdediger van Van M. wees er pp dat de opper iemand is met 28 dienstjaren. Hij achtte het ongelooflijk dat hij de vernielingen zou hebben ge pleegd. SINT JOHANNESGA Het Schar, een stuk land dat meer wildernis dan weiland is, ten oosten van Sint Johannesga is gisternacht het decor geweest van een kloppartij k la Bonanza. Alle ingrediënten daarvoor waren aanwezig: veedieven, stalen vuisten en het zegevieren van de gerechtigheid. De vechtpartij was de climax van een jaren lange smeulende strijd tus sen twee veehandelaren: A. van Es uit Sint Johannesga en de 66-jarige G. de V. uit Rottum. De strijd was al eens opgelaaid op 20 juli, toen veehandelaar Van Es bij de politie aangifte deed van diefstal van vier schapen, die uit zijn wei wa ren gestolen. Hij kon er bij vertellen, dat de dieren rustig liepen te grazen bij De V. in Rottum. De Rottummer en zijn 36-jarige mak ker I. B., eveneens uit Rottum, bleken toen op papier weliswaar de diefstal te hebben gepleegd een moederschaps- proef en een bloedproef wezen dat uit maar wettelijk was geen bewijs van de diefstal te leveren. De veedieven gingen vrijuit. Toen in de nacht van vrijdag op za terdag de 21 schapen en de twee lam meren van Van Es plotseling op de weg liepen, dacht de veehandelaar uit Sint Johannesga daar het zijne van. Helemaal vier jaar is deze dreumes, William Boschma. De Arnhemse coureur Stef van de Sluis heeft de motor Speciaal gebouwd voor het ventje, dat niet be hoeft te schakelen omdat het motortje een afgezaagde motorfiets met lichtge wicht scooterwiélen automatisch is. Natuurlijk mag Williammetje niet op de openbare weg rijden. Maar aan het ruige terreinwerk is hij allang toe, terwijl zijn leeftijdgenootjes over een paar da gen manmoedig hun eerste schoolse blokken op elkaar zullen stapelen. HASSELT Kort voordat de rechtbank van het Belgische Hasselt gisteroch tend in raadkamer ging beslissen of het aanhoudingsmandaat voor de van graf- en kerkschennerij verdachte Hans van H. moest worden verlengd, meldden zich bij het parket van Hasselt enkele getuigen, die zeiden dat zij diens onschuld kunnen aantonen. De tijd ontbrak om deze nieuwe as pecten direct te controleren. Ofschoon het aanhoudingsmandaat van Hans van H. gisteren met een maand is verlengd, is er toch sprake van dat Hans van H. binnen enkele dagen kan worden vrijge laten. „Zo ver is het echter nog niet", werd ons op het Hasseltse parket gezegd. De getuigen zeggen dat zij kunnen bewij zen dat Van H. op tijdstippen, waarop onder andere de basiliek in Koekelberg bij Brussel werd beklad en drie kerkho ven in Belgische plaatsen werden ge schonden, bij zijn vrouw en kinderen in het Duitse Werl was. Ofschoon veel aanwijzingen tegen hem pleiten, zal ernstig over vrijlating moeten worden gedacht als deze verklaringen onder ede worden bevestigd. Hans van H. is na de zitting van de rechtbank naar de gevangenis in Has selt teruggebracht. Het tijdstip van de zitting was zonder nadere aankondiging anderhalf uur ver vroegd, zodat de beide raadslieden van Van H. niet bij het verhoor in de raad kamer waren. Zij hebben Van H. ach teraf in de gevangenis bezocht. Tijdens zijn voorarrest is het verzoek van Hans van H. ingewilligd om elke morgen een eigen kerkdienst te houden. Hoewel hij geen priester is, draagt hij in de gevangenis elke ochtend een mis op. De benodigde attributen zijn uit zijn huis in Hasselt, waar hij een complete kapel had ingericht, naar de gevange nis overgebracht. De Bijzondere Opsporingsbrigade van de Belgische Rijkswacht, is er nog steeds vast van overtuigd dat Hans van H. de grafschenner is. „Wij hebben 35 positieve verdacht makingen tegen hem ingebracht", zei ons een functionaris van de B.O.B. in Hasselt. „Daarbij zijn ontstellende ga ten in het alibi van Hans van H. Daar bij komt dat deze man, die geen be trekking heeft, in nog geen twee jaar tijds toch maar 40.750 km heeft gere den in zijn auto. Voor een particulier, die alleen maar voor zijn plezier een auto heeft, is dat veel". „Het is echter opvallend veel voor een man als Hans van |i. die zegt dat hij vrijwel nooit op reis ging, geen grote vakantieritten maakte en bijna altijd thuis zat bij vrouw en kinderen. Hij heeft ons nog geen verklaring kun nen geven voor dat aantal kilometers dat niet ver afwijkt van de ritten die de grafschenner heeft gemaakt." De B.O.B. was erop voorbereid dat tijdens de detentie van Hans van H. in België en Nederland graf- en kerk- schennerijen zouden worden gepleegd. Volgens mr. G. van Even, de subsi tuut-officier van justitie die voor de Belgische krijgsraad in het Duitse Ne- heim het eerste vooronderzoek heeft geleid tegen Hans van H., zou de ver dachte in brieven die door mr. Van Even waren gecontroleerd, om een alibi hebben gevraagd. In deze brieven zou hij hebben ge schreven dat er tijdens zijn gevangen schap nieuwe graf- en kerkschennerij- en moesten worden gepleegd. Een bevestiging daarvan zou ook te vinden zijn in de voorlopige conclusie van Haagse grafologen. Deze voorlopi ge conclusie bevat o.a. de opmerking dat enkele woorden die in de kerken van Bréda en Roosendaal in viltstift waren aangebracht verrassend veel overeenkomst vertonen met het schrift van Hans van H. „Mogelijk zijn deze woorden geschre ven door iemand die zich heeft ge oefend om het handschrift van Van H. na te bootsen," aldus een voorlopig rapport dat ter kennis van de Belgi sche B.O.B. zou zijn gebracht. Hij besloot zich aan het hoofd te stel len van een knokploeg bestaande uit twee uit de kluiten gewassen broers van Van Es en hemzelf. Als verbin dingsman zou de heer H. Sijbinga op treden. Het ploegje hoefde maar enkele nach ten geduld te hebben. Een auto met drie niet minder ontwikkelde mannen erin stopte bij het hek van het weiland waar de schapen graasden. De touwen van het hek werden doorgesneden en de schapen bijeen gedreven. Op het moment, dat de dieren in een hokje langs de weg bijeen waren ge bracht vond de commandant van knok ploeg Van Es het welletjes. Samen met zijn mannen sprong hij de veedieven op de nek en het hamerde bonkige sla gen. Terwijl Sijbinga als verbindingsman de politie alarmeerde mepten de drie gebroeders op de ploeg uit Rottum in. Toen de politie arriveerde rustten de Van Essen, op de lichamen van de verslagenen gezeten uit van de strijd. De politie nam de Rottummer vee houder, zijn 3;oon W. de V. en de fa brieksarbeider I. B. mee naar het bu reau. De anderen mochten na verhoor naar huis. De officier van justitie in Leeuwarden onderzoekt nu de diepere oorzaken van de vete tussen de hande laren. DEN HAAG Een zeventienjarige Hagenaar heeft bekend zaterdagnacht de 22-jarige Rijswijkse classificeerder Daniel Litzau door een ruit te hebben gesmeten, waarna deze is overleden. Zondagavond had hij zich samen met een zestienjarige kameraad al bij de Haagse politie gemeld. De zestienjarige is inmiddels vrijge laten, nadat uit getuigenverklaringen was gebleken dat hij eerste hulp had geboden door de halsslagader van de classificeerder dicht te drukken. De zeventienjarige had zowel in als buiten de Haagse bar Rio Grande in de Herenstraat gevochten met Daniel Litzau. UTRECHT Het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond heeft met „diepe teleurstelling" en „grote onge rustheid" kennis genomen van de pau selijke encycliek „Humanae Vitae". In een open brief schreef het hoofd bestuur gisteren dat hoewel het niet di rect betrokken is bij deze pauselijke uitspraak het toch meent met klem er tegen te moeten protesteren in verband met de consequenties die deze uitspraak in de gehele wereld kan hebben. Het hoofdbestuur noemt het pauselij ke verbod tot het gebruik van voorbe hoedsmiddelen gevaarlijk, omdat door dit verbod de toeneming van de wereld bevolking wordt bevorderd. De knokploeg gebroeders Van E$ uit Johannesga, met uiterst link hun vriend H. Sijbinga. Naast hem, A. van Es, die zijn broers te hulp riep om een aantal veedieven te pakken, die het op zijn schapen hadden voor zien. AMSTERDAM Hoofdcommissaris P. A. Jong heeft het belang van Am sterdam niet geschaad toen hij bij de installatie van de nieuwe korpschef van de Leeuwarder politie zei: „Het lijkt nu rustig (in Amsterdam) maar nog steeds worden er plannen gesmeed om het weer te proberen." Dit antwoorden B. en W. van Am sterdam op vragen, die het pacifisti sche raadslid J. Steijger over de uitla ting van de hoofdcommisaris had ge steld. De hoofdcommissaris voerde niet het woord tijdens de officiële installatie plechtigheid; hij hield slechts een toe spraakje daarna, toen hij de nieuwt Leeuwarder korpschef H. Postma, vroe ger lid van de Amsterdamse politie, fe liciteerde. In dat toespraakje heeft hij begrij pelijkerwijs ook even gereageerd op tijdens de officiële installatie gemaak te opmerkingen over Amsterdamse toe standen. De hoofdcommissaris had geen bepaalde groepen op het oog, al dus het antwoord aan de heer Steijger. Plaats weer wind max. temp. gisteren 3 c co Den Helder regen ono 20 0.1 Ypenburg mist ono 21 1 Vlissingen g.bew. no 21 6 Eelde g.bew. 0 24 7 De Bilt zw.bew. 0 22 2 Twente regen 0 21 2 Eindhoven g.bew. ozo 22 40 Z.-Limburg g.bew. zzo 23 0.S Helsinki onbew. zw 24 0 Stockholm h.bew. wzw 27 0 Oslo g.bew. n 25 0 Kopenhagen h.bew. 0 22 0 Aberdeen onbew. nw 18 0 Londen motregen n 19 7 Amsterdam h.bew. 0 22 0.8 Brussel regen z 23 6 Luxemburg regen zzw 17 3 Parijs motregen wzw 18 16 Bordeaux h.bew. zzw 22 2 Grenoble g.bew. windst. 25 4 Nice l.bew. n 26 3 Berlijn regen 0 28 1 Frankfort mist zzw 22 12 München regen zzw 22 8 Zürich regen zzw 23 9 Genève g.bew. windst. 24 7 Locarno regen 0 23 5 Wenen g.bew. ozo 27 38 Innsbruck regen windst. 22 20 Belgrado zw.bew. 0 29 O.S Rome zw.bew. w 30 0 Barcelona mist windst. 0 Madrid onbew. windst. 29 0 i«j» vragen over mien m DEN HAAG Zijn veilige personen liften voor woningwetwoningen in Den Haag te duur, vraagt het socialistische raadslid P. Versteeg aan B. en W. van Den Haag. Op 27 juli was in een flat gebouw aan de Meppelweg in Den Haag een kleuter met de linkerarm bekneld geraakt tussen de kooi en de schacht van de lift ADVERTENTIE VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. APELDOORN Kanaalpad 1v Tel. (05760) 13879 Vestigingen te Beverwijk en Bussum

De Vallei | 1968 | | pagina 7