Hoekstra won eerste etappe Harderwijker Driedaagse Ongeveer nu voor ongekend lage prijzen! 5.- 10.- 15.- 20.- 25.- VAN SGHUPPEN ^xo&e/L Open kampioenschap van Nederland Nederland opnieuw duidelijk sterker Zoek nog een leuke japon uit. Om de prijs hoeft U het niet te laten. Zie onze etalage Bierkenners vragen Fql attaquerende Den Hertog kreeg geen metertje vrijheid HEIN UITSLAG ADVERTENTIE-PRIJSVRAAG Twee Marokkanen in arrest voor mishandeling Nieuwe illegale radiozender In Tilburg en Breda proef met alarmnummer I.P.I. doet op De Gaulle beroep Terreuractie in Saigon Er komt biografie van Koos Speenhoff Abernathy kreeg rekening LET OPI seett if energie Ronde gepakt Sterke kopgroep Schaken Koninkrijksspelen Metalen filter voor sigaretten HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL Tn december 1967 werden krantenlezers uitgenodigd om zes verschillende kleuren-stillevens uit dagblad-advertenties op te sporen en toe te zenden aan de Grolsche Bierbrouwerij, onder beantwoording van de vraag: Welke bijzondere bedoeling had genoemde brouwerij met die advertentie? Het aantal inzendingen was zó groot en de kwaliteit van de omschrijvingen - al of niet op rijm - liep dikwijls zo weinig uiteen, dat de jury aan de beoordeling en vergelyking van de inzendingen zeer veel tijd heeft moeten besteden, reden waarom de uitslag eerst nu kan worden gepubliceerd. De bijzondere bedoeling van de bewuste advertentie was: Grolsch, algemeen bekend door de beugelfles, is ook verkrijgbaar in pijpjes. Het Grolsch in pijpjes is precies hetzelfde verse bier als dat in beugelflessen. Het is daarom niet nodig dat liefhebbers van Grolsch - die om welke reden dan ook - de voorkeur aan een kleinere fles dan de beugelfles geven, bier van een ander merk kopen. v De Heer C. J. J. Hugens, Diepenbrocklaan 4, Leiden, omschreef de bij zondere bedoeling het beste. Hij won ƒ1000.—. Hieronder volgen de namen en- adressen van 117 van de overige 517 prijswinnaars. Alle prijzen worden aan de winnaars toegezonden. Verborgen goud in de Kalahari? Pagina 10 TTARDERWIJK Zyn supporters wilden hem wel naar de overwinning dra- Al- gen maar wat Fedor den Hertog woensdagavond deed, hoe fel hy ook at taqueerde, hij kreeg steeds enkele mensen aan zijn wiel en kon geen gat slaan. De overwinning in de eerste etappe van de tweede Harderwijker wielerdriedaagse om de Grote Marsprys ging naar Pierre Hoekstra uit Ureterp. De stoere Fries nam samen met Joop Zoetemelk, Jans Vlot en de weer sterk rydendc Harm Hol stege een ronde voorsprong en bleek over de langste adem te beschikken. Tcrwyl het peloton zich opmaakte voor de laatste volle ronde ging hy triomfantelijk als eerste over de meet. Het is op het parcours aan de Guido Gezellelaan ter elf der ure uitgezet omdat de geplande route geblokkeerd werd, een aantrekkelijke wedstrijd geworden. De renners waren kennelijk geïnspireerd door de hartver warmende huldiging van Fedor den Hertog en Theo de Waal en door het onge kend hoge aantal premies. Hoe dan ook, zy hebben 75 ronden lang boeiende stryd geleverd hetgeen een belofte inhoudt voor de ritten die nog komen gaan. Den Hertog en De Waal debute rend als amateur, maakten voor de wed strijd een ereronde in de auto van Freek Op 't Einde, de chauffeur van Ab Gel dermans in de Tour de France. Zij kregen bloemen van de kleine Joke Zaal en geschenken van de organisa toren. De honderden langs het parcours hebben de favorieten stormachtig toege juicht. Op het fraaie parcours langs de gracht, waar de rëhn'érs vantïit èlle hoeken bijna de gehele route waren te volgen, zetten de Amstel-rijders Den Hertog en Zoetemelk direct de lont in het kruitvat. Fedor durfde zich in de bochten niet geheel te geven en mede doordat de compacte meute op het punt „pak Fedor" eendrachtig samenwerk ten liep de vroege vlucht op niets uit. Steeds weer waren het anderen die het probeerden. Vooral Zoetemelk was ac tief maar de Epenaar Albert Schro ten bleek ook bereid om alles uit zijn body te persen. het peloton voor een voldongen feit ge steld. Den Hertog was wellicht de enige die de sprong had kunnen maken. Zijn Amstel-tricot werkte echter als de be kende rode lap op de stier en hij kreeg geen metertje vrijheid. Wanneer hij aan de kop van het peloton ver scheen viel dit gelijk aan rafels uit een. Ondertussen ging het vijftal aan de leiding gestaag door en liep uit naar een winst van 33 seconden halverwege de wedstrijd. Niemeyer zag door een platte tube zijn kansen op de eindzege in rook opgaan. Hij kwam een ronde achter en voegde zich toen weer bij de vluchtmakkers. Na een rondelang aan de staart te hebben gehangen volgde er een vermaan van de wedstrijdcommis sarissen. Dat was Freddie's eer te na en vanaf dat moment heeft hij heel wat kopwerk gedaan. Tot in de 27e van de 75 ronden bleef het rennersveld betrekkelijk gesloten. Toen op het moment dat dertien ren ners die licht afgescheiden waren, te ruggepakt werden, ging Zoetemelk op nieuw aan de haal. Freddie Niemeyer, Harm Holstege, Jans Vlot en Pierre Hoekstra waren attent en pakten zijn wiel. Het vijftal nam snel een aantal se conden en langzaam maar zeker werd Het resulteerde in een groeiende tijd winst. De sterke kopgroep kwam iede re ronde dichter bij het peloton. Gesti muleerd door een premie van vijftig gulden voor de renner die het eerst een lap uit zou delen zetten zij er te gen het einde van de wedstrijd nog eens goed de gang in. Twaalf keer moest 't parcours nog afgelegd worden op het moment dat Zoetemelk als eerste op 't peloton neerstreek en de finishlijn passeerde. In de slotfase hebben Wim Holstege De start van de eerste etappe, links naast Chris Delbressine, Fedor den Hertog, 2e van rechts Joop Zoetemelk. O en Den Hartog van alles geprobeerd om uit het peloton weg te komen maar het lukte niet. In de laatste ronde reed krachtmens Hoekstra vrijwel onbe dreigd naar de overwinning. Voor hem bloemen en zoenen van Janna op 't Ein de. Niemeyer won de §purt van het pe loton en dat is een compliment waard na de inspanningen die hij zich tevoren getroost had. De uitslag van de eerste avond: 1. Pierre Hoekstra (Ureterp), 2. Jans Vlot (Wanneperveen), 3. Joop Zoete melk (Rijpwatering), 4. Harm Holstege (Nunspeet), 5. op één ronde Freddie Niemeyer (Hengelo), 6. Peter Kissner (Heikant), 7. Guus Zantingh (Aalsmeer), 8. Peter van der Kruys (Helmond), 9. Albert Schroten (Epe), 10. Henk van Bavel (Boxtel), 11. H. Gorter (Amster dam), 12. J. v. d. Beek (Barneveld), 13. H. Hulleman (Opmeer). 14. Nico Ver meulen (Amsterdam), 15. Wim Holste ge (Nunspeet). 16. Theo de Waal (Har derwijk), 17. Henk Scholten (Epe), 18. H. Troost (Nijbroek). AMSTERDAM De recherche van bureau Warmoesstraat heeft de 21- jarige hotelbediende D. M. en de 27- jarige pijplasser M. A. A. B.t beiden afkomstig uit Marokko, gearresteerd. Het tweetal heeft volgens getuigen de Amerikaanse militair Robert Hodge (34) in de nacht van zondag op maan dag in de Warmoesstraat mishandeld. De militair die hevig bloedend op straat werd gevonden en na aankomst in een ziekenhuis een hersenoperatie onderging, verkeert nog steeds in le vensgevaar. BRUSSEL Met ingang van 1 septem ber zal een nieuwe illegale zender van uit het Kanaal radioprogramma's gaan verzorgen, zo is woensdag in Brussel bekend geworden. Het schip is in Pana ma geregistreerd en zal buiten de Bel gische territoriale wateren voor anker gaan. De zender heet „Radio Concorde" en zal lichte muziek en reclame uit zenden. Het is nog niet bekend in welke taal dat zal gebeuren. ENSCHEDE Woensdag zijn in En schede de partijen gespeeld voor de 4e ronde van 't open schaakkampioen schap van Nederland. De uitslagen wa ren: Marcus - De Graaff 1-0, Jansen -Ver- holt 1-0, De Groot - Willemsen afgebro ken, Smit - Branicki 1-0, Etmans - Hoo- gendoorn 0-1, Rost van Tonningen - sen Schneiders V2-V2. Afgebroken partijen uit de tweede ron de: De Groot - Branicki V2-V2, Willem sen - Schneider V2-V2. De stand luidt: 1 en 2 Jansen en Marcus, beiden 3 pnt, 3. Smit 2V2 punt. UTRECHT Ook op de derde dag van de Koninkrijksspelen was Neder land weer duidelijk stérker dan Surina me en de Ned. Antillen. By de zwem wedstrijden werden woensdag op één na alle wedstrijden gewonnen door de Nederlandse deelnemers, terwijl bij de tennisontmoeting Nederland weer een overwinning met 8-0 behaalde dit maal op de Ned. Antillen. In het volgepakte zwembad Den Hommel in Utrecht, waar ook prins Claus aanwezig was, werden niet min der dan zes records van de Koninkrijks spelen verbeterd. Bea Swijnenburg won de 100 meter schoolslag in de nieuwe re cordtijd van 1.24.1, Frank Jansen verbe terde bij de heren op hetzelfde nummer het oude record tot 1.15.1. Ook op de vlinderslag en de vrije slag gingen de records naar beneden. Hiervoor zorg den Truus Koot, Paul van Daalen, Jan- ke Beumer en Ale van der Veen. Het enige zwemnummer, dat niet in een Ne derlandse zege eindigde, was de 100 me ter rugslag heren, waar de Surinamer O. Braaf ondanks het feit dat hij op het eind tot. drie keer in de touwen zwom, als eerste aantikte. Bij de tenniswedstrijd tussen Neder land en de Ned. Antillen moest Neder land slechts een set prijsgeven. Dat was in het gemengd dubbel Yvonne Wagen- voord/Fried Schmitz - Ninon Pimen- tal/Kenneth Hennep. Niettemin won de Nederlandse combinatie met 6-8, 6-2 en 7-5. Op het Haagse ADO-terrein is woens dagavond de ontmoeting Suriname-Ne- derlandse Antillen geëindigd in een ge lijk spel 2-2. Bij de rust was de stand eveneens gelijk: 11. Er waren 3.000 toeschouwers. BREDA Eind deze maand wordt in Tilburg en Breda begonnen met de uitwerking van een centraal alarme ringssysteem voor ongevallen en ram pen. Deze telefoondistricten zijn door de staatssecretarissen mr. C. v. Veen (Binnenlandse Zaken) en dr. R. Krui- singa (Volksgezondheid) aangewezen als proefgebieden. Van de ervaringen in deze districten hangt het af of er een landelijk centraal alarmnummer zal komen. De alarmposten zuilen waarschijnlijk worden ondergebracht op de politiebu reaus in Tilburg en Breda. Als num mer is gekozen 0011. Van beide bu reaus uit zullen directe telefoonlijnen met alle omliggende plaatsen, met brandweerkazernes en garages met ambulanceauto's voor snelle contacten kunnen zorgen. ZURICH Het Internationale Pers Instituut (IPI) heeft er vandaag bij de Het instituut heeft zich in een tele- houding te herzien ten opzichte van het ontslag van de meer dan honderd Franse journalisten van de Franse ra dio en televisie. Het instituut heeft zich in een tele gram gewend tot premier Maurice Couve de Murville. In het telegram wordt de vrees uit gesproken, dat het ontslag van de journalisten die hebben gestaakt een middel zou zijn om druk uit te oefe nen op een van de essentiële media voor dé berichtgeving. SAIGON Een terrorist heeft in de nacht van woensdag op donderdag van uit een hinderlaag bij het huis van de Maleisische zaakgelastigde in Saigon, John Dennis de Silva, een handgranaat geworpen in een passerende Ameri kaanse jeep. Een Amerikaanse MP werd gedood en een tweede ernstig ge wond. De jeep van de militaire politie pa trouilleerde over de Doan Thi Diem straat, in de diplomatenwijk van Saigon. ROTTERDAM Alex de Haas, een van de grootste kenners van de geschie denis der Nederlandse kleinkunst heeft een opdracht van de geschiedkundig genootschap Roterodamum aanvaard een biografie te schrijven van de dich- ter-anger J. H. Speenhoff. Het boek zal volgend jaar oktober verschijnen in de uitgavenreeks van Roterodamum. Het is dan precies hon derd jaar geleden, dat Speenhoff gebo ren werd. „Ik had aanvankelijk een opdracht van Roterodamum een boek te schrij ven over een onderwerp naar eigen keuze", vertelde ons gisteren cabare tier Alex de Haas, „maar de honderd ste geboortedag van Speenhoff bracht ons op het idee van diens biografie". Alex de Haas is al enkele maanden met het voorbereidend werk bezig. Hij heeft contact opgenomen met familiele den en met andere mensen, die de bard Speenhoff persoonlijk hebben ge kend. Ook heeft hij talloze uren doorge bracht in arohieven en bibliotheken. Hij is nu zover, dat hij met het schrijven van de biografie kan beginnen. Dat een dergelijk werk bij hem in goede handen is, heeft Alex de Haas bewezen met zijn boeiende boek over Eduard Jacobs, dat enkele jaren gele den is verschenen. DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 LONDEN Volgens het Russi sche persbureau Novosti heeft een instituut in Kief een nieuw type fil ter voor sigaretten ontwikkeld dat bestaat uit een poreus roestvrij sta len plaatje. In dit plaatje zouden de gaatjes niet groter zijn dan een tiende van een millimeter. Het filter zou de ni cotine tegenhouden maar de rook doorlaten. Novosti zei dat het filter vervaar digd werd uit metaal, poeder en een soort lijm die op zeer hoge tempera tuur worden samengebakken. WASHINGTON De leiders van de mars der armen naar Washington heb ben van de plantsoenendienst van die stad een rekening van 71.795 dollar ge kregen voor het verwijderen van hun „stad van de wederopstanding", de houten onderkomens, waar de betogers in mei en juni zes weken hebben ge woond. De rekening is gezonden naar de „Southern Christian Leadership Conference" die onder leiding staat van ds. Ralph Abernathy. Een woordvoerder van de plantsoe nendienst van Washington zei, dat de rekening direct moet worden voldaan. 200 zomeriaponnen 900.—; G. Seelemeiier, Uuerwaardenslr. 253% Amsterdam-Z. 800.L. Bawr, Geo. Marshall weg 24, Eindho ven. 700.C. J. Hoekstra, Schuitcn/and 13, Delfzijl, ƒ600.H. J. A. Willems, Locnenseweg 89, Eerbeek. ƒ300.H. J. Spall, Noorwegenstr. 78, Haarlem, 400.E. Slik, Von Geusaustr. 16, Voorburg, ƒ300.Adr. J. van Gorcurn, Molenstr. 195, Helmond, 200.—; Wim Kloek, Bij de Berg 3. Blaricum. ƒ100.A. B. de Clerk, Joo« de Moorstr. 37', Amsterdam, 90.Mevr. A. Lamey, Strobloemstr. 32, Eindhoven, ƒ80.F. Boerema, Adelheidstr. 10, Groningen, 70.Mej. E. v. Dommele, Olmendaal 209, Rotterdam-24. ƒ60.H. Minkjan, Es- pelerlaan 40, Emmeloord. ƒ50.A, H. van Huit, Willem Hedalaan 22, Voorburg Z.H. ƒ40.J. J. W. Meerman van Sluijs, Rozenstr. 26, Den Helder, 30.D. van Baaien, Achterstr. 19F, Zoele*, 20.C. W. M. v.d. Berg- Banen, Bakkerswal 71, Amsterdam-Nieuwendam. Een Grolsch-bierservies: H. J. Mannee, Tuindorpweg 75, Maarn (Utr.). B. J. Meidenbroek, Joüanastr. 13, Alkmaar. Wim Vergouwen, Breda- seweg 204, Tilburg. P. T. Punt, Paterswcg 77, Dordrecht. B. Hoogeveen, J. H. op den Veldestr. 71, Zaandam N.H. M. J. Belt, Beverweerdlaan 8, Arnhem. J. K. Wendt, v. Speykstr. 24, Leiden. D. C. Brandwijk, Breitnerstr. 28b, Rotterdam-2. J. M. P. Buchel, Ed. Jacobshof 12. Amstcrdaip-W. J. G. de Vries, Hoflandplcin 13, Den Haag. E. Lekx, M aasstr. 10, Leiden. S. Alblas-v.d. Hoven, Dorpslaan 42, Nieuw-Lekkerland. Mevr. C. J. van den Broek, Adm. de Ruyterweg 323', Amsterdam. Mevr. M. J. Brandwijk -v. Gooi, Breitnerstr. 28b, Rotterdam-2. J. J. Seegers, Hoofdstr. 230, Santpoort. J. v. Bruggen-Verheij, Loevesteinlaan 34, Gorinchem Z.H. W. E. Oranje-van Rij, Albert Verweylaan 33, Delft. H. J. Tankink, Vrolikstr. 46', Amsterdam. Elisabeth Morselt, Montgomerylaan 473, Eind hoven. Anne Marijke Roos, Hessenstr. 3, Borculo. A. J. Hakman, Gentiaanstr. 27, Rotterdam-12. A. Vonk, De Ge- nestctlaan 30, Bilthoven. N. F. de Jager, Burg. v. Leeuwenlaan 91', Amsterdam-Slotermeer. Mevr. J. Winter-Köhler, w.s. The Flmtstooes, Zeeburgerpad t/o 73, Amsterdam-O. A. Fraanje, Lijsterbesstr. 97, Den Haag-8. Th. Wuijts, Reimcrswaalstr. 58?, Amsterdam-Osdorp. W. F. van Leeuwen, Kamer 207, James Wattstr. 75, Amsterdam. Houwien Tetenburg, Haven 40A, Leiden. Mej. M. S. Geesink, Eastonsti. 124, Amsterdam-18. H. W. Brehm, Rozenoord 133/ Amstelveen. Chr. Bijt, Matthias Withoosstr. 18, Amersfoort. Mej. N. J. Coljee, Otterspoorbroek IA, Breukelen. J. Hardhoh, 2e v.d. Heiststr. 442, Amsterdam-Z. G. F. Eerhardt, Jacob Catslaan 38, Amersfoort. J. Mctsemakers, Ariënsstr. 11, Weert. Paulien van Leussen, Frambozenstr. 2, 's-Gravenhage. H. P. J. Lemkes, Papaverhof 33, Den Haag. C. A. W. Janssen, Voorweg 46, Hoogvliet. A. Janse, Kerkplein 57, Vocrendaal L. G. J. Colenbrandcr, Park "de Kotten" 212, Enschede. Ph. J. Goldsmid, Louis Couperusplaats 181, Capelle a/d IJssel. J. Willen, Duivenslr. 24, Geleen; B. v.d. Hoek-v. Gent, Hoofdstr. 103B, Schiedam. J. Bettinger, Witherenstr. 93, Venlo-Blerick. A. J. Brockharst, Papaverhof 6, Katwijk a/d Rijn Z.H. F. H. Wicringa, Kleverparkweg 41, Haarlem. W. Kootstra, Groen van Prinstererstr. 3, Almelo. A. L. Nicolaas, Akkerweg 16, Laren N.H. Mevr. C. L. Bakx-Nicolaas, Hugo de Vries- str. 49, Leiden. J. H. Boevink, Burgem. Leenstr. 8, Lochem Gld. K. Bisschop, A. Verburghwijk 63, Termunterzijl (Gr.). J. Buchel, Ed. Jacobshof 12, Amsterdam W. W. Jacobs, Lendekeswcg 14, Lochem. J. Buchel, Ed. Jacobs hof 12, Amsterdam-W. E. Slomp, Pres. Brandstr. 702, Amsterdam. H. van Aggelen, Aronskelkstr. 59c, Rotterdam-12. H. Luikens, Ds. Vogelaarstr. 12, Lemelerveld (O.). P. J. Claascn, Mgr. Hanssenlaan 12, Hoensbroek (L.). J. Hotf- slra, Prinses Margrietstr." 45, Dieraen. H. Vrijenhock, Hardcrwijkstr. 135, Den Haag. F. Stapel, Ranonkelstr. 75, Den Haag. Mevr. G. H. Grootendorst-Doornekamp, Bernard Zwecrslaan 9, Baarn. Mej. L. Orscl, Herebinnensingcl 29, Groningen. A. E. F. Hinsen, Eikenlaan 25, Roosendaal N.B. Otger Koch, Stationsstr. 27, Gtldrop N.Br. J. van der Have, Gijsinglaan 108, Rotterdam-7. E. J. Peter-Kessler, Laan van Meerdervoort 1144, Den Haag. A. de Jong, Fred. Hendriklaan 16, Gouda Z.H. J. Mulder, Dirk Boutsstr. 13, Hengelo (O.). Mevr. W. J. Zwaan-Schoolderman. Van Berchstr. 24, Velp (Gld.). Mevr. G. Tummcrs-Meisters. Schuitenberg 45, Roermond. Mevr. A. M. v.d. Heide- Mcyer, Heuveloordstr. 16, Baarn. J. J. Nierop, Johanna Naberstr. 150, Purmerend. P. Verschoor, Krommcdijk 180, Dordrecht. Mevr. W. E. Oranje. Albert Verweylaan 33, Delft. J. Mevis, Pastorystr. 104, Nuth. (L.). J. J. Stobbe, Adcnauerlaan 188, Utrecht-2. Mej. P. Geraedts, Parallelweg 27, Swalmen (L.). P. Oostcrlee, Zuidvlict 56, Maas sluis. J. Prins, Vossestaartstr. 6, Landsmeer. G. van Maaneh, Witte Singel 20, Leiden. Mevr. Bevers, Plataanstr. 113, Bergen op Zoom. M. L. Esman, Ericastr. 28, St. Michiels-Gestel. H. Lustermans, Biltstr. 5bis, Utrecht. J. dc Vries, Parallelweg 10, Heelsum. O. Buys, I. B. Bakkerlaan 109 kamer 855, Utrecht. Jan Bourgonje, 101 A.M.Bt., I.pl. t Harde. J. N. v.d. Meer, Mercuriflsstr. Noord 6, Bergen op Zoom. Mej. A. A. Revenbcrg, Dirk de Derdcstr. 197, Vlaardingen. Mevr. G. de Vries, Parallelweg 10, Ileelsum. Theo Alblas, Dorpslaan 42, Nieuw-Lekkcrl. J. D. Troost- heide, Albardastr. 208, Apeldoorn. J. Roelofs, Van Hoytemalaan 11, Hillcgersberg. P. M. Stoks, Weltertuinstr. 60, Heerlen. Th. J. Taling, Lutkemeerstr. 5, Hoofddorp. C. Houtgraaf, Vegastr. 39, Amsterdam-Noord. D. J. Osinga. Dorpsstr. 20, Nunspeet. D. Schrauwen-Aarts, Voltastr. 5, Roosendaal (N.B.). L. Meerman, Rozenstr. 26, Den Hel der. F. van Dijk, Hugo de Vriesstr. $1, Leiden. (NVO) Opgewonden vertelde de jonge Bosjes man A-ba-sa het nieuws aan zijn groepsgenoten. Er was een wagen van heel ver weg op komst. Grote Mannen (Bosjes mannen zijn klein) waren met die wagen op weg naar de K'huai (zoals de Bosjesmannen zichzelf noemen). Het nieuws gaat snel in de onmetelijke, dorre zandsteppe die wij Kalahari noemen. Inder daad kwamen enige uren na A-ba-sa's opgewonden mededeling enige Zuid- afrikaanse jagers bij de groep Bosjesmannen waartoe ook A-ba-sa be hoorde. Een Hottentot rft het jachtgezelschap fun geerde als tolk. Na een poosje gepraat te hebben zorgde de voorman der Bosjesmannen voor een grote verrassing. Hij toon de de blanken een paar gebruiksvoorwerpen (kom men en schalen), die van goud bleken te zijn. De jagers waren uiterst ver rast. Hoe kwamen die gouden voorwerpen in handen van de Bosjes mannen in de Kalahari? Hoewel de blanken een salvo vragen afvuurden Tieten de Bosjesmannen niets los over de her komst der voorwerpen. De jagers maakten enige foto's maar het lukte hun niet om een of meer gou den voorwerpen te ver werven. Het raadsel van de herkomst is nog niet opgelost. Waarom zijn die gou den voorwerpen in han den der Bosjesmannen zo raadselachtig? De K'huai waren lang geleden een talrijk volk, verspreid over grote delen van Afri ka ten zuiden van de equator. Geleidelijk wer den zij teruggedrongen in de onherbergzame Kala hari. Daar leven zij nu in kleine groepen. Zij zijn primitieve zwervers en jagers.

De Vallei | 1968 | | pagina 10