Langerhorst, Schans, Oudt en Drenth zwommen ver beneden recordtijd Ajax-Niirnberg in Olymp. Stadion Twente toch naar verlies Feijenoord en Cambuur deelden de punten2-2 Sparta versloeg Vitesse met 4-1 GO AHEAD SPEELDE MET JAPANSE AMATEURS5-2 Uitslagen draverijen Gerrit Wolsink naar Motocross des Nations Nationale wegrenners niet meer in Oranje ELINKWIJK VERLOOR VAN TRANSVAAL Leeds United won HAARLEM EN DWS SLOTEN COMPROMIS TOMMIE SMITH VERSLAGEN Tom Okker door Barthes verslagen OKKER NAAR QUEBEC BeNeLux-ploeg tegen Schotland Tjeerd Yelstra won SNEEKWEEK Nieuw! ESTAFETTEPLOEG VOCHT VOOR LAATSTE KANS OP MEXICO Zeker van Dreun Sets te vroeg s. Niet eens gezien Teveel vrijheid Voetbal Jaarbeurssfedenbeker METER Atletiek DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 AMSTERDAM Onder voorzitter schap van de wethouder van Sportza ken van Amsterdam, de heer A. A. Ver- heij, die namens het gemeentebestuur optrad, zijn het bestuur van Ajax en het bestuur plus directie van het Olym pisch Stadion woensdagavond bijeen ge weest ter bespreking van de kwestie in zake de cupwedstrijd Ajax-Nürnberg. De bespreking vond in een positieve en vriendschappelijke sfeer plaats en leid de tot een voor beide partijen aanvaard baar resultaat, waardoor op 2 oktober aanstaande de wedstrijd Ajax-Nürn berg in het Olympisch Stadion plaats zal vinden. ENSCHEDE Een in de eerste speelperiode oppermachtig Twente, dat dikwijls uitstekend voetbal liet zien, heeft in het met vijftienduizend toe schouwers goed bezette stadion Diek- man gisteravond desondanks genoegen moeten nemen met een nederlaag van 3-2 tegen Hamburger SV, de finalist in de Europa Cup II van dit jaar. Dat de Enschedeërs voor rust niet verder kwamen dan één doelpunt, reeds in de tweede minuut gescoord door de attente Jeuring, hadden zij voor een deel aan zichzelf te wijten. Ook na de pauze behield Twente aan vankelijk het initiatief, maar dat de Hamburger, die niet konden beschik ken over de internationals Kramer en Seeler, terwijl in de tweede helft ook Willie Schulz en Gerd Dörfel de gras mat verlieten, zich niet zonder meer gewonnen wilden geven, werd allengs duidelijker. Na negen minuten was het eerst Honig, die uit een pass van Fock doelman Schrijvers voor de eerste maal passeerde, waarna Schöll drie minuten later via de binnenkant van de paal op fortuinlijke wijze voor 1-2 zorg de. Twente was duidelijk aangeslagen en toen kort hierop centrale verdediger De Vries zich door een knieblessure moest laten vervangen door Van Lenthe, werd de Enschedese defensie er niet ster ker op. Na een half uur was het op hieuw Honig die gretig profiteerde van een onzeker moment bij de thuisclub ën raak knalde: 1-3. Van Dijk wist kort hierop de achterstand nog te reduceren tot 2-3. De overige uitslagen van vriend schappelijke voetbalwedstrijden lui den: Drente - Heracles 2-1, Veendam- Vplnritac Velocitas 3-3,' NOAD - PSV 0-4. UTRECHT Elinkwijk heeft woens dag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Surinaamse kam pioen Transvaal. De Surinamers won nen met 21. Bij rust stonden zij met 10 voor door een doelpunt van Blaauw in eigen doel. In de twaalfde minuut na rust bracht Schal de stand op 02. Deze werd twee minuten la ter door Loffeld verkleind tot 12. De aantrekkelijke wedstrijd werd bijge woond door 7.000 toeschouwers. LEEDS Leeds United heeft woens dagavond in Leeds de eerste wedstrijd voor de finale van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen Ferencva- ros met 1gewonnen. De stand was reeds bij de rust bereikt. Het ziet er voor Leeds United weinig hoopgevend uit om met de slechts kleine 10 overwinning als basis de Hongaren op 11 september op eigen terrein te bestrijden in de tweede wed strijd voor de finale van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Nadat middenvoor Mick Jones in de 41ste minuut zijn club aan de leiding had geholpen vocht Leeds wanhopig om deze voorsprong te vergroten. Maar de hevige aanvallen vermochten de Hongaarse defensie niet te doorbreken. Mick Jones werd 'n kwartier voor 't einde op 'n brancard van 't veld ge dragen, nadat hij in volle vaart met Geczi in botsing was gekomen. Leeds appelleerde tevergeefs voor een straf schop. Het spel werd daarna ruwer, maar dank zij de goede leiding van de arbiter liep de zaak niet uit de hand. UTRECHT De sfeer in het zwemstadion Den Hommel in Utrecht was gisteren geladen. Door de wed strijden voor de Koninkrijkspelen wa ren de tribunes volgestroomd toen Dick Langerhorst (HZPC), Johan Schans (De Vechtstreek), Aad Oudt (Zian) en Elt Drenth (Zwemlust) zich opmaakten om te vechten voor hun laatste kans op Mexico. Zelf hadden zij zich opgedragen op de 4 x 200 me ter vrije slag estafette een tijd te zwem men die rond de 8.08.- lag. Een tijd die het de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) mogelijk zou ma ken opnieuw aan te kloppen bij het Nederlands Olympisch Comité (NOC). Dick Langerhorst, verzamelaar van nationale zwem titels en een knokker van allure, opende de beklemmende recordjacht. Onder het stijgende en thousiasme van het publiek zwom de felle Hagenaar naar een tijd van 2.003: 0.1 seconde sneller dan zijn eigen Ne derlandse record. De toeschouwers voelden dat Langerhorst de basis had gelegd voor een ongelooflijke presta tie en de aanmoedigingen klonken schril over het water toen Johan Schans zich van het startblok stortte. Schans kwam tot 2.02.4, Aad Oudt perste er 2.03.2 uit en Elt Drenth vloog in 2.00.4 door het water. Het bracht de totaaltijd op een verbijsterende 8.06.3. Dat Drenth daarbij iets te vroeg had overgenomen, waardoor de tijd niet als Nederlands record kan worden er kend, deed nauwelijks iets af aan de uitbundige vreugde, die door vice- voorzitter Kerdel van het NOC met een ondoorgrondelijk gezicht werd ge registreerd. Mexico heeft in dit jaar het leven bepaald van deze vier zwem mers. Het bericht dat het NOC geen estafette-ploeg zou afvaardigen, bete kende daarom een geweldige klap. Het zag ernaar uit dat Mexico voor Oudt, Schans en Drenth (Langerhorst zou toch zijn gestart op de Spelen op de 200 meter vlinderslag en op de 200 meter vrije slag) van de baan was. De diep teleurgestelde zwembond dacht daar anders over. Evenals bondscoach Rob Kerkhoven. In gezelschap van re serve Rinus van Beek vertrok de esta fetteploeg daarom dinsdag naar Maars- sen, waar Kerkhoven sprak: „We gaan gewoon zwemmen". Twee dagen bracht Kerkhoven met zijn zwemmers door en hij laadde ze voor de explosie in Utrecht. Kerkho ven: „Kijk, ze stonden natuurlijk niet te trappelen van ongeduld om er na die tegenvaller weer keihard tegenaan te gaan. Maar we hebben daar twee rustige dagen gehad en ik heb ze ge zegd dat ze alsnog een poging moes ten doen om zich te bewijzen. Ik was er zeker van dat ze het konden. De tijd die ze nu hebben gezwommen is me wel meegevallen, maar dat ze rond die 8.08.- konden zwemmen, daarvan was ik overtuigd. Anders had ik dit nooit gedaan. Wanneer je eerst zo'n klap krijgt te incasseren en het lukt dan weer niet, dan wordl de teleurstel ling alleen maar groter. Deze jongens hebben bewezen dat ze over een ge weldige mentaliteit beschikken. Ze wa ren niet rancuneus, maar ze hebben er zich weer geweldig voor ingezet. Dat stempelt hen tot geweldige mensen". Aad Oudt sprak gisteren opgetogen: „Toen we hoorden dat we niet gin gen, was dat een enorme dreun. We hadden eerlijk gezegd een beetje op gerekend. Maar Kerkhoven wilde niet opgeven. Hij heeft met ons gepraat en geloof me, wij hebben gezwommen, HAARLEM Haarlem heeft zich in de oefenwedstrijd tegen DWS ten min ste de gelijke getoond van deze ploeg uit de eredivisie, die in Seemann een aanwinst blijkt te hebben geboekt, maar vooral in Soetekouw en Van der Vall teleurgesteld werd. De Haarlemmers hadden het beste van het spel en ver kregen kort na de rust door Franz een verdiende voorsprong. Met Smit als vervanger van Rensen- brink was DWS in de tweede helft wel iets gevaarlijker, maar tot doorslaande aanvallen wisten de Amsterdammers tegen de hechte Haarlemse achterhoede niet te komen. Van der Vall maak te vijftien minuten voor het einde niet temin gelijk na 'n vrije schop van Geurtsen. GATyb i LEEUWARDEN De ontmoeting tussen Feijenoord en Cambuur, giste ren voor veertienduizend toeschouwers in Leeuwarden, heeft voor de Rotter damse eredivisieclub niet meer dan een gelijk spel van 2-2 opgeleverd. Nadat Krisch in de zesde minuut uit een voorzet van Hendriksen met een strak schot Eddy Pieters Graafland passeerde, was het hek van de dam. De Rotterdamse doelman kon even la ter aanvoerder Alma van Cambuur al leen afstoppen door hem bij zijn been te pakken, maar scheidsrechter God ding liet doorspelen. Daarna kwamen de Rotterdammers goed los. Knappe combinaties werden afgerond met harde schoten van Wery, Kindval en Samardzic, maar doelman Mud redde fraai. Feijenoord bleef ko men. In de 25ste minuut werd de ze vende hoekschop op het Friese doel losgelaten door Wery. Van Hanegem kopte door naar Kindval en dat bete kende 1-1. De wedstrijd kreeg hierna een vrij ruw karakter en verscheidene spelers stonden onvriendelijk tegenover elkaar. Lazeroms boorde Krisch in de grond en hetzelfde deed Sigmond met Mou- lijn. Beide spelers lieten zich vervan gen, respectievelijk door Geels en Ons man. In de 49ste minuut loste Samardzic echter een afstandsschot dat doelman Mud liet glippen: 1-2. De wedstrijd groeide naar een hoogtepunt en het had veel weg van cupsfeer. Negen minuten voor tijd kreeg Cambuur loon naar werken. Een voorzet van links door Lu- dic werd door Hendriksen steenhard tegen Pieters Graafland aangeschoten. De terugspringende bal werd toen door Hendriksen in het doel getrapt: 2-2. STUTTGART Drie Westduitse sprinters hebben woensdagavond tij dens atletiekwedstrijden in Stuttgart de Amerikaanse sprinter Tommie Smith (wereldrecordhouder op de 200 en 400 meter) verslagen. Op een natte baan in het Neckarsta- dion zagen 20.000 toeschouwers hoe Jochen Èjgenherr de 200 meter won in 21.1 seconden en dat Smith, die licht geblesseerd zou zijn, ook nog Martin Jellinghaus (21,1) en Arnd Krüger (21,2) moest laten voorgaan. De 1,83 m lange en 23 jaar oude Smith noteerde 21.2 seconden. Voor de beste prestaties zorgden Gerhard Hennige, die de 400 meter horden in 50,0 seconden won, de vroe gere wereldrecordhouder Ludvik Danek, die reeds met zijn eerste worp met de discus 62,24 meter bereikte, en Hein- fried Birlenbach, die de kogel 19,51 meter stootte. De Berlijner Thomas Zacharias een zoon van de beroemde violist overschreed bij 't hoogspringen voor 't eerst de Olympische norm: 2.14 meter. Helmar Müller tenslotte bevestigde zijn goede vorm door de 400 meter in 46,6 seconden te winnen. HAMBURG Nederlands tenniskam pioen Tom Okker is in het toernooi om de Westduitse titels, dat in Hamburg wordt gehouden, verslagen door de Franse prof Pierre Barthes. Okker ver loor in drie sets: 4-6, 8-10, 2-6. De Haarlemmer die sinds november van het vorig jaar onafgebroken toer nooien heeft afgereisd, maakte de in druk overspeeld te zijn. Hij verspeelde in de eerste set een voorsprong van 4-0 en in de tweede set een setpunt op 7-6 in zijn voordeel. Bij de dames had Marijke Jansen weinig kans tegen de Britse Virginia Wade. Ze yerloor met tweemaal 6-1. Ook in het damesdubbelspel kon de Haagse, die als eerste is geplaats voor de Nederlandse kampioenschappen, het niet redden. Zij en de Zweedse Eva Lundouist verloren met 8-6, 10-8 van Carole Sherriff (Australië) en Almut Sturm (West-Duitsland). Cees Snepvangers is woensdag in het Belgische Grobbendonk in een profcriterium over 120 kilometer als tweede geëindigd. De Belg Jos Haesel- donckx won met een lengte voor spring. Henk Nijdam werd vierde en Harry Steevens zesde. Groot was de vreugde na de grandio se recordpaging van de heren esta fetteploeg op de 4 x 200 meter vrije slag. Reserve Rinus van Beek buigt zich voor over om Elt Drenth in het water geluk te wensen. Johan Schans (links) steekt juichend zijn armen in de lucht. maar Kerkhoven heeft de prestatie ge leverd". Volgens Johan Schans had er nog een snellere tijd ingezeten. „Die affai re met die steenpuist tijdens de Neder landse kampioenschappen heeft mijn conditie geen goed gedaan", zëi hij. „Volgens mij moet ik nog wel beter kunnen". Over de mislukte wissel van Elt Drenth sprak gisteren niemand. „Als we maar in Mexico komen", zei hij vergenoegd. En Kerkhoven: „In dit geval is dat van ondergeschikt belang. Het ging om de tijd. En het heeft niet meer dan een fractie van een seconde ge scheeld". ARNHEM Sparta heeft het in Arnhem tegen Vitesse veel moeilijker gehad dan de cijfers doen vermoeden (1-4). De Arnhemse club, die door de komst van Charlie Bosveld inderdaad aan kracht heeft gewonnen, maakte het de Rotterdammers vooral in de eerste helft zeer lastig en het was voornamelijk aan doelman Van Beve- ren, afgezien van een fout die een doel punt kostte, te danken dat de eerste 1-1. In de dertiende minuut kreeg Spar ta van de zwak leidende scheidsrech ter Elsinga een strafschop toegewezen wegens een vrij onbenullige overtre ding, maar Jan Klijnjan plaatste de bal achteloos naast het doel. In de ne gentiende minuut maakte Cleeren snel gebruik van een moment van aarzeling in de Rotterdamse verdediging en Van Beveren reageerde ditmaal iets te laat: 1-0. Een solo van Jan Klijnjan bracht de partijen vier minuten later echter weer in evenwicht: 1-1. Een schitterend doelpunt van Wijs dertien minuten na rust leverde voor Sparta een voorsprong op: 1-2. Een overwicht van Vitesse scheen succes te zullen krijgen. Van Beveren ver richtte de ene redding na de andere, maar een schot van De Vries was voor hem onbereikbaar. Bentzon dook ech ter op de doellijn op en sloeg de bal uit het doel, een daad die de scheids rechter niet met een strafschop hono reerde. Vitesse bleef onstuimig aanvallen, maar Van Beveren weerde zich tot het uiterste, alsof het een competitiewed strijd gold. Een vrije schop tegen Vi tesse na een halfuur, waarover ook al weer twijfel rees, gaf een geprikkelde Klijnjan aanleiding van zeker 35 me ter afstand een onmogelijk hard schot te proberen. Het lukte: invaller-doel man Beukhof zag de bal niet eens: 1-3. Een solo van Pljs was kort voor het einde goed voor een vierde doel punt: 1-4. Er waren achtduizend toe schouwers.' QUEBEC Zes van de belangrijk ste tennisamateurs ter wereld zullen deelnemen aan het vierde jaarlijkse in ternationale tennistoernooi van Que bec, dat van 19 tot 25 augustus wordt gehouden. Voor de derde achtereenvolgende maal is de Spanjaard Manuel Santana als eerste geplaatst. Verder komen Tom Okker, Thomas Koch, Remanthan Krishnan, Nivola Pietrangeli en Mike Belkin. ADVERTENTIE DEVENTER De Japanse voetbal lers, ie momenteel op tournee zyn door Europa en die gisteravond in De venter tegen Go Ahead speelden, heb ben hun grote faam geen moment waar kunnen maken. Uit alles bleek duidelijk dat Japan op voetbalgebied nog veel zal moeten leren wil het tij dens de komende Olympische Spelen een rol van betekenis spelen. Go Ahead, dat nog allerminst kon imponeren, jpehaalde dan ook een ge makkelijke overwinning met 5-2, een uitslag die slechts een zwakke afspie geling vormt van de krachtsverhoudin gen in het veld. Individueel lieten en kele Japanse spelers nog wel eens leuk staaltje voetbal zien, maar als geheel, vooral in de combinaties, stelde de ploeg toch bitter teleur. Bovendien was de Olympische ge dachte bij dc Japanners vaak ver te zoeken. Enkele spelers konden zich dikwijls maar met moeite beheersen, waardoor scheidsrechter Aalbrecht een allerminst gemakkelijke avond had. Zelf zag hij zich genoodzaakt een Ja panner een officiële waarschuwing te geven. In de eerste helft kregen de Deven ter aanvallers veel teveel bewegings vrijheid, waarvan rpet name de nieuwe aanwinst Van Tilburg dankbaar profi teerde. Hij was het ook, die reeds na vijf minuten Go Ahead aan de leiding hielp, toen hij een vrije schop ineeens inknalde: 1-0. Zes minuten later zorg de Knoef voor het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Uit een hoekschop van Wietze Veenstra kogelde de Alme- De Go Ahead-spelers Hoekema en Van Tilburg in duel met een van de Japanse verdedigers. loër de bal van twintig meter afstand keihard langs de Japanse doelman: 2-0. Direct na rust was een weifeling van doelman Van Zoghei, die overigens toch geen zekere indruk maakte, er oorzaak van, dat Sugyama de achter stand kon terugbrengen tot 2-1. Even leek net erop dat Japan zou doorgaan, maar na een kwartier maakte Schnei der aan alle Japanse illusies een reso luut einde door een solo doeltreffend af te ronden: 3-1. Uit een strafschop, toegekend we gens het ten val brengen van Hoeke ma, zorgde Van Tilburg voor 4-1, ter wijl Knoef na 25 minuten uit een pass van uitblinker Van Tilburg de stand op 5-1 bracht. Dat topscorer Kamamoto er kort voor het einde nog 5-2 van wist te maken, had Japan te danken aan een nonchalante ingreep van doelman N£co van Zoghel. Er waren zestiendui zend toeschouwers. BRUSSEL De Benelux-ploeg, die zaterdag 17 augustus in Edinburgh in een atletiekinterland tegen Schotland uitkomt, is als volgt samengesteld: HEREN: 100 yards: Eddie M onsels (N) en Chris van der Meulen (N); 220 yards: Chris van der Meulen (N) en Housia (B); 440 yards: Fred van Herpen (N) en Rijn van den Heuvel (N); 880 yards: Van Manshoven (B) en Rey- gaert (B); mijl: De Hertoghe- (B) en Simon (B); drie mijn: Roelants (B) en No Opdenoordt (N) 120 yards horden: Geeroms (B) en Legros (B); hoog springen: Klaas Kanis (N) en Ben Lesterhuis (U); polsstokhoog: Lespag- nard (B) en d'Haemers (B). DAMES: 100 yards: Wüly Wokke (N) en Ver- berekt (B); 220 yards: Willy Wokke (N) en Stans Brehms (N); 440 yards Tilly van der Made (N) en Hilda Sla- man (N); 80 meter horden: Mommens (B) en een Nederlandse atlete; hoog springen: Ella Deurloo (N) en De Paus (B). Aanvoerder is Gaston Roe lants. DEft HAAG De uitslagen van de gisteravond op Duindicht gehouden dra verijen luidden:^ Minervaprjjs: 1. Eland (J. van Dooye- weerd) 1.23.4, 2. Elfine, 3. Firestone Total, w 1.40, pl. 1.30, 1.30, 1.80 koppel 2.60, cov. 2.50, trio 12.50. Jupiterprijs: Jl Gravin Zeppeline (A. J. C. Harmseen) 1.31.7, 2. Farro Bond, 3. Guido Six Total, w 4.70, pl. 1.40, 1.40, 1.60, koppel 12,60, cov 4,10 Marsprjjs: 1. Donar Scoth (K. Heida) 1.23.7, 2. French Mac, 3. Carel Bond W. Total, f 5,90, pl. 2.70, 1.80, 4.10, kop pel 17.90, cov. 6.90, trio 5.21.00. Telstar Pixica- Junoprijs: 1. Geus Akerendam (J. van Dooyenweerd) 1.29.2, 2. Gaela van Amstel, 3. Flevo Akerendam. Total.: w. 1,60, pl. 1.20, 1.80, koppel 3,90, cov. 4.90. Mercuriusprijs: 1. Elite Mac (M. W. M. Lange), 1.22.5, 2. Donna Fez, 3. Ever Queen. Total, w. 2 pl. 1,90, 3.60, 1.70, koppel 11.50. cov. 11.20, trio 112.40. Plutoprijs: Charles H (J. Wagenaar jr) 1.22.1, 2. Royal Hanover, 3. Lively Rod ney. Total.: w. 2.50, pl. 1.40, 1.20, koppel 4, cov. 3.10. Neptunusprijs: 1. Athos the Saint (A. C. Groenewegen) 1.22,6, 2. Blanchefloor 3. Double van de Lente. Total.: w. 4,20, pl.1.20. 1,20, 2.10, koppel 680, cov 6,50 Trio 56 Venusprijs: 1. Fouska P (G. van der Wal) 1.26.8, 2. Dalila Regina, 3. Gea Volam. Total.: w. 3.60. pl. 1.50, 1.30, koppel 380, cov. 2.90. Rennen Betleprijs: le afdeling: 1. (R. Wetemans), 2. Chatiee, 3. ta. Total.: w. 4,90, pl. 1.80, 1.60, koppel 7.20, cov 3.10 2e afdeling: 1 Playgirl, (R. Wete mans) 2.13.8, 2. Wilmar, 3. Annie Rose. Total.: w. 2.80, pl. 2.30, 2.10, koppel 3.10, cov. 330 Totalisatoromzet f 181.731. DOORN De centrale sportcommis- sie van de KNMV heeft de motocross teams vastgesteld, die op 1 september a.s. zullen deelnemen aan de Trofee des Nations (250 cc) te Payerne (Zwit serland) en op 15 september a.s. aan de Motocross des Nations te Kisjinev (bij Odessa in Rusland). De ploegen luiden: Trofee des Nations: Harry Driessen op CZ; Ton van Heugten op Husqvarna; Jo Lammers op Husqvarna; Frans Sigmans op Husqvarna; Stef van der Sluis op Husq varna. Manager Frits Selling. Motocross des Nations: Harry Driessen op CZ; Ton van Heugten op Husqvarne; Pierre Kars- makers op CZ; Jo Lammers op Husq varna; Gerrit Wolsink op Husqvarna. Reserve: Frits Selling op Greeves. Ma nager: Joep Jansen. In beide gevallen werd het lid van de centrale sportcom missie Rins de Groot (Oosterbeek) als lid van de internatio nale jury aangewezen. AMSTERDAM De kleur oranje la door de Koninklijke Nederlandse Wiel- renunie (KNWU) bij de wegrenner» verbannen. Op de wereldkampioen schappen in Italië en op de Olympi sche Spelen in Mexico zullen de Neder landse wegrenners gehuld zijn in een witte trui met rood-wit-blauwe bend. „We liepen in oranje", zo lichtte Arle Zwartepoorte, chef d'équipe van de Olympische ploeg, gisteren toe „altijd veel te veel in de gaten". Dat oranje niet een van de onopval lendste kleuren is bleek weer eens tij dens een trip van de geselecteerde baanrenners door Rusland. Het felle oranje werkte op de Russische renners tijdens een wegwedstrijd over 25 kilo meter als de kleur rood op een stier en telkens wanneer een Nederlander iets probeerde te ondernemen werd daar prompt tegen opgetreden. De Nederlandse renners startten al lemaal in oranje truien. Behalve Henk Nieuwkamp. Die begaf zich in het wit over de weg. En Henk Nieuwkamp won. Zwartepoorte: „Het is ons daar op gevallen dat de Russen er steeds op af gingen wanneer er een oranje trui aan de kop lag. Alleen Nieuwkamp had den ze blijkbaar niet in de gaten". Het NOC bleek alle begrip te hebben voor de argumenten van de KNWU en het ging ermee akkoord dat de Olym pische wielrenners in de individuele wegwedstrijd in het wit zullen strijden om de medailles. BUITENPOST Tjeerd Velstra heeft woensdag in Buitenpost met Es- poir tijdens een nationaal concours hip- pique een MA-springconcours gewon nen. Het puissance springconcours le verde een overwinning op voor Hans Burgman met Goldy. De uitslagen luidden: MA-springconcours Na barrage over 6 hindernissen, 1. Tjeerd Velstra (Brummen) met Es- poir 0-78,1; 2. Piet'Huizinga (Zeerijp) met Tantaliser 0-81,5; 3. Hans Brug man (Almelo) met Goldy, 4-58,5; 4. Gerard Maathuis (Geesteren) met Ger maan, 4-64,2; 5. Hans Brugman (met Sky High) 4-64,7; 6. Jan ter Halle (Al melo) met Calypso, 8-61,8; 7. Gerard Maathuis met Droomprins, 15,5-102,9. Puissance springconcours Na tweede barrage met 2 hindernis sen, hoogte 1,80 meter: 1. Hans Burgman met Goldy, 0; 2. Hans Brugman met Sky High 8; 3. Jan Maathuis (Geesteren) met Fliegette, teruggetrokken na een barrage. 4. Henk Hulzebos (Geesteren) met Quick, te ruggetrokken. SNEEK De beslissingen in de Sneekweek zullen op de laatste dag vallen. Dat geldt zowel voor de team wedstrijden als voor de individuele ra ces. De Hollanders wonnen weliswaar de tweede ontmoeting in de Regenboog, maar hun voorsprong is gering: 54,2-52 punten. Niettemin zullen de Hollanders vandaag in de slotwedstrijd als favo rieten van start gaan. De Friese ploeg vrijheidszeilers begint aan de laatste race met een voorsprong van 4,1 punt op de Hollanders. Bij de Valken lijkt De Vries, on danks een verloren protest, toch nog de eerste prijs in de wacht te slepen. De zo goed begonnen Visser kwam er woensdag niet aan te pas en eindigde de race in de achterhoede. Hij zal de laatste dag vooral moeten oppassen voor de talentvolle Albert Helder. In de Vrijheidsklasse zal de strijd voorna melijk gaan tussen Alberda en Zweep.

De Vallei | 1968 | | pagina 11