Grepen uit historie van Renswoude (slot) EEN DOF GEBR UL VAN HET AANSTORMENDE WATER KONDIGDE EEN RAMP AAN Renswoude beleefde zelden grotere ramp Strafschoppen leverden Sparta overwinning op VALLEI? 10550 11079 Atletiek en badminton in Rhenen Bennekom zette de bloemetjes buiten Politienieuws WERK LOOSHEID IN GELDERLAND STEEG WEER Ander terrein voor kermis Gat Ramp door Rik Valkenburg Verwoesting Om de Frans Beijer Cup Hopen UW „Arena" wil meer sportafdelingen Oefenduels van SKF-combinaties aan corso Grote deelname VEEMARKT UTRECHT DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 In het midden van de negentiende eeuw deed zich in Renswoude een geheel andere vijand gelden. Het water. In de winter van 1854-1855 was de water stand van de grote rivieren bijzonder hoog. Door de strenge invallende vorst medio januari 1855 kwamen daardoor de dijken in gevaar. De Zuiderzee lag dichtgevroren. De vissers konden te voet van Urk naar Friesland gaan. Zelfs de Noordzee was, zo ver kon men zien, bedekt met ijs. Bovendien waren er grote massa's sneeuw gevallen. Kruiende ijsmassa's waren dus te voorzien, zo dra de dooi zou invallen. Weken aaneen werden alle krachten ingespannen om overal eventuele doorbraken te verhinderen. Aan de Grebbe en in het Dijkhuis te Wageningen betrokken de waterschapbestuurders het „dijkleger". Ingescha keld waren de „Veenraadschap der Geldersche en Stichtsche Veenen" en de „Dijkstoel van de Rhenensche Nude en Achterbergsche Hooilanden" aan de Grebbe en het „Polderdistrict Wageningen en Bennekom" met de „Buitenpol der, Maanen en Veldhuizen" te Wageningen in het Dijkhuis. Onophoudelijk werd er geïnspecteerd aan de Grebbedijk, terwijl veel materieel gereed lag. Op de Wageningse berg stonden kanonnen opgesteld. Bij het begin van de ijsgang zouden drie schoten worden afgevuurd. Bij doorbraak van de Grebbedijk vier schoten en zes bij overstroming van de Over-Betuwe, terwijl er negen schoten zouden gelost worden bij overstroming van de Neder-Bctuwe. De"Rijkswater staat stelde de zg. „Rivier-qprrespondentie" (wacht en berichtgeving) in. Op 12 februari 1858 bracht een bode te paard het volgende bericht binnen bij het Veenraadschap: „Wageningen, f2 Febr. 1855 Wij hebben de eer U Ed. Gestr. te berigten, dat vermits de algemeene correspondentie gisteren is daarge- steld, ten gevolge van den was van het water, wij dientengevolge, over eenkomstig de deswegen bestaande bepalingen, ons veipligt hebben ge vonden heden het Dijkleger te betrek ken. De Dijkstoel van Wageningen en Bennekom, W. Merkes, Dijkgraaf. Ter ordonnantie van Denselven, W. van Rijn, Secretaris". Begin maart kwamen er zeer veront rustende berichten uit Duitsland. De Rijn bij Keulen wies snel. De 3e maart was er op de Nederlandse rivieren zwa re ijsgang. Twee dagen later donder den 5 kanonschoten over het zuiden van de Gelderse Vallei. Tussen Wagenin gen en Rhenen sloeg een groot gat in de Grebbedijk, om 4 uur in de middag. Het was bij de boerenhofstede „De Do ven", waar de Rijn een bocht maakte. Het naar binnenstromende water be reikte spoedig de straatweg van Wage ningen naar de Grebbe, liep. er over heen en stond reeds 's nachts voor de Slaperdijk. De militaire inundatie-slui zen en de heulen bij de rooden-Haan waren gesloten. De heulen waren door kistdammen tegen bezwijken beveiligd. Het vloedwater was nu besloten in een kom, begrensd door de Utrechtse en Gelderse hoogten en Slaperdijk. De be woners van Veenendaal en Ede hadden er belang bij dat de Slaperdijk zou be zwijken, zodat het water uit deze plaat sen kon afvloeien. Sommige inwoners van deze dorpen deden daar dan ook pogingen toe. Renswoude had er ech ter belang bij dat de Slaperdijk het zou houden. Daarom werd er nacht en dag gewaakt, onder toezicht van het Colle ge der directie van de Slaperdijk. Wat voor Veenendaal en Ede een verlichting zou betekenen, kon voor Renswoude een ramp worden. Met schop en houweel werd voortdurend gewerkt, 's Nachts was het een bijzonder romantische, maar tegelijk angstige aanblik als de hoogoplaaiende vlammen van de bran dende pekkransen, die afgewisseld door het droevig schijnsel der ouderwetse lantaarns met ruitjes van hoord, voor de verlichting zorgden. Zo verspreidden een fantastisch licht over die talloze zwarte gedaanten, die met inspanning van alle krachten hun grond trachtten te verdedigen. Het mocht echter niet baten. De Mun- nikheul, gelegen in het noordelijk ge deelte van de Slaperdijk, even ten noorden van de straatweg van De Klomp naar Renswoude, bezweek op 9 maart, 's avonds om 10 uur. Er ont stond een gat van wel 25 meter. Een ooggetuige vertelde het er hetvol- gende over: „We hoorden op het kas teel te Renswoude op de bewuste avond, een dof gebrul, dat steeds na derbij kwam, van het aanrollende water, dat vanuit het oude beukenbos aanstormde op het kasteel en het dorp, welke het dreigde te verslinden. Het water stortte zich bruisend in de gracht om het Huis, waarna het dade lijk onrustbarend steeg en weldra door de vensters van het onderhuis binnenstroomde. Het keukenperso- neel, dat tevoren het kookfornuis en andere attributen had overgebracht naar een woonkamer op een hogere verdieping, waadde nu met hoge wa terlaarzen door hét onderhuis, om al lerlei potten en pannen eveneens nog naar boven te brengen..." Intussen had de dijk waarover de Rijnspoorweg ligt, ook veel water ge keerd. Dezelfde dag kwam er een door braak bij het station De Klomp, waar door het water vrijere toegang kreeg tot de doorbraak in de Slaperdijk. De landen achter die dijk werden daardoor onder water gezet: Renswoude, voor zo ver voor de Slaperdijk gelegen, reeds overstroomd, en Scherpenzeel, dat tus sen de twee delen van de Slaperdijk lag en al gedeeltelijke overstroomd was, werden nu helemaal overstroomd; verder Woudenberg, Leusden, Stouten- burg en een gedeelte van Hoevelaken. De Eem, waarlangs het water naar de Zuiderzee afgevoerd moest worden, trad 12 maart buiten haar oevers en zette de 13e en 14e het lage gedeelte van de stad Amersfogrt onder water. Een grotere ramp had men hier wel licht zelden beleefd. Vele mensen zaten opgesloten op hun zolderverdiepingen, terwijl hun met schuiten etenswaren werden gebracht, waarvoor grote ton nen met gekookte gort, dagelijk 'uit Amsterdam, hierheen werden gezonden. Het was in deze tijd, dat de oude be paling betreffende de Ridderhofsteden, in toepassing scheen te worden ge bracht, n.l. dat „een huisman zich op de ridderhofstad veilig mocht bergen met lijf en goed. en er in tijd van nood veilig slapen mocht". Verscheidene boeren, wier hofsteden geheel onder wa ter stonden waren met hun hele gezin en al hun vee op huize Renswoude in veiligheid gebracht. De kerk werd eveneens een toe vluchtsoord voor hen, die door de wa tersnood uit hun woningen waren ver dreven, en onder de wapenborden der van Reede's krioelde het van vrouwen en kinderen, die 's nachts sliepen in de kerkbanken. 15 Maart was het ergste voorbij en het meeste water verdwenen, hoewel het tot half april duurde voordat ook de lagere landen overal weer droog raakten. In verscheidene oude boerderijen, wordt nu nog op kasten en kabinetten. een streep aangewezen, de hoogte tot waar het water toen was gestegen. De heer van Renswoude ontving een medaille van de Staten van Utrecht ter herinnering en als dankbetuiging voor de verleende hulp gedurende de wa tersnood. Een grijze steen, in de muur gemetseld, aan de linkerzijde van de 9 Schuiten met tonnen gekookte gort brachten de geïsoleerde Renswoude- naren op hun bovenverdiepingen uit komst tegen de honger... brug als men het plein opkomt, wijst aan, hoe hoog het water in 1855 geste gen is. Ook in Veenendaal was de verwoes ting bijzonder groot. Zoals men kan vinden in het boek „Vier eeuwen Vee nendaal". Het was een ramp waar men de eeuw door over bleef praten..." Ve len zochten een toevlucht in de kerk, die zo hoog lag, dat daar het water niet binnendrong. Een aantal inwoners bleef in eigen woning en leefde tijdens de overstromingsdagen op zolder". Zeer veel have en vee ging verloren, temeer doordat men in het geheel niet op zo'n ramp was voorbereid. In verhouding tot de omvang van de catastrofe waren Het kasteel Renswoude, dat tijdens de watersnood ook getroffen werd. OPHEUSDEN Sparta opende woensdagavond de Frans Beijer Cup wedstrijden tegen Bennekom. Van de officiële opstelling van Sparta kon K. Schaap Pzn niet mee spelen wegens militaire dienst. In zijn plaats stond op gesteld A. B. v. Eist, die voor het lin ker verdedigingsblok een xerzwakking was, maar Bennekom wist hier niet ge noeg van te profiteren. Bij Sparta wilde het niet erg lukken, de voorhoede is en blijft het zorgenkind van de Keuze--Commisie, vooral de rech tervleugel was voorrust het zwakke punt. Steeds weer lieten zij zich teveel afdekken en de binnenspe^ers blijven te ver achter als er aanvallen vanuit de achterhoede worden opgezet. Bennekom speelde sneller en dirécter, plaatste beter, maar miste een goede schutter om de aanvallen af te ronden. In de 7e minuut reeds kreeg Benne kom een goede kans om de score te openen, maar de vrijstaende Maliepaard schoot voor qust hoog over. In de 15e minuut voor rust kreeg Sparta de kans. B. v. d. Pol was alleen doorgebroken maar zijn schot werd door* goed uitlopen van keeper Rosen- boom gestopt. Aan de andere kant bracht keeper Van Eist het publiek in beroering, toen hij een fraaie save ver richtte bij een hard schot van T. Weide- man, Teunissen dook fraai op en kopte rakelings naast bij een voorzet van links. Na een harde inzet van M. v.d. Brenk moest keeper Van Eist opnieuw handelend optreden, hetgeen hem goed afging. Bennekom probeerde alles voor rust en met nog enkele minuten te spe len had zij eindelijk loon naar wer ken. M. v.d. Brink kwam in een fraaie solo op het Sparta-doel af en een ie der dacht dat er een schot na volgde, maar v. d. Brink gaf de bal met. een bekeken pass af aan Teunissen en deze scoorde 10. Na rust moest keeper Rosenboom al di rect optreden toen V. v. d. Pol een hard schot loste.' De doelman van Bennekom wist de bal over de zijlijn te werken. De strijd ging door met Bennekom als de beste ploeg, maar Sparta zat niet stil. Een gpede doorlooppoging van A. Huibers bracht Sparta succes, Met een hard schot bracht hij de stand op 1-1. Minuten later kreeg Sparta een voor sprong, Jan van Kleef kreeg de bal op links en begon aan een schitterende solo, omspeelde de hele Bennekom-ach- terhoede en scoorde (21). Lang plezier had Sparta hier niet van, want binnen enkele minuten blunderde Akkerman met wegwerken en Teunissen kreeg, een schietkans,. Tot overmaat van ramp stond keeper van Eist nog verkeerd opgesteld en verdween de bal in het doel (22). Met een sterker Bennekom in de laat ste 20 minuten bleef deze stand gehand haafd en moesten volgens reglement strafschoppen een beslissing brengen. Sparta was als eerste aan de beurt onhoudbaar werden alle drie straf schoppen ingeschoten. Bennekom kwam niet ver, want het eerste schot van M. v. d. Brink, wist keeper van Eist te houden, en Sparta bleef winnaar. er gelukkig slechts weinig mensenle vens te betreuren. Te Veenend-aal kwamen door het om slaan van een schuit zes personen om het leven. Dit gebeurde aan de Kerke- wijk ter hoogte van het tegenwoordige hotel Gerth. Het ongeluk geschiedde op de 8e maart, 's middags om één uur. Vijf kinderen van het gezin Van Wijk, resp. 17, 14, 11, 4 en 2 jaar oud, en hun grootvader, de heer C. Jansen, verdron ken. Pas een maand later werden de lijken geborgen. Bij het doorbladeren van het oude overlijdensregister uit het jaar 1855 gaat alle tragiek van dit droevig onge val weer leven. Vader en moeder, die tegelijk hun vijf kinderen verliezen! Bij het passeren van alle overlijdens akten op verschillende data com pareert, de vader als aangever Op 21 maart is nog verdronken Corne- lus van der Meyden, oud 46 jaar; ook zijn lichaam werd pas op 12 april gelijk de overlijdensakte vermeldt „in -het water gevonden". Weinige da gen na de ramp bezocht koning Wil lem III Veenendaal. Van Emmikhui- zen af voer hij in een aak over het on dergelopen gebied. De schuit werd ge boomd door de Veenendalers De Gooy- er en Van de Loosdrecht. De toestand van de mensen, die in de kerk waren ondergebracht, werd al spoedig on houdbaar. Velen werden ziek en ook sterfgevallen kwamen voor. Honder den van deze Veenendalers zijn daar om tijdelijk naar Utrecht gebracht en werden daar gehuisvest in de voor dat doel ingerichte Geertekerk. Met schui ten werden zij vervoerd naar de „Ro de Haan" en vervolgens verder per ex tra trein. Het medeleven was groot. De vluchtelingen moeten dan ook wel een beklagenswaardige indruk hebben ge maakt. In een beschrijving, daterend uit het jaar 1856, van hun aankomst te Utrecht lezen we: „Een talrijke schare was bijeenge stroomd om van hare deelneming te doen blijken. Alle omstanders waren diep bewogen, bij weinigen werd het oog niet vochtig op het zien van zulk een aantal behoeftigen, zoowel man nen als vrouwen, ouden van dagen en kinderen. Onder hen zag men hier eene moeder, met haren dooden zui geling in de armen gekneld, daar een grijsaard, die door twee lotgenooten ondersteund werd, elders een man, die aan zijne smart moest lucht ge ven en door luide jammerklagten de omstanders tot tranen bewoog Op de eerste zondag van hun verblijf in de Geertekerk sprak tot hen ds. J. H. Bösiken, predikant 'te Utrecht, over de tekst: „Dit zal ik mij ter harte nemen en daarom zal ik hopen. Het zijn de goedertierenheden des Heeren, dat wij niet vernield zijn, dat zijn barmhartig heden geen einde hebben. Zij zijn alle morgen nieuw, Uwe trouw is groot" (KI. 3 2123). In het gehele land wer den gelden bijeengebracht tot leniging van de nood. En deze nood was groot. Toen na enige weken het water gezakt was en men naar Veenendaal kon te rugkeren, vond men daar een troostelo ze woestenij. Het scheen wel of Vee nendaal geen toekomst meer hebben zou. Echter in de jaren na de ramp zouden de grondslagen gelegd worden voor de nijverheid, waaraan thans Veenendaal zijn welvaart dankt..." Keren wij nu echter weer terug naar Renswoude. Na de beschreven periode heeft de heer van Renswoude zijn grondbezit aanzienlijk uitgebreid door aankoop van verscheidene hofsteden onder deze gemeente. Hij toonde steeds veel belangstelling in landbouw en vee teelt; lange jaren was hij voorzitter van het Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde te Utrecht. In 1898, 28 juni, vierden de heer en vrouwe van Renswoude hun gouden bruiloft, welke luisterrijk werd gevierd. De laatste overleed echter 5 februari 1901 en werd begraven in de nieuwe grafkelder te Renswoude, alwaar haar wapen, met acht kwartieren, in de kerk werd opgehangen; tien maanden later, 6 december van hetzelfde jaar, overleed eveneens haar echtgenoot, Mr. Maxi- miliaan Jacob Leonard Baron Taets van Amerongen, kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin, Vrijheer van Rens woude en Emmickhuysen, Ambachts heer van Deyl, op de leeftijd van 80 jaar, en werd begraven te Renswoude. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Jan Karei Taets van Amerongen, gehuwd met Louise* Henrietta van Eghen. En hiermede besluit de serie Grepen uit de geschiedenis van Renswoude. Persoonlijk weten wij door gesprekken van de diverse Renswoudenaren, hoe zeer zij aan hun dorp, hun woonoord en geschiedenis gehecht zijn. Ook al moest men door omstandigheden het dorp verlaten, vergeten kunnen zij Renswoude nooit. We willen daarom één strophe uit het gedicht „Heugenis van Renswoude^'-, door niemand min der dan E. J. Potgieter, en uiteraard in een stijl die men nu niet meer zo aantreft, onze lezers niet onthouden: Wanneer de zomerzonne daalt, Geen streek in 't gansche Sticht, die haalt, Bij 't liefelijk Renswoude! Ter weerzij van den breeden weg, In lagen hof, op hoogen heg, Langs gevels nieuwe en oude, Zoo dichtebij als in 't verschiet, Hoe ge er eert rozenbeemd geniet; Een wieglen, geuren, blozen, Van roode en witte rozen! KP|T u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's -Zaterd. van 16.30-17.30 uur ARNHEM Voor het eerst sinds maanden is de werkloosheid in de pro vincie Gelderland weer gestegen. Het aantal werkzoekenden nam toe met on geveer 700 tot 6200, dat is ruim 2 pro cent van de beroepsbevolking. Een verontrustend verschijnsel is het echter niet; het waren voornamelijk de schoolverlaters die met 560 man de stij ging voor hun rekening namen. Ook het overige deel kwam voornamelijk op re kening van jeugdigen onder 23 jaar. In de bouwvakken steeg 't aantal werk zoekende de afgelopen maand eveneens. Het districtsbureau voor de arbeids voorziening verwacht evenwel dat hun aantal met het hervatten van de werk-1 zaamheden in de bouw weer zal dalen. Regionaal gezien waren bij de toene ming voornamelijk Nijmegen, Harder wijk, Apeldoorn, Ede, Arnhem en Ei bergen betrokken. Boven het provinciaal gemiddelde ko men Eibergen (3,4); Winterswijk en Nijmegen (3,1); Doetinchem (2,4) en Terborg (2,2). Tegenover de stijging van het aantal werklozen staat een aantal al bij een werkgever aangenomen schoolverlatefs van 336. Vooral in de metaalindustrie konden zij terecht. Nog steeds valt de vergelijking met cijfers van het vorige jaar gunstig uit. Er waren in juli 1967 1600 werklozen meer. RHENEN Het bestuur van korfbal vereniging „Arena" uit Rhenen heeft de leden opgeroepen voor een jaarver gadering, die vrijdag 16 augustus des. avonds om 8 uur wordt gehouden in hert „Eigen Gebouw". I)aar zullen belangrijke plannen ter tafel worden gebracht, die ertoe moeten leiden, dat korfbalvereniging „Arena" wordt omgedoopt in sportvereniging „Arena", omdat men naast het korfbal een atletiek- en een badmintonafdeling wil oprichten. Getracht zal worden een fusie aan te gaan met de „RAV", de Rhenense Atletiek Vereniging, die in feite al jaren „in de ijskast" staat» hetgeen hoofdzakelijk zijn reden vindt in het ontbreken van accommodatie en gebrek aan belangstelling. Alvorens aan de competitie te begin nen (31 augustus) neemt „Arena" nog deel aan seriewedstrijden van de KC „Telstar" met een senior-, een junior en een adspirantenteam. Op 24 augustus hoopt de vereniging een sportdag te organiseren op het ge meentelijk sportpark „Candia" en voor de seriewedstrijden in Haarlem op 25 augustus werd ingeschreven mert een se niorenteam. AMERONGEN. Door het overlij den van Graaf Adriaan van Aldenburg Bentinck waar van de begrafenis op donderdag a.s. te Amerongen zal plaats vinden, is het geplande kermisterrein vanaf de Laan verplaatst naar het ter rein, gelegen ten noorden van de nieuw aangelegde weg tussen Koenestraat en Holleweg, de z.g. verlengde Burg. Mar- tenslaan. Het Lunapark zal donderdag, vrijdag en zaterdag aldaar te bezoeken zijn. VEENENDAAL. Een combinatie van korfbalvereniging SKF ter sterk te van de tweede uitgave van de Vee- nendaalse vereniging speelt zaterdag a.s. om vier uur tegen een combinatie van Biko. Dti is 't tweede oefenduel van de SKF-ers die enkele dagen geleden reeds vriendschappelijk speelden te gen SSS uit Wageningen. Op 24 augustus neemt SKF met het eerste, tweede en eerste juniorentwaalf tal deel aan seriewedstrijden van SVMM uit Maarn. De jeugd gaat dit weekend in Maurik op bezoelf om daar een vriendschappe lijke wedstrijd te spelen tegen Activitas. BENNEKOM De toeristische feestweek bij het 70-jarig bestaan van de V.V.V. kreeg gisteren een fleurig karakter door het bloemen corso, dat zeer geslaagd is te noe men. Er hadden zich flink wat deel nemers gemeld, zodat een lange stoet geformeerd kon worden. Hoe wel de naam bloemencorso in feite enigszins overdreven is vergeleken met de grote broers uit het westen van het land, mag gezegd worden dat de Bennekommers veel zorg hebben besteed aan hun corso. Er waren bijzonder goede versieringen aangebracht en het rijdend mate rieel was extra gepoetst. De deel nemers waren in drie categorieën ingedeeld: bloemenversiering, re clame met bloemenversiering en kindercorso. Opvallend was de aan gebrachte reclame: duidelijk maar zeer discreet. De kinderen met de „gebloemde" fietsen hebben hun best gedaan. Een leuk gezicht de hummeltjes, verkleed en wel, achter de auto's in de stoet te zien fietsen. Van de zijde van het publiek be stond flinke belangstelling. Veemarkt Utrecht, 8 augustus 1968. Totale aanvoer 4670; runderen: 1086; vette kalveren: 256; graskalveren 50; nuchtere kalveren: 430; schapen: 1050; varkens boven 100 kg: 429; varkens be neden 100 kg 96; biggen 1204; bokken en geiten: 69. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk: 1000—1450; kalfvaar- zen, per stuk: 9001100; vare koeien, per stuk: 9001050; pinken, per stuk: 700825; stieren, per stuk: 7401210; graskalveren, per stuk: 425—600; nuch tere kalveren, per stuk: 4580; fokkal- veren, per stuk: 110300; schapen, per stuk: 85130; lammeren, per stuk: 100 160; drachtige varkens, per stuk: 350 425; lopers, per stuk: 85110; biggen, per stuk: 6574; bokken en geiten, per stuk: 2065; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew.: 4,20—4,50; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew.: 4,054,15; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew.: 3,654,00; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew.: 3,553,75; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew.: 3,353,50; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 3,003,30; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,451,80; zware vette var kens, per kg lev. gew.: 2,002,10; zou ters, per kg lev. gew.: 2,242,28; slachfc- zeugen, per kg lev. gew.: 1,65—1,70; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew.: 1,70—1,80. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk* en kalfkoeien: matig, niet prijsh.; vette koeien: stug, ruim prijsh.; vare koeien: matig, niet prijsh.; vette kalve ren: traag, even lager; graskalveren: rustig, ruim prijsh.; nuchtere kalveren: rustig, prijsh.; fokkalveren: lui, prijsh.; schapen: willig, prijsh.; lammeren: wil lig, prijsh.; varkens: redelijk, ruim prijsh. biggen: redelijk, ruim prijsh. EDE De automobilist B. van T. uit Baarn verloor gistermiddag op Rijks weg 12 de macht over het stuur, nadat hij met hoge snelheid een voor hem rij dende auto had ingehaald. Zijn wagen begon te slingeren en kwam tenslotte tot stilstand tegen de leuning van de brug over de spoorlijn Ede-Arnhem. Van T. werd ernstig gewond. Door een toevallig passerende Duitse ambulan ce is Van T. naar het Juliana zieken huis te Veenendaal overgebracht. De auto werd geheel vernield. OTTERLO De vrachtwagenchauf feur H. J. J. uit Apeldoorn lette woens dagmiddag onvoldoende op het overige verkeer, toen hij vanaf de Apeldoorn- se weg de Beekdalse weg wilde inrijden. Hij belemmerde de bromfietser M. K. uit Ede de doorgang, waardoor een aan rijding volgde. K. kreeg letsel aan zijn rechterpols en -arm. Zijn echtgenote, die bij hem op de duo zat, liep enkele gekneusde rib ben op. Beiden zijn floor de GGD naar het Juliana-ziekenhuis te Ede overge bracht.

De Vallei | 1968 | | pagina 5