Melding: „Overval" werd niet geloofd" N.Z.H. bestrijdt parkeerprobleem in Haarlem Veel in Biafra is nog zeer goed geregeld EX-SCHOLIEREN ZORGEN VOOR ONZUIVER BEELD INZAKE WERKLOOSHEID Smokkelende chauffeurs vormden groot internationaal komplot Zigeunergroep bivakkeert bij politie in tuin KASSIER MOEST 20 MILLE AFGEVEN Bank employee smakelijk uitgelachen HET WEER IN EUROPA Patiëntje uren aan de wandel In Utrecht 7de KVP-raadslid uit de partij Veel meer dek en m Faillissement van verffabriek aangevraagd Die naam was te gortig... Schietoefeningen gaan door T.W-journalisten terug met harde reportage Academische Raad wordt onderworpen aan onderzoek Uitvalsweg van Den Haag twee jaar dicht MET GEZIEN Anjers zijn er nu volop, 'n Aantrekkelijke bloem. Voor 'n bescheiden prijs. Ze wachten op u. Pronkend met hun fijne kleuren. fl „EEN GRIEZEL" SIGNALEMENT SERVICE WINST HONGER AL TIEN NEDERLANDERS IN DEENSE CELLEN PORNOGRAFIE BIJVERDIENSTE GELEEND KANTOORBANEN DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 UTRECHT Êen buit van bijna twintigduizend gulden had de jonge man. die gistermiddag om kwart voor vier het bijkantoor van de Nutsspaar- bank aan de Vondellaan in Utrecht overviel met iets dat op een pistool leek. Voordat hij de kassier bedreig de. had hij gewoon om geld gevraagd. Toen de veertigjarige kassier H. Kamps hem om zijn spaarbankboekje vroeg, siste hij: ..Ik moet twintigdui zend gulden hebben. Ik zit in grote moeilijkheden. Vlug, of ik schiet je dood". Op dat moment haalde hij het wa pen tevoorschijn en richtte.dat op de kassier. Deze deed een greep in zijn lade en gaf de overvaller een handvol bankbiljetten. ..Dat is niet genoeg", rei de rover. ..ik moet meer hebben, ik wil alles". De kassier gaf hem daar na nog een paar handen vol. In totaal bleek het achteraf ruim ne gentienduizend gulden te zijn geweest. Daar waren enkele briefjes van duizend gulden bij, briefjes van honderd en en kele van tien gulden. Haastig propte de overvaller het geld in de zakken van zijn grijze colbertjasje. Binnen de mi nuut was hij het kantoortje uit. Mejuffrouw C. N. de Bruyn (20). een lokettiste van de bank, was een eindje van de balie af tijdens de overval aan het telefoneren met het hoofdkantoor aan het Oudkerkhof in het centrum van de stad. ..Wij worden overvallen", fluisterde zij in de hoorn, maar degene met wie zij aan het spreken was, dacht dat ze een grapje maakte en lachte hartelijk. Mejuffrouw De Bruyn verbrak on middellijk de verbinding en belde de politic op. De overvaller was toen al verdwenen. Bij zijn aftocht had hij ge dreigd: „Ik schiet je kapot als je de politie belt." Doordat hij zich helemaal op de kas sier had geconcentreerd, heeft hij ver moedelijk mejuffrouw De Bruyn niet gezien. Hij heeft geen enkele keer naar het meisje gekeken. De overval, hoe simpel van opzet ook, was goed voorbereid. Bewoners van de Vondelflaan hadden de jonge man al enkele dagen op het trottoir ADVERTENTIE Anjers brengen sfeer I 814 d 6 a c -f CA n n 1 T) c K CO w u "aJ 85 Cl. 5 '3>_ <U C ra Den Helder 1. bew. O 19 0,3 Ypenburg mist O 20 0 Vlissingen geh. bew. OZO 19 I Eelde mist windst. 21 2 De Bilt zw. bew. O 21 0.1 Twente zw. bew. windst. 22 0.3 Eindhoven zw. bew. windst. 18 5 Z.-Limburg 1. bew. zo 19 2 Helsinki licht bew. no 27 3 Stockholm onbew. zo 22 0 Oslo half bew. no 20 0 Kopenhagen 1. bew. nno 24 0 Aberdeen onbew. nnw 18 0 Londen motregen n 16 6 Amsterdam 1. bew. O 21 0.1 Brussel half bew. zo 18 2 Luxemburg mist z 16 0.5 Parijs regen z 19 0.1 Bordeaux regenbui zw 22 2 Grenoble half bew. O 22 0 Nice zw. bew. n 26 0 Berlijn licht bew. windst. 24 6 Frankfort zw. bew. windst. 25 0 München regen wzw 17 26 Zürich mist nnw 19 0.1 Genève zw. bew. windst. 22 0 Uocarno4 half bew. zzw 24 6 Wenen zw. bew. wnw 18 6 Innsbruck zw. bew. w 16 14 Belgrado half bew. OZO 29 7 Athene zw. bew. windst. 29 0.3 Rome half bew. O 26 0 Barcelona geh. bew. ono 27 19 Madrid onbew. no 30 0 Mallorca licht bew. ono 28 0 Lissabon half bew. nnw 26 0 heen en weer zien lopen. Naast het kantoor was een winkel in aanbouw, waaromheen een grote schutting staat. Deze was een prachtige dekking voor de overvaller. Mevrouw Hesp, die alleen woont, had er al met andere buren over gesproken. Zij vond hem een griezel en was bang geweest dat hij had geloerd op een van de bewoners van deze drukke dubbcl- baans rijweg tussen de Catherijnesin- gel en de uitvalswegen naar het ver keersplein Oudenryn. op het Kanalen eiland. Niemand had echter aan een overval op de Nutsspaarbank gedacht. Ook de mannen die naast het nieuwe kantoor van de Nutsspaarbank <?en winkelpand aan het bouwen zijn, was het opgeval len dat de jongeman daar al enkele da gen heen en weer had lopen drente len. Vijf bewoners van de Vondellaan en twee bouwvakarbeiders konden de poli tic een vrij nauwkeurig signalement opgeven. In het archief van de politie herkenden zij echter geen enkele foto. De persoonsbeschrijvingen van deze getuigen stemden echter overeen. Al len waren ervan overtuigd, dat zij hem onmiddellijk zouden herkennen. De overvaller is vijfentwintig tot dertig jaar oud. Hij heeft kortgeknipt blond haar, een bol gezicht en lichtkleu rige ogen. Hij was blootshoofds en droeg een grijs colbertjasje met een iets donkerder getinte grijze broek. Hij had een rood overhemd aan. Kort voor de overval was een deel van het binnengekomen geld opgehaald door iemand van het hoofdkantoor. Ook dat was een bedrag van twintigduizend gulden geweest. Kassier Kamps had het gisteren echter nogal druk gehad, zodat korte tijd nadat het geldtransport was vertrokken weer bijna twintig duizend gulden in kas was. ROTTERDAM Een patiëntje van het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzigt is gisteravond drie uur lang op stap ge weest. Het meisje, de dertienjarige Anja Kooien uit Hellevoetsluis. wilde haar grootvader die in Rotterdam woont, opzoeken. Het kind, dat al vier maanden wordt verpleegd, was in een onbewaakt ogenblik aangekleed naar buiten geglipt. Helaas trof zij opa niet thuis. Die verblijft op een kampeerterrein in Ro- ckanje. Buren waarschuwden de poli tie. Toen een surveillancewagen arri veerde. bleek dat Anja opnieuw de kuierlatten had genomen. Zij werd bijna drie uur later op vele kilometers van het huis van haar grootvader te ruggevonden. UTRECHT Opnieuw heeft een lid van de Utrechtse raadsfractie voor de KVP bedankt voor het lidmaatschap van die partij. Mr. J. W. A. van Eij- kelenborg heeft na terugkeer van zijn vakantie het voorbeeld gevolgd van zes fractiegenoten, die een conflict hebben met de plaatselijke KVP-centrale. De fractie van de KVP in Utrecht is nu uiteengevallen in twee groepen. Een groep van vijf, de „officiële KVP", en een groep van zevën, die als onafhankelijke katholieke groepe ring deel blijft nemen aan het raads werk op basis van het programma van de KVP. Tot de groep van zeven behoren de wethouders W. J. Vergeen en A. P. G. van Koningsbruggen. Vandaag zal de gemeenteraad uitmaken of' hij de ze heren, die na het conflict hun func ties ter beschikking hebben gesteld, op nieuw als wethouder wil of dat er nieu we wethouders zullen komen. Voor de laatste oplossing voelen de groep van 'vijf en de Boerenpartij het meest. Mejuffrouw C. M. de Bruyn, lo kettiste van het bijkantoor van de Nutsspaarbank in Utrecht, werd niet serieus genomen toen zij haar hoofdkantoor heimelijk meldde, dat 't hijkantoor werd overvallen. Naast haar de heer H. Kamps, de kassier, die de overvaller bijna twintigduizend gulden afstond. AMSTERDAM Het aantal ziekmel dingen bij het Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor in Amsterdam is de eerste helft van dit jaar met veertig procent opgelopen vergeleken met vo rig jaar. Het totale, aantaj meldingen liep op tot 881.000. Volgens het GAK heeft die stijging te maken met een griepgolf in het be gin van dit jaar en het grote aantal leden, dat het GAK er sinds 1 juli vo rig jaar heeft bijgekregen. AMSTERDAM De rechtbank in Assen behandelt vandaag de faillise- mentsaanvraag van de Verenigde Verffabrieken in Sneek en Hoogeveen, waar totaal 27 mensen werken. Het faillissement is namens de Che mische Bedrijfsvereniging aange vraagd door het Gemeenschappelijk Administratiekantoor, dat een vorde ring van 32.000 gulden op het bedrijf heeft. De directeur-eigenaar, de heer Z. Naber, hoopt uitstel van betaling te krijgen. De Hoogeveense fabrikant van muurverf zoekt intussen echter naar een fusiepartner. Volgens de heer Na ber, is er geen geld meer in de kas voor betaling van de lonen, maar hij 'is ervan overtuigd dat de bank wat dit betreft garant zal zijn. HAARLEM Als eerste buson derneming in Nederland begint de Noord-Zuidhollandse Vervoermaat schappij in Haarlem met het ..parlc and ride"-systeem. Enkele honderden automobilisten kunnen met ingang van 11 september hun auto kwijt op een groot terrein van de N.Z.H. aan de Leidsevaart. Op een autobuskaartje voor 95 cent kunnen zij hun wagen de hele dag daar laten staan en zelf met een van de zes tien per uur passerende autobussen naar de stad en terug rijden. Gezien de parkeernood in Haarlems binnenstad ziet de NZH deze nieuwe mogelijkheid als 'n uitkomst voor lang- parkeerder. Zij rekent op mensen die voor zakelijke doeleinden of voor uitge breid boodschappen doen in de stad moeten zijn. Ook verwacht zij op de nieuwe accommodatie veel forensen, die in het centrum van Haarlem werken. Op het parkeerterrein is een service station gebouwd voor doorsmeerbeur- ten en kleinere reparaties. Voorat de in komsten uit dit station zijn voor de NZH aantrekkelijk. De exploitatie is verpacht aan Shell. Slaat het idee aan dan zal de NZH ook parkeerterreinen in Haarlem-Noord en vlakbij het station in Leiden aanleggen. De NZH noemt het „park and ride"- systeem „een bijdrage tot een selec tief autogebruik. Wij zijn een bedrijf dat klanten blijft zoeken, ook in een ver loren gewaande sector. Drie passagiers meer of minder in elke bUvS kan het maken van wins.t of verlies betekenen".' Het systeem is ook een poging om de rentabiliteit van het bedrijf te handha ven. De NZH dochter van de Spoor wegen is een van de weinige busonder nemingen in het land die nog winst ma ken in een tijd waarin ook het aantal autobuspassagiers steeds verder terug loopt. De NZH vervoerde in 1964 nog zestien miljoen reizigers, het vorig jaar nog maar vijftien miljoen. „WU verwachten van het nieuwe systeem geen wonderen, werd ons ge zegd, maar wij willen wat gedaan heb ben". Met 350 autobussen en elfhonderd man personeel is de NZH nog altijd het grootste streek vervoerbedrijf in Neder land. T"|e heer L. Romkes uit Wormqr zal misschien een veer moeten laten. Hij wordt daartoe gedwongen door de ambtenhar van de burgerlij ke stand in Wormerveer, die hem naar huis heeft gestuurd met de op dracht aan te tonen dat de naam Merijam in Nederland als voor naam voorkomst. De heer Romkes was gisteren de ambtenaar gaan bezoeken. Hij had de geboorte van zijn dochter aan te geven. Hij en zijn vrouw hadden voor het kindje de namen Merijam Celia bedacht. Voor de laatste naam was de vader een beetje beducht geweest hij dacht, dat de ambtenaar er wel bezwaar tegen zou hebben. Celia ging er grif in bij de burger lijke stand. Merijam niet. Het echtpaar Romkes had al een zoon. Diens naam leverde geen moei lijkheden op. Hij heet Klaas. TERSCHELLING De schietoefe ningen op de Noordvaarder op Ter schelling kunnen tijdens de zomer maanden niet worden gestaakt zonder de slagvaardigheid van de Koninklijke Luchtmacht ernstig in gevaar te bren gen. Dit heeft de chef luchtmachtstaf in een brief laten weten aan B. en W. van Terschelling. Dit college had indertijd na het neerstorten van een straaljager de luchtmacht gevraagd de schietoefenin gen op het eiland te staken. AMSTERDAM „Het is verbazing wekkend om te zien hoe ondanks de oorlog allerlei zaken in Biafra toch nog bijzonder goed zijn georganiseerd. We zijn daarvan echt onder de indrul gekomen. Ik ben ervan overtuigd dat de Biafraanse regering op haar stukj< land. dat zo groot is als Nederland volkomen baas is in eigen huis". Dit zegt Ben Eikerbout, journalist van de televisierubriek Achter het nieuws (Vara) die gistermiddag mei cameraman Jan Kloek na een verblijf van twee weken in Biafra op Schiphol terugkeerde. Hun reportage is morgen avond te zien in een televisieuitzending over beide netten, die een afsluiting vormt van de actie ten behoeve van de oorlog in Biafra. De reportagereis van het tweetal bracht nogal wat moeilijkheden met zich mee omdat er sinds de oorlog geen geregelde vluchten naar en van Biafra zijn. Met een toestel van de Amerikaan Henry A. Wharton, die een luchtbrug tussen het Portugese eiland Sao Tomé en Biafra onderhoudt, konden zij het gebied binnenkomen. Ben Eikerbout en Jan Kloek richten zich in hun reportage voornamelijk op de honger die er in Biafra wordt gele den. Jan Kloek: „We zijn het hele land doorgetrokken en in tal van vluchtelin genkampen, ziekenhuizen en noodhospi talen geweest. We hebben de verschrik kelijkste dingen gezien. Kinderen stier ven als het ware onder onze ogen. Ben Eikerbout vult aan: „We lo geerden bij de heer Middelkoop, een Nederlandse arts die al zes jaar in Biafra werkt en er een polikliniek heeft. Hij leidt de distributie van voed sel en medicamenten. Hij schatte het aantal Biafranen, dat per dag van hon ger sterft, op zesduizend. Verschrikkelijk. Kinderen vari nog geen jaar oud zien eruit, alsof ze vier zijn". De heer Middelkoop zal ook in de te- levisieuitzending van morgenavond op treden. Vanavond is in de uitzending van Achter het nieuws een interview te zien dat Ben Eikerbout had met kolo nel Ojoekwoe, de Biafraanse leider. HAVANA. Van nu af aan zullen de Cubanen het met vier eieren per per soon per week moeten stellen, maar er zal meer melk beschikbaar zijn. Volgens aankondigingen in Cubaanse bladen zal de verkoop van eieren die tot nu toe beperkt was tot 12 eieren per persoon, nu gerantsoeneerd worden. ren Cameraman Jan Kloek en ver slaggever Ben Êlkerbout. Kinde- stierven onder onze ogen". DEN HAAG Op korte termijn zal minister dr. G. H. Verlnga (Onderwijs en Wetenschappen) onderzoeken hoe de samenstelling en werkwijze van de Academische Raad kan worden verbe terd. Daarvoor zal hij overleggen met de raad zelf, de er in vertegenwoordigde instellingen en met minister ir. J. P. Lardinois voor de landbouwhogeschool in Wageningen. Dit blijkt uit het antwoord dat dr. M. A. M. Klompé, als waarnemend mi nister van O. en W., geeft op vragen van de Tweede-Kamerleden J. G. H. Rans en mr. J. W. Masman (beiden soc.). DEN HAAG Het beeld van de werkloosheid is deze maand vertroebeld door de golf van jongeren, die van school zijn gekomen. In de steden werd de stijging van het aantal werkzoeken den vrijwel unaniem aan deze school verlaters toegeschreven. Het gewestelijk arbeidsbureau in Utrecht meldt een toeneming van het aantal ingeschrevenen met ruim vier honderd tot 2419. De vraag daalde met ruim tweehonderd tot 3781. Ook deze daling is te wijten aan de jeugdigen, die al dan niet met bemiddeling van het bureau een baan konden bemachti gen. Het GAB in Utrecht heeft de indruk dat de jongeren na het verlaten van de school een tijdje op hun lauweren gaan rusten eer zij werk zoeken. De „vakan- De maandag uit de gesloten afde ling van de rijkspsychiatrische in richting te Eindhoven ontvluchte 24- jarige A. V. uit Aarle-Rixtel is in Til burg aangehouden. De man werd door 'n voorbijganger herkend en kon zon der verzet door de politie worden aan gehouden. KOPENHAGEN Het smokkelkomplot, dat vorige week al zes Nederlandse vrachtwagenchauffeurs in Denemarken in de cel deed belanden, groeit uit tot een grote, internationale affaire. Politie en douane hadden tot gisteravond in Denemarken al 26 arrestaties verricht. Ook in Nederland wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. „Dit Is een heel grote zaak. Wc verwachten nog veel meer arrestaties", zei ons gisteren een Deense politieman. Nederlandse chauffeurs hebben in de loop der jaren voor honderdduizenden guldens gesmokkeld". Het hoofdkwartier van de smokke laars in Denemarken is de groentevei ling in Kopenhagen. Daar werd het me rendeel van de 26 mannen chauf feurs en afnemers gepakt. Drie van de afnemers, employés van de groente veiling, worden door de politie be schouwd als de belangrijkste figuren van het komplot. Tien Nederlanders zitten nu in de cel. Acht van hen in Denemarken, twee in het Duitse Puttgarden, waarvan daan de snelste veerdienst op Dene marken wordt onderhouden. Het laat ste tweetal werd gegrepen, toen het op de terugweg was naar Nederland. In hun koelwagen vonden de Duitsers voor een waarde van 45.000 gulden aan pornografische lectuur. Dergelijke lec tuur is in Denemarken en Zweden vrije lijk te koop, maar de invoer in Duits land en Nederland is strafbaar. Alle Nederlandse vrachtwagens die op Zweden en Denemarken rijden wor den nu zeer streng gecontroleerd. De laatste dagen is geen smokkelwaar meer gevonden. In de Deense veerhaven Rodby greep de politie niettemin een van de twee Nederlandse chauffeurs, die met een „schone" koelwagen met groente voor Zweden waren aangekomen. De De nen hadden tegen hem het nodige be wijsmateriaal verzameld. Zijn collega mocht doorgaan. Niet lang echter, want uit het ver hoor van de arrestant kwamen ook be lastende feiten tegen hem te voorschijn. De tweede chauffeur werd een halve dag later gevat op het ogenblik dat hij in Helsingor zijn wagen de boot naar Zweden wilde oprijden. Uit de verhoren van de Nederlanders achter gesloten deuren, is gebleken dat elke rit op Scandinavië de smokke laars drie- tot vijfhonderd gulden ople verde. Hun waar bestond voorname lijk uit sigaretten en cognac. De Nederlandse douanerecherche zei ons gistermiddag de zaak „met de grootste aandacht te volgen. We weten uiteraard wie er allemaal bij zijn be trokken. We gaan er veel aandacht aan besteden". De Nederlandse douanere cherche heeft uitvoerige inlichtingen gevraagd aan de Denen. De directeur van het transportbe drijf J. A. van Spronsen uit Monster, zei ons gistermiddag: „Ik heb dit al lang aan zien komen. Vorig jaar al heb ik na een dergelijk akkefietje met een van mijn chauffeurs alle mensen een schriftelijke overeenkomst laten onder tekenen, waarin zij verklaarden dat zij, als zij voor smokkel zouden worden ge grepen, zich onmiddellijk als ontslagen konden beschouwen. Onverschillig waar zij zich zouden bevinden". De 49-jarige Jaap van Spronsen zegt verder: „Mijn bedrijf blijft gewoon doordraaien. Ik heb chauffeurs ge leend van collega's, ik neem nieuwe chauffeurs in dienst en ik heb er een paar gevraagd vroeger van vakantie te rug te komen". „Het einde van de zaak lijkt me npg niet in zicht. Ik vermoed dat er wel Nederlandse chauffeurs zullen zijn, die nu niet meer naar Denemarken dur ven". „Het lijkt me op het ogenblik nog geen zin hebben dat ik zelf naar Dene marken ga, maar als het nodig is, ben ik daartoe bereid". ties" worden dit jaar wat langer uitge smeerd dan het jaar daarvoor, aldus het arbeidsbureau in Utrecht. De werklozen in de groep handels- en kantoorpersoneel baren het bureau nog steeds de meeste zorgen. Vooral oude ren kunnen zeer moeilijk aan een baan worden geholpen. Sommige werkne mers weigeren zelfs administratief per soneel boven de 35 jaar. In Zuid-Holland steeg de werkloos heid in juli van 7897 tot 8239. Ook hier valt door de schoolverlaters weinig peil te trekken <op de ware toeneming. Gou da, Den Haag en Rotterdam zagen het aantal werkzoekers het sterkst toene men. In de hele provincie daalde de vraag. Veel jongeren hebben vacatures bezet. Dat verschijnsel deed zich voor in alle beroepsgroepen. De stijging van de werkloosheid in Den Haag bedroeg bijna tweehonderd. De vraag daalde met ruim driehonderd. Rotterdam heeft tegenover 2405 werk zoekenden een vraag van 7122 staan. Het percentage van de werkloosheid ligt in Rotterdam op 1,1 procent, terwijl dat in Den Haag 2,1 procent is. De toekomst voor de metaalsector in Rotterdam ziet er rooskleurig uit, door de goed gevulde orderportefeuille van de werf van Verolme, die op lange termijn een paar duizend mensen zegt nodig te hebben. Amsterdam wees als oorzaak van de veranderingen in de cijfers ook de van school komende jongeren aan. De werk loosheid kwam van 3177 op 3333 en de vraag zakte van 6350 naar 5997. De „jeugdimmigratieregeling" komt in Amsterdam nu op gang. Twintig jonge lieden uit Drente en Overijssel komen binnenkort in de hoofdstad werkep. De jongens krijgen elke week een gratis retour naar huis en wekelijks een kost geld van ruim twintig gulden. BUSSUM Drie zigeunergezinnen, bestaande uit totaal 21 mensen heb ben min of meer gedwongen hun ten ten opgeslagen in de tuin van het Bus- sumse politiebureau. De politie zorgde er zelf voor dat de drie gezinshoofden, broers van elkaar, op het bureau terecht kwamen toen zij ervan verdacht werden een hotelhou der te hebben opgelicht. Toen de mannen werden vastgehou den omdat zij ook niet in het bezit wa ren van de vereiste papieren, dook wel dra de hele familie bij het bureau op. Zij kamperen nu in tenten in de tuin van het bureau, stoken er vuren, waar op zij hun potje koken en wachten ge laten af wat de politie verder met hen wil ondernemen. De oplichting heeft de politie niet kunnen bewijzen, zodat men nu maar weer zo spoedig mogelijk van de zi geuners af wil. Maar Duitsland, het land van waaruit zij Nederland zijn binnengekomen, wil ze niet meer terug hebben. Aangezien de zigeuners in het bezit zijn van Italiaanse paspoorten, wor den langs diplomatieke weg verwoede pogingen in het werk gesteld om de groep naar Italië te krijgen. Het gezel schap, dat nu in Bussum kampeert, maakte tot voor kort deel uit van een groep van veertig man, die bij Nieuwe Schans vergeefs probeerden de grens over te komen. De groep splitste zich daarna. De gezinnen van de drie broers slaagden er uiteindelijk toch in illegaal ons land binnen te komen. De rest' van de groep is nog in Duitsland. DEN HAAG Voor een periode van ongeveer twee jaar vervalt de huidige uitvalsweg van Den Haag naar Rot terdam, omdat de Laakbrug moet wor den vernieuwd. Met ingang van 23 augustus wordt het verkeer (dertig duizend auto's per dag) over de dicht bij gelegen Leeghwaterbrug gevoerd, die enige tijd geleden is aangelegd. De kosten van vernieuwing van de Laakbrug zijn ongeveer acht miljoen gulden. Naar schatting is dat bijna tien procent lager dan de gemeente 's-Gravenhage aanvankelijk had ge raamd. Voor het werk bleek grote be langstelling te bestaan. Op de rijksweg Den Haag - Rotter dam zijn gistermogen kilometerslange files ontstaan nadat Rijkswaterstaat in het spitsuur was begonnen met asfal- teringswerk. Van de drie westelijke rij banen waren er twee afgesloten en op de derde was maar beperkt verkeer mogelijk. De Delftse politie die niet was gewaarschuwd, zal met Rijkswa terstaat overleg plegen om het werk op voor het verkeer gunstiger tijdstip pen te laten uitvoeren. ADVERTENTIE DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 586ste STAATSLOTERIJ Derde klasse Prijzen van 15 zijn gevallen op nummers eindigende op f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer Let wel op dit nummer zijn twee prijzen geva 8 088* 555 632 962 4107 054838* 020510 028651 087802 062402 000767 020197 llen.

De Vallei | 1968 | | pagina 7