Basiselftal van Gooiland boekte magere zege: 2-3 Bram Agtsteribbe en zijn geladen kunst BONTMANTELS nu met zomerkorting VAN SCHUPPEN Constructief voetbal aan beide zijden Rectificatie Gemeentelijke voetbalmatch Renswoude is nog ongerept" ,Ik ben jood, zet niaar in de kranty Bromfietser ernstig gewond VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Taets v. Amerongen- beker opnieuw voor Renswoude? DOVO maakte uitstekende indruk Veel pony's op ruitershow Gemeentehuis Rhenen open voor Biafra Grote blikschade bij aanrijding Speelweide in Scherpenzeel Advendo morgen contra DOVO 2 AGENDA Ons Genoegen naar concours in Duitsland Regeling voor ophalen van grof huisvuil Sport Veredelt houdt expositie van konij nen Dichter Jammer Wandeling langs Grift Verloop spaargelden Musketiers oefent tegen E.S.A. Veel bezoek aan „Kinderkopjes" Opbrengst collecte BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL VEENENDAAL RHENEN HEIN HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1968 EENENDAAL SC («ooiland dat gisteren met het basiselftal voor de komende competitie de (vriendschappe lijke) strijd aanbond met een met twee invallers opererend DOVO, heeft slechts een magare overwinning kunnen behalen op de rood witten: 2-3. De technisch superieure gasten lieten zeer constructief voetbal zien, doch slechts bij vlagen was er sprake van enig klasseverschil. DOVO speelde uit stekend en was vaak gevaarlijker in de aanval dan de voorwaartsen van Gooiland, die in de afwerking nogal eens faalden. Het is een zeer aantrekkelijk duel ge worden en de toeschouwers die de striemende regen hadden getrotseerd om deze wedstrijd bij te wonen waren uiterst content. Voor het eerst zagen zij DOVO dit seizoen weer eens volop draaien Blom en Gert van Kooten laatstge noemde was voor rust in uitstekende vorm vervingen Schoeman en de ge blesseerde Rebergen. SC Gooiland kwam in de eerste helft met zijn nieuwe aan-| winsten uit en ging na rust experimen teren met twee nieuwe spelers. De teams gingen in hoog tempo van start en bouwden beide fraaie aanvallen op. De defensies overheersten echter en boden de voorwaartsen bijzonder weinig kansen. DOVO, waarin een qua uiterlijk sterk veranderde Gijs Slotboom bijzon der hard werkte, bleef moeiteloos de baas over de Gooiland-aanvallers, waar van Lenz (ex-DWS) excelleerde. DOVO nam een voorsprong door Diepeveen. Bram Demoet linksbuiten ondernam een wervelende solo, maar werd gestopt door Rooders. De bal kwam terecht bij DOVO's internationaal, die kanonhard via de binnenkant van de paal scoorde: 1-0. In hoog tempo trachtte Gooiland de gelijkmaker te forceren en ietwat onnodig kwamen de roodwitten in de verdrukking. Lenz had tenslotte succes toen de verdediging van de Veenendalers hem een doelpunt cadeau deed: 1-1. Een minuut later loste Lenz opnieuw een schot, waaruit de bal tegen de lat sloeg. DOVO nam het initiatief weer over en brak via Diepeveen en Gerritsen enkele malen gevaarlijk door. De fabuleus kee pende doelman De Waard verhinderde echter een tweede DOVO-treffer voor de rust. Na rust nam Boogaart de plaats in van Westbroek in de. Gooiland-voorhoe- attaques van de gasten. Keeper Van Har de en hij bracht nog meer vaart in de develd kreeg het even druk, maar DOVO Diepeveen brak door, maar hij schoot ging onmiddellijk weer in de aanval, voor het doel langs, terwijl Visscher en kele seconden later een hard schot loste, waaruit Gerritsen de bal over de doel lijn werkte. Gooiland nam een voorsprong. Na een trage actie van Westbroek, een uiterst handige speler, knalde Richel man in (2-2). Offensief Opnieuw opende DOVO een offensief en keeper De Waard, die de meest on waarschijnlijke reddingen verrichtte, had tot tweemaal toe de hulp van re spectievelijk Schouten en de voortreffe lijke spelende linksachter Adam nodig om de gelijkmaker te voorkomen. Toch vergrootten de gasten de voorsprong. Uit een voorzet van Richelman scoor de Boogaart op uiterst sluwe wijze de derde Gooiland-goal (1-3). DOVO gaf de moed niet op. Er was in deze tweede helft vrijwel geen klas severschil te ontdekken en de roodwit ten wisten dat een gelijk spel zeker kon worden behaald. Nadat De Waard weer een oorverdovend applaus kreeg toen hij uit een scrimmage voor zijn domein een onverwacht schot keerde, tekende Gerritsen voor de gelijkmaker. Henk van Kooten, die zich best thuis voelde op het middenveld, gaf een prachtige pass naar Gerritsen en deze srhoot in de uiterste hoek (2-3). De prachtvorm van de Gooiland-doel man stond in de slotfase een gelijk spel in de weg. Opstellingen: SC Gooiland: doel: De Waard; achter: Schouten, Wendel- gelst, Rooders, Adam: midden: Kanse laar, Jansen; voor: Richelman, Pattia- sina, Lenz, Westbroek(Boogaart). DOVO: doel: T. van Hardeveld; ach ter: Van Beek, Blom, Van Bruxvoort, G. van Kooten; midden: G. Slotboom, H. van Kooten; voor: B. Visscher, N. Diepeveen, A. Gerritsen en B. De- moet. VEENENDAAL Morgenavond krijgt Veenendaal weer het jaarlijkse bezoek van de landelijke rijvereniging „De Valouwe". Op de weide tussen de Julianakerk en de Fa. B. van Kooten aan de Vijgendam geeft de rijvereni ging een ruiterdemonstratie. Een be langrijk deel van het programma wordt gevuld door ponyruitertjes omdat ge bleken is, dal hiervoor in Veenendaal een grote belangstelling bestaat. Het optreden van de ponyruitertjes oogstte de laatste jaren steeds meer succes in Veenendaal. Daarom besloot de rijvereniging „De Valouwe" haar programma voor Veenendaal enigszins te wijzigen om tegemoet te komen aan de smaak van het publiek. Om een gro tere plaats in te ruimen voor de pony's kwamen twee programmaonderdelen te vervallen. Zo zal men morgenavond de hengstenshow en de landbouwpaarden voor de dresseerkar niet te zien krij gen. De ruiterdemonstratie van „De Valouwe" trok deze zomer elders al veel belangstelling, vooral door het spel van de kinderen met hun mini-paardjes. Inleiding tot het eerste doelpunt van DOVO. Bram Demoet rechtsis be zig met zijn wervelende rush, waaruit Diepeveen tenslotte zal scoren. RHENEN In het kader van de ac tie ter bestrijding van de honger in Biafra is het gemeentehuis van Rhe nen vanavond geopend. Men' kan van 20.45 uur tot $22.00 uur z'n bijdrage aan de actie op het gemeentehuis brengen. Fernando Cornelis, z.v. F. Arrabal Sanchez en M. W. Verweij; Geertrui- da Cornelia d.v. H. v. Leuveren en A. v.' Doorn; Peter, z.v. J. v.d. Vliert en M. Doornekamp; Christiaan z.v. G. v. Middendorp en G. v. Triest; Wil- lempje d.v. B. Geefshuijsen en W. Roskam; Karen Maria, d.v. J. P. A. Nipshagen en A. J. Schalwijk; Thea, d.v. T. H. de Koning en J. v. Brug gen; Richard Aarnoud Roeland, z.v. A. v.d. Berg en P. Smienk; Gert- jan z.v. G. J. Bergman en G. Bak ker; Hendrika Geertruida Johanna Mo nique, d.v» C. Vlaanderen en J. G. Overeem; Gerritje, d.v. J. Bieshaar en G. Lagemaat; Dirk, z.v. D. Verweij en A. Geefshuijsen; Hendrikus Heico, z.v. H. Schipper en M. v. Grootveld. ONDERTROUWD: H. v. Egdom en A. den Daas; A. v. Riessen en C. Dorrestëin; J. Beek, en W. v.d. Munt; E. v. Voorthuizen en G. Overvest; S. A. Tolboom, en H. A. £orman. OVERLEDEN: G. Wagens veld, 8T jr.; J. v. Enge lenhoven, 37 jr. VEENENDAAL Getrouwd: S. de Kleuver, Veenendaal en G. Valkenburg, Veenendaal; P. Looijen, Wageningen en G. G. Swagers, Veenendaal; C. J. Slok Veenendaal en G. W. van den Bosch, Veenendaal. Ondertrouwd: J. D. Gabor en C. J. C. Koomen; A. Spang en A. G. Slok; R. J. G. Thoomes en R. Pruinmel; J. E. Kampert en J. Bouman; M. Rebergen en A. J. Verhoef; P. Machaaij en M. H. B. van Schuppen; H. Stuivenberg en G. Tromp. Geboren: Maartinus Marinus z.v. T. Kleijer en M. C. J. Slotboom; Johan nes Anthonius, z.v. C. Anthonius en J. M. van Baaren; Edwin, z.v. J. van den Dikkenberg en J. Piet; Albertus Ger- rit C., z.v. W. van de Haar en A. D. Haas; Rijk, z.v. M. G. Overeem en L. Coenraats; Francisca Wilhelmina, d.v. F. Hoevelaken en A. L. Achterberg, Le na, d.v. G. J. H. Verwoert en W. Lager- weij; Jeanette d.v. J. P. Praag en J. van Lavieren, Anna Elisabeth J. d.v. A. H. van Hunnik en A. K. E .Knol; Willem Adriaan, z.v. W. van Geest en K. Breeschoten; Gerrit Hendrik M., z.v. H. M. Haverkamp en D. Tebeest. Overleden: Te Rhenen, S. Piersma, 68 jaar; te Rhenen, J. van de Boven- kamp, 71 jaar. Geboren: Gerrit Hendrik Marcel, z.v. H. M. Haverkamp en D. Tebeest; Be rend Jan, i.v. E. C. van Ommeren en M. Opperman; Roelof, z.v. J. Jansen en J. A. van Swetselaar; Geertruida Johanna Hendrika, d.v. B. Carron en E. H. A. Weijburg; Hendrina Hermana, d.v. W. Diepeveen en M. Draaijer; Mathieu, z.v. J. P. Luurssen en J. G. Kluivers; Jacob Martinus, z.v. J. D. van Rumpt en M. G. Van Buren, Wijn tje Albertina Johanna, d.v. J. A. Reber gen en A. de Fluiter; Agnes, d.v. A. M. van der Waal en G. R. W. Wildeboer; Gijsbert Gerard,, z.v. G. G. Schot en E. H. Hardeman. Ondertrouwd: M. van Doorn en G. van Baaren; B. Vervat en G. W. van de Scheur; D. A. Ott en G. Ravesteijn. Overleden: W. de Hoog, 81 jr.; J. Meijer, 79 jr.; S. Piersma, 67 jr.; J. van de Bovenkamp, 75 jr. Geboren: Hermen, z.v. H. Laros en C. C. E. Silfhout. Overleden: J. W. Vermeulen, 73 jr.; A. van Eist, 54 jr.; N. van Dijk, 53 jr.; W. van Beijnum, 67 jr. Ingekomen: J. Klaassen van Dussen; J. Goldschmeding van Dussen; H. L. van Vlaanderen van Eindhoven; L. G. Wubben van Eindhoven; C. H. W. Pasch van Amsterdam; D. van Beuse- kom van Rotterdam; J. G. Seijnaeve van Wageningen; B. van Baaren van Amsterdam; J. F. van Geest van Arn hem. Vertrokken: G. van Beek naar Am sterdam; J. van Kesteren naar Utrecht. VEENENDAAL In het artikel be treffende de overneming van de Han delsavondschool door de gemeente, in de krant van vrijdag 2 augustus j.l. werd opgemerkt, dat de cursus aan de Han delsavondschool vier jaar duurt. Dit is onjuist. De cursus duurt slechts drie jaar. VEENENDAAL Gistermiddag omstreeks een uur vond een aanrijding plaats op de hoek Aart de Gelderstraat- Jan Steenlaan. Van de twee betrokken personenauto's liep de ene lichte en de andere aanzienlijke blikschade op. De Veenendaalse huisarts N. R. kwam vanuit de Aart de Gelderstraat en wilde rechtsaf de Jan Steenlaan in rijden. Hierbij nam hij een vrij ruime bocht, waardoor hij tegen de door R. M. uit Veenendaal bestuurde personen auto reed. R. M. reed op de Jan Steen laan en kwam vèor de arts van rechts. De linkerzijde van de door R. M. be stuurde auto liep een aanzienlijke scha de op. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. SCHERPENZEEL Bij burgemees ter en wethouders van Scherpenzeel bestaan plannen om in plan-Zuid een speelweide aan te leggen. De speelwei de aan de Eikenlaan is te ver weg voor de kinderen in het zuidelijke gedeelte van het dorp. Ook zullen de jeugdige bewonertjes van het zuidelijke gedeelte van het dorp niet meer de drukke rijksstraat weg behoeven over te steken, wanneer dit sportveld gerealiseerd zal worden. EDERVEEN Morgen speelt het eerste elftal van Advendo op het Pan huis in Veenendaal tegen de tweede uitgave van DOVO in het kader van het nederlaagtoernooi van deze vereni ging. Trainer v. Laar heeft zijn team als volgt samengesteld voor dit duel: Doel: R. Veldhuizen; achter: R. Ruiswijk, E. Greuter, R. d. Fluiter; midden: D. Veer en E. v. Amerongen; voor: C. Ruiswijk, J. v. Donkelaar, T. Veer, G. Hardeman en E. Donkelaar. De wedstrijd begint dm half vier. Heden, vrijdag 9 augustus VEENENDAAL PANHUIS, 19.00 uur: Intocht Jeugd- vierdaagse. RAADHUIS, 19.30 uur: Défilé Jeugd- vierdaagse voor raadhuis. BIOSCOPEN LUXOR THEATER, Veenendaal, 19.30 uur: „Modesty Blaise", de prinses uit de onderwereld. Morgen, zaterdag 10 augustus VEENENDAAL Hoek IndustrielaanParallelweg, 14J)0 uur: Start wielerronde. Weide Vijgendam, 19.00 uur: Ruiter demonstratie „De Valouwe". LEERSUM „HET HOF", 19.30 uur: Pepper and Soul voor sociëteit „de Weerwolf". BIOSCOPEN LUXOR THEATER, Veenendaal, 19.30 uur: „Modesty Blaise", de prinses uit de onderwereld. BIO, Rhenen, 20.00 uur: „Je leeft maar twee keer" (James Bond). VEENENDAAL De Gemeentelijke Sociale Dienst speelt woensdag 28 augus tus a.s. een voetbalwedstrijd tegen het personeel van Gemeentewerken. De af trap zal worden gedaan door wethou der M. Bastmeijer. De voetbalwedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Pan huis en begint om 18.15 uur. RENSWOUDE Morgenochtend vertrekt om 5.30 uur de muziekvereni ging „Ons Genoegen" met twee tou ringcars naar Duitsland. Zij zal daar aan een groot internationaal muziek concours in Radstede deelnemen. Naast Nederlandse muziekkorpsen hebben voor het concours verenigingen uit België, Frankrijk en Duitsland in geschreven. Het gezelschap uit Renswoude be staat uit 75 personen waaronder 40 mu zikanten. Na het concours wordt een tocht door Duitslapd gemaakt. Maandag 12 augustus keert men in Renswoude terug. Het is de eerste maal, dat „Ons Genoegen" in het buitenland gaat mu siceren. SCHERPENZEEL Na herhaalde besprekingen met de fa. Spitman, die het huisvuil in Scherpenzeel ophaalt, is overeengekomen dat voortaan op el ke derde woensdag van de maand een extra wagen zal rijden voor het ophalen van grof huisvuil. Van deze dienst kan dus nu op een geregeld tijdstip ge bruik worden gemaakt en niet zoals voorheen zo nu en dan een woensdag. In de resterende maanden van 1968 kan het vuil dus worden meegegeven op 21 augustus, 18 september, 16 okto- OPHEUSDEN De Opheusdende Ko nijnen- en Pluimveevereniging „Sport Veredelt'' houdt zaterdag in de zaal van hotel De Zwaan een expositie. Hier wor den tentoongesteld jonge konijnen in verschillende rassen, die geboren zijn na 1 januari 1968. Voor de tentoonstelling, waarvan de heren Kortman uit Arnhem en Van Maanen uit Veenendaal de jury vor men, zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, die door de leden met hun die ren gewonnen kunnen worden. RENSWOUDE Agtsteribbe is een naam, die de meeste Renswou- denaren nog niet zullen kennen. Toch komt de naam sinds enkele weken in de Burgerlijke Stand van Renswoude voor. Bram Agtsteribbe is een naam, die de meeste Rens- woudenaren over niet al te lange tijd waarschijnlijk zeer vertrouwd in de oren z.al klinken. De man die deze naam draagt is een kunstenaar, die onlangs van Amsterdam naar Renswoude verhuisde. Hij is een geladen persoonlijk heid, een mensenvriend en, dat z.al Renswoude snel genoeg merken, een groot verteller. Bram Agtsteribbe woont nog maar net in Renswoude of men heeft hem al gevraagd een voordracht te houden over Joodse gebruiken en kunst. „De mensen schijnen het aan me te zien, dat ik zoiets wel eens doe. Ik wilde juist voorlopig met voordragen stoppen. Maar als ze het je vragen, kun je weer niet weige ren. Bovendien doe ik het vreselijk graag", zegt hij. De nieuwe inwoner van Renswou de is een kleine, krachtige figuur met twee fonkelende, donkere ogen en een ruige, grijze baard. „Ik ben een heftig mens", geeft hij toe, maar zijn houding verraadt dat hij vindt daar het recht toe te hebben. Men begrijpt dit, als hij van zichzelf begint te vertellen. Agtsteribbe heeft veel meegemaakt, vooral in de twee de wereldoorlog. Veel wil hij daar niet van zeggen. Wel geeft hij er een diep sarcastische verklaring voor: „Ik ben een Jood! Zet dat maar gerust in de krant". Agtsteribbe werd geboren in Bus- sum. Toen hij enkele maanden oud was verhuisde hij al naar Amster dam. Daar bracht hij 'zijn jeugd door. Amsterdam heeft duidelijk een apart plaatsje in z'n hart. De stad komt men meermalen in zijn werk tegen. Vooral hoekjes, die verdwenen zijn. In Amsterdam be zocht Agtsteribbe ook de Rijksaca demie voor beeldende kunsten. Na vier jaar op deze school gezeten en wat kunstgeschiedenis gestudeerd te hebben ging hij zwerven. Als koksmaat werkte hij aan boord van een schip. „Met pannen wassen kwam ik overal voor niks". Hij was in Suriname, bevoer de Middelland se Zee en deed België en Duitsland aan. Nederland doorkruiste hij van onder tot boven afwisselend te voet en per fiets. Toen hij wat ouder werd doofde zijn zwerverslust en nu komt hij over het algemeen alleen nog met vakanties buiten de lands grenzen. „We zijn gek op Joegosla vië," zegt hij en kijkt betekenis vol zijn vrouw aan, die juist een Joe goslavische sigaret bij de koffie pre senteert. Ook Joegoslavië komt men dikwijls in zijn werk tegen. De heer en mevrouw Agtsteribbe waren het stadsleven moe. „We wilden rusten", vertelt de vrouw des huizes, „we wilden landelijk wonen, in het mid den van het land. Zo kwamen we in Woudenberg verzeild. Daar zagen we prachtige huizen, waar we dolgraag in wilden wonen, maar er was er niet een meer leeg. Men vertelde ons toen, dat ook in Renswoude hetzelfde type huizen werd gebouwd. Zodoen de zijn we hier terecht gekomen". Bram Agtsteribbe: „We zijn blij, dat we hier zijn. Het plaatsje heeft nog een ongerepte omgeving, de be woners zijn ook nog ongerept. Ze ac cepteren je als mens. Ze komen je tegemoet met dingen, tengunste van je werk. Deze mensen bezitten nog een gulheid, het is een hechte ge meenschap waarin nog hulpvaardig heid bestaat". Bram Agtsteribbe is een veelzijdig kunstenaar. Behalve schilder is hij ook dichter. Hij was een groot vriend van wijlen Anton van Duin kerken. Hij interesseert zich enorm veel voor de oude, nog steeds rijke Joodse cultuur. De oude oosterse schriften, Joodse gebruiksvoorwer pen en Joodse kunst boeien hem het meest. Hij maakt zelf oude gebruiks voorwerpen van de Joden na. Voor de oorlog was Agtsteribbe beeldhou wer. Tijdens de oorlog heeft men het hem onmogelijk gemaakt dit werk nog langer te doen. Weer wil hij hier niets aan toe voegen, maar alleen zijn ogen vertellen op dat mo ment al duizend verhalen. Het werk van Bram Agtsteribbe bestaat over het algemeen niet uit vrolijke schilderijtjes. Hij is expres sionist en voelt zich bovendien ge noodzaakt in elk werkstuk een waarschuwing te leggen. „Als Jood wil ik in mijn schilderijen een ver haal leggen. Ik ben literair. Ik kan me nu eenmaal niet aan m'n voor geslacht onttrekken. Vaak leg ik in mijn werk iets van levensblijheid. Het is maar net hoe ik me op een ge geven moment voel. Dikwijls ben ik inderdaad waarschuwend, maar er is altijd hoop. Ik wijs altijd op het licht". Heeft dit religieuze beteke nissen? „Voor mij niet, maar als men dat wil kan men er religie uit halen". Bram Agtsteribbe is, naar hij zelf zegt geen aanbidder van techniek. Ironisch merkt hij hierbij op: „Ik ben nu eenmaal expressionist, 't Is jammer, maar ik kan er ook niets aan doen". Hij schildert, zoals hij denkt dat het moet. Hij trekt zich van niemand wat aan. Het laat hem daarbij koud, wat de mensen er van zeggen. „Als ze het niet mooi vin den heb ik pech gehad". Tenslotte merkt Agtsteribbe op: „Kunst heeft een plaats in het gewo ne leven nodig. Horen, zien en lezen moeten rijker gemaakt worden. Als het mogelijk is zal ik proheren de mensen van Renswoude dit te le ren". VEENENDAAL Gisteravond om vijf minuten voor half twaalf liep de Veenendaler V. D. ernstige verwondin gen op bij een verkeersongeval. Het ongeluk gebeurde op de Nieuweweg, ter hoogte van de Schoolstraat. V. D. reed op zijn bromfiets op de Nieuweweg, richting Hoofdstraat. Hij ADVERTENTIE 10% wilde linksaf slaan, de Schoolstraat in. Er was op dat moment weinig verkeer en V. D. verkeerde waarschijnlijk in de veronderstelling, zonder gevaar ruim voor de hoek te kunnen voorsor teren. Vijftien meter van te voren stak hij al schuin over naar de Schoolstraat. Bij deze manoeuvre werd hij echter gegrepen door een achter hem rijden de personenauto. Deze auto werd be stuurd door de heer H. S., van Duitse nationaliteit. De Veenendaler D. kwam hierbij ten val en liep vnstige verwon dingen aan het hoofd op. Hij werd ogenblikkelijk naar het Julianazieken- huis vervoerd. RHENEN VVV-Rhenen zint steeds op iets nieuws. Dit jaar zouden ex cursies langs de oude Bisschop Davids- grift gemaakt worden, maar er kwam een kwade rakker een spaak in het wiel steken. De hele Grift groeide dicht met Chara, een wier dat er met man en macht uitgehaald diende te worden. De werkzaamheden waren van dien aard dat het niet prettig was daar toen te wandelen. Op 15 augustus kan met speciale toestemming van de provincia le waterstaat de geplande excursie ge houden worden. Excursieleider Adriaan P. de Kleu ver hoopt veel watervogels te kunnen laten zien, want het deel van de Grift, dat wordt getoond op deze excursie, is steeds een uniek vogelreservaat geweest. Men dient 's avonds om kwart voor zeven bij de Noordelijke Meentsteeg- brug te zijn per fiets, bromfiets of au to. SCHERPENZEEL Bij de Coöpera tieve Raiffeisenbank en Landbouwver- eniging werden over de maand juli 1968 de volgende resultaten geboekt: begin- saldo per 1 juli f 24.141.569,64. Inlagen over de maand juli f 1.364.346,78 op namen over de maand juli f 795.217,88. Eindsaldo per 31 juli f 24.710.689,54. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Teleloon (08385)I2244 RENSWOUDE Morgenmiddag worden de laatste wedstrijden gespeeld van het door Renswoude georganiseer de Taets v. Amerongen-toernooi. Om 1 uur start Renswoude 2 in de verlie zersronde tegen Harskamp 2. Rens woude 2 legde vorige keer beslag op de eerste plaats. Om 14.10 uur volgt de verliezers wedstrijd tussen Valleivo gels I en SVM-Boys uit Maartensdijk. De finale van de 2e elftallen gaat tus sen SVM-Boys en Valleivogels. De Boys hebben gezien hun overmacht van verleden week de beste papieren. Als sluitstuk staat de strijd om de Taets v. Amerongenwisselbeker op het program ma tussen bekerhouder Renswoude I en Harskamp I. Renswoude dat bij winst voor de derde maal achtereen deze beker definitief voor zich opeist, zal op geduchte tegenstand moeten re kenen. ELST In het kader van het oefen programma brengt Musketiers morgen een bezoek aan de pas gepromoveerde 3e-klasser ESA in .Arnhem en wel met zijn 1ste en 2de elftal. De junioren-A en de adspiranten-A en -B bezoeken in Veenendaal de gelijknamige club. De opstelling van Musketiers I luidt: Doel: K. v. Kranenburg; achter: G. Slotboom, R. v.d. Klift, J. W. Zwitter- steijn, A. Ditewig; midden: K. v.d. Klift, T. v. Kranenburg; voor: K. Hen zen. A. Drost, T. Heikamp, J. Versteeg. Als wisselspeler zal fungeren A. van Dalen. AMERONGEN De tentoonstel ling „Kinderportretten uit Amerongen en omgeving en kinderspeelgoed" die tot en met 17 augustus aanstaande in de raadzaal van het gemeentehuis te Amerongen wordt gehouden blijkt nu al een grrot succes te zijn. Bin nen vier dagen zijn er al meer bezoe kers geweest dan bij de expositie van vorig jaar in het geheel. Men verwacht dat deze tentoonstelling drukker be zocht zal worden dan alle zes voor gaande zomerexposities. De belangstel ling komt niet alleen van de zijde van volwassenen, ook de schooljeugd blijkt veel interesse te hebben. De tentoonstelling is behalve 's zon dags de gehele week geopend; toegang gratis. RHENEN Het plaatselijk bestuur van het T.B.C.-fonds D.E.L. laat weten dat de collecte, gehouden van 8-14 juli j.l., heeft opgebracht een bedrag van f 2459,32, waarvan in Rhenen f 1619, in Eist f 470,02 en in Achterberg f 370,30. SCHERPENZEEL Op de eier markt te Scherpenzeel werden 850.000 eieren aangevoerd. Prijzen kippeëieren f 13,-, f 14,-, en henneëieren f 9,- - 12.50. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Varkensmarkt: Aanvoer 163 biggen. Prijzen f 65,- - f 75,- per stuk. Handel matig. BARNEVELD Varkensmarkt. Aan voer 45 stuks, handel redelijk. Prijzen in guldens per stuk: biggen 6774.

De Vallei | 1968 | | pagina 5