Ned. initiatief tot ontwikkelingsbank Voorlopig in Amsterdam: later naar Djakarta „Grijper" ontnam politie van Utrecht telefoon Omroeppionier Willem Vogt vierde 80ste verjaardag Officieel a 16 jaar weg bij AVRO VERSTOPPING? In memoriam prof. mr. P. J. Oud Gewonden van Zeedijk-drama gaan vooruit Parlementaire delegatie bezoekt Indonesië TEN BEHOEVE VAN INDONESIË Kabel voor bureau vernield HET WEER IN EUROPA Onderzoek naar fraude met kascheques Siamese tweeling gescheiden Ongemakkelijke doorzetter gefêteerd Twee doden door verdrinking Niet eenmaar drie welpen NOURILAX STOFZUIGER Rotterdam Loslaten V.V.D. Kind overreden op vaders erf „Rijnmond soms onnodige 4de bestuurslaag" LEIDING Geschiedenis Overal bij Oude tas SURVEILLANCE f 189.- B. EN W. VAN VLAARD1NGEN: DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 AMSTERDAM Nederland heeft het initiatief genomen tot de oprichting van een Ontwikkelingsbank voor Indonesië. Overleg hierover tussen de Bank Negara Indonesia (de nationale bank van Indonesië) en haar dochtermaat schappij in Amsterdam, de Indonesische Overzeese Bank, en de Nederlandse Overzeese Financierings Maatschappij heeft al geleid tot een grote mate van principiële overeenstemming. UTRECHT Alle alarmsignalen van de banken waarmee het Utrechtse hoofdbureau van politie aan het Paardenveld in verbinding staat, gingen gistermiddag om kwart voor een tegelijkertijd in werking. Omdat het niet aannemelijk was dat overal tegelijk hulp nodig was, werd duidelijk dat er een storing was. zal voorlopig in gevestigd. Later Djakarta worden De nieuwe bank Amsterdam worden zal de bank naar overgeplaatst. Het doel van de nieuwe vennoot schap, die voorlopig in Indonesië zal worden vertegenwoordigd door de Bank Negara Indonesia, is projecten te onderzoeken die direct kunnen bij dragen tot verbetering van de Indone sische economie. Die projecten moeten dienen tot her stel en wederopbouw van het land en bij voorkeur tot verbetering van de deviezenpositie. Aan andere instellin gen wil men overlaten om hulp van een ander karakter te verlenen. De ontwikkelingsbank krijgt een sta tutair kapitaal van tien miljoen gul den, waarvan voorlopig niet meer dan 2 miljoen zal worden uitgegeven. De Nederlandse Overzeese Financierings Maatschappij (NOF) zal hierin voor 1,25 miljoen gulden deelnemen. De dagelijkse leiding komt in han den van een Nederlandse en een In donesische directeur. De raad van commissarissen zal voor de ene helft uit Nederlanders en de andere helft uit In donesiërs bestaan. Voorlopig zal een Ne derlander worden aangezocht als presi dent-commissaris op te treden. De NOF zal in Indonesië als trustee van de Staat der Nederlanden optre den op dezelfde wijze als deze instel ling al sinds een aantal jaren trustee is in Kenya en Tanzania. De oprichting van de ontwikkelings bank berust op een wederzijdse over eenkomst tussen Nederland en Indo nesië. Het is zeer nadrukkelijk de be doeling dat zo snel mogelijk andere landen zich hierbij zullen aansluiten, zodat de bank tot een multilaterale in stelling zal kunnen uitgroeien. De idee die hier achter zit is dat, hoewel Nederland het initiatief heeft genomen, ons land alleen nimmer in AMSTERDAM De Keulse Margot Sehnitzler, die donderdagavond op de Zeedijk in Amsterdam getroffen werd door een kogel van Waldy H. A. F., maakt het goed. Zij is in het ziekenhuis geopereerd. De kogel, die in een bot was blijven steken, is niet verwijderd. De schutter zelf, die twee mensen doodde en twee verwondde waarna hij zich met messteken van het leven wil de beroven, gaat, volgens de Amster damse politie, ook goed vooruit. Op de Zeedijk is het sinds donderdag rustig. Vrijdagavond leek er enige dei ning te ontstaan toen onbekenden pam fletten verspreidden, waarin een moge lijk optreden tegen negers aangekon digd werd. In dit pamflet „Laten wij ons nog langer regeren door de negers van de Zeedijk?" wordt over negers gezegd dat ze te lui zijn om te werken en als souteneur of marihuanahandelaar aan de kost komen. Het pamflet, dat in bij zonder slecht Nederlands gesteld was, is ondertekend door *de witte macht van de Zeedijk". Op het politiebureau Warmoesstraat heeft men niet geconstateerd, dat de stemming zich sinds donderdag bijzon der tegen de negers richt. Ook kon de politie niet bevestigen dat de bekende Surinamers, bang geworden voor re presailles, de buurt rond de Zeedijk voor korte of langere tijd verlaten heb ben. staat zal zijn te voorzien in de enor me behoeften van Indonesië. Daarom dienen de deuren te worden openge steld voor andere landen. Zo kan een betere spreiding worden bereikt van de risico's, krijgt de ontwikkelings bank een groter internationaal aan zien en kan meer geld bijeen komen. De beide oprichters beginnen hun activiteiten als gelijkwaardige part ners, die in beleidsbeslissingen even veel te vertellen hebben. De in begin sel bereikte overeenstemming moet nog door de ministerraad worden be krachtigd. DEN HAAG De postale recherche stelt een onderzoek in naar een fraude met kascheques van vijfhonderd gul den waardoor een aantal rekeninghou ders geld kwijtraakten, zonder dat zij kascheques hadden uitgegeven. Het onderzoek concentreert zich op het postkantoor aan de Fahrenheit- straat in Den Haag. Alle daar werkende ambtenaren hebben een schrijfproef met de woorden: „Ik ben een wilde man" afgelegd en ook zijn vingeraf drukken opgenomen. Het vermoeden bestaat dat een of meer bestellers in plaats van kasche ques normaal te bezorgen deze zelf hebben ingevuld en geïnd. De zestienjarige Chris van de Beek uit Culemborg is bij het zwemmen in de Lek verdronken. (Van onze correspondent) PARIJS In het grote kinderzieken huis, Enfants Malades, te Parijs heef't prof. Jean Bienaymé een zeldzame ope ratie uitgevoerd. Hij scheidde van el kaar een Siamese tweeling, Blanche en Irène, die met het bekken aan elkaar waren gegroeid. Na afloop verklaarde de professor, dat de operatie technisch uitstekend ge slaagd was. Of de kinderen in leven zullen blijven zal pas over twee weken kunnen blijken. Deze op zichzelf al delicate operatie werd bemoeilijkt door het feit, dat van Blanche het ruggemerg was bescha digd bij de moeilijke bevalling. Daar door waren haar beentjes verlamd. Het was feitelijk om deze verlam ming te verzorgen, dat de tweeling, die veertig dagen geleden in de binnenlan den van de Afrikaanse staat Togo ge boren werd, naar Parijs was gestuurd. Met goedvinden van de ouders besloot prof. Bienaymé de operatie te wagen. Zij werd uitgevoerd door vier ploegen van chirurgen en duurde bijna vier uur. d 6 <u c S 5 ca co h TJ c t E 1 5 1 w> C M Den Helder geh. bew. z 18 0 Ypenburg mist z 20 0 Vlissingen regen z 18 0.1 Eelde zw. bew. zzw 18 0.1 De Bilt zw. bew z 20 0 Twente zw. bew zzw 20 0 Eindhoven onbew. z 20 0 Zd.-Limburg onbew. z 21 0 Helsinki zw. bew. z 22 0.3 Stockholm licht bew. n 20 12 Khagen licht bew. w 19 0 Aberdeen regen ozo 16 0.3 Londen motregen z 17 2 A'dam zw. bew. z 20 0 Brussel regen zzo 23 0 Luxemburg mist zw 21 0 Parijs regen zze 22 2 Bordeaux regen w 23 7 Grenoble zw. bew. windst. 22 0 Nice onbew n 24 0 Berlijn half bew w 22 0 Frankfort onbew zw 22 0.2 München geh. bew zw 18 10 Zürich onbew ozo 20 0 Genève half bew windst. 21 0 Locarno licht bew windst. 24 0 Belgrado geh. bew w 26 0 Athene zw. bew zzw 33 0 Rome onbew. no 27 0 Barcelona mist nnw 26 0 Madrid zw. bew. windst. 29 0 Mallorca half bew. windst. 28 0 Lissabon geh. bew. n 28 0 Aan de Vliegweg in Blaricum soest het paradijs in een tijdloze wel vaart. Het uitgebreide particulier ge noegen heeft zich achter overdadig lommer teruggetrokken. Van het traag kronkelende weggetje af blijft het voor de passant slechts raden. Gisteren had hij het wat makkelijker. Twee nationa le vlaggen op de nummers 16 en 18 en een groot aantal geparkeerde auto's gaven ruimschoots houvast: hier wordt feestgevierd. Willem Vogt - de torpedomakers- zoon uit Den Helder - vierde gisteren z(jn tachtigste verjaardag. „Oe stam vader van de AVRO, de omroeppio nier", zoals de AVRO-bode hem deze week noemt - heeft daarmee de leef tijd der allersterksten bereikt. De AVRO, toch al goed gesorteerd in oude leden, heeft in Willem Vogt een recordhouder; om de simpele re den dat deze de AVRO heeft opge richt Willem Vogt is de man die in juli 1923 begon met de Hollandsche Draad- looze Omroep, de man die al een boek over kleurentelevisie had geschreven toen er in Nederiand nog zwart-wit moest komen, de man die in 1924 via de radio de eerste Nederlandse recla meboodschap uitsprak (voor Peek en Cloppenburg), de man die in 1938 de eerste steen legde voor het Avro-ge- bouw, de man die in 1952 door een conflict met voorzitter De Clercq offi cieel wegging bij de Avro, maar dat eigenlijk nooit heeft gedaan, de man tenslotte die nu in 1968 vleesgeworden omroepgeschiedenis is. En hij leest nog zonder bril. Elke werkdag eet hij tussen de middag in de Avro-kantine. Tegen over het gebouw waarvan hij de eer ste steen legde, werkt hij nog steeds - als administrateur-penningmeester van de Nozema (beheer-NV van het zen derpark). Aan de wand naast zend- schema's een reproduktie van Vermeer. Dat is tekenend voor Willem Vogt: naast de realiteit het romantisch idea lisme. Die laatste eigenschap houdt hem in het nieuws". Bij alles wat er rond om het omroepbestel of de Avro ge beurt, Willem Vogt is er b(j. De fusie tussen Avro en RTN, Willem Vogt was erbij. De zaak tussen Siebe van der Zee en Van He(jst. Willem Vogt was erbij. De start van de reclame in de televisie, Willem Vogt was erbij. Avro's lid van verdienste kan het niet laten, want zijn grote ideaal is nog steeds niet verwezenlijkt: de Avro als grote, nationale omroep in een strak, zakelijk omroepbestel. Hij is nog ver van zijn ideaal, want de Avro is nu één van de 43 zendge machtigden. Vijftien minuten van haar „beperk te" zendtijd heeft zij zondagavond ge bruikt om deze ongemakkelijke door zetter te eren met een jubileumpro gramma op Nederland-1. Joop Seltens was de maker van deze unieke hom mage. Gisteren zei Willem Vogt daar over: „Ja, ik wist van de uitzending; het was wel aardig, ja". Een paar Blaricummer werklieden hebben in de vroege ochtend van gis teren over het pad naar de garage - naast het huis van Willem Vogt - WILLEM VOGT actief feestvarken een overkapping gemaakt; voor het massaal verwachte bezoek en tegen de regen. De regen komt niet, het be zoek wel, argwanend bekeken door een van Vogts liefhebberijen: ganzen, eenden en negen hanen. Het bezoek is voor Willem Vogt één brok herinnering. Onder hen bouw meester Dudok, die in 1904 met Wil lem Vogt bij de Genie in Utrecht heeft gelegen. De bloemstukken blijven komen en vullen nu alle treden van de trap. Tus sen een stapel telegrammen een van Vara's Willem van Cappellen Willem Vogt: „Je ziet, ik ben bemind bij alle omroepen." Een zoon van Willem Vogt bege leidt het verjaardagsfeest dat instuif is genoemd. Met gevoel voor détails wijst hij op een tas die zelfs de rom melmarkt niet meer zou hebben ge haald. „Kijk", zegt hij, „die tas da teert nog uit 1923; hij hangt met touwtjes aan elkaar, maar vader ge bruikt hem nog altijd." Vader Willem Vogt drentelt rustig door de dag, leest telegrammen, be antwoordt telefoontjes en praat met iedereen een paar zinnetjes. Voor de fotografen loopt hij naar elke uithoek die zij willen. Tegen een bezoeker die wat verbaasd afscheid neemt, zegt hij: „Nee, nee. dit is wel een verjaar dag, maar nog geen afscheid." De 53-jarige C. J. Vriesman uit Pet ten is gistermiddag bij werk aan de Hondsbossche Zeewering veronge lukt. Hij kreeg een giek van een instal latie waarmee men oude palen uittrekt tegen het hoofd. De giek was losgescho ten, nadat een kabel was gebroken. SLUISKIL Te Sluiskil is maandag avond in het Kanaal Terneuzen-Gent de 32-jarige uit Hoboken (Antwerpen) af komstige varensgezel W. van den Bosch door verdrinking om het leven geko men. Na aan wal geweest te zijn wilde hij, terug aan boord van het sleepschip Cockij uit Rotterdam, aan mede-opva-, renden tonen dat hij de zwemkunst meester was. Hij sprong te water en bleef gedurende tien minuten rond zwemmen. Na een twe.ede achterwaart se duik kwam hij niet meer boven. TILBURG Niet een maar drie welpjes zijn eergisteren in het leeuwen park De Beekse Bergen bij Tilburg ge boren. Toen het eerste welpje ter we reld kwam leek het erop, dat de leeuwin het beestje zou verstoten. Tussen de zeshonderd en zevenhon derd zogende hondemoeders zijn de di rectie van het leeuwenpark daarop aan geboden. De afwijzende houding van de leeuwin was. echter toe te serhijven aan het feit, dat er nog meer welpjes moes ten komen. DEN HAAG Bij de oefening Ko- ningsgambiet van 'n Nederlandse pant serbrigade is opnieuw een militair om gekomen. Bij Hohne raakte een jeep uit de bocht, waarbij de 21-jarige dienst plichtige wachtmeester W. F. van Oost veen uit Amsterdam zodanig werd ge wond dat hij vrijwel onmiddellijk over leed. De bestuurder van de jeep kreeg een shock. De overleden wachtmeester be hoorde tot de dertiende batterij veldar tillerie. ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen bestaan? Nourypharma in Óss maakt ze: Tijdens werkzaamheden voor het hoofdbureau, had een „grijper" de hoofdkabel van de telefoon vernield zodat er geen telefonisch contact meer met en vanuit het hoofdbureau moge lijk was. Direct kwam er extra surveillance bij banken en andere daarvoor in aan merking komende instellingen. Het meeste politiepersoneel werd samen getrokken in de binnenstad. Om streeks drie uur gaf het alarmnum mer vijf maal 2 weer aansluiting na dat dit op het bureau Tolsteeg was aangesloten. Van dit bureau was er een mobilofoonverbinding met de verbin dingsdienst op het hoofdbureau. Tot omstreeks drie uur was even min telefonisch contact mogelijk tus sen de politie enerzijds en de plaatse lijke brandweer en GGD anderzijds. Verbinding werd pas weer mogelijk nadat als noodvoorziening porto foons waren ingeschakeld. ZWOLLE De officier van justitie bij de rechtbank in Zwolle, mr. P. J. Stigter, heeft hoger beroep aangete kend tegen het vonnis in de zaak Nel- tje de Haan. De Zwolse rechtbank veroordeelde op 30 juli de 38-jarige textielarbeider Arend D. uit Dedemsvaart wegens moord tot een jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling. De officier had 14 dagen tevoren vijf jaar gevangenis straf en terbeschikkingstelling geëist. ADVERTENTIE Jumbo heet-iel Zuigkracht: enorm èn regelbaar. Jumbo bezit een 600 Watt motor, drie-in-êén combinatie mondstuk, speciale bergruimte voor 6 m vast snoer. Heeft een gespreide luchtuitlaat en handige stofindicator. Ketelinhoud? Liefst 8 liter. Met diverse hulpstukken. lV/fet prof. mr. Pieter Johannes Oud is een groot Nederlands staatsman heengegaan. Hij werd 5 december 1886 te Purmerend geboren. Nadat hij de h.b.s. had bezocht, legde hij zich toe op de studie van het notariaat, waarvoor hij in 1907 het kandidaats-examen aflegde. Van 1909 tot 1912 was hij surnumerair der Registratie en Domeinen bij het ministerie van Financiën; daarna was hij ontvanger te Texel en Ommeren. In laatstgenoemd jaar deed de heer Oud staats-examen en studeerde vervolgens rechten aan de gemeente lijke universiteit van Amsterdam, waar hij in 1917 promoveerde. In datzelfde jaar ving zijn politieke loopbaan aan, toen de Vrijzinnig Democraten hem als afgevaardigde naar de Tweede Kamer zonden. Hij vervulde dit mandaat onafgebro ken tot 1933, toen hij op 26 mei van dat jaar als minister van Financiën in het tweede kabinet-CoIijn optrad. In 1921 was mr. Oud bevorderd tot in specteur der Registratie, doch hij bleef non-actief. Hij had ook zitting in het hoofdbestuur van de Vrijzinnig De mocratische Bond, waarvan hij secre taris-penningmeester is geweest. Voorts trad hij op als redacteur van „De Opbouw" en „De Vrijzinnig De mocraat". Als minister van Financiën heeft mr. Oud voor de zeer zware taak gestaan de crisis-financiën te saneren en de staatsbegroting zo goed mogelijk sluitend te maken. Gedurende zijn ambtsperiode kwamen de wetsontwer pen inzake de omzetbelasting de cou ponbelasting, de dode-handbelasting en de technische herziening van de Ta- riefwet in behandeling. Voorts de fi nanciële verhouding tussen rijk en' ge meenten, de instelling van het Werk- loosheidssubsidiefonds en die van het Verkeersfonds. Bekend zijn ook de monetaire maatregelen van 1936. Toen begin september 1938 de burge meester van Rotterdam, mr. P. Droog lever Fortuyn, overleed, kon de twee de stad des lands niet lang zonder lei ding blijven. De regering stond bij de keuze van een opvilger voor een moei lijke taak. Zij liet zich daarbij niet leiden door de toenmalige samenstel ling van de gemeenteraad, waarin de sociaal-democraten de grootste fractie vormden, maar liet haar keuze vallen op mr. Oud, wiens partij niet meer in de raad vertegenwoordigd was. In hem kreeg Rotterdam een burge meester van ontegenzeglijk grote bekwaamheden, die vooral op de voor grond traden toen in de meidagen van 1940 de overweldigers van ons land Rotterdam in letterlijke zin in het hart troffen. Van dat rampzalige ogenblik af, gaf burgemeester Oud het voorbeeld om niet bij de pakken neer te gaan zitten, doch met vernieuwde energie aan de opbouw van de zwaar getroffen stad en haar haven te gaan werken. Hiertoe bezocht hij verscheidene landen van Europa en in februari 1948 ook Ameri ka. Mr. Oud, die met vreugde zijn taak als burgemeester van de Maasstad had aanvaard, zag zich in oktober 1941 genoodzaakt dit ambt neer te leg gen. Slechts een week vertoefde hij als gijzelaar in St. Michielsgestel, daarna keerde hij naar huis terug, waar hij voeling hield met goede ambtenaren, die met hem meewerkten aan de voor bereiding van het werk, dat na de be vrijding ter hand moest worden geno men. In november 1945 werd mr. Oud voorzitter van de Koninklijke Neder landse Brandweervereniging. De stad Den Bosch benoemde hem in 1946 tot ereburger als blijk van waardering jvoor hetgeen Rotterdam voor de even eens geteisterde Brabantse hoofdstad heeft gedaan. Het aanvaarden van het burgemees tersambt bracht voor mr. Oud mee, dat hij de leiding van zijn partij los moest laten. Toen na de bevrijding linkse groeperingen zich verenigden in de Partij van de Arbeid, werd ook de Vrijzinnig Democratische Bond opge heven en trad mr. Oud tot deze partij toe. Hij nam daarvoor zitting in de Tweede Kamer, doch reeds na korte tijd bleek, dat mr. Oud zich niet kon verenigen met het beleid, dat deze partij ten aanzien van de Indonesische kwestie voerde. Na nog gedurende een jaar in de Partij van de Arbeid zijn standpunt te hebben verdedigd, be- dankte hij in oktober 1947 als lid om tot de inmiddels opgerichte partij voor Vrijheid en Democratie toe te treden. Maandag is een Nederlandse delegatie uit de heide Kamers der Staten-Gene- raal voor een zestiendaags bezoek aan Indonesië van Schiphol vertrokken. Op de foto zien we hoe mr. M. Vrolijk weggebracht wordt door zijn echtgenote en twee dochters. Hij nam zitting in het hoofdbestuur waarvan h(j penningmeester werd. Bq de verkiezingen van 1948 werd z'n man daat als Tweede-Kamerlid voor de VVD bevestigd. Hjj trad op als fractie voorzitter van deze party. In 1952 trad prof. Oud ,in verband met het bereiken van de 65-jarige leef tijd af als burgemeester van Rotter dam en hij werd in dat jaar benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotter dam, waar hij het Nederlands staats- en administratief recht doceerde. Tijdens zijn ambteloze periode heeft mr. Oud tijd gevonden om zijn boeken af te maken. Van zijn hand versche nen „Honderd Jaren", van 1840 tot 1940, en „Het Jongste Verleden", dat het tijdperk 1918-1940 behandelt. DRACHTEN De tweejarige Yvon ne Dam is gisteren op het erf van haar vaders boerderij in Tijntje door een vrachtwagen overreden. Zij was op slag dood. KATWIJK De 48-jarige zeeman W. J. Ouwehand is om het leven gekomen toen hij op de provinciale weg in Kat wijk met zijn brommer tegen een fiets botste. De fietser werd ernstig gewond. RIJSWIJK De zevenjarige Ronald den Duik uit Den Haag is gisteravond op de Jan Thijsseweg in Rijswijk door een auto aangereden. Hij is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. HOOGEVEEN De 64-jarige mevr. C. M. R. van Keulen Bruins-Slot uit De venter is in het ziekenhuis te Hooge- veen bezweken aan de verwondingen, die zij zondag opliep, nadat de auto waarin zij zat bij Eursinge, gemeente Ruinen, over de kop sloeg en in de bermsloot terecht kwam. De auto raak te in een slip tijdens een inhaalmanoeu vre. Haar echtgenoot, die achter het stuur zat, bleef ongedeerd. DORDRECHT Op een zebrapad op het Bagijnhof in Dordrecht is zondag een tot nu toe onbekende vrouw aange reden door een auto. Ze werd zodanig gewond, dat ze op weg naar het zieken huis overleed. De politie is nog steeds niet op de hoogte van de indentiteit van de vrouw. Haar leeftijd is 55 60 jaar. AMSTERDAM Bij de N.V. Konink lijke Zwavelzuur Ketjen aan de Nieu- wendammerdijk in Amsterdam-Noord is maandagmiddag een monteur van een hoogte van vijftien meter uit een kraan gevallen en overleden. De man, de 34-jarige J. Klassen uit Eindhoven, was bezig een torenkraan te monteren toen hij werd getroffen door een loop- kat, die los schoot. VLAARDINGEN Het college van B. en W. van Vlaardingen is niet te spre ken over de wijze, waarop Rijnmond de afgelopen jaren heeft gefunctioneerd. Het ziet liever een andere vorm van samenwerking tussen de gemeentebe sturen in 't gebied van de Nieuwe Wa terweg, maar welke vorm precies weten B. en W. nog niet. In een nota aan de gemeenteraad stelt het college voor aan de andere ge meentebesturen in het gebied van Rijn mond te vragen een gezamenlijke stu die te wijden aan de toekomst van het bestuur in dit gebied. Omdat zulk een studie „geruime tijd zal duren, zou de huidige situatie bij Rijnmond voorlopig gehandhaafd moeten blijven", zegt de nota voorts. B. en W. van Vlaardingen nemen het het bestuur van Rijnmond kwalijk dat het werk zocht op terreinen, die niet de zijne waren, daarbij soms de wet met voeten trad en onnodig een vierde be stuurslaag in het binnenlandse bestuur vormde. Over de voorlopige voorstellen, die het dagelijks bestuur van Rijnmond over e^n nieuwe vorm van dit lichaam heeft gedaan zeggen B. en W. van Vlaardingen dat bevoegdheden worden gevraagd, waaraan op dit moment geen behoefte is en dat oude bevoegdheden, die bij de wet aan de gemeentebestu ren zijn gegeven, hun niet met een al gemene maatregel van bestuur kunnen worden ontnomen om ze over te heve len naar Rijnmond.

De Vallei | 1968 | | pagina 7