Hajer ondervond in derde set felle tegenstand van Van Min Jan Derksen: Hoekstra is de vierde man Ajax wil hogere capaciteit tot 37000 bezoekers Annette du Plooy won drie titels DUO MOULIJN-BOUWMEESTER STAL NA RUST DE SHOW Prattenburg onveilig door bromnozems nortnieuws Koersen in Hilversum MÜNCHEN 1860 Achteromkijken naar mooie meisjes' ONTSLAAT GROSSER Bijna helft minder wandelaars iJSSl Tweede dag van nationale tenniskampioenschappen Zelfvertrouwen Engelse league Oostduitse zwem- kampioenschap. Eindhoven verloor van FC Antwerp In West-Duitsland Selectie versloeg HVC met 4-0 Weinig vreugde Koersen Nootdorp ÜIISfeS' Meisjes Sokken Pagina 9 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 JÉS®"* DEN HAAG De regen joeg gisteren op de tweede dag van de Nederlandse tenniskampioenschappen de spelers een paar keer van de Scheveningse Mets- banen af. Desondanks liep men geen verontrustende achterstand op en stootten alle acht geplaatste heren door tot de derde ronde. Dat kostte Jan Hordijk opmerkelijk veel moeite. Tegen Theo Robbers kwam hij verrassend met 2-0 (6-8, 5-7) achter te staan, om vervolgens toch nog vrij gemakkelijk te winnen met 6-0, 6-3, 6-3. Tom Okker begon gistermiddag op het trage gravel monter te bouwen aan zijn vijfde achtervolgende nationale ti tel met een gedecideerde overwinning op Pufkus: 6-0, 6-3, 6-4. Ook Hajer en Schneider, respectievelijk als tweede en derde geplaatst, kwamen niet in moei lijkheden. De Eindhovenaar won in drie sets van de Nederlandse kampioen bij de jonge jeugd, Paul van Min. Van Min. in juli zestien jaar geworden, bood in de derde set heldhaftig tegenstand, wat hem een lange set opleverde: 6- 3, 6-1, 12-10. Schneider maakte korte metten met Adema van Scheltema: 6- 1, 6-4, 6-2. Ook de jeugdige Fred Hemmes haalde de derde ronde. Hij versloeg Mulder soepel in drie sets: 6-1, 6-3, 6-2. Kenneth de Koning, wiens verrich tingen nauwlettend worden gevolgd door bondscoach Buytelaar, behaalde zijn tweede overwinning op Piet van Eijsden sinds zijn verblijf in Nederland. Maar het ging wel ten koste van veel pijn en moeite. De Surinamer had zich redelijk spelend in de ochtenduren verzekerd van een voorsprong van 2- 1, waarna de partij wegens de regen pas 's middags werd voortgezet. De pas bijna vijf kilo lichter gewor den „veteraan" Van Eijsden profiteer de toen schielijk van die langdurige tegenstand van De Koning en de Hilver summer maakte via 6-1 gelijk. In de rust en van de plotseling zeer zwakke beslissende set liet Kenneth de Koning zijn tegenstander zoveel mogelijk lo pen en hoewel zijn spel nog steeds ver re van indrukwekkend was maakte hij toch minder fouten dan Van Eijsden. Een paar ongelukkige beslissingen van de umpire werkten ten slotte mee aan Van Eijsdens ondergang. Vandaag komt De Koning uit tegen Peter Soeters, die gisteren in vier sets won van Weyerman en van wie De Koning in de competi tie heeft verloren. Een uitstekende indruk maakte Paul van Min in zijn duel met Hajer. Na- AMSTERDAM Jan Derksen heeft besloten voor morgenavond, wanneer de achtervolgingsploeg op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam de laatste en beslissende proeve van bekwaamheid moet afleggen, zich niet meer aan experimenten te wagen. „Piet Hoekstra is mijn vierde man. Lukt het met hem, dan hebben we straks in Mexico een goede aan de Fries, die dan geen andere zorgen aan zijn hoofd heeft", aldus de baancoach. De ploeg zal dus in de samenstelling Frans van de Ruit Piet Hoekstra Henk Nieuwkamp Klaas Balk tegen een Duitse ploeg het Olympisch exa men moeten afleggen. Geen beroep dus op Harrie Jansen, die wellicht be ter in de ploeg zou passen dan Hoek stra. Op het moment zeker. „Maar straks wil Harrie natuurlijk graag op de weg fietsen en daar kan ik hem geen ongelijk in geven. Hij is nu een maal meer weg- dan baanrenner. En aan een halve Harrie Jansen, die met zijn gedachten elders zou zijn, hebben we op de Spelen niets". De proef van het achtervolgings kwartet met het oog op de Spelen is het belangrijkste onderdeel van het programma, dat voorts bestaat uit een interland tussen Nederland en West- Duitsland voor amateurs en de kandi- datenwedstrijden achter grote motoren voor de wereldkampioenschappen. Daarbij komt bij de profs de krachtme ting tussen de Belgische troef Leo Proost en de Nederlanders Piet de Wit, Jaap Oudkerk en Piet van der Lans, die voorts nog de Belg Deloof en de Australische Nederlander Henk Vogels in de baan treffen. Bij de amateurs moeten Cees Stam en Dries Helsloot hel; opnemen tegen de Duitsers Claus- meijer, Duschel en Baumann en de Belgen Vleminck en Boeye. tuurlijk was hij kansloos. De Eindhove naar gunde hem in de eerste twee sets vier games, waarna hij het echter veel rustiger aan ging doen. „Ik wilde mijn backhand een beetje oefenen", lichtte Hajer later toe. Het leverde Van Min echter een voorsprong op van 4-1 en dat schonk hem het broodnodige zelf vertrouwen. Hij speelde nu vrijuit durf de naar het net te komen en had een paar keer een riant uitzicht op setwinst. Gebrek aan routine en de grotere kracht van Hajer waren ten slotte ech ter van doorslaggevende betekenis. Hajer, goedkeurend: „Een brutaal spelertje. Hij durft tenminste te tennis sen. En dat is heel belangrijk". En Buytelaar: ,;Paul van Min heeft alles wat een goede tennisser nodig heeft. Hij is goed gebouwd, hij heeft een goede techniek en hij heeft flair. Hij zou het misschien ver kunnen bren gen. Je kunt hem midden in de nacht wakker maken voor tennissen, want hij neemt de sport geweldig serieus. Maar hij mist de ervaring. In zo'n partij als vandaag kun je dat weer duidelijk mer ken. Hij is in het begin veel te veel on der de indruk. In Australië sturen ze zo'n jongen meteen naar het buitenland om zoveel mogelijk toernooien te spe len". De overige uitslagen: Herenenkelspel, tweede ronde: Arends - Bouman 6-0, 6-2, 6-3 Knol - Hartoch 6-2, 6-8, 6-0, 6-2; Kasten - Wel- schen 6-3, 0-6, 6-2, 6-4; Fleury - Herok 6-4, 6-1, 6-4; Coebergh - Van der Kwast 6-1, 1-6, 6-4, 7-5; De Koning - v. Eijsden 6-4, 1-6, 6-2, 1-6, 6-2; Hor dijk - Robbers 6-8, 0-7, 6-0, 6-3, 6-3; Haks - Vaarties 6-2, 6-4, 6-3; Scholtz - LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn dinsdag avond twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Arsenal - Leicester City 30; Everton - Burley 30. LEIPZIG Tijdens de eerste dag van de Oostduitse zwemkampioen- schappen, die in Leipzig worden ge houden, heeft G^briele Wetzko het na tionale record op de 400 meter vrije slag dames verbeterd. De voornaam ste uitslagen van de wedstrijden van dinsdag waren: Dames: 400 meter vrije slag: 1. Gabriele Wetzko 4.44,9 (nieuw Oostduits re cord); 2. Christiane Kabelitz 4.53,9. 100 meter rugslag: 1. Barbara Hof- meister 1.11,0; 2. Doris Kohardt 1.11,6. Heren: 100 meter schoolslag: 1. Egon Hen- ninger 1.07,3; 2. Klaus Katzur 1.10,1. 200 meter wisselslag: 1. Roland Mat- thes 2.13.9; 2. Matthias Pechmann 2.19,5. EINDHOVEN FC Antwerp heeft voor tienduizend toeschouwers in Eind hoven een zege van 4-1 behaald op de eerste-divisieclub van die naam. De Belgen waren duidelijk sterker. Scoreverloop: achttiende minuut Vandenboer (0-1), 24e minuut Van Uden (strafschop 1-1), 27ste minuut Frenkel 1-2, 49ste minuut Beyers 1-3, 66ste minuut Frenkel 1-4. Huizinga 6-2, 4-6, 6-0, 6-3; Stradme- yer - Ehrlich 6-2, 6-3, 6-3. Damesenkelspel, tweede ronde: Vos - Lily ter Metz 7-5, 7-5; Annemieke Blom - Van der Zee 6-1, 6-0; De Jongh - Groen 6-1, 6-3; Noordhoek Hegt - Fal- kenburg 6-2, 6-2 Laan - Blaas 7-5, 8-6 Nora Blom - Schreuder 6-1, 6-2 IJs- paard - Borgerding 6-3, 6-3 Margo ter Metz - Nielsen 7-5, 6-3. HILVERSUM Tijdens de avond draverijen in Hilversum ontlastte zich boven de baan een langdurig nood weer, sloeg zelfs de bliksem in één van de lampen, maar de dravers en draafsters trokken zich er hoegenaamd niets van aan. Zo won bijvoorbeeld Du- chesse Mac, gereden door Jan Wage naar jr. in fraaie stijl de eerste afde ling van het Midzomer Criterium. De uitslagen waren: Gooi Reservaatprijs: 1. Gitte Hollan- dia (J. van Buytene) 1,29.3, 2. Freule Hanover, 3. Fleetwood. W. 2,-, pl. 1.10 1.10 1.10 cov 4.50 kop 6.- trio 19.70. Kerkelandenprjjs, eerste afdeling: 1. Herbert Norton (J. Hof) 1.31.7, 2. Hoop van Rhea, 3. Heros. W. 8.40 pl 2.30 1.30 1.50 cov 4.80 kop 9.90. Midzomer Criterium: 1. Duchesse Mac (J. Wagenaar jr) 1.23.8, 2. Erica, 3. Enterprise. W. 1.70 pl 1.20 2.80 1.40 cov 10.50 kop 5.20 trio 67.20. Midzomer Criterium II: 1. Blauwe Reiger S. (J. van Dooyeweerd) 1.232, 2. Zilvervos, 3. Arie. W. 7.50 pl 3.40 4.30 cov. 4.50 kop 21.80. Heideparkprijs: 1. Gert Jan Norton (J. Hof) 1.29.5, 2. Govert V, 3. Dita Plu to. W. 3.20, pl. 1.60 4.10 17.10, cov. 13, kop. 2.40. Gooise Warandeprijs, eerste afdeling: 1. Goudvos (S. A. Hartman) 1.26.4, 2. Fantastica, 3. Asega V. W. 1.70, pl. 1.50 1.30 2.60, cov. 3.70, kop. 330, trio 63.10. Tweede afdeling: 1. Donderdag (H. N. W. Hendrickx) 1.25.6, 2. Double's Zoon, 3. Edward A. W. 19.50, pl. 2.80 1.40 2.60, cov. 4.50, kop. 21.10. Kerkelandenprijs, tweede afdeling: 1. Happy Hollandia (F. J. Eerenberg) 1.35.7, 2. Heno Victoria, 3. Hanita van Natan. W. 3.80, pl. 1.40 1.70 en 1.40, kop 4.90, cov. 5.80. Erfgooierspr(js: 1. Grand Geste (W. A. Boomgaard) 1.27.6; 2. Fillette Six; 3. Gea Volann. W. 2.40 1.30 1.40 en 1.90 kop. 4.90, cov. 4.70, trio 41.00. Finale Midzomer Criterium: 1. Du chesse Mac (J. Wagenaar jr.) 1.21; 2. Dakota; 3. C. Alkestis van E. W. 1.50 1.30 3.80 en 2.40 kop 5.00, cov. 17.20. Totale omzet 221.701,50 gulden. - - AMSTERDAM Ajax is van plan om zo snel mogelijk in het Ajax- stadion een lichtinstallatie aan te brengen en de bezoekerscapaciteit van 24.500 tot ongeveer 37.000 uit te brei den. De moeilijkheden met het Olym pisch Stadion hebben de realisatie van deze plannen urgent gemaakt. Dit deelde Ajax-voorzitter Jaap van Praag gisteren mee tijdens de opening van het verbouwde en uitgebreide restaurant van de Amsterdamse voet balclub. Dit restaurant zal met uitzon dering van de vrijdagavond en de uren, waarop wedstrijden worden gespeeld, dagelijks te één uur voor publiek ge opend zijn. Ajax heeft hierdoor, aldus voorzitter Van Praag, de mogelijkheid om naast goed voetbal ook een goede lunch of een goed diner te bieden. In het stadion is het veld omrasterd met een 2.50 meter hoog hek dat van een speciaal soort gaas is gemaakt en niet storend is voor het publiek. Om clandestiene stadionbezoekers en men sen, die in een verkeerd vak gaan zit ten, te weren heeft elke tribune-ingang een tourniquet gekregen en zijn de tri bunes verdeeld in vakken van steeds 1250 bezoekers. Men verwacht, dat de ze draaipoortjes in het begin van de competitie nogal wat vertraging zullen opleveren. Daarom hoopt het Ajax- bestuur op een meer gespreide aanloop van het publiek. Het eerste elftal van Ajax, dat deze week in Nunspeet in een trainings kamp verblijft, zal in het vervolg voor elke competitiewedstrijd vanaf zaterdagr morgen in een rustige omgeving bijeen zijn. Voor Europa Cupwedstrijden zal het elftal vier dagen in een trainings kamp worden ondergebracht. Het elftal, dat vanavond in Amster dam om kwart over zes tegen Atletico Madrid in het veld komt, zal Johan Cruyff, herstellend van een blessure, en Gerrie Muhren, tegen Excelsior ge blesseerd, missen. HAMBURG De open Westduitse tennistitel bij de dames is gewonnen door de 22-jarige Zuidafrikaanse Annet te du Plooy. Zij versloeg in de fina le de Australische Judy Tegart met 6- 1, 7-5. De partij duurde slechts 45 minu ten. In de halve finales had Annette du Pooy de Britse Virginia Wade met 6- 3, 6-0 verslagen en Judy Tegart de Ame rikaanse Judie Heldman met 6-3, 6-3, 7-5 geklopt. Annette du Plooy greep een tweed# titel door samen met haar landgenote Pat Walkden in de eindstrijd van het damesdubbelspel over de Australisch- Britse combinatie Judy Tegart - Win nie Shaw te zegevieren met 6-3, 7-5. Ook het kampioenschap in het ge mengd dubbel was voor de Zuidafri kaanse speelster. Met haar landge noot Frew McMillan won zij van Pat Walkden/Anderson (Australië): 6-1, 12- 10. Jan Hajer: niet op gerekend JMM inmMiMiitiiifmfiiiutimnmitiM MiNMtNMUiiMiMUimiiiiiunimmj MtnnMutHiuuimHiMftHmitaMiwii MÜNCHEN De Westduitse Bun- desligavereniging München 1860 heeft de 29-jarige international Peter Gros ser dinsdag op staande voet ontslagen. Grosser heeft een contract met de „Leeuwen" tot aan het eind van het seizoen 1968/69. Aangenomen wordt dat het ontslag een represaille van München 1860 is voor de aanklacht, die Grosser tegen de vereniging heeft ingediend, omdat hij niet tot de training wordt toegela ten. Grosser werd aan het begin van dit seizoen niet meer voor de trainin gen uitgeinodigd, doordat hij aanwij zingen van trainer Albert Sing niet op gevolgd zou hebben. Grosser en vertegenwoordigers van München 1860 ontmoeten elkaar van daag voor het Arbeidsgerecht te Mün chen. ZEIST De kans, dat het Rotter damse voetbalpubliek op 4 september in het voorrondeduel voor het wereld kampioenschap van Nederland met Luxemburg de vroegere koningsvleu gel van Feijenoord, de linkerwing Mou- lijn - Bouwmeester, in het oranjeshirt terug zal zien, is sedert gistermiddag aanzienlijk gestegen. In een oefenwedstrijd die de selectie tegen de eerste-divisieclub HVC speel de (4-0) was het namelijk dit duo, dat na rust in samenwerking met Jan sen de show stal. De duidelijk afgeslankte Bouwmees ter bleek zijn vroegere vleugelgenoot nog even gemakkelijk te vinden als dat in de gloriejaren van Feijenoord het geval was en bondscoach Kessler stelde na afloop dan ook zonder meer vast, dat de kalende NAC'er zijn kans op een come back in het Nederlandse elftal volledig in eigen hand heeft. „Als hij nog een paar kilo aan gewicht verliest en dus sneller en beweeglijker wordt, is hij een méér dan bruikbare kracht", aldus Kessler. Overigens zal de bondscoach, die de twintig oranjekandidaten in de morgen uren reeds op een zware training had getrakteerd, aan de eerste helft van deze oefenpartij weinig vreugde be leefd hebben. De combinatie Van Be- Bondscoach Kessler bespreekt met de selectiegr&ep een technisch detail. veren - Suurbier - Israel - Eykenbroek - Warnas - Muller - Van Hanegem - Wery - Van der Kuylen - Klijnjan - Rensenbrink bleek defensief wel tegen de goed verweer biedende Amersfoor- ters opgewassen, maar kon mede door het te trage „schakelende" werk van Van Hanegem aanvallend nauwelijks een voldoende halen. De aanvalspatro- nen misten fantasie en tempo en ver der dan een handvol goede schoten van de uiterst attente Van der Kuylen bracht deze formatie het dan ook niet. Na rust wierp Kessler zeven nieuwe krachten in de strijd. Naast Moulijn, Bouwmeester en Jansen kwamen toen ook Van Zoghei, Van Gorp, Van Dui- venbode en Veenstra binnen de lijnen. Uiteraard mede door het bij het onge wijzigd gebleven HVC gaan meetellen van de vermoeidheidsfactor verliepen de zaken aan de oranjekant nu heel wat vlotter. Bouwmeester presenteerde al binnen enkele minuten zijn visitekaartje door na een reeks van geraffineerde schijn bewegingen en een haarzuivere pass Van der Kuylen een niet te missen kans te bieden, 1-0. Ook de tweede treffer kwam na een Jansen-Moulijn - Bouwmeester - combinatie op naam van de PSV'er, waarna de wat teleur stellende Wery er op vrij fortuinlijke wijze met een vleugelschot 3-0 van maakte. De vierde treffer tenslotte was we derom van Willy van der Kuylen. Van de twintig geselecteerden kwamen al leen de Spartaan Bentzon en de ADO'er Mansveld in dit oefenduel niet binnen de lijnen. ROTTERDAM Nootdorp geeft van avond de jaarlijkse draverijen om de Zilveren Zweep. Het is een seriedrave rij die paarden van zeer goede klasse heeft aangetrokken. De strijd aan de top zal waarschijnlijk gaan tussen de entrainementen Van Dooyeweerd en Wagenaar, met Hoeijenbos (Nick) en Lange (Dyveke D) .daarbij als zeer wel mogelijke indringers. Om vijf uur is de eerste start. Het programma: VAN DE POELPRIJS (2040 m. met trio): Gay Rodney - Duke Hollyrood - Dora Harvester D. POSTPRIJS (2000 m., autostart, eer ste afd.): Greta - Grafientje - Groot meester. ZILVEREN ZWEEP I (1680 m., auto start, met trio): Rijder J. van Dooye weerd (Dougalls Stern S of Erica) - Dy veke D - Dalin' Jill. ZILVEREN ZWEEP II (1680 m.): Bento Kitty - Nick - Diogen. HOOGEVEENPRIJS (2000 m.J: Flevo - Frickson R - Corita R. SYTWINDEPRIJS (2040 m.. met trio): Fullspeed - Brunhilde N - Crystal Heny. BURGEMEESTER SCHOLVINCK- PRIJS (2040 m.): Emily Ellen - Fille d'Unique - Full Time. ZILVEREN ZWEEP (finale, 2000 m., met trio): POSTPRIJS (tweede afd.): Gold Speed B - Gisalda - Germo Buiten zorg. VEENENDAAL Het Veenen- daalse wandelgebied bij uitstek, Prattenburg, wordt de laatste tijd 's zondags onveilig gemaakt door bromnozems en jeugdige automobi listen. Zondag j.l. gebeurde op de Cuneraweg, tussen hotel La Mon tague en het Amerongse fietspad nog een ernstig ongeluk. Een jeug dige bromfietser reed regelrecht in op twee wandelaars. Gevolgen: de bromfietser liep een schedelbasis- fractuur en een van de wandelaars ernstige hoofdwonden en rugklach ten op. Beide slachtoffers werden naar het Julianaziekenhuis overge bracht. Niet alleen op het gebied van het verkeer wordt Prattenburg voor rustzoekende wandelaars minder aantrekkelijk. Ook het vrijmoedige gedrag van de jeugd stuit vele per sonen tegen de borst. Steeds minder wordt Prattenburg een recreatiege bied voor iedereen, steeds meer een trefpunt voor op avontuurtjes be luste jongelui. Al jaren trekken honderden jonge ren 's zondagsmiddags naar Prat tenburg om daar vertier te zoeken. Dit jaar worden volgens boswach ter G. van Veldhuizen echter alle records gebroken. Het aantal wan delaars is met een derde afgeno men. Men waagt zich niet meer op het bosrijke stuk Cuneraweg, om dat het een race-baan zou zijn ge worden. „Het is gewoon levensgevaar lijk", aldus de heer Van Veldhui zen, „het wordt elk jaar erger. Soms scheuren groepen van tien jongelui op brommers over de weg". Ook verschijnen er op het boslaan- tje steeds meer personenauto's. De bestuurders hiervan gedragen zich niet minder als wegpiraten. „Om de haverklap rammen ze het hek rond de tuin van kasteel Pratten burg. Juist die bochten zijn voor de wandelaars het gevaarlijkst. Trouwens niet alleen voor de wan delaars, maar ook voor de fietsers. Ouders houden hun kinderen angst vallig bij zich, omdat ze anders het grootste gevaar lopen het slachtof fer te worden van een verkeerson geval", vertelt de boswachter. Een bewoonster van de Cunera weg vertelt, dat ze vroeger rustig een ijsje kon gaan kopen bij het eindpunt van de weg: „Nu durf ik er niet meer uit. Die brommers en auto's jakkeren maar heen en weer je bent gewoon je leven niet meer zeker". Volgens de heer Van Veldhuizen beperkt de drukte zich niet alleen tot de zomermaanden. Elke zondag, als het een beetje redelijk weer is, komt de jeugd in drommen naar dit stukje bosrijke natuurschoon. „Het gaat het hele jaar zo door. En als er toevallig 's winters ook nog ijs ligt op het Egelmeer, dan racen ze hier de hele week voorbij". De heer Van Veldhuizen meent, dat het probleem moeilijk te ver helpen zal zijn. De Rijkspolitie deelt vrijwel elke zondagmiddag tiental len bekeuringen uit, maar het helpt allemaal niets. „De politie komt hier wel drie of vier keer per mid dag kijken en altijd vangen ze er wel een paar, maar als de politie, verdwenen is gaat de boel weer met bliksemgeweld verder". Men schijnt Met z'n bochten, glooiingen en prachtige wegdek is de Cuneraweg misschien een aanlokkelijke race-bacm. Hij leent er zich alleen niet voor. Ook al kan men de meisjes aan de kant met roekeloze stunten imponeren. ook niet van de voorgevallen onge lukken geleerd te hebben. Ongeval len, zoals er zondag j.l. een plaats vond, gebeuren volgens de heer Van Veldhuizen regelmatig op Prat tenburg, maar de drukte neemt al leen maar toe. De oorzaak van alle ellende zoekt de boswachter in het feit, dat Prat tenburg een trefpunt is geworden voor jongens en meisjes. De jongens rijden op hun brommers en met hun auto's zo hard mogelijk om de meis jes te imponeren. Men haalt roeke loze stunts uit en vergeet, wat hier van de gevolgen kunnen zijn. Hiermee wordt een tweede punt aangevoerd. De oorzaak van het probleem is op zichzelf al een moei lijk punt. Volgens de heer Van Veld huizen gedraagt de jeugd zich on beschaamd. Zodra men eikeer ge vonden heeft laat men de wederzijd se genegenheid in het openbaar dui delijk blijken. „Ze liggen gewoon aan de kant van de weg". klaag»t de boswachter „om over het bosje tus sen de kasteeltuin van Prattenburg en de Bergweg maar niet te spre ken". De jeugd komt volgens hem hoofd zakelijk uit Veenendaal, maar ook uit Rhenen, Scherpenzeel, Wagenin- gen en nog verder. Mede nis gevolg van het woeste verkeer blijven hier door de recreatie zoekende ouderen en ook de toeristen weg. „Mensen, die bij mij komen om wandelkaar- gJË? ten aan te vragen klagen erover", aldus de boswachter. „Het aantal wandelaars is misschien nog niet ge halveerd, maar er is toch zeker een derde minder dan vorig jaar." Ook de afdeling Veenendaal van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer is hiervan op de hoogte. Het bestuurslid D. Hup vertelt, dat men het liefst de Cuneraweg zag afgesloten voor alle voertuigen. „De Cuneraweg is wel een belang rijke verbindingsweg tussen Vee nendaal en Amerongen voor wielrij ders. Al was de zaak dan alleen maar afgesloten voor auto's. Vee nendaal heeft toch al zo weinig te bieden." Ook een suggestie is, de Cuneraweg tussen La Montagne en het Amerongse fietspad alleen op zondag voor alle verkeer te sluiten. V.V.V.-Veenendaal zou het in ieder geval toejuichen. De politie van Rhenen vindt, dat het allemaal nogal meevalt. Wacht meester eerste klas van de Rijkspo litie J. B. J. Boos zegt: „In Vee nendaal is 's zondags nu eenmaal niks te doen. De jongens willen toch rommelen, dus gaan ze naar Prat tenburg. Daar plegen ze hun vrij ages. En als dan een jongen op z'n bromfiets achterom zit te kijken naar een mooie meid en een ouwe baas van de sokken rijdt, dan wil dat nog niet zeggen dat Prattenburg een race-baan is". Volgens wachtmeester Boos is het allemaal overdreven. Er zijn veel voetgangers en er rijden wat brom mers. Dan gebeurt er natuurlijk wel eens een ongeluk. Maar de po litie heeft er naar haar zeggen niet meer werk aan dan aan andere za ken: „We gaan er vanwege de druk te natuurlijk eens kijken, maar dat is normaal".

De Vallei | 1968 | | pagina 9