Over drie a vier jaar Handelsavondschool misschien dagschool KUNSTWERK IN HAL POLITIEBUREAU Bedrijfsresultaten werden door veel problemen ongunstig beïnvloed m Samenwerking „Staflex" heeft bedrijf grote expansie gegeven ging trouwen Veenendaal ligt vrij gunstig voor school voor detailhandel MET V.V;V. SPELEVAREN OP DE RIJN BIJ NACHT Tennisbanen gaan open Creatie van Hedda Buys Streven VEILING RESTEREN Kwijt Lof Afsluiting van wegen door corso en lunapark Zwemlessen in instructie-bad AGENDA Wandelen met A. P. de Kleuver Orders Expansie Planning Staflex Fir et N.V. Verlies DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968 VEENEN DAAL Met de overname van de Handelsavondschool door de gemeente is het streven erop gericht van deze school in de toekomst een dag school voor de detailhandel te maken. Als deze plannen verwezenlijkt kunnen worden, zal de school over drie a vier jaar met de cursussen kunnen beginnen. De dagschool voor de detailhandel zal een streekschool worden. In de komende tijd zal men onder meer door enquêtes trachten te weten te komen of er in Veenendaal en wijde omgeving behoefte bestaat aan een dergelijke school. De wethouder van onderwijs, de heer Ant. de Ruiter juicht een dagschool voor de detailhandel toe. „Het zou prachtig passen in de Veenendaalse on derwijswereld", meent hij. Veenen daal is bezig een streekcentrum voor onderwijs te worden. In de rij van la gere scholen, ULO-scholen, Huishoud scholen, LTS, ITO en lyceum is een dagschool voor de detailhandel zeker op z'n plaats. Vooral ook, omdat Veenen daal als streekcentrum voor de mid denstand een belangrijke plaats in neemt. In diverse streken in Nederland zijn al dagscholen voor de detailhandel ge sticht. Onder andere Utrecht, Apel doorn en Arnhem zijn een dergelijke school rijk. „Veenendaal zou hier mooi tussen passen", aldus wethouder De Ruiter. In de genoemde plaatsen gaat het de scholen bijzonder goed. Gezien de gunstige ligging van Veenendaal zal de school ook hier zeker bloeien: „Vanzelfsprekend in samenwerking met de hele streek". Alvorens te beginnen met het maken van vastomlijnde plannen zal men eerst de behoefte aan de school voor de de tailhandel in de streek onderzoeken. „Dat kan bijvoorbeeld door middel van een enquête gebeuren". Als men zijn voelhorens heeft uitgestoken en er gun stige resultaten uit de bus zijn gekomen, hangt het stichten van de school al leen nog af van het standpunt vai\ het departement. De overname van de Handelsavond school, die sinds kort nog onder super visie stond van de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid", staat helemaal in het kader van het streven naar een dagschool. De winkeliersvereniging was niet lan ger de juiste instelling om een school te exploiteren. In 1930 namen een aantal Veenendaalse winkeliers het ini tiatief om de mogelijkheid te scheppen alle kinderen in de gelegenheid te stel len vooruit te komen in het leven. In die tijd begon in Veenendaal net een ULO-school van de grond te komen, maar deze was nog zeer summier. Een basis-opleiding voor winkel- of kantoorbedienden was er niet. Hieraan bleek wel een enorme behoefte te be- KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Reine Victoria: I 48-90, II 5-34. Aan voer 9 ton. Belle Delouvain: I 38-47, II 8-20. Aan voer 1 ton. Washington: I 27-42, II 6-25. Aan voer 4 ton. Czarpruimen: I 32-56, II 8-27. Aan voer 7 ton. Wijnpruimen: I 61-101, II 28-55. Aan voer 18 ton. Reine Cl. verte: I 41-52, II 6-22. Aan voer 3 ton. Yellow IVansparent: E I 55-60: 17-18, E I 60-70: 27-33, E I 70-80: 43-48. Aan voer 3 ton. Stark Earliest: EI 55-60: 21-22, EI 60-70: 38-56, EI 70-80: 51-65. Aanvoer 5 ton. Early Victoria: E II 60-70: 24-27, E II 70-80: 27-32. Aanvoer 2 ton. James Grieve: EI 65-75: 51-64, EI 75-85: 63-72, E II 65-75: 41-54, EII 75- 85: 52-61. Aanvoer 7 ton. Mantet: EI 60-70: 46-67, EI 70-80: 66-91. Aanvoer 6 ton. Precose de Trevoux: EI 50-60: 20-33, EI 60-70: 34-48, EI 70-80: 47-52. Aan voer 10 ton. Suikerperen: EI 50-65: 15-33. Aan voer 4 ton. Prin. Bonen: I 50-103. Bramen: 38-48 per doosje a 250 gram. Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. staan. Zo werd de opgericht. Handelsavondschool Nu vindt men in Veenendaal echter vele scholen. ULO-scholen en lycea hebben zich in de loop der tijd steeds meer op de middenstand toegelegd. De Handelsavondschool vervult dan ook niet meer helemaal de functie, die hij bij de start vervulde. „Dan kan men de school weggooien", aldus de wethou der, „maar dan is men haar ook he lemaal kwijt. Juist als men het plan heeft in de toekomst een dagschool te gaan stichten is dat natuurlijk niet verstandig". Daarom wordt de Handelsavond school niet opgedoekt. Door deze gang van zaken en door de ontwikke ling van het onderwijs in het alge meen was een winkeliersvereniging niet langer de juiste instantie om de school te exploiteren. Als gemeen te-eigendom neemt de school nu min of meer een afwachtende houding aan. De cursisten zullen hier weinig van merken. De school blijft voorlopig ge huisvest in de Koningin Julianaschool. In de lesmethodes zal geen bijzonde re verandering komen. Het geheel blijft in de gemoedelijke en vertrouwde sfeer. Het lesgeld blijft voorlopig op f 35,per jaar. Misschien wordt het op den duur met vijf gulden verhoogd. Aan de overname van de Handels avondschool zit een nadeel verbonden. Onder supervisie van „Handel en Nij verheid" stelden de winkeliers minder goed gesitueerde jongeren in de gele genheid geheel of gedeeltelijk gratis de cursussen te volgen. Zo kreeg elke be gaafde jongen of meisje de gelegen heid zijn talenten te ontplooien. Bij de gemeente zal dat volgens de wethouder wat moeilijker gaan. Wethouder De Ruiter is zelf geruime tijd voorzitter geweest van het school bestuur van de Handelsavondschool. Hij volgde de eerste voorzitter, de heer H. LEERSUM Burgemeester en wet houders van Leersum brengen ter open bare kennis dat de Meester Bosweg, vanaf de Koningin Julianalaan tot de Burg. van den Boschlaan, in verband met de aldaar te houden kermis voor alle verkker behalve voor voetgangers zal worden afgesloten op de volgende dagen en tijden: vrijdag 16 augustus van 15 tot 24 uur; zaterdag 17 augustus van 12 tot 23.45 uur en maandag 19 augus tus van 15 tot 24 uur. In verband met het bloemencorso op zaterdag 17 augustus worden de navol gende wegen vanaf 12 uur tot zolang noodzakelijk zal blijken, voor alle ver keer gesloten uitgezonderd voor voet gangers: Lomboklaan vanaf Rijksstraat weg tot Bergweg, Koningin Juliana laan vanaf begin tot Prinses Irenelaan, Burgemeester van den Boschlaan van af begin tot Prins Bernhardlaan, Mees ter Bosweg, Bentinoklaan, Sciherpen- zeelseweg vanaf Schermlaan tot Wild baan, Putakker, De Dam, Heuvelzoom, De Perken, Heiderand, Peisenlaan, M. C. Verloopweg vanaf begin tot Bergweg, Gaspeldoornlaan, Vogelkerslaan, Vogel slag en Kwartellaan. VEENENDAAL De zwemlessen in het instructiebad beginnen weer op maandag 19 augustus. Aanvankelijk zouden de lessen op een vroegere da tum beginnen. RHENEN Voor de laatste maal in dit seizoen organiseert de VVV-Rhe- nen een romantische nachtelijke Rijn vaart en wel op woensdag 21 augustus. 's Avonds om 8 uur vertrekt de mo derne salonboot „Jacqueline" vanaf de steiger aan het Veerplein. Aan boord zal een orkest aanwezig zijn om deze vaart muzikaal op te luisteren. Er is verder aan boord volop gelegenheid tot dansen. Deze nachtelijke Rijnvaart zal tegen de sterk gereduceerde prijs van f 7.50 p.p. kunnen worden meege maakt. Voorverkoop van kaarten aan het VW-informatiekantoor. Zaterdag 24 augustus organiseert de VVV-Rhenen een excursie naar de zan derij op de „Dikkenberg". Het is*een VVV-Rhenen-primeur. Naar deze ge weldige zandafgraving is nog nimmer slechts om het uitermate geologisch belang en om agaten, jaspis en chalee- doon; er is een unieke plantenwereld gekomen. Hoe krachtig de ijstijd werkzaam is geweest wordt op onvergelijkbare wijze door WV-excursieleider Adriaan P. de Kleuver getoond in dit terrasvormig vergraven terrein. Gezien de enorme belangstelling op, de agatenzoekavonden nu dus een hele middag! Op de vorige excursies zijn de deelnemers van heinde en ver gekomen en ook nu verwacht VVV-Rhenqp een enorme belangstelling voor dit geheel nieuwe object in het programma. Men dient per fiets, brommer of auto naar de ingang van de zanderij „De Dikkenberg" aan de Oude Veensegrind- weg te komen. Per bus is het terrein ook gemakkelijk te bereiken vanaf de NBM-bushalte bij het Julianaziekenhu aan de Cuneraweg in Rhenen. Daar wandelt men langs de Oude Veense- grindweg en dan een paar honder me ter naar links. Deze excursie vangt aan om half twee namiddag. Rallye Maandag 26 augustus organiseert de stichting Jeugdzorgwerk-Rhenen een oriëntatierit voor bromfietsers. Start en finish bij „Bella Vista" naast het ge meentehuis. Aanmelden tot en met za terdag 24 augustus 1968 aan het VW- informatiekantoor op het Fred v.d. Paltshof. Wethouder De Ruiter veel profijt M. van Schuppen op. „De Winkeliers vereniging heeft de school altijd met genoegen geëxploiteerd", aldus de wet- hpuder. Het bestuur was samengesteld uit een vertegenwoordiger van de win keliers, een van de industrie en een van de groothandel. De heer De Ruiter hecht nog steeds veel waarde aan de opleiding van de Handelsavondschool: „De school staat onder officieel rege- ringstoezicht. Het diploma is heel wat waard. Verscheidene oud-leerlingen van de school zijn prima terecht geko men. Ik heb ook enorm veel waarde ring voor die jongelui, die drie jaar lang vier avonden per week opoffe ren aan hun toekomt. Maar ze plukken er later zeker de vruchten van", aldus wethouder De Ruiter. Wgsssjgif SfH H Heden, donderdag 15 augustus RHENEN Loswal, 19.00 uur: Henri Dunant meert af. SCHERPENZEEL Bejaardencentrum „Het huis in de wéi", 19.00 uur: concert „Caecilia". Bioscoop Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De ontembare Angélique". Morgen vrijdag 16 augustus RHENEN Eigen Gebouw, 20.00 uur: Jaarvergade ring Korfbalvereniging „Arena". Bioscoop Luxor Theater, Veenendaal. 19.30 uur: „De ontembare Angélique". VEENENDAAL De VVV-Veenen- daal organiseert zaterdagmiddag 17 augustus een excursie langs de oevers van de Grift o.l.v. de bekende veld- bioloog Adr. P. de Kleuver. De heer De Kleuver zal wijzen op zeldzame planten en tientallen soor ten watervogels, die er nu volop zijn. De flora en fauna langs de Grift is zo bijzonder dat de Prov. Waterstaat al les in het werk stelt om dit in stand te houden. Het toestaan van een excursie is daarom ook een uitzondering. Het vertrek voor deze natuurre- servaattocht is om 2 uur vanaf de Rouweveldsebrug, vlakbij „de Hel". LEERSUM De datum van de offi- offiëlc opening van de tennisbanen aan de Plaggenberg te Leersum is bekend: vrijdag 23 augustus om 16.00 uur wor den de banen in gebruik genomen. In het kader van de opening zal het college van burgemeester en wethou ders de genodigden een tennisdemon- stratie aanbiedep. De banen van het type „Mateco" werden aangelegd door de firma Wernink's tennisvloeren en sportvelden te Leiden. In verband met de bijzondere toplaag laat men bij de opening alleen personen öp de banen toe, die schoenen dragen met rubber zolen en rubber hakken. VEENENDAAL Gisteren werd het enige kunstwerk, dat het politiebureau rijk is geïnstalleerd. Hiermee ging nogal wat werk ge paard, want al was het 't enige kunstwerk, qua omvang bracht de installatie heel wat meer moeilijk heden met zicJi mee dan het ophan gen van tien schilderijen veroor zaakt. Het betreffende kunstwerk is een al uminium-licht plastiek van de Veenendaalse kunstenaar Hedda Buys. Het is een lichtornament, dat zorgt voor de indirekte bijverlich ting van de hal van hetpolitiebu reau. De plastiek is geheel op het gebouw afgestemd. - Zoals de hal door de trap in twee delen wordt verdeeld, zo bestaat ook het werk uit twee delen. In het grootste gedeelte van de hal, tevens de entree, hangt geheel gevangen tussen de balustrade van de eerste verdieping het grootste deel. Het is een speelse kronkel, opgebouwd uit aluminium piraimdes. In de pira mides zijn op verschillende plaatsen lampen aangebracht die voor de in directe verlichting zorgen. De kron kel maakt het strakke gebouw tot een intieme, vertrouwelijke ruimte. De opbouw' van de kronkel vindt men terug in het tweede deel, ge vangen tussen de balustrade van het kleinere balkon op de eerste verdie ping. Dit tweede deel is een compo sitie samengesteld uit enkelvoudige piramides, los van elkaar. Ook hier in zifn lampen aangebracht. Het ge heel is dus een plastiek met twee functies: de leefbaarheid van het ge bouw vergroten door middel van het ornament en door middel van de verlichting. iMMHimiiHiHiiiiiHiimHHimiimiiiiiiiiiimiiiMiiiiiHiiiiiHimiiimHmiiiiiiniiiiiHiiiiimiiHtmiHiiniimiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiHiiiHnmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiiniMiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiMMiiiiiiiiiiimHiiiiiiiMiiHiiiMHiiiiiHiiumiHnmiiiiniiHiiiiiiiiiiMiiiiHiniiiiiniiiniir koninklijke VSW nv LAGER WINSTSALDO VEENENDAAL De winst van de koninklijke Vee- nendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. is tijdens het afgelopen boekjaar, tengevolge van grote moeilijkheden, aanzienlijk gedaald. In 1966 bedroeg de winst ƒ479.752.-, in 1967 daarentegen t'154.681,-. De vennootschap werd gedurende 1967 geconfronteerd met enkele bijzondere pro blemen, die van invloed zijn geweest op de bedrijfsresul taten. De voortdurende recessie in de industrie heeft het omzet- en produktieniveau zeer ongunstig beïnvloed. De omzet aan derden van de K.V.S.W. en haar dochter ondernemingen daalde met maar liefst 12 procent. Bovendien konden de gestegen kasten niet voldoende aangepast worden aan het niveau van de activiteiten. Tijdens het afgelopen boekjaar deden zich tevens onvol doende mogelijkheden voor tot bezetting van de aanzien lijk uitgebreide produktiecapaciteit van Veenendaal Rub ber N.V., waarin Dunlop C.y. Ltd. en de K.V.S.W. ieder voor 50 procent participeren. De als gevolg hiervan op getreden verliezen waren groter dan aanvankelijk was voorzien. In het jaarverslag van de vennootschap wordt voorts als een van de problemen aangemerkt de reeds vanaf 1965 bestaande moeilijkheden tussen de raad van commissarissen en één van de ex-directeuren, de heer J. C. Bottenheim, die zich in 1967 hebben toegespitst. De aandacht, die het bestuur aan deze en alle daarmee ver band houdende kwesties heeft moeten wijden, heeft het nemen van beslissingen op andere terreinen nogal eens bemoeilijkt, vertraagd of onmogelijk gemaakt. „De noodzaak tot de doorvoering van een programma van diversificatie en de daarmee gepaard gaande her structurering van onze organisatie wordt onverminderd gevoeld. Maatre gelen ter bevordering ervan konden ten dele reeds gerealiseerd worden," aldus het jaarverslag van de Konink lijke Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij NV, dat gisteren is versche nen. In het vorige jaarverslag van de KVSW werd melding gemaakt van de pogingén om door te dringen in de markt van industriële weefsels en ma terialen. Gedurende 1967 boekte de vennootschap een aantal orders op dit toepassingsgebied. In mei 1968 bereikte de KVSW over eenstemming met de Koninklijke Tex tielfabrieken Nijverdal-ten Cate NV en de Koninklijke Textielfabrieken Van Heek en Co. NV te Enschede. De sa menwerking is op 1 juli 1968 effectief geworden. De vennootschap bezit thans een derde van het aandelenka pitaal. De beide eerder genoemde maatschappijen ieder eveneens een derde. In het kader van de activiteiten op het gebied van de vervaardiging en verkoop van industriële produkten dient voorts melding gemaakt te wor den van een overeenkomst die de KVSW onlangs met de AKU sloot. Het betreft hier de vervaardiging van een gepatenteerd textielgaas, „Structo- fors" genaamd, bestemd voor de we genbouw. De toekomstige mogelijkhe den van dit produkt worden als zeer groot beschouwd. „De beschikbare outillage zal, daar waar nodig aangepast, zo snel mogelijk bezet dienen te worden met orders, bij voorkeur met een specia listisch karakter. Gezien de vele technieken, die hiervoor binnen de vennootschap en de daarmee verbon den vennootschappen beschikbaar zijn, lijkt de kans op verwezenlij king van dit streven reëel. Wij me nen dat deze pogingen eerst in het resultaat over 1970 tot uitdrukking zullen komen," aldus de directie van de KVSW in het jaarverslag. Eind 1967 zijn enkele beslissingen ge nomen om de bedrijfsvoering te verbe teren en de bedrijfsleiding te verster ken. De eerste fase van de uitvoering van deze besluiten vond gedurende de eerste helft van 1968 plaats, terwijl de volledige tenuitvoerlegging nog enige tijd zal vergen. In het jaarverslag wordt hierover opgemerkt: „In verband met de pro blemen, die deze reorganisatie ople vert en de toenemende moeilijkheden waarmee de Nederlandse textielindus trie zich in het algemeen geconfron teerd ziet, is het op dit tijdstip niet mogelijk om voor dit jaar een prognose te geven met betrekking tot het exploi tatieresultaat van onze vennootschap. De problemen zijn inderdaad zeer groot, maar wij zullen, gesteund door Staflex International Ltd. al het moge lijke doen om ze in belang van onze onderneming zo goed mogelijk op te lossen. Over de samenwerking met Staflex International Ltd. zegt de directie in het jaarverslag onder andere het vol gende: „Wij zijn van mening dat de vennootschap zich gelukkig mag prij zen, dat de omstandigheden haar een houder van een meerderheidspakket van haar aandelen hebben opgeleverd, die in de relatief korte tijd van haar bestaan een enorme expansie heeft ge geven. Dat de ervaring, die aan deze ex pansie ten grondslag heeft gelegen, nu ook aan onze vennootschap ten goede komt, stemt ons tot voldoening. Deze ervaring komt het sterkst tot uitdruk king op het gebied van de marketing, een ervaring, die onze vennootschap nodig heeft. De huidige statuten bieden voldoen de formele mogelijkheden voor de door Staflex International Ltd. gewenste in spraak in het bestuur. Een statutenwijziging wordt dan ook voorbereid en zal eerlang ter goedkeu ring aan een daartoe bijeen te roepen algemene vergadering van aandeel houders worden voorgelegd. Het spreekt vanzelf, dat in de periode die nu achter ons ligt, de samenwerking tussen het bestuur van onze vennoot schap en Staflex International Ltd. grote aandacht en prioriteit van de beide daarbij betrokkenen gekregen heeft en in de toekomst onderwerp zal zijn van verder diepgaand beraad," aldus het jaarverslag. Als overige factoren, die van belang zijn bij de uitvoering van het vastge stelde beleid worden genoemd: Een aanzienlijke versterking van het management, met name op het ge bied van de marketing, gepaard gaan de met het instellen van procedures, die beogen de coördinatie en de com municatie binnen de organisatie te verbeteren. Slechts hierdoor zal het mogelijk worden met de zo hoogst noodzakelijke delegatie van verant woordelijkheden en bevoegdheden vol doende voortgang te maken. Verbetering van de interne adminis tratieve en niet-administratieve be richtgeving, alsmede de gebruikma king van controlesystemen, die het tij dig signaleren van afwijkingen van vastgestelde normen en daardoor eer der corrigeren mogelijk maken. Het geven van een opdracht aan adviseurs, Werner Associates Inc., een zeer bekend adviesbureau in de tex tielindustrie, ten doel hebbende de op timale produktie-omstandigheden te benaderen en de marketing en ver koop van produkten te verbeteren. De uitvoering van een 6-maanden- plan gedurende de tweede helft van 1968 waarvan aanzienlijke besparingen verwacht worden. vaardbare voorwaarden zal overne men. De resultaten bij Staflex Nederland NV vertoonden een kleine teruggang. De oorzaak hiervan dient voorname lijk gezocht te worden in een vermin dering van de omzet in Duitsland.De leiding van het verkoopkantoor in Düs- seldorf werd aan een nieuwe daartoe aangetrokken functionaris toever trouwd. Verwacht wordt, dat de getrof fen maatregelen reeds in het jaar 1968 het gewenste effect zullen sorteren. Voor de in Staflex (Nederland) NV vervaardigde produkten werden in 1968 Frankrijk en Italië als- nieuwe af zetgebieden aan de bestaande toege voegd, waardoor nu de gehele EEG vanuit Veenendaal van goederen voor zien wordt. De maatregelen, die genomen zijn om te komen tot een standaardisatie van het artikelen-pakket, hebben in het afgelopen boekjaar de resultaten opgeleverd, die ervan verwacht wer den. Niet alleen groeide de omzet vol gens verwachting, ook de winst steeg aanzienlijk. Niettegenstaande deze gunstige ontwikkeling hebben de ge beurtenissen van het vorig jaar er toe geleid, dat in overleg met partner Everwear Candlewïck Ltd. besloten is deze deelneming per 1 juli 1968 te liquideren. De vennootschap zet vanaf deze datum de produktie van chenille- artikelen zelfstandig en onder eigen naam voort. Deze ontwikkeling zal in het begin moeilijkheden opleveren en de resultaten over het boekjaar 1968 zullen dan ook achterblijven bij die over 1967. In geldswaarde uitgedrukt kan op nieuw een kleine omzetstijging en wel van plm. 8 pet. geconstateerd worden. De opbrengstprijzen bleven echter aanzienlijk achter bij de gecalculeer de kostprijzen. Het verlies, dat hier door ontstond kan niet als reëel be schouwd worden, omdat de toeleverin gen vanuit Veenendaal Rubber NV plaats hadden tegen een prijs, die ho ger lag dan de marktprijs. De omzet van deze deelneming in geldswaarde uitgedrukt vertoonde in 1967 een geringe achteruitgang, hoofd zakelijk te wijten aan een verminde ring van de verkoop van tussenvoerin- gen. Een wederom gestegen percenta ge van de omzet werd bereikt in an dere, voor het merendeel gespeciali seerde produkten. Voor het eerst zal over 1967 een bescheiden dividend aan aandeelhouders uitgekeerd worden. De gang van zaken gedurende het verstreken deel van 1968 is zodanig, dat reeds nu vastgesteld kan worden, dat de omzetdaling van 1967 als inci denteel beschouwd mag worden. In 1967 werd voor een bedrag van f 411.100,- in duurzame activa geïn vesteerd. Het aandeel in de investerin gen van deelnemingen bedroeg f 408.600,-. Ten laste van de verlies- en winstrekening werd gebracht een be drag van f 860.000,-. Wat betreft de financiering merkt het jaarverslag tenslotte op: De be hoefte aan kredietfaciliteiten vermin derde uiteraard als gevolg van de eer der gememoreerde onderhandse plaat sing van aandelen. Toch kan ook nu niet verwacht worden, dat gedurende de eerstvolgende jaren voldoende mid delen ter dekking van de investerings behoeften uit afschrijving of winst ter beschikking zullen komen. Gedurende het afgelopen jaar leed de dochteronderneming Veenendaal Rubber NV verlies on danks voortdurende pogingen om het tegendeel te bereiken. De KVSW heeft de situatie met haar partners, de Dunlop Co. Ltd. uitgebreid bespro ken en is het eens geworden, dat de enige oplossing is dat één van de partners de volledige zeggenschap over deze onderneming krijgt. On derhandelingen hierover zijn nu af gesloten, met dien verstande, dat de KVSW, dat gedeelte van het aande lenkapitaal, dat in het bezit is van Dunlop op voor beide partijen aan- ELST/VEENENDAAL Onder zeer veel belangstelling trad mej. J. v. d. Weerd, leidster van de christelijke kleuterschool te Eist gisteren in het huwelijk met de heer G. J. Koopman. Bij het verlaten van de Petra-kerk in Veenendaal werd zij verrast met een prachtige erehaag, die de kleuters voor hun „juf" vormden. Bijna vijf jaar ge leden werd de stralende bruid kleuter onderwijzeres in Eist. Hoewel haai toekomstige woonplaats Eist Gelder land) is, blijft ze voorlopig beschik baar als noodhulp. Mej. Wol se uit S Philipsland zal per I september d plaats van mej. Van de Weerd gaan in nemen. Tot die tijd neemt mevr. Bon man uit Eist de zaken waar.

De Vallei | 1968 | | pagina 3