Moulijn niet tegen MW Hajer en Hordijk met heel veel moeite naar kwartfinales Eigen goal bracht Ned. Mil. Elftal zege in duel tegen NEC Atletico Madrid verslagen Ajax had veel kansen nodig om weinig doelpunten te maken Niirnberg-Ajax wel of niet op televisie Hans Vultink bewees in Rhenen weer zijn klasse OLYMPISCH NIEUWS POOLSE DAMES VOOR UDEN Matthes verbeterde eigen wereldrecord Hoog prijzengeld bij Australisch circuit Olymp. kanovaarders naar West-Duitsland Aftredende bestuurs leden van SKF allen herkiesbaar „Fighting" Mack Europees kampioen Open-snelschaak- kampioenschappen van GOYA Transvaal versloeg HAC met 3-1 YLTC organiseert ook dit jaar invitatietoernooi Uitslag wedvluchten „De Luchtreiziger" Dick Schouten terug bij AZ '67 TENNISKAMPIOENSCHAPPEN In moeilijkheden V. BEVEREN STOPTE PENALTY Ongerust Duidelijk Overrompelend Winst voor AZ '67 Aangepast Firma Huibers brengt stereo Enthousiasme weg Hongaars elftal oefende in Geleen Aaltenaar te gast bij „De Driehoek" Reikhalzend Tennis Show SPORT van hier en daar Pagina 9 DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968 ROTTERDAM Ofschoon Moulijn samen met Bouwmeester (N.A.C.), dinsdag in Zeist met de kandidaten voor het Nederlandse elftal tegen HVC een uitstekende oefenwedstrijd speelde, is hij door zijn club Feijenoord gepas seerd voor de eerste competitiewed strijd, zondag tegen MW in Maas tricht. Trainer Peeters: „Wij vonden, dat COEN MOULIJN gepasseerd Moulijn het bij ons niet zo best heeft gedaan in de afgelopen oefenduels: we hebben hem gewoon gepasseerd". De opstelling van Feijenoord voor zondag luidt nu: Pieters Graafland; Romein, Israël, Laseroms en Veld hoen; Boskamp en Jansen; Samardzic, Kindvall, Van Hanegem en Wery. ALKMAAR Dick Schouten (32 jaar) is terug in het doel van AZ'67. Gisteren gaf de Koninklijke Nederland se Voetbalbond (KNVB) toestemming de reeds verleende overschrijving naar de amateurclub KFC ongedaan te ma ken. Het bestuur van de Alkmaarse club is tot het verzoek aan Schouten om zich weer beschikbaar te stellen, geko men omdat de KNVB weigerde dispen satie te verlenen voor het contracte ren van de Surinaamse doelman Van Dorpel daar dit de derde buitenlander zou betekenen bij AZ'67. De anderen zijn Racic (Zuidslavië) en Haltman (Suriname). Gisteravond reeds speelde Schouten mee in het oefenduel van AZ'67 met ZFC in Zaandam. DEN HAAG Aan liet eind van een lange, regenachtige dag ontstond gis teren in het toernooi om de Nederlandse tennistitels plotseling hevige op winding. Jan Hajer, voorbestemd om straks in de finale uit te komen tegen Tom Okker, kwam tegen de opmerkelijk sterk spelende Jaap Arends in serieuze moeiJijkheden te verkeren en de als zevende geplaatste Jan Hordijk balanceerde in een dramatische partij tegen Piet Veentjer op de rand van een nederlaag. Allebei hadden ze 's morgens de strijd wegens de regen moeten staken en voor allebei leek er geen vuiltje aan de lucht. Hajer leidde met 62, 63, 36 en Hordijk stond met 62, 64, 56 voor. Toen ze in de namid dag eindelijk weer de baan op konden leek het slechts een kwestie van tijd, maar Arends en Veentjer voChten als leeuwen en zorgden bijna voor een ver rassing. Jan Hajer, die verleden jaar ook de hele week door een matige in druk maakte, maar die in de finale plotseling verrassend goed in vorm bleek te zijn, slaagde er pas in de vijf de set in zijn tegenstander van zich af te schudden en via 63 toch de kwart finales te bereiken. Jan Hordijk zat helemaal tot over zijn oren in de moeilijkheden, 's Mor gens had hij in de derde set al twee matchpunten verspeeld en terug op de baan bracht Veentjer die set op zijn naam. Via 63 maakte hij zelfs gelijk en in de beslissende vijfde set was Hordijks nabije toekomst hoogst onze ker. Bij de stand 55 kwam het nood lot hem echter te hulp. De vermoeide Veentjer kreeg eerst last van kramp in zijn rechterdij, blesseerde vervol gens door een val zijn rechterenkel, waarna hij tot overmaat van ramp voor de derde keer onzacht met het gravel in aanraking kwam. Die laat ste val werd fataal. Veentjer kwam op zijn linkerknie terecht, waaraan hij nog niet zo lang geleden is geopereerd, en hij moest zich terugtrekken. WESTERVOORT Het Ned. Militaire Elftal heeft gisteravond ten aanschouwe van ca. 1.000 kijkers het Nymeegse NEC een 10 nederlaag toegebracht. De be slissing viel 20 minuten na de hervatting, toen, tydens een verwarde situatie voor het NEC-doel v. Lier de bal verkeerd op z'n schoen kreeg. Onhoudbaar voor doel man De Bree vloog de bal in het doel. Ondanks het feit, dat de militairen er dus niet in slaagden, de NEC-defensie te doorbreken, kwam de zege terecht, by de ploeg, die er het meeste recht op had. Vooral in de tweede helft toonden de mili tairen hun technische vaardigheid. Bovendien bleek doelman v. Beveren, deze avond onpasseerbaar. Nadat burgemeester Bastelaan van Westervoort de aftrap had verricht nam NEC het initiatief. Schoten van Geutjes, Vleeming en Verdonck vonden echter geen genade bij v. Beveren, die al snel de handen van het publiek op elkaar bracht, door enkele schitterende reddin gen. In deze periode moest Rensenbrink c.s. het voornamelijk hebben van uitvallen, die echter niet van gevaar waren ont bloot. Zo bracht in de 6e min. een pass van Melaard de Twente-speler Jeuring alleen voor De Bree. Hij miste echter jammerlijk. Na een kwartier loste de NEC-er Vleeming (ex-Vitesse) een schot, dat via de vuisten van v. Be- veren de lat trof. Spekglad De voorhoede van de Nijmegenaren kreeg in deze fase van de strijd legio kansen, doch Geutjes en Vleeming had den te veel tijd nodig, deze af te ron den, al moet worden gezegd dat het spekgladde veld vloeiende acties bijna onmogelijk maakte. Het aantal deelnemende landen aan de Olympische Spelen in Mexico bedraagt thans 112. Als laatste land schreef in Liberië dat men tien atle ten, begeleid door acht officials, zal dingen naar het ere-metaal. Verscheidene voetbalclubs, die deel nemen aan de strijd om het Noord- amerikaanse kampioenschap, hebben besloten een bepaald percentage van hun recettes te reserveren als bijdrage aan het Amerikaanse contingent atle ten, dat deelneemt aan de Spelen in Mexico. De openingsceremonie van de Olym pische zomerspelen in Mexico-Stad zal iets meer dan twee uur duren. Het programma begint om 10.54 uur met de aankomst van de president van Mexico en eindigt om 13.03 uur met het vertrek van het laatste contin gent deelnemende atleten, de Mexica nen. Het Olympische vuur, dat op 23 augustus op de berg Olympia wordt ontstoken, wordt na een lange reis op 30 september door de Mexicanen op het eiland San Salvador (Bahama's) in ontvangst genomen. Voordat de vlam in het stadidon arriveert zal deze via Veracruz, Puebla en Tlaxcala door een monster-estafette van enkele dui zenden jonge atleten naar Mexico wor den gedragen. Elke atleet brengt de fakkel, die een kilogram weegt, een kilo meter dichter bij het einddoel. Nadat ook Rensenbrink een keer de lat op zijn weg vond kwam NEC vlak voor rust dicht bij een treffer. De snelle Res- sel gaf, na zich op rechts handig vrij- gespeeld te hebben, een pass op maat aan de vrijstaande Geutjes. De Nijmeegse goalgetter maaide ech ter over de bal heen Razendsnel De tweede helft bracht weer een ope ningsoffensief van NEC, welke na 5 mi nuten een strafschop opleverde door hands van Kunst. Bonnen plaatste zich achter de bal en schoot hard in. v. Beveren wist echter met een razend snelle reactie zijn schot te keren. In de 15e minuut na de hervatting viel het eerste doelpunt voor de militairen, door v. d. Veer gescoord. Even tevoren was De Bree echter in de rug gelopen, zo dat/ het doelpunt werd geannuleerd. Even later kregen de nu technisch be tere militairen loon naar werken, toen v. Lier na een scrimmage voor het Nij meegse doel in eigen doel schoot. (10). De militairen bleven komen en De Bree had al zijn talenten nodig bij een inzet van de goed meegekomen Melaard. De DWS-er Rensenbrink liet een ver raderlijke draaibal los, die, onbereik baar voor De Bree, tegen de paal ketste. In de slotfase ijverde NEC nog wel voor een beter resultaat, doch v. Beveren liet zich niet verrassen. WARSCHAU Irena Sewinska-Kirs zenstein, de Europese kampioene op de 200 m en het verspringen, zal het Pool se damesatletiekteam aanvoeren dat zondag in het Brabantse Uden tegen Nederland uitkomt. Naast Irena Swinska, die dit seizoen op haar specialiteiten reeds tot 23.3 sec. en 6.57 m kwam, hebben de Polen ook sterke vertegenwoordigsters in Teresa Nowak en Teresa Sukniewicz (80 m horden in resp. 10.7 en 10.6). Verder maakt ook Daniela Javorska, die met 59.94 m tweede staat op seizoenrang lijst bij het speerwerpen deel uit van het team. LEIPZIG Tijdens de Oostduitse zwemkampioenschappen te Leipzig heeft Roland Matthes het reeds op zijn naam staande wereldrecord op de 200 meter rugslag verbeterd en gebracht op 2 min. 7,5 sec. De zeventienjarige Oostduitser was sedert 8 november 1967 recordhouder met een tijd van 2.07,9. Het was het nogal sensationele slot van een dag, waarop bijna evenveel werd geklaverjast als getennist. Het grillige Nederlandse klimaat stortte gisteren verreweg het grootste deel van zijn „plaatselijke buien" uitgere kend uit over de Scheveningse Mets. De neerplensende regen veranderde het strijdtoneel rond twaalf uur in een troosteloze vijver, waarin rond^vaden- de ballen jongens voor de wanhopige taak stonden de banen min of meer be speelbaar te maken. Het wedstrijdcomité volgde het on heilspellend grijze wolkendak boven de Haagse badplaats met stijgende ongerustheid. Want het weer dreigt ruïneuze gevolgen te hebben voor het wedstrijdschema. Met lede ogen zag men de achterstand die men dinsdag al had opgelopen nog groter worden. Wat de enkelspelen betreft is men bij, maar in de dubbelspelen zien de orga nisatoren zich geconfronteerd met een fors aantal partijen die al afge werkt hadden moeten zijn. Men startte gisteren al met de en kelspelen (9 uur) toen de doodonge lukkige toeristen rond het Gevers Dey- nootplein de slaap nauwelijks uit de ogen hadden gewreven. Dank zij dit vroege tijdstip waren de meeste ge plaatste speelsters en spelers echter nog voor de bui binnen. Niek Fleury (als vierde geplaatst) en Hetty Tap- hoorn-Baas (achtste) waren toen uit geschakeld, maar dat zal de regen en wind trotserende experts niet al te sterk hebben verwonderd. Fleury - op merkelijk hoog aangeslagen door het plaatsingscomité - struikelde over de in Zwitserland gevestigde Jan Coe bergh. Coebergh, vierde op de Zwit serse ranglijst, ruimde daarmee een misverstand uit de weg. Hoewel hij verleden jaar bijna Jan Hajer aan de kant zette werd Coebergh ook nu „wegens gebrek aan gegevens" niet geplaatst. Gisteren bewees hij dat dat ten on rechte was. De 24-jarige Coebergh is weliswaar geen speler van spectacu laire klasse, maar zijn conditie en zijn vastheid maken hem voor wat de Ne derlandse kampioenschappen betreft een waardige kwartfinalist. Tegen Fleury leverde zijn degelijke spel - vrijwel zonder smashes of volleys - na vijf sets de overwinning op. Bij de dames ging vrijwel alles vol gens het boekje. Annemieke Blom was verantwoordelijk voor de uitschake ling van Hetty Taphoorn-Baas. Alle andere geplaatste speelsters wonnen hun partijen met duidelijke cijfers in twee sets. De uitslagen: Herenenkelspel, achtste finales: Ha jer - Arends 62, 63, 36, 46, 6—3, Okker - Knol 6—2, 6—1, 6—3, Hemmes - Kasten 8—6, 60, 86, Coebergh - Fleury 64, 62, 61, 46, 6—1, Soeters - De Koning 64, 62, 62, Schneider - Haks 75, 62, 36, 64, Scholtz - Stradmeyer 6—1, 86, 61, Hordijk - Veentjer 62, 64, 7—9, 3—6, 5—5 (teruggetr.). Damesenkelspel, achtste finales: Jansen - Vos 62, a-nAkeimen ,46 Jansen - Vos 62, 64, Annemieke Blom - Taphoorn 6—1, 4—6, 75, Jan- sen-Venneboer - De Jong 64, 63, Judith Salomé - Noordhoek Hegt 6—4, 60, Suurbeek - Laan 61, 63, Rid derhof - Nora Blom 6—1, 6—0, Bakker - IJspaard 6—0, 62, Veentjer - Ter Metz 6—1, 6—2. MELBOURNE In het Australi sche tenhiscircuit, dat in december begintzal veel geld te verdienen zijn. Het totale prijzengeld zal na melijk meer dan 88.000 dollars (ruim 850.000 gulden) bedragen. Bij de eerste open kampioenschappen, die van Tasmanië en West-Australië, die 80 december beginnen, wacht de winnaars van het heren-enkelspel respectievelijk 16.000 en 17.000 gul den. Het hoogste prijzenbedrag is echter bestemd voor degene, die de Australische enkelspeltitel ver overt. Deze ontvangt een bedrag van 18.000 gulden. Het totale prijzen bedrag van dit toernooi bedraagt 60.000 gulden. De kampioenschappen van Nieuw Zuid-Wales en Victoria verdelen elk 100.000 gulden. De Australische tennisbond ver wacht dat door deze prijzenbedra- gen alle profs en amateurs van we reldklasse aan het circuit zullen deelnemen. Tot de uitgenodigde spe lers behoren onder anderen Rod La- ver, John Newcombe, Tony Roche en Roy Emerson. AMSTERDAM Het publiek in het Ajax-stadion had gisteravond na de wedstrijd, die Ajax tegen Atletico Madrid voor de Europese na-competitie gespeeld had, meer bewondering voor het dinsdag geopende restaurant dan voor de verrichtingen van de landskampioen. Weliswaar had Ajax de Span jaarden een nederlaag van 20 toegebracht maar deze uitslag stond in het geheel niet in verhouding tot het krachtsverschil. Ajax was duidelijk sterker. Het leed echter aan het bekende euvel veel kansen nodig te hebben om weinig doelpunten te maken. Vooral Nuninga en Keizer sprongen slordig met de kansen om. De Amsterdammers begonnen over rompelend. Lange trappen naar de vleugels brachten ontreddering in de Spaanse verdediging en binnen enkele minuten hadden Swart, Danielson en Keizer reeds stevig vuurwerk in de AMSTERDAM Leden van de Ne derlandse Olympische kano-afvaardi ging zullen de komende weekeinden deelnemen aan sterk bezette internatio nale wedstryden in W.-Duitsland. „Het is niet zo zeer om grote resultaten te behalen", accentueerde chef d'équipe Cees Molman, „maar eerder om het contaot niet te verliezen en te zien in welke vorm de tegenstanders zijn. Voor de Duitsers zijn het de laatste selectiewedstryden, zjj hebben naar een top gewerkt. Wij zijn daarentegen in een betrekkelijke rust en concentre ren ons geheel op Mexico". Het komende weekeinde wordt in Bremen gevaren. De Olympische K 4 (Anton Geurts, Jan Wittenberg, Paul Bunschoten, Ab Muussen) en K 1- vaarder Paul Hoekstra, alsmede de da mes Mieke Jaapies en Thea Berger- Duif zullen er aan de start komen. Een week later staan voor deze Neder landse Olympiërs wedstrijdenop de Wedaubaan van Duisburg op het pro gramma. Aan deze laatste grote re gatta voor de Olympische Spelen van Mexico nemen ploegen uit twaalf lan den deel. Zaterdag 31 augustus vertrekt de volledige Nederlandse ploeg naar Sankt Moritz waar een 14-daags trai ningskamp wordt opgeslagen. Op het Lago Bianco kan de afvaardiging op „Mexico-hoogte" zich verder voorbe reiden. „Wij gaan expres later dan de overige ploegen naar Zwitserland", al dus chef d'équipe Molman, „professor Biersteker heeft ons dat geadviseerd, omdat de bijzondere omstandigheden je het grootste voordeel geven bij de wedstrijden in Mexico wanneer je zo laat mogelijk op grote hoogte hebt ge traind". DEN HAAG Het is nog altijd niet zeker of de voetbalwedstrijd FC Nürn- berg-Ajax op 18 september in het ka der van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen wel of niet door de televisie zal worden uit gezonden. VEENENDAAL Korfbalvereniging SKF houdt vanavond in „De Koren beurs" haar ledenvergadering. Op de agenda staan onder meer een uitvoeri ge bespreking van de financiën, de uit reiking van de Aart Brouwers-beker en de verkiezing van verschillende com missies en bestuur. Alle aftredende be stuursleden stellen zich in tegenstel ling tot eerdere berichten herkies baar. Volgende week donderdag speelt SKF in Wageningen een oefenwedstrijd te gen VADA, terwijl de eerste en tweede uitgave en het juniorentwaalftal zater dag 24 augustus deelnemen aan serie- wedstrijden in Maarn. KOOG AAN DE ZAAN Eredivisie club AZ'67 heeft voor drieduizend toe schouwers in Koog aan de Zaan met 32 gewonnen van ZFC. De ruststand was 21 in het voordeel van de Alk- maarders. Zoals bekend, speelt ADO op eigen veld diezelfde dag tegen het Oostenrijk se Grazer AK voor de Europese beker voor nationale bekerwinnaars. Normaal gesproken zal indien de Nederlandse Televisie Stichting (NTS) daartoe een verzoek bij de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) in dient de bond toestemming weigeren met het oog op de thuiswedstrijd van ADO, diezelfde avond. Immers, bij uitzending van FC Nürnberg - Ajax door de televisie zouden er minder toe schouwers naar ADO trekken. De heer J. Huijbregts, secretaris van de sectie betaald voetbal: „Wij hebben nog helemaal geen verbod op gelegd om de doodeenvoudige reden, dat er bij ons door de NTS nog geen verzoek om de wedstrijd uit te zenden is gedeponeerd. In eerste instantie zal de KNVB dacht ik zo geen toe stemming verlenen maar als het véld van ADO uitverkocht is voor de ont moeting met Grazer AK of de NTS treft een financiële regeling met de Haagse club, dan valt er geloof ik, al tijd nog wel te praten". LIGNANO De van Curagao af komstige bokser „Fighting" Mack is woensdagavond in het Italiaanse Lig- nano Europees kampioen in het weiter- gewicht geworden door een overwin ning op de Italiaanse titelhouder Car- melo Bossi. In de negende van het op vijftien ronden afgesloten gevecht werd de strijd op medisch advies gestaakt. richting van doelman Zubiarran afge sloten. Het duurde echter tot de twintigste minuut voordat er een doelpunt viel. Maar dat was er dan ook één van hoog gehalte. Swart, die samen met Groot op de rechtervleugel een ijzersterk duo vormde, sprong als een duivel uit een doosje op een door Van Duivenbode hoog voor doel „gelepelde" bal. Hij sprong boven iedereen uit en met een ferme kopstoot werd de Spaanse doel man kansloos gemaakt (10). Groot kreeg iets later een kans de voorsprong te vergroten maar zijn kei harde schot brak op de onderkant van de lat. Nuninga presteerde 't vervolgens om na een prachtige solo van Groot de bal zacht tegen de doelman te schieten en Keizer, die vaak slecht plaatste, schoot na enig goochelwerk van dichtbij ver naast. In de tweede helft hadden de Span jaarden zich waarschijnlijk aangepast aan het door de regen zwaar geworden veld. De Ajacieden kregen minder speelruimte en Atletico, dat in rechts buiten Ufarte de gevaarlijkste man VEENENDAAL De ontspannings commissie van de Giro in Arnhem (GO- VA) organiseert op zaterdag 31 augus tus weer de open-snelschaakkampioen schappen van Gelderland. Er wordt ge speeld in een hoofdklasse, een eerste en een tweede klasse. Tot en met 26 augustus kan men voor de kampioenschappen inschrijven door storting van f 2,50 inleggeld op postrekening 1514000 ten name van pen ningmeester GOVA afdeling Schaken in Arnhem. Belangstellenden moeten hierbij vermelden in welke afdeling zij wensen uit te komen. Titelhouder is de heer H. Böhm uit Rotterdam, die vorig jaar op fraaie wijze zegevierde in het spannende toernooi. VEENENDAAL De heer W. Hui bers heeft zijn electro-technisch bedrijf aan de Bergweg ongeveer tweeëneen half maal vergroot. Gisteren werd de zaak heropend. Hiermede werd met een een nieuw accent op de zaak ge legd. Voort aan de firma Huibers zich specialiseren op het gebied van stereo apparatuur en andere geluidsinstalla ties. De winkel is bijzonder praktisch in drie delen verdeeld. Er is een afdeling met wasmachines, afwasmachines en der gelijke, een afdeling voor zwart-wit en kleuren televisies met een doorlopende demonstratie en een afdeling voor pick ups, radio's bandrecorders én stereo apparatuur. De laatste afdeling ligt zakenman Huibers het meest na aan het hart. Hij vertelt enthousiast van de kwali teiten van zijn versterkers. Een wand is speciaal uitgerust met demonstratie materiaal. Het verschil in kwaliteit van luidsprekers kan men hier bijvoorbeeld duidelijk laten horen. Volgens de heer Huibers komt er steeds meer belangstelling voor stereo apparatuur: „Men heeft een beetje ge noeg van televisie gekregen en zoekt het nu meer in een ontspanning, waar mee het hele gezin meer bezig is". Vandaar dat hij zich in het bijzonder op deze materie heeft toegelegd. De zaak is bijzonder overzichtelijk. Niet alleen door de consequente ver deling, maar ook doordat men de winkel niet heeft volgestouwd met alle moge lijke koopwaar. De klant krijgt een duidelijk over zicht van wat de firma Huibers te bie den heeft, terwijl hij niet naar zijn ver langde t.v., bandrecorder of radio hoeft te zoeken. Boven de winkel is de afdeling verlichting vrijwel onveran derd gebleven. had, drong nu regelmatig op naar het doel van Bals. Het kwam bijna nooit zover omdat Vasovic een moeilijk te nemen obstakel bleek. Kwam men ech ter langs deze stevige Zuidslaaf dan was er nog altijd Bals, die vaak ver voor de doellijn het gevaar steeds kon keren. Swart en Groot combineerden dat het een lieve lust was. Dit duo, dat elkaar blindelings leek te vinden, zorgde er in de tiende minuut voor dat Nuninga een op maat gesneden dieptepass kreeg die hem alleen voor Zubiarran bracht. Nu ninga schoot toen raak (20). Het enthousiasme bij Ajax was er daarna 'uit, het tempo zakte. Er kwa- n niagscohot toen raak (20). men nog wel enige sensationele ogen blikken toen Swart in volle vlucht te gen de kruising vuurde en Zubiarran een levensgevaarlijke terugspeelbal van zijn achterspeler Paquito met een snoeksprong uit het doel moest houden. Toen Groot echter met een bloedneus het veld verlaten had en vervangen was Met een fraaie zweefduik probeert doelman Zubiarran een keihard schot van Sjaak Swart te stoppen. De moeite is echter tevergeefs: 10 voor Ajax. door Haan, zakte het spelpeil nog méér. Honderden bezoekers er waren er ongeveer twintigduizend hadden dan ook al vóór tijd het veld weer verlaten. De stand in groep 2 van de nacom- petitie is: Ajax 2 2 0 0 4 5—1 Atletico 2 10 12 2—3 Torino 2 0 0 2 0 25 BREDA De Surinaamse voetbal kampioen Transvaal heeft voor vierdui zend toeschouwers met 3-1 gewonnen van de Bredase eredivisievereniging NAC. Bij de rust keken de Surinamers tegen een achterstand van 0-1 aan. Vis- schers maakte het doelpunt voor NAC; Brammerloo, Brundel en Schal scoor den voor Transvaal. GELEEN Een Hongaars selectie elftal heeft woensdagavond in Geleen ter voorbereiding op het Olympisch voetbaltoernooi een oefenwedstrijd ge speeld tegen de Fortuna/Sittardia combinatie. De Hongaren zegevierden met 2-0. Bij de rust was de stand 1-0 door een doelpunt van Menczel. Na de hervat ting scoorde Dunai de tweede treffer. RHENEN Hans Vultink, meervoudig Nederlands en Europees biljart kampioen, heeft gisteravond in café „De Driehoek", voor de leden van de gelijknamige biljartvereniging demonstraties gegeven in deze tak van sport. Het Is een bonte mengeling van vakmanschap, pure concentratie en een enorme fantasie geworden, die op de vele belangstellenden een grote indruk heeft gemaakt. Tegenstander van Vultink was de bekende Betuwse biljarter Goos Vink, ex-jeugdkampioen van Nederland en in het land van Maas en Waal beter bekend als „de reus van de Betuwe". Reikhalzend keken de biljartliefheb bers gisteravond uit naar de komst van de Aaltenaar, die door een misverstand pas tegen kwart voor tien arriveer de. Hans Vultink, in totaal tienmaal Nederlands kampioen in onder andere bandstoten, kader 47/1 en 47/2 en ex- Europees titelhouder in het libre- en kaderspel, startte onmiddellijk de wed strijden met een partij libre van 300 caramboles. Nadat Vink negen punten had ge scoord, begaf de Aaltenaar zich naar de groene tafel om de match in een maal te beëindigen. Anderhalve keer ging hij in ijltempo de tafel rond en binnen veertien minuten had hij zijn 300 caramboles op zeer beheerste wijze verzameld. In het kader 38/2 gaf hij zijn tegenstander ook totaal geen kans. In drie beurten maakte Vultink de 200 caramboles met een hoogste serie van 160. De volgende partij was een drieban denduel, waarin fraaie stoten waren te zien van beide biljarters. Nadat de strijd aanvankelijk gelijk opgang, nam Goos Vink een bescheiden voorsprong, VEENENDAAL Vandaag begint op de banen aan de Dennenlaan het invi tatie-tennistoernooi dat wordt georga niseerd door het Veenendaalse VLTC. Het evenement duurt tot en met 24 augustus a.s. op welke dag de finales van de senioren plaatsvinden. Spelers en speelsters uit Veenendaal, Rhenen, Wageningen, Zetten, Opheusden en Amerongen nemen deel aan deze wed strijden die elk jaar een grote belang stelling genieten. Vandaag en morgen vechten de junio ren om de hoogste eer op de verschil lende onderdelen. Morgen worden reeds de finales gespeeld in de middaguren. De senioren spelen tot en met volgen de week zaterdag door. Elk jaar komen uit de omliggende plaatsen vele spelers en speelsters naar Veenendaal om in dit toernooi te strij den om de ereplaatsen. Vooral in de finale-partijen is door gaans zeer goed spel te zien. Op de dag van de eindstrijd is vrijwel altijd een groot publiek aanwezig. doch moest ook nu de eer laten aan de biljartgrootheid uit de Achterhoek, die overigens 37 beurten nodig had voor de 30 caramboles. Aan het eind van de avond gaf Vultink een geweldige brok show ten beste in zijn „fantasie classique". Schier onophoudelijk klonk een ferm applaus op bij zijn verrassend mooie piqués, een goed getimede carrousel- stoot en „vingervlugge" massés. Als sluitstuk van zijn optreden schoot Vul tink als raketten de biljartballen van de groene tafel in een koker. De Aaltenaar bewees in „De Drie hoek" zijn wereldklasse. De sympa thieke sportman bewees overigens ook weer eens zijn bescheidenheid. Arbiter Visser uit Tiel constateerde in de eerste wedstrijd van de avond, dat „de bal van wit vast lag". Vultink keek hem even lichtelijk verbaasd aan, waarna de heer Visser het tegendeel beweerde... VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan twee vluchten, namelijk van af Hoek van Holland voor oude en jon ge duiven en vanaf Survilliers Fosses voor jonge. Deze werden door slechte weersomstandigheden pas maandag om 11.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste meldde zich bij de heer G. Fasse om 17.13 uur. In de vlucht vanaf Hoek van Holland was een duif van G. Muller de snelste. De verdere uitslag van Sur villiers Fosses is: G. Fasse 1-8-9-25, W. J. v. Dam 2-6-11-23-32 Barneveld Tanis 3-20, Gebr. Spies 4-34, B. H. C. Schuurman 5-7-13-14-18-12-21-35-36, Hr. Kooten 10-15-26-27-33, P. Roseboom 12-29, J. W. Kerseboom 16, W. Brou wers 17-24, A. v. Barneveld 19, A. Ver steeg 22, J. W. v. Schaik 31. Van „Hoek van Holland" was de uitslag: G. Muller 1, W. J. v. Dam 2-5- 9-18-25-28-29-32, R. J. v. Kooten 3-31, W. Brouwers 4, W. Slotboom 6-17-23-24, A, v.d. Bovenkamp 7-16, A. Slotboom 8-33, G. Fasse 10, C. Gaasbeek 11-14-19-21-35, J. W. v. Schaik 12-13-20, J. W. Kerse boom 15, F. Spies 22-26-38, A. v. Bar neveld 27, H. Drost 30, Gebr. Spies 34. Morgenavond is er gelegenheid in te korven voor Parkstone (Engeland) van 19 tot 20 uur.

De Vallei | 1968 | | pagina 9