M KERKDIENSTEN Creatie van Hendriks Aluminium N. V. Beweegbare vloer in nieuw bad unicum voor Nederland „Generale repetitie geslaagd Tarieven VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. P E L CHEVROLET Pneumatisch Spiraal Diepte ZOMER AVONDCONCERT IN ST. ANDRIESKERK MARKTBERICHT HORLOGERIE VAN MANEN 3 aanrijdingen in Hoofdstraat Come-back van „Sharks" bij 35 jaar Bergbad MARKTEN lii Intrede Bijdragen Jubileum Voorbehoed middelen Noodkerk Evangelisatie VAN WOUT BLAUWKOUS. 99 0 n V.A.B. KIRPESTEIN KELTUM SOLA elite ZONDAGSDIENSTEN4 Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 - Er zijn nog mensen over op deze steeds steenachtiger wordende aardkorst, die begaan zijn met het lot van één enkele boom. Dat doet mij persoon lijk goed. Anderen zullen er een beetje meelijdend hun schouders over ophalen. Zoals men ook kan doen over mensen, die in de onge repte natuur alles wat uit de grond om hoog komt besnuffelen. Alsof dat nou zoiets bijzonders is. Gelukkig de mensen die het altijd maar weer wel iets bijzonders vinden. En wee de mensen ik lijk warempel wel een zedepreker, maar dat is zo af en toe wel 'es nodig die in een tijd komen te leven dat iedereen het Iets bijzonders vindt als er nog wat uit de aarde voortspruit. Wie zal het zeggen, dat we daar niet heengaan? Daarom moeten we nu waakzaam zijn. We zijn er al veel te veel mee vertrouwd geraakt, dat het groen het veld moet ruimen voor beton, as falt en metselwerk. Wie zich onze plaats in z'n vroegere aankleding kan herinneren en die herinnering 'es goed op zich laat inwerken zal ver baasd zeggen: Wat is er in die jaren allemaal voor de vlakte gesme ten! Natuurlijk, we kunnen voor al deze slachtingen onder het gewas gegron de redenen aanvoeren. Bomen kun nen lastposten zijn. Als er veel op een rijtje staan is het zo vaak raak als we met onze krachtig aangedreven transportmiddelen buiten de rijbaan terecht komen. Om die reden o.a. heeft de groene poort die zich destijds uitstrekte van Vee- nendaal naar Eist z'n einde gevonden in de houtzagerij. Er waren toen men- ■en die er om konden janken. Ze ge noten van een ritje onder dat groe- ne dak. Het mocht niet baten: ze maak ten niet voldoende front tegen de ei sen des tijds. Verreweg de meesten wil den alleen maar opschieten en had den vanzelfsprekend ook geen tijd om het mooie van de allee af te zien. En afgezien van het zeer beperkte mee geven van bomen als je er mee in aanraking komt. ze werken met hun wortelgestel ook het plaveisel nog om hoog. Vroeger was dat niet zo'n be zwaar. Toen konden de bladveren van de paardekar die oneffenheidjes vol doende opvangen. En werd het te gek dan werd er een nieuw stukje in de weg gezet. Vandaag zitten we met onze billen boven in olie soppen de schokbrekers maar we verlangen ook een rimpelloze ondergond. Het zij zo, we kunnen er niks aan ver anderen. Het verkeer heeft voorrang. Maar het is goed, dat we op wacht blijven staan. Het heeft mij echt 'n beetje getroffen, dat er nog mensen waren onder ons die één boom in het oog hielden. Een boom die hooguit een paar weken in het voorjaar geweldig mooi in de bloei stond, maar die zich voor de rest van het jaar niet onderscheidde van z'n soortgenoten. Toch wisten ze hem te staan. En ook die ouwe ceder bij de voormalige bejaardenbewaar plaats. Ze houden 'em in de gaten, de liefhebbers. Hoewel ik vrees, dat ie vandaag of morgen de weg van alle hout gaat. Er wrdt in deze tijd overdadig veel op papier gezet. Toch zou het, geloof ik, geen kwaad kunnen als we met z'n allen in onze eigen buurt het bezit aan groen eens zouden inventa riseren. We krijgen er dan meer oog voor en we komen ook te weten of we op peil blijven of dat we ons zelf verder de steen- en asfaltwoestijn in werken. Veel hoop heb ik er niet op, want de meeste mensen laat het onberoerd. Zoals de man die me laatst een gehe le avond lang reisverhalen in de oren heeft staan gieten. Waar was ie in die drie weken allemaal niet geweest: het Zwarte Woud, Oostenrijk, langs de Rijn. Hij had verschillende bergpas sen onder z'n wielen gehad en langs nóg meer meren gekronkeld. Ik zeg in m'n onschuldigheid: „Ke rel, wat zullen jullie veel van de na tuur gezien hebben?" Maar ik zat op de verkeerde golflengte. „De natuur" zei hij „bomen en struiken en zo? Man, daar geeft ik niks om. Reizen, da s mooi. Veel kilometers maken. En lekker eten en drinken tussen door". U weet het dus. mensen die houden van een boom. Op zijn steun hoef je niet te rekenen. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE VEENENDAAL Het overdekte zwembad van de gemeente Veenen- daal is bijna gereed. Nog ruim een week en dan is het zover. Dan krijgt het immense sportcomplex een inva sie van zwemmers uit Veenendaal en verre omgeving te verwerken, die met volle teugen gaan genieten van het pri vilege een schitterend overdekt zwem bad binnen hun bereik te hebben. Want een voorrecht is het, onmisken baar. Met de bouw van de overdekte zwem- accommodatie is met uitzondering van het kleine instructiebad een bedrag gemoeid van ongeveer één mil joen gulden. Slechts weinigen beseffen dat eenderde van dit totaalbedrag be stemd is voor het technische gedeelte, in casu de zuiverings- en verwannings- installaties. In een woud van buizen, kranen, pom pen en aan- en afvoerkanalen schetsten de heren H. H. van den Bosch en J. Boers, functionarissen van de bouw commissie van de Veenendaal.se Sport stichting, een ruw technisch beeld van het complex, dat ook nog een unicum voor Nederland herbergt. Dat is de be weegbare aluminium vloer die onge veer de helft van het in totaal 25 nieter lange bad in beslag neemt en geheel pneumatisch wordt geregeld. Dit brok vernuft is een creatie van Hendriks Aluminium N. V. in Vee nendaal, welk bedrijf onmiddellijk stappen heeft ondernomen om het unieke systeem zo spoedig mogelijk te laten patenteren. „Die vloer" vertelt de heer Van den Bosch, „is dan ook het meest revolu tionaire van het gehele zwemcomplex. Het systeem van Hendriks Aluminium N.V. is nog nooit in Nederland gebruikt voor een beweegbare vloer. De techni sche installaties daarentegen zijn alle aangebracht volgens een vrij oud sys teem. Dat hebben we echter moedwillig gedaan om niet te veel risico's te ne men en om experimenteren zoveel mo gelijk te voorkomen." De van geannaudiseerd aluminium vervaardigde vloer heeft een opper vlakte van 12 x 12V2 meter en is pre cies 20 centimeter dik. Het gevaarte is uiterst simpel te demonteren en wordt pneumatisch op en neer bewogen. Aan vankelijk bestonden er geen plannen voor een beweegbare vloer maar om dat vele scholen intensief gebruik gaan maken van het nieuwe bad, heeft het rijk bepaalde eisen gesteld voor wat be treft de diepte en men vond toen deze oplossing. Door de kokerbalken van de vloer luchtdicht te maken wordt het soortelijk gewicht van het materiaal terugge bracht tot 1,2 en op dit systeem is alles gebaseerd. Daardoor is er bijvoorbeeld geen mechanisme nodig om de vloer te laten zakken. Onder de vloer bevindt zich een vrij ingewikkeld luchtleiding- systeem met in de aluminium opper- pervlakte een groot aantal luchtcontai- ners, verdeeld over vijf gebieden. Door de containers te vullen met lucht komt de vloer omhoog, waarna deze op vrijwel elke hoogte kan worden vastgezet op vier punten. Dat gebeurt door middel van luchtdrukcilinders die aan de uiteinden van het vloeropper vlak pennen in een van gaten voorziene buis kunnen vastslaan. Een persoon kan het allemaal rege len. In de badmeesterruimte bevindt zich een paneel en enkele eenvoudige handbewegingen zorgen voor een ver andering van de diepte in het voorste gedeelte van het bad. Binnen enkele minuten kan de vloer worden verplaatst en het gewegen van het aluminium „monster" brengt geen verandering van de wateroppervlakte met zich mee door onder andere een serie naden in de vloer. Het is een uniek systeem dat zeer vele mogelijkheden biedt en aan alle eisen die de verschil lende instanties stellen voldoet. Het bad wordt geheel verwarmd door lucht, terwijl de verwarming van het water geschiedt door gas. Het van de zuiveringsbakken terugkerende water wordt, voordat het weer in het bad wordt gepompt, verwarmd door een door gas verhitte spiraal. De zuiveringsinstallatie werkt volgens het oude, doch zeer effectieve open- zandfiltersysteem. Voor de hoofdtoe voer van bassin naar zuiveringsinstal latie zijn geen pompen nodig, omdat de vier bassins waarin het water wordt ge zuiverd, lager liggen dan het zwem bad. De installatie kan 200 m3 water per uur zuiveren, dus voor de totaal ruim 540 m3 water in het bad zijn nog geen drie uur nodig om het van nieuw water te voorzien. Het te reinigen water komt via de hoofdtoevoer terecht in vier bassins die alle zijn gevuld met een één meter dik ke laag filtermateriaal een speciale soort zand waaronder zich een beton- laag bevindt met in elk bassin 330 filter koppen, die zijn vervaardigd van een soort bakeliet. Deze koppen laten het schone water door en houden de zand- deeltjes tegen. Het water komt vervol gens in reservoirs, waar pompen er voor zorgen dat het wordt weggezogen naar het bad. Wanneer men de gehele installatie, en wel met name de filter koppen, moet zuiveren technici ver moeden dat dit ongeveer eenmaal in de week moet gebeuren, maakt men van de pompen in de verschillende re servoirs perspompen en deze spoelen dan de gehele installatie schoon. Het vuile water verdwijnt automatisch rechtstreeks in de rioolkanalen. Bij deze grote zuiveringsbeurt blijft het waterpeil in het bad vrijwel ge handhaafd, omdat het water in twee speciale bunkerruimten onder het com plex kan worden gebruikt voor het te rugspoelen gelurende de „zuiverings actie". Over de diepte van het nieuwe bad is al zeer veel gesproken. Het bad dat AMERONGEN Op 20 augustus zal in de St. Andrieskerk te Amerongen het derde zomeravondconcert worden gehouden. De uitvoerenden op deze avond zijn Mevr. J. Ie Coultre, fluit en Mees van Huis, orgel. Het concert begint om acht uur. Utrecht, 15 augustus 1968 Veemarkt. Totale aanvoer 4518; runderen 1246; vette kalveren 132; graskalveren 36; nuchtere kalveren 333; schapen 1269; varkens boven 100 kg 349; varkens be neden 100 kg 61; biggen 1051; bokken en geiten 41. PRIJZEN (in guldens): melk- en kalfkoeien, per stuk 1000-1425; kalfvaarzen, per stuk 900-1075; vare koeien, per stuk 900-1050; pinken, per stuk 710-840; stieren, per stuk 700-1200; graskalveren, per stuk 450-600; nuchtere kalveren, per stuk 40-80; fokkalveren, per stuk 110-300; schapen, per stuk 90- 140; lammeren, per stuk 110-160; drach tige varkens, per stuk 325-450; lopers, per stuk 85-110; biggen, per stuk 65-73; bokken en geiten, per stuk 12-58; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4.20- 4.50; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 4.05-4.15; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3.65-4.00; vette kal veren le kwal., per kg lev. gew. 3.60- 380; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 3.40-3.55; vette kalveren 3e kwal. per kg lev. gew. 3.00-3.35; nuchtere kal veren, per kg lev. gew. 1.40-185; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2.00-2.10; zouters, per kg lev. gew. 2.25-2.30; slachtzeugen, per' kg lev. gew. 1.65-1.70; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.701.80. OVERZICHT (resp. handel en prjjzen) melk- en kalfkoeien: rustig-prijsh.; vette koeien: vlot-prijsh.; vare koeien: rustig-prijsh.; vette kalveren: redelijk- prijsh.; graskalveren: rustig-prijsh.; nuchtere kalveren: rustig-prijsh.; fok kalveren: rustig-prijsh.; schapen: willig- prijsh.; lammeren: willig-prijsh.; var kens: traag-prijsh.; biggen: traag-prijsh. 9 Een opname van het nieuwe overdekte had met in het achterste gedeelte de be weegbare vloer. Het hekwerk is verbon den met de vloer en rust op rollen. Wan neer het aluminium gevaarte omhoog wordt gebracht, sluit het hek het on diepe gedeelte van het bassin af, daar anders de zwemmers in het diepe in ge vaar zouden komen. Rust de pneumatisch bediende vloer op de bodem van het bassin, dan ligt het hek in horizontale houding in het diepe ge deelte. De zwemmers hebben hier dus hoegenaamd geen hinder van. een lengte heeft van 25 meter en 12'/2 meter hreed is heeft in het achterste gedeelte een diepte van twee meter, ter wijl het voorin wanneer de beweeg bare vloer op de bodem van het bassin rust 1.40 meter diep is. Brengt een en ander met waterpolowedstrijden geen grote moeilijkheden met zich mee? De heer Van den Bosch: „In normale gevallen wel, maar wij hebben schrif telijke dispensatie gekregen van de hond. Volgens dat schrijven heeft men ons die dipensatie verleend toG-en met de hoofdklasse." „Bovendien", vervolgt de lieer Van den Bosch" kunnen we bij deze wed strijden nog 15 centimeter water bij- pompen uit het instructiebad, want de overloopgoot kan worden afgesloten." Gisteravond laat heeft men in aanwe zigheid van een groot aantal belangstel lenden het bad laten vollopen om ver volgens de eerste proeven te nemen met de beweegbare vloer. De eerste proe ven met de aluminium bodem verlie pen naar wens zodat zonder overdrij ving kan worden gesteld, dat de „gene rale repetitie" volkomen is geslaagd. Iedereen glimlachte na afloop tevreden. VEENENDAAL De tarieven van het grote overdekte bad zoals die zul len gelden na openstelling van het bad op zaterdag 24 augustus zijn als volgt: tos bad volwassenen f 1,25; idem kinderen f 0,75. Een tienbaden- kaart, die niet aan een bepaalde pe riode is gebonden kost respectievelijk f 10,- en f6,-. Ook is het mogelijk een maandabonnement te kopen. Een vo>l- wassene betaalt dan f 10,-; voor 'n kind moet f6,50 worden neergeteld. Daar naast zijn kinderabonnementen ver krijgbaar voor de leeftijdsgroep t/m 12 jaar, die uitsluitend gelden op werk dagen van 15.30-17.30 uur. Bij de af name van twee abonnementen of meer per gezin wordt een gutden reductie verleend wanneer men deze abonne menten gelijktijdig bestelt. Een be- zoekerskaart, die geen recht geeft tot zwemmen komt op een kwartje. De abonnementen zijn niet geldig op zon- en feestdagen. De tarieven voor de zwemleskaar ten zijn tenslotte als vtigt: volwassenen dertig gulden; kin deren tot en met 16 jaar f27,50 en kinderen beneden 12 jaar f25,-. ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL De Hoofdstraat was gisteren een toneel van verkeers ongevallen. Er vonden in de loop van de dag maar liefst drie aanrijdingen plaats. Alle drie met materiële scha de als gevolg. Een persoon werd licht gewond. Het eerste ongeval gebeurde om kwart over tien. De 56-jarige mevrouw G. van L. uit Veenendaal werd hierbij licht gewond aan beide benen. Zij reed bij de stoplichten achter de bromfiet ser W. V., eveneens uit Veenendaal, en wilde linksaf slaan. De bromfiets, die dezelfde richting wilde uitgaan stopte om het tegemoetkomende verkeer door gang te verlenen. Mevrouw Van L. dacht, dat hij rechtdoor wilde gaan en reed links achter hem langs om haar weg te vervolgen. Hierbij raakte zij de bromfiets van achteren en kwam zij ten val. De dame raakte hierbij de tege moetkomende auto, gestuurd door V. L. uit Den Bilt. Er was snel een dokter ter plaatse. Het tweede ongeval gebeurde om streeks half zes 's middags. Hierbij re den een fietser en een auto ter hoogte van de Markt tegen elkaar. Er was slechts lichte materiële schade. De au tomobilist C. C. S. uit Vlissingen stond op de Markt en wilde richting Hoofd straat aan het verkeer deel gaan ne men. Aan de overzijde van de weg stond de wielrijder S. uit Veenendaal op het punt om over te steken, richting Kerkewijk. De beide personen reden te gelijk op en raakten elkaar op de helft van de rijbaan. Het derde ongeval vond omstreeks half zeven 's avonds plaats. Ook hierbij materiële schade en geen persoonlijk letsel. Het ongeval gebeurde, evenals het eerste, bij de stoplichten. De auto mobilist J. van D. uit Putten reed in de Hoofdstraat richting Nieuweweg. Hij negeerde het rode verkeerslicht. Op de Hoogstraat sprong het verkeerslicht op dat moment op groen. De automobilist E. B. uit Veenendaal reed op richting Zandstraat en botste tegen Van D. Een bromfietser die van de Hoogstraat de Hoofdstraat in wilde rijden kon nog tij dig tot stilstand komen. Van D. ver klaarde dat het eerste licht in de Hoofd straat nog op geel stond, waardoor hij in verwarring was gebracht. De brom fietser en de automobilist zeiden ech ter, dat beide verkeerslichten al op rodo stonden, toen Van D. ze passeerde. VEENENDAAL Natuurbad „Het Bergbad" bestaat 35 jaar. Hiertoe wordt morgenavond het bad feeëriek geïllumineerd. Men organiseert dan tevens een dansavond in de openlucht. De muzikale verzorging is van „The Sharks" uit Ederveen, een band die enkele jaren geleden in de hele omge ving furore maakte. „The Sharks" speelden ook herhaaldelijk in dé club „Paradiso" van circusdirecteur Tony Boltini. Op een gegeven moment viel de band echter uiteen en hoorde men er lange tijd niets van. Morgenavond kan men echter hun „come-back" meemaken, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van „Het Bergbad". Het feest begint om 20.00 uur. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 506.048 stuks, stemming re delijk. Prijzen in guldens per 100 st.: eieren van 52-53 g 10.99-11.12, 56-57 g 12.41-12.56, 60-61 g 13.19-14.02, 64-65 g 13.85-14.87. Eierveiling Barneveld: aanvoer 631.790 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gul dens per 100 st.: eieren van 52-53 gram 11.49-11.82, 57-58 g 12.74-13.40, 62-63 g 13.81-14.69, 66-67 g 14.60-14.69. Kruishoutum (België): aanvoer 258.840 stuks, stemming kalm. Prijzen in gul dens per 100 stuks: eieren van 52-53 g 10.53-10.76, 57-58 g 12.22-12.46. 62-63 g 13.33-13.61. Eiermarkt Barneveld: aanvoer circa 2.000.000 stuks, handel redelijk met tra ge afloop, eieren van 50-58 g 10.40-13.10 per 100 st., kg-prijs f 2.08-2,26, 59-65 g f 13,40-14,50 per 100 st„ kg-prijs f 2,27- 2,23. Varkensmarkt Barneveld: aanvoer 59 stuk§, handel redelijk. Prijzen in gul dens per stuk: biggen 67-75. n Zondag 18 augustus 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur ds. Jongerden; 17 uur ds. Graafland. Julianakerk, 9.30 uur ds. Vroeginde- weij; 17 uur ds. Van Assenbergh. Vredeskerk, 9 en 10.30 uur, ds. Van Assenbergh; 17 uur: ds. Vroeginde- weij. Sionskerk, 9.30 uur ds. Terlouw; 18.30 uur ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 uur kand. Oosterom uit Waddinxveen; 18.30 uur ds. Vroeg- indeweij. Bejaardencentrum, 9 uur ds. Graaf land. Veeneind, 15 uur ds. Vroegindeweij. Dijkstraat, 14.45 uur ds. Terlouw. Herv. gemeente „Sola Fide", 10.00 uur: ds. Vijzelaar (jeugddienst); 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. D. van Enk (bevestiging ds. W. Blanken); 19.00 uur: ds. Blanken (intrede). Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Goldschmeding uit Rhenen. Geref. Kerk (Poortkerk)-vrtygemaakt, 9.00 uur: Leesdienst; 16.30 uur: ds. Van Lingen uit Spakenburg. Chr. geref. kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 18.00 uur: ds. Kok uit Nijkerk. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 en 18.30 uur kand. J. de Groot: donderdag 22 aug. 19.30 uur ds. Van de Woestijne. Geref. Gemeente (syn.), 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst: donderdag 22 aug., 19.30 uur ds. G. Sohipaanboord. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Pijpers uit Den Haag. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 17 aug. a.s. 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk. 8.00 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's getuigen, 4.30 uur „De Wacht- toren"-studie; 10.30 uur Openbare toespraak; dinsdag 20 aug. 19.30 uur Theoc. school; 20.30 uur Dienstverga- dering. De diensten worden gehouden in het N.V.V.-gebouw aan de Tuin straat. RHENEN Ned. Herv. Kerk Bergschool, 9 uur: geen opgave ont vangen. Cunerakerk, 9 uur ds. C. den Boer uit Zeist; van overige diensten geen op gave ontvangen. Gerf. Kerk Geen opgave ontvangen. Geref. Gem. Synodaal 10 en 17.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Nederland 10 en 17.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. 10 en 17.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. ds. E. Voetelink (H) uit Velp. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18 uur, leesdienst. AMERONGEN ^ed. Herv. Kerk *10 uur ds. G. Kaastra; 18.30 uur ds. J. van Noort- Dorpshuis, 10 uur JeuRdkapél. Geref. Kerk 10 uur ds. Thomas uit Amersfoort; 18.30 uur ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. E. van Loenen (N.-H.) uit Amersfoort. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur ds. Van Vrouwerff. Oud Geref. Kerk 10 en 18.30 uur: leesdienst; donderdag 22 aug., 19 uur dë heer Van de Meer. LEERSUM Geref. Kerk 10 uur ds. G. Lugtigheid; 18.30 uur ds. J. Thomas uit Amersfoort. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander (voorbereiding H.A.). Geref. Kerk 10 uur ds. G. Zeyl uit Baarn; 18.30 u. ds. H. W. Engelkes uit Amersfoort. Geref. Gem. 10 en 18.30 uur de heer B. Roest. Vrije Evang. Gem. 10.30 uur ds. P. J. Miets uit Zeist. De dienst wordt gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. Ver. van Vryz. Herv. 19.15 uur ds. J. H. Hanneman uit Bilthoven. De dienst wordt gehouden in het nieuwe verenigingsgebouw te Woudenberg. R.K. Kerk 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt ge houden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 18.30 uur ds. Van de Peut. Geref. Kerk 10 en 18.30 uur ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem. 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 19 uur leesdienst. EDE Oud Geref. Gem. Zaterdag 17 aug. a.s. 19.30 uur en zon dag 10 en 19 uur ds. J. van de Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. N. Langhout uit Benne- kom; 18.30 uur de heer J. M. Meijer uit Veenendaal. KESTEREN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Bakker, em. pred. te Vee- nendeel; 18.30 uur ds. H. Roelofsen uit Zeist. Bejaardencentrum ,,'t Anker", 15 uur df. P. Posthouwer uit Ochten. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal 10 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Nederland 10 en 18.30 uur ds. M. van Beek. VEENENDAAL Zaterdag 17 augustus: J. Schilperoort, Kerkewijk 40, Telefoon 12134. Zondag 18 augustus: W. Remme, Markt 10, Telefoon 12061. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, Tel. 10714. RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. weekend waar: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 08376-2328. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door: dr. W. A. Ossendorp, Hollew. 2, Ameron gen, tel. 03434-1678. SCHERPENZEEL Voor Woudenberg en Scherpenzeel neemt het a.s. weekend waar: dr. Gerritsen, Stationsweg, Woudenberg, tel. 03498-1220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Rens- woude neemt het a.s. weekend waar: dr. Heij te De Klomp, tel. 08387-200. KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het a.s. weekend waar: dr. Keur te Kesteren, tel. 08886-201. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur precies. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: dr. Jonker uit Opheusden, tel. 08887-393. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur precies. WIJKVERPLEGING RHENEN Voor Eist en Rhenen neemt het a.s. weekend waar: zr. J. Slagter, Nieuwe Veenendaalseweg 53, Rhenen, tele foon 08376-238. KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het a.s. weekend waar: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten, tele foon 03444-257. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: zr. H. Bud ding te Dodewaard, tel. 08885-218. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Voor Veenendaal en Rhenen: spoed gevallen, tel. 08385-12945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen en omgeving neemt het a.s. weekend waar: dr. Nutma, Hoofdweg 490, Ederveen, telefoon 08387-457. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 liillllllltMIIIWIIIIIIIIIIIMIIIHIIIIIIIHIIIIimHmilllllllllllllllllllHIlllHIIIIIIIIIIMIMimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIItlllHWIHIHWIIWllWHIWmillllllllllllHWItlllllWIIIIUIimWMIMIIIIMIIIimillllllWmllUllMIHIIHmmmillHIIimMN iHHiiiiiiiiiimiiiiiMimiuiiniiiniiiiiiiinmiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiniiiiiiiiiin De nieuwe predikant van de chr. geref. Pnielkerk (Hoofdstraat) te Veenendaal zal op woensdag 21 augustus zijn intrede doen. verkrijging van de vrijwillige bij dragen 1968. De rekening van de hervormde gemeente te Opheusden vertoont over 1967 een nadelig sal do. Dezer dagen worden de leden van der hervormde gemeente te Op heusden bezocht met het verzoek te offeren voor de kerk. Kerkvoogden, notabelen en kerkeraadsleden heb ben deze taak op zich genomen, ter In de chr. geref. Pnielkerk te Vee nendaal hoopt de landelijke bond van chr. geref. mannenverenigingen op zaterdag 28 september a.s. het veertigjarig jubileum te herdenken. Er is een uitgebreid programma opgesteld, waarop als sprekers voorkomen prof. Velema, ds. v.d. Molen, ds. v.d. Zaal en prof. Kre- mer. Verder vermeldt het program ma samenzang, declamatie, orgel spel en koorzang. Voorbehoedmiddelen moeten vrij verkrijgbaar zijn voor personen van 16 jaar en ouder. Deze wens is ge uit in het onlangs verschenen jaar verslag van de raad voor kerk en gezin van de Ned. hervormde kerk. De raad vindt het ook nodig dat minderjarigen ze kunnen verkrij gen buiten de ouders om. Verder blijft de raad streven naar één algemeen protestants huwelijks- contactbureau. Vorig jaar werden via het hervormde bureau, dat in tact wordt gehouden zolang er geen algemeen protestants is, negenen dertig huwelijken gesloten. Een der gelijk hoog aantal is nog nooit be reikt. Met de bedoeling deze In de nieu we woonwijk Veldhuizen te plaat sen heeft de hervormde gemeente te Ede in Huizen een noodkerk ge kocht. De kerk heette daar de Zen- derkerk. De kans bestaat echter, volgens Kerknieuws, nog dat men van overheidszijde bezwaren zal maken tegen de plaatsing van zo'n houten gebouw in een gloednieuwe wijk. Het is wel de bedoeling van de kerkvoogdij om op den duur hier een permanent kerkgebouw neer te zetten. Via een advertentie kwam men aan het noodgebouw, dat plaats biedt aan 300 personen en enkele bij ruimten voor vergaderingen heeft. Zeer tot teleurstelling van een interkerkelijke gespreksgroep van jongeren voelt de kerkeraad er niet veel voor om samen met andere kerken in de wijk Veldhuizen te gaan bouwen. In Ede gaan de hervormde ge meente. de gereformeerde en de christelijke gereformeerde kerk sa men het evangelisatiewerk aanpak ken. Een zondagsschool die van de ze drie kerken uitgaat is er al. De plannen voor interkerkelijk jeugd werk, te beginnen in september a.s. liggen klaar.

De Vallei | 1968 | | pagina 3