Geref. enkele synode liet kerken toe Maatschappijen zonder interesse Nederland niet bij referendum Gezondheidszorg moet uit spreekkamer komen DE GAULLE NAAR BONN kr-kr-kra... Goede sier met ongedekte cheques Even een kijkje naar de herfst W eersatelliet gelanceerd N.V.V. tegen functies voor gepensioneerde officieren Voeding werd iets duurder Prof. mr. P. J. Oud gecremeerd Philips werft Spanjaarden Golden Wonder Chips zijn BIJNA NIET TE BEVEILIGEN Suharto: DIT WEL Geen Prettv Douche meer Prof. Trimbos bepleit sociale actie: Stro Hoefijzer ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1968 Geld in benzinestations wordt zuur verdiend DJAKARTA President Suharto heeft vrijdag verklaard, vastbesloten te zijn West-Irian bij de Indonesische re publiek te houden en gezegd, dat Ne derland „niet langer betrokken" zal rijn bij de tenuitvoerlegging van het referendum van volgend jaar. waarin over de toekomst van de 700.000 inwo ners beslist zal worden. In zijn eerste staatsboodschap aan het land voor het parlement aan de vooravond van de 23ste verjaardag van de onafhankelijkheid van Indonesië, zei Suharto: ,,'t Volk van West-Irian heeft herhaaldelijk zijn standpunt te kennen gegeven dat het deel uitmaakt van het Indonesische volk, dat West-Irian een onafscheidelijk deel van Indonesië is. Het wil niet, door wie ook, van Indone sië gescheiden worden". In zijn rede van drie uur, dietófia de radio werd uitgezonden, zei Suharto dat zijn regering gepoogd heeft wederop- bouwplannen te verwerkelijken die tot doel hebben het maatschappelijk leven van West-Irian te verbeteren, sedert Indonesië het gebied in 1963 van Neder land overnam. Hij gaf echter toe dat economische moeilijkheden die het land voor en na de mislukte communistische staats greep van 1965 geplaagd hebben het land ernstig getroffen hebben, waar door een ernstig tekort aan goederen ontstond. Suharto zei voorts dat een fundamen tele overeenstemming is bereikt met Nederland en de Verenigde Naties, dat het referendum van*volgend jaar voor de verantwoordelijkheid van Indonesië zal zijn. „Het zal niet gehouden worden door de Verenigde Naties. Terwijl de Neder landse regering er niet langer bij be trokken is", aldus Suharto. AMSTERDAM Gisteren zijn twee Amsterdammers, de 27-jarige kok R. W. v. d. K. en de 22-jarige kelner J. H. H. W. voor de officier van justitie geleid, wegens het uitgeven van onge dekte cheques van de postcheque- en girodienst. W. was in het bezit van een cheque boekje en stond op f 2,debet bij de girodienst. Hijzelf en zijn vriend v. d. K. zagen er echter geen been in met de cheques van W. goede sier te maken. Zij dronken er goed van reisden per spoor, kochten kleren en sieraden enz. De zaak kwam uit doordat v. d. K. j.l. zaterdagavond jl. vriendschap sloot met een bewoner van Amsterdam-oost. Na gezellig wat biertjes te hebben gedron ken ging het tweetal jonge vrienden naar het huis van de bewoner van oost. Deze vertelde dat hij in de schuld stond en prompt schreef v.d. K. een cheque van f 1500,uit om de zaken te rege len. Men besloot samen te gaan vissen waarvoor allerlei vistuig werd gekocht. Na gebruik schonk v. d. K. dat aan het zoontje van zijn gastheer. Deze laatste, zondagavond tot bezinning ge komen, vond een en ander toch wel wat vreemd en ging nadat zijn gast vertrokken was, naar de politie. De feiten kwamen toen al snel aan het licht. Beide mannen v. d. K. en W., liepen op het moment van hun arresta tie nog in een proeftijd voor eerder ge pleegde stafbare feiten. UTRECHT In 1967 zijn zeven gewapende roofovervallen gepleegd op ben zinestations. Het bureau ter voorkoming van misdrijven in Amsterdam ver wacht, dat dit aantal in de komende jaren nog zal toenemen. Men vindt dit soort misdrijven een tijdsverschijnsel: vaak zijn de daders jonge mensen, die op te grote voet leven en voortdurend in geldhood zitten. Onder de titel „De overval op uw benzinestations" wordt deze week in het BOVAG-blad, het officiële orgaan van de bond van automobiel-, garage- en aanverwante bedrijven in Den Haag, uitvoerig ingegaan op dit probleem. Hoewel er tal van suggesties worden gedaan om tot een oplossing te komen, komt men echter niet tot een of meer conclusies. Volgens de BOVAG is en blijft het criterium, het contante geld, dat soms alleen maar in de ogen van potentiële overvallers en inbrekers aanwezig is. Beveiligingen zullen, zo meent men in Den Haag, dan ook preventief moeten zijn. Er bestaan vele beveiligingsmogelijk heden tegen inbraak en overvallen, maar, zo meent de BOVAG. waar om zou men zich niet in de eer ste plaats voldoende verzekeren? Het is mogelijk om een schadedekking tegen overval, inbraak en brand gecombi neerd in één polis te' verkrijgen. Hiermee wordt een tweeledig doel be reikt: het financiële risico is gedekt en de veiligheid van het bedienend perso neel is ermee gebaat (deze mensen be hoeven geen heldendaden meer te ver richten om het geld veilig te stellen). De BOVAG propageert het toepassen van het BOVAG-girobetalingssysteem (automatisch verzekerd tot een bedrag van f 500 per geval). Hoewel, aldus de BOVAG, dit betalingssysteem alleen effect sorteert voor de vaste klanten kring, betekent het een nuttige bijdra ge tot de beveiliging van benzinesta tions. Overigens blijken de grote benzine maatschappijen maar weinig geïnteres seerd te zijn in een gezamenlijke be strijding van deze misdaad. De meeste benzinestations, die eigendom zijn van een maatschappij, zijn voorzien van kluizen. Voor hoge investeringen blijft men echter huiverig. De meningen va riëren van „niet actueel" tot „nauwe lijks te beveiligen". De maatschappij FINA neemt op het ogenblik proeven met een station dat de hele nacht open is, voorzien van een alarminstallatie en met op elke pomp een bordje waarop te lezen is dat er 's nachts geen wissel geld aanwezig is. De maatschappij heeft de proef echter nog niet afgerond. De BOVAG is wel te spreken over het zelfbedieningssysteem, waarmee onlangs een eerste proef is genomen in De Meern langs Rijksweg-12. Een idea le oplossing vindt men het echter niet, omdat het volgens de Bond nog maar de vraag is, of het de kosten zal lonen een dergelijke kostbare installatie ook te plaatsen op veel minder drukke pun ten (een installatie kost f 20.000). Bo vendien, aldus de BOVAG, de self-ser vice zou duren van 24.00 uur 's nachts tot 06.00 uur 's morgens. Maar in de donkere uren tot twaalf uur 's nachts, in de wintertijd worden de meeste overvallen gepleegd. De politie vindt, dat in de benzine stations de „uitnodigende" geldtas moet verdwijnen. „De aantrekkingskrachrt van een dergelijke tas is onomstotelijk komen vast te staan", aldus een poli tiefunctionaris van het Amsterdamse bureau ter voorkoming van misdrij ven. Een veelgemaakte fout is boven dien het plaatsen van de kluis of brand kast achteraf. De kluis moet vooraan in het volle licht staan. Het bureau is voorstander van een safe, die geplaatst is tussen de benzine pompen op het pompeiland. Een derge lijke safe heeft de vorm van een zuil en lijkt op een soort brievenbus. De politie adviseert voorts in de nachte lijke uren uitsluitend tegen afgepast geld brandstof te leveren en het station steeds goed te verlichten. De BOVAG gelooft tenslotte dat het nachtelijk automatiseren bij de benzi neverkoop voorlopig wel tot een betrek kelijk klein aantal stations langs de rijkswegen beperkt zal blijven. Het geld LUNTEREN De Gereformeerde oecumenische synode heeft in de zit ting van vrijdag zich bezig gehouden met de toelating van enkele kerken. Zij besloot dat de Evangelische Gerefor meerde Kerk te Londen, zich op een volgende synode voor het lidmaatschap kan melden. Als leden werden toegela ten de Toradjakerk te Mantasa (Cele bes), de kerken van Argentinië. Bra zilië, Oost-Benue en Tiv. Prof. dr. J. H. Kromminga rappor teerde vervolgens over enkele algeme ne zaken; daarbij kwam aan de orde 'n schrijven van de generale synode van de Gereformeerde Kerk in Nederland 1966, inzake de besluiten van de gere formeerde oecumenische synode met betrekking tot de openbaring en de in spiratie van de Heilige Schrift, genomen in 1958. De commissie stelde voor een vaste commissie in het leven te roepen, bestaande uit een aantal theologen met opdracht zich voortdurend bezig te hou den met de vragen en ontwikkelingen inzake het vraagstuk van de inspiratie. De commissie zal opdracht krijgen het wetenschappelijk onderzoek in deze za ken te stimuleren. Vervolgens kwam aan de orde een schrijven van de Christelijke Gerefor meerde kerken in Nederland met be trekking tot de voorgestelde revisie van art. 36 van de Confessio Belgica, waarin werd meegedeeld dat men terza ke nog niet tot een uiteindelijke beslis- singe is gekomen. Het blijkt dat acht GOS-kerken zich met deze materie hebben beziggehou den. De synode besloot deze zaak nog eens onder de aandacht der aangeslo ten kerken te brengen. Ook was een schrijven binnengekomen van dezelfde kerken, met betrekking tot de evange lieverkondiging onder Israël. Overwo gen zal worden of deze zaak wel vol doende tot haar recht komt in de op dracht die de synode heeft gegeven. De zaak zal op de synode van 1973 op nieuw dienen. Naar aanleiding van een schrijven van de Reformed Church van Australië waarin om een studiecommissie inzake het vierde gebod van de Heidelberger catechismus gevraagd wordt, besloot de synode aan dit' verzoek te voldoen en de commissie opdracht te geven dit ge bod te bestuderen in zijn exegetische leerstelling en pastorale aspecten, om een basis van overeenstemming tussen de verschillende gereformeerde tradi ties te verschaffen. De synode sprak zich uit dat de zondagheiliging een zaak van groot belang moet worden ge acht voor de christelijke kerken. Dezelfde kerk in Australië had ook een schrijven gezonden met betrekking tot de uitspraken van de vorige synode inzake de eschatologie (de toekomstver wachting). De synode was ook met de terminologie van 1963 niet helemaal ge lukkig en retourneerde de zaak naar de commissie voor een meer bevredi gende redactie. Tenslotte herbenoemde de synode de afgetreden secretaris dr. P. L. Schro- tenboer te Grand-Rapids (Amerika), met grote waardering voor, en vertrou wen in zijn arbeid, opnieuw voor vijf jaar tot secretaris. HAMBURG Een rechtbank in Hamburg heeft gisteren de 53-jarige Wilhelm Rosenbaum, die tijdens de Tweede Wereldoorlog lid was van de SS en de Gestapo, veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. Hij is schul dig bevonden aan moord op achttien Polen. op het benzinestation wordt duur ver diend, zo meent, men en helaas moeten de exploitanten-ondernemers al hun problemen zelf oplossen door meer of minder kostbare installaties en kleine voorzorgsmaatregelen. j HAARLEM Op straffe van een dwangsom van duizend gulden voor el ke fles vloeibare douchezeep, mogen de zelfbedieningswinkels van „Kijkgrijp" (v/h D. Kat nv) in Haarlem en de IJ-mond geen vloeibare douchezeep on der het merk „Prettv douche" verko pen. Dit heeft de president van de rechtbank in Haarlem gistermiddag bepaald in zijn uitspraak in het kort geding, dat de firma Andrélon tegen Kykgryp" had aangespannen. De firma Andrélon brengt vloeibare douchezeep onder de naam „Douche Fris" op de markt. Ze vindt dat er geen andere zeepprodukten verkocht mogen worden onder het merk, waarin het woord „douche" voorkomt. Kijk grijp adverteerde haar produkt onder het motto „douche fris met pretty douche". De firma Andrélon vond deze aanprijzing te ver gaan. De raadsman van „Kijkgrijp" was van oordeel, dat er een groot verschil in prijs, grootte, vorm en verpakking bestaat tussen „Douche fris" en „Pret ty douche". Daardoor kan er bij het pu bliek geen verwarring ontstaan, meen de hij. De president van de rechtbank heeft zich echter op het standpunt gesteld dat er wel terdege verwarring kan ont staan tussen beide zeeppreparaten en dat er van een misleidende reclame van de zijde van „Kijkgrijp" kan worden gesproken. UTRECHT Prof. dr. C. J. B. J. Trimbos is van mening dat het hoofd accent in de geestelijke gezondheids zorg van morgen, de op de gehele be volking gerichte gezondheidsbescher ming en -bevordering moet zijn. „Ook en misschien juist als het niet zozeer om lichamelijke ziekten en kwalen gaat, maar de voorkoming van psy- cho-sociaal bepaalde stoornissen en on gezondheid. De gezondheidszorg zal voort moe ten gaan om zich te emanciperen uit de traditioneel medische, ik zou haast zeggen smal-medische. instelling: het zitten afwachten in de spreekkamer op al degenen die willen of moeten wor den gecureerd van iets dat eigenlijk te voorkomen zou zijn geweest". Prof. Trimbos gelooft dat *een actie program, dat gericht is op de bevol- kingstotaliteit meer kans van slagen heeft wanneer andere mensweten schappen de „nog sterk medisch gedo mineerde" gezondheidszorg, gezond heidsbescherming en gezondheidsvoor lichting en -opvoeding komen verrij ken. Hij meent dat te weinig gebruik wordt gemaakt van de reeds beschik bare kennis in de sociologie, de socia le psychologie en de communicatie- leer. Prof. Trimbos schrijft een en ander in een bijzondere uitgave van „Ge zondheidszorg", het orgaan van „Het Groene Kruis". De moderne geestelijke gezondheids zorg die vooral preventief wil werken staat volgens prof. Trimbos voor een moeilijke opgave. Enerzijds is er de ervaring uit de algemene gezondheids zorg, waar de preventie zulke specta- giëne, prenatale zorg, vuilopruiming, drinkwatervoorziening) en anderzijds het besef dat preventie op psychisch gebied een veel complexer en inge wikkelder zaak is. „De ontwikkeling van de menselijke persoonlijkheid doorloopt zoveel fasen en is zo afhan kelijk van diverse uit- en inwendige (nog maar gedeeltelijk bekende) in vloeden, dat het erg moeilijk is de on- gezondmakende invloeden in een pre ventief program teniet te doen", aldus prof. Trimbos. Hij constateert voorts, dat activiteiten die zich richten op ver andering van fouten, gestoorde of zie kelijke psychische gedragingen en op verbetering van de aanpassing, ook be moeilijkt worden door de snelle veran deringen in het sociale en culturele leefklimaat. Prof. dr. Trimbos toont zich een voorstander van een geheel op de pre ventie gericht program van „sociale actie" dat zelfs een positieve bevorde ring der geestelijke gezondheid beoogt en een £jptimale ontplooiing van de so ciale, psychische en somatische moge lijkheden van zoveel mogelijk mensen. Onder „sociale actie" verstaat prof. Trimbos het totaal van activiteiten die zo'n invloed uitoefenen dat in de ge meenschap aan de voorwaarden van een echte volksgezondheid wordt vol daan. In die activiteiten worden dan ook opvoeding, onderwijs, voorlichting, wetgeving, ruimtelijke ordening, re creatie en sociaal beleid betrokken. Prof. Trimbos, die ook directeur van het katholiek bureau voor de geestelij ke volksgezondheid is, is ervan over tuigd dat het program van „sociale actie" in de toekomst meer dient te culaire resultaten heeft opgeleverd (hy- worden uitgebouwd. r- De nieuwe herfstmode staat overal weer' in het centrum van de belangstelling. Hier een voorbeeld van de nieuwe collecties uit Hongarije, waar de grote pre sentatie op 31 augustus zal plaatshebben. Het afgebeelde model is een jurkje van tweed, dat het vooral bij het slanke figuurtje goed doet Het ontwerp is van de Coöperatie van Handwerkers. VANDENBERG Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) heeft vrijdag vanaf de lucht machtbasis Vandenberg de meteorolo gische satelliet „Essa-7" in 'n baan om de aarde gebracht. De satelliet draait op een hoogte van 1427 km rond de aarde en heeft een omlooptijd van 113 minu ten. Met behulp van de instrumenten zal de atmosferische straling worden gemeten. Tevens zal de satelliet in staat zijn orkanen waar te nemen in het mid den van de Atlantische Oceaan en langs de oostkust van Noord-Amerika. BONN President de Gaulle reist 27 september naar Bonn voor het twee jaarlijkse Frans-Duitse overleg met Bondskanselier Kiesinger. zo deelde een regeringswoordvoerder in Bonn vrijdag mee. Minister van Buitenlandse Zaken Willy Brandt zal op 7 september in Parijs het bezoek voorbereiden met zijn Franse ambtgenoot Michel Debré. UTRECHT Het N.V.V. vindt dat de betrokken overheidsorganen zich eens moeten bezinnen over het aanstellings- beleid van gepensioneerde overheids dienaren. De vakcenitrale heeft de in druk dat met functioneel leeftijdsont slag vertrokken officieren worden be noemd in functies waarvoor zij op het oog nauwelijks de kwaliteiten bezitten. Wanneer in deze gevallen anderen een gerechtvaardigde promotie wordt ont houden, is dat volgens het N.V.V. niet alleen een trieste, maar ook en vooral een onaanvaardbare zaak. Zoals bekend, wordt functioneel leef tijdsontslag vooral in de militaire dienst toegepast. Er wordt van uitge gaan dat door fysieke en psychische spanningen het militaire beroep niet tot het 65ste jaar kan worden uitge oefend. Bij de marine geldt in het al gemeen een leeftijdsgrens van 50 jaar, bij land- en luchtmacht van 55 jaar. Het functioneel leeftijdsontslag geldt voorts bijvoorbeeld voor loodsen, brandweerlieden en verpleegsters. In de praktijk zijn het vooral officie ren die op hun 50ste of 55 ste jaar nog een andere functie gaan vervullen. Het heeft er na 't oordeel van het N.V.V. de schijn van, dat werkgevers (par ticuliere en ambtelijke) vaak geïmpo neerd worden door het feit dat iemand overste of kolonel is geweest. Op grond van die overweging krijgt zo iemand dan een functie die beter aan een bur ger had kunnen worden gegeven, wan neer strikt op deskundigheid was gelet. DEN HAAG. Het landelijk prijs indexcijfer van de gezinsconsumptie voor werknemersgezinnen, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1964 100, gaf van medio mei op medio juni 1968 een lichte stijging te zien, namelijk van 118,3 tot 118,7. Binnen de sector voeding, waarvan het indexcijfer opliep van 112,7 tot 113,9, stegen de indexcijfers voor aard appelen, fruit en vis. Het indexcijfer van de sector kleding en schoeisel daalde van 120,6 tot 119,8, als gevolg van prijsdalingen voor kle ding. DRIEHUIS. Op „Westerveld" in Driehuis is gistermorgen in alle stilte het stoffelijk oversohot gecremeerd van prof. mr. P. J. Oud, oud-minister van Financiën en oud-voorzitter van de V.V.D.-fractie in de Tweede Kamer en oud-burgemeester van Rotterdam. De plechtigheid werd door slechts enkele tientallen naaste familieleden en vrien den bijgewoond. De baar was sober met bloemen bedekt. Onder de aanwezigen bevond zich ón der meer mr. E. Toxopeus, fractievoor zitter van de V.V.D. in de Tweede Ka mer, en mr. K. P. van de Mandele, oud voorzitter van de Kamer van Koophan del te Rotterdam. ZEVENTIEN DAGEN IN STRO „Ha, best een leuke jas", roept ze en iedereen die op dat moment bij de kapstok in de boerderij van Heems kerk naar het gezicht van de erg spon tane Corrie Heemskerk keek, zou we ten: Ze is ook in staat om te zeggen Wat een rotjas", als ze dat vond. 0 Intussen is er geen Hongaar, die de afgelopen zeventien dagen zo veel van Nederland heeft gezien als Dammie. En Dammie is dan met Cor rie Heemskerk al die dagen op pad geweest, hoewel de 25-jarige Corrie uit Koudekerk aan de Rijn pas in een manege in Drenthe hoorde, dat haar paard Dammie een Hongaars paard is. Bij de chauffeurscafé's langs de weg ontdekten ze 'de hekjes die zo handig zijn om er de paarden aan vast te bin den en binnen bleken de uitsmijters van sublieme kwaliteit. Als je durf hebt, is zo'n tocht niet eens zo duur want uit de portemon- neetjes ging af en toe een tientje als de stalling voor de paarden plus eigen lo gies in het stro moesten worden be taald en hier en daar werd het een riks voor een uitsmijter of twee kwartjes voor een kop soep. „En in de maneges hebben we nog vreselijk veel bijgeleerd over het paard rijden zelf", vertelt Corrie. „Ik zelf rijd nu negen jaar, maar ik zit pas een jaar bij de Alpheuse Ruiters in Alphen aan den Rijn. En daar bleek dan dat mijn „zit" niet helemaal goed is, dat ik mijn benen net niet zus maar zo moet houden, enzovoort. Maar laat ons nu volgend jaar maar fijn nog zo'n tocht houden". Corrie met Dammie, dat is een van de twee combinaties ruiterpaard die zeventien dagen op trektocht door Ne derland zijn geweest. De tweede com binatie werd gevormd door Corries ne gentienjarige zusje Ria, die eigenares is van het Gelderse paard Frieda. Een tocht van meer dan twee weken te paard door zeven van de meest noor delijk provincies van Nederland. Een tandenborstel mee, een poncho voor de regen en rijden maar. Het klinkt na tuurlijk vreselijk opwindend en iedereen die er van hoort is meteen in staat „enorm, romatisch, doen we" te roe pen. Goed, men stijgt op bij de boerde rij in Koudekerk een de Rijn, maar verder? Je kunt niet na zes uur rijden een hotel binnenstappen en zeggen: Wel, waar stal ik mijn paard? En dan, alleen zo'n tandenborstel als bagage, dat is nu ook niet overweldigend uitge breid. „En toch valt dat reuze mee", zegt Corrie, als ze in spijkerbroek neervalt in wat eens de „pronkkamer" van de boerderij was. „We hebben niet veel voorbereid, maar wel hebben we tevo ren bij de ANWB een kaart van Ne derland gevraagd, waarop alle mane ges waren aangegeven. De ANWB heeft vorig jaar ook al eens een hele route voor mij gemaakt, toen ik met een nichtje een rit van een paar dagen over de Veluwe wilde maken." A Met z*n vieren zijn ze zeventien dagen weg geweest, op de bonnefooi door Nederland: Ria van negentien met Frieda (links) en Corrie van 25 met Dammie. Kortom, vier leden van het gezin Heemskerk uit Koudekerk aan de Rijn. Gokkend op de welwillendheid van de mensen die de maneges beheren, reden Corrie en Ria iedere dag in de richting van een van die maneges. En inder daad, iedere keer als de avond viel, mochten daar Dammie en Frieda wor den gestald. Vaak werd het paarde- eten gratis ter beschikking gesteld en aan Corrie en Ria had men verder geen kind, want die wilden per se naast de paarden, in het stro slapen. „Wij dachten, als we toch iets stoers doen, dan moeten we het stoer houden", lacht Corrie, die zojuist tijdens een ver pleegstersopleiding in de avonduren haar HBS-diploma haalde en nu medi cijnen gaat studeren in Leiden. „Een keer hebben we in een bed ge slapen", vult Ria aan. „Het was in Friesland, bij mensen op een boerderij die zelf ook paarden hadden. Friesland is toch zo leuk, daar zitten vreselijk aardige en gastvrije mensen". Dat Friesland zagen Corrie en Rit voor het eerst van hun leven nadat z» rustig dravend en stappend de Afsluit dijk waren overgekomen. Een drukke verkeersweg, onvermij delijk in de route, eiste soms wel eni ge afspraakjes met bijv. de politie, maar alles werd geregeld en vaak reden Corrie en Ria met hun paarden door de berm langs zo'n weg. „Zodat we bijna geen hoefijzer heb ben versleten", aldus Corrie. Tweemaal gingen ze met de paarden op een pont, eenmaal dwars door Sneek (met heel veel bekijks) en ook een keer een stuk door het centrum van Utrecht. EINDHOVEN Philips-Eindhoven heeft plannen om 100 150 Spaanse arbeiders aan te werven voor werk in de ploegendiensten. Bij een onderzoek in samenwerking met arbeidsbureaus is gebleken, dat zich onder de daar ingeschreven werk lozen, vrijwel geen bevinden die ge schikt zijn voor het werk in de bedrij ven in de onderneming, en dat velen van hen zich niet aangetrokken voelen tot regelmatige arbeid in de fabriek. Op het ogenblik werken er ruim 400 Spaanse arbeiders bij Philips in Neder land. ADVERTENTIE Maak die zin af en stuur deze advertentie een lege verpakking .naar Deventer, postbus 120. Dan ontvangt u een leuke verrassing. (vermeld wel uw naam en adres)

De Vallei | 1968 | | pagina 5