Rein v. Wely voor derde maal in successie clubkampioen Moeilijk debuut van Wageningen Domstad Dodgers te sterk voor VHC10-0 GVVV greep zege in slotfase Veenendaal zegevierde tweemaal binnen 24 uur BeNeLux-team verloor van Schotland Advendo had geen geluk in Ede Terschuurse Boys won Advendo-toernooi ZEIST EERSTE IN ZWEMDRIEKAMP QUICK Valleivogels in 1e ronde uitgeschakeld Alexander Posthuum Grote zege Faja Lobi ten onder tegen DYSA3-0 Matti de Koning zegevierde in Ronde van Oeffeit 3 forse nederlagen voor Renswoude SPANNENDE STRIJD BIJ STV-CLIMAX Geflatteerde nederlaag van Blue Soeks Derdeklasser VRC toonde zich volkomen gelijkwaardige opponent Overrompelend Droomkans Sterk middenveld Sensatie in laatste minuut Sensatie Wietse Veenstra in actie op Quick ALBERS SPORT Oskadi-beker Herstel MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 Iwmm AMSTERDAM Wageningen is gis teren de competitie in de eerste divisie begonnen niet een 22 gelijk spel. De debutant trad in Amsterdam aan te gen De Volewijckers in een wedstrijd die de Wageningers (en de thuisclub) nog lang zal bijblijven. Vier minuten voor het einde was de stand nog 11. Pijl schoot in de slot fase zijn ploeg naar een voorsprong, maar Wageningen kwam toch nog op gelijke voet door Van Viegen. De sup porters van Wageningen waren door het dolle heen en stormden het veld op, waar zij slaags raakten met de spe lers van De Volewijckers, die de vreugde van het legioen niet of nauwe lijks konden waarderen..... De Volewijckers heeft in de eerste helft duidelijk het beste van het spel gehad en de Wageningerse debutant in de eerste divisie kreeg het bijzonder moeilijk. Slechts doordat men in de Amsterdamse frontlinie volkomen faal de in de afwerking bleef de score in de eerste helft tot 1-0 beperkt. Doelman Quint was in een uitsteken de vorm, maar moest in de 23e minuut zwichten voor een snelle actie van Kos ter (1-0). In de tweede helft putte Wageningen moed uit de schotloosheid van de voor hoede van de Volewijckers en ver kreeg een licht veldoverwicht. In de 67e minuut leidde dat tot de gelijkma ker. Roelofs gaf een afgemeten passje naar Tonny van de Weerd, die doel man Duits verschalkte (1-1). Tot enke le minuten voor het einde bleef het bij deze stand. Toen passeerde Pijl de uit lopende Quint geraffineerd en De Vole wijckers leek de volle winst binnen te halen. Maar Joop van Viegen werd even later onderuitgehaald door Heer- land en de arbiter bestrafte dit met een vrije trap, waaruit Van Viegen Duits met een effectvol schot verraste (2-2). Wilde tonelen deden zich na deze treffer voor, maar nadat er even ferm was geslagen en geschopt tussen sup porters van Wageningen en Volewijc- kers-spelers, liet arbiter Schalks de strijd „rustig" uitspelen. De eerste „mini" landenwedstrijd tussen de ploegen van Schotland en de Benelux, waarvoor overigens alleen België en Nederland atleten leverden, heeft geen opzienbarende prestaties op geleverd. De omstandigheden waren daar dan ook naar. De slechts 300 me ter lange grasbaan s-iond geen snelle tijden toe en bovendien stond er een vrfj frisse wind. De eerste van de drie Nederlandse overwinningen kwam op naam van Fred van Herpen, die op de 400 m uit sluitend op het behalen van de eerste plaats liep. Ben Lesterhuis, de Neder landse kampioen en recordhouder hoog springen, passeerde in Edinhurgh met 2.01 meter opnieuw de twee meter grens, die hem nu geen moeilijkheden meer schijnt op te leveren. Eddy Mon- sels was met 10.1 sec. de snelste op de 100 yards. Bij de dames gingen alle eerste plaat sen naar de Schotse dames. Alleen Stans Brehm (25.2 op 220 y), Miep v. Beek (80 m horden in 12 sec) en Ella Deurloo (hoog 1.56 m) brachten het tot tweede plaatsen. Tilly van der Made eindigde op de 440 yards met 56.4 sec. als derde. W. de Kleuver in actie tijdens de spannende clubkampioenschappen van STV-Climax. De jeugdige tafelten nisser moest genoegen nemen met een zevende plaats op de eindranglijst. VEENENDAAL Op de zaterdag middag in de Scheepjeswolkantine ge-' houden clubkampioenschappen van STV Climax zjjn, zoals dat meestal b(j onderlinge wedstrijden het geval is nogal verrassende dingen gebeurd. Zo werd niet de grote favoriet Vermeer winnaar, maar zijn teamgenoot Van Wely, die, doordat dit voor het derde achtereenvolgende jaar gebeurde, hier mede definitief in het bezit van de wis selbeker kwam. Vermeer kwam te recht op een teleurstellende derde plaats, terwijl ook Vos met een 6de plaats ver beneden de verwachting bleef. Daar 17 leden van STV-Climax voor dit kampioenschap hadden ingeschre ven, werd gestart met 3 poules van vier en met 1 poule van vijf spelers. Voor elke poule werd één speler ge plaatst. Vermeer, Vos, Bos en v. Wely. In poule 1 had Vermeer weinig te genstand en hij kwam dan ook gemak kelijk op de 1ste plaats met als 2de de jeugdige De Man. In poule 2 plaats ten zich Vos en v. Dam, in poule 3 Bos en De Kleuver, terwijl ten slotte in poule 4 v. Wely en v. Eist de sterk- sten waren. Om te voorkomen dat een speler door één ongelukkige wedstrijd reeds zou zijn uitgeschakeld en om ook de minder sterken zoveel mogelijk wedstrijden te laten spelen werden met de nummers 1 en 2 weer 2 poules ge speeld, waarbij Vermeer en v. Wely weer geplaatst werden en de rest werd bijgeloot. Vermeer kreeg v. Dam en v. Eist De Man als tegenstander en de andere poule bestond uit de spelers v. Wely, Bos, Vos en De Kleuver. EDE Zaterdag nam een sterk Ad- vendo-team deel aan het toernooi van Edese Boys dat werd gehouden op het sportpark de „Bosrand". 12 ploegen hadden hiervoor ingeschreven. Adven do dat in poule A ingedeeld was, heeft uit de 5 gespeelde wedstrijden slechts twee punten weten te behalen. In de eerste wedstrijd kwam Adven do uit tegen Fortissimo, welk duel met 10 werd verloren. De tweede wedstrijd tegen Blauw-Geel leverde ook geen winst op (21). J. v. Donkelaar scoorde het tegen doelpunt. In de derde match kwam Ad vendo uit tegen de Belgische club Cir- cle-Sportif-Nivellois. Deze wedstrijd eindigde gelijk (00), een goede pres tatie van de Ederveners, want het was het enige verliespunt van de Belgen, die het toernooi zouden gaan winnen. In de vierde wedstrijd tegen Lunteren had Advendo duidelijk winstkansen, maar de voorhoede faalde volkomen. J. v. Donkelaar miste zelfs een straf schop. De laatste ontmoeting tegen Redichem werd met 21 verloren. H. Donkelaar scoorde voor Advendo tegen. In poule B werd SDS eerste, zodat de finale ging tussen SDS en Circle-Spor- tif-Nivellois. De Belgen wonnen met 20 en werden winnaar van het toer nooi. EDERVEEN Het Advendo-toer nooi dat het bestuur van de Eder- veense club voor tweede elftallen had georganiseerd is verdiend gewonnen door Terschuurse Boys, dat in de fi nish met 3-1 won van Advendo in een enerverend duel. Advendo kwam in de eerste wed strijd uit tegen Radiostad en won dit duel met 3-2. De thuisclub was voor rust aanmerkelijk sterker en dat lever de een 2-0 voorsprong op door een achterspeler van Radiostad. Na de hervatting was er weinig krachtver- schil. De gasten brachten de stand op 2-1 maar kort daarna was het 'weer B. v. Wakeren die met een keihard schot de voorsprong vergrootte. Radio stad kwam nóg wel op 3-2, maar Ad vendo gaf de winst niet uit handen. Het tweede doel ging tussen Wouden berg en Terschuurse Boys. Woudenberg nam al gauw een voor sprong maar Terschuurse Boys kwam goed terug. Het had verreweg het bes te van het spel en wist de achterstand voor de rust om te buigen in een 4-1 voorsprong. Na de rust zakte het spel peil en beide ploegen kwamen niet meer tot scoren. In de verliezersronde kwamen uit te gen elkaar Radiostad en Woudenberg. Er was in deze wedstrijd weinig krachtsverschil te bespeuren. Maar de spelers van Woudenberg bleken produk- tiever en wonnen met 2-0. In de finale ontmoetten de twee sterkste ploegen, Advendo en Ter schuurse Boys, elkaar. De thuisclub had in de eerste helft de wedstrijd kunnen beslissen maar de voorhoede liet weder om doelrijpe kansen liggen. Rechtsbuiten T. Veer gaf Advendo na tien minuten met een hard schot de leiding (1-0), maar de gasten kwamen kort voor rust op gelijke voet (1-1). Na de rust was Terschuurse Boys sterker en nam al gauw een voor sprong. T. Veer kreeg de kans om ge lijk te maken maar hij faalde voor open doel. Kort daarna stelden de gas ten met een derde doelpunt de zege veilig. Na afloop reikte de heer Hazeleger in café Marktzicht de prijzen uit. De wedstrijden werden uitstekend ge leid door de Veenendaalse scheids rechters Nelissen en Heikamp. Zoals te verwachten was verloor De Man zijn 3 wedstrijden en werd v. Eist geklopt door zowel Vermeer als Van Dam. De wedstrijd tussen deze laatste spelers was echter één grote sensatie. Aanvankelijk leek er voor Vermeer geen vuiltje aan de lucht. Hij had in de 1ste game steeds een voorsprong en kwam zelfs op 2015. Toen echter ver slapte Vermeer even en dat is tegen een altijd tot het laatst vechtende v. Dam een grote fout. Dit bleek ook nu weer, want v. Dam kwam gelijk en wist na veel spanning met 2321 te ze gevieren. Een teleurgestelde Vermeer kon in de 2de game maar niet in z'n spel komen en v. Dam liep zelfs uit tot 160. Vermeer kreeg nu eindelijk weer vat op het spel en liep snel in. Hij scoorde 16 punten tegen v. Dam maar 2, zodat de stand op 1816 kwam. Onder grote spanning wist laatstgenoemde toch de game en daarmee de partij nog in z'n voordeel te beslissen. Ook in de andere poule was van veel strijd en spanning spra ke en uiteindelijk werden de plaatsen als volgt verdeeld: 1. v. Wely, 2. Bos, 3. Vos en 4. De Kleuver. In de nu vol gende halve finales verloor een aange slagen Vermeer ook nog van Wely, terwijl v. Dam in een uitstekende wed strijd Bos de baas bleef. In een goede eindstrijd was v. Wely in de slotfase van beide games iets te snel voor v. Dam en eiste voor de der de maal in memorie het clubkampioen schap voor zich op. Vermeer verwees z'n oud-teamgenoot Bos naar de vier de plaats. Om de 5de tot en met de 8ste plaats won v. Eist van De Kleu ver en Vos van De Man, waarna Van de Vos geen enkele moeite had. De Kleuver verwees De Man naar de 8ste plaats. Eindstand: 1. v. Wely; 2. v. Dam; 3. Vermeer; 4. Bos; 5. v. Eist; 6. Vos; 7. De Kleuver en 8. De Man. Voorzit ter v. Eist reikte hierna de wisselbe ker uit aan v. Wely. SCHERPENZEEL Zaterdag werd er in het gemeentelijk zwembad aan de Willearlaan een zwemdriekamp ge houden. Het was de eerste van een se rie van drie ontmoetingen die is ge pland door zwemvereniging Poseidon. De deelnemende verenigingen waren Zeist, Woestduin en Poseidon. Het is een spannende strijd gewor den, waarin Zeist in de eerste ronde de leiding nam. Zeist beschikte over een grotere ploeg en was in staat in te genstelling tot Woestduin en Poseidon om op elk nummer mee te doen en de club nam dan ook een grote pun- tenvoorsprong. Tot aan de categorie 11-jarigen wist Poseidon de tweede plaats te bezetten, maar werd hierna voorbij gestreefd door Woestduin. De voorlopige stand is daardoor: Zeist 208 punten; Woestduin 183 punten en Poseidon 153 punten. ADVERTENTIE Quick Starfighter 24.95 Er zijn Quick sportschoenen vanaf/18.75 tot 68.50 Vraag gratis kleurenbrochure bij Quick - Hengelo (Gld) C-C-k) Uf.HI Hlxmit SfHONG Quick kenmerk: 2 blokbanden I Verkrijgbaar in Veenendaal bij HOOFDSTRAAT 15, tel. 12869 SCHERPENZEEL In de strijd om de Oskadi-beker werd in de eerste ron de bekerhouder Valleivogels uitgescha keld, doordat de Scherpenzelers met 31 verloren van vierdeklasser Ve- luwse Boys. In de eerste helft wist Val leivogels de stand op 11 te houden. Valleivogels had een viertal jeugd spelers opgesteld, van wie enkele ze ker een plaats in het eerste waard wa ren. Alleen het afwerken liet nog te wensen over. In de derde minuut na de rust gaf Aalst van Hierden met een kopbal de Boys de leiding, maar even later was de stand weer gelijk, toen C. van Manen een goede voorzet gaf en C. Wijnbergen de stand op 11 bracht. Aalst van Hierden scoorde 21 en toen met nog een kwartier te spe len O. Ernsten doelman Vlastuin het nakijken gaf, was de strijd beslist (3—1). Hierna trad 4e-klasser Otterlo tegen 3e-klasser VVOP uit Voorthuizen aan. Vooral VVOP toonde bij vlagen zeer goed spel, maar de technisch betere ploeg liet zich door het hardwerkende Otterlo terugdringen. Het was dan ook geheel volgens de verhouding toen na 20 minuten H. Scherrenburg een goe de voorzet van v.d. Bunt afrondde en de VVOP-doelman versloeg (10). Mulder maakte na een half uur gelijk. In de tweede helft was het een vrijwel gelijkopgaande strijd met een iets be ter veldspel van VVOP. VVOP kreeg al spoedig enkele fraaie kansen om de leiding te nemen, maar de afwerking was aanvankelijk slecht. In de 15e mi nuut bracht G. Brons de stand op 21 en hierbij bleef het. Zaterdag a.s. wor den de winnaars- en verliezersronde gespeeld. UTRECHT De grote nederdaag die de Blue Soeks zaterdag in Utrecht leden tegen Domstad Dodgers (100) was voor het grootste deel te wijten aan het abominabel slechte weer. In de tweede innings moesten beide ploe gen zelfs naar de kleedkamers vluchten voor een stortbui. Door deze „vochtige" omstandigheden had werper John van der Klift zeer veel last met zijn controle door de steeds glibberiger wordende ballen. De werper van de Dodgers, Valentijn, kon door zijn grotere routine de richting veel beter vinden en wierp zelfs nog elfmaal drie-slag. De Stichtse werper begon zelfs zeer imponerend met driemaal drieslag het geen voor de slagploeg van de Dodgers een reden was om op haar beurt iets voor hem terug te doen. Door tweemaal vier wijd en twee honkslagen kwamen de Utrechtenaren op 3-0. In de tweede innings hetzelfde beeld: de Soeks voor nul aan de kant en, weliswaar met reeds twee uit, de Dodgers alle honken bezet. Ze scoorden door de vierde maal vier-wijd 4-0, maar toen leek er een eind aan hun slagbeurt te zijn geko men. Door een goede aangooi op het eerste honk viel de derde nul, dacht iedereen. De hoofdscheidsrechter Ter- stall besliste echter dat eerste-honkman Jurjen Bosga niet bij het weglopen, maar bij het vangen de bal had laten vallen, tot stomme verbazing van bei de partijen. Zelfs de veldscheidsrechter die er met zijn neus bovenop had ge staan, kon de heer Terstall niet van mening doen veranderen. Inmiddels waren door de verwarde situatie nog eens twee lopers over de thuisplaat gekomen (6,0). Dit was de genadeklap voor de juist weer op dreef VEENENDAAL In de vriendschappelijke wedstrijd die de Veenendaalse Ra cing Club zaterdagmiddag op het terrein aan de Brinkersteeg speelde tegen plaatsgenoot GVVV, is vrijwel geen klasse verschil te bespeuren geweest. VRC was bij vlagen zelfs gevaarlijker dan de blauwwitten, die tegen het forse spel van de derdeklasser vaak geen verweer hadden. In de slotfase wist GVVV de overwinning te grepen en pas nadat het twee doel punten had gescoord begon het aan een Veldoverwicht te bouwen. RHENEN De eerste uitgave van Carvdia '66 heeft afgelopen zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen vierdeklasser Arnhemia uit de Gel derse hoofdstad. Het zeer eenzijdige duel werd gewon nen door de Rhenenaren, die maar liefst twaalfmaal scoorden (12-0). Het doelpuntenmaken was voor Candia '66 overigens niet zo'n grote kunst, wan neer men bedenkt, dat de Arnhemse ploeg slechts acht spelers telde.... MAARN. Het eerste zondagelftal van DVSA speelde in Maarn in 't kader van het Everwijn Langetoernooi tegen Fa- ja Lobi uit Utrecht. De einduitslag werd 3-0 in het voordeel van de Ameron- gers die volgende week in de halve fi nale moeten aantreden tegen Achter veld. Deze strijd begint om half één. Er begint een zekere lijn in het spel van DVSA te komen. In het bijzonder de achterhoede was bijzonder goed op dreef. De op het gladde veld razend snelle Surinamers, onder wie de oud- Elinkwijkspeler Frank Mijnals, speel den een vlotte partij voetbal, maar de afwerking was zeer slordig. De Amerongse voorhoede was beter op dreef. De felle Veenhof, zaaide veel paniek in de Faja-Lobi-verdediging en hij kopte uit een hoekschop ineens in (1-0). Na de rust was het B. van Om meren, die voor 2-0 zorgde en C. van Ommeren stelde tenslotte de zege vei lig (3-0). Vorig jaar werd de beker van dit toernooi door de Amerongers gewonnen en ook nu zijn er volop kan sen aanwezig. Het eerste en tweede elftal van de zaterdagafdeling oefenden in Jutphaas. Het eerste verloor, terwijl het tweede de vriendschappelijke ontmoeting won. De wedstrijden voor het tweede en derde zondagteam gingen niet door. Deze worden nu zondagmiddag in In- gen gespeeld. De vele toeschouwers hebben er geen spijt van gehad dat zij zich deze mid dag hadden overgeleverd aan de boze Pluvius, want het werd een derby vol rivaliteit en spanning. Het was alleen jammer dat vrijwel alle (vinnige) duels zich op het middenvled afspeel den en er relatief weinig scoringskan sen ontstonden aan beide-zijden. Dat werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de sterke defensies- -van beide clubs, waarvan de centrumverdedigers het voor rust het moeilijkst kregen. De bebaarde Gerard Hoedeman sloeg vele attaques van VRC af met hulp van G. van de Bovenkamp, terwijl de links- en rechtsback van GVVV het niet moeilijk hadden met de wings van VRC, Adams en Ploeg, die bepaald (nog) geen aanwinst bleken. VRC startte overigens overrompe lend, hierbij belangrijk geholpen door de krachtige wind. Alle gevaar moest echter van Aalbers en Hilbert komen. De spelopbouw aan beide zijden was zeer goed. GVVV kwam wat onder de druk vandaan en dwong keeper Corne- lissen tot drie bliksemsnelle reddingen bij doorbraken van rechtsbuiten Van Limburg, die deze middag een goede wedstrijd speelde. Gert van de Weerd- hof zette zijn mannen voortdurend aan het werk, maar verder dan twee sco ringskansen voor Aalbers kwamen de Racers ook niet. Eenmaal stond de paal een treffer van Aalbers in de weg, toen Van Dijk verslagen op de grond lag. Het bleef een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de grote rivaliteit op viel. Deze werd dan ook herhaaldelijk tot uitdrukking gebracht in de verbe ten persoonlijke duels. Ook na rust toonden VRC en GVW zich volkomen gelijkwaardige tegen standers. Hilbert kreeg 'n droomkans' om VRC 'n voorsprong te bezorgen, maar hij schoot van dichtbij tegen de lat. Jan van de Bovenkamp liet zich hier- Pijlsnel is Cor Aailbers (geheel rechtsdoorgebroken en verschalkt doelman Van Dijk. De bal zal echter te gen de paal belanden. Teamgenoot Ploeg kijkt het leer gespannen na... na vervangen door Jan van Hunnik. GVVV kwam wat meer in de aanval meestal via rechtsbuiten Van Lim burg maar de VRC-defensie bleef aanvankelijk overeind. De tegenstoten van de Racing Club waren zeer gevaar lijk, maar de GVVV-defensie sloeg de aanvallen vakkundig af, evenals trou wens de VRC-verdediging. Een keer kwam er weinig „vakman schap" aan te pas toen Van Capelle hands maakte bij een doorbraak van GVW en hieruit het eerste doelpunt ontstond. Cees Hardeman nam een vrije trap en doordat Leo Schreuders de hal even aanraakte met zijn hoofd, verdween het bruine monster achter doelman Cornelissen (0-1). De blauwwitten vérgroöttëtt de voor sprong even later toen Leo Rebergen slordig terugspeelde op zijn goalie en Dick van Limburg attent scoorde (0-2). VRC, dat enkele minuten daarvoor nog een buitenspeldoelpunt had ge maakt, geloofde er toen niet meer in en legde zich neer bij de (eervolle) neder laag. komende Soeks-spelers, die toch al door pech achtervolgd werden. Tot aan de vijfde innings hielden de Socks in het veld prima stand en wis ten zij de Dodgers van verder scoren af te houden. Ook aan slag begonnen zij beter vat te krijgen op het zeer geva rieerde werpen van de Domstad-pitcher. De Blauwkousen die echter op de hon ken kwamen sneuvelden op jammerlijke wijze door zeer ongelukkige spelsitua ties. In de vijfde Dodgers-slagbeurt kon John van der Klift de steeds zwaar der en glibberiger wordende ballen niet meer behandelen en.met drie honken bezet nam Leo Vonk opnieuw het wer pen van hem over. Door een misver stand van het binnenveld en een „wil de worp" van Vonk kwamen drie lopers binnen voor er een eind aan deze in nings kwam (9-0). In de zesde en zevende innings wa ren de beide teams weer goed tegen elkaar opgewassen en alleen Domstad zag nog kans eenmaal te scoren door een misverstand van het binnenveld, toen een loper ingesloten raakte tussen het derde honk en de thuisplaat. Door deze nederlaag zijn de kansen voor de Blauwkousen om nog derde op de rang lijst te worden wel voorgoed verkeken. De laatste wedstrijd tegen kampioens kandidaat HCAW 3 op 31 augustus in Bussum kan echter van beslissende be tekenis zijn voor nog twee ploegen, die slechts enkele punten van elkaar ver wijderd zijn. Voor de Blauwkousen wel licht een stimulans om fel te worden. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse amateur Matti de Koning is za terdag in een sterk rennersveld tweede geworden in de Ronde van Tiel. Deze zware wedstrijd werd gewonnen door Leunis, die op fraaie wijze de bekende De Koning naar de tweede plaats ver wees. Jan Vlastuin klasseerde zich als veer tiende, terwijl Arnold Voogt als vijftien de eindigde. Hun plaatsgenoot Teus Valkenburg reed lek en staakte de strijd, omdat zijn achterstand reeds te groot was gewordeö. Matti de Koning nam gisteren echter wraak. Hij kwam samen met een groot aantal gerenommeerde renners uit in de Ronde van Oeffeit en wist na een spannende strijd deze wedstrijd op zijn naam te brengen. VEENENDAAL Onder moeilijke omstandigheden heeft Veenendaal in het afgelopen weekeinde binnen 24 uur tweemaal een overwinning behaald. Zaterdag namen de geelblauwen van trainer Zeiler deel aan het nederlaagtoernooi van SDC in Deest, waar z(j met 13 zegevierden. Deze zege was goed voor een eerste pr(js. Zondag werd op eigen terrein een overwinning behaald in het oefenduel tegen Roda '46 uit Hamersveld, dat met 30 werd verslagen. In beide wedstrij den kwam de Veenendaalse formatie bijzonder goed voor de dag en er was een sterke vooruitgang te constateren in spelkwaliteit. Op het zware en slecht bespeelbare terrein in Deest begon Veenendaal ver rassend door reeds in de eerste minuut te gaan scoren. Uit een voorzet van Wim Derksen werd de bal door Jan Henzen voor het doel gebracht, waar Piet Muller het beslissende tikje gaf (0-1). Veenendaal speelde duidelijk sterker dan de gastheren en vooral in tech nisch opzicht kwam de thuisclub er nauwelijks aan te pas. Na tien minuten was het opnieuw Derksen, die na een snelle ren de bal voor het doel plaatste, waar Jan Sukkel gereed stond om in te schieten (0-2). SDC kwam wel wat te rug maar kreeg weinig kans bij de goede verdediging van Veenendaal, waarin met name Henk Inbosch excel- lereerde. In de tweede helft ging het wat moei lijker en lukten de combinaties bij Vee nendaal minder vlot. Na 20 minuten slaagde SDC er in de score op 1-2 te brengen maar tien minuten later druk te Veenendaal even door en uit een voorzet van Derksen werd de bal door Piet Muller in het doel gelopen (1-3). Het slotoffensief van SDC bracht enke le panieksituaties voor het Veenendaal se doel. Terwijl keeper Blankespoor eenmaal reeds was geslagen, kon Im- bosch nog redding brengen. Het oefenduel tegen Roda '46 werd eveneens een Veenendaalse aangelegen heid. Hoewel de gasten uit Hamers veld goed tegenstand boden bleek Vee nendaal opnieuw sterker. Vooral op het middenveld werd uitstekend spel gele verd, waarbij Jan Henzen en Henk Stui- venberg met goed opgebouwde aanval len hun voorhoede talloze kansen bo den. Er werd echter minder goed afge werkt, hetgeen voornamelijk te wijten was aan linksbuiten Jan Sukkel. Op rechts viel ook het spel van Wim Derksen tegen. Aanzienlijk beter ging het met Stef Rebergen en Gijs Hei kamp. Voor rust werden er geen doel punten gemaakt. Na de hervatting kwam Roda even gevaarlijk opzetten maar met veel ge luk kon doelman Blankespoor de scho ten op het Veenendaal-doel keren. In de 55e minuut herstelde Veenendaal zich en uit een goede voorzet van Stef Re bergen werd de bal door Gijs Heikamp in het Roda-doel gewerkt (1-0). Zes mi nuten later 'volgde er opnieuw een suc cesvolle aanval van Veenendaal. Nu was het Rebergen die inschoot, maar de jeugdige doelman van Roda wist in eerste instantie te stoppen. Hij sloeg de bal terug naar Jan Sukkel, die van kor te afstand hard inschoot (2-0). In de laatste minuut scoorde Stef Rebergen uit een pass van Gijs Heikamp, waar mee Veenendaal de eindstand op 3-0 bepaalde. UITHOORN Voetbalvereniging Renswoude is zaterdag met drie teams op bezoek geweest in Uithoorn, waar het te gast was bij de sterke vierde klasser (zondag) V.D.O. Onder bijzon der slechte weersomstandigheden zijn de eerste drie uitgaven van de rood- witten alle ten onder gegaan tegen hun superieure opponenten. Renswoude I verloor met 6—1 van de gastheren, de tweede uitgave ging roemloos met 50 ten onder en Renswoude 3 trok met 51 aan het kortste eind. Renswoude 1 merkte al meteen, dat er een groot verschil bestaat tussen het voetbal in het westen en het oosten. VDO nam meteen het initiatief en Renswoude kwam met de rug tegen de muur te staan. Keeper Van Ommeren ontving menigmaal een ferm applaus voor zijn goede reddingen, maar hij moest in de zeventiende minuut zwich ten (1-0). Vijf minuten later werd het 2-0. Nadat J. Veldhuizen tegen de keeper had opgeschoten, bracht V.D.O. nog voor de rust de stand op 3-0. Renswoude kwam direct na rust via J. Veldhuizen op 3-1 en Vink maakte er na een fel offensief zelfs 3-2 van. De thuisclub werd hierna echter aan merkelijk sterker en drukte dit over wicht duidelijk uit door nog eens drie maal te scoren (6-2). Het technische VDO had verdiend gewonnen. De voorhoede van Renswoude 2 stel de danig teleur in de afwerking en moest met een 5-0 nederlaag genoegen ne men. VDO 3 won enigszins geflatteerd van de derde uitgave van Renswoude, want in dit duel was de leiding uiter mate zwak. C. Overeem redde in deze wedstrijd de eer voor zijn ploeg (5-1).

De Vallei | 1968 | | pagina 9